Als veld zo blijft: spelen Nottet voelt adem in zijn nek... Ga lékeren met de vellicht iterook torueen «rijs in! Favorieten wonnen 'aan cle lopende band' ototips Danaiden staat voor zeer zware opgave Kernploeg nerveus aan vooravond van nationale titelstrijd •Jxott Hotcr GLOCKNER. DIE VANMIDDAG NOG EENS KOMT KIJKEN: Microkorfbal Ook zondag a.s. geen voetbal? Sir Alf nodigt 30 spelers uit Wielerformatie Mars-Flandria HOCKEYTEAM KON NIET SCOREN I i KEES VERKERK START NIET IN DEVENTER ■NSDAG 7 JANUARI 1970 PAGINA 13 LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD [ST/AMSTERDAM (GPD) Diep in zijn jas gestoken jeleid door zijn gebronsde ex-collega Horn liep scheids- >r Glöckner over het veld van het Olympisch Stadion, roeten verdwenen in een decimeter hoge sneeuwlaag. Bui- ?t veld achter het gesloten hek wachtten Ajax-praeses ran Praag en de in allerlei verwarmende kledingstukken ;en spelers van Napels op het oordeel van de Oostduitser, het restaurant van het stadion, nadat de scheidsrechter, isrechters, Horn en belangstellenden in processie door icomben trokken, hoorden zij het: spelen torn formuleerde het oordeel :kner, die in Nederland beter is als de arbiter die Cruijff vriendschappelüke wedstrijd •Tsjecho-Slowakije van het id: „Als de toestand op het i blijft", zei Horn nadrukke- iculerend. „dan, zo heeft mijn I Glöckner beslist, wordt er i Vanmiddag om twee uur ij weer kijken. Hij zal dan als niet veranderd is de sta- richtlijnen verstrekken van het veld", sslissing werd door de Italia- erminst met gejuich ontvan- ij staarden somber naar de %i onbekende vijandige witte ijtie die het groene veld bed#k- Zweed Hamrin, die als Skan- r toch niet geheel onbekend |jn met sneeuw op voetbal- keek zo mogelijk nog som- Er kan, zo zei hij zijn ijs- ep over de oren trekkend, niet 4ld worden. Voetbal is be- worden gespeeld op een en niet op een ijsbaan. Man hij en de Napolita- •ïn later toch naar een van balvelden van het Olympisch Het woord van de scheids- en zijn wil is wet voor voet- worden aangepast aan de omstan digheden, dat wil zeggen dat hij zijn spelers o.a. beslist zal aanbevelen veel en hoog in het doelgebied van de Napolitanen te schieten. Barry Hulshof, die zondag in de oefenwed strijd tegen Zandvoortmeeuwen in de tweede helft naar voren werd ge stuurd daarover: „Uiteraard zullen we zoveel mogelijk ballen door de lucht spelen. Napels moet onder druk worden gezet met veel en vooral ho ge ballen dicht bij het Napolitaamse doel en dan maar hopen dat twee ballen in het net achter Zoff wor den gewerkt. Als er vanavond niet wordt gespeeld zal de wedstrijd (de 8ste finale van de Runners-up-Cup) 24 uur worden uitgesteld. Als spelen dan nog onmogelijk is zal een nieuwe datum worden vastgesteld. Het duel zal gespeeld moeten zijn voor 28 ja nuari. Risico •kt, in het sportcentrum van I verleende Ajax gistermid- léntie aan de sportpers. Trai- %s Middels was evenals zijn janse collega niet gelukkig hoewél hij de dikke \ag prefereerde boven een 1 veld zonder sneeuw. Aan :|J bewaart Ajax immers 'n bij- re herinnering. Het Portu- i versloeg Ajax vorig in dergelijk terrein. Nu, al- ifenmeester van Ajax, is de van de velden echter ge- j De sneeuw is zachter vallen. Er kan dus meer prden genomen. Gistermor- de Ajax-spelers de eer- jen op een witte mat in Zeist, liefden diverse schoenen. Over inieen waren zij het meest over schoenen met ribbel- Kwel iedereen het er over 1 dat het geen ideaal schoei- foor een sneeuwveld, ïtiek van Michels zal moeten ZEIST (GPD) KNVB-bonds coach George Kessler vertelde gistermiddag in Zeist dat hij, als er zondag niet wordt ge voetbald, zijn selectie zaterdag middag op het sportcentrum van de KNVB in Zeist wil ontvan gen. In een brief heeft hij de spelers, die volgende week woensdag tegen Engeland zul len spelen in het Wembley-sta dion in Londen van zijn voor nemen op de hoogte gebracht. „Als het voetbalprogramma wordt afgelast zal ik", aldus de bondscoach die zijn centrale training de mist in zag gaan door de wedstrijd Ajax-Napels, „zaterdagmiddag wel iets voor de spelers verzinnen". Koersen Hilversum 12 3 -Graafsch. fl.-AZ '67 •Feijenoord Wielrennen Vyf en negen tig Belgische sportjournalisten heb ben Eddy Merckx dinsdag uitge roepen tot sportman van het jaar 1969. Merckx verwierf 459 punten. De gewichtlieffer Serge Reding werd tweede met 288 punten voor Jacky Ickx (91) en Joel Robert (85). Boksen De Australiër Johnny Famechon heeft dinsdag in Tokio zijn wereldtitel boksen in het veder gewicht behouden door een overwin ning op uitdager Fighting Harada (Japan). Famechon sloeg zijn tegen stander na 1 minuut en 9 seconden in de veertiende en voorlaatste ron de knock out. HILVERSUM (Eigen beriihctgeving) De zwaar gepekelde baan en nu en dan een dichte sneeuwjacht ble ken gisteren in Hilversum geen be zwaar voor de favorieten, die ,aan de lopende band' zegevierden. Een enkele maal slechts veroverde een outsider de tweede of derde plaats. Bij de amatrices deed de door Nancy Geersen gestuurde Flying Lady die zondag in handen van Edwin Sohwarz zegevierde haar naam eer aan en klopte in de laat ste fase van de strijd op overtui gende wijze Eldorado en Endurance. Gezina (Wagenaar jr.) had weinig moeite om in 1.27.8 de Eendprijs voor zijn rekening te nemen. Het felle gevecht om de tweede prijs eindigde onbeslist en werd een dead heat tussen Azura Pluto en Dumas Z Harry Pools (tweemaal winst, met Frio Duffy en Hilda Dunst), Jan van Dooyeweerd (idem, met Donar Scotch en Fermo Silk) en Martin Vergay met Hippocreen, hielden verder de eer der favorieten hoog. In de slotkoers zorgde Gracia Pe terhof echter voor de enige verras sing. Koploper Flêche moest na een ronde haar erepositie afstaan aan Fos, dde tot de laatste bocht het heft in handen hield. Hermance ver drong Fos in net rechte eind van de kop, maar was niet bestand tegen de vloeiende eindsprint van Gracia Peteilhof (w. f7.10, pl. f4.20), die door Sohwarz naar een gave 1.29.8 zege werd gestuurd. UITSLAGEN. Bea-prijs: 1. Frio Duffy (M. L. van der Togt) (1.31.1), 2. Guustaaf, 3. Eriola. Toto winn. 3.pl. 1.80. 4.10, 2.60. kopp. 17.cov. 16.30, trio 572.50 Aalscholverprijs: 1. Hilda Dunst (H J. Pools) (1.32.1), 2. Gay Westlandia. 3. Grand Seigneur. Toto winn 2.90, pl. 1.40, 1 40, 1.20, kopp. 7.60,' cov Dodo-prijs: 1 Donar Scotch (J. van Dooyeweerd) (1.26.7). 2 Flicka van de Lente, 3. Gehade Hollandia. Toto winn. 1.70. pl. 1.20, 1.50. 1.30. kopp 5.70, cov. 1.30. trio 37.90. Tortelduif-prys: 1. Hippocreen (M. Vergay) 3.47.4 (1.34.8). 2. Hurricane GG, 3. Gre Again. Toto winn. 1.70. pl. 1.20, 2.00, 1.60. kopp. 16.40. cov. 6.10. Amatrice-win terkampioenschap1 Flying Lady (mej. N. E. N. Geersen) (1.30.0). 2. Eldorado, 3. Endurance Toto winn. 2.pl. 2.5 70. 4. kopp. 3.90. cov. 7.70, trio 384.10. Fazant-prijs: 1, Fenno Silk (J. van Dooyeweerd) (1.27.8), 2. Billy Boy. 3. Ferdinandus R. Toto winn.190.' pl. 1.20, 1.70. kopp. 5.50, cov. 4.80. Eend-prijs: l. Gezina (J. Wagenaar Jr.) (1.27.8), 2. Azuro Pluto en Dumas Z (dead heat). Toto winn. 1.50, pl. 1.40. 1.50, 2.70, kopp. 3.90, cov. 2.50 en 6.40. trio 31.30 en 39.80. Casuari-pnjs: 1. Gracia Peterhof (E Schwarz) (1.29.9). 2. Hermance. 3. Fos. Toto winn. 7.10, pl. 4.20, 2. kopp. 8.30. cov. 5.90. Totaalomzet f 124.465.50. De Oostduitse scheidsrechter Gloeckner middenin gesprek met Ajax-voorzitter Jaap van Praag en Leo Horn. De Oost duitser, die de wedstrijd Ajax Napoli zal leiden, keiorde gisteren het veld van het Olympisch Sta dion. LEIDEN De Leidse hoofdklasser De Danaiden staat vanavond in de Vijf Meihal een zeer zware taak te wachten. Landskampioen Ons Eiber nest is de tegenstander en veleD i zullen zich nog de geweldige de monstratiewedstrijd van de Hage naars herinneren bij de opening van de Vijf Meihal. Of de Eibers ook vanavond een dergelijk spelniveau zullen bereiken, staat te bezien. De Leidenaars bij voorbaat kansloos te noemen gaat in ieder geval te ver. Feit is wel dat Ons Eibernest in de sterkste opstelling zal aantreden, dus weer met de fitte Theo van Zee in de gelederen. Anneües van Nierop neemt by de Danaïden de plaats in van Marian Nap. De wedstrijd be gint om 21.10 uur. Overigens staat de Leidse Dloeg een bijzonder inspannende week te wachten. Door een wijziging in het programma, noodzakelijk geworden gezien de trip van twee Nederlandse selectieteams naai- Spanje begin fe bruari, wordt ae ontmoeting De Da naïdenHet Zuiden reeds volgende week gespeeld, terwijl de Danaïden zondag en dinsdag as. tegen resp. Luto en Het Zuiden moet aantreden. Opstellingen: De Danaïden: Ilse I de Kerk. Trudy Kok, Annelies van J Nierop. Meta Willemse, Wim Brug- man. Gerard Nap, Casper v. Nierop, I Sander v. Unen. Ons Eibernest: Tanny Overmeier. Jerska Duiven voorden, Annie Raap. Woudy van Tienhoven, Roel Evenbly. Hans Pouw, John Tims, Theo v. Zee. Het programma luidt: KNKB: Hoofdklasse B: De Danaï denOns Eibernest (21.10: Rohda— Luto. Res. 3A: Hoogvliet 2ODO 2. Res. 3B: Trekvogels 4—Ons Eiber nest 6. Afdeling LEiDEN: Res. IC: Vicua Onentis 3—De Algemene 3 (Oegstg. 21.20). Res. 4D: Fiks 3—Vicus Orien- tis 5 (Oegstg. 21.10). Jun. A2: Fluks ANoorderkwartier A (Vijf Mei hal 19.00); Pornix A—De Danaïden. Crescendo LONDEN (ANP) In Londen is gisteren de Engelse selectiegroep voor de interlandwedstrijd tegen Ne derland, die op 14 januari in Wem bley wordt gespeeld, bekend gemaakt. De volgende dertig spelers hebben een uitnodiging ontvangen: doelverdedigersBanks. Eonetti, Stepney en Shilton, achterspelers en middenspelersCooper, Hughés, Wright, Hunter. Smith. J. Charlton, Labone. Madelev. R. Moore. Nulle- ry. H. Newton, K. Newton, Oakes, Reney. Simposon, voorspelers: Astle. Ball, Bell, R. Charlton, Clarke, Hurst, Jones. Lee. I. Moore, Peters, Thomp son. Alan Oakes is een nieuwe naam bij de geselecteerden. Deze halfspe- ler, die graag mee ten aanval trekt vervangt de geblesseerde Nobby Sti les. Een tweede wijziging in verge lijking met de selectiegroep. die voor de vorige maand gespeelde inter landwedstrijd tegen Portugal was aangewezen, is df keuze van Tom my Smith. Hy komt in de plaats van Colin Harvey, die een infectie heeft. Smith is zelf pas hersteld van een knieoperat/e. Crescendo besloot gisteren de eer ste helft van de tnicrocompetitie in de tweede klasse A met een wedstrijd tegen HPV uit Rotterdam. Zoals ver wacht mocht worden behaalden de Leidenaars een ruime 610 overwin ning. die echter pas na de rust vaste vorm kreeg. In de eerste helft kon de thuisclub de Leidenaars nog wel volgen, maar moest in de tweede speelperiode toezien hoe Crescendo zich uiteindeiiik naar een 60 zege speelde. Louis Kok was met zijn zes treffers de grote man bij de Leide naars. Tot 2—2 hielden de ploegen elkaar in evenwicht, waarna Cres cendo de beslissing leek te gaan for ceren. toen het met 42 op winst kwam. HPV ?chter4iaalde de Leidse ploeg echter (44). Met de rust was het 4—6, we-ke voorsprong na de hervatting to; 10-^i werd vergroot, alvorens de thuisclub nog iets daar van af haalde (6—10). De Leidse ploeg behoudt hierdoor de leiding in z'n afdeling met drie punten voor sprong op Oïympiaan. De Leidse treffers kwamen van Louis Kok (6x), Ton Ouwerkerk <2x>, Leny Kok en Frans Cornelissen. BRASSCHAAT (GPD) In hotel Withof, temidden van de besneeuw de bossen buiten het Belgische Bras- schaat. heeft Mars-Flandria gisteren de twee nieuwe wielerformaties voor gesteld, die het komende seizoen op de wegen gaan verschijnen. Een prof- en een amateurploeg. Wat de profs betreft komt een gemengde Belgisch- Nederlandse equipe uit de bus. Met dien verstande dat het Nederlands aandeel bij de profs bestaat uit vier renners. De amateurequipe is geheel uit Nederlanders samengesteld. De prof format ie bestaat uit: Eddy Beugels. Emile Bodart, Wilfried Cor- neille. Michele Coulon, Wilfried Da vid, Jaques Deboever, Eric de Vlae- n .nek, Roger de Vlaeminck, André Dirickx, Wim Dubois. Hubert Hut- sebaut. Eric Leman. Mare Lievens, Paul Mahieu, Jean-Pierre Monserez, Pieter Nassen. Floris Ongenae, Ron nie Vamdevyver, Bart Zoet en Joop Zoetemelk. Wielrennen Peter Post zal in dc zesdaagse van Berlijn, die van 16 tot 22 januari wordt gehouden. I een koppel vormen met de Belg Ro bert van Lancker. Bij de twaalf ge contracteerde koppels, bevindt zich één geheel Nederlandse: Gerard Koel/Leyn Loeveseyn. BOMBAY (ANP) In een wed strijd voor het internationale hockey- toernooi in Bombay heeft het Neder landse team dinsdag met 10 verlo ren van Argentinië. De Argentijnse overwinning was de grootste verrassing uit het toer nooi tot nu toe. Het winnende doel punt werd in de 15de minuut van de tweede helft gemaakt door center- half Ricaido Bethold uit eon straf- corner. De Argentijnen hebben zich goed verdedigd tegen een beslist sterkere Nederlandse ploeg, welke geen kans zag te doelpunten. Op deze vierde dag van het hockey-landentoernooi won verder het Indiase B-team met 21 van België, dat voor het eerst aantrad. De ruststand was hier 00. Nu er acht wedstrijden zijn ge speeld, ziet de ranglijst er als volgt uit: 1. India A 4 pnt. (2 wedstr.) doel- cijfers 12—0, 2. Japan 4 pnt. (2 wed strijden) 4—2, 3. India B 3 pnt. (2 wedstrijden) 21. 4. Nederland 2 pnt. (3 wedstrijden» 4—3. 5. Argen tinië 2 pnt. (3 wedstrijden) 28. 6. West-Duits land l pnt. (1 wedstrijd) 00, 7. België 0 pnt. (1 wedstrijd) 12, 8. Italië 0 pnt. (2 wedstrijden) 'en Bosch •-Excelsior „•Haarlem OS iead-RBC 'ente-NAC .-Willem II felox ÏDVS I-Ajax ADVERTENTIE DEVENTER (GPD) In een sneeuwjacht, die gisteren over de Deventer ijsbaan gierde, stond schaatscoach Leen Pfrommer recht overeind. Ne gen van zijn tien discipelen had hij om zich heen vergaard. Kees Verkerk wist hij in het Apeldoorn- se motel. „Praktisch beter", zei Leen Pfrommer. „In Innsbruck is alles over die voorhoofdsholte ontsteking weer vergeten. Hij grapjast er al weer aardig op los". De Nederlandse schaatscoach, die voor zijn jaarlijks moeilijkste week staat, is enkele dagen eerder uit Hamar naar Apeldoorn teruggereisd in verband met de extreme kou in die Noorse stad. „Goed trainen en voorbereiden was daar onmoge lijk geworden. Daar is die sneeuw hier in Deventer heilig bij. En het belooft lekker winterweer te worden als we De Bilt geloven mogen". Leen Pfrommer blijft een on verbetelij ke opti mist. Hij gelooft ook niet in een „inbreker" in de definitieve kernploeg, die maandag aanstaande naar Inzeil vertrekt. „De zes jongens, waarmee ik naar de Europese en wereldkampioenschappen ga, komen uit de tien die ik nu onder mijn hoede heb. En daarvan zijn Kees, Ard en Jan reeds zeker van hun plaats. Ook geloof ik in Peter Nottet, als hij tenminste bij de komende Nederlandse kampioenschappen zijn normale peil kan benade ren. Tenslotte moet hij zich dit seizoen eigenlijk nog waarmaken. Teleurstellen mag hij zaterdag en zondag dus zeker niet in Deventer. Voor die twee resterende plaatsen zal keihard geknokt worden. En daar heeft Peter Nottet eigenlijk ook mee te maken. Want de prestaties van vooral Eddie Verheyen, Jappie van Dijk en Arie Eriks konden juist in Deventer wel eens een hoge piek vertonen". Diverse stokken achter de deur dus bij het ko mende Nederlandse schaatskampioenschap. Peter Nottet voelt de adem van zeker drie ernstige be lagers in zijn nek. De drie eventuelen zullen er tegen aan gaan als nooit tevoren in dit seizoen. „Het is mijn laatste kans", lacht Arie Eriks op de Deventer ijsbaan, toch grimmig kijkend Heeft Leen Pfrommer de drie anderen reeds afgeschreven voor de definitieve kernploeg? Denkt hij niet meer aan Karei ter Winkel, Ron nie Nooitgedagt en da zeer jeugdige Ko Giling, die feitelijk nog junior is. „Karei te Winkel is niet goed weggekomen dit seizoen. Hij heeft een tijd lang vastgezeten. Er was geen vooruitgang te be speuren. In Noorwegen ging hij wat beter. Of het voldoende is om zich alsnog bij de kansheb bers te scharen?" Illusies, hoop, ergens al rekenen op de teleur stelling, die vier van de tien zullen krijgen te ver werken. „De moeilijkste week van het schaats seizoen", zegt coach Leen Pfrommer. „Ik moet zeggen, ze vangen het fantastisch op. Zo maar Leen Pfrommer Dag Fornaess en Claesson in In zeil en datzelfde tweetal plus Kees Verkerk in Deventer. Zijn voorspelling kwam griezelig goed de waarheid nabij. „Heb ik dat vorig jaar ge dacht", zegt hij lachend, „Wel, is er eigenlijk veel veranderd aan de top? Ik heb gehoord dat Kos- kinen, de Fin, zulke goede tijden bij elkaar rijdt. In Zweden hebben ze een hoge muts op van Hög- lin. Als je het mij vraagt? Ik zie geen andere fa vorieten dan vorig jaar. Fornaess, Claesson. Het zal moeilijk zijn ze van de top te verdringen. Die DEVENTER —Kees Verkerk zal zyn Nederlandse schaatsti- tel zaterdag en zondag bij het nationale kampioenschap in De venter niet verdedigen. Verkerk die de afgelopen week wegens griep het bed moest houden, voelt zich niet volledig fit en heeft zich daarom teruggetrok ken. Hij wil deze extra rustpe riode gebruiken om zich voor te bereiden op de internationale kampioenschappen van de ko mende weken. in een week van vriend vijand worden en toch met elkaar omgaan? Ja, de stemming is anders, ondanks de gezelligheid, toch wat grimmiger. Voor de buitenwereld doen ze geinig en maken grappen en grollen. Maar inwendig moeten ze heel wat verwerken. Want geloof me: ze willen allemaal dolgraag aan de top meedraaien". De top Leen Pfrommer tipt voor Deven ter zonder voorbehoud Ard Schenk. „Die jongen steekt in een glanzende vorm en is mentaal na die tien kilometer in Oslo nog meer gegroeid. En nu Kees Verkerk zelfs niet zal starten, is Ard voor mij de favoriet. Jan Bols? Ja, als die een goede sprint rijdt, kan hij gevaarlijk worden voor Ard. Maar normaal gesproken rijdt Ard Jan naar een achterstand van anderhalve seconde op de 500 meter en wint ook nog wat op 1500 meter. Dat lijkt me onoverbrugbaar voor Bols". Leen Pfrommer is altijd een voorzichtig man geweest. Als hij opgewekt begint te lachen, ver telt hij gegarandeerd niets. Dat doet hij, als je naar zijn mening vraagt over de komende Euro pese en wereldkampioenschappen. Vorig jaar zag Zweed heeft in Oslo het achterste van zijn tong niet laten zien Plaatst daar de namen van Kees en Ard eens bij. Gegarandeerd dat uit dit viertal de Europese en/of wereldkampioen te voorschijn komt". Leen Pfrommer is blij dat hij in Inzeil en tussen Innsbruck en Oslo slechts met zes rijders te ma ken heeft. „Dat maakt het makkelijker om me nog meer te concentreren". Ook het programma na Innsbruck, de weken tussen de Europese- en wereldkampioenschappen in Oslo, lokt de Neder landse schaatscoach aan. „Davos-Cortina d'Am pezzo en pas later naar Oslo. We moeten alleen zorgen dat we daar in Zwitserland en Italië niet teveel hooi op onze vorken nemen. Want rust is naast wat wedstrijden een voornaam ding. Om met Kees Verkerk te zeggen: „Dat bergje-op- bergje-af vreet aan onze conditie". Schaatscoach Leen Pfrommer is dus. zoals vorig jaar, positief ingesteld ten aanzien van zijn kern ploeg. Hij ziet Kees Verkerk er weer spoedig voor honderd procent bij, denk niet aan een verrassing. Terwijl Ard Schenk zijn rondjes draait, kijkt coach Leen Pfrommer op de achtergrond nauw lettend toe. Wel dit: „Als een Piet Vink, een Ab Krook of een Hans van Helden, om enkele vooraanstaande schaatsers buiten de kernploeg te noemen, zich bij de eerste zes weten te plaatsen in Deventer, neem ik mijn ijsmuts diep voor ze af. Want dat zou een formidabele prestatie zijn van jongens, die privé aan hun opbouw moeten werken".

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 13