Pendelbus druppel op 'n gloeiende plaat Langdurige huishoudelijke CHU-arbeid Geen bluf; politieke verantwoordelijkheid Narcissen brachten een forse prijs op Popfestij n werd flop ANKtRHORLOGE v. d. WATER De pijp met de vijf pluspunten „De Gastspelers"op dreef in Pimmetje ZATERDAG 100 AUTO'S MINDER IN LEIDSE CHAOS ACAD. EXAMEIS POLITIE EN GLADHEID Moet dat nou Bridgeclub D.D.S. Kerstactiviteiten Leger des Heils DIOS DRAAIT LEKKER MEE P.v.d.A.-BESTUUR De Lakenhal tot donderdag dieht MAANDAG 1 DECEMBER 1969 PAGINA 3 ADVERTENTIE (Van een onzer stadsredacteuren) LEIDEN Het was op de za terdag vóór het sinterklaasfeest zeer druk in de Leidse binnen stad, waar het ondanks het slechte weer sfeervol was. De fo to van de verlichte Haarlemmer straat laat zien, dat deze echt als promenade werd gebruikt. Drukte brengt moeilijkheden In het verkeer en een drukte als zater dagmiddag brengt chaos. Dat werd opnieuw duidelijk. Het verkeer ver stikte in de Leidse binnenstad, er werd tegen de regels gezondigd en veelvuldig verkeerd geparkeerd. Ook nu waren erop de parkeerplaatsen Kaasmarkt en Ir. Driessenstraat le ge plekken De Garenmarkt was doorlopend goed bezet, maar die Is dichterbij. Die verstikkende Invloed is vooral merkbaar op de route Stille Rijn- Mare, waar er zaterdag op tal van momenten geen doorkomen aan was. Dat merkten ook de chauffeurs van de vier pendelbussen, die een vljf- minutendienst in stand hielden tus sen parkeerterrein Groenoordhal en Haarlemmerstraat. Ze hebben het gefikst om de pendelbussen op tijd te laten ryden. Ook bij de halte op de Mare ondervonden zij en de passagiers veel last van op de halte geparkeerde auto's. Technische conclusie van NZH- bedrijfsleider Jongejan: We zijn niet tevreden, omdat we te veel narigheid ondervonden op onze route, veroor zaakt door het overige verkeer. Hij en de initiatiefnemers zijn ook niet tevreden over het aantal passa giers. Als je van het standpunt uit gaat, dat elke auto minder in de binnenstad is meegenomen, valt het wel mee, want er zijn er zaterdag een honderd geparkeerd bij de Groenoordhal. Dat betekende in to taal een aantal passagiers van 270, die zich heen en terug lieten pende len, van wie de meesten uit Oegst- geest en Leiderdorp kwamen. De vier bussen hebben met deze frequentie de mogelijkheid om het tienvoudige aantal passagiers te ver voeren. En het terrein rondom de Groenoordhal kan 1500 tot 1800 au to's bergen. Op deze wijze gezien was de pendelbus zaterdag een druppel op een gloeiende plaat. Degenen, die van de pendelbus gebruik maakten, waren enthousiast en te hopen is, dat de „mondrecla- me" deze week 's middags en 's avonds voor vollere bussen zal zor gen. Op de eerste avond vrijdag brachten de pendelbussen 135 passa giers heen en terug naar en van binnenstad. Zoekt U een goed voor f 30,en f 40,Of het allerbeste van f 200,en f 100,— Roamer Citizen. Eterna, Certina, Prisma, Junghans, Ewe, Anker. Horloger heeft het. HAARLEMMERSTRAAT 181 Altijd voordelig 's Maandags gesloten. ADVERTENTIE métallique 0 lichtgewicht 0 droogrokend 0 verwisselbare kop 0 moderne vormgeving 0 en de prijs...10.75 VOOR OE HANDEL: B.D. LIEFSMA N.V. KSRKSTR. 26 AMSTERDAM. TEL2327271 (Foto's LD/Holvast» LEIDEN Aan de Leidse univer siteit slaagden voor het doet. ex. psychologie W. A. van der Kloot (Den Haag); C. Truyens (Utrecht); kand. ex, psychologie de dames A. C. Breur (Rotterdam); P. A. J. Nout (Den Haag); C. S. M. Brands (Den Haag)N. H. Veldhuyzen (Leiden) kand. ex. pedagogiek de dames C. A. ndriessen (Leiden): M. M. Huis in Veld (Wassenaar)M. J. A. Lan dveld (Lisse)M. Starink (Voor noten); de heer A. J. Timmers Jelft)mej. A. M. Emans (Den .laag) Kand. ex. Spaanse taal- en letter kunde mevr. H. G. Bakker-Busman (Oegstgeest)mevr. M. L. Gevers- Breusens (Oegstgeest); mej. H. N. Tjia (Leiden)J. L. M. Geenen (Den Haag)E. H. T. van Eysden (Den Haag)doet. ex. kunstgeschiedenis mej C. Dutlh (Rotterdam): kand. ex. klassieke taal- en letterkunde mej. A. M. van Paridon (Leiden); doet. ex. Ned. recht A. J. Th. van Erp (Baarn)kand. ex. W. sociologie H. Eisma (Zoeterwoude). LEIDEN „Pimmetje" heette de komltsche thriller die de r.k. toneel groep „De Gastspelers" gisteravond in de Leidse Schouwburg op de plan ken bracht. Het spel, dat onder re gie stond van de heer Jac. Buis, ont vouwde voor de goed gevulde zaal de belevenissen van een aantal arge loze buspassagiers, dat door motor- pech gedwongen onderdak moet zoe ken in een oud en bouwvallig kasteel. Zij worden daar verrast door de huisbewaarder Dril, op aannemelijke wijze vertolkt door W. Houps. Zij horen voetstappen, er wordt een lijk gevonden, er blijkt morfine in de koffie te zitten, schoten klinken, kortom, het vermoeden dat er in het kasteel iets niet pluis is, is meer dan gerechtvaardigd. De passagiers ontmoetten Ben (H. Adriaanse), di" door de politie in ze ven landen gezocht blijkt te worden. Hij neemt echter door toedoen van een mes in de rug vroegtijdig af scheid van het leven. De eigenares van het kasteel, de gravin, verschijnt eveneens ten tonele en wel in de persoon van Nell de Lange-Reize- voort. De rol leek voor haar ge maakt. Tot aan het eind van het spel bleef de spanning erin. Er bleek een ge heime gang te bestaan, juffrouw De Wit. en één van de passagiers ver dween spoorloos. Niemand wist meer waar hij aan toe was, de toeschou wer wel het minst. Toen kwam de verrassende ontknoping: Pimmetje, (B. Petrus), de zwierige en voorko mende zakkenrolelr. die één van de buspassagiers was. bleek een recher cheur te zijn, die een bende op het spoor was. In het begin verliep het spel wat stroef, maar wen de spelers enigszins op dreef raakten wisten zy hun rol len vlotter te brengen. Als sterke ver tolkingen mogen niet onvermeld blij ven de chauffeuse Greetje (Jos Ham- Brussel), en de geneesheer-in-ruste, Hieronimus Roosje, gespeeld door G. Döfferhoff. RIJNSBURG Nu de winter de- Het commentaar „We spelen om te winnen" Leidsch Dagblad van zaterdag) heb ik met interesse gele zen. Het is jammer, dat de schrijver i niet te raden is gegaan bij de sport- j redacteur. Die had hem kunnen ver tellen, dat het waargenomen spel geen voetbal maar cricket was, een sport die, zoals u bekend, in het voor voetbal ongunstige seizoen, eveneens 1 in elftallen beoefend wordt. Cricket wordt daardoor gekarakteriseerd, dat telkens alternerend één der ploegen het veld beheerst, terwijl de andere buiten de lijnen rustend moet toe zien. Die spelregels gelden ook voor verliezende partijen. Alle gekheid op een stokje: Het PAK mikt door vereniging van vier I partijen op de meerderheid in de Leidse gemeenteraad en het college van B. en W maar is daar echt I nog niet zeker van. Volgens de PAK- overeenkomst is het echter, onjuist In minderheidspositie in het college te gaan zitten., omdat het dan uit te stippelen beleid niet in overeen stemming mei, het PAK-programma zal zyn. Aan een dergelijk beleid medewerking verlenen, zou verlak kerij zijn. Dat alles is geen kwestie van hoog spel, om door middel van bluf een meerderheid in het college te ver krijgen, maar een kwestie van poli tieke verantwoordelijkheid. Het PAK is immers beaoeld als een duidelijk alternatief binnen de Leidse poli tieke verhoudingen ten opzichte van de andere partijen. MENNO WOLTER S, Rijnstraat 24, Leiden. Het volgende gebeurde zaterdag om ongeveer 11.30 op de brug van de Spoorwagen op de Haagweg. Deze finitief zyn intrede heeft gedaan. brug was op dat tydstip spiegelglad, zullen ook de lage bloemenpryzen Ret lg wa8 dat wy met nog drie definitief tot het verleden behoren. anderen gezamenlijk over het wegdek Ook in het buitenland is men ken- _leden neiyk door de grote voorraden bloe- 0p dat moment kwam er een men van de koude grond heen want agent van politie aan Deze vond het de vraag voor de landen Duitsland gebeurde schijnbaar schokkend en en Frankrijk neemt met de dag toe. 1 vroeg dan een automobilist Wie met de eerste bolgewassen de of hh zo vreindelijk wilde zijn de lente in huis wil halen zal stevig in stroolwagen te bestellen. De politie- j 2sró óchrüuen Er wordt de laatste tijd veel over het openbaar vervoer gesproken. Eén punt heb ik daar nog aan toe te voegen. Omdat ik de laatste tijd veel vuldig gebruik maak van NZH-ver- voer naar het Academisch Zieken huis, is het mij aan den lijve dui delijk geworden welk gevaar er schuilt in de halte bij de Wassenaar- seweg op de Rijnsburgerweg. Er is daar geen zebrapad en een wacht huisje ontbreekt. Moeten zij die in het A.Z. hun leven hebben trachten te verlengen dan na hun verblijf in het goed verwarmde ziekenhuis een longontsteking oplopen of doodgere den worden? Laat men hier toch in grijpen voor er slachtoffers vallen. Er staan in Leiden zoveel wachthuis jes ongebruikt door verandering van route. Ik vraag: moet dat nou. kan er dan zelfs geen zebrapad meer af? Er zijn nog geen slachtoffers geval len. we hoeven dus nog geen put te dempen maar wel kunnen we met zeer weinig kosten het hier veel vei liger maken en laat ons daartoe snel handelen voor het te laat is. A. C. Ponstein, Beethovenlaan 3, Leiden. zijn beurs moeten tasten want zo wel de tulpen als de narcissen brachten forse prijzen op. Dat zo langzamerhand ook de kerstdagen naderen blijkt reeds uit de aanvoer van dennengroen en andere kerst artikelen. LEIDEN i De eindstand van de j meesterklassecompetitie van de Leid- se bridgeclub DDS luidt als volgt: i 1. dames Den Holder-Visser 729.88,1 2. heren Plouvier-Eichhom 725.69; 3. mej. Nagel-hi-. Mekking 717.36; 4. hr. Beek-Veilenga 710.42; 5. echt paar GaJjaard 704.16; 6. heren Par- mentier-v. d. Voort 685.42 7. dames Kengen-Van Wel 665.97; 8. mej. Schneider-Tel-ekamp 662.49 9. mevr. i Van Heusden-hr. Woons 630.57; 10. dames Keuter-Krul 608.34; 11. da mes v. d. Brink-Verboog 571.54; 12. heren Gallas-v. d. Logt 566.67; 13. dames Van Gelderen-Verstraaten 563.89; 14. dames Peterzen-Vlaardin- gerbroek 557.62. Leidse Reddingsbrigade LEIDEN Leden van de Leidse Reddingsbrigade hebben in „De Overdekte" gezwommen voor een di ploma van de KJM.Z.B. Na afloop werd het diploma A uitgereikt aan: mevr. J. H. Julien-Kuipers, M. J. de Geus, R. Kooien en R. Pont: diploma B: J. v. Weeren, J. C. v. Wijk, S Saunier, A. v. Rossen, J. Batist, C. J. Hoogendtfk, H. Klom, J. Boom en P. I Vermeulen. agent had hier schijnbaar geen vrede mee en ging dan ook zelf opbellen i Na dit gedaan te hebben stapte „oom j agent" op z'n fiets en reed weg, de spiegelgladde brug achter zich la tend. Voor de goede orde moet ik1 vertellen, dat er intussen nog enkele (brom)fietsers onderuit waren ge gaan. Wij besloten dus maar de taak van de politie over te nemen en het ver keer op de gladde brug attent te ma ken. Het resultaat was dat er nu nog „maar" een stuk of twintig vie len. Na 10 minuten kwam de strooiwa gen. Even later verschenen er weer twee agenten, en werd de brug te voet vakkundig geïnspecteerd, waar bij één van de agenten bijna onder uit gleed. Toch was dit niet overtui gend genoeg om hen ertoe te bewe gen het verkeer te waarschuwen. Zij reden dan ook vrolijk verder. Wij deden zeer verontwaardigd hetzelfde in de hoop, dat enkele toeschouwers het van ons wilden overnemen. Eén vraag: beschermt de politie de burgers of niet? Peter l'Aml. John Rhijnsburger, Leiden. LEIDEN Het Leger des Heils mobiliseert deze maand weer tal van krachten bij de ontwikkeling van zijn 23 kerstactiviteiten. Het hoogtepunt is j j daarbij gericht op de viering van het j MTTPrmrtrkerstfeest met circa duizend bejaar- NIEUW/VENNEP Dios. dat ien in de stadsgehoorzaal op donder- deze competitie aardig meedraait d 18 december. Men verwacht, dat versloeg Wijk aan Zee met 42. Het dp belangstelling dit jaar nog groter weer meespelen van Bob Llndenman 2jjn dan jn voorgaande jaren. SPAARNDAM Nieuw-Vennep heeft uit Spaarndam de volle winst mee naar huis genomen. Ondanks de strafschop in de zevende minuut waaruit Gerie Dool het eerste Nieuwvennepse doelpunt scoorde, was het een leuke, sportieve strijd. De gasten zetten goed lopende aan vallen op .waarmee de Spaarn- dammers nogal eens moeilijkheden hadden. Het was in de 17de minuut weer Gerie Dool die de Vennepse voorsprong tot 0-2 vergrootte Na rust poogden de Spaarndam- mers de score een wat gunstiger aanzien te geven, ze brachten het tot 21. maar dat duurde niet lang, want een solo van Ap Oosterhof zorgde voor 1—3. In de slotfase stel de Spaarndam, dat kennelijk niet wilde verliezen alles in het werk om de Vennepse verdediging in moeilijk heden te brengen. Een maal met suc ces, want Nieuw-Vennep wist niet beter te doen dan een penalty weg geven, zodat de eindstand werd. zal hieraan wel debet zijn geweest. Na een mooie aanval scoorde Ab Op dam reeds na vijf minuten het eer ste DIOS-doelpunt. Ook de tweede treffer, na een kwartier spelen, was het werk van Opdam. Wijk aan Zee kwam voor rust nog even terug en scoorde een tegenpunt 2-1. Aangemoedigd door dit succesje ging Wijk aan Zee na rust in het offensief, maar de mannen van Jan Schrama hielden goed stand: Na 20 minuten werd het initiatief overgenomen door DIOS. Dit of fensief resulteerde In doelpunten van Henk Baars en Marin Schreurs 4-1. Een strafschop vijf minuten voor tijd hielp Wijk aan Zee aan het tweede doelpunt. Deze overwinning maakt dat DIOS samen met DKS, dat gis teren gelijkspeelde, de tweede plaats op de ranglijst bezet. Voor het eerst heeft het Leger des Heils contact opgenomen met de be sturen der plaatselijke invalidenbon- den teneinde te bereiken, dat ook een groot aantal gehandicapten aan dit feest kan deelnemen. De (gratis) programma's voor dit kerstfeest kunnen tegen het overleggen van een A O.W.-kaart woensdag 10 december tussen 9 en 12 uur worden afgehaald ir de korpszaal van het Leger, Hooi gracht 30. In het kader van deze activiteiten worden ook kerstfeesten voorbereid voor de jeugd, de zieken en de een zamen. Om al deze plannen te realiseren wordt er deze week een huis-aan- nuiscollecte gehouden en zullen de bekende kerstpotten op zaterdag 13 en 20 december weer in de stad te vinden zijn. Ook kan men zijn bij drage storten op de giro van het Leger des Heils in Leiden 35187. LEIDEN Het popfestival dat gisteravond heel jeugdig Leiden naar de Groenoordhal moest lokken, is 'n armoedige vertoning geworden. De grote trekpleister, de Bonzo Dog Doo Dah Band, kwam niet opdagen. Voor slechts 200 man traden nu alleen op After Tea. Dream en de Third Ear Band. De eerste van deze drie groe pen beklom pas om half tien het po dium. Er bestaat geen twijfel over dat er een aanzienlijk financieel verlies is geleden. Dit tekort lijkt helemaal voor rekening te komen van een im- pressario uit Vlissingen, die ook zijn handtekening heeft gezet onder het huurcontract met de Groenoordhal. Hij is de man die alle groepen zou hebben gecontracteerd. De praktische organisatie in Leiden was overgedra gen aan Provadya?. dat daarvoor zou delen in de eventuele winst. Om kwart over negen was er nog geen noot gespeeld. Het stond toen zelfs niet eens vast dét er zou worden gespeeld. Geen van de Provadya-or- ganisatoren haastte zich om uitleg te geven aan de tweehonderd aanwezi gen, die gezien hun tientje toegangs geld daar toch zeker recht op had den. Er gingen op dat tijdstip nog ge ruchten dat de Bonzo Dog Doo Dah Band wat later zou arriveren als ge volg van de mist. Achteraf bleek de band niet eens in Nederland te zijn. Provadya? had er beter aan gedaan om even voor de microfoon de stand van zaken uiteen te zetten. Na verward geschipper met de ga ges van de artiesten toonden tenslot te After Tea, Dream en de Third Ear Band zich bereid op te treden. De aangekondigde Amerikaanse groep Formerly Fat Harry liet verstek gaan. LEIDEN Het bestuur van de af deling van de Partij van de Arbeid bestaat met ingang van vrijdag uit; Th. J. Dirks, De Wetstraat 16 (voor zitter); H. G. de Block (2e voorzit ter); H. A. den Besten (penning meester); H. van Eek (rayonwerk); L. F. Meyer (secretaris); Th. J. Sis- kens (lid); mevr. M. Brussee-Kou- wenhoven (administratrice); M. Wolters, Rynstraat 24 (pers en pro paganda) en C. J. M. Schuyt (stu diecommissies). Afgetreden zyn S. Mud; A. Faas en R. J. In 't Veld. Voor inlichtingen wende men zich tot het adres Rynstraat 24. telefoon 44193. LEIDEN In verband met het regeringsdiner, dat in verband met de EE.G.-coferentie morgenavond in ..De Lakenhal" wordt gehouden, is dit museum tot donderdag gesloten. Geveilde percelen LEIDEN In het Venduhuis dei- Notarissen werden de navolgende percelen geveild t.o.v. notaris J. van Ameyden te Leiden: Woonhuis Ma- redijk 62, gemijnd op f 5050.—. Koper B. A. v. Duuren q.q. Woonhuis Ju- iianastraat 52 is uit de hand ver kocht. LEIDEN Er wordt wel eens gezegd, dat omhoog komen in de politiek niet moeilijk is. Maar (hoofd)-bestuurslid worden in de Christelijk Historische Unie kan een probleem zijn. Dat bleek za terdagochtend in een ledenver gadering van de CHU-kamer- kringvereniging Leiden in restau rant Van der Heijden. De voorzitter, de Wassenaarse ma joor J. de Geus, begon na de ope ning, waarin hij aandrong op sa- menwerking met ARP en KVP, en het voorlezen van notulen en jaar- I verslagen welgemoed aan het hoofd stuk „verkiezingen". Verkiezingen I van bestuursleden dan, en het be- j stuur had drie kandidaten gevonden in de vacatures Van der Have, Son- neveld en Vogelaar: mevrouw H. J. j Groenendijk-Bemard uit Waddinx- I veen en de heren J. van Bochove uit Nieuwerkerk a. d. IJssel en G. W. baron van Dedem, de burgemeester van Boskoop. De verkiezing van mevrouw Groe nendijk en de heer Van Dedem le- I verde geen moeilijkheden op, want er waren geen tegenkandidaten en dus werden ze benoemd. De kiesver eniging Krimpen a. d. IJssel had evenwel een tegenkandidaat inge diend en toen begonnen de moeilijk heden. Niemand kon iets over deze kandidaat zeggen en de vergadering voelde niets voor het tijdrovend stemmen, maar het bleek met het reglement in de hand noodzakelijk. Het „archief" bleek evenwel nog in de verhuiskist van de afgetreden se cretaris, Leiderdorps burgemeester Van der Have. en de nieuwe secre taris. dr. J. W. Hekkelman. en de penningmeester moesten veel moeite doen om het aantal stemmen van de verschillende kiesverenigingen te be palen. Het lukte en toen werd be- stuurskandidaat Bochove schriftelijk gekozen met één stem tegen. Het aantal uit te brengen stem men was toen bekend en verkiezing van een hoofdbestuurslid in de plaats van de heer Sonneveld leek een een voudige zaak. Twee bestuurskandi- daten: J. v. d. Oever uit Leiderdorp en J. Tramper uit Rijnsburg. Wat schuchter las de voorzitter een brief voor van de Wassenaarse kiesvereni ging. waarin hij zelf kandidaat werd gesteld. Hy en de anderen zouden waar schijnlijk gekleurd hebben als ze aanwezig waren geweest, toen poli tieke vrienden hun kwaliteiten in superlatieven schetsten. De stem ming was verdeeld en er was een herverkiezing nodig voordat de heer Tramper, met 45 de jongste van het drietal, de meerderheid behaalde. De inleider van deze ochtendver gadering, de Haagse mr. W. Schol- ten, was een half uurtje te laat ge komen. in de gedachte, dat het huis houdelijk gedeelte dan wel achter de rug zou zy"n. Het werd middag voor dat hij begon aan zijn overzicht over de huidige stand van zaken met be trekking tot de samenwerking tussen ARP, CHU en KVP.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 3