Eerste zege van Danaiden Dirk Eveleens wil tot uiterste gaan Jan Bazen zeer snel Microkorfbalcompetitie Pernix en VES nog steeds ongeslagen Microcompetitie CKB Cok v. d. Hulst weer sterkste Op valreep greep De Zijl de zege Stand van zat bij microkorfl pagina 10 MAANDAG 15 DECEMB1 eh| L 1 H DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD LEIDEN De Danaiden heeft gisteren in de hoogste afde ling van de microkorfbalcompetitie voor een verrassende pres tatie gezorgd: de Leidenaars zegevierden met 87 over het geduchte Amsterdamse Rohda. Een resultaat dat de blauwwit- ten een riem onder het hart zal steken. In de overgangsklasse treedt het debuterende De Algemene nog steeds op de voorgrond. Dit keer werd met 98 van Span gen gewonnen. Vicus verloor, ondanks een ruime voorsprong, van Regenboog; Fluks was veel sterker dan Phoenix, terwijl KNS en Zuiderkwartier beide met een gelijkspel uit de bus kwamen. Crescendo won op het nippertje van Dubbel Zes en Noorderkwartier moest de punten bij Ten Donck laten. Een uitverkochte 5-Meihal vorm de gisteren het strijdtoneel, waar De Danaiden zijn eerste 2 punten voor de hoofdklasse in de wacht sleepte. Het Amsterdamse Rohda was het slachtoffer van de ditmaal sterk spe lende Leidse formatie, waarin Sander v. Unen de plaats van Frans Pas man had ingenomen en juist deze speler zorgde voor de zege, door een strafworp te benutten. De gasten gingen overigens zelfverzekerd van start en namen door Anton Poelstra reeds na 2 min. de leiding, waarna dezelfde speler nog geen twee min. la ter via een strafworp voor 02 ver antwoordelijk was. De Danaiden kwam echter sterk terug, met Cas per v. Nlerop als animator. Na 7 min rondde hij een goede combinatie op prachtige wijze af, terwijl hij na 10 min. van afstand voor een gelijke stand zorgde (22). Met Poel stra weer voor de korf hadden de Amsterdammers echter weer een overwicht. Bovendien hielden zij in de aanval de bal veel langer in be zit, dat de Leidenaren. Een straf worp, door Poelstra benut beteken de 2—3 en dezelfde speler nam ook de vierde treffer voor zijn rekening door goed van een verdedigingsfout te profiteren. De Danaiden werd ner veuzer, vooral toen Bart v. Houten uit een strafworp. Na de rust gingen onze satdgenoten sterk van start. Een strafworp van Sander v. Unen betekende 35 en een ver schot van Gerard Nap 4—5. Vervolgens miste Brugman een unieke kans, maar hij herstelde zich even later zeer goed door op schitterende wijze de gelijkmaker tot stand te brengen. Rohda kwam op 56. De Danaiden leek niet geïntimideerd en kwam door Casper v. Nierop en Gerard Nap. op fraaie wijze zelfs aan de leiding. Rohda kwam weer gelijk, maar een strafworp door Sander v. Unen betekende 8—7, waarna de blauwwitten al combinerend het einde haalden. De Algemene kwam in het strijd perk tegen de geroutineerde over- gangsklasser Spangen dat nog al fors te werk gaat. De Leidenaars lieten zich echter niet in de hoek drukken en wonnen na een spannen de slotfase met 9—8, waardoor De Algemene nog steeds ongeslagen aan de leiding gaat met Regenboog en Ready. Door Ineke Thijssen was het na 2 min. al 1—0. waarna Spangen dezelfde tijd nog had om gelijk te maken. Ruud v. Vliet, zorgde voor 2— 1, maar ook daarop hadden de gas ten een antwoord. Toen werden de Leidenaars iets sterker en druk ten dit in de score ook uit. Met twee afstandschoten van Wim v. Vliet werd het 4—2, waama Ruud v. Vliet op indentieke wijze 5—2 liet aante kenen. Met een doelpunt van Span gen brak de rust aan. Na de her vatting viel De Algemene wat terug. Aanvankelijk viel de schade nog mee, want op een Rotterdams doelpunt antwoordde Betty Stouten (64). Ook de 5de tegen-treffer werd be antwoord. ditmaal door Ruur v. Vliet (75). Toen miste De Algemene een strafworp, waarna Spangen rake klappen uitdeelde. Het werd 77, en vervolgens 7—8 voor de gasten. Toen daarna Algemene opnieuw een strafworp verknoeide, ging 't er som ber uit zien. Wim v. Iterson zorgde toch voor 88, waarna Betty Stouten enkele min. voor tijd de Algemene op 98 zetten. Hierna zag arbiter v. d. Linden zich genoodzaakt mej. Erkel- mans van Spangen van het veld te zenden. Tijdens dit inciden tklonk het eindsignaal. Vicus Vicus Oriëntis had tegen Regen boog aanvankelijk de beste kansen: het veroverde een 52 voorsprong De Dordtenaren kwamen echter zeer goed terug en finishten tenslot te nog met een 5—6 zege. De oorzaak moet vooral gezocht worden in het feit, dat de Leidenaars in de slotfase wel veel combineerden, maar slechts zelden tot een doelpoging kwamen. Er werd sporadisch van afstand ge schoten, Juist in de periode, dat Re genboog terugkwam. In oud-intema- tional Jacques Schipper hadden de bezoekers een gevaarlijke aanvaller. Deze speler zorgde dan ook al snel voor 01, waarna hij ook de tweede treffer voor zijn rekening nam <02). De Leidenaars herstelden zich echter en kwamen door Flip v. d. Meygaarden aan hun eerste tref fer. terwijl Diet Wolters daarna voor gelijke stand zorgde. Nog voor de rust kwam de Leidse ploeg op een voorsprong door een doelpunt van Bram Westbroek. Na de hervatting wist de Leidse club haar voorsprong te vergroten. Na 7 min. schoot Wim Meyer van afstand in en drie min. later bracht Theo Kriek de stand op 52. Toen kwam Regenboog terug. Een strafworp van Scheepsbouwer reduceerde de Leidse voorsprong tot 35, waarna Jacques Schipper van ver inschoot (45). Nog geen twee min. later was het reeds gelijk. Daarna ontstond een fel gevecht om de zege. Vicus Oriëntis ging vreemd genoeg over op meer combinaties, terwijl Regenboog tot meer schoten kwam. Eén van die schoten van Harm Scheepsbouwer trof de roos. Een vakkundig op balbezit spelend Regenboog gaf de zege niet meer uit handen (5—6). BURGERVENER (22) GOKT OP MÜNCHEN Fluks Fluks nestelde zich gisteren aan de kop van de eerste klasse A - via een keurige 9—3 zege op Phoenix, dat vorige week KNS naar de eerste nederlaag speelde. In tegenstelling tot vorige week. kwamen de Hage naars er nu niet aan te pas. Na 6 min. opende Ap Niesing de score, waarna Phoenix gelijkmaakte. Een strafworp door Co de Haas beteken de 21. Fluks kreeg vervolgens kans op kans, maar sprong er veel LEIDEN De Leidse clubs be haalden zaterdag in de microcompe titie van de CKB goede resultaten. Pernix I en n handhaafden hun ongeslagen status, terwijl Ons Eiland Z"n eerste winstpunt binnenhaalde. In Hoofdklasse A duurt de twee strijd tussen Pernix en VEIS onver minderd voort Beide teams behaal den ruime overwinningen op vesp. KVS en Oranje Naussa. Pernix rekende in eigen huis af met KVS: 10—3. Voor de rust gaf KVS goed partij. Alleen Flip van der Kooy en Jaocb Bakker kregen in die periode kans om te scoren. Na de pauze konden de Scheveningers Pernix tot 53 bijhouden, waarna vooral de betere conditie van de i oranjekragen de doorslag gaf. Via I treffers van Kees de Rooy (3). Flip van der Kooy (2), Fred Breedveld (2) en Jacob Bakker werd de eind stand op 10- 3 bepaald. In de hoofo klasse B verliepen de zaken gunstig voor DKOD. Concur renten PKC mi, SSS verspeelden een punt aan a' 'Laar. Uitslagen: HA: Excelsior—VEX. 5—5, VES—Oranje Nassau 10—2, Pernix—KVS 10—3; HB: Kinderdijk—OVVO 6—6, PKC— SSS 77. Standen: .Offensief HA; HB: VES 4—8 SSS 3—5 Pernix 3—6 DKOD 2—4 VEO 3—2 OWO 43 Excelsior 3—2 PKC 2—2 KVS 42 Kinderdijk 2—1 Oranje N. 3—0 SMS 3—1 Ons Eiland veroverde woensdag in de Overgangsklasse B een punt te gen Rotterdam-Zuid: 88. Het re serveteam van Pernix bereikte in deze klasse een gedeelde eerste plaats dank zij een klinkende 143 overwinning op het Amsterdamse Vlug en Vaardig. Jan Reedijk toon de zijn kwaliteiten met vijf doelpun- j ten. De andere doelpunten werden gescoord door Gerrie van Dienst (3), Daan Vreeken (3), Guido Ba kern a (3) en Kees Vreeken (2). Uitslagen: OB: Vlug en V—THOR 0—7; IA: Jodan Boys—TOP 3—8; IIA; Velo- citasFiks 2 0—5. Standen: OB: IA: THOR 2—4 TOP 4—6 Pernix 2 2—4 KVS 2 4—5 R'dam Zuid 3—3 VEO 2 4—4 DES 2—2 Fiks 3—3 Ons Eiland 2—1 De IJsvog. 2—1 Vlug en V. 3—0 Jodan Boys 3—1 Pernix 2 speelt woensdagavond (8 uur) in Rotterdam tegen THOR; Ons Eiland speelt donderdagavond (8.30 uur) een uitwedstrijd tegen Vlug en Vaardig. te nonchalant mee om. Op handige wijze zorgde Ruud Niesing toch voor 31, waarna Jan Heinrichs de pau ze met 41 liet ingaan. Ook na de rust bleef Fluks het wedstrijdbeeld beheersen. Ap Niesing maakte er 51 van, en broer Ruud schoot het halve dozijn vol. Hierna miste Phoe nix twee strafworpen, waarna Fluks door Ruud Niesing op rozen kwam (71). Phoenix deed nog wat terug <72). maar Fluks liep door tref fers van Jan Heinrichs en Ina Link naar 92. Phoenix scoorde nog één keer tegen, wat overigens nauwe lijks van belang was. KNS stelde ook gisteren teleur. Nu de nogal hard aangekomen neder laag van vorige week, werd nu een punt verspeeld tegen Rozenburg. Winst was mogelijk geweest, als Hen Brakel niet in de laatste secon de een strafworp had gemist. Rozen burg gaf goed partij en nam na 9 min. van ver de leiding. Hen Brakel zorgde uit een strafworp voor 11. Rozenburg werd daarna sterker en had na 25 min. zelfs een 1—4 voor sprong. Vlak na de rust misten de bezoekers een strafworp, waama KNS terugkwam. Hen en Wim Bra kel brachten de score weldra in evenwicht. Rozenburg miste een strafworp, maar kwam toch weer voor te staan. Uit een strafworp scoorde Hen Brakel 55 en dezelfde speler zorgde ook voor 65. Een strafworp bracht Rozenburg op ge lijke voet. Hoe KNS de zege liet lig gen, werd reeds venneld. Zuiderkwartier kwam gisteren in zijn wedstrijd beter voor de dag dan vorige week. Het sleepte tegen het Haagse Pams een gelijkspel uit het vuur. Voor de'gasten betekende dat het eerste puntenverlies. Het waren twee zeer verschillende wedstrijd - helften. De thuisclub was voor de rust gevaarlijker, terwijl Zuider kwartier na rust de lakens uitdeelde Binnen 15 minuten keken onze stad genoten tegen een 30 achterstand aan, maar allengs kreeg men meer vat op het Haagse spel. Gescoord werd er in die eerste helft niet meer. Zoals gezegd, kwam het ge vaar na de rust van Leidse zijde, Joke Zierikzee liet 3—1 noteren, ter wijl Jimmy van Daim de spanning terugbracht (2—3). Sary de Vink zorgde er zelfs voor dat de achter stand geheel werd weggewerkt. Pams verwierf zich opnieuw een voorsprong. In de spannende slotfa se gelukte het Gijs Kloos de gelijk maker op het bord te brengen. Bij 44 bleef het. Crescendo Biljart Piet Dekker uit Dode- waard is gisteren in Elnschede natio naal kampioen bandstoten eerste klasse geworden. HU verzamelde twaalf matchpunten, ervenveel als Jan Doggen (Heerlen), die echter door zijn lager algemeen gemiddelde op de tweede plaats eindigde. Crescendo won gisteren zUn der de wedstrUd, maar het is tegen Dub bel Zes wel een dubbeltje op zijn kant geworden. Halverwege de twee de speelperiode keken de Leidenaars tegen 47 achterstand aan, die ten slotte nog in en 8—7 overwinning kon worden omgezet. Ton Ouwerkerk zorgde snel voor 10 maar de gas ten kwamen vervolgens met 12 aan de leiding. Een strafworp van Leny Kok bracht de partUen weer op ge- lUke voet, waarna het door Frans Cornelissen uit een doorbraak 3—2 werd. De rust ging met gelüke stand ln. Na de hervatting namen de Lei denaars aanvankelijke het initiatief, wat door Leny Kok werd onder streept (45). Het werd weer gelUk, Het eerste doelpunt van De Danaiden: na een prachtige doorbraak scoort Casper van Hierop hoog opspring end. (Foto LD/Holvast) waarna de bezoekers doordrukten. Het werd 45, 46, 47 en toen le- j ken de Leidse kansen wel verkeken te zijn. Leny Kok inspireerde haar ploeg echter door er zelf 57 van te maken. De Leidse verdediging hield daarna de zaak goed gesloten en de aanvallers kregen meer werk. Ton Ouwerkerk benutte een straf worp, terwijl dezelfde speler uit een fraaie doorbraak de gelUkmaker op het bord bracht. De Hagenaars le ken aangeslagen. Drie min. voor het einde was het Louis Kok. die Cresen- do toch op 87 bracht. Noorderkwartier kwam gisteren in het veld tegen Ten Donck en moest met 52 de eer aan de thuisclub laten. Over het gehel genomen, wa ren de gastheren iets gevaarlUker, terwijl het schot aan Leidse zUde niet zuiver was. Als het op schieten aankwam, toonde Ten Donck zich I net iets gelukkiger en dat gaf de i doorslag. NOORDWIJKERHOUT Voer de tweede achtereenvolgende keer heeft de favoriete veldrijder Cok v.d. Hulst gisteren op het du in par cours bij Noordwijkerhout een rtt voor de competitie cycle-cross van de Leidse Ren- en Toervereniglnf „Swiftcombinatle" in zijn voordeel beslist. Wegrenner Joop Zoetemelk kwam als tweede door de finish. De uitslag luidt: 1. C. v.d. Hulst, 2. J. Zoetmelk, 3. L. de Jong, 4. 8. Rietbroek. 5. W. v. d. Berg, 6. J. van Amsterdam, 7. M .Versluis, 8. H. Honnef, 9. A. v.d. Lely, 10. C. Bru- j see. In de rit voor nieuwelingen bleef I Albert Meskers met nauwelijks waar neembaar verschil de baas over Oijs Zandbergen. De uitslag luist: 1. A. Meskers, 2. G. Zandbergen, 3. C. Akerboom, 4. S. Strijk, 5. B. Akerboom, 6. P. v.d. Berg, 7. A. Bregman. Uitslag aspiranten: 1. J. Jansen. 2. C. Valentün, 3. T. van Bemme- len, 4. H. Lammers, 5. H. van Duu- ren, 6. S. ten Cate. A-jeugd 1. P. Post, 2. F. Zoetmelk. B-jeugd: 1. A. Goossen, 2. W. van Duin. Veteranen: 1. Th. Brandt, 2. Wassink, 8. S. de Jong, 4. G. Mieremet. TUdens een bingo-avond in „De Kleine Burcht' reikte voorzitter Dolf Wallet van Swift" aan Joop Riethoven de prijs van verdienste uit. Met algemene stemmen besloot het bestuur om aan Riethoven deze prijs tot te kennen, omdat hij zich in het Jubileumjaar zeer verdienstelijk heeft gemaakt voor de vereniging. Aan James Mollet werd een aanmoe digingsprijs geschonken. (Van een verslaggever» BURGERVEEN ..Bij de Olympische Spelen van 1972 in München wil ik mijn slag slaan. Dan moet ik mijn top hebben. Het is mogelijk, dat weet ik zeker. Er zit conditie genoeg in mijn bDdy. Routine en techniek moeten nu verbe terd worden. Door aan veel wed strijden mee te doen hoop ik die zwakke punten bij te scha ven". Aan het woord is Dirk Eve leens. het „judowonder" uit Burgerveen. Onmiddellijk na zijn training bij sportschool Goederaad praat hij rustig en met bescheiden stem. Die be scheiden stem. waarmee Dirk praat, is niet in overeenstem ming met zijn figuur: bijna twee meter lang en ruim honderd kilo. Eigenlijk wist Dirk Eveleens. die -onlangs bij de wereldkam pioenschappen in Mexico op de vierde plaats eindigde, vroeger amper van het bestaan van een vechtsport als judo. Hy wilde voetballen. Met de jareni groei de „Dirkie" echter teveel. Hp kreeg een forse gestalte, ging meer dan honderd kilo wegen en werd daardoor te langzaam om roem te kunnen oogsten in het veld. „Dan maai- boksen" dacht Dirk. Maai- zyn moeder, die 'n hekel had aan een „beur se" Dirk, voorkwam dat. ..Eten vriend nam mij onge veer zes Jaar geleden mee naar sportschool Goederaad om mij eens kennis te laten maken met judo". Dirk kwam vanaf dat ogenblik onder de hoede van oefen meesters Van Staveren en Goederaad. Van Staveren ..Dirk begon vrij goed. Hij leer de erg makkelijk. Bepaalde grepen of worpen die je er bij anderen als het ware in moet pompen, waren voor hem geen probleem. Het was en is nog steeds een plezier om met Dirk te werken. Dirk ls bescheiden en wil iets van Je aannemen". in vrij korte tijd rees de ster van Dirk Eveleens. Hij behaal de diverse kampioenschappen en bereikte een hoogtepunt toen hij de Europese Juniorti- tel voor zich opeiste. Over zijn beginperiode zegt Eveleens: „Het ging eigenlijk allemaal vanzelf. De Juiste vechtinstel ling ontbrak alleen. Ik vocht op een te goedige mander. Als Iemand zich bezeerde, zei ik: „Het doet toch geen pijn?". Kijk, zoiets mag niet. Je speelt een sport en moet daarvan de consequenties ook maar aan vaarden. Na de Zuidhollandse kampioenschappen, een paar Jaar terug veranderde ik mijn instelling. Ik dacht op die kam pioenschappen ln de finale dat de scheidsrechter het teken „Mato" gaf (Mato is het sein om de twee judoka's te schei den) en hield op met vechten. Mijn tegenstander ging door en scoorde een vol punt dat door de scheidsrechter werd toegekend. Ik was de hele wedstrijd be ter geweest maar verloor omdat Ik het gevecht dacht te moeten staken. De scheidsrechter heb ik na afloop uitgescholden hetgeen me op «en schorsing kwam te staan. Nu zet ik door en con centreer ik me op een wedstrijd. Je hebt wel een paar minuten nodig om ln de kleedkamer warm te draaien. Ik maak altijd wat losse judobewegingen, zoals een bokser wat tegen een denk beeldige figuur aan staat te slaan. En dan heb ik plotse ling die lust om korte metten te maken met een tegenstander. Ik geef geen hand voor de wedstrijd. Dat haalt me uit mijn agressieve bui. Ik geef de ander bij wijze van spreken lie ver een enorme schop tegen zijn been. Je kunt, zeg ik altijd maar. buiten de mat de beste vrienden met elkaar zijn, maar als je gaat vechten, sta je er om een vol punt te krijgen. Als dat punt er maar op een sportie ve wijze komt dan heb je voor de rest tijdens het gevecht niets met elkaar te maken". Dank zij eij gift van de ge meente Haarlemmermeer en particulier initiatief van de Burgerveense bevolking, die in Dirk Eveleens een waardig ambassadeur heeft gevonden, was het voor de 22-Jarige ju doreus mogelijk deel te nemen aan de wereldkampioenschap pen in Mexico. „We kwamen al drie weken van tevoren daar. Na goed een week was ik conditioneel op peil. De voorbereidingen duurden te lang. Door het vreemde eten kreeg ik maagstoornissen. Bovendien werd je door die lange voorbe- reidingsperi-Dde geestelijk uit geput. Het was een verdienste van coach Henneveld dat hij ons op wist te peppen. Onze ploeg verscheen geladen aan de start. Voor mijn eerste pai-tij lootte ik de Rus Onasjvlli. Een bijzonder sterke Jongen. die mij uitschakelde. Jammer ge noeg liep ik tegen hem een blessure aan mijn enkel op. die me in de herkansing last ople verde". In de herkansing dweilde Dirk de mat met de Duitser Maier. Daai-na ging de respec tabele Koreaan Ono tegen de vlakte. Tegen de Japanner Matsunaga moest Dirk strijden om de derde of vi'erde plaats in de zwaargewichtsklasse. Voor deze kamp aanving had Dirk be geleidend dokter Maas uit Lei den gevraagd om een injectie. „Die enkel deed verschrikkelijk pijn. Ik was kapot. De dokter vertikte het mij in te spuiten. Hij was bang dat ik dan bij een doping-onderzoek gesnapt zou worden. Idioot gewoon want men wist helemaal niet of de st-of die ik, om de pijn van mijn blessure tegen te gaan, moest hebben, verboden was in te spuiten. Er is helemaal geen moeite voor gedaan om mij te helpen. Dat vond ik onjuist. Eïr Een van de sterkste 2| den van Dirk Eveleens is hi grondgevecht. Hier houdt weer eens een tegenstand* „er onder". was zoveel gedaan om mij ra u Mexico te laten reizen. E)n i er dan bovendien nog een bra zen plak op het spel staat ds nt! moet je toch tot het uiters 1 gaan. Ik wil niet kanken L en er beslist niet op zinspel) dat het alleen van die blessure gekomen, dat ik niet met et medaille terug ben gekome Het was ook een gebrek u ervaring. In die halve firn was ik tot dertig seconden vo het einde sterker dan Maf sunaga. Maar ik stond van blessure bij wijze van spr a ken op een been te judo') rd Henneveld schreeuwde me tc „Kom op man, ga nu ln de vcfifdel dediging". „Ik deed het niet" mijmei' Dirk nu. „Ik had die Japai® ner de hele wedstrijd al wil opgelegd. Zou ik hem op moment dan laten komen?" Inge Had ik het maar gedaan. D de halve minuut was ik verded t gend zonder kleerscheun r doorgekomen. Maar ik wil 'ooi: hem pakken". In de slotfa ondernam Matsunaga een aa: val op Dirk's enkel. Eveleens b gon te wankelen en smakte zijn tweehonderd pond op mat In München moet Dirt hoogtepunt dus komen. Vi Staveren wil hem graag help r dat te bereiken. „We zullen c#c': toe moeten leggen op technis judo. Kracht judo zoals men d in bijvoorbeeld Rusland oefent is voor Dirk niet ware. Ik wil hem leren niet schrikken van flitsend snel bewegingen. Dirk moet zovefjs mogelijk wedstrijden maken, zit nog veel meer in zijn ribt^ö" kast. E)n dat moeten we er krijgen". Om zelf zijn tijd in te ki^t nen delen, hetgeen Dirk te komt bij zijn trainingen, is kortelings een palingrokerij b4.7oï gonnen. „Ik wil zoveel gé 'o verdienen dat ik ee>n half Ja [n[ naar Japan kan gaan. Daar lufca ik meer ervaring opdoen het uitkomt zoals ik geplai j^j heb moet ik dan in optima iia) vorm aan de start van de Olyn pische Spelen verdwijnen". DEN HAAO Twee Leidae jeugd- waterpoloteams hebben dit weekein de in Den Haag strijd geleverd. De Zijl ging bij HZenPC op bezoek en wist in de laatste ogenblikken een 56 zege uit het water te slepen, LZC kreeg bij ZIAN geen schijn van kans en werd met de score van 250 tot zinken gebracht. De jeugd van De Zijl nam tegen HZenPC al vlug een 0—1 voorsprong door Albert Spijker, maar daarna ging het minder goed met de Lei denaars. Doelman' Theo Uittehout niet in zijn beste vorm, zag zich in de eerste periode liefst drie keer door de gastheren gepasseerd. In de twee de periode sloeg de ploeg van coach Hans v. d. Molen sterk terug. Met een boogbal zorgde Frits Welling voor 23 en uit een penalty bracht Jacob Spijker de partijen weer op gelijke voet. In de derde periode leek De Zijl rechtstreeks naar de zege te zwemmen. Frans de Boer zette de Leidse ploeg op 34. Een samenwer king van het duo Leo Onderwater— Jacob Spijker gaf De Zijl zelfs een 35 voorsprong. Maar ln de slotfa se boorde ZIAN krachten aan die de Leidenaars niet geheel konden be teugelen. Het werd 55, een score, die enige tijd ongemoeid bleef. De Zijl slaagde er tenslotte in, via de linkerhand van Albert Spijker de beslissende klap uit te delen: 5—6. LZC mist duidelijk de kracht om ln de hoogste afdeling van de jeugd- competitie behoorlijk mee te komen. ZIAN voerde de Leidenaars met groot gemak naar de slachtbank. Het werd een avondje prijsschieten voor de Hagenaars: 25—0. Be schamend kan een dergelijke score niet eens meer genoemd worden, het ls nog een graadje erger. AMSTERDAM (ANP) - De Noord hollander Jan Bazen, één van onze talenten op de sprint, was gisteren bij wedstrijden op de Jaap-Edenaar» in Amsterdam weer snel. Hij won de 500 meter onder bepaald niet gun stige weersonstandigheden in de voortreffelijke tijd van 41,9 sec. In het klassement eindigde hij echter als derde, omdat hij op de 1500 me ter tegenover Ab Krook en Jorrit Jorritsma teveel verloor. De uitslagen: 500 meter 1. Bazen 41.9, 2. Jorrtisma 42.7, 3. Krook 42.8. 1500 meter: 1. Krook 2.17.8, 2. Jor ritsma 2.19.3. 3. Meyer 2.198.8. Klas sement: 1. Krook 88.733 pnt., 2. Jor ritsma 89.133, 3. Bazen 89.367, Hoofdklasse A Westiwartier 3-6 Wordt Ktf HKV 3-6 ZKC Archipel 3-4 AKC Swift 3-3 Deeto» Hoofdklasse B Luto Blauw Wit 4-8 Ronda PSV 4-6 De Danaid Die Haglie 4-6 Het Zuid« Ons Eibernest 2-4 Asko Zuid West Fortuna overgangsklasse Spangen De Algemene 3-5 DKC Ready 3-5 Vicus Ori» Regenboog 3-5 Trekvogels Zuid West IA Phoenix Fluks 3-6 Kwiek Ons Huis 2-4 Rozenburg KNS 3-3 HSV Quick 3-5 Zuiderkwalen 2-4 OSCR 3-4 Tjoba Zuid West 1B Pams Sperwers ODO Zuid West 2A Olympiaan Crescendo HPV Wi 1- Terheyden 4-6 Dubbel Z« 3-5 Hoogvliet 3-4 Zwervers Zuid West 3B Noorderkw» Ten Donck 3-6 Hou Stand All Ready 3-6 Vlaardingflfw Schiedam 3-4 n

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 10