Bull General Electric houdt de vinger op de pols van de tijd Een kans voor een zekerder, beter bestaan voor mannen tussen 18 en 60 jaar. VH Modern vakman worden-het Rijk verzorgt de opleiding. VOORLICHTINGSAVOND VROOM DREESMANN DA rs Onze tijd is er een van razend snelle ontwikkelingen, vooral op het gebied van de automatisering. Buil General Electric heeft een groot aandeel in deze ontwikkelingen en houdt zich ook intensief bezig met de dienstverlening aan ziekenhuizen. Hierbij komt de grote ervaring die General Electric heeft opgedaan bij het ontwerpen en vervaardigen van kunstnieren, röntgenapparaten, pacemakers enz., uitstekend van pas. De dienstverlening aan ziekenhuizen is van een bijzonder ingewikkelde structuur. De grote hoeveelheden gegevens die dagelijks moeten worden verwerkt zijn namelijk niet alleen van administratieve maar ook van medische aard. De automatisering van deze tweevoudige informatie stroom is een probleem waarin deskundigen van 1 Buil General Electric zich 1 terdege verdiepen. L--»1 Ir» de series GE-50 en C&X Information Systems GE-100 beschikt Buil General Electric over computers die de resultaten zijn van een wereldomspannende research. De GE-50- serie omvat machines die bij uitstek geschikt zijn voor kleinere inrichtingen en de laboratoria van grote ziekenhuizen. Zo'n machine kunt u op twee manieren gebruiken. Postgewijs, hetgeen wil zeggen dat u - via een simpel toetsenbord - op elk moment gegevens kunt invoeren die u onmiddellijk wilt laten verwerken. Seriegewijs, wat betekent dat u eerst een aantal gelijksoortige gegevens verzamelt alvorens hen in te voeren. Maar welk systeem u ook prefereert, de serie GE-50 kan u altijd van dienst zijn. De GE-100-serie geeft dè oplossing voor grote inrichtingen en voor de samenwerking van kleine ziekenhuizen op één computer. Alle computers uit deze series bieden u het voordeel dat zij - zoals eigen is aan series - met behoud van de gebruikte programma's kunnen "meegroeien" in de organisatie van het ziekenhuis. Volledigheidshalve zij vermeld dat machines van de GE-50-serie kunnen worden gehuurd vanaf f. 2400,- en van de GE-100-serie vanaf f. 3750,- per maand. Onze speciale deskundige zal u over dit hoogst belangrijke onderwerp graag meer vertellen. Uw aanvraag voor zijn bezoek wordt met belangstelling tegemoetgezien. N.B. Overigens... niet alleen onze apparatuur maar ook onze service heeft een voortreffelijke reputatie. BULL GENERAL©EIECTR!C BULL GENERAL ELECTRIC (NEDERLAND) N.V., Vliegtulgstraat 26, Amsterdam-W. Tel. 020-15 89 55. Over het hele land verspreid liggen 25 Centra voor Vakopleiding van Volwassenen. Zij (ook vrouwen!) die nooit een vak hebben geleerd, in hun vak zijn achtergeraakt .of het niet meer kunnen uitoefenen worden daar geschoold, bijgeschoold of omgeschoold. Gevormd tot vaklieden die het bedrijfsleven dringend nodig heeft. Welke opleidingen? Naar gelang eigen keus, aanleg en omstandigheden kan men worden opgeleid tot: draaier, machine-, constructie-, onderhouds- of precïsie- bankwerker, lasser, gawalo-monteur, elektro-monteur, scheepsmetaal- bewerker, plaatwerker, automonteur, metselaar, stukadoor, timmerman, betontimmerman, steenhouwer, steenzetter, straatmaker. Kosteloos en bovendien De vakopleiding kost u niets. Bovendien ontvangt de cursist tijdens de opleiding.een vast inkomen, zijn er uitstekende sociale voorzieningen. De duur van de opleiding is mede afhankelijk van het tempo van de cursist. Waarom doet het Rijk dit? Deze hulp is in de eerste plaats in het belang van de mensen zelf. Maar het is geen liefdadigheidl Het algemeen belang is immers veel meer gebaat bij goede vaklieden dan bij ongesohoolde of onvoldoend geschoolde arbeidskrachten. CENTRUM VOOR OPLEIDINGVAN VOLWASSENEN Komt u er eens over pratenl Het Gewestelijk Arbeidsbureau houdt een op 27 november 1969 op het Centrum voor Vakopleiding van Volwassenen te Lelden, Rooseveltstraat 45, aanvang 20.00 uur. Bereikbaar vanaf station met bus 41. n Juweel van een gouden armbandhorloge, mede door de twee glanzende banen op de aflopende, gematteerd gouden band. 17-Steens anker incabloc, merk Velona". 250.- 14-Krt. gouden armbandhorloge aan slanke lederen band. 17-Steens anker incabloc, merk Velona*. Vierkant model in 3 charmante uitvoeringen. 110.- 'Velona is een merk van Vroom Dreesmann - garantie voor kwaliteit en voordeel. LEIDEN Vandaar deze 5-decembersuggesties Biezonder elegante brede armband, opgebouwd uit bloemstileringen in 3 kleuren goud. Ongelooflijk mooie gloedwerking. 325.- Voorname kleine broche van gematteerd en glanzend goud en een stevig gemonteerde parel. Opengewerkte gouden broche - gesatineerd, hetgeen de glanswerking van de parel verhoogt. 59.- Zeer mooi opengewerkte gouden ring met een ovale steen. Naar keuze: bloedkoraal, granaat of camee. 55.- Mooi strak en slank gehouden parelring. De parel komt volledig tot haar recht door het hoogopgebouwde puntmotief. 39.75 Modern-charmante carré hanger met een versiering van twee prachtig gave cultivé parels. 59.- Opengewerkte ovale gouden hanger, samen gesteld uit 10 geciseleerde ringlets en cultivé parel. 42.50 Rijke gouden band waarvan de schakels een fraaie ciselering vertonen. Uitstekend beveiligde sluiting. 189.- Klassiek model closed-for-ever armband van slanke, gelapideerde geelgouden schakels. 79.-

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 16