PUBLIEK MOET RADEN NAAR PRIJSVOORDEEL december- voordeel Hoe staat het met onze brandstof? Tilburg stap verder! FINANCIEEL WEEKOVERZICHT 3dagen gratis reizen Neem nueeri jaarkaart 65+en profiteer van het „We spelen oim te winnen" Afprijzingen te verwarrend GOUD v. d. Water voordelig uit met NS Jaartaart of 3-maandskaart65+? voordelig uit met NS ZATERDAG 29 NOVEMBER 1969 LEIDSCB DAGBLAD PAGINA 7 ktlbSUH fe& DaoblaD EEN vaste lezer van deze rubriek (is die er?) weet dat het hier om een «erieuze bedoening gaat. Over politiek en zo. Eigenlijk wil ik over voetbal schrijven, maat dat mag niet van de sportredacteur, want die staat voor een serieuze sportrubriek. Maar in deze week van Feijenoord, heb ik woens dagnacht onrustig gedroomd. Het ging over voetbal, en toch ook weer over politiek. Op het lokale niveau van het Leidse PAK, het progressief akkoord. Het moest een spectaculaire wedstrijd worden tussen PAK en Combinatie. Coach Dirks van PAK had uitgelegd hoe hij zijn taktiek zou afstemmen op het oprollen van de tegenstander. Dat moest gebeuren aan de hand van Het Program. Een verzameling tactische snufjes, waarmee hij zijn ras- paardjes had geïnstrueerd. Alles leek daarbij te draaien om vrije verdedi gers Van Aken en Kerling. Van Aken robuuste scharnier uit het achterste gelid, doorkneed in alle trucjes, die het gemeentevoetbal met zich mee brengt. Dan tandemgenoot Kerling, naar buiten luchthartig, maar met een keiharde tackle en intelligent speurend naar openingen. Op het middenveld Amptmeijer, man van gepolijste techniek. Enige zor gen over hem kon Dirks nauwelijks camoufleren. Want Amptmeijer was zijn beroemde eindschot kwijt. Herman had zijn techniek omgebogen. Gevolg: hij passte zuiverder, maar schoot slechter. Desondanks leek er geen vuiltje aan de lucht voor Dirks. Hij beschikte immers over het Geheime Wapen Kuiper, aangetrokken uit het pragmatische voetballende D'66 Kuipers snel opdringen langs de lijnen moest wel verwarring zaaien. Daartegenover maakte de presentatie van Combinatie een povere indruk. Zeker, in De Haan bezaten de geelgroenen een betrouwbaar sluitstuk. Lamers en Kret: typische waterdragers met een flink schot in beide benen Maar taktiek, laat staan Het Program, ho maarVoor Dirks dus een uitgemaakte zaak: „We spelen om te winnen. Dit PAK moet onverslaan baar kunnen zijn." In tegenstelling tot de verwachtingen was het op de Grote Dag niet af geladen. Het stadion (plaats voor 60.000 betalende kiezers) bood zelfs een verlaten aanblik. Alleen op de ambtenarentribune gonsde het: ze waren tegen PAK en wilden geen baliediensten verrichten. Maar dat gaf niet, de afgelopen jaren hadden ze het rustig gehad en daarom konden ze wel tegen een stootje. Onder de bezoekers ook Annelien Kappeyne van der Copello. Oprecht beleed ze niets van voetbal af te weten sinds HVV geen landskampioen meer was. Dat was natuurlijk wel van voor haar tijd, maar ze had erover gelezen. In oude kranten. OVER de wedstrijd zelf kan ik kort zijn. Doordat hij onderdeel vormde van een schakelprogramma, zag ik alleen de doelpunten. Maar wat een grandioze verrassing. Van Aken draaide niet normaal, en de gaten die hij liet vallen, kon zelfs Kerling niet dichten, Amptmeijer deed wat van hem werd verwacht, sloop door de linies, maar ja zijn schot. En het geheime wapen Kuiper faalde. Voor Paks keeper PePeR was er geen houden aan. De temperamentvolle, radikaal evangelische doelwachter dook vier keer tever geefs. De fris en opportunistisch opererende geel-groene combinatie-man nen hoefden slechts twee treffers te incasseren. Na afloop ontmoette ik Combinatie supporter Frits Portheine. Hij droeg de geruite Ryverspet <geel-groen). Schaterend sloeg hy me op de schouder. „Je voorbeschouwing zat er weer naast, joh. Ik had trouwens niet anders verwacht. Wil je het systeem spelen volgens het boekje, dan heb je Per soonlijkheden nodig. Die hadden wy en zy niet." Achter me zat, stilletjes glimlachend, „Faas" Sannes, Paks verdreven trai ner. Hy, de wat bankig aandoende harde werker, had ruzie gekregen met Paks bestuur, omdat hy op een gelijkspel had willen gokken <3—3) en daar de taktiek op had afgestemd. Op staande voet ontslagen en nu in het gelyk gesteld. Zei scheidsrechter Van der Willigen, om commentaar gevraagd„De beste stuurlui staan aan wal en het blijft een spel". In verband met de politieke opstelling van beide ploegen: Th. Dirks, voor zitter van de afdeling Leiden van de Partij van de Arbeid. M. van Aken, voorzitter van de Pv.d.A.-fractie in de Leidse raad. Mevrouw C. A. Kerling- Simons (P.v.d.A.-raadslid). H. Amptmeijer (PSP-raadslid). Mevrouw N. A. de Haan-Groen, wethouder voor de VVD. Mr. F. Portheine, fractievoorzitter VVD ln de Leidse raad. Mejuffrouw mr. A. Kappeyne van de Coppello (VVD-raadslid). S. Sannes wethouder voor de P.v.d.A. A. J. Kret (raadslid Prot. Chr. Groepering), J. G. Lamers (Prot. Chr. Groepering). Baliediensten (zie PAK-programma). ADVERTENTIE Voor juwelier - horloger Haarlemmerstraat 181 DEN HAAG (GPD) De ouderwetse marktkoopman was een man die je in de gaten moest houden. Als hij koopwaar had die 12 cent per stuk kostte, was hij in staat te roepen: „Haal hier je voordeel. Per stuk 12 cent. Drie stuks voor vier dubbeltjes. Neem mee dat koopje". Dat was een zeer sterk, veel herhaald blufnummer, dat hij onder de ogen van een doorgaans toch nogal wantrouwend publiek uithaalde. Doch dat bij velen kans van slagen had. omdat het idee van afprijzing het publiek nu eenmaal in een begerige verwarring brengt. Vandaag is 't niet meer de markt koopman die met prijzen goochelt om kooplust te wekken en ook niet meer alleen de slimmerik die in de uit verkoopperiode meer roept dat hij in zijn winkel voordeel biedt dan dat hij het ook werkelijk doet. Psycholo gische goocheltoeren met prijzen wor den door fabrikanten, winkel concerns en winkeliers in een doorlopende voorstelling aan een ogenknipperend publiek vertoond. Aanbieding op aanbieding wordt dat publiek voorgezet. En natuurlijk zit er in die aanbiedingen in het al gemeen gesproken dikwijls prijsvoor deel. Maar wie kan nog beoordelen hoe groot dat voordeel is? Het ge wicht van de aangeboden produkten verandert vaak. en ook de verpak king. Dikwyls wordt er niet eens een oude prijs genoemd, waarop is „af geslagen". Aheen maar: „nu voor slechts zoveel." En als er al een oude prijs wordt «renoemd, wie weet dan of die prijs ecni voorheen werd gevraagd, of dat er misschien wordt gespeeld met het vage begrip „ver- gelijkbare prijs?" Het is een dolle boel. Waar maken (ADVERTENTIE) Alleen pakjes thee waarop de CEYLON-leeuw staat afgebeeld waarborgen u dat de melange geheel is samengesteld uit de fijnste theesoorten ter wereld! de thee met de gouden smaak Dat vindt staatssecretaris Van Son van Economische Zaken ook. Hy heeft onlangs over enkele onderwer pen die rechtstreeks de belangen van de consument, raken, aan de Sociaal- EconomLsche Raad advies gevraagd over wat er kan worden gedaan om de gang van zaken in de dage lijkse praktijk te verbeteren. Een van die onderwerpen is het cadau-stelsel, een ander dat van de onduidelijke prijsaanbiedingen. De staatssecreataris wil dat fa brikanten en i.andel bij een afprij zing waar maken dat hun aanbiedin gen werkelijke afprijzingen zijn. Dus dat de afgeprijsde artikelen eerst en men mag aannemen dat hij be doelt: in dezelfde kwaliteit en hoe veelheid méér hebben gekost. Een regeling zal nog wel even op zich laten wachten, maar als die er eenmaal is, zullen er heel wat onduidelijke dingen moeten worden opgehelderd. Alleen al in de sector van bekende merkartikelen vallen in Nederland doorlopend rond 800 „speciale aanbiedingen" te noteren. Driekwart van dit totaal aan aan biedingen komt voor in de levensmid delen- en parfumeriehandel. Ondoorzichtig Berucht is de ondoorzichte prijs stelling van tandpasta, toilet zeep. chocoladerepen en dikwyls ook die van margarine. Daarin vindt .nen heel duidelijk de noodzaak van een betere regeling. Een paar notities van de aanbiedingen-taktiek van enkele 1 van de vele merken in deze sectoren spreken voor zichzelf Prodent tandpasta. Januari '68: j twee grote tubes van fl,90 voor' f 1,43. Februari '68: drie voordeel-1 tube6 halen, twee betalen. Maart '68: de derde tube voor f 0,25. Eind '68: twee grote tubes van f 2,20 voor f 1,49. Januari '69: op twee familie tubes van f 1,55 nu f 0,50 voordeel. Februari '69: bij twee tubes een tan denborstel cadeau. April '69 2 klei ne tubes kopen, een gratis erbij. April '69: twee grote tubes voor f 1,89. Juli '69: twee grote tubes van f 3,10 voor f 2,33. Augustus '69: drie tube6 halen, twee betalen. Colgate tandpasta: Januari '68: een tube van f 0,90 gratis bij tube van f 1,40. Mei '68: twee tubes halen, een betalen. Juli '68: by tube van f 1,40 een tube van f 0,90 gratis Augustus '68: tube van f 1,40 gratis bij tube van f 1,95. Oktober '68: tan denborstel cadeau bij reuzentube. Ok tober '68: twee tubes van f 2.80 voor f 2,30. Januari '69: twee grote tubes voor de halve prijs. April '69: stukje toiletzeep cadeau bij reuzentube. Juni '69: „introduktiekorting" wegens nieuwe verpakking. Cadum toiletzeep: januari '68. handlotion cadeau bij drie stukken klein formaat. Juni '68: stukje Fo liage-toiletzeep gratis bij vier stuk ken normaal formaat. Juni '68: drie stukken badformaat van f 1,95 voor f 1,50. Oktober '69: washandje gra tis by vier tabletten. Maart '69: vier stukken halen, drie betalen. April '69: washandje gratis by vier tabletten. April '69: derde stuk bad formaat voor halve prys. April '69: vierde stuk toiletzeep gratis. Juni '69: fles handlotion bij drie tabletten. Ra, ra, wat kost tandpasta. En wat is het prijsvoordeel van de ene aanbieding, vergeleken met de vo rige. Soms in het in supermarkten zelfs onmogelijk een losse tube te kopen. Cnocolade repen worden herhaal delijk in bundels in prijsaanbiedingen gebracht. De ene keer zyn de repen dun, de andere keer wat dikker. Nie mand kan zijn prijsvoordeel uitre kenen. Bij wasmiddelen en o m, ook bij verpakte koekjes is reeds meerma len gebleken dat met een „afprij- zing" ook een vermindering van de inïioud gepaard ging. Teveel alledaagse onduidelijkheden vragen om opheldering. Want wat is bijvoorbeeld een afprijzing en wat een gewoon verlaagde prijs, waar van men mag aannemen dat hij voortaan ook zo blijft? In de marga rinebranche zijn veel binnenlandse merken dit jaar „tijdelijk" in prijs omlaag gegaan om de concurrentie aan te binden met goedkope invoer- margarine. Zyn dit nu afprijzingen of permanent lagere prijzen, als de ze vorm van concurrentie al het he le jaar door duurt? Eigenlyk heeft de minister van Economische Zaken op dit punt al een soort precedent geschapen on langs bij de handhaving van zijn prijsstop. Het Unilever-margarine merk Zeeuws Meisje, dat voorheen 42 ct. per pakje kostte, was in de priizen- slag gegaan met een prijs van 99 ct. voor drie pakjes. Toen Unilever I weer gewoon terug wilde gaan naar I de oude prijs, was de minister daar 1 op grond van de prijsstop tegen. Hij j was het er niet mee eens dat de fa- brikant zelf naar eigen goeddunken I kon bepalen wanneer de tijdelijkheid van de prijsverlaging was afgelopen. Er werd een akkoord bereikt. 1 Zeeuws meisje mocht in prijs om hoog, doch niet verder dan 39 cent per pakje. Unilever adverteerde nu met: „Van 42 voor 39 cent". Het geen maar een betrekkelijke waar heid was, want het was in feite ge worden van 33 cent voor 39 cent. bepaadl moeten worden hoe lang Er zal in een overheidsregeling j „tijdelijk" werkelijk als tijdelijk voor aanbiedingen dus eigenlijk ook j wordt beschouwd. (ADVERTENTIE) Een jaarkaart voor 1970 is ook al in december geldig. Dus 13 maanden reisvoordeel Profiteer ervan! Prijs f 50.- p.p. - echtpaar f 75.-. Vraag ernaar op het station I (Van onze financiële medewerker) De olieproducerende landen in het Midden-Oosten zullen bin nen afzienbare tijd trachten de oliewinning te beperken teneinde met de aanwezige reserves lang genoeg toe te komen om de een zijdig op de olie-inkomsten stoe lende economie voor lange tijd te schragen. Tegenover de vermin derde leveranties zullen zij dan een veel hogere prijs verlangen opdat de inkomsten niet zullen verminderen. Waarschijnlijk zou West-Europa nu al in de klem van het Midden-Oosten hebben gezeten als er niet zulke be langrijke olievondsten waren gedaan ln Libië en in Nigerië. Die vondsten maakten dat de oliemaatschappijen voor de leveranties aan Europa niet afhankelijk zyn van de kraan van het Midden-Oosten alleen. De dreiging van het monopolie van landen als Saoedie-Arabië. Koeweit. Irak en Iran maakt dat de grote olie maatschappijen wegen en middelen beramen om. als de nood aan de man komt, gebruik te maken van de enorme oliereserves die in het barre noorden van Alaska zijn aan getroffen, terwijl ook overal elders in de wereld wordt gezocht naar olievoorkomens. Dezer dagen werd in de buurt van Tasmanië voor het eerst olie aangetroffen, waaruit blykt dat de arm van de oliemaatschap pijen vér reikt als het op het speu ren naar olie aankomt. Momenteel telt de wereldbevol king 3.344 miljoen zielen, die samen een hoeveelheid brandstoffen ver bruiken welke gelijk staat aan 5.509 miljoen ton kolenequivalent. Dit be tekent per hoofd van de wereldbe volking 1,65 ton. Uitgaande van een groei van de wereldbevolking voor wat de „rijke" landen betreft met 13/4 pet per jaar en voor de „ar me" landen met 2 pet, moet er re kening mee worden gehouden dat in het jaar 2000 in totaal 6.905 miljoen mensen de aarde zullen bevolken calamiteiten voorbehouden. Zij zul len met elkaar een hoeveelheid brandstoffen gebruiken welke gelijk staat aan 23,1 miljard ton kolenequi valent, of 3,35 ton per hoofd. Het lijkt haast uitgesloten dat de hoeveelheid brandstoffen van 5,5 miljard ton nu tot 23.1 miljard ton per jaar in 2000 kan worden uitge breid. Een dergelijke progressie zou betekenen dat in de tussenliggende tijd van goed dertig jaar ongeveer 400 miljard ton brandstoffen zou worden verbruikt. In het licht van de bestaande re serves van fossiele brandstoffen lijkt dat onbestaanbaar, zelfs al zou een derde van het wereldverbruik wor den gedekt door de ontwikkeling van atoomenergie. Bovendien moet men er dan nog niet aan denken wat daarna zou moeten geschieden. Het is altyd moeilijk om in de toe komst te zien. De meeste economen zyn, zoals tijdens de jaarvergadering van de Vereniging voor de Staathuis- i houdkunde nog eens duidelijk werd gezegd, niet in staat om prognoses op te stellen, die strekken over een langere termijn dan vyftien jaar Niemand kan zeggen hoe de techni sche ontwikkeling zal gaan. I Zeker is het dat de kolenmijnen in de toekomst weinig of geen bijdra ge zullen leveren om de vermeerde ring van de wereldbehoefte aan brandstoffen op te vangen. Het is nu al steeds moei lij kei- om mijnwerkers aan te werven. De mensen voelen er niet meer voor om de haast onmenselijke ar beid diep onder de grond, verstoken van daglicht, te verrichten. Door me chanisatie zijn Ln de meeste kolen bekkens de produkties de laatste ja- onder de last van de bovenliggende aarde als het niet regelmatig wordt onderhouden. Water kan men uit de mijnen wegpompen, maar nieuwe gangen graven indien het dak is in gestort, behoort tot de onmogelykhe- den, want dat is als graven in zand, liet loopt meteen weer vol. Ook zal I liet nooit meer mogelijk zyn om de I mensen te bewegen weer onder de grond te gaan werken als zij een- maal de mijnen uit zijn. I ren sterk opgeschroefd. In de Britse mijnen beliep de pro- duktie in 1960 ongeveer 2.800 cwt per shift, nu is het haast 4400 cwt. des ondanks wordt er nu nog maar 150 I min. ton kolen geproduceerd by een i jaarlijks verbruik van 160 min. ton. Het tekort wordt voorlopig nog aangevuld door intering op bij de my nen liggende voorraden, die in vroeger jaren werden gevormd. De j kolenexport is praktisch stilgelegd. en er zijn al kolenstekende elektri sche centrales, die door brandstofge brek buiten bedrijf werden gesteld. De moeilijkheid zal zyn dat het niet mogelijk is eenmaal gesloten mijnen te heropenen. De schat kan in stand worden gehouden, maar I het dak van de mijngangen bezwijkt Niet alleen voor de brandstoffen- voorziening in de wereld houdt de sterke inkrimping van de kolenpro- duktie gevaren in. Ook voor de leve ranties van grondstoffen voor de chemische industrie zullen in de toe komst moeilijkheden rijzen. De teerchemie. welke berust op de uit de vervaardiging van cokes vrij komende stoffen, heeft al danig aan betekenis ingeboet. Olie is de grote leverancier van grondstoffen voor alles wat in de wereld van chemie de klok slaat, van kunstmest tot ny lonkousen, van synthetische rubber tot plastic toe. Wat moeten we in de toekomst voor die grondstoffen gaan betalen als de kraan van het midden oosten een beetje dich ter wordt gedraaid, ao kan men zich afvragen, en welke invloed zal dat hebben op het algemene prijspeil in de westerse landen? Het is op de vingers na te tellen dat het leven er niet goedkoper op zal worden. Voor de grote oliemaatschappijen opent zich door dit alles een goed perspectief, want als de olieprijzen stijgen is het goed mogelijk dat er ook wat meer verdiend kan worden. Zelfs zonder de prijsstijging voor ruwe olie is het mogelijk om meer be verdienen. De president-directeur van de Koninklijke Shell groep kon zich in de jongste vergadering van aan deelhouders dan ook in optimistische zin uitlaten over de resultaten van het lopende jaar. Zy zullen 10 pet. hoger zyn dan over 1968. zo voor spelde hy ondanks het feit dat de olie-afzet voor verwarmingsdoelein- den in West-Europa nadelig beïn- 1 vloed was door het zachte weer van I de haast niet van wijken wetende na- j zomer. Gedurende de eerstkomende Jaren kan op een stijging van de vraag naar olie en olieprodukten gerekend worden van 3'.£ pet. in de Verenigde Staten en van 8 '2 pet per Jaar in de rest van de vrye wereld De Ko- ninklijke Shell groep heeft de groot- ste afzet in de landen buiten de Verenigde Staten van alle oliemaat- J schappijen, zodat de groep «ook liet meeste profijt denkt te hebben van de krachtige styging, die daar in het olieverbruik zal optreden. Door uit- i breiding van de produktie van eigen velden zal het mogelijk zijn de kost- I prys van de olie te drukken, voor zo- I ver de olieproducerende landen niet aan de bel trekken om hogere in- I komsten te krijgen. DEN HAAG <OPD> Als van daag de partijraad van de KVP. die in Tilburg bijeen is, zich confor meert aan de resolutie, welke door het partijbestuur is voorgesteld, is de samenwerking tussen de christe lijke partijen een flinke stap verder. ARP en CHU gingen de KVP al voor. De radikalen ln de ARP heb ben weliswaar getracht de zaak op te houden, maar in feite is er niets aan de hand. Het urgentieprogram, waarin de samenwerking bij de ver kiezingen van 1971 tot uitdrukking moet komen, behoeft namelyk niet voor het najaar 1970 gereed te zijn. De anti-revolutionairen hebben dus alle tijd om zich op hun eigen koers te bezinnen. Intussen kan het geza menlijk program rustig worden voorbereid. Dr. Veerman, de AR-par- tyvoorzitter, heeft alweer een bijeen komst van de drie partij- en fractie voorzitters geleid alsof er geen AR- partyconvent is geweest. De heren hebben gespreken over de resolutie die vandaag in Tilburg aan de orde is. Opvallend tolerant heeft de KVP-top de beide andere partijen, hoe moeilijk die hun eigen identiteit ook kunnen prijsgeven, in- 1 zicht verstrekt in de tactiek, die vandaag Ln Tilburg zal worden ge volgd. Hoe de zaken in de partiiraad zul len verlopen, kan pas zaterdagavond worden overzien, maar het valt niet j te verwachten dat het op 'n tweede AR-convent uitdraait. Sinds het uit treden van Aarden c.s. is het radi calisme in de KVP nog slechts van ondergeschikte invloed. Mommersteeg en zijn radica- le aanhang schijnen zich trouwens wel te kunnen vinden in de resolutie, die samenwerking bepleit, maar een j exclusieve opstelling van de drie christelijke partijen afwijst. Samen werking met de PvdA blijft immers mogelijk. j Meer oppositie valt te verwachten van dr. Couwenberg, de aanvoerder van het democratisch centrum, dat l zich tegen het confessionele karak- ter van de KVP verzet. De groep Couwenberg wii van de KVP een al- j gemene volkspartij maken, die zich in het politieke centrum beweegt. Het partijbestuur weigert echter de I grondslag van de partij nog eens in I discussie te brengen, ndat de par- J tijraad zich in 1967 in Arnhem al j uitsprak voor partijvorming op chris telijke grondslag Daar komt nog bij dat vooral de I antirevolutionairen met argusogen de ontwikkelingen in de KVP op dit punt volgen. Met name de AR- ra- j dikalen en verontrusten zijn uit op een evangelische volkspartij en waarschuwen voortdurend voor sa menwerking met een gedeconfessio- naliseerde KVP. Couwenberg is al uit de KVP-com- missie „duidelijkheid" gelopen, nadat hy tevergeefs had geprobeerd de ze interne partijcommissie. die aan de vooravond van Tilburg nog snel met een rapport kwam, tot een uitspraak over het confessionele karakter van de KVP te bewegen De meerderheid van de commis sie <die niet moet worden verward met een soortgelijke commissie uit de drie christelijke partijen samen, die ook onder leiding stond van dr. Veldkamp had weinig zin zich op dit punt in de nesten te steken. De anti-revolutionaire radikalen hebben verspieders naar Tilburg gestuurd om te zien hoe de zaak zich daar op dit punt ontwikkelt Wordt de resolutie, die het par tijbestuur heeft voorgesteld aange nomen. dan kunnen de anti-revolu tionairen voorlopig gerust zijn. De resolutie spreekt zich namelijk op nieuw uit voor een christelijke po litiek vam consequent-vooruitstrevend karakter. Weliswaar een loze kreet, waarmee de KVP nog alle kanten op kan, maar toch niet geheel on- verplichtend. De resolutie verwijst namelijk voor de uitwerking naar de blauwdruk voor de zeventiger jaren, die de par ty onlangs het licht heeft doen zien. Daarin staan vele vooruistrevende zaken opgesomd, die in de komende kabinetsperiode zouden moeten wor den verwezenlijkt. De blauwdruk is niet met gejuich ontvangen. Reeds in de voorbespre king in de diverse kringen bleken vele KVP-ers zich een beetje door het hoogdravende programma geno men te voelen. Een program ma mag het echter volgens het par tijbestuur niet worden genoemd. De blauwdruk bevat slechts een schets, waaruit een kernprogramma kan worden gedistelleerd. Gezegd moet worden dat het boek je. alle kritiek ten spijt, een dappe re poging doet aan te geven hoe al die programmapunten zouden moeten worden gefinancierd De commissie die het boekje heeft ge maakt. wil de begroting saneren en alle uitgaven met een automatisch karakter op hun noodzakelijkheid bezien. Er zullen vooral subsidies moeten sneuvelen. De Tilburgse partijraad is over vallen door een lawine van papier. Behalve de blauwdruk, waarover gisteravond al ls gesproken, moeten ook de rapporten van de groep van achttien worden goedgekeurd en zal er een uitspraak moeten komen over het rapport „duidelijkheid" dat de commissie-Veldkamp op de valreep heeft uitgebracht. Als Veldkamp zijn zin krijgt wordt de partijvoorzitter lijsttrekker en daarmee tevens kandidaat-pre mier De lijsttrekker zou via voor verkiezingen naar Amerikaans model moeten worden aangewezen. R W. Hetdlnga (ADVERTENTIE) Als speciale nieuwjaars- attentie kunnen alle houders van een 65+-kaart (ook van een 3-maandskaart) op de dinsdagen 13, 20 en 27 januari helemaal vrij reizen. De 65+-kaart is dan uw spoorkaartje 2e klasse.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 7