een „grote" uitslagen n kersttoernooi HVL Yellow Six zegevierde in Grote Kerstprijs Koerstips iet eerbiedwaardige uitstapje lalhandbal in Groenoordhal CHRIS CRACK Duel Clay-Frazier in televisie-studio? AMVJ de sterkste in jeugdtoernooi van Bona Stars )NS DAGELIJKS VERVOLGVERHAAL loor Thomas Raucat IDAG 27 DECEMBER 1969 LEIDSCB DAGHLAC 7AGINA H Iroeg de mat waarop we zou- eerknielen, want de grond is Vij kwamen met de trein en itgestapt bij het kanaal van de eiding der stad Tokio. De laan ersebomen langs het kanaal itroerend mooi. Een onafzien- 1) geheel roze en witte bomen, render dan men zich ooit zou indenken. Het deed de ogen i. En er onder dronken en de mensen op vrolijke wijze, tijd der bloeiende kersebomen iedereen gelukkig zijn, daar ets tegen aangevoerd worden er mijn neef droeg een fanta- stuum van rood papier met sterren en manen. Hij zag er Ambrosia hier volgende recept is mstig uit het „toetjesboek" mevrouw Lotgering-Hille- dat nog juist voor de tdagen is verschenen bij uit- Lrij Hollandia. Een alleraar- t boekje met vele makkelij- n toch gezellige toetjes, dat al in een gezin met kinde- zeer goed van pas zal ko lk koos een toetje voor assenen. dat me net iets voor het kerstdiner, omdat io heerlijk licht is. vier sinaasappelen, ver- het wit en snijd ze in ken, neem ook de pitten er- Leg een laag sinaasappel en in de vlaschaal, strooi at suiker op en druppel er sherry over. Bedek deze met gemalen kokos, daar- reer sinaasappel met suiker herry enzovoorts tot alles ,ip. Sluit af met kokos en een gekleurde vruchtjes. Dien koud op. <En voor extra elijkheid kunt u er ijs of oom bij geven). WINA BORN heel komisch uit. Vbor mij had hij een groenpapieren hoed meegebracht zoals de Amerikaanse dames dragen. Maar ik heb hem niet willen opzet ten. Zelfs om mij te vermaken wil ik er niet belachelijk uitzien. Wij hadden moeite om een plaatsje onder een kerseboom te vinden. Er waren zoveel mensen. Maar tenslotte heb ik toch de mat uitgespreid, waar op wij in een kring zijn neergeknield. Mejuffrouw de geisha ging in het midden zitten en zij heeft de hele dag voor ons gespeeld en de gele genheidsverzen gezongen, moderne, zo wel als oude wijzen en vooral de dans uit de tijd van Gen-Roku, een melodie, waar ik zoveel van houd, beurtelings vrolijk en weemoedig. De heren hebben alle sake opgedronken; er moest driemaal nieuwe gekocht worden. Mejuffrouw de geisha heeft er ook een klein beetje van ge dronken en mijnheer de vriend wilde mij met alle geweld aan zijn beker laten proeven. Maar dames drinken geen sake, dat past niet. Wij hebben veel koekjes gegeten en limonade gedronken. Er was wat wind en tel kens dwarrelden de bloesems van de kerseboom naar beneden op onze ja ponnen. Er waren ook andere men sen naast ons neergeknield om naar de muziek te luisteren en een Jonge mijnheer, die vermomd was en een beetje te veel gedronken had, wil de me met alle geweld optillen om met me te dansen, zoals de Ameri kanen dat doen. Maar dansen met een mijnheer is afschuwelijk. Je hoort alleen te dansen. Ik moest dan ook erg lachen en ben beleefd op mijn knieen blijven liggen. Wat een mooi feest! De heren kooplieden schreeuw den voor hun kleurige uitstallingen. En overal de muziek der mandolines Kleine kinderen liepen vrolijk rond en zwaaiden met hun rode speelgoed. En boven dat alles de lichtende kleu ren der kersebomen. 's Avonds tegen vijf uur is mejuf frouw de geisha vertrokken, omdat zü nog een andere afspraak had. Het begon een beetje fris te worden en wij zijn eveneens naar huis gegaan. De trein was vol vermoeide, geluk kige en hier en daar lichtelijk dronk- ken mensen. En allen droegen tak- ken kersebloesem. De dag is even prachtig geëindigd 1 als hfj begonnen was. Mijnheer mijn oom wilde, dat alles tot aan het einde toe volmaakt was. Toen j wij het station uitkwamen liet hij een taxi komen die mevrouw mijn tante, mejuffrouw mijn nicht en mU naar huis bracht. Een taxi, hij keek niet op geld. Van zijn kant heeft hij om de avond te besluiten de heren Jonge mannen meegenomen naar de mooi ste joroija in de afgesloten wijk van Susaki, een voorstad van Tokio. Hij had die uitgekozen, omdat er tus sen de huizen een rij kersebomen loopr die beroemd is. Hij heeft al leen rijst gegeten en sake gedronken, maar de heren jonge mannen hebben geholpen de mooiste per soontjes uit te zoeken; hij heeft op hen gewacht en is samen met hen naar huis gegaan. Mijnheer mijn neef heeft mij verteld de volgende dag dat hij vanuit de kamer, waar in hij een ogenblik met de jonge dame had doorgebracht in 't schijn sel van de naar de rij bloeien de kersebomen zag glanzen. Het moet prachtig geweest zijn. Toen heb ik. twee dagen later, die vriendinnen van me meegenomen, Kimi-San, Shizue-San en O-Moto- San en wij zijn er 's avonds naar gaan kijken. Het was waar, ik zou nooit geloofd hebben, dat er in Tokio zulke grote en oude kersebomen bestonden. Wij hebben ook naar de huizen gekeken. Vroeger werden de mooie dames aan de voorkant tentoonge steld nu kan men ze, helaas! alleen op foto's bewonderen. Maar wat zijn hun portretten groot en goed gelij kend! En wat zijn ze mooi gekleed! Wij hebben hen een beetje benijd om hun leven. Het volgende feest waaraan ik met het oog op mijn toilet moet denken is het feest der geesten. In Tokio valt het in het mid den van juli. Dus over een maand. Die nacht komen alle eerbiedwaar dige geesten der doden de aarde be zoeken om te zien hoe de levenden zich gedragen. Zijzelf zijn God en ge worden omdat zij dood zijn. Daar om laat het gemeentebestuur van van de eerbiedwaardige geesten dei- gestorven inwoners; zo worden ze dan herenigd en tegelijkertijd ge- eerd. Het feest is oogverblindend. En dit jaar hebben de krachten mee gedeeld. dat de regering in de hei lige nacht boven Tokio door militaire vliegmachines een poging zal laten doen om het hoogterecord te beha len. Iedere vliegmachine zal als pas sagier een eerwaarde-bonze meevoe ren die voortdurend vuurpijlen af schiet. Ik ben er zeker van, dat geen enkele der eerbiedwaardige geesten dit schouwspel zal willen missen en dat zij allen zullen komen om het te bewonderen. De levenden hebben toe stemming om naar het vuurwerk te kijken en er zullen geweldig veel mensen komen. Er zal gelachen en gezongen worden en de heren die geld hebben laten zich de sake in verlichte gondels op de rivier ser veren in gezelschap van mejuffrou wen de geisha's die gitaar spelen. De eerbiedwaardige geesten der gestoi - venen zullen trots zijn als ze waarne men dat zoveel mensen zich te hun ner ere zo amuseren. (Wordt vervolgd) PANDA EN HET TOVER-RECEPT 32105. Het ivas een grote tegenvaller voor Joris dat de Yek geen vriendelijk en zachtmoedig beestje bleek te zijn. „En tóch zal ik drie haren uit zijn staart moeten hebben", prevel de hij vastberaden. „Anders zal ik nooit het volmaakte toverbrouw- sel kunnen maken. Ik zal deze onaangename Yek op een andere manier benaderen Met die woorden stapte hij het huisje binnen dat aan de kooi gebouwd was. Daar vond hij al spoedig een trap, en even later bevond hij zich bovenop het dak. Maar het kwaadaardige dier had hem al ontdekt. Het begon opgewonden op en neer te sprin gen en akelig te grommen. „Af!" sprak Joris streng. „Ge moet u heel koest houden, zodat ik rustig Maar verder kwam hij niet. Hij had even niet opgelet waar hp zijn voeten plaatste en nu gleed hij met toenemende snelheid het dak af recht naar de kooi met de boze Yek toe DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN BRAMMETJE FOK 1624. Voor Bram was het al mooi genoeg, dat de dame een klein stukje boven de tafel zweefde. Maar de goochelaar wist, dat er onder het publiek personen zaten, die veeleisender waren. En dus hield hij niet op maar liet hij de dame hoger en hoger komen. Ze was nu al een meter boven de tafeltwee meter zelfsen het zweven ging eerder sneller dan langzamer. „Als het zo doorgaat", zei Bram, „stoot ze dadelijk afschuwe lijk haar hoofd aan de zoldering". De dame zweefde nu ver boveji het hoofd van de goochelaar, die de handen had laten zakken en haar nakeek, alsof hij haar voor het weekend niet meer terugverwachtte. Nog hogerBram sprong op. ..Daar is iets niet in orde. dat gaat helemaal mis", stootte hij uit. ARMAN EN ILVA EN HVL's tweede kerst- in de Groenoordhal gvel bij de dames- als de he- oren aanzienlijk sterker be- vorig Jaar. De winnaars van rnooi in 1968, DWS (heren) eholte (dames) kwamen dit- an een koude kermis thuis ledamse heren (districts eer- sse) eindigden in de rang- ig nog op de derde plaats Animo (Den Haag» en Actief dam) Foreholte haalde is de „eerste drie." gering het verschil in spel- overigens was, blijkt uit de winst, die het winnende Ani- HVL (vierde plaats) boekte: een 04 achterstand gen met een groot verschil er ditmaal niet bij. Actief no- bij de heren tweemaal een net een doelpuntenmarge van ffers, 9—5 op Union Sport en »p DWS en bij de dames wist 5 met 63 te winnen van Dit zeer geringe krachtsver- «ram het toernooi ten goede, it en met de laatste wedstrijd onzeker welke ploeg als r één uit de bus zou rollen. ieft alle kansen gehad op een zege. Tegen DWS werkten witten, met Theo Zwartjes in in plaats van Piet Hiestand. et nog zes minuten spelen 9 naar 99, om toen door on- :ht schieten en zeer slecht te en in de defensie de Schie- rs tweemaal achtereen de geven op een break-out. De leerde eerste klassers lieten uuriyk niet onbenut. Ook te- tief hebben de Leidenaars de gehad. Tot tweemaal toe! ïalen werd die verspeeld, oe kans om er tenminste nog Hjkspel uit te halen bij voor de Rotterdammers kwa- ins Kagie en Rob Rotteveel één Actief-verdediger iet benut. ,anco bij HVL was ook het bij de momenteel in Leiden streken toonaangevende da- sg van Foreholte. Ondoor- chieten. zonder eerst te trach- irdV) bewegend aanvalsspel ope- in dc defensie van de tegen- s te trekken en verder zeer erugkomen in de defensie, ndstanden luiden; s Senioren A: 1 Animo. 2. 3. DWS. Dames Senioren A I, 2. Hercules, 3. Actief. Heren Sportstrip door Dick Bruynestein Koersen Hilversum +Van Zijp wit shirt) scoort voor HVL in de wedstrijd tegen Actief. (Foto LD/Holvast) Senioren C: 1. Actief 2. 2. DWS 2. 3. HVS. Dames Senioren D: 1. Union Sport 2. 2. DWS 2. 3 Foreholte 2. Jongens Puoillen E: 1. Actief, 2. HVL. 3. AHC'28. Meisjes Aspiranten: 1. Union Sport, 2. HVS. 3. Actief. ir Sportman Russische sport journalisten hebben de 32-jange we- reldkampioe i schaken. Boris Spass ki. gekozen lot de nationale sport man van h<>t jaar. De tweede plaats was voor het kunstrijpaar Irina Rod nina-Alexej Oelanov, wereld- en Eu ropees kampioen paarrijden. Wegens een technische storing heb ben wij vandaag geen Scheepsbe richten ontvangen. Hilversum, '28 december - 1.30 uur Kent Hollandiaprijs: Hiltje G. Go- detia, Hea Alkestis VE, Hilda Dunst - Karin Hollandiaprijs: Hermance, Hartin Gerda. Fred Harvester D - King Hollandiaprijs: Hansi Buiten zorg. Helia D .Gaudy Way. Gisalda - Hollandiaprijs, 1ste afd.: Faith Hol landia, Florissant, Entry Volann - Kitty Hollandiaprijs, 1ste afd.: Fred Signal, Frisco H. Flevo Akerendam, Goldfinger - Oud Naardenprijs: Ge- zina. Goodwih. Fire Bird W. Eros Hollandia - Hollandiaprijs. 2de afd.: Anton, El Hatlie. Clara Williams - Oud Valkeveenprijs: Ex Nancy, Bril liant Heny Fabiola Kitty - Kitty Hollandiaprijs, 2de afd.: Eric Kinley, Flevo. Goid WcStlandia - Karel Hol landiaprijs: Hispano. Hanover Shoe, Happy Chestnut, Hein v. Polsbroek. HILVERSUM Eigen berichtgeving Yellow Six, wiens draf niet al tijd genade kan vinden in de ogen der jury, werd gisteren een machtig triomfator in de Grote Kerstprijs. In de eerste afdeling zegevierde Ex Nancy (Woudstra), die na een matig begin, tensltte nog overtuigend zege- viex-de over Fenno Silk en Fedde B, in 1.25.1 km-Jjjd. De tweede afdeling nam Wagenaar jr. met Calumet Bul wark voor zijn rekening, die in 1.25.2 Yellow Six en Faith Hollandia klopte. El Hadie (J. de Leeuw) ver raste in de derde afdeling door An ton en Beachcomber in 1.24 - de baas te blijven. In de finale moest Yellow Six niet minder dan 60 meter aan de koppaarden geven, dooh dit bleek voor de snelle ruin geen bezwaar. Na een bijzonder fraaie strijd stuur de eigenaar B Dapper zijn paard naar een grootste 1.23.3 zege. El Hadie, in prima vorm, werd met ge ring verschil een verrassende tweede vóór Fedde B en Anton. Bij de amateurs zegeviex-de Harry Willemse jr. met Fire Bli-d W, die, ondanks een kleine fout, even voor de streep de steeds leidende favo riet Flevo van Akerendam en Fitls S in 1.27.2 overtroefde. De 2900 meter koers werd een pri ma 1.27.3 zege voor de buiten wed denschappen lopende Eland <J van Dooyeweerdi. Edward Kinley (Ver hoeve), gevolgd door de grote out sider De Princes pl. 10.-, cov. 27 50) en Gaston v. d. Lente, zorgden voor een triobetaling van f 1506.70. De Kerstboutprijs, over 1600 meter werd na een aanrijding, waarbij CH van Rood en Noot, Dochter van Our Bonnie en Dumas betrokken waren, afgebeld. In de zonder CH van Rood en Noot, overgelopen koers, had de favoriet Daimler (W Strooper) ten leste weinig moeite om in 1.24.3 Doohter van Our Bonnl en Dora Harvester D de baas te blijven. riTTMLAGEN. Kerstsparprljs: 1 History Way (G. W van Eykelenborg) (1.31.9). 2 Gra tie Norton, 3. Gainer Papenhoef. Toto w. 4.40. pl. 1.70, 2.70. 1,50, gek. 10.40, cov. 13.10, trio 218.40. Kerstmanprijs: 1. Fire Bird W (H M. J. Willemse Jr.) 11.27.7). 2. Flevo Akerendam. 3 Fitls S. Toto w. 4.90, pl 1 20, 1.10. 1.20, gek 7.50, cov. 5.10. Grote Kerstprijs 1. Ex Nancy (K. Woudstra) (1.25 1), 2. Fenno Slik, 3. ledde B. Toto w. 3.—, pl. 1.70, 1.60, 2.60, gek 3.90, cov. 4 10. trio 48 40 Grote Kerestprijs II, le afd.: 1. Ca lumet Bulwark (J. Wagenaar jr.) (125.2), 2. Yellow Six, 3. Faith Hol landia. Toto w. 5.20. pl 1.50, 2.20, 1.60, gek. 20.40, cov 7.40. 2e afd.: 1 El Hadie (J de Leeuw) (1.24.2 Anton. 3 Beachcomber Toto w. 8.80. pl. 2.00. 1.50, 2.00. gek 10.30, cov. 4.60. Mlstletoeprljs: 1 Eland bulten wed denschappen) (J van Dooyeweerd) (1.27.3), 2. Edward Kinley, 3. De Princes, 4. Gaston v. d Lente. Toto w 7 50. pl 2 60. 10.—. 1.80, gek. 16.20. cov. 27.50. trio 1 506.70 Kerstklokkenprij8: 1 Hansl Buiten zorg (J. van Dooyeweerd) (1.27.5), 2. MIAMI (ANP- De Britse fir ma „Viewsports" heeft in Miami ver klaard. de televisierechten voor de gehele wereld te hebben verkregen voor een eventueel gevecht tussen de Amerikanen Cassius Clay, van zijn wereldtitel in het zwaargewicht ver vallen verklaard toen hij weigerde dienst te nemen in het Amerikaan- se leger, en Joe Frazier. die in ze ven staten als titelhouder wordt er kend. Volgens woordvoerder Jarvis Astaire zijn de rechten gekocht voor j 600.000 dollar (zo'n 2.2 miljoen gul- j den). Astaire zegt overeenstemming I te hebben bereikt met Murry Woro- j ner, die een licentie voor een derge- lijk gevecht in South Miami heeft. Het zou in de bedoeling lig gen de wedstrijd te houden in een televisiestudio in aanwezigheid van slechts 500 toeschouwers, die zo'n 2000 dollar voor hun plaats zouden moeten betalen. Clay, die in Miami traint, zou zich akkoord hebben verklaard met de voorwaarden. Frazier echter nog niet. Flying Lady, 3. Gracla Trlckson. Toto w. 2.20, pl.' 1.40, 1.40. 1.70, gek .6.—, cov. 4.90. Hulsttakprijs: 1 Godetia (W. C. Strooper) (1.288). 2. Hoop van Rhea, 3 Frio Duffv. Toto w. 3.—. pl. 1-40. iy. „j. gek. 3.50. cov. 3.20. Kerstboutprijs: 1. Daimler (W C Jtrooper (1.24.3). 2, Oochter van Our Eonnf. 3 Dora Harvester D Toto w. gel£ 4 cov 2 20, pl. 1.50. 1 4 50. trio 58.90. Grote Kerstprijs (finale): 1. Yellow Six (B Dapper Jr.) (1.23.3), 2 El Ha- c'ie, 3 Fedde B. Toto w. 13.30. pl. 2.90, 5.90. 3—, gek 18.40. cov 12 80. Totallsator-omzet f 418 024.50. LEIDEN Voor de eerste maal werd gisteren in de V(jf Meihal het Bona Stars-jeugdkersttoernooi ge- houden. Hoewel alles nog wat on wennig was kan men spreken van een succes. Zowel bij de jongens als bij de meisjes kwam het Amster damse AMVJ als overwinnaar uit de bus. Voor de jongens van Bona Stars viel er weinig eer te behalen. De teams van AMVJ, Agon en BOB had den meer „lengte" en dat was een niet weg te cijferen voordeel. In deze volgorde eindigden de ploegen bij de jongens in de eindstand. De b-junio- ren van Bona Stars werden vierde dankzij een overwinning op hun a- clubgenoten. Bij de meisjes kwam het op het laatste moment ingeval len Blitz leuk voor de dag. Het start te met een verrassende zege op Bona Stars b, maar verloor vervolgens van Bona Stars a. De Leidse meisjes voegden daar nog overwinningen op BOB en de b-meisjes van Bona Stars toe. De eerste plaats was ech ter voor het sterke AMVJ. De extra prijs voor de topscorer was voor Hen ri v. d. Wijngaarden, de Fair-Play Cup voor BOB. Het eerste herenteam van Bona Stars trekt morgen naar Eindhoven om deel te nemen aan het traditio nele toernooi van de basketbalvereni ging Pirates. De Leidenaars kunnen niet in de sterkste opstelling uitko men. want Pieter van Tuyll, Paul Ruysenaars en Har Stol zitten met het Nederlands team in Bremerha ven, v. Slingerland, v. Mameren en Bark completeren de ploeg.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 17