lilaan rouwt om zijn doden ZESLING IN ENGELAND Russisch-Chinees gesprek gestaakt Twee Tsjechen teruggeroepen SIEBEL huiszoekingen bij linkse en rechtse extremisten Horloge Verolme lonnige iekomst Mi or ons ncern r> IRSTGRENS NA GEBRUIK VAN VRUCHTBAARHEIDSPIL Pessimisme over mogelijkheden Margarine weer duurder Na verdwijning in Nederland (9ud §>£e teutvo Bekendmaking gericht 1 maart 1860 MAANDAG 15 DECEMBER 1969 No. 32969 LEIDSCH ctfiur: E. A E van Dishoeck jredacteur: Drs. J. R. Soetenhorst DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f 14,35 per kwartaal (postabonnementen f 17,25). f4,95 per maand (bjj vooruitbetaling), losse nummers f0,25 Witte Singe) 1 Leiden - Giro 57055 Telefoon Directie en Administratie: 25041; Redactie: 21507 (Van onze oorrespondent) )ME, MILAAN (GPD) Het onderzoek van de politie in land met de bomaanslagen wordt zowel in Rome als in Mi met grote ijver uitgevoerd. Men zoekt in verschillende tingen, uitgaande van vier mogelijkheden: extreem-linkse pen, extreem-rechtse groepen, terroristen uit Zuid-Tirol en langers van de Griekse kolonels, het onderzoek van de voorwerpen, die de politie heeft inden, in de eerste plaats het gevonden tasje waarin zich metalen doos met springstoffen bevond, is gebleken dat dit van Duits fabrikaat is. Precies dezelfde tasjes zijn ge it bij de andere bomaanslag in Milaan en ook bij alle drie omaanslagen in Rome. Daarmee wcrdt een verband gelegd de aanslagen die op 8 augustus in Italië plaatsvonden in chillende treinen. Men heeft de daders van die aanslagen iu toe nooit gevonden. wordt een onderzoek ingesteld naar es I al die personen, die voorkomen in het terroristenarchief. In Rome werd het volledige personeel <200 man» on dervraagd van de Nationale Bank van Arbeid. De reden is dat de on dergrondse gang die de beide gebou wen van die bank verbindt vrijwel uitsluitend bekend is aan het perso neel en niet eens aan alle leden van het personeel. Andere bezoekers mo gen slechts bij uitzondering tot die gang toegelaten worden. De ondervraging heeft geen succes gehad. Men houdt nu reke ning met de mogelijkheid dat de aanslagdader met de lift, die ook ten dienste staat van de bezoekers van de bank. naar de ondergrondse gang is gegaan, daar het gevaarlijke pakje heeft weggestopt achter een radiator van de centrale verwarming en daarna teruggekeerd is naar de begane grond en de bank heeft ver laten. lie treinen werden de aanslagen m gd met tijdbommen waarvan die daarbij gebruikt wer- eveneens van Duitse makelij Dit zou dus kunnen wijzen richting van de Zuidtirolers. ft de groep aanhangers van de ie kolonels betreft is er enkele voor de aanslag werd gepleegd n Frans-Zwitsers dagblad een verschenen waarin werd ge lat men van Griekse zijde ter den kon verwachten in die welke zich tegen de aanwezig- van Griekenland in de Raad iiropa zouden uitspreken en in ijzonder in Italië, dat zich zo tegen de Griekse kolonels heeft d. In verband hiermee is een functionaris van de Milanese dr. Calabrese, naar Zwitser- vertrokken. Hij zal ook Duits- n Frankrijk bezoeken. Dynamiet andere zaak is dat juist za- een auto is aangehouden een uit Duitsland terugke- Italiaanse gastarbeider enke i's dynamiet vervoerde. Verder Fabrieken dicht Vanochtend om elf uur werd in Milaan de plechtige uitvaartdienst gehouden voor de veertien slacht offers van de aanslag op de Natio nale Bank voor Landbouw. Veertien, daar er van de ernstig gewonden za terdagochtend nog een is gestorven, ITERDAM (GPD) „De mst van het bedrijf is onge- jk goed", verzekerde de heer me zaterdag op zijn werf in den na afloop van de stapel- lan de sleephopperzuiger Verolme weigerde te ver- aarom hij de toekomst van drijf zo zonnig inziet. „Het on- ik van de heren Langman en luvel komt dezer dagen gereed, ünister De Block heb ik afge- ti, dat tevoren geen medede- worden verstrekt" Met na- ontkende de scheepsbouwer dat oncem nog steeds in moeilijk- verkeert. r de hoofden van top-functio- I en van Rijkswaterstaat zei de Verolme, dat het hoog tijd is Inister Bakker (Verkeer en Wa- mi met een regeling komt, die rven schadeloos stelt voor de I' lamheden nodig om de hellin- an te passen aan de verande- waterstand na afsluiting van S aringvliet. mjjn werven te Heusden en serdam zal de werkgelegenheid ernstig in gevaar komen" zei olgens de heer Verolme heeft ttme zijn Heusdense werf al schade ondervonden van het van een wettelijke rege- verwacht van heden tot aavondtijdelijk bewolking laatselijk mist en in hetnoord- 1 van het land tijdelijk sneeuw ■aperaturen dalend tot enkele 1 onder het vriespunt en een swind uil oostelijke richtingen. 1 af en toe regen. Weinig wind jseveer dezelfde temperaturen (Opgemaakt te 12.40 uur) bestaat alt 13 pagina's De verkoop van kerstbomen aan de voet van molen „De Valk" is vandaag begonnen. Vanochtend werd de eerste la ding van deze groene dragers van feestelijke lichtjes aange voerd. Het is voor de eerste maal, dat de „bomenmarkt" daar plaats heeft. De laatste jaren was deze voor de Leidse binnenstad geconcentreerd op het Schuttersveld. Na de recon structie is dat niet meer moge lijk. Derhalve is een plaatsje gezocht en gevonden aan de voet van de oude molen. (Foto LD/Holvast) LONDEN (Reuter) Een 23-jarige vrouw, die vruchtbaarheidspillen had geslikt uit vrees dat zij geen kinderen zou kunnen krijgen, heeft vannacht in een ziekenhuis in Londen een zes- ling ter wereld gebracht. Mevrouw Rosemary Letts, die van haar artsen te horen had gekregen dat zij in februari op een zevenling mocht rekenen, bracht zondagavond het ziekenhuis in rep en roer, toen de bevalling zich aankondigde. De eerste baby. een meisje, werd omstreeks kwart voor één 's nachts geboren Eén van de kinderen overleed tijdens de bevalling. De anderen, vier meis jes en een jongen, maakten het van ochtend goed. Hun gewicht varieert van 800 tot 1300 gram. Zij liggen nu in couveuses. Een woordvoerder van het ziekenhuis verklaarde: „Ze zijn erg klein, maar hun overlevingskan sen zijn goed". Het echtpaar Letts huwde in 1966. Toen mevrouw Letts dit jaar voor het eerst zwanger werd zei haar dok ter, dat ze één kind zou krijgen. Na een volgend onderzoek werden het er twee en het aantal bleef maar stij gen. tot mevrouw Letts tenslotte werd voorspeld dat ze zeven kinderen ter wereld zou brengen. Vrij vaak Een van de slachtoffers van de aanslag in Milaan is de defrr tienjarige Enrico Pizzamiglio, van wie een heen afgezet moest wor den. Hier de zwaargewonde jon gen tijdens een bezoek van zijn grootmoeder. een 79-jarige landbouwer. De plech tige dienst werd gehouden in de domkerk van Milaan en do requiem mis werd opgedragen door kardi naal-aartsbisschop Colombo. In de stad hing overal de vlag half stok. Alle fabrieken werden om tien uur gesloten om het personeel gele- genheid te geven om in de kerk of op het plein de plechtigheid bij te wonen. In de stoet liepen behalve de fa milieleden ook de eerste minister van Italië, Rumor, de president van de Kamer van Afgevaardigden Pertini, de vice-president van de Senaat <de president is door de heersende griep I getroffen) mee en verder vertegen- I woordigers van alle politieke partijen en vakbonden. Als gevolg van het gebruik van vruchtbaarheidspreparaten komen meervoudige geboorten in Groot- Brittannië vrij vaak voor. De vorig® maand werd nog een vijf ting gebo ren, welke nog in leven is. De eerste zesling van Groot-Brit- tannië werd op 2 oktober 1968 gebo ren. De moeder, mevrouw Sheila Thorns, die eveneens een vrucht baarheidsmiddel had genomen, schonk op haar 30ste verjaardag het leven aan de zes kinderen. De kinde ren werden in Birmingham geboren. Drie der kinderen Thorns zijn nog in leven. De vader van de nieuwe zesilng zei: „Wij hebben altijd een groot ge zin gewild, maar wij hadden nooit verwacht ze allemaal ineens te krij gen. Wij denken, dat het erg plezierig zal worden". Voor de geboorte had mrs. Letts aan journalisten gezegd: ,Jk gevoel me als iedere aanstaande moeder". ADVERTENTIE PEKING (AFP) De Russische onderhandelaars bij de besprekingen over het grensgeschil met Peking, Koeznetsow en Matrosow, zjjn zon dag naar Moskou teruggereisd om daar de bijeenkomst van de Opper ste Sow jet bij te wonen di" morgen begint. Hun vertrek geeft nieuw voedsel aan de pessimistische geruch ten over de nu al enige weken du rende onderhandelingen in Peking. In Peking meent men dat de be sprekingen zijn vastgelopen. De Chi nezen willen dat beide partijen hun militairen in de omstreden gebieden terugtrekken, en wel als voorafgaan de voorwaarde. De Sowjet-Unie zou besloten hebl>en op geen essentieel punt toe te geven. Radio-Peking riep gisteren om, dat de onderhandelin gen voor ongeveer een week zijn op geschort. Omsingeld In een nadere aanduiding, waarbij het blad welingelichte kringen ci teert, wordt gezegd dat het Russisch regiment twee keer per dag van uit de lucht voedsel en andere hulpmid delen ontvangt. Volgens het blad is de belegering reeds eind november tot stand gekomen. Fascinerende gouden broche bezet met 7 briljanten, 620,-. JUWELIERS Den Haag-Lange Poten 9-11 Amsterdam-Kalveretraat 123 Rotterdam-Stadhuisplein 24-26 Coolsingel 50 Haarlem-Grote Houtstraat 68 Een pro-Westerse krant in Hong kong maakte zaterdag melding van het feit dat een Russisch regiment in de Chinese provincie Sinkiang om singeld is door Chinese troepen. De krant voegt er aan toe dat dat waar schijnlijk een nieuwe factor van spanning vormt bij de Chinees-Rus sische besprekingen in Peking. DEN HAAG (ANP) Met ingang van vandaag is de consumentenprijs van margarine met twee cent per pakje verhoogd. Dit werd meegedeeld door de Bond van Nederlandse Mar garinefabrikanten. De sterk gestegen grondstoffenprij- zen waren op 17 november jj. al aanleiding om de margarine met één cent per pakje van 250 gram te ver hogen. De minister van Economische Zaken verleende de goedkeuring aan deze voorlopige verhoging. Intussen werd de ontwikkeling van de grondstoffenmarkt nauwlettend gevolgd, maar de prijzen stegen in middels nog verder, zodat vandaag een nieuwe verhoging moest worden ontstaan over de verdwijning van doorgevoerd. I het lid van de Tsjechoslowaakse DEN HAAG (GPD) Een lid van de Tsjechische handelsmissie in Den Haag, de 58-jarige Albert Drucker, is sind een week spoor loos verdwenen. De verdwijning van de Tsjech heeft geleid tot het terugroepen van twee Tsje chen, die in Nederland de han delsbelangen van Tsjecho-Slowa- kije behartigen. Het zijn de handelsattaché, de heer Michel, en het lid van de han delscommissie de heer Dias. Verwacht woidt, dat nog meer leden van de missie naar Praag zullen worden teruggezonden Kort na aan komst in Den Haag. op zondag 7 december, van de nieuwbenoemde Tsjechoslowaakse ambassadeur in Nederland. Maly. is enige verwarring handelsmissie in Den Haag. Zijn verdwijning werd door de Tsjechoslowaakse consul aan Praag gemeld. Op dit ogenblik heeft, de verdwenen heer Drucker in Neder land nog geen asiel aangevraagd, zodat aangenomen kan worden, dat hij vertrokken is naar een ander land in West-Europa. Een en ander wordt in verband ge bracht met ie moeilijkheden die de sinds enige tijd uit Den Haag terug geroepen ambassadeur Prospiril in Den Haag ondervindt. ADVERTENTIE Gezien de berichten in diverse couranten maken wij U er op attent, dat uitsluitend de produktie afdeling van de polyester jachtbouw, eind 1970 naar Lochem vertrekt. WATERSPORTARTIKELEN, verkoop van polyester boten, zeilmakerij, verhuur van dekkleden en kam- peerartikelen inkoop en boekhouding blijven in Leiden. Fa. H. R. TROOST Haven 14 - Tel. 0171042945 - Leiden Uit het Leidsch Dagblad van 13 December 1869: Z.M. heeft aan den heer A. H. Bakker Korff, kunst schilder alhier, vergunning verleend tot het aannemen en dragen der versierselen van ridder der Leopolds-or- de, hem door ZM. den Ko ning der Belgen geschonken. 's Gravenhage. Gisteren stond voor het prov. ge rechtshof terecht Jannig- je Vermas. laatstelijk dienst bode bij den Jandman L. de G. te Mijnsheerenland als be schuldigd van het in brand steken van een schuur. Zij werd veroordeeld tot de straffe des doods.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 1