eineken in Zoeterwoude Echtscheiding nu ook in Italië mogelijk iROUWERIJ MET 800 MAN Opnieuw vliegtuig gekaapt (9ud QUeuws ESPREK ELSINKI ORDERT Ruimtevaarder wordt onder-minister I ■1 H 1 1 breestraat 173 tv-bontshow bij van egmond Autogids gratis DE WINTER IN OPMARS HUISMAN sselvallig weer J de keuken van Rauenschild LEIDEN Uwriitechniek - oetst Chevron Autcrfiteiten Forum [ericht 1 maart 1860 ZATERDAG 29 NOVEMBER 1969 No. 32956 EIDSCH DAGBLAD feur: E. A. E. van Dishoeck r: Drs. J. R. Soetenhorst DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f 14,85 per kwartaal (postabonnementen f 17,25), f4,95 per maand (bjj vooruitbetaling), losse nummers f 0,25 Witte Singel 1, Leiden - Giro 57055 Telefoon Directie en Administratie: 25041; Redactie: 21507 )TTERDAM/ZOETERWOUDE Heineken gaat zijn iv er ij van Rotterdam overbrengen naar Zoeterwoude. De derde installaties in de Maasstad worden gesloopt. In rwoude heeft het bedrijf na besprekingen met het ge- tebestuur de beschikking gekregen over een terrein van tare in de Barre Polder, gebied dat eerder was bestemd de bouw van een elektriciteitscentrale door Leiden. Heinékenpersoneel, dat in Zoeterwoude gaat werken is zo'n an sterk. De mogelijkheden van pendelen en verhuizen wor- tensief bekeken. In Rotterdam hebben zeer veel personeels- al verklaard, dat zij naar Zoeterwoude willen verhuizen of in rking willen komen voor de door Heneken aangeboden ver- g van de dagelijkse reiskosten. Ook het technisch kantoor van uioerij, dat in verbinding staat met alle Heinekensvestigingen wereld, gaat over naar Zoeterwoude. Hierbij zijn nog eens 200 betrokken. en had de grond in de Barre reeds gekocht voor de bouw elektriciteitscentrale, die niet at, en Zoeterwoude gaat het nu terugkopen om het daar- or te verkopen aan Heineken. rg draagt voor bouwrijp wor- ineer het bedrijf in 1974 gaat n in Zoeterwoude, zal Heine- it eigen middelen een bedrag ongeveer 100 miljoen gul- ïbben geïnvesteerd. De capaci- m de nieuwe fabriek moet per én tot anderhalf miljoen hec- bedragen (Een kwart var Hei- produktie in ons land). Wat uwplannen voor dit industrie- betreft, zal vooral worden •fd naar paviljoenbouw. Hoog- noet worden vermeden. Problemen niet alle problemen zijn op- Het is bijvoorbeeld nog een of met het afvalwater van de erij zal lozen door middel van liveringsinstallatie in de buurt eiden of dat men het ongezui- water rechtstreeks naar zee Hierover wordt spoedig een ing verwacht. De wegenaanleg Zoeterwoudse industriegebied door deze vestiging van Hei- urgenter. De directie van de erij acht het verder wel nood- tLSINKI (AP, Reuter) Ame- en en Russen hebben gisteren rrste twee weken van hun over- rolgemaakt over beperking van kernbewapening. Men zou nog weken moeten onderhandelen het einde van de openingsron- Helsinki. De stemming is ken- goed, hoewel in militaire krin- n Rusland darde woorden wor- euit, die moeilijk te rijmen val et „de geest van Helsinki" ge officieren in de Sowjet-Unie n namelijk een resolutie aange- n, waarin werd gesteld dat het sn een oorlog tegen de commu- che wereld voorbereidt. Daar- ent het Russische apparaat in te staat van paraatheid te zyn, de resolutie. Ook minister ko van Defensie had op de komst van de jonge officieren Kesten ervan beticht de bewa- gs wed loop voort te zetten. f HAAG (GPD) Voor we iappel ijk werk buiten de uni- eiten wil de regering in 1970 rocent uim meer besteden dan Dit blijkt uit het we- iapsbudget-1970, dat minister ja gisteren de Tweede Kamer aangeboden. Het budget om- 3 miljoen. totale financiële inspanning e staat kan geschat worden op niljoen (dat is 3,9 procent van ijksuitgaven), als men bij het publiceerde budget de kosten wetenschapsbeoefening binnen versiteit optelt. zakelijk, dat er een spoorwegempla cement met losplaats zal komen in Zoeterwoude. Heineken gaat in elk geval met een schone lei beginnen. Men heeft geprobeerd in Rotterdam te blijven, maar er werd geen ge schikt terrein gevonden. Na ver schillende orientatiepogingen kwam de directie van het Heinekenconcern in gesprek met Zoeterwoude. Een ge sprek dat nu dus met succes is be kroond. Onderdeel De vestiging van het produktiebe- drijf in Zoeterwoude is onder deel van een hergroepering van de samenwerkende bierreuzen Heine ken en Amstel. Zo zal de produktie van Amstelbier in Helmond wor den overgebracht naar Amsterdam. In Den Bosch komt een nieuwe brouwerij, waar 130 werknemers uit Helmond werk kunnen vinden. In de Brabantse hoofdstad heeft Heineken reeds een vestiging die nu dus ge zamenlijk kan worden uitgebouwd. Ook is er sprake van dat het Am- stelcentrum in Alkmaar wordt geslo ten en dat er vandaar personeel over gaat naar de Noordhollandse vesti ging van Heineken. Prins Claus heeft gisteravond het nieuwe ijsstadion van Tilburg geopend. Bij zijn aankomst werd hij met bloemen begroet door de voor deze gelegenheid in traditio nele klederdracht gestoken 13- iarige Annette Haas. De winter rukt snel op naar onze contreien. Hier een welsprekende plaat van de besneeuwde Maasboule vards in Maastricht. Com mentaar overbodig Braziliaanse Boeing met 95 man aan boord RIO DE JANEIRO (AP) Een Braziliaans straalvliegtuig met 95 personen aan boord is vanmorgen vroeg op een vlucht van Parijs naar Rio de Janeiro gekaapt. De kaper greep boven Portugal in en eiste dat de piloot naar Cuba zou gaan. Een woordvoerder voor Varig Air lines zei, dat de Boeing 80 passagiers en 15 bemanningsleden aan boord had. Bovendien vervoerde het toestel geheime diplomatieke papieren die eigendom zijn van de Braziliaanse I regering. Het is dit jaar voor de vierde maal, dat een Braziliaans vliegtuig wordt gedwongen naar Cuba te vliegen. Het is de eerste maal dat een straalvlieg tuig op een vlucht van Europa naar Zuid-Amerika gekaapt wordt. ADVERTENTIE ROME (AFP) Het Italiaanse Huis van Afgevaardigden heeft het wetsvoorstel, dat echtscheiding op beperkte schaal mogelijk maakt, aangenomen. 1 Het voorstel kreeg de steun van 1ff «kprjnard'eden icommunisten, de irlt socialistische partijen, de repu blikeinen en de liberalen). Tegen stemden 283 volksvertegenwoordigers (christendemocraten, monarchisten en neo-fascisten) Het ontwerp gaat nu naar de se naat. waar een ruime meerderheid zich er al voor heeft verklaard. De christendemocratische minder heidsregering van premier Rumor had tevoren verklaard zich bij de wil van het parlement te zullen neer leggen. Over het wetsvoorstel is maandenlang gedebatteerd. Tot dusver is in Italië slechts scheiding van tafel en bed mogelijk. AL- de Senaat het voorstel eveneens goedkeurt en president Saragat het heeft bekraohugd, zullen de Chris tendemocraten de wet aan het Hof voor de Growawet voorleggen in de hoop. dat deze het ongeldig verklaart omdat het in strijd zou zijn met het in de grondwet opgenomen concor daat met het Vaticaan. Mocht deze hoop niet in vervulling gaan dan ADVERTENTIE Café Rest. „DE ZWAAN" BOULEVARD KATWIJK (t o. de Vuurtoren» Tel. 01718-20G4 a la carte keuken Boeiend uitzicht op zee. Voor zakehlunches. diners, recepties of uitstapjes. Onbeperkt parkeren. Het gehele jaar geopend. Bilt verwacht van heden- tot navond nu en dan hagel- of fbuien, afgewisseld door opkla- i. Matige, aan de kust af en achtige noordelijke wind. In de en ochtend lichte, plaatselijk vorst. Morgenmiddag enkele boven nul. (Opgemaakt 9 uur). 30 NOVEMBER op: 8.25 uur; onder: 16.33 uur. op: 22.33 uur; onder: 13.08 uur. rater te Katwijk te 6.59 en 19.19 aagwater te 2.41 en 15.00 uur. ceinber hoogwater 7.47 en 20.11 aagwater 3.19 en 15.41 uur). immer bestaat lilt 24 pagina's KEY BISCAYNE (Reuter) Pre sident Nixon heeft ruimtevaarder Michael Collins, die in juli in zyn Apollo 11-stuurcabine tijdens de lan ding van Armstrong en Aldrin om de maan cirkelde, benoemd tot on derminister van buitenlandse zaken voor voorlichting. Collins is in Rome geboren uit Amerikaanse ouders. Hy heeft zes jaar als ruimtevaarder gewerkt. In juli 1966 vloog hij met de Gemini-10 Hy was de derde Amerikaanse ruim tevaarder die zich vrij in de kosmi sche ruimte bewoog. Het Witte "uis zei dat Collins door minister van buitenlandse zaken Rogers bij pre sident Nixon was aanbevolen. De post van onderminister voor voorlichting is vacant geweest sinds de regering Nixon in januari aan het bewind kwam. i ADVERTENTIE vervult al uw keukenwen- sen. Keukens kijken bij de keukenspecialist Laag in prijs, fraai van lijn en onverslijtbaar. Kom eens geheel vrijblijvend kijken naar de funktionelë indeling en de onbeperkte mogelijkheden. Keukencentrum Koeleman H.v. Beyerenstraat 4, Ter Aar. tel. 01722-493 100m.2Keukenshowroonn ADVERTENTIE De modellen die kortgeleden in de bontshow van Van Egmond - Breestraat op de televisie getoond zijn, worden dinsdag-, woensdag- en donderdagavond in de zaak geshowd door mannequins. hebben de christen-democraten en hun medestanders nog een pyl op hun boog. Zij willen dan een volks stemming, omdat zy menen dat de meerderheid van het volk tegen wet telijke echtscheiding is. Het wetsvoorstel wil slechts echt- j scheiding in beperkte gevallen zoals wanneer een der huwelijkspartners tot gevangenisstraf van twaalf jaar of langer wordt veroordeeld, na ver oordeling wegens poging tot moord op de andere partner of de kinderen, wegens bloedschande, wegens aan zetting of dwang van vrouw of kind tot prostitutie, wegens mishandeling of laster of wegens verwaarlozing Het grote succes van onze bontshow heeft het noodzakelijk gemaakt, dat verschillende modellen opnieuw gemaakt moesten worden. Daarnaast ie de kollektie uitgebreid met een serie nieuwe, aantrekkelijke mantels. Drie avonden lang bent u tussen 7 en 10 uur welkom bij deze speciale televisie-show Telefoon 01710-23337 De Franse komiek Moustache, die duidelijk van veel en heel lekker eten houdt, heeft op de wielerbaan van Vincennes deelgeno men aan een omnium, waarvan de baten bestemd waren voor het kerstfeest van gehandicapte Parijse kindertjes. Tot verbazing van de geamuseerde toeschouwers zakte Moustache niet door de fiets en knapte hij evenmin uit het shirt, dat hem als een worstvel om het imposante lichaam zat. TEL. 34000 (ADVERTENTIE) bij elke Chevron pomp. t20p^nastip5vocfaufcricbA^ Uit het Leidsch Dagblad van 29 November 1869 AdvertentieKoffiehuis Eigenzorg. Zondag 28 Novem ber 1869. Soiree musicale, te geven door het Duitsche Mu ziekgezelschap onder directie van den heer Fries. Het ge zelschap bestaat uit 5 Dames en 3 Heeren. Aanvang te half 8 ure. Entrée vrij zonder ver hooging van consumptie. Donderdag-avond te acht uren had in het Nutsgebouw alhier de eerste repetitie plaats van het nieuw opge richte muziekkorps der Schutterij alhier. II

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 1