Protestmars journalisten op luchthaven van Lagos Zaak-Anastasia nu hoogste Westduitse voor de rechter Celibaatskwestie ook elders aan de orde Ik wil vrede VIER BRITTEN (w.o. Max Hastings) MOESTEN NICERIË VERLATEN Verdwii ïjnen Goede première van Cora Canne Meyer in opera Rectificatie kryptogram Lanser (CNV): REGERING ACHTER HET LOONBELEID MAKARIOS BEZOEKT CONSTANTIJN JONGE MILJONAIR GEEFT ALLES WEG 55 Slappe generaals in Zuid-Vietnam ontslagen HEATH CONTRA ENOCH POWELL Nixon wil alle vliegtuigen in 1972 „rookloos" laten vliegen Akkoord in de mist? ZUID-TIROE VERDEELD OVER VETO Erfeni PAGINA 6 LL1D6CH DAGBLAD MAANDAG i» JANUAAi Ituü 1 LAGOS (GPD, AP, Reuter) Op de luchthaven van de Nigeri- aanse hoofdstad is gisteren even voor de aankomst van Oe Thant een rel uitgebroken, toen ongeveer 80 buitenlandse journalisten een protestmars hielden naar het aankomstgebouw. De journalisten, die al uren wachtten om met gereedstaande toe stellen naar voormalig Biafraans gebied te vertrekken, werden door die politie uiteengeslagen. Zij hadden 's morgens om 8 uur zullen vertrekken. Eén van de vlieg tuigen was zelfs al in de lucht. Een huwelyksreceptie van de militaire gouverneur van de River State, Diet- te-Spiff gooide echter roet in het eten. Eén van de gereedstaande drie vliegtuigen moest huwelijksgasten naar Port Rarcourt vervoeren. Bo vendien, zo verklaarden Nigeriaanse functionarissen, waren de hotels in Port Har court overvol. Het bericht van uitstel wekte on der de wachtende journalisten en fo tografen, van wie de meesten al van af' vorige week maandag wachtten op de mogelijkheid van een bezoek aan het oorlogsgebied, grote onrust. Men drong op naar het hoofdgebouw op het vliegveld. Persvertegenwoor digers probeerden het hoofdgebouw te „bezetten", waar generaal Gowon en een groot aantal regeringsfunctio narissen stonden te wachten op de aankomst van secretaris-generaal Oe Thant van dc VN. De politie moest er aan te pas ko men om de boze journalisten terug te duwen. Een tafereel dat met groeiende verbazing werd gadegesla gen door diplomaten en Nigeriaanse autoriteiten. Pas op het laatste mo ment slaagde de politie met honden en gummieknuppels er in de journa ls sten terug te drijven. Zenuwachti ge functionarissen beloofden tenslot te dat de vluchten alsnog zouden worden geregeld. Met acht uur ver traging konden de journalisten ten slotte toch vertrekken echter niet na dat hevig was gevochten om de be schikbare plaatsen een strijd waarin 12 persvertegenwoordigers de „boot" misten. Hetgeen een van hen de opmerking ontlokte dat net I Nadat ze hun werk hadden gedaan, zo hard gevochten werd om ui het moest ik naar de badkamer om me eerste vliegtuig weer in Biafra te aan te kleden. Ik slaagde erin de komen, als teen het laatste vliegtuig film vanuit mijn broekzak in mijn toi- daar vertrok lettas te laten verdwijnen. Tenslotte Het incident, op het vliegveld van j beduidden de rechercheurs me dat Lagos was niet het enige met jour- ik mijn koffers moest pakken, r.alisten dat het afgelopen weekeinde i Beneden in de hal van het hotel de aandacht trok. De Nigeriaanse trof ik mijn drie collega's met wie Het was het in onze krant van za terdag j.l. afgedrukt verhaal pagina 1, Nigerië maakt geen haast» die de legering in I»agos deed besluiten Max Hastings op het vliegtuig te zetten. Hastings vertelt hoe het ging: Za- teidagmorgen om vijf uur werd er plotseling op de deur van mijn ho telkamer in Lagos geklopt. Zonder enige uitleg werd mij meegedeeld dat ik Nigerië onmiddellijk moest ver laten. Met drie collega's was ik woens dag zonder acht te slaan op het federale verbod voor alle buitenland se journalisten om naar Biafra te gaan doorgedrongen tot Onitsja, de stad in het voormalige Biafra. die ongeveer twee jaar geleden door de Nigerianen werd heroverd. Met an dere woordenhet oorlogsgebied zelf had ik niet betreder.. In Onitsja zag ik de duizenden sterven en erger de ik mij aan het uitblijven van Ni geriaanse hulp. Het artikel dat ik over deze vreselijke toestanden schreef veroorzaakte mijn uitwij zing. De twee rechercheurs deelden mij mee, dat ik me moest aankleden en dat ze opdracht hadden mijn bagage te doorzoeken, in een uur tijds maak ten ze van mijn kamer een chaos. Alles werd onderzocht: taperecor der, fototoestel, kleren, laden en kas ten. Het enige waar ze niet naar keken was mijn pantalon, die over een stoelleuning hing en waarin de negatieven zaten van de foto's die ik in Onitsja had genomen. autoriteiten hebben vier Britse jour nalisten uitgewezen, die zonder toe stemming naar Onitsja bij het front waren gegaan. Een van de uitgewe zen verslaggevers is Max Hastings v<:n de Britse Evening Standard, die ook voor ons blad in Nigerië werkt. MARSEILLE IAPI première van gisteravond van de opera Mariana Pineda van Louis Saguer, waarin de Nederlandse so praan Cora Canne Meyer de titel rol vervulde, schreef het blad Meri dional - La France, dat zij alle moei lijkheden welke een moderne opera biedt schitterend heeft weten te overwinnen. De recensent schrijft dat Saguer een origineel werk heeft gecompo neerd, maar dat het werk aan kracht had gewonnen als zekere sce nes in de eerste en derde acte zou den zijn ingekort. „De uitvoering en de vertolking werd met algemene instemming ont vangen. Het unanieme applaus gold Reynald Giovaninette. Zijn muzikale en vocale vertolking is werkelijk op merkelijk. In een werk, waarin men niet op de details, maar vooral op het ge heel moet letten, is de rol van de dirigent belangrijk. Giovaninetti heeft aan het werk zijn gehele relief weten te geven, daarbij steeds let tend op de interpretatie. „Van de uitvoerenden moet op de eerste plaats Cora Canne Meyer ge noemd worden. De rol is lang, moei lijk te leren, moeilijk te vertolken en moeiijk te zingen. Zoals in het me rendeel van de hedendaagse opera's vergeet men dat een menselijke stem niet van staal hout. koper, noch van glasvezel is en dat deze niet de mo gelijkheden van een mechanisch in strument heeft. Cora Canne Meyer heeft alle moeilijkheden overwonnen. Zij heeft getoond dat zij een zange res was die zich laat stimuleren door moeilijkheden en die geslaagd is in hetgeen boven haar mogelijk heden scheen te liggen. Zij was een mooie Marianne, die uitstekend acteerde". ik de trip naar Onitsja had gemaakt drie slaperige gezichten en ogen, die mij vol begrip aankeken. Onder escorte van negen politiemannen wer den we „afgemarcheerd" en naar het vliegveld van Lagos gereden. Het is mijn mening dat Lagos op het ogenblik gevangen zit in een ernstige vlaag van vreemdelingen haat. Hoewel men beweert dat het gecapituleerde Biafra niets heeft te verbergen, is de Nigeriaanse rege ring vast besloten alle buitenlanders politici. civiele hulpverleners en journalisten uit het oorlogsge bied te weren. Ik ben slechts aan de rand van dat oorlogsgebied geweest en wat ik daar met myn eigen ogen in een paar uur tijds waarnam, was Over de reeds voldoende om het lot van de Eiafranen zeer somber in te zien. In ons kryptogram van zaterdag JJ. was de omschrijving van hori zontaal 16 weggevallen. Deze luidt: Je kunt er mee boffen of wanboffen; soms valt er een prijs in te ver dienen. Reeds ingezonden oplossingen tel len mee bij de uitslag. Sommige duz- zelaars wisten uit andere bekende gegevens het Juiste woord te vinden. Hulde! - Red L.D, DEN HAAG 'GPD) „De gang van zaken met de cao voor de me taalindustrie geeft ons moed dat de regering de door de vakbeweging voorgestane loonontwikkeling geen ernstige moeilijkheden in de weg zal leggen. Kennelijk vond zij de over eenkomt in de groot-metaal zo rede lijk dat zy liever een minister liet aftreden dan dit contract torpederen. Dat geeft hoop op een soepel loon- beleid, ongeacht of er nu wel of niet een loonwet komt". Dit zei vanochtend CNV-voorzit- ter J. Lanser op een vergadering van de verbondsraad van het Christelijk Nationaal Vakverbond. Hij hoopte dat het geschil rond de loonwet niet al te hoog zal oplopen. In elk geval moet worden verme den dat een dergelijk geschil het to tale overlegklimaat bederft. Met na druk zei de heer Lanser dat naar zijn mening de SER-voorzitter zich ln zijn nieuwjaarsrede niet heeft ge keerd tegen art. 8 van de loonwet, waarin het ingrijpen in afzonder lijke cao's mogelijk wordt gemaakt. De heer De Pous heeft stof wil len aandragen om aan de mogelijk heid van gedetailleerd ingrijpen een zodanig kader te verlenen dat een verstandige toepassing daarvan in feite gewaarborgd is, maar dat hij als consequentie daarvan ook een plei dooi heeft gevoerd voor een sterke re centrale beïnvloeding van de loonontwikkeling. Verder zei de heer Lanser dat de verhoging van de loongrens voor de ziekenfondsverzekering van f 14.850 tot f 16.000, waartoe een meerderheid van de SER heeft geadviseerd, nu snel doorgevoerd moet worden. We gens een tekort aan tijd voor de voor bereiding is dit per 1 januari niet gebeurd. Hoe langer echter nu het wetsontwerp uitblijft hoe moeilijker het wordt voor de ziekenfondsen om een soepele overgangsregeling te ma ken. ROME ReuterDe presi dent van Cyprus, aartsbisschop Makarios. heeft gisteren een be zoek gebracht aan Koning Con- stantijn van Griekenland in diens villa in Rome. waar hij in ballingschap leeft. President Ma karios heeft met de koning ge sproken over de ontwikkelingen op Cyprus. De Cyprische president was speciaal naar Rome gekomen na eerst in Athene de steun te heb ben verworven van de Griekse regering voor zijn plan de Cypri sche kwestie tot een vreedzame oplossing te brengen. De Griekse premier, Georg Pa- padopoelos, heeft zijn steun toe gezegd aan de pogingen van Ma karios om het probleem op te lossen door middel van onder handelingen met de Turks-Cy prische gemeenschap op het ei land. President Makarios besloot naar Rome te gaan voor bespre kingen met de koning, als onder deel van zijn vaste politiek om altijd de in vrijwillige balling schap levende vorst op de hoogte te houden van de situatie op Cy prus, een politiek die vaak zijn Op de foto v.l.n.r. Koning Constantijn, Prins Paul. aarts bisschop Makarios, Prinses Alex ia en Koningin Annemarie met haar jongste zoon. Prins Nicolas. betrekkingen met de regering in Athene heeft bemoeilijkt. President Makarios werd op het vliegveld van Rome begroet door de Griekse ambassadeur en een vertegenwoordiger van de koning.- Met een auto van de Griekse ambassade werd de Cy prische president naar de villa van de koning gereden. NEW YORK (Reuter. AP» Dat vrijgevigheid massale heb berigheid oproept is misschien de bittere les die de jonge Ame rikaanse miljonair Brody zou kunnen leren, nadat hij besloot zijn erfenis van 25 miljoen dol lar weg te geven. Brody. heeft echter in een vraaggesprek met de New York Times verklaard dat hy onder invloed van verdovende midde len was toen hij beloofde zijn er fenis van 25 miljoen dollar weg te zullen geven. Duizenden „belangstellenden" verdrongen elkaar en verkeers- New Yrok vcor het huis van de jongeling, die 'n beroep heeft gedaan op andere miljonairs zijn voorbeeld te volgen. Gevraagd, waarom hy tot deze beslissing is gekomen antwoordde Brody: „Ik wil vrede" Rust kreeg hy hierdoor in elk geval niet. Zodra het nieuws be kend werd. regende het verzoe ken om geld. Tot dusverre heeft Brody onder andere de volgende schenkingen gedaan: 2.500dol lar aan een man met hypo theekschulden. een fooi van 1000 dollar aan een taxi-chauf feur en een fooi van 1.500 dol lar aan de leiding van een res taurant. Aan negerkinderen uit en 500 dollar gaf hy aan iemand die aan heroïne ver slaafd is. Toen een televisiever slaggever voor de grap vroeg „wat zou er gebeuren als ik u om 1000 dollar zou vragen?", gebeurde wat de verslaggever al hoopte, hy kreeg dat bedrag. De verzoeken aan Brody lie pen uiteen van geld voor een helikopter tot 25 dollar om voor een maand voer voor een paard te kunnen kopen. Joseph Cassella. een Amerikaanse dynamietboorder was de hele nacht onderweg van Weirton in de staat West-Virginië. om een miljoen dollar te vragen. Hfj zei het geld nodig te hebben om een metaalgieterij op te richten waardoor er eindelyk werk in Weirton zou komen. Toen Brody 60.000 dollar had uitgedeeld, begon vermoeidheid de goede gever parten te spe len. „Laat me slapen, laat me alleen. Ik heb 60 uur niet ge slapen". vroeg hy vanuit de stu dio waar hij een plaatopname maakte. Hij zetten uiteen dat hij die tyd nodig had om zyn filan tropie te organiseren. Hy had geleerd dat dit wel nodig was toen hy snel cheques invulde terwijl de mensen zich om de keukentafel in zijn woning ver dringen. „U wil liefde? U zal het kry- gen". ..Geld. auto's. Je zal krij gen wat je wil. Het geld zal bin nen zeven dagen weer stromen. Als je my dood wil hebben, kan je dat ook krijgen, ik ben bereid voor je te sterven als je dat wil". „Als iedereen even rijk is als ik. zal ik de wereld achter mij laten, naar een verlaten eiland gaan en myn vrouw liefhebben", aldus Michael Brody, die 5 januari is getrouwd. Het ziet er naar uit, dat Bro dy alvorens naar het eenzame eiland te vertrekken eerst nog popzanger zal zyn geworden. Vrijdag is er een grammofoon plaat van hem opgenomen en hy heeft 350.000 dollar beloofd voor de bouw van een opname studio. Zaterdag vertrok Brody naar Portorico waar hy het weekeinde door bracht met het organiseren van zijn liefda digheid. Gisteravond terug in New York vertelde hy de rest van zijn geld binnen een week te zullen uitdelen. Brody kwam op het vliegveld Westches ter Country aan in het straal vliegtuig dat hij voor de tocht naar Portorico had gehuurd. Tegen de New York Times zei Brody vanochtend verder dat hij een einde zal maken aan de oor log in Vietnam en dat hy van avond met een geneesmiddel voor kanker voor de dag zal ko men. Ook liet hij het publiek weten dat zyn fortuin is gegroeid van 25 miljoen tot 100 miljoen dol lar, die hy weg zal geven. Als de mensen hem alleen maar met rust willen laten. MÜNCHEN (AP) Evenals hun Nedelandse collega's staan de Duitse bisschoppen onder druk om het priestercelibaat op te heffen. De actiekring in München be staande uit priesters, oud-priesters en leken heeft vorige week een verzoek om het celibaat te beëindi gen gepubliceerd, dat in maart was gestuurd aan kardinaal Döpfner als voorzitter van de bisschopsconferen tie. Edmund Korf er. woordvoerder voor kardinaal Döpfner, zei dat zelfs in het consedvatieve Beieren de gelovigen steeds minder afwijzend tegenover getrouwde priesters staan. Het weekblad Der Spiegel heeft gepubliceerd. dat onge veer twee derde van de priesters, aan wie onlangs hun mening is ge vraagd, voor ontkoppeling wa ren, ook al waren zy zelf niet van plan te trouwen. De enige officiële enquête, die in Italië over het celibaat werd in gesteld, werd met instemming van kardinaal Pelligrino in Turyn ge houden. Van de 465 priesters die ant woordden bleken 304 vcor toelating van' gehuwde mannen tot het pries- sterschap te zyn. Van de ongeveer 2.000 Oos tenrijkse priesters die hun me ning gevraagd werd, bleek een aan zienlijk aantal speciaal die onder de 50 jaar voor afschaffing van het celibaat. MY THO AP) —Twee Zuid- vietnamese generaals zijn ontheven van hun commando's in de Mekong- delta omdat zij niet krachtig opgetre den zijn tegen de toenemende vijan delijke infiltraties en aanvallen, zo wordt van betrouwbare zijde verno men. Het Zuidvietnamese hoofd kwartier heeft verder meegedeeld dat 14 van de 44 provinciale gouver neurs ontslagen zijn. De mutaties worden gezien als een overwinning voor de Amerikaanse militaire en politieke vertegenwoordiging welke er reeds lang by de regering op hadden aangedrongen. In Frankrjjk is het betrekke lijk rustig aan het priesterfront: 116 priesters vroegen in 1968 ontheffing van de celibaatsgelofte om te kun nen trouwen. Dit was nog geen 0.3 procent van de 41.075 priesters in Frankrijk. I WASHINGTON «AP) De Amerikaanse regering zal de 43 luchtvaartmaatschappijen in de VS LONDEN «Reuter» De leider morgen laten weten dat zy in 1972 Mgr. Schoe makers. de hulp bisschop van Mechelen, zei dat de toestand in B e 1 g i e buitengewoon rustig is. „Het probleem bestaat na tuurlijk. maar ieder besluit in Ne derland zou mogelyk hier gevolgen voorbeeld hebbesn". van de conservatieve oppositie in Engeland. Edward Heath, heeft gisteren in een radiovraagge sprek een scherpe veroordeling uit gesproken over zyn rechtse partijge noot Enoch Powell, die zich de dag tevoren in een rede opnieuw ge keerd had tegen de toelating van niet blanke immigranten. Vol gens Powell doet hulp aan deze landverhuizers meer kwaad dan goed. Hij pleitte voor maatrege len om zoveel mogelijk van deze mensen te laten vertrekken, omdat weldra in de meeste steden meer dan een vijfde deel van de be volking niet blank zal zyn, met alle kans op onlusten, zoals die zich ook j 'biljoen dollar in Amerika voordoen. i maatschappijen een einde moeten hebben gemaakt aan het vervuilen van de lucht door rook uit straalmotoren. Doen zy dit niet, dan zullen zy zich blootstellen aan wettelijke straf maatregelen die door het Congres zullen worden genomen. Directeuren van luchtvaartmaat schappijen zullen dit onomwonden te horen krijgen op een bijeenkomst die wordt belegd door Robert Finch, minister van Volksgezondheid, On derwijs en Sociale Zaken en minister van Vervoer John Volpe. De regering is van mening dat eind 1972 alle straalvliegtuigen „rook loos" kunnen vliegen en dat dit 13,5 gaat kosten. De zeggen dat dit Het probleem bestaat nauwelijks in de r.k. kantons van Zwitser land. Slechts twee van de 150 prie sters in Genève hebben hun ambt neergelegd om te kunnen trouwen. De Spaanse bisschoppen heb ben hun geestelijkheid gewaar schuwd, dat er aan het celibaat niet te tornen valt. In G r o o t-B r i 11 a n n i zyn vorig jaar ongeveer honderd pries ters uitgetreden. Heath noemde Powells rede „een eind 1{*74 ^an en 30 miljoen dollar van de onmenselijkheid moeten kosten, tegenover de medemens, die in een christelijke samenleving abso- luut onverdraaglijk is". De stelling van Powell achtte hij niet meer dan Standbeeld Palach in Rome In een „volkomen niet terzake doende ^ome LS zondag in tegenwoordig- kreet". heid van de burgemeester en talrij ke andere belangstellenden in het Olympisch dorp van de stad een vier meter hoog standbeeld van de Tsje- choclowaakse student Jan Palach ont huld, die een jaar geleden zelfmoord Uitgewezen Twee diplomaten van de Poolse ambassade hebben opdracht gekregen Engeland te ver laten, waarschijnlijk in verband met het onderzoek naar de spionage door j pleegde uit protest tegen het rus- het Labour parlementslid William I sische optreden tegen de liberale be- Owen. weging in zyn hand. BOLZANO (AP) Een nogal om verwachte zitting van het hoofdbe stuur van de Suedtiroler Volkspartij heeft gisteravond problemen aan hrt licht gebracht, waardoor het akkoord tussen de party en de regering te Rome om zelfbestuur te geven aan Alto Adige weer op losse schroeven dreigt komen te staan. Nadat de zitting van vier uuf voorbij was verklaarde party voorzit, ter Sdlvius Magnago tegenover pers, dat het hoofdbestuur een rap port van de twee Duits-sprekend» leden van de uit negen personen be staande staatscommissie, die een wetsontwerp over het zelfbestuur v»x»r Alto Adige heeft ontworpen, had aangehoord en besproken. Volgeni zegslieden voor de party is het con flict met de regering ontstaan over de kwestie van het vetorecht. iHet akkoord zou elk van de drie etnische groepen in Alto Adige hel vetorecht geven voor de begroting van de provincie, zelfs als die do* een meerderheid zou zyn goedge keurd. Vele Volkspartyleiders zyn tegen zo'n onbeperkt vetorecht. Zy zouden bepaalde restricties wensen. De Duit-I se bevolking vormt de meerderheid in Alto Adige en de Volksparty daar de grootste politieke groepe ring. Het hoofdbestuur van de partij ii verdeeld over de kwestie. iVan onze correspondent» BONN «GPD» Voor de hoogste Westduitse rcehtbank. het Bundes- gerichtshof in Karlsruhe, is van daag een nieuw hoofdstuk ge opend in de zaak-Anastasia. Twee jaar geleden stelde het gerechtshof vast dat mevrouw Anna Anderson niet overtuigend had kunnen bewy- zen grootvorstin Anastasia, de jongste dochter van de vermoorde Tsaar Nilolaas de Tweede, te zyn. Het Bundesgerichtshof heeft nu de taak die conclusie te onderzoeken. Wordt het Hamburgse gerechtshof in het gelyk gesteld, dan is dit het laatste hoofdstuk geweest. Anna Anderson woont in de Vere nigde Staten sinds zy twee jaar ge leden is getrouwd met de twintig Jaar jongere Amerikaanse historicus en miljonair John Manahan, van wie wordt beweerd dat hy in zyn woning een troon heeft ge plaatst waarop zyn echtgenote ty- dens de bezoeken zetelt. Het perso neel zal mevrouw Manahan «die, aLs zy inderdaad Anastasia is. nu 68 jaar moet zyn) met hoogheid aanspreken. Zy laat zich in Karls ruhe vertegenwoordigen door haar advocaat. Deze meent 80 fouten te hebben ontdekt in het bewysmate- riaal tegen zyn cliënte. Als hy het hof weet te overtuigen, wordt de zaak terugverwezen naar de recht bank in Hamburg. Het Bundesgerichtshof zal dus zelf geen uitspraak doen over de sinds 1920 omstreden identitiet van de vrouw, die als Anna Ander son grote bekendheid kreeg. In 1920 weid zy bij een zelfmoordpoging in een Beriyns kanaal gered. Tydens vei pleging in een inrichting voor geesteszieken beweerde zy de jongste dochter te zijn van Tsaar Nikolaas de Tweede, en het enige kind dat aan het bloedbad van 17 juli 1918 zou zijn ontsnapt. In tal van processen heeft zy de Duitse rechters niet kunnen over tuigen. Zy had slechts een gebrek kige kennis van de Russische taal en kon geen lidtekens tonen, hoewel zij gewond zou zyn geraakt. Tegen standers (in 1928 gaven byvoor beeld twaalf van de 44 in het bui tenland levende Romanows ver wanten van de Tsjarenfamilie dus. een gezamenlyke verklaring uit) be weerden, dat zy de Pools-Duitse ar beidster Traxika Schandkowski zou zyn, een meisje dat enkele dagen voor de datum van de zelfmoordple- ging van haar ouders wegliep. Grafologische en antropologi sche onderzoeken wezen echter uit dat Anna Anderson wel degelyk een der Romanows zou kunnen zyn. Bo vendien achtten verscheidene des kundigen het niet onmogelyk dat een van de leden der koninklyke fa milie uit de moordkelder van Je- katerinenhof was ontsnapt. Mevrou* Anderson, die grote sommen vöf diende met verfilmingen van hal geschiedenis (in de hoofdrol Ingrl Bergman en Lili Palmer), bleef hardnekkig stryden om erkenning De laatste reeks processen, die be gon voor de rechtbank van Ham burg en via het gerechtshof van c stad-staat nu voor de hoogste recb- u ter is gekomen, is gericht tegen her- togin Zu Mecklenburg, een val r>f de familieleden van de Russisrt' tt Romanows aan wie een deel Tsaar Nikolaas' erfenis ten deel gevallen. De Tsaar heeft indertijd a een nooit precies bekend gewordet kapitaal voor zyn kinderen vastge zet in Duitsland. Op dat kapita»' maakt Anna Anderson aanspraak

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 6