anaiden liep bij 5 achterstand in Rohda (6-6) Alpheuse Boys begon met bouw clubhuis Italiaanse staking van modemarathon na mannequins op gang icrokorfbalcompetitie nix ongenaakbaar m Excelsior: 4-13 Bona Stars met één punt geklopt BZ&PC klopt De Gouwe: 5-3 Ter Leede oefent Fraaie collectie duiven op show van De Snelvlucht etitie CKB o 19 JANUARI 1970 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 13 (Van onze korfbalmedewerker) Het afgelopen weekeinde vielen er in de micro- weer enkele verrassende uitslagen te note- arbij ook de Leidse clubs een duit in het zakje deden, erde De Danaïden bij Rohda in Amsterdam een ver gelijkspel en overwon Vicus Oriëntis op het nippertje iels. In negatieve zin viel Algemene op door een neder- DKC. In IA kwam Fluks door met 59 bij HSV te een stap dichter bij de titel, terwijl KNS zich wat om- door met'dezelfde cijfers Kwiek de baas te blijven, kon tevreden zijn met het gelijke spel bij concurrent want de Leidse kansen op de titel zijn nog even oorderkwartier verloor van koploper Ten Donck. uden heeft het Amsterdam gisteren benauwde ogen- ezorgd. Vlak voor tijd met 5—6 voor. tenslotte nog 66. In het er van spanning geen ohda kwam vrij vlot met de leiding alvorens San- tn uit een strafworp tegen n. Verdiend kwam Rohda raama de wederom boven verkozen Frans Pasman loorbraak de achterstand ,Toch keken de blauwwit rust tegen drie punten aan (52.) Na de her- er een heel ander Da- het veld. De Leidenaars veel feller. Doelpunten iet uitblijven en ze kwa- per v. Nierop scoorde 3-5 Pasman 45. Gerard te uit een strafworp de ge- maar de sensatie was Met nog 5 min bracht Sander v. Unen met een scherp schot aan i In de uitsterst spannen- gelukte het Rohda toch gelijkmaker tot pen. Fors duel nëntis blijft aan de win- Nu werd Trekvogels onze stadgenoten plaats (achter Re- Het was een vrij waarin Vicus een nam. maar Trekvogels ihterbij zag komen. In de lukte het toch de zege in houden. Door Wim Meyer, rafworp benutte, was het il0, welk doelpnt 9 min gd werd door een af- r van Diet Wolters. Di- n de gasten van repliek, elijke wijze haalde V.O. i doelpunt binnen door Drie minuten voor de Trekvogels op 32. Na mg was 't na 2 min. reeds Trekvogels goed profi- verwarring in de Leid ing. Toen de gasten er na van maakten, ging ber uitzien voor de Leide- oral omdat hun aan- jk vrijkwam. Toen het werd door Bram West- rden de kansen. Wim zijn ploeg tenslotte de Algemene iene stelde opnieuw te- van het onderaanstaan- te verliezen, al was het van beter gehalte dan i Ondanks een ontstui- igsoffensief van D.K.C., mingsdoelpunt aan Leid een afstandschot van Drie minuten later huisclub op identieke wij- gelykmaker, terwijl het een strafworp de leiding Ook het derde Delft- viel uit een strafworp Algemene kwam echter Bunten in de 24ste en it bracht Wim van Vliet weer naast elkaar. Hoe- ise ploeg na de hervat- meer in de aanval was. kwamen er geen doelpunten uit. DKC lukte dat wel, twee keer zelfs. Jan v. Seggelen deed de spanning weer terugkeren, waarna Wim v. Vliet de beste kans liet liggen, door een strafworp te missen. Toen D.K.C. aan de andere kant uit zo'n kans wel raak schoot, was de strijd wel beslist. De Delftenaren gingen daarna com bineren en deden dat zo voortref felijk, dat de Leidenaars er moei lijk meer konden tussenkomen. Bij 6-4 bleef het. Fluks bewees zaterdag in Den Haag opnieuw zijn grote schotvaar digheid. H.S.V. was er totaal niet tegen opgewassen. Met 5-9 ze gevierde de Leidse ploeg. Voor de pau ze was de strijd in feite reeds beslist. Via treffers van Ap Niesing. Jan Heinrichs en Ruud Niesing (2x) be zaten onze stadgenoten halverwege de H.S.V. kon de schade nog tot 5-9 be perkt houden. KNS Ook K.N.S. kwam weer tot winst en wederom was Kwiek het slachtof fer. Over de gehele linie kwamen de Hagenaars wat tekort. Reeds na 2 min. was het 0-1 door Wim Brakel. Zes min. later zorgde hij voor 0-2 en ook het volgende Leidse aanval- vak had niet veel moeite te scoren. Henny Slegtenhorst en Sary Ba- rends maakten er 0-4 van, voordat Kwiek tot scoren kwam. Door een af standschot van Wim Brakel brak de rust met 1-5 aan. Na de hervatting verhoogden de Leidenaars hun voor sprong eerst tot 1-8 na treffers van Mary Zierkzee, Hen en Wim Brakel. Men liet de teugels toen wat vieren, waax-door Kwiek de stand een draag lijker aanzien kon geven. De Hage naar liepen hun achterstand tot 5-8 in. Het einde kwam (na een tref fer van Wim Brakel) met 5-9. Crescendo sleepte gisteren een kostbaar punt weg bij concurrent Olympiaan in Den Haag. waardoor de Leidse voorsprong op drie punten I gehandhaafd werd en de titel weer dichterbij is gekomen. De 3-3 uitslag 1 gaf de verhouding uitstekend weer. Dat doelpunten in deze belangrijke J strijd schaars zouden zijn, was al gauw schaars zouden zijn. was al gauw j duidelijk. Beide aanvallen kregen weinig kans. Pas na 20 min. viel het eerste helft een 0-4 voorsprong. Via i eerste doelpunt toen de thuisclub uit een Haags tegenpunt snelde Fluks een strafworp de leiding nam. Drie door treffei-s van Jan Heinrichs en minuten later werd het gelijk door Ruud Niesing naar een 1-6 ruststand. H.S.V. had na de i*ust het eerst suc ces en via een doelpunt van Elly de Haas werd het 3-7. Toen haalde Fluks weer uit. Doelpunten van Co de Haas en Ruud Niesing zorgden voor Donck, maar moest zich in de slot fase gewonnen geven (4-5). Gé Brands liet zyn tegenstander in die laatste minuten gaan en onthield zijn ploeg daardoor in feite een fraai gelijkspel. Het begin van de nogal onvriendelijke wedstrijd was voor de gasten, die in de 11de en 14de minuut raak schoten. Vier minuten later miste Noorderkwartier een strafworp. Acht min. na de rust vergrootte Ten Donck de voorsprong tot 0-3, waar na Bas Noordervliet eindelijk de roodwitte supporters liet juichen. Nog geen minuut later was het 1-4. Noorderkwartier kwam echter fel te rug. Na een kwartier werd het 2-4 door Tineke v. Es. waarna Gé Brands tussen de 23ste en 24ste min. zelfs een gelijke stand liet aantekenen. Hoe Ten Donck tenslotte nog for tuinlijk aan de zege kwam. werd reeds in de aanhef vermeld (4-5). 3-9. waarna Fluks het wel geloofde. AMSTERDAM —Bijna heeft Bo na Stars gisteravond in de Amster damse Apollohal tegen Blue Stai-s voor een verrassing gezorgd. De Leid se ploeg die gedurende de gehele wedstrijd een voorsprong heeft ge had zag zich in de laatste minuten nog juist door de Amsterdammers voorbij gestreefd: 6968. De Bona Stars sender coach Kal lenberg en de geblesseerde spelers Peter de Jong en Rob Wallaait gin gen onstuimig van start. Blue Stars I dat dacht met het uitschakelen van Pieter van Tuyll de wedstrijd ge makkelijk te kunnen winnen, kwam bedrogen uit want Har Stol, Ctes Pleij en Ben van Cleef wa ren ook razend gevaarlijk. De rust brak aan met een 4042 stand. Na de hervatting waren de ploegen vol komen tegen elkaar opgewassen. Het hep bij Bona Stars allemaal niet meer zo vlot als in het begin van de wedstrijd maar de Leidenaars hiel den de score toch lange tijd in even wicht. Enkele loopfouten en foute passes waren er de oorzaak van dat Blue Stars in de slotfase plotseling enige punten kon uitlopen. Met gro te onverzettelijkheid probeerden de Leidenaars in de laatste minuten de achterstand weg te werken. Dat luk te bijna maar door het missen van enkele strafwoipen moest de ploeg van invaller-coach Den Hollander toch nog met lege handen naar huis Scorers E~na Stars: Har Stol 18. Pieter van Tuyll 17. Ben van Cleef 12. Cees Pleij 7. André de Jong 4 Stand kampioenspoule: 1. Blue Stars 46. 2. Flamingo's 3—4. 3. R'darn Zuid 34, 4. SVE 44, 5. Bona Stars 4—2, 6. Punch 4—2. een afstandschot van Liesbeth Beu- gelsdijk, waarna De Hagenaars op nieuw de leiding namen. Weer had Crescendo snel een antwoox-d klaar, ditmaal door Leny Kok. Ook na de hervatting gaven de verdedi gingen niets cadeau. Dc aanvallers kwamen slechts spox-adisch vrij. Drie minuten voor tijd leek de beslissing te vallen, toen Olympiaan raak J*n 3-1 ^De voorepronü KATWIJK De waterpoloteams van BZenPC en De Gouwe hebben in Katwijk een bikkelhard duel uit gevochten dat tenslotte in een 5-3 overwinning voor de Bodegravers eindigde. De Gouwe opende dankzij Gijs van der Leed en via een straf worp die score. Nog in dezelfde perio de maakte Jan Pak voor BZenPC (1- 1). In de tweede spelperiode trok het Bodegraafse team verwoed ten aanval. Dankzij Kees Edelman NIEUW VENNEP —De Sassen - heimse zaterdagtweedeklasser Ter Leede is zaterdagmiddag ondanks de gehele afgelasting van 't voetbalpro gramma toch binnen de lijnen geko men voor een vriendschappelijk du el. Op het goed bespeelbare terrein van SMS in Nieuw Vennep boekten de Sassenheimers een verdiende 0 1 overwinning. Het enige doelpunt werd in de eerste helft door Rade gescoord. SMS bood de in een hogere klasse spelende tegenstanders overi gens goed party. Ter Leede, dat blijk gaf i-edelijk te hebben ovei"win- terd, miste zaterdag Van Blezen wegens griep en doelman Schellin gerhout wegens werk. Zij werden ver vangen door Mondriaan en Hars kamp. BODEGRAVEN In Hotel Van Rossum heeft de j.v. ..De Snel vlucht" ixit Bodegraven in het week- j einde een tentoonstelling gehouden. Een i-ecordaantal van 280 duiven werd ingezonden. De mooiste duif van de tentoonstelling was een oude duivin van J. Disseldoi-p, die tevens het predikaat mooiste oude duivin kx-eeg. W. J. van Rijn had de mooiste oude doffer. F. W. van Staalduinen i de mooiste jonge duivin en W. J. van j Ryn de mooiste jonge doffer. Wethouder J. C. Duin laat het heiblok voor de eerste maal op de paal neerkomen. (Foto Leidsch Dagblad schoot. Tot opluchting van de Leid se aanhang, deed Louis Kok twee mi nuten voor het eindsignaal hetzelfde (3-3). Noordex-kwartier heeft zich dapper teweer gesteld tegen koploper Ten van BZenPC dep in de volgende pe riode nog veraer op toen J. Pak zijn derde doelpunt scoorde. Arxe Troost en Kees Teekens brachten de span ning terug (4-3). Overdam bepaalde de eindstand vanuit geheel vrije po sitie op 5-3. Rest nog te vermelden dat de arbiter in deze wedstrijd best wat strenger had mogen optreden. ALPHEN AAN DEN RIJN Het was zaterdagmorgen voor sportmin- nend Alphen in het algemeen en de leden van de sportvereniging Alphen- se Boys in het bijzonder, een belang rijke dag. Deze. in de voetbalmaat schappij laagst geklasseerde Alphen- se club. genoot niettemin de eer als eerste in het nieuwe complex te be ginnen met de bouw van een eigen groot permanent clubgebouw. Velen hadden zaterdagmorgen de gure koude wind getrotseerd om ge tuige te zijn van het slaan van de eerste paal door de wethouder van Sportzaken en voorzitter van de Sportstichting de heer J. C. Duin. Nadat de paal de grond was Inge dreven kwam men in de oude kantine aan de Europasixigel, onder voorzit terschap van de heer P. J. v. d. Zwet byeen. Laatstgenoemde sprak een wel komstwoord waarin hij uiting gaf van zyn vreugde over het slaan van deze eerste paal en over de grote belang stelling die er voor dit gebeuren be stond. Zoals het Leidsch Dagblad reeds eerder schreef zal dit gebouw geheel door de leden worden gè- bouwd. De heer Van der Zwet zei er van overtuigd te zijn, dat dit ge bouw voor het begin van het nieuwe seizoen (augustus) in gebruik zal kunnen worden genomen. Tenslotte zei voorzitter v. d. Zwet trots te zijn dat Alphense Boys op dit mooie van de Alphense Boys, op het terrein sportveldencomplex, dat in de Rijn- streek uniek genoemd kan worden, mag voetballen. Wethouder J. C. Duin wees er op, dat de leden van Alphense Boys het na deze dag waar moeten maken en dat de wedloop met de tyd is begon nen. Immers er rest nog nauwelijks een half jaar voor de bouw van dit clubgebouw en de kleedkamers (zes in totaal). Namens het bestuur van de afde ling Leiden van de KNVB en de N.KS. sprak de heer P. F. S. Bieg- straten. Hy was er ook van overtixigd, dat nog veel werk zal moeten worden verzet om het geheel voor het begin van de competitie 1970-1971 in ge- bruik te kunnen nemen. „Het is wel een mijlpaal in de geschiedenis van Alphense Boys". Ook burgemeester mr. R. M. Gal las feliciteerde het bestuur van Al phense Boys van harte met deze heugelijke dag, waarna de heer Van der Zwet de aanwezigen bedankte" voor de getoonde belangstelling. Het microkorfbaltealn bleef in de CKB-com- rdag opnieuw ongeslagen, agen wonnen met duide- '4-13) van Excelsior twee reserves in de ploeg t veel te sterk. Na een wat 0—6 ruststand wonnen tts onbedreigd. Flip van lam vijf treffers voor zijn herige doelpunten: Wil v. >b Bakker (2), Jan Reedijk tieleman en Kees de Rooy ?eti: HA: ExcelsiorKVS VEO 4—3. KVS—VES 5-7 lijk-DKOD 4—15: SMS >.DKOD—SMS 16-4; SSS k8-5. luiden 8-15 Excelsior 7-5 8-14 VEO 7-4 7-5 Oraxije N. 7-0 0 7-13 Kinderdijk 6-5 7-10 ovvo 7-5 6-6 SMS 7-1 staat er in de Overgangs- florissant voor. Zelf won nen de reserves de lastige derby te gen Ons Eiland «4-6» terwijl concur rent THOR van DES verloor. De winst op Ons Eiland kwam overigens niet gemakkelijk tot stand. Eerst in de slotfase slaagden de oranjekragen er in hun gelijkwaardige tegenstan ders definitief terug te wijzen. Doel puntenmakers waren: Pernix 2: Ton Tieleman (2), Kees Vreeken (2), Gerrie van Diest en Paul Mekking (1); Ons Eiland: Nan Deegenaars (2). Karei den Os en Kees van Kal keren (1». Uitslagen OB: Rotterdam ZuidVlug en V 2-8 DESThor 10-6; IA: TOP—Fiks 7-5; IIA: Ve- locitas—Pernix 3 2-12, Warmond- Fluks 5-6. Standen: OB: Pernix 2 7-12 THOR 6-8 R'dam-Z 6-5 IA: TOP 6-9 KVS 2 6-7 VEO 2 5-6 DES 6-4 Ons Eiland 4-3 Vlug. en V. 5-2 Fiks 6-5 De Ijsvogels 5-4 Jodan B. 4-1 Ons Eiland speelt woensdagavond uit tegen Rotterdam Zuid. ROME (GPD) Het heeft er dit weekeinde heel even naar uit gezien, dat de Italiaanse mode ontwerpers hun zomerjurkjes wel in de kast konden laten hangen. Enkele tientallen prinsessen uit Rome, Florence en Venetië, die als mannequins haar brood ver dienen, zijn boos over het slechte salaris en over de manier waar op ze door de couturiers worden behandeld, plotseling gaan sta ken. Verscheidene ontwex-pers. die de vorige week zogenaamd vanwege de griep hun shows uitstelden, gaven zaterdag schooxwoetend toe. dat zij hun modellen niet meer kunnen be talen. Inkopers van confectiefabiieken moeten op het ogenblik in Rome voor een toegangskaartje voor een show weliswaar 4.000 gulden neertellen, maar desondanks komen de coutu riers met hun geld niet meer uit. Om de niaam van de>Italiaanse hoofd stad als het tweede modecentrum van de wereld tegenover 800 inkopei-s en moderedactrices uit alle werelddelen nog een beetje hoog te houden, sprong de grootste Italiaanse kunst- vezelfabrikarxt bij en stelde ook het mlnistexie van Bixitenlandse Handel een bedrag beschikbaar, waardoor de moeilijkheden te elfder ure toch nog werden opgeliost. De eerste hau te coutui-e-show kon pas zaterdag be ginnen. Het was Tiziani, die aan het be gin van de mode-marathon in het van marmer opgetx-okken Romeinse I Hiltonhotel voor een sensatie zorg- i de. By Tiziani, die de in een pan- 1 terjurk gehulde prinses Luciana Pig- natelli als eregaste had ixitgenodigd. i kwame nalleen maar de maxi's aan bod. Een droevige vei-zameling van marine-blauwe kostschool jurken met de zoom halverwege de kuit. wei'd met nogal veel afkeming ontvangen. Toch had Tiziani ook nog wel en- kele ideeën, zoals bijv. zijn van vo ren geheel open ritsbare tuniekjurk jes, die hij over springpakken liet dragen en zijn met lichtgevende pail letten geborduurde cocktailjurkjes, waarmee geen enkele vrouw meer bang in het donker hoeft te zijn. Het bij Tiziani in maxi aangege ven silhouet van smalle schouders, vrij nauwe mouwen, een sterk ge accentueerde taille en veel grote zak ken. werd by de zustex-s fontana in mini doorgevoerd. Paars, organje- en alle mogelijke tinten beige blyken wat Italië betreft de nauwe xnode- kleuren van deze zomer te zyn. De Fontana-zusters, die al een paar jaar geleden naar de confectie zijn I omgezwaaid en even buiten Rome de modernste confectiefabriek van Italië hebben, zien voor het komen de seizoen veel in combinaties van pantalons met. spencers en plissé- rokken, met blousende v-halsjakken. Om een vrouw met een modieuze jurk ook gelukkig te kunnen laten zijn, kwamen de Fontana-zusters op het lumineuze idee om hun vrije- tijds- en cocktailcreaties met symbo lische tekens te laten borduren. Met een modehuis vlak bij de beroemde trap van het Piazza di Spagna, waar al jarenlang hippies slapen zender dat iemand er zich aan stoort, bleek het bij elkaar vinden van mysterieu ze dessins niet ao'n probleem te zijn. De Napolitaan Sarli, die dit weekeind verreweg de beste collectie showde, gaf het duidelijkst aan. dat de vrouw het komende voorjaar uit twee roklengtes kan kiezen. Twee handbi'eedtes boven de enkel of twee handbx-eedtes boven de knie. En daarnaast blijven broekpakken met lange tuniekblouses de beste oplos sing voor wie alle problemen wil ver mijden. Het was gisteren moeilijk te zeg gen of Sarii's romantische v-hals- jurkjes van flinterdunne mousse line nu eigenlijk thixishoren in een klerenkast of in een kunstgalexie, omdat hij ze lanceerde in de mooiste in elkaar overlopende pasteltinten. De meeste modellen waren mini, maar Sarii's maxi-cx-eaties waren al lemaal dubbelknoops. En evenals Fontane en Tiziani. bood Sarli voor 's avonds een maximum aan bloot. De doorkijkbouses blijven onver minderd in de mode en daarnaast hebt u met een avondjurk met on metelijk diep v-decolleté geen gek fi guur. U bent trouwens wat de stof betx'eft met een Italiaanse avond jurk voordelig uit. want ook de rug en een schouder blijft onbedekt. Na de dood van de talentvolle Ma ria Antcnelli. die voiig iaar in de Middellandse Zee verdronk, is er in haar modehuis, dat nu door haar zuster wordt voortgezet, niet zo heel veel veranderd. Dezelfde keurige su- perslanke maxxtelpakjes in Balmain- stijl nemen er nog steeds de belang rijkste plaats in, met dit vex'schil dat de rokken in navolging van Yves Saint Laurent nu een andere kleur hebben dan de jasjes. De rokken blyven bij Antonelli voor het komen de vooi'jaar of een handbreedte bo ven de knie of twee handbreedtes bo ven de enkel. Ontwex*per Marucelli uit Milaan lancerexi. En Centinario kwam met zorgde voor de merkwaardigste mo- een reeks maxxjurken met grote wit- de aller tijden door bijzonder onflat- te kragen voor de dag, die zelfs Coco teuze assimebrische maxi-jurken te I Chanel niet me" ',ou durven te ver- tca-en. Links een model van de Ro meinse mode-ontwerpster Irene Ga- j litzini. Het is een strandpakje van I katoen uitgevoerd in wit, blauw en i bruin en gedragen met een shawl rond het hoofd en een beige strooien hoed. Rechts een Mexicaans getint ont werp van Titti Brugnoli. Deze bole ro en een „swinging dirndl skirt" wordt gedragen met sandalen die doorlopen tot het middel.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 13