Pakhuis aan Oude Vest op oudejaarsavond uitgebrand Sporthal Voorschoten deze maand in gebruik Restauratie raadhuis Warmond ƒ207.121,- Aangrenzende regentenkamer behouden Loop der Bevolking te Leiden Oliebollendrive B.C. Leiderdorp Medische diensten In Leiden rustige oudejaarsnacht Bu rgemeester De kooi tijdens nieuwjaarsrede PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 2 JANUARI LEIDEN De Leidse brandweer heeft op oudejaarsavond niet kunnen verhinderen, dat in een vermorzelende kou twee panden aan de Oude Vest uitbrandden. Toen de rode brand weerwagens even na half acht aan de opgebroken gracht arri veerden, sloeg juist het vuur door het dak van het zwaar ro kende pakhuis. Bovendien dreigde er groot gevaar voor de monumentale regentenkamer van het aangrenzende Meer- mansburghofje op de Oude Vest 159. Gelukkig kwam het niet zover. De en De Baen. vertegenwoordigen een brandweer concentreerde zich naast I grote waarde. Enige bejaarde bewo- het eigenlijke bluswerk vcoral op overslat; van het vuur naar de kant van her uit 1683 daterende hofje. Hoewel de brandweer in haar activi- telcen knellend werd belemmerd door de ruige vorst, had ze de brand na een uur toch zover onder de knie, dat om hall negen het sein „brard meester" kon worden gegeven, als teken dat het vuur niet verder om zich heen kon grijpen Nochtans had de politie wel uit voorzorg de collectie schilderijen uit de regentenkamer verwijderd. De schilderijen, onder andere van be kende schilders als Miereveld. Cuijp Dronken Waddinxvener ramt paal in Boskoop DEN HAAG/WADDINXVEEN Een 20-jarige chauffeur uit Wad- dinxveen had een vrolijke avond ge had hetgeen mede een gevolg was van de „opwekkende" dranken die werden genuttigd. Toch was de chauffeur achter het stuur van zijn auto gaan zitten en toen hij in Bos koop over de Zijde reed, liet de in vloed van de drank zich gelden en botste de auto na een zwaai tegen een betonnen paal. Uiteraard kwam de politie er aan te pas en de chauf feur had zich voor de Haagse poli tierechter te verantwoorden. Volgens verdachte was hij eigenlijk nog wel in staat geweest om de auto te besturen doch de officier van jus titie constateerde, dat dit in elk geval niet „naar behoren" had plaatsge vonden. De officier zag geen reden af te wijken van de eis in dergelijke omstandigheden, nl. twee weken ge vangenisstraf en ontzegging van de rijbevoegdheid gedurende een Jaar met aftrek van de tijd waarin het rijbewijs reeds is ingenomen. De kwestie, dat de Waddinxvener dan met zijn werk in veel moeilijkhe den zou geraken, deed de rechter be sluiten hem te veroordelen tot tien dagen gevangenisstraf, benevens in trekking van het rijbewijs gedurende een jaar waarvan vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en aftrek van de tijd waar in het rijbewijs is ingenomen. ners van het hofje werden tijdelijk geëvacueerd en bii omwonenden on dergebracht Het bleken achteraf overbodige maatiegoien. De poging om de re- g< ntennamer te behouden, slaagde volkomen. Het pakhuis ging wel ver loren. Aanvankelijk zag de brandweer commandant geen kans de deur van uet pakhuis te forceren. De ingang was in verband met eerdere inbra- ken zwaar gebarricadeerd. Tezelf dertijd loeiden de vlammen echter door het dak. waardoor de spuitgas ten een betere kijk kregen op de v uurspreiding. Tabak De panden van het pakhuis beho ren toe aan de eebr. J, en L. Bek- ker, grossiers in tabaksartikelen Uiteraard wilde deze opslag wel branden. Twaalf door de vrieskou steeds slapper wordende lagedruk- stralen toomden het vuur zover in, dat na een uur blussen het gevaar voor uitbreking was geweken. Als gcvrlg van de barre weersom standigheden werden alle beschikba re mai^chappen van de brandweer opgerc>ei»en ook zit die vrij waren of verlof hadden. In totaal bestreden aldus etn zestig man het vuur, geas sisteerd ooor de politie die nog een Jongetje op de vingers moest tikken, oindai hii zijn handen niet kon thuis houden. De spuitgasten werden om het. uur afgelost door collega's, om weer enigszins op temperatuur te komoii Met de nablussing is men nog be zig geweest tot zes uur op de och tend van nieuwjaarsdag. Het drui pende water was toen uitgelekt tot lange ijspieken aan raamkozijnen en daklll.sten Het afleggen" i water tappen uit de gracht) kostte de brandweer geen moeite, omdat de Oude Vest ter hoogte van de brand dooi watervogels was opengehouden. De suiade die aan de tabaks-gros- sierderij is toegebracht, loopt be hoorlijk in ne papieren De brand weer gewaagde van een verliespost van ongeveer f 250.000. De regenten kamer heeft met meer dan lichte rookschade opgelopen. GEVESTIGD In de week van 17 t/m 24 december. Alleenstaande: A. den Ouden, An na van Burenhof 54, W. J. Versteege, Plantsoen 35; H. Aikoc, A Benli, K Kaplan, Z Kille, A Turkmen. Groe- nesteeg 39-39a; P, A. H M. Hartog, Rijnsburgerweg 10; S. Agcagül, Groe- nesteeg 39-39a; J. van Zuylen, Noord- einde 2a; A. Ouwerkerk, Ringkade 16; B H J. F Wennekers, Rijnsburgerweg 10. I, Kuhak, Groenesteëg 39-39a; M A. Tuljthoff- van Gijlswijk. de Goeje- straat 47; J G. W. Ouwerkerk- van der Zwart, Antillenstr. 30; J van Over een, Rijnsburgerweg 10; H. Otün, Groe- nesteeg 39-39a; P. Bastemefler, Rijns burgerweg 187; J. M. van Veen, Me- zenstr. 2; E. A. de Zwart-Mourits, Brahmsln. 85, H. P. M M van Her pen, Lange Mare 33; A J, J Bosch- ker. Langebrug 48. P J. M. de Boer, Fagelstr 4; V. M. W. Werner-de Graan J. van Houtkade 24; M. C, Scharloo- Faas, E. van Belnumstr. 49; L DrelJ- er. Nieuwe Rijn 33b; H Feijten, Dia- mantln. 46: R Terpstra, Constr. Huy- gensln. 45; J P de Josselin de Jong, Klikspaanweg 38; S M S Reitsma, van Oldenbarneveltstr 32; H. J. van Wolffelaar, Zyislngel 25; C. J. van de Stolpe, Timorstr 14a; T. C. J. G Okx, Noordelnde 2a; T van Duijn, Ja cob Catslaan 34; P. J J. Hooykaas. WEERRAPPORTEN Amsterdam De Bilt Deelen Lelde Flndhoven Den Helde r Luchth. R'dam Twente Vüsslngen Zuid-Limburg Aberdeen Barcelona Belgrado Berlijn Bordeaux Brussel F'ankfort Genéve Grenoble Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca Mllnchen Nice Oslo Partj6 Rome Gtockholm Wenen Zurich denmorgen 7 uur O, u. S a V s cü V X d c tö i I E 01 regen -5 -8 1 sneeuw -5 -11 0.1 sneeuw -8 -12 0.2 sneeuw -5 -7 0.1 sneeuw -8 -12 0.1 regen -2 -"2 0.1 sneeuw -4 -7 1 0.1 sneeuw -10 -11 sneeuw -3 -3 0.2 geh. bew. -0 -10 0.3 sneeuwbui 5 -1 0.3 onbewolkt 11 1 O geh. bew. -3 0.2 geh bew. -11 -13 1 onbewolkt 2 -5 0 sneeuw -6 -10 1 zwaar bew -7 -7 0.2 zwaar bew. -0 -4 0 geh. bew. -1 -4 0.2 sneeuw -2 -9 3 sneeuw -4 -7 2 sneeuw -4 -5 0.7 regen 12 7 7 onbewolkt 3 -7 0 geh. bew 1 -1 0 geh. bew. -5 -8 0.2 licht bew. 9 -2 0 regen 14 8 6 licht bew. 13 1 1 sneeuw -4 -6 0.8 onbewolkt 11 2 0 zwaar bew -4 -8 1 geh. bew. -0 -5 0 weerlicht 12 2 3 sneeuw -6 -6 9 geh bew. -1 -4 02 sneeuw -3 -5 0.2 Kapteynstr 1. H M van Oosten-Ha ring. Oude Vest 11; J. F. Marshal, Noordeinde 2a; J. T. van Asten, Harte- steeg 2a; I. I van der Klaauw, Lam menschans weg 10; H C. Schutte, Noordeinde 2a; G Visser, Houtlaan 55; F. J M. Muier, Rijnsburgerweg 10; R R van Vliet. Noordeinde 2a; S. A J. van der Sprong. Boerhaavelaan 9; C. J. Dlbbits, Rijnsburgerweg 10 VERTROKKEN T C. Kapaan, Rijn en Schiekade 24, Alphen a. d. Rijn. Poolsterstr 40; W. van der Zeeuw, Lod van Deijsselstr 18 Berlicum, Dlanastr. 15; A J van Velzen, J. van Goijenkade 11, Voor schoten, van Kleffensplatsn. 26; T. E, Veenstra, Akkerhof 30, Alphen a. d Rijn, Briljantstr. 264; G B. Spruit, Diamantlaan 26, Utrecht, Yokoha- madreef 80; H Jansen. Kon.In. 80, 's-Gravenhage, Veldzicht 50; G J Baaljens, Nieuwe Rijn 46. Dwingeloo, Geeuwenbrug 94; H A. Holtkamp, Kennedylaan 108, Zoeterwoude, van Swletenstr. 2; P N J. Wisse. Nieuwe Rijn 46, Zuid-Afrika; C D van der Laan. Bethlehemshof 13. Delft. Pijper- ring 82. Alleenstaanden: E. A. Daal, Mid- delstegrt. 20. Oegstgeest, LIJtweg 503; B H A Klep, Breestr. 121, Breda, Montenspark 8, J. B M. J. van Dort, Middelstegrt. 20. Leiderdorp, Merelstr. 190; J Broer, Noordelnde 2a. Den Helder, Het Nieuwe Diep 5; C. Hofkes, Nieuwe Rijn 73. "s-Gravenhage. Laak- weg 232; H Kuljpers, Noordelnde 2a. Den Helder. Het Nieuwe Diep 5; Y. B IJzelenberg-van den Dorp, Cosijnstr. 8. Hillegom, Troelstralaan 17; D. de Roode, Noordelnde 2a. Den Helder, Het Nieuwe Diep 5, M. Akkerman- Moerkens. Levendaal 97. Driebergen- Rijsenburg, Zonstr. 86, A L Klls- van der Willigen. Gatsonldes Joh de Wlttstr. 36. Spljkenlsse. Andr van Bronckhorstlaan 369; W. H Sassen- Holswllder, Toussaintkade 13. Alphen a d Rijn, Hoorn 23b; C. Ijzelenberg Marlenpoelstr 17a, Hillegom, Troel stralaan 17; A L. Dalhuljsen, Witte Singel 56, Kenya; B Maat, Morsweg 26a, Rijswijk ZH. Sr. W Churchllllaan 413; M S. de Rljcke. Hooigrt 15, Haar lemmermeer, Nassaustr. 10: K. A Bak ker, Opaalstr. 116. Delft. Rietveld 120a; Q R M Oomen-StrooiJ. Nieuwe Rijn 8 De Bilt U. Alfred Nobellaan 661; J Munne. van Lennepstr. 3a. R'dam. P de Raadtstr 18c; W F Van de Wijngaard. Margrletstr. 27, Voorschoten, v Kleffensplantsn. 46; M, L E Rasch, Lage Mare 71a. Hengelo O. Peter Rubensstr. 91; M M van Leeuwen. Wagnerpl. 88. "s-Gra venhage, Patrijslaan 9a: W G. van de Vlekkert, Jacq. Urlusplantsoen 197. Sassenheim. Kagerpl. 405; E. Leeuwen- burgh, Statlonspl. 152, Amsterdam v Ostadestr 480; D J. van Thuijl, Me- zenstr. 11. Leiderdorp, Merelstr. 204; N G van de Vlekkert- Bekooij. Raam- str. 3. Sassenheim. Kageml 405: K J Nagtegaal. Cobetstr 87. Waddlnxveen. Peppelhorst 32; J, C Montanle-Mul- der. Oranlestr 14, Alphen a, d. Rijn. Vljverstr 7; L C M Bakker. Noord elnde 2a Breda. Verbeetenstr. 61: M. Nagtegaal-Bek. C de Bourbonhof 23. Waddlnxveen, Peppelhorst 32: W L. Gerritsen. Noordeinde 2a Doorn. Ma riniersweg 7; C J. van der Klaauw, Plantijnstr 18. Zutnhen. Coehoornsln- eel 3b: M. Naute-Kuijl Herenstr. 44 Voorschoten, C. Huygensstr. 9. WARMOND In de op Dinsdag 6 januari te houden openbare raads vergadering zullen b en w antwoor den op de bij de algemene beschou wingen by de behandeling van de gemeentebegroting gestelde vragen, en op de gemaakte bemerkingen bij de artikelsgewijze behandeling van deze begroting Aan de orde komt hierby ook de voorstellen tot verhoging van diver se gemeentelijke belastingen, als de heffing van leges, de straatbelasting, de reiginginsrechten. «je w con foren senbelasting. Voorgesteld wordt 't be drag per leerling voor het bijzonder onderwys vast te stellen op f 126 Aan de orde komt ook de verbetering van de brandalarmerings-installatie aan gezien deze niet meer voldoet aan de hieraan te stellen eisen. De kosten hiervan zullen bedragen f 2382. Besproken wordt de restauratie van het oude raadhuis. Deze wordt^ Inclusief de aanschaf van een West,- minster-carrillon, ontwerp en toe- zichtkosten geraamd op f 102.121. De inrichtingskosten van de burgerzaal en de B.B. noodbestuurspost worden geraamd op f 20.000 Een wyziging en herindeling van de ruimte in het be staande gemeentehuis, welk gebouw In het bygebouw van de Neder lands hervormde kerk aan de School straat in Voorschoten, is vannacht een zendingsbusje met twintig gulden ontvreemd. By nader onderzoek bleek tevens dat de inbreker enkele deu ren van een kast had vernield. Doch hieruit werd niets vermist. dan geheel voor de administratie vrykomt vergen een uitgaaf van f 25000. Omdat de begroti g voer 1970 geen mogeiykheid biedt om d-e nV de uitvoering van dit object ge paard gaande lasten te dekken, heb ben B en W, vooral ook omdat zy aan een verbetering van de dienst verlening aan het publiek grete waar de hechten. besloten de raad voor te stellen de uitvoering van dit plan eerder ter hand te nemen dan het plan voor de bouw van een werk plaats gemeentewerken annex gara ge l landweer.. Ten slofte komt aan de orde een plan voor een voorlopige verbete ring van de verkeerssituatie naby de T^lbiug. Vier brandweermannen in actie, op een moment dat het vuur nog in alle hevigheid ivoedt. Het bluswater vormt dikke ijs- plakken op straat. Zelfs aan de jassen van de spuitgasten hangen de pegels. (Foto LD/Holvast) Oranjevereniging bereidt bevrijdings herdenking voor De Wassenaarse Oranjevereniging „Koningin Wilhelmina" bereidt zich voor op de bevrydingsherdenking op 5 mei. Het is de bedoeling van het bestuur, in samenwerking met zo veel mogelyk Wassenaarse vereni gingen te komen tot een waardige en feestelijke herdenking. In verband daarmee wordt maan dagavond 12 januari om 8 uur in het raadhuis „De Paauw" een „hea ring" gehouden waarvoor een zeer groot aantal verenigingen is uitgeno digd. Ook verenigingen die geen uit nodiging ontvangen hebben zijn van harte welkom. Het bestuur van de Oranjevereni ging houdt zich gaarne aanbevolen voor suggesties; secretaris is de heer H. Hilgeman, Molenplein 16, tel. 5529. LEIDERDORP De Leiderdorpse bridgers speelden een „Oliebollendri ve". De uitslag was: Groep Rood: 1. heren Lenaers- Schutte 141 punten; 2. mevrouw en heer H de Vrind 137; 3. heren Kars- tens-Rebel 121. Groep Rood: 1. heren Danz jr.-Van Mourik 135; 2. heren eVldhuyzen- Van Vliet 131; 3. heren Blansjaar- Van den Kommer 130. Groep Zwart; 1. mej en heer A de Vrind 142; 2. dames Schutte-Zwarfs 141; 3. heren Karstens jr.-Loof 121. Groep Zwart: 1. heren Hermans- Noorman 1412. echtpaar Swart 128; 3. dames Bos-Gerlich 124 Het Wassenaarse Nutsdeparte- ment houdt op vrydag 16 januari in kasteel Oud Wassenaar een „wijn avond" onder leiding van Han en Wina Born. Er zal oo deze avond speciale aandacht worden besteed aan Roemeense wiin. De avond be gint kwart over acht. Politiek in preek In het cen trum aan de Hooglandse Kerk aan de Moriaansteeg wordt morgen om half elf onder leiding van dr. P. L. Schoonheim een open gesprek gehou den over het onderwerp „politiek in de preek". De kortebaanwedstrijden, die voor morgen twee uur op de Leider- dorpse ysbaan zyn gepland, zyn verschoven naar zeven uur. Leiderdorp: dokter Ouwerkerk. Roerdompstraat 20, tel. 24924. wyk- verpleging zr. Van Leeuwen, Dorps straat 50. Koudekerk, tel. 017142505. Oegstgeest: dokter Roelants, Louise de Colignylaan 9, tel. 53865. Wassenaar: dokter Plink, Prinsen- weg 44, tel. 2075 en dokter De Wit. Jonkerlaan 83. tel. 2460 Apotheek Wassenaar. Schouwweg 32. tel. 2402 Tandarts Bredero, Van Zuylen van Nyeveltstraat 112, tel. 3116. Voorschoten: dokter Abarnal, Cho- pinlaan 32, tel. 3075. Voorschotense Apotheek, Leidseweg 66, tel. 2525 WykverplegingGezondheidscentrum tel. 2052 of 4641. Zoeterwoude: by ongevallen aan de Ryndyk bellen 01714—2278. LEIDEN Oudejaarsnacht is ln Leiden vry rustig verlopen. De bal dadigheden beperkten zich voorna- melyk tot het stichten van kerst boombrandjes op diverse plaatsen in de stad. Politie en brandweer spoed den zich omstreeks kwart voor twee naar het kruispunt Marnixstraat- Willem de Zwygerlaan, waar grote groepen jongeren een „vuurtje" stookten, dat na anderhalf uur nog niet was gedoofd. Baldadige jeugd voedde het laaiende vuur met houten deuren en hekken, die vermoedelyk elders in deze buurt waren gesloopt. By nadering van de politie- en brandweerauto's sloegen de meeste jongelui op de vlucht. Een 16-jarige jongen, die 'n grote steen in de rich ting van een geparkeerde politie auto wierp, werd in de kraag gepakt. Hy is via het politiebureau naar de ouderlyke woning gebracht. ZOETERWOUDE Een deel van de Zoeterwoudse jeugd <HRD) legde in de oudejaarsnacht op Ryksweg 11 een groot „vreugdevuur" aan. Hierby gingen ze te ver. Het „vreugdevuur" werd zo groot dat het autoverkeer er hinder van ondervond Bovendien dwongen zy de automobilisten te stoppen, molesteerden hen en be werkten de auto's met harde voor werpen, zodat de voertuigen bescha digd werden. VOORSCHOTEN De traditio nele ontmoeting van burgery en over heid op de eerste dag van het nieuwe jaar bracht zeer vele Voor schotenaren naar de stemmig ver sierde raadszaal. Deze receptie werd bijgewoond door vier bewoners van het bejaardencentrum „Adegeest" en zy doorbraken daarmee, tot volle te vredenheid van leder, de eveneens helaas gevormde traditie, dat deze ontmoeting alleen bestemd zou zijn voor raadsleden, ambtenaren en ver enigingsbestuurders. Burgemeester L. de Kool sprak de nieuwjaarswens uit en gaf een te rugblik over 1969 het jaar waarin voor Voorschoten belaxigrijke zaken hun afwerking hebben gekregen. Speciaal benadrukte hy de vreugde volle opening van het station Voor schoten, waardoor, na 25 jaar, de tieln weer in het dorp stopt. Ook konden in 1969 verschillende groepen I woningbehoevenden, die op over- J heidshulp zijn aangewezen, worden I poholpen. De sporthal zal nog deze maand in gebruik kunnen worden genomen en de naam „Vliethorst" krijgen. Een goede zaak in 1969 was j volgens de burgemeester de recon structie van het eerste deel van de verkeerstraverse Leidseweg Veurse- weg, het tweede deel 's zo juist aan besteed en zal de komende maanden in uitvoering worden genomen. Bur gemeester De Kool appeleerde ook graag aan de dadendrang van alle burgers om in het. nieuwe jaar we derom samen te werken in het be lang van de goede gemeenschappe- lyke zaak. Bestuurlijk staat ook Voor schoten voor een belangwekkend de mocratisch Jaar met tweemaal een stembus". ,.Uit onze burgery zullen er 19 worden aangewezen om het gemeen telijk schip voor een volgende vier jarige periode in de koers te bren gen en te houden. Ik hoop, dat de duizenden anderen, na hun verte genwoordigers te hebben gekozen, met werkeloos zullen blijven toe zien", verzocht de burgemeester de aanwezigen met klem. Namens de gemeenteraad sprak de nestor van de raad. dr. P. S. Pels. Dr. Pels stelde dat democratie naast verantwoo-deliikhe'd ook vertrou wen schenkt. Hoewel het onbekende zijn bekoring heeft, mag niet wor den vergeten dat vooral de nieuw gekozen raadsleden veel aandacht van de burgemeester zullen ver eisen. Het raadslidmaatschap is een actueel probleem geworden. Naar oude tradit'e berust het lidmaatschap van de raad op burgerz'n. Er zal moeten worden gestreefd dat leder raadslid naast een zekere, niet domi nerende vakspecialisme, ever bestuur lijke en beleidskwaliteitcn beschikt. I VRIJDAG Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Haagse Comedie; ..Soldaten van fortuin" van Thomas Otway. Circustheater, 20.30 uur: Ned. Dans Theater. Paviljoentheater, 20.30 uur: Nieuwe Komedie: „Dag stoel naast de tafel" over Paul van Ostaije. ZATERDAG Kon. Schouwburg. 20 15 uur: Haagse Comedie: „Een vlo in 't oor", van Georges Feydeau. Paviljoentheater, 20.30 uur: Nieuwe Komedie: „Dag stoel naast de tafel" over Paul va Ostaije. ZONDAG Kon. Schouwburg, 14 uur: Haagse Comedie: „Soldaten van fortuin" van Thomas Otway. Om 20.15 uur: Haag se Comedie: Jongens onder elkaar" van Mart Crowley. MAANDAG Kon. Schouwburg, 20 15 uur: Haagse Comedie: .Soldaten van fortuin" van Thomas Otway. DINSDAG Kon, Schouwburg, 20.15 uur: Ned. Danstheater met Ned Ballet Orkest. Dlligentia, 20.15 uur; Franse chan sonsdoor James Olllvler en Anne San- drine. WOENSDAG Kon. Schouwburg, 20.15 uur: toneel groep Globe: „De Spaanse hoer" van Hugo Claus. Ned. Congresgebouw. 20.30 uur: Re sidentie Orkest met Dubravka Tomslc, piano. DONDERDAG Kon. Schouwburg, 20 15 uur: Haagse Comedie: „Soldaten van fortuin" van Thomas Otway. Diligentia, 20 15 uur: Frederic Mein- ders, plano. Oranjebuitensingel 20. 20.30 uur: Haagse Comedie „Smalle weg naar het verre noorden", van Eduard Bond (gen. rep.). HAGGSE BIOSCOPEN Apollo: „Ik zing mijn lied", al. Dag 12 15, 2.30, 7, 9.15. Zat en zond ook 4 45 Asta .Hello Dolly', al. Dag 2 en 8. Bijou: „Astérix en Cléopatra", a l. Dag 2. 4.15, 7.15, 9.30. Camera „If 14 Jr. Dag. 2 15, 7.15, 9.30. Zond ook 4.15, Cineac; „The love bug", al. Dag 9.30, 11.30. 1.30. 3.30. 5.30, 7.30, 9.30. Zond vanaf 11.30. City; „Vriezen we dood. dan vriezen we dood", al. Dag 2. 6.45, 9 15. Zond 1.45. 4.15, 6,45, 9.16. Corso: „Midnight cowboy", 18 Jr. Dag 2, 8.15. Zat 2, 7. 9.15. Zond 2. 4.15, 7. 9.15. Du Midi: „Sound of music", a l. Dag. 8. Don, vrij, zond, ma, dl ook 2.30. T/m dl om 1.30; „Voetstappen op de maan", a l Euro Cinema: „Dokter Zjlvago". 14 Jr. Zat, zond woe 4 en 8. Ov dag 1.30 en 8. Flora: „Julle Is geen engel Zij ls een 18 Jr. Dag 2.30, 7, 9.15. Zond 2, 4.30. 7, 9 15. Kriterion: „A bout, de soufflé', 18 Jr Dag 2 15, 7. 9 15 Zond 1.45, 4. 7. 9.15. Metropole-Tuschlnskl; „De dolle, dwa ze waaghalzen van de scherpe boch ten", a.l Dag 2, 8. Zond ook 5. Odeon „Ben Hur", a.l. Dag 2 en 8. Olympia „De verknipte melkboer", a. 1. Dag 2 en 8. Passage „In dienst van Hare Majesteit", 14 Jr. Dag 1.30, 4.15, 9.30. Rex: „Walt Dlsnev's tekenfilm parade", a.l. Dag 9.30, 11.30, 1.30 3.30 Zond vanaf 1.30. Dag. om 5.30, 7.30, 9.30 „De man met de wassenbeelden", 18 Jr. Roxy: „De zuidster", 14 jr. Dag 2.30. 8.15 Zat en zond ook 7. Royal 70: .Zorro de wreker", 14 Jr. Dag 2.30, 7, 9.15. Royal op zolder. .Quo vadis", 14 Jr Dag 2 en 8 u. Seinpost: „Chitty chitty bang bang' Dag 2. Dag 8.15: „Thomas Crown" 18 jr. Studio de Luxe: Justine". 18 Jr. Dag 4 7. 9.30. Om 12 en 2: ..Sebastiaan vindt een vader", a.l. Studio 2000: .Before winter comes", 14 jr. Dag. 2, 9.15. Zond ook 4. Thalia: ,.De gebochelde van Soho', 18 Jr. T/m dl 2.30. 7. 9.15 Zond 3, 7, 9,15. De Ultkyk: Dagboek van een liefdes partner", 18 jr Dag 2.30, 7.15. Zond 2, 4.15, 7.15, 9.30. VRIJDAG Oegstgeest (Rijnlandslyceum) Volf, evangelle-gem afd. Oegstgeest Spr. d heer Roose, 8 uur nam Breestraat 19 Sociëteit „Twentwel' 8.30-11 uur nam. Oude Vest 13 Evangelisatie christen gem. Ecclesia. 8 uur nam. ZATERDAG Breestr. 19 Sociëteit „Twentwel" 8.3 II 30 uur nam. Stadsgehoorzaal (Foyer) K. en 0 Kinderfilmvoorstelling „Perri", he eekhoorntje" 2.30 uur nam Oegstgeest (Het Witte Huis) Schaak sociëteit Palamedes 2-5 30 uur nam. ZONDAG Oude Rijn 3 Pinkstergemeente Spr dhr. W. Meyer 3 uur nam Museum voor Volkenkunde Film ,,D( rendierherders" 3 uur nam. Pieterskerkgrt. 9 Nleuwjaarsbijeen. komst Hum Verbond 11 uur voorm. Zijlsingel 2 Volle Evangelie-zending Spr. dhr. J. Zijlstra 10 uur voorm. Breestr, 19 Sociëteit „Twentwel" 8.3(j -11 uur nam. Wassenaar (Rest. Bijhorst) Drlve-ln- dienst 10.30 uur voorm. Rijnlandslyceum (Apollolaan 1) Gem voor oorspronkelijk christendom, afde ling Oegstgeest Spr. evang N v. d, Brugge 7.30 uur nam Steenschuur 6 Kerk van Jezus Cnrls- tus van de heiligen der laatste dagen 11.30 uur voorm. MAANDAG De Lakenhal Nieuwjaarsvergadering Kamer van Koophandel 3.30 uur nam. /Vcad. Ziekenhuis (heelkunde) E.H.B.O, cursus gediplomeerden. 8 uur nam. Schouwburg. Toneelgroep Theater m. „Het vergeetboek". 8 uur nam. DINSDAG Schouwburg Hoofdstad Operette met „Die Zirkusprinzessin", 8 uur nam. Zijlsingel 2 Volle Evangelie-zending Spr dhr. J. Zijlstra 8 uur nam. .Twentwel" Hooglandse Kerkgracht 26: Nleuw-j jaarsinstuif Ned. Ver. van Huisvrou-I wen 10.30 uur vorm. Diamantlaan 27 Gespreksavond Ba- hai gemeenschap 8.15 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) Zit ting Bouwfonds Ned Gemeenten 7-8 u.j nam. Jeugdhuis (Breestraat 19) Spreekuur! Chr. Emigratiecentrale 7-8 uur nam. WOENSDAG Breestr. 19 Socletelt „Twentwel", 8.30- 11 uur nam. Acad. Ziekenhuis (heelkunde) EHBO cursus beginners 7 30 uur nam. Stadhuis (trouwkamer) Spreekuur sociale raadsvrouw 4-6 uur nam. Hotel Central Ledenvergadering P.P.R. 8 uur nam. LEIDSE BIOSCOPEN Camera: „Vakantieperikelen met Louis de Funés", a.l. Dag, 2.30, 7, 9.15. Zond ook 4.45. Lldo: „In dienst van Hare Majesteit", 14 jr. Dag 2.30, 7, 9.15. Zond ook 445. I I.uxor: „The wild bunch", 18 Jr. Dag 2 en 8. Zond ook 5, Rex: „De onverslaanbaren", 14 jaar.i I Dag 2.30, 7, 9.15. Zond ook 4 45. Vrij en zat. nachtvoorst.: „Blond en bru- taal", 18 Jr, 23.30 uur. studio: „The graduate", 18 Jr. Dag 2.30 7, 9.15. Zond ook 4.45. I Trianon: „The love bug", a.l. Dag 2.30, 7. 9.16. Zond 2.15, 4.30. 7, 9.15. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Expositie Johannes Jel- gerhuis Rzn. (acteur-schilder 1770- 1836), tot 1 februari. Galeri e't Duivenhuys: Assenblages, aquarellen en tekeningen van W. 'lweehuysen, tm. 5 Januari. Lakenhal: Schilderijen, tekeningen en gouaches van Gijs Gijsbers, t/m 10 Legermuseum Expositie Historische: diarama's en militair modelfiguren. Geopend maandag tot en met vrijdag 9 uur voorm., 5 uur nam., zon- en ieestdagen 15 uur nam (t.e.m. 31 Januari). Jeugdmuseum Koppenhinksteeg 2 geopend: zaterdag van 1117 uur. Antiek uit het begin van de 20ste' eeuw. Inlichtingen bij het secretariaat! LJA Stadhuis, Breestraat. De Lakenhal Dag. 104 uur; zondJ 1—4 uur. Rijksmuseum van Oudheden (Ra penburg 23): Werkd. 10 uur voorm.»: 5 uur nam., zond. 15 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: (Steenstraat 1): dag. 10-5 u., zondags 1-6 uur nam. Ned. Legermuseum. Geopend maan dag tot en met vrijdag 9 uur voor.- 5 u. nam. zon- en feestdagen 1-5 uur. i Rijksmuseum voor de geschiedenis d. i natuurwetenschappen. Dag. 10-4 uur(' zond. 1-4 uur. Heempark Oegstgeesterweg (Kikker polder) Flora van eigen bodem dag, van 8 uur voorm.5 uur nam. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek van Driesum, Mare 110, tel.' 20406. De Oegstgeestse Apotheek is beslo ten vanaf zaterdag 18 uur, 's zondagS en 's avonds na 8 uur. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en Apotheek Voorscho ten zijn geopend Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenngs- en Informatiedienst, rtulpverening tel. 24101 (b.g.g. 20460) mf tel. 33921 Behandeling na ongevallen. De poliklinische behandeling na on gevallen .vordt van dinsdag 12 uur tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuis. Van vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St, tiisabethzii'kenhuis (Hooigrt.) Op an- oere werkdagen en op zondagen doo; het Academisch Ziekenhuis B E Z O E K1' R EN ZIE K E N11VIZ E N Acad. Ziekenhuis. Maandag tem vrijdag 19.00-19.45 uur, dinsdag 13.004 14.00 uur, zaterdag 15.00-16.00 uurJ Zondag, alg. Christ, en nationale feest dagen 14 30-16.00 uur. Vrouwenkliniek, Maandag t.e.m. vrijdag 19.00-19.45 uur. zaterdag 15.30-16.30 uur. zondag, alg. Christ, en nationale feestdagen 15.30-17.00 uur. Kinderkllnlek. Maan-* dag t.e.m, vrydag 18.15-19.00 uur. dins dag 13.00-14.00 u„ zaterdag 15 00-16 00 uur, zondag, alg. Christ, en national^ feestdagen 14 30-16 00 uur Dlaconessenhuis. Dag le kl. 11-121 13 15-14 en 19-20 uur, 2e kl. en 3e kl, 13.15-14 en 19-20 uur. kinderafdeling 13.15-14 en 18.30-19.15 uur. Ellsahet hziekenliuU. Dag. 14-15 en 18.45-19.30 uur, kraamafdeling 15-li en 18.45-19.30 uur Annakllnlek. Dag. 13.30-14.30 en bo« vendien op dinsdag, vrijdag en zater« dag van 18-19 uur, Endegeest: Dinsdag en vrijdag 13j 14.30, 's zondags 11-12 en 14-15 uur. WEEIKEINDE DIENST LEIDSE HUISARTSEN Tot zaterdagmorgen 10 uur raadplege men de eigen hulsarts, daarna tot zon dagnacht 12 uur uitsluitend voor spoed) gevallen de doktersteleloon 22222.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 2