opnieuw de grote man Wedstrijdbiljarten kost te veel geld "Wie met mij rijdt moet hard werken" LSG-reserves naast Pliilidor III aan kop W S-voorzitler Stoop dl een winterpauze pannende finalejacht in zesdaagse pij Winnaar Peter Post: Volgend jaar weer zesdaagse in Amsterdam Competitie Leidse Schaakbond Canada dreigt zich terug te trekken uit wereldtitelstrijd Keller evenaart sprintrecord KNGV heeft nu 250.000 leden TINI WIJNEN: Oud-internationals weer tegen KHFC Fluks verslaat ook Rozenburg in slotfase: 5-7 ©ERDAG 18 DECEMBER 1969 PAGINA LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD ri* ce t ITERDAM (GPD) De vierde Amsterdamse Zesdaagse Ündigd in een overwinning voor het koppel Peter Post/ Deloof. Een overwinning, die op het scherp van de bevochten op het Duitse duo Bugdahl/Kemper, dat in andelgangen" van de RAI tot favoriet was bestempeld. Post heeft zich daarbij niet neergelegd. Ondanks de hin- blessure, die hij dinsdagavond bij een val opliep, heeft de lange finalejacht geschitterd en bracht hij het 8000- ge publiek langs de baan in extase, er Post bleek ondanks het duidelijk geringere vermogen ijn koppelgenoot Deloof de ware grootmeester in het zes- f-vak, dat hij als geen ander op dit moment beheerst. greep zyn 51ste zesdaagse- rijen ogen en adem tekort kwamen, ■fining (officieus 52ste, want [de van de eindzege in de ee avondzesdaagse is twijfel- met een reeks bewijzen van nacht. Hij weigerde ook zich leggen bij het vakmanschap pgdahl-Kemper, die met hun rijden alles hadden gespaard de finale Post de overwinning pen afdwingen. willen hier graag winnen", i Klaus Bugdahl gistermid- St seizoen hebben we nog twee zesdaagsen gewon- pdat Post met Sercu samen niet te kloppen is. Dat duo meer compleet dan wü". Kemper de ploeggenoot ugdahl, kampte echter met wielrenners zeer ongemak- Messure en kon zich in het iweld maar met moeite staan- Jen. Voor de overigen in dit ie topspel was geen rol weg- Er op gebrand ras Post wat waard deze Am- zesdaagse te winnen, ia zijn zege in de eerste edi- dit wielerspektakel is hij niet ihet allereerste plan terecht- A n in de RAI-piste. Twee jaar verliet hij ziek voortijdig de H d vorig jaar moest hij het I yndam in de „schone" finale H tegen Jan Janssen en I Jugdahl. Post was gebrand op B msterdamse zesdaagse waar- naam als captain van de trein" een gevoelige knauw regen. Niet echter zijn maarn laagse renner, die hij met rdedigde. g op de baan was on- st gebleven en al benadrukt m door de manier warop hij I val dinsdagnacht achter de reed. onderstreepte de onverschrok- B I waarmee Post zijn vak uit- 1 Op de piste vreest Post (nog) _j t niemand. Hij is inderdaad Izer der zesdaagse" ondanks itiek op zijn kwaliteiten als die regie vielen echter niet il en Kemper. Ze zijn geac- de passagiers van de „blauwe en waren eigenlijk ook de aangewezen formatie voor de t Hun gedrag in deze tse duidde in alle opzichten dat zij aanstuurden op die Zij verzamelden in- tot hun verdriet nauwelijks en maakten ook duidelijk, geen smet zou werpen op lazoen als zij zouden winnen, moment hebben de Duitsers tep op het gebeuren verloren controleerden het spektakel wt gemak, maar weinig op- md tot het eindetoe. Zü rij- met gedegen Duits vak- tap en zijn ook veel minder mbaar dan Post. Een paar In dit seizoen waren Bug- Kemper onder het juk van Sercu doorgegaan en gister- accepteerden zij opnieutf het iap van Post. die met De- ide boeiende finale won. nen die eindstrijd ontbrak Re nen. Een spierblessure in het al enkele neutralisaties de- zeer tot verdriet van zijn iameraden uit Amersfoort, Or Kurt Vyth voor de finale uitgenodigd, teneinde dienst- soldaar Pijnen in de eind- steunen. töegetrouw had Post eerder avond zich uitgeleefd in zijn mteit: de Derny. Opnieuw cir- hjj zó uitgekiend rond, dat de taar een geweldige climax werd d, waarvoor de alweer tot de plaats bezette toeschouwers- Nog meer was dat het geval met de grote finale. Het was een prach tig gevecht tussen de beide koppels Post/Deloof en Bugdhal/Kemper. De Duitsers staken de lont in het kruitvat, maar Deloof en meer nog Post wisten de schade beperkt te houden. Zij hadden daarbij de niet onaanzienlijke steun van Gerard Koel en Piet de Wit, die er zich niet bij neerlegden onmid dellijk op grote achterstand te wor den gereden. Zij maakten in eerste instantie de ontvluchting van Bug dahl en Kemper ongedaan. Toen de stand, wat de beide top- koppels betreft, weer in evenwicht was gekomen, begon het grote steek spel van de Duitsers. Zij trachtten Post en Deloof af te matten en de kwetsuren uit te buiten. Het -tempo ging hoger en hoger, maar de top- ploegen konden elkaar niet kwijtra ken. Bugdahl/ Kemper noch Post/ Deloof kreeg een ronde voorsprong. Het werd een puntenzege voor Pe ter Post en zijn Belgische makker, die ruim 2000 kilometer aflegden in deze zesdaagse van Amsterdam. De eindstand is: 1. Peter Post- Romain Deloof (Nederland/Bel gië) 436 punten, 2. Klaus Bugdahl- Dieter Kemper (W Duitsl.) 180 op vijf ronden 3. Gerard Koel-Piet de Wit (Nederland) 372, 4. Harm Ot- tenbros/ Sigi Frenz Nederland-W.- Duitsl.) 225 op zes ronden: 5. Grae me Gilmore/Bill Lawrie (Australië) 285 op elf ronden: 6. Horst Olden burg/ Lijn Loevesijn (West Duitsl. den: 7. Wolfgang Schulze/ Harry Jansen (W. Duitsl.-Nederland) 274 Op tweeëntwintig ronden: 8. Jiri Daler-Louis Pfenninger (Tsjechoslo- wakije/ Zwitserland) 251. Op zeven entwintig ronden: 9. Albert van Midden/ Piet van der Lans (Neder land) 386. Voetbal De Argentijnse voet balbond heeft in Buenos Aires een verzoek om gratie voor de doelman van Estudiantes de la Plata, Alberto José Polebti, van de hand gewezen. Poletti bezondigde zich in de tweede wedstrijd om de wereldbeker tegen AC Milan aan natrappen tegen een op de grond liggende speler Combm en werd voor het leven geschorst. Gewichtheffen De Russische gewichtheffer Vladimir Kritsjitsjin heeft tijdens wedstrijden in Lwow (Oekraïne) zijn eigen wereldrecord drukken in de vlieggewichtsklasse met een halve kilogram verbeterd en gebracht op 113.5 kilogram. AMSTERDAM (GPD) De vol gende Amsterdamse zesdaagse zal in 1970 worden gehouden van 10 tot 16 december. Organisator Kurt Vyth heeft deze data aan de RAI reeds gemeld. Hij stelde daarnaast tevre den vast, dat in die week geen an dere zesdaagse in Europa wordt ver reden, zodat hij zijn plan voor een sterk rennersveld zal kunnen uitvoe ren. Dit Jaar moest Vyth „delen" met de zesdaagse van Charleroi (België). De eerste contracten voor de vijfde Amsterdamse zesdaagse zijn al ge sloten. Kurt Vyth contracteerde de zer dagen de Duitsers SigiRenz, Klaus Bugdahl, Dieter Kemper, Horst Oldenburg, de opvallend goed raden de Australiër Graham Gilmore, en d<- in Amsterdam zeer populair ge bleken Piet de Wit, Gerard Koel en Piet van der Lans. Vyth streeit er naar alle contrac- ter voor de volgende zesdaagse vóór 15 september van het volgend jaar te hebben afgesloten, .zodat ik niet weer in moeilijkheden kom met grote koppels, die tot het laatst toe wach ten en proberen het onderste uit de kan te halen. Na 15 september is voor iedereen de poort gesloten", al dus Kurt Vyth. LEIDEN Geheel volgens de ver wachting hebben de reserves van LSG zich weer naast Philidor III aan de kop van de ranglijst in de eerste klasse van de LSB genesteld. De LSG-ers wonnen zeer ruim van Bodegraven I. dat zich wel met ge dachte aan degradatie mag gaan ver zoenen (voorlopig 72). Het enige tiental dat in de buurt van het leidende duo kan blijven, zal LSG III zijn. dat weliswaar weer afbrak tegen Alphen I. maar nu be slissend voorstaat (voorlopig 6%— 2%). Een opmerkelijke ruime zege op een Alphen, dat na drie nederla gen op zijn tellen moet gaan pas sen. De Alphenaren hebben overi gens de wedstrijden tegen de drie zwakste tientallen nog voor de boeg. STERDAM (ANP) De heer D. Stoop, voorzitter van de Am- unse eredivisieclub DWS, heeft de KNVB gisteren voorgesteld •oen tot een winterpauze van enkele weken rond Kerstmis en »jaar. het Nederlands elftal zich met heeft geplaatst voor Mexico, competitie al zo vroeg is begonnen, kunnen we de competitie «en paar weken stilleggen. Er is in mei 1970 tijd genoeg om etitiewedstrijden te spelen." tót zakelijke overwegingen („er komt in de winter als het koud k weinig publiek") heeft de heer Stoop het belang van de fs op het oog. „Op gladde en harde velden is de kans op bles- 'to deze periode zeer groot bovendien, indien tot de winter- wordt overgegaan, kunnen de spelers de feestdagen in eigen doorbrengen." heer Stoop gaat ook andere clubs voor zijn voorstel, waarbij hij wn heeft gevraagd van de FBO (Federatie van betaald voetbal daaties), interesseren. De einduitslag van Noordwij k I— Sassenheim werd door arbitrage vast gesteld op 64 (eerst 63). De stand na drie ronden in de eerste klasse is: 1. Philidor III 3-0- 22: 2. LSG II 3-6-19%; 3. LSG III 2-2-10%; 4. Sassenheim 2-2-10%: 5. Noordwijk I 2-2-8; 6. Alphen I 3-0- 9%: 7. Bodegraven I 3-0-8. In de tweede klasse B een nor male zege van het leidende Boskoop I op Katwijk II (voorlopig 63), maar een abnormaal grote zege van runner-up Leiderdorp I op het tegen vallende Leithen II (9%—%). Ook verrassend is het te verwachten ver lies van Philidor V tegen Alphen II. dat tot dan weinig gepresteerd had. De Leidenaren staan met 4%3% achter en gaan, gezien de stand in de hangpartijen, vrijwel zeker ver liezen. Mogelijk kan deze nederlaag onaangename consequenties voor hen hebben. In de derde klasse A kan een span nende situatie ontstaan wanneer Zwarte Pion uit Lisse zijn voorlo pige 42 voorsprong tegen het lei dende Voorschoten III tot winst uit bouwt. De kans daarop lijkt groot. Noordwijk II, dat Leithen IV gena deloos terugwees (7%2%) komt dan gelijk met Voorschoten III. ter wijl Z. Pion op één punt volgt. Reed wordt in de derde klasse B steeds meer te duchten. De jonge vereniging stond het nog ongeslagen Leiderdorp n slechts een minimale 5%4% toe. Revanche vernietigde met liefst 8—2 Alphen IV, dat punt loos onderaan bungelt. Wielrennen In het Antwerpse sportpaleis is gistermiddag het Ne derlandse duo Jan JanssenGerben Karstens als tweede geëindigd ineen wedstrijd a rAmericaine over 80 ron den Winnaar werd het Belgische paar TijdgatDaolemane. MONTREAL (ANP) In maart van het volgend jaar zal de strijd om het wereldkampioenschap ijs hockey in Montreal en Winnipeg mogelijk genouden worden zonder deelneming van gastland Canada. Woensdag verklaarde Charles Hay, president van de Groupe Hockey Ca nada, die de supervisie heeft over de nationale ploeg, dat Canada zich zal terugtrekken als de internationale ijshockeyfederatie vasthoudt aan de onlangs ingevoerde regel dat er bil de wedstrijden voor de wereldtitel negen beroepsspelers mee mogen doen, onder de voorwaarde echter, dat deze profs in het lopende sei zoen geen enkele maal zijn uitgeko men in competitiewedstrijden voor de National Hockey League. Deze laatste restrictie bevalt de Groupe Hockey Canada allerminst. Men wil spelers opstellen met wedstrijderva ring in het seizoen 1969-'70 van de NHL. „Als de internationale federa- t e onze uitleg van het reglement niet accepteert, voelen wij er niets voor in het toernooi om het wereldkam pioenschap uit te komen", aldus Hay. BOEDAPEST (ANP) De West- duitse sprinter Erhard Keiler heeft gisteren tijdens internationale schaatswedstrijden fa Boedapest de 500 meter gewonnen fa de beste sei zoen tijd. 30,5 seconden. Keiler bleef daarmee slechts drietiende seconde verwijderd van het wereldrecord, dat de aankomende tandarts deelt met cIp Japanner Suzuki en de Rus Le- pesjkin. „Ik had hoogstens op een tijd van 40,5 seconden durven hopen" verklaarde ie verheugde Keiler na zijn prestatie, „maar de baan was zo goed, dat ik haast vanzelf ging" Zijn landgenoot Gerhard Zimmer- mann eindigde in 41.6 seconden als tweede, voor de Rus Svindov (42.2). Bij de dames zegevierde de Russin Galina Nefedova op de 500 meter in 47,3 seconden Later won Gerhard Zimmerman n de 3.000 meter in 4 minuten en 30,6 seconden. De Russen Habalow (4.35,9) en Svirodov (4.36.21 eindigden resp. als tweede en derde. UTRECHT «ANP» Het Ko ninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond, dat ruim 100 jaar geleden werd opgericht, heeft gisteren op het Bondsbureau het 250.000ste lid gehuldigd. De kwartmiljoenste van het KNGV was de bijna 22-jarige mevrouw Vaji de WalHofland van de Apeldoornse vereniging Odilo. In zijn toespraak memoreerde voorzitter De Jong dat het KNGV sedert 1948, toen het verbond 120.000 leden telde, zich meer dan verdub beld heeft. „We zijn met 108 procent gegroeid. In dezelfde periode steeg de Nederlandse bevolking met 34 procent. We hebben deze mijlpaal dan ook niet ongemerkt voorbij wil len laten gaan". Atletiek De Australische Pa mela Kilborn heeft in Melbourne het wereldrecord op de 200 meter horden gebracht op 26,8 seconden. De 30-jarige atlete was sinds 9 no vember reeds met 26,0 seconden in het bezit van het record. Post en Deloof, het zegevie- j rende koppel in de Amsterdamse Zesdaagse. AMSTERDAM (GPD) De piste verkeert in staat van af braak. Geen hoempa-hoempa meer, het circus is gesloten. Peter Post. met Romain Deloof. wlnaar van de vierde Amster damse Zesdaagse zit in zijn ca bine, weg van alle handjes- schudders. Alleen het vertrouw de personeel is om hem heen. De soigneur verzorgt zijn ver wondingen. de soigneur van Pa trick Sercu. welwillend afge staan, omdat er „wel weer veel te beleven zal zijn in Amster dam". Post, ernstig: „Ik ben vol daan. Ik heb laten zien, dat ik geen renners nodig heb. Ik wil geen cadeautjes. Zolang het met mij zo gaat, stop ik er niet mee". Een voldaanheid over bewezen klasse en leiderschap. „Goede renners zeggen niet, dat ik een slechte regisseur ben. Slechte zeggen dat. Omdat ze niet mee kunnen komen. Als ik Eugen had meegenomen naar de kop, was hij tevreden geweest, maar niet het publiek. Toen hy aan de start kwam, zag ik al hoe het met hem was. Natuurlijk wordt er wel eens gerommeld. Je kan geen dertien zesdaagsen rijden zonder dat er af en toe wat ge beurd. Maar op het moment, dat er gereden moet worden, komen de besten eruit". „Het is nu weer bewezen: Je kunt niet ongetraind aan een zesdaagse beginnen. Je gaat on herroepelijk naar huis. Wjj heb ben heel het seizoen goed gere den. Wij hebben de grote vorm. Er is wel eens een slechte dag. maar daar kom je doorheen, omdat Je een goede conditie hebt. Rudi Altig is in Duitsland populair, maar hU heeft nog geen zesdaagse daar gewonnen. Geen vorm". Romain Deloofs vorm was toch ook niet groot? .Ach. weet u. Romain was nerveus. Hij had altijd met kleine renners gere den. Op een gegeven moment klaagde hij tegen mij. Ik heb toen gezegdAls je b(j Post rijdt, moet je werken". Wat heeft ze geïnspireerd tot het rijden zoals dat nu is ge gaan: „Ik heb veel anti-publici- teit gehad. Als ik het niet had kunnen waarmaken, was Ik af gegaan. Dat maakte me ner veus. Misschien heb ik in mijn nervositeit wel dingen gezegd, die ik beter had kunnen ver zwijgen. Ik heb dat zondagmid dag geuit en toen was het van me af. Dan maak je het verder op de baan uit. Op het moment dat er gereden moet worden, komen de besten er uit. En zij regelen de zaak. Als er spekta kel gemaakt moet worden, om dat de tribunes vol zitten, dan moet er iemand zijn die daar het sein voor geeft. Zolang er zesdaagsen bestaan, is er een re gisseur geweest. Toen ik op kwam, waren dat Schulte en Van Steenbergen. Nu ben ik de leider en later wordt dat Sercu. Maar er moet Iemand zijn die het regelt. En de manier waar op dat gebeurt, zal altijd dezelf de zijn. Alle goede zesdaagse coureurs weten dat.. EINDHOVEN (GPD) Tini Wijnen zuigt bijna het vuur uit zijn sigaret en stelt dan met nadruk* „Ik stop met wedstrijdbiljarten om dat het me teveel geld kost. Te genover myn gezin vind ik het niet meer verantwoord naar nationale. Europese en wereldkampioenschap pen te blijven gaan. De vergoedin gen die we als speler krijgen zijn lang niet toereikend en gedurende al die dagen verdien je niks. Ik be sta op het ogenblik uitsluitend van het geven van biljartlessen. Als ik naar een toernooi ga moet ik leer lingen laten schieten. Dat kan ik me gewoon niet veroorloven". De biljart crack uit Oss maakt snel een rekensommetje wat er ongeveer per jaar aan geld bij moet. „Bin nen- en buitenlandse kampioen schappen toch zeker zo'n 1500 gul den in totaal, want behalve reiskos ten doe je van 15 gulden voor hoteJ en 15 gulden dagvergoeding tegen woordig niet veel. De hele biljar- teri) kootte me eoYi 3000 gulden per Jaar. Nou, dan is het voor mij geen hobby meer. De heer Van Engelen, de voorzitter van de biljartbond, heeft internationaal wel al heel veel voor ons bereikt, maar het is nog steeds niet genoeg. Het moet zó zijn dat als een speler voor zijn land wordt uitgezonden, hij z'n portemonnee thuis kan laten" Kerngezond Wijnen ontkent ten stelligste, dat hij stopt omdat zijn gezondheid de insapnningen van grote toernooi en niet zou verdragen. „Ik voel me sterk en ben nu weer kerngezond Anders zou ik toch ook niet mee doen aan zo'n zware vijf kamp. waar in Je achter elkaar moet spelen0" Hij vindt het een onbegrijpelijke zaak. dat de Nederlandse Biljart bond de kleine bovenlaag niet fi nancieel kan steunen, of zoals dat tegenwoordig heet: sociaal kan bege leiden. Onze top bestaat eigenlijk maar uit een man of vier, maar de bond beweert: we hebben geen geld. Ik praat niet meer voor mezelf, want ik stop nu toch. Maar het moet toch mogelijk worden dat Jonge talenten kunnen biljarten zonder dat er dik geld bij moet. Anders zijn we over enkele Jaren internationaal nergens meei-. Ik ken Jonge knapen met HAARLEM (ANP) Het elftal van oud-internationals voor de tra ditionele voetbalwedstrijd op Nieuw jaarsdag tegen HFC (Haarlem) is als volgt, samengesteld: doel: Otto Roffel (GVAV); achter Roel Wiers- ma (PSV). Rinus Schaap ('t Gooi), Kees Kuys (NAC) en Piet Ouder- land (Ajax); midden: Pons van Wissen (PSV) en Reinier Kreyer- maat (Peijenoord)voor: Tormy van Eede (Sparta), Carol Schuurman (ADO), Henk Schouten (Peijenoord) -en Tinus Boeselaar (Spartau, Tim WIJNEN veel aanleg, die worden afgeschrikt als ae horen wat het allemaal gaat koeten. Zo heb ik een neefje, die over twee Jaar aan de top zou kun nen staan. Maar om aan de inter nationale top mee te kunnen doen, daarvoor moet je veel trainen en is geld nodig. Neem een Jonge speler als Jean Bessems. Die had al lang aan de top moeten staan. Maar hij moet overdag hard werken en "s avonds hard trainen. Als hij geen financiële steun krijgt wegens loon derving zal hij internationaal wal nooit gaan meetellen. Wijnen, ondanks zijn 39 jaar toch reeds vergrijsd in de biljartsport, stelt enigszins verbitterd vast: .Als ik alles van tevoren had kunen overzien was ik nooit aan biljarten begonnen, hoewel ik het een prach tig spel vind. Wat een Johan Cruyf in z'n voeten heeft, hebben wij in onze vingers. Wij hebben er min stens zo hard voor moeten trainen, maar wij krijgen nog niet eens de ko6ten vergoed. Voor de schaatstop is nu ook een oplossing gevonden, die wordt door een firma gespon sord. Iets dergelijks moet voor onze kleine top toch ook mogelijk zijn. Ik hoef helemaal niks aan kampioen schappen te verdienen, maar ik heb er nu genoeg geld in gestoken." Naast het leeg even zaJ Wijnen wel demonstraties blijven geven en even tueel uitkomen in invitafcietoernooien, waarvoor wordt betaald, zodat de liefhebbers toch nog wel eens zullen kunnen genieten van zijn artistieke spel, van zijn aangeboren talent. Waarschijnlijk zal de rigoureuze stap, die de lange Ossenaar ge meend heeft te moeten zetten zijn verhaast door het feit. dat hij in kampioenschappen moeilijk tot volle ontplooiing kan komen. Hij speelt het spel te veel om het spel en ver liest daardoor nogal eens het direc te doel uit het oog. Er is wel eens ge zegd, dat Wijnen geen vechtersna- tuur heeft en geen karakter bezit. In de tien jaar, dat hjj aan de top heeft gestaan heeft hij dan ook niet meer dan tien nationale titels verzameld en slechts #*n buitenlands kam pioenschap: het Europese 47/2 fa seizoen 1902 03 in het Spaanse va. Talent Hoe het. ook zij. met het terugtre den van Tini Wijnen verliest de Ne* derlandse blij art wereld een van dé grootste talenten, die zij ooit heel^ voortgebracht. Hij is een geboren! biljarter, die vooral op zijn gevoel speelt, waardoor hij ook zo razend* snel kan scoren, maar in de „roes* nogal eens overbodige risico's neem! waardoor het volle profijt van zijn gaven niet kan worden getrokken. Het is uiteraard spijtig, dat om fi nanciële redenen, die in de sport met de dag een grotere rol gaan spe len, een ontijdig einde komt aan hel naar buiten optreden van een top sporter. Temeer omdat de Neder» landse biljartsport niet wordt over» woekerd met grote krachten. Maa* dat is dan ook weer gedeeltelijk te» rug te voeren to* hei finortolëte pre» bleenx (Van ocmm korfbalmedewerkerX SCHIEDAM In de microkorfbiA. competitie van de KNKB hebbent Fluks en KNS gisteravond niet te leurgesteld. Fluks zette in Schiedam tegen Rozenburg de vierde wedstrijd met 57 in winst om, terwijl KNS een verdienstelijke puntenverdeling boekte tegen Ons Huis (8—8). Fluks maakte tegen Rozenburg snel de plannen om direct een voor» sprong te forceren duidelijk. Doof Gerda Stadt was het na 2 minuten al 01 en toen Ap Niesing uit een strafworp en Ruud Niesing van af stand eveneens succes hadden, leek de opzet te slagen. De Leidenaars vergisten zich echter in de veer kracht van de Rotterdammers, die langzaam maar zeker dichterbij'kwa men en btj het ingaan van de rust de score reeds had gelijk getrokken Ook tn de tweede helft had Fluks het eerst succes, toen Ruud Niesing tweemaal van afstand doel trof. Dal werd de basis voor de uiteindelijke zege. (35). Via 45 zorgde Jan Heinrichs voor 4—6, terwijl een vijf de tegentreffer door Co de Haas uit een doorbraak beantwoord werd: 5—7 KNS raakte iets verder bij Fluks achterop door opnieuw een punt te verspelen. Daar Ons Huis nog zorv der puntenverlies was. had Fluks een goede dag. Evenals twee weken terug .verspeelden de oranjehemden weer een ruime voorsprong. Halver wege de wedstrijd hadden de Leidse Hout-bewoners een 7—3 voorsprong opgebouwd, maar die winst ging nog geheel verloren. De Rotterdammers kregen van een niet bepaald sterk leidende arbiter een aantal straf, worpen toegewezen, dia zU gebruikten om KNS te achterhaleai

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 17