.V.V.'s ook zelf gasten werven Vlucht van kapitaal uit Italië Rijnsburger krijgt 6 weken Friese gedeputeerde trok aan noodrem Bentliuizer raad weer bijeen Bungalow brandt uit J .-Katwijk meldt groei van 88711 naar 102.(118 boekingen; iïter-hotel-combinatie: in 1969 groter aantal lege bedden Bloemen duur aan de E.M.M. Lelijke val NARCISSEN ZIJN DUUR Na> massale stakingen Kerstveilingen Boskoop waren zeer gunstig NA FATALE BOTSING )AG 23 DECEMBER 1969 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 9 (Door Cees Com bee) [WIJK/NOORDWIJK Drs. H. J. Knottenbelt, adjunct- iur van het Nationaal Bureau voor Toerisme, heeft tij- ien discussie-bijeenkomst van de Noordwijkse afdeling VVV enige opmerkingen over het toerisme gemaakt, >rk de aandacht hebben getrokken en beslist niet aller- met instemming zijn ontvangen. In zijn betoog kwam hij meer tot de volgende conclusies: ipzichte van de ontwikkeling toerisme in de wereld is Ne- achter gebleven. Met name ek van de Duitsers naar ons >t zich stagnatie voor, terwijl sterburen juist de voorkeur n een verblijf in het buiten- ie komt het, dat zij wel Cy- nis en andere vakantie- oor- leken en ons land links laten Kortom men is in Katwijk en Noordwijk natuurlijk wel voor een ge zamenlijke actie voor de Nederland se kust. doch in WV-kringen meent men. dat men hen het historische recht van zelf relaties te kweken niet mag ontnemen. Cijfers men op dezelfde wijze als •der gaat zal Noordwijk over j geen toeristenplaats van i meer zijn. Er moet een be- j nspel komen tussen de aan- m er zal meer reclame moe ien gemaakt voor de tijd !e zes vakantieweken. aanzien van het toerisme rland ontbreekt een groot nstbaarheid. Daarbij komt, ist steeds veeleisender wordt. [nottenbelt wilde met zyn kennelijk benadrukken, dat het buitenland niet meer af- k de badplaats Noordwijk. of Bergen moet verkopen. gehele Nederlandse kust iprijzen als een oord met een lucht en prachtige stranden raciiter ongeëvenaarde dul- Eigen acties badplaatsen Katwijk en is men over het algemeen leel erg gelukkig met de uit- van NTB's adjunct-direc- n heeft er wel begrip voor, iet buitenland reclame moet gemaakt voor de Nederland- doch daarnaast is men leel, dat toch ook individuele toeten worden ondernomen, t tot nu toe door de VVV's dplaatsen wordt gedaan. De in Katwijk en Noordwijk o.a. In de afgelopen jaren een het buitenland veroverd en ities verworven, waarmee tgeld schriftelijk of persoon- ontact staat. nu b.v. eens Katwijk. VW- Chr. Verplancke is reeds in en Engeland geweest en bin- gaat hij de VVV-relaties in bezoeken. De nieuwe fol- )o,i de deur al uit en als die de reisbureaus in huis zijn. [t een persoonlijk bezoek. Morden er spijkers met kop- i)l igen en overeenkomsten ge- m oor reizen naar Katwijk. lers- en badplaats neemt wel bijzondere positie in onder tengemeenten aan onze kust. i er zo'n 25.000 tot 30.000 d herbergen, hoofdzakelijk in atsector. Het aantal bedden [s otels is zeer gering, evenals it geval is in de pensions. In J1 etallen elk 470. Alle kracht us aangewend om toeristen en in de sector kamers met tn bovendien wordt getracht ]j Is en pensions van gasten te voor zover ze al niet bezet d- eigen gasten. Minder tevreden in het afgelopen badsei- t aantal overnachtingen in geboekt via het VVV-kan- 11 enam van 88 711 tot 102.013 lanUl hotel- en pensionboe- n opliep van 1117 personen met trnachtingen naar 1526 met raachtingen zijn de geluiden Zeesterhotelcombinatie niet lendIn enkele gevallen is er 5'itand geconstateerd, doch in ,u te een achteruitgang Ook de 1li in de restaurants van deze V tie zouden belangrijk lager allemaal geen rozegeur en in de horeca-sectors, aen te moeten bewijzen door dat één van de hotels van ,n mbinatie aan de Boulevard lïariszich is gaan toeleggen onderdak verlenen aan gast- i gedurende het gehele jaar. ..een betere uitkomst waar- dan bij het zich uitsluitend het badseizoen. Er zouden hotelhouders dergelijke overwegen of proberen hun de hand te doen. -estercombinatie. nu nog be- uit n< gen hotels ook vol - fraaie nieuwste VVV-folder dat het mogelijk moet zijn van alle krachten de be- bedden vooral tijdens -- en naseizoen voor n groot bezet te krijgen. Zij zal daar-1 I gestalte gaan geven door het Ti reclame-actie in het en rekent ook op de me- van de VVV ■on de wensen van de Kat- hotelhouders is aan de balie loketten voor het boeken in pensions en bij particulieren sn, die voor het loket hotels emen, zouden dan alleen een hotels onder ogen moeten -i zij die een pension of par- adres prefereren alleen die Men hoopt, dat de vertegen- er van de horeca-sector in V-bestuur de Zeester-voor - - deze wens vervult zal krij- Overigens is. alweer volgens de jaarcijfers van de VW-Katwijk over het afgelopen seizoen het aantal Duitse gasten, dat deze badplaats be zocht en boekte via de VVV gestegen van 8691 tot 11086 en het aantal overnachtingen van 27.212 tot 33.971. De cijfers hebben betrekking op de door de Duitse reisbureaus gecontrac teerde vakantiegangers. Het aantal Scandinaviërs ook weer geboekt via reisbureaus liep terug van 2016 tot 1308 personen en van 11.515 tot 7834 overnachtingen. Voor de Engel se reisbureaus waren deze cijfers resp. '250 en 399 en 2236 tot 3397. De particuliere reserveringen bij de WV toonden een stijging van 1817 tot -1974. maar het aantal overnachtin gen daalde van 21.634 naar 20.940 en tenslotte steeg het aantal balieboe kingen van 22.826 naar 29 408 over nachtingen. In Noordwijk werken de drie E.M.S.- hotels samen bij de werving van gas ten in het buitenland en ook de an dere hotels werpen zich met alle kracht op de toeristenmarkt. Ook hier was een teruggang te bespeuren al kunnen de Noordwijkse hotels bo gen op een vaste kenr van gasten, die ieder jaar weer terugkeert. Over het algemeen wordt aange nomen. dat drs. Knottenbelt de si tuatie wel wat al te somber heeft ge steld. Wel is het dringend nodig. dat| er propaganda wordt gemaakt voor de Nederlandse toeristenindustrie in zijn algemeenheid, maar men meent, dat de plaatselijke activiteiten en de wervingskracht van de VVV's onver minderd moeten doorgaan. WORKUM (ANP) Gedeputeer de H. de Wilde van Friesland heeft gisteravond r.m half acht tussen de Ns stations Molkwerum en Workum de ireln van Staveren naar Sneek tot stilstand gebracht door aan d.» noodrem te (rekken. De heer De Wilde deed dit om de aandacht te vestigen op een vuur werk dat tezelfdertijd op enige hon derden meters afstand van de spoor lijn afgestoken werd boven de koppe ling van he, hoofdaardgasnet van Friesland met Noord-Holland De knallen van het vuurwerk wa ren symbolisch voor het opblazen var. de aardgasbuizen, die gas aan Heiland leveren. ..Wij geen trein, dan Holland geen gas", aldus de motive ring van de gedeputeerde. De stunt werd gedaan in het ka der van de hearing die gisteren in Workum is gehouden met betrek king tot de opheffing van de lijn Sneek-Staver n. De trein, die afge laden vol was met deelnemers aan ae hearing uit Workum liep een ver traging op \an ongeveer een kwar tier. Tegen d" heer De Wilde is. zo als in dergelijke gevallen gebruikelijk. Tan nd i ROELOFARENDSVEEN In de afgelopen dagen kon men op de tri- j bune in de bloemenveiling „E.M.M - j Roelof ar endsveen" van koperszijde de ironische verzuchting horen sla ken van ..het zijn maar geldzaken" Begrijpelijk want in deze periode met de komende kerstdagen als ach tergrond werden voor de bloemen ongekende prijzen gemaakt. Voor de kweker waren deze prijzen beslist niet onwelkom, al is het maar een bescheiden aantal dat hiervan kan profiteren. Anderzijds mag het als een welkome compensatie gezien worden voor de wat vroegtijdige win ter. Anjers kostten tot boven de 70 ct per stuk, rozen zoals Baccara tot f 1.50 en zelfs voor de Garnette. Carol en Zorina prijzen tot boven de 60 cent per stuk. Stijgende prijzen eveneens voor de tulpen met voor Apeldoorn tot f 3,85 en voor Tommy, Christmas Marvel. Krelage, etc. van f 2.50 tot f 3.50 per bos. Een zeer sterke prijsstijging zagen wij bij de irissen Wedgewood n.l. in enkele da gen tijd van f 2.- naar f 5.55 per bos. Voor fresia werd bij Golden Yellow een prijs gemaakt van f 1,30 tot f 1.90 per bos. maar voor b.v. Rosita tot. f 4.15. Meer stabiel in prijs waren de narcissen maar prijzen van f 1.10 tot f 1.65 per bos mogen toch alleszins redelijk genoemd worden. Bij de tros- chrysanten is het merkbaar dat men in de tijd van de restanten begint te komen. Hierdoor komt er weer be langstelling voor de jaarrond chry santen welke tot een hoogste note ring van f 4,30 per bos kwamen. Achttien automobilisten zonder riibewiis op pad ALPHEN AAN DEN RIJN Ook de Alphense politie neeft in de nacht van vrijdag op zaterdag met 16 men sen deel genomen aan de landelijke controle op motorvoertuigen. Opmer kelijk was het. dat geen enkel ge val van alcoholgebruik door autobe stuurders werd geconstateerd. wel werd in zes gevallen geconstateerd, dat de bestuurder geen alcohol had gebruikt maar diens inzittenden dui delijk wel degelijk een of meer glaas jes met geestrijk vocht tot zich had den genomen. In 18 gevallen kon de bestuurder geen rijbewijs tonen en ook in 18 gevallen ontbrak het ken tekenbewijs. Tien bestuurders kre gen een procesverbaal wegens her rijden met gladde afgesleten banden. Zes van de aangehouden auto's ble ken in onvoldoende staat van onder houd te verkeren. In totaal werden 219 auto's hoofd zakelijk personenauto's aangehouden. LEIDEN Een 46-jarige Leide- naar kwam gisterochtend als gevolg van de gladheid op de Hoge Rijndijk zo lelijk te vallen dat hij zijn linker arm brak. De EHD bracht hem over naar het Academisch Ziekenhuis. In het hoogseizoen is het in de hadplaatsen Katwijk en Noordwijk een drukte vari be lang, vooral als het zonnig weer is. Maar in het voor- en naseizoen zijn vele hotelbedden leeg. Het is de moeite waard te trachten daarin verandering te brengen. (Foto LD J. v. Duün. Katwijk a. Z.) Over dit punt is men echter nog lang niet uitgestudeerd. Daarvan ge tuigt het rapport van de Structuur- commissie, ingesteld door de Alge mene Nederlandse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer ,„VW in om-1 bouw". Het zou goed zyn als de verschil-1 lende sectoren van het VVV-wezen in j de badplaatsen nog eens rond de La-1 fel gaan zitten op korte termijn liefst om de problematiek van het werven en onderbrengen van gasten nader onder ogen te zien. Wil men iets bereiken, dan moet er gezamen lijk worden opgetrokken. Ook in Katwijk en Noordwijk. Misschien is het mogelijk ook het zoeklicht meer te richten op de Nederlandse vakan tiegangers door in het voor- en na seizoen aantrekkelijke zevendaagse arrangementen aan te bieden. Het is het overwegen zeker waard. (Van onze correspondent! ROME (GPD) Vlak voor kerst mis is het laatste van een serie be langrijke collectieve Italiaanse ar beidscontracten aanvaard. Het ging om de metaalarbeiders in de parti culiere bedrijven, die uit de aard der zaak de komende drie jaar onder de zelfde voorwaarden wilden werken als de metaalarbeiders in de staats bedrijven. Deze laatsten hadden ruim een week geleden hun nieuwe contracten getekend. De bond van particuliere werkge vers, de Confindustria, liet eerst we ten dat ze er niet. aan dacht dezelfde voorwaarden aan het personeel in de sector van de metaalindustrie toe te staan. Nu. na alle waarschijnlijkheid de meest opvallende arbeidsonrust door het afsluiten van deze belangrijke arbeidsovereenkomsten tot bedaren gekomen is, probeert men na te gaan welke schade de stakingsgol ven. die sinds deze zomer Italië overspoeld hebben, aan de economi sche structuur hebben aangericht. In een rede voor het parlement heeft minister Colombo van Finan ciën een duister beeld van de toe stand geschetst. Hij kon „geen ge makkelijk 1970 voorspellen." Dit kwam volgens Colombo door een te ruggang in de produktie (door de stakingen), een gevoelige verhoging van de prijzen, vooral voor de gros siers en een verslechtering van de betalingsbalans. larissen, zoals die uit de nieuwe col lectieve arbeidscontracten gebleken waren. Hij voorspelde dat als gevolg van de nieuwe afspraken met de me taalarbeiders, met de bouwvakarbei ders. met de arbeiders in de chemi sche bedrijven, de prijzen het komen de jaar in Italië wel eens met 17 pro cent zouden kunnen gaan stijgen. De minister voor arbeid, Donat- Catin. die in een maandenlang on derhandelen de architect is van de nu gesloten arbeidscontracten, liet zich dit allemaal niet zeggen. Een bewijs welke kloven er zelfs binnen deze minderheidsregering van louter christen-democraten, nog tussen de vleugels en groepen binnen deze par tij bestaat. Donat-Catin noemde het feiten materiaal van zijn collega Colom bo „niet exact, verminkt en niet- correct". De nieuwe contracten met de één miljoen 300.000 deelgenoten aan werknemerskant kunnen volgens de minister van arbeid hoogstens leiden tot een prijsstijging van 13 tot 14 procent. Deze stijgingen ko men beslist niet alleen voort uit de loonsverhogingen, maar ook uit an dere gestegen waarden in de produk- tiviteitssector. Benoeming wethouder BENTHUIZEN Burgemeester I. J P Keijzer van Benthuizen heeft de leden van de raad een brief ge schreven. waarin hij hen uitnodigt voor het bijwonen van een openbare vergadering die zaterdag om half twaalf zal worden gehouden. Toen het in de vergadering van vrijdag 19 december op stemmen aankwam, ter benoeming van een wethouder in de vacature D. van Soest, gingen alle raadsleden naar de aan de raadszaal grenzende com missiekamer, van waaruit zij woor delijk de rest der vergadering konden volgen. Zonder ook maar één raads lid in zijn vergadering merkte de voorzitter op: „Mijnerzijds zal van deze wijze van optreden van de raad van de gemeente Benthuizen mede deling worden gedaan aan de com missaris der Koningin en/of aan de minister van Binnenlandse Zaken Benthuizens eerste burger deelt mee dat hij hieraan uitvoering heeft gegeven, hetgeen ertoe heeft geleid, dat deze vergadering, mede in op dracht van de commissaris der Ko ningin, is uitgeschreven. procesverbaal opgemaakt, aldus de N.S. De hearing gisteravond voor alle belangstellenden in Workum gis termiddag was de officiële hearing voor genodigden is een grote de monstratie g:weest. Honderden men- ser. liepen door Workum. terwijl z» spandoeken n et leuzen met zich mee voerden. Het gemeenschapsgebouw, waar de hearing was. bleek veel te klein om het aantal mensen te her bergen. Door middel van luidsprekers kon men ook in een naburig hotel de sprekers volgen. Nadelia saldo Mineur Minister Colombo noemde als eni ge oorzaak voor deze „ontwikkeling in mineur" de verhoging van de sa- I Eén van de zorgelijkste verschyn- I selen in de Italiaanse economie is i echter de kapitaalvlucht. Minister i Colombo vertelde in zijn rede voor het parlement dat sinds begin 1969 de betalingsbalans steeds grotere passiva begint te vertonen, terwijl zij eind 1968 nog sloot met een posi- tief saldo van 392 miljard. Zoals het I er nu uitziet aldus de minister zullen onze rekeningen met het buitenland eind van dit jaar sluiten met een nadelig saldo van 850 mil jard lire. Terwij] de import van bui tenlands geld in Italië het afge lopen jaar 350 miljard lire bedroeg, beliep de export van Italiaans kapi taal maar liefst 2800 miljard. De minister gaf als reden voor de kapitaalsvlucht de betere rentevoet in 't buitenland, de fiscale behande ling van de spaargelden en het ontbreken van moderne spaar- methoden in het land Een nog belangrijker reden is natuurlek en dat zegt de minister niet dat het vertrouwen bij de kapitaalbezit ters in het bestuur van het land en daarmee in de continuïteit van de economie wel grondig bedorven is, opnieuw blijkt dezer dagen dat zelfs een bomaanslag met 14 doden zo als die in Milaan werd gepleegd de beruchte Italiaanse politici er nog niet toe kan brengen de hoogst nood zakelijke regeringscoalitie tussen christendemocraten, socialisten, so ciaal-democraten en republikeinen aan te gaan. Sportcomplex Alphen wordt „De Bijlen" ALPHEN AAN DEN RIJN De gemeente Alphen aan den Rijn heeft een prijsvraag uitgeschreven voor de naamgeving van de wijk ten noorden van het centrum, het sport veldencomplex. de sporthal en het Overdekte zwembad. Vijfhonderd in zendingen die werden beoor deeld door vyf ingezetenen. Het ad vies aan de raad luidt: „Oversingel" voor de wijk ten noorden van het centrum. Voor het sportvelden complex kwam ..De Bijlen" uit de bus. De sporthal was een moeilijke zaak. maar tenslotte dacht men dat de naam Westhal het beste zou zijn. Het nieuwe zwembad zal als ..De Overdekte" door het leven moeten gaan. De raad beslist vanavond of deze namen gehandhaafd zullen blij ven. BOSKOOP Over het alge meen kan worden gesteld dat de prijzen aan de Boskoopse bloemen veiling. wat betreft de kerstveilin- gen, zeer goed zijn geweest. Het aanbod van hulst was belangrijk minder dan vorig jaar. De Ilex ver- ticilata was in prachtige partijen aanwezig. De prijzen die hiervoor werden afgedrukt liegen er dan ook niet om. De hoogste notering was f 2,30 per tak. Doch ook voor een gulden tot f 1.50 per tak werden flin ke partijen verkocht. Zelfs het bosjesgoed deed het uit stekend. De prijzen liepen soms tot vier gulden op. Ponsettia, soms iets te hoog, noteerde tot f 1.60 per stuk. Gele en rode beshulst, goede kwali teit, bracht het tot tien gulden en zelfs hoger. Bonte hulst, tamelijk veel aangevoerd, varieerde tussen f6.50 en f8. per kilo. Skimmia schommelde rond de f3,50 per bas. De blauwe spar lag in prijs tussen de f 1,30 en f 1,70 per kilo. De eers te Hamamelis takken bracht f2.10 per tak op. TER AAR In de nacht van zon dag op maandag is de houten bunga low aan de Langeraarse plassen, eigendom van de heer van Wijk in vlammen opgegaan. Toen de heer Van Wijk naar bed wilde gaan hoor de hij een raar geluid, ging op on derzoek uit en ontdekte de brand, die hij met eigen blusmateriaal te lijf ging. Hij verloor echter terrein en het enige wat hij nog doen kon. was zijn vrouw en kinderen, die naar'bed waren te waarschuwen en zodoende het vege lijf te redden Toen de brandweer kwam was de woning een fakkel en ging geheel verloren „Peep of spring" (Foto LD Holvast» RIJNSBURG De invloed van de vorst is ook aan de veiling in Rijns burg zeer goed te bespeuren. De aan voer van tulpen en narcissen is voor de tijd van het jaar beslist aan de lage kant. waardoor de prijs van de ze artikelen zeer hoog ligt. Hyacin ten daarentegen komen er in grote hoeveelheden evenals de bekende ro de kersttulpjes met bol. In beide ge vallen ligt de prijs voor de tijd van het jaar laag. als gevolg van het feit dat de straathandel door de kou de niet met deze artikelen kan wer ken, terwijl natuurlijk ook de hard be voren grond, die men voor het planten van bolgewassen nu eenmaal nodig heeft, een grote rol speelt Door de vorst is ook het dennc- groen een schaars artikel geworden, terwijl de beshulst dit jaar helemaal verstek laat gaan. DEN HAAG (GPD) Om zijn patroon ter wille te zijn en om de premie voor extra nachtritten te ver dienen, reed een oververmoeide vrachtautochauffeur in de nacht van 3 april een dodenrit van Aalsmeer na ar Duitsland. Latei' bekende hij aan de politic dat hij van moeheid zwarte vlekken voor zijn ogen had gezien toen hij na op de verkeer de weg te zijn beland met zijn vrachtwagen over de provinciale weg van Goor naai Haaksbergen daver de. Het was ongeveer 9 uur in de avond Om tien uur zou het grens- kantoor sluiten waar hij met zijn lading bloemen moest passeren. Op eens schrok de chauffeur op van een schim op de weg. links van zijn auto. Hij stuurde scherp naar rechts. Er volgde een daverende klap. De voorruit van de vrachtauto sprong, de rechter koplamp werd afgerukt. De chauffeur 19 jaar, uit Rijns burg, reed door „Ik meende dat ik alleen maar een paal geraakt had", verklaarde hij gisteren ter zitting van de Haagse politierechter, „en ik was bang dat ik niet op tijd bij de gTens zou zijc Maar het was geen paal die verbrijzeld op de donkere provinciale weg bleef liggen, doen het ontzielde lichaam van een jeug dige bromfietser uit Delden Zonder voorruit, met één bran- dende koplamp, passeerde de ohauf- feur de Duitse grens. Toen zette hij zijn auto stil. lifte terug naar En schede en huurde daar een nieuwe auto. waarmee hij de bloemenlading verder zou kuimen vervoeren naar de ongeduldige Duitse klantten van zijn baas. De oloemen werden over- i geladen en voort ging de rit, totdat de oververmoeide chauffeur ook de I nieuwe huurauto niet meer in de 1 hand had. De rit eindigde tenslotte met weer een vreselijke botsing, waarbij de huurauto totaal werd vernield. Inmiddels was een ander perso neelslid va de telefonisch gewaar schuwde patr»»on de bestelauto van by de Duitse zrens gaan terughalen. Hij werd bij binnenkomst in Neder land prompt aangehouden door de politie, die niet man en macht op zoek was naar de wegpiraat. Zijn verhaal was aanleiding dat de 19- jarige werkelijke dader kort daarop werd gearresteerd. Toen bleek dat deze figuur een maand eerder, op 3 maart, een soortgelijk staaltje van wegpiraterij had gepleegd in Leiden, met het verschil dat daarbij nog net niemand gedood werd. Ook toen was hij na een nachtelijke botsing door gereden. De verdachte verscheen gisteren zonder advocaat ter zitting van de Haagse politierechter mr. Van Ol- denborch. Hem waren de beide aan rijdingen en twee keer doorrijden na een aanrijding ten laste gelegd. De man stond niet terecht voor dood door schuld, omdat, aldus officier va justitie mi Lulofs. dood door schuld moeilijic bewijsbaar zou zijn wegens afwezigneid van getuigen van de botsing. De verdac.ite voerde ter zitting nauwelijks verweer. Hij knikte spra keloos toen hem door de politie rechter werd voorgehouden dat zijn gedrag „onbeschrijflijk onverant woordelijk" was geweest. Officier van justitie mr. Lulofs zei: ..Dood door schuld is u niet ten laste gelegd, maar het staat als een paal boven water dat u die dood op uw gewe ten hebt". Belang De officier stelde verdachtes pa troon nadrukkelijk mede-verant woordelijk. „Aan deze jonge chauf feur en aan velen van zijn collega's die op de vrachtauto's rijden, wordt een veel te grote verantwoording opgelegd. WaiK zij kunnen het blijk baar niet opbiengen te weten wan neer het belang van zaken moet wijken voor he belang van de ver keersveiligheid'. Verdachte »verd door zijn baas al tijd alleen in de vrachtauto op pad gestuurd. Sinds het ongeluk rijden er echter twee chauffeurs per wagen. .De fout lag niet alleen bij deze verdachte" zei de officier, „maar zeer zeker ooi bij de baas. Het was een zuinigheid? kwestie. Nu rijden zij niet meer alleen. Had de baas dat nou maar eer-s eerder bedacht" De officier eiste 200 gulden voor de aanrijding ui Leiden. Voor de do delijke aanrijding in Delden 'uidde de eis 500 gulden boete en een voor waardelijke hechtenisstraf van drie maanden, mei 2 jaar proeftijd. Voor dc twee keer doorrijden na ecu botsing (misdrijven) eiste de offi cia twee maanden onvoorwaarde lijke gevangenisstraf en een ontzeg ging van de t bevoegdheid voor de tijd van drie iaar. De jeugdige verdachte, die f 133 - per week verdient, werd door de politierechter voor de Leidse botsing veroordeeld tot 100 gulden boete en voor de dodelijke botsing in Delden tot een boete van 350 gulden, pius twee maanden voorwaardelijke hech tenisstraf. V"o» de twee keer door rijden na een botsing luidde het von nis: zes weken onvoorwaardelijke gevangenisstr.il en ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van twee jaar.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 9