appel heeft plan gereed Veenstra speelt niet mee Alleen bij score van 1-0 verlengingen elt Gianni Rivera nu wel of niet Koude oorlog tussen PSV en AS Roma Het hangt af van kleinigheidjes Imascotte i v°°r mij nu nie'meer wei mascotte... n Hanegem n de partij fenveld van unstgras r Feijenoord Benauwde zege van Kangeroe - dames Prijzengeld op renbanen ruim 31.000,- meer AG 25 NOVEMBER 1969 PAGINA 15 fIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD !RDAM (GPD) Toen Gianni Rivera gistermiddag massagetafel stapte, tenslotte tóch het trainingspak en, ver na de andere Milanezen, naar Feijenoords liep, tóen twijfelde men weer aan eerder gedane uit- ""ïen zag men in de bewering dat Rivera morgenavond nagelt. een list van Rocco. Een slimme zet om de tegen- in verwarring te brengen, een bijdrage dus als „voed de koude oorlog". I I te doet het me niet veel. Het maakt of niet op de mat komt. Ik heb mijn plannen klaar". Happel maakte de volgende fast niet meer mee, want Feijenoord was al naar Zeist vertrokken toen Milan bij de kuip arriveerde. De introver- te Oostenrijker kon zich ook niet meer naakten, had Rivera zélf i van de wijS jaten brengen door een "^ll weggeslagen. Zuinig lach- „solo-manoeuvre" van Rivera. Ter- FMsde de vedette scherp lui- j wiil *Un ploegmakkers de bal speels i over het trainingsveld joegen, liet Rivera zich per priv -auto door de stadionpoort rijden, waarna hy vlug de massagetafel beklom. Viytige han den kneedden zorgvuldig de pijnlijke plek en dirigeerden hem even later naar de bezige Rocco-equipe. fcomst op het Rotterdamse Zestienhoven, waar enke- ordsupporters toen al met a toeters hun aanwezigheid 'EL l weggeslagen. Zuinig lach le de vedette scherp lui- omstanders met: „Ik ben I L 221 meegekomen, als franje of hoe Je het maar noemen r ik speeel beslist niet. ik Ei - week ook niet getraind". se journalisten én AC Mi- I liter Franco Carraro moes- r beamen, dat Gianni Rive- (Je formatie blijft: vanwege ird spiertje achterin het jverblijsel van een grimmi- van Wim Jansen, tijdens ontmoeting. nkele biblia :kh.^ de 4 Voorzichtig Bar: 'S locco, zwijgzamer dan ooit, voor zich uit en liet ie- onwetendheid omtrent zijn Waarmee hij de eigen zor- jufleerde en waarschijnlijk Maar Rivera, moeilijk lopend, nam niet aan het .sparren" deel Hij stond wat terzijdse en huppelde af en toe voorzichtig over het vochtige gras. „Nee, ik kan echt niet mee- I doen woensdag. Absoluut niet", be vestigde Rocco's troetelkind zijn vroe gere verklaring. Eén van Milans clubartsen was nog resoluter: „die spier is nog lang niet genezen. Dat vraagt tijd. We kunnen geen risico nemen. Maldera en Malatrasi daar entegen zijn wel hersteld. Zij mogen wat mij betreft gerust spelen". Waar- i wilde stichten by collega- mee rqccq van enkele probleempjes I 15 ontlast. Wat echter wil zeg- gen_ dat de dikbuikige Nereo vrij van zorgen is. Karl-HeinzSchnellin- ger en Santin stapten gisteren im mers met een lichte verhoging en 0\grieperig (de Duitser: door het bees- tenweer in Milaan"» uit het vliegtuig kb en moesten 's middags onder de wol aJ T T /tA'.mi blijven. Het laat zich evenwel niet! (llï nun6g6ul ernstig aanzien. Mocht een van de twee toch rillerig blijven, dan wordt Malatrasi ingezet. Nu al mag worden aangenomen, dat Maldera zeker van de partij is. Na driftig speurwerk kon men dan deze vermoedelijke opstelling noteren: In het doel Cudicini., achter: Schnel- I linger (libero», Anquiletti. Maldera, Rosato. Santin., midden: Fogi, Sor- mani, Lodetti., voor: Combin en Pra- ti wisselspelers- Trappatoni. Rogno- ni, Malatrasi, Fontana en doelman j Vecchi. ïfoon eter echter liieb zijn gedach eer ontregelen. .Ik sta arg- »ver de berichten, da/t et meespeelt. Maar in fei- Zowel voor Feijenoord als PSV Gianni Rivera wordt behan deld door een der masseurs van AC Milan in de kleedkamer van het Feijenoord Stadion. IDEN RDAM (GPD» Wim van speelt morgenavond zeker d AC Milan. De enkelbles- tfehouden aan het duel te nd Sport, is niet verontrus- :dag en gisteren moest Van het kalmpjes aan doen. ndaag zal hij volop aan de deelnemen in het door Ernst [eprezen Zeister sport com - enoord komt dus met de- rmatie als in Milaan op het het wordt", wil Happel n heel andere wedstrijd, n zeer gevarieerd, met ver- systemen, spelen. Ik ben it optimist en ik houd ern- mng met een verlenging. Ulan wéér vroeg een doel en. dat laten wy alle tac- irachten varen en gaan de Dan moeten we alles len". vond heeft Feijenoord in B-sportcentrum aandachtig naar de film van de eerste geluisterd naar de Mezen van Happel. Met na- it aan gebrek aan zelfver- het leidende aanvallers Kindvall ojn door de trainer toege- „want er moeten nu doel- fproduceerd worden". DEN HAAG (ANP) Er is slechts èèn kans dat er „verleng stukken" komen aan de Europa- cupwedstrijden die Feijenoord en PSV woensdag spelen. Die enige kans is een overwinning met 1-0 voor de ontvangende ploeg. Iedere andere uitslag brengt een directe be slissing binnen de speeltijd van ne gentig minuten. Zou de Nederlandse kampioens- ploeg of de bekerhouder met een doelpunt verschil winnen, bij een an dere uitslag dan 1-0, dan is de Ita liaanse tegenstander in ieder geval gekwalificeerd omdat volgens de re glementen van de UEFA, wanneer er geen verschil is tussen de doelpunten voor en tegen, de treffers gemaakt in de uitwedstrijd „dubbel" tellen om vast te stellen welke ploeg naar de volgende ronde gaat. In dat ge val is 0-1 en 2-1 dus niet 2-2, maar 2- 3. Heeft echter ieder van de twee ploegen een wedstrijd gewonnen en er is wel een positief doelsaldo, dan gaat de ploeg met de meeste treffers voor over. Feijenoord en PSV zijn dus in ieder geval kwart- finaist wanneer zij met twee doel punten verschil (of meer» winnen. In de tweede ronde van de Euro pese bekertoernooien zijn beslis singswedstrijden niet mogelijk. Is dus de totaal-score gelijk na twee wedstrijden en zou er zelfs een dub bele telling van uit-treffers geen doelpuntensaldo (alleen dus moge lijk wanneer de Nederlandse club met 1-0 wint» zijn, dan wordt er ver lengd. Die eventuele verlenging zal twee keer vijftien minuten duren en telt in feite als beslissingswedstrijd. De ploeg die de verlenging wint «al leen dus het resultaat van de ex tra-speeltijd telt in dit geval» plaatst zich voor de volgende ronde. Ein digt de verlenging onbeslist, dan zal er moeten worden geloot wie overgaat. In de verlenging gaat de regel, dat in uitwedstrijden gemaak te doelpunten dubbel tellen, niet op kCI »LL ERPENZEEL (GPD» »rd zal de eerste club land zijn. die op kunst- t spelen. Een fabriek in fcnzeel de tapijttegel Wers van Heugten heeft Meriaal ontwikkeld dat ttuurgras kan gaan ver- 'c geen afgelastingen geen terrelnknechten ?een verplichte rustperio- »r het veld meer, min- ttsures by valpartyen en 'Her spel op een constant fid Rotterdammers zijn al d enthousiast over de proeven die met de urnat in sporthallen zyn den. mat wordt gemaakt van kngsel van haren (uit Ame- India» en kunststoffen Xterlaag krygt een specia al *erking om rotting tegen IQ De aanschafkosten tord krijgt een proef- zullen niet lager zyn dan Wegkosten van een na- Farfd, maar in onderhoud verschil wel degeiyk Wijk zyn. EINDHOVEN (GPD) Het was, gisteren op Schiphol, goed nieuws voor Helenio Herrera. De blessure van Wietze Veen stra (na het duel tegen DOS zijn arm in het gips) hoorde hij dankbaar aan. Fluisterde hij tot zijn spelers: „Als Veenstra niet speelt, is dat een voordeel voor ons". Drie uur later was Herrera's ge loof in het niet meespelen van Veen stra niet meer zo groot. Na de eerste honger gestild en de ergste dorst ge lest te hebben in hotel Bergersma in Heeze. net afzonderingsoord van AS Roma. zei hij glimlachend: „Is het. heel erg met Veenstra? Zou hij echt niet spelen? Je voetbalt toen met je benen, niet met je armen. Ik geloof dat wc hier midden in een koude voetbaloorlog zitten. Nou ja. als het zo moet zyn PSV moet heus niet denken dat het alleen zorgen heeft. Ik heo ze ook Twee van myn beste spelers zün geblesseerd. Capello heeft een knie- en Landinl een en kelblessure. Zoals het er nu uitziet spelen zy woensdag niet. Gelukkig is Capelli wel geheel hersteld". Gistermorgen, voordat Kurt Linder en zyn team (met de reserves In totaal veertien man» vanaf het PSV- siadion afreisden naar een hotel er gens in Brabant, zei hy tegen de aanwezige journalisten: „Ik hoop dat jullie by AS Roma nieuws kunnen lospeuteren" Dat nieuws over Ca pello en Landini zal hij inmiddels wel vernomen hebben. Of hy er ge loof aan hecht, mag betwyfeld wor den. Feit is wel. dat het wel of nier, meespelen van Veenstra hem meer interesseert. wens ik heb wel eens gevoetbald in koudere landen. Als het weer zo biyft maakt het ors niet veel uit. Je kunt bovendien beier van de warmte in de koude komen dan andersom". Risico's Gevaarlijk Wietze Veenstra zelf doolde gela ten rond in het PSV-stadion. Hy mocht niet mee naar het trainings kamp. Hij moest eerst nog naar het ziekenhuis. Toch nog proberen of de doktoren een ander verband om zyn aim konden leggen. Ben van Gelder zei: „Wietze kan en mag niet spe len met een arm in het gips. Hy mag niet omdat het te gevaariyk is, hij kar niet omdat de belasting van en kele kilo's gips voetballen vooral in de Europacup onmogeHjk maakt. Pas vx>r de wedstrijd, mor genavond om half acht. weten we of Wietze toch nog in het veld kan ver- schynen. We zoeken in ieder geval naarstig naar een oplossing. Op dit Hellenio Herrera moment kunnen we er niets zinnigs over zeggen. We moeten ons neerleg gen by het oordeel van de doktoren van het Binnenziekenhuis". Het definitieve oordeel kwam gis teravond laat. Ben van Gelder maak te het zelf bekend: „Wietze zal defi nitief niet spelen. Zyn blessure s van dien aard dat hy waarschynlyk ook de eerstkomende competitiewed- stryd niet zal voetballen". De koude corlog met voor PSV als beste wapen Wietze Veenstra, zal vandaag en waarsohyniyk morgen voorttduren. Op het vlak van die „oorlog" ligt ook dit- Helenio Herre ra zal vandaag zelf op zoek moeten gaan naar een trainingsveld. Hy had het bestuur van PSV gevraagd of hy twintig minuten gebruik mocht ma ken van het hoofd veld. „Nee", beslis ten de 'PSV-notabelen. „Wy niet in Rome, Jullie niet in Eindhoven" Vandaai- dat Herrera waarschynlyk terecht zal komen op de trainings velden naby de Welschapse dyk Maar ook da. zal Herrera niet zoveel Interesseren. Hy was al lang biy dat de voor hem beruchte Nederlandse koude hard meeviel. Ook voor zyn spelers. Aanvoerder Peiro: „Het is hier wel fris, maar niet koud. Trou- Een opmerking die Bervgt Schmidt Hansen enkele uren eerder ook al had gemaakt. „Achteraf", zei Ihy, „had ik in Rome toch wel last van die warmte. Na tien minuten had ik geen lucht meer. Naar myn ge voel heb ik in Rome maar voor vijf tig procent gespeeld. Maar nu voel ik me prima. AS Roma. dat thuis met heel veel risico's heeft gespeeld, zal woensdag honderd procent beter voetballen. Willen wij winnen, dan moeten wy het nog beter doen". En hoe zal Linders opdracht lui den? Zelf wilde hy daarop niet ingaan. Geen enkele vingerwijzing in die richting kwam over zyn lippen „Ik kan geen opstelling geven, ik kan niets zeggen over myn taktiek Natuurlyk heb ik een opstelling in mijn hoofd, maar die biyft daar tot woensdagavond. Ik heb reden genoeg met HeuTtrft in de buurt niet over taktiek re praten. Het zou niet verstandig zijn die prijs te geven. Maar en dat mag iedereen weten ik ben nog steeds optimistisch. Ne de strijd :n Rome is dat wel ge rechtvaardigd. Toen heeft Rome ons niet overklast. En ik zie niet dat ze dat in Eindhoven wel klaarspelen". Linder zal zyn spelers niet anders voorbereiden op de wedstryd als hij deed in Rome Gisteren en vandaag de wei in voor een lichte training. Vanavond zal hy zyn team waar schynlyk voor het witte doek neer- planten om dc wedstryd AS Roma PSV nog eens nauwgezet te bestude ren. Dan zal hy zyn spelers ook ver tellen dat wilde stormlopen op Ro ma's defensie geen enkel succes zul len hebben. „Want", was Linders mening, „de wedstryd zal beslist worden dor een of meer individuele acties, wy zuilen moeten aanvallen. Maar alleen met slim combinatiespel. F.n niet onbelangryk is de stem van het publiek. Supporters zyn voor dit soort wedstryd en onmisbaar, zy zor gen mede voor succes ..of niet. Ik heb vertrouwen in ons publiek en daarom ook vertrouwen in de uit slag". Door Coen Moulyn „Wat gaat er morgen in de kuip gebeuren? Geen mens die het weet. Happel niet. Rocco evenmin. Want het verloop van een wedstrijd kan immers van die vreselyk kleine dingen van onbenulligheden zou ik by na zeggen afhangen. Neem vier jaar geleden de finale van de Europa Cup tussen Internazio- nale en Benfica. Allemaal drachtige theorieën van tevo ren. maar dan laat de keeper van Benf'ca <oeens een slap bal letje dcor de benen glippen Tnter wi->t daardoor met 1-0. Met andere woorden, door een slordigheid, een schoonheids foutje. wordt er prompt mee dogenloos over tonnen geld. want die hangen er vanaf be slist. Kyk. en morgen kan het óók van een kleinigheid afhangen Het huidige Europa-cupvoetbal is zo. dat één moment van on achtzaamheid de stryd kan be slissen. Uit een gewonnen duel van Wim Jansen ik noem maar een naam op het mid denveld. kan een doelpunt voortvloeien, dat voor een club als AC Milan een catastrofe be tekent. Werkeiyk. zo is het. AC Milan schynt voor een vriend schappelijke wedstryd een slor dige ton te vragen. Maar stel dat het morgen verliest, dan daalt de marktwaarde in één klap enorm. Dat risico lopen wy niet. Fe yen oord ligt he laas niet zo hoog op de markt. Hoewel, je weet nooit hoever het nog eens gaat ko men Nog zoiets, waarover Je al- tyd In het duister tast: hoe is by een speler de vorm-van-de - dag? Is hy op het beslissende moment in staat om zyn kwali teiten uit te buiten? Om me t»r>t Feijenoord te beperken, alle Jongens by ons hebben uiter aard hun bepaalde sterke punten. Ik zal ze even vlug langs gaan. Eddie Treytel heeft een flitsend reactiever mogen. Theo van Duiven bode bezit een prima gevoel voor positiespel. Piet Romeyn draait uiterst sterk, wanneer hy voor honderd procent geconcen treerd is. Rinus Israel? Ja. wat aal ik over hem zeggen? HU is gewoon achter een generaal, een allesoverheersend figuur. Dan Laseroms, Theo kan een opdracht uitstekend uitvoe ren, een man volledig aan banden leggen. Wim van Hane gem is byzonder sterk by het spelen op balbezit. Franz Hasil ts tot technisch verbluf fende dingen in staat. Over Wim Jansen zeg ik alleen: hy bezit grote kwaliteiten. Meer niet. Het moet genoeg zeggen. Kindvall kan de koele kansen- benutter uithangen. Een dode- ïyk schot bezit Henk Wery. die tevens individueel erg sterke staaltjes kan uithalen. Over mezelf praat ik natuurlyk niet. Laat anderen dat maar doen. Maar om nu op mijn uit gangspunt terug te komen, zyn we morgen in staat .»m te doen wat we kunnen? Kan Wery dat dodeiyke schot afvuren? Doet de situatie zich voor dat Van Hanegem op balbezit kan spe len? Al pieker je je suf en dat doe je voor de wedstryd je komt er toch niet uit. Neem myn voorspelling voor de eer ste wedstryd. Ik zei in Milaan: „Redden we het de eerste twin tig minuten dan komen we er goed door". Nou ia. en hoe ging het? We kwamen er In het be- Wietze Veenstra aan de kant Ner\ eus Herrera heeft dat niet. Nerveus zij ij twee handen in elkaar knijpend zei hy: „We zullen spelen op een ge- lykspel. Maar ook dat zal moeiiyk worden. Het was al moeiiyk in Rome. Ik heb gehoord dat Eindhoven beter „uit" dan „thuis" speelt. Dat zou prettig zyn'. Herrera vergeet echter een ding. Schmidt Hansen is in zyn huidige j vorm voor PSV en zijn supporters een grote brun van inspiratie. In eens kan via Schmidt Hansen het heilige vuur, dat ook tegen Rapid Wien zo fel brandde, terugkeren. Het is de vrijwel niet te temmen aanvalsdrift van de blonde Deen. die PSV zo byzonder gevaariyk kan ma ken. Eenmaal in deze sferen zyn PSV's kansen op de kwartfinale by zonder groot. Ondanks de koude oor log, ondanks de blessure van Wietze Veenstra. LEIDEN Het was te merken dat zowel de dames van Kangeroes als de dames van het de vorige com petitie uit de eredivisie gedegradeer de HML CLV de puntjes goed kon den gebruiken. De wedstryd was spannend maar het spelpeil leek nergens naar, althans zeker niet op dat wat men toch van hoofdklasse- formaties mag verwachten. Voor de supporters van Kangeroes en voor coach Coos Taconis. die deze maal de honneurs voor Johan Kwestro waarnam, was het uiteindeiyk „eind goed. al goed" toen Ans de Bok Vriellnk es. na 5 zenuwslopende sets het laatste en beslissende punt fabri ceerden. Kangeroes won met de set standen 15—6. 10—15. 15—6, 10—15, 1511. Die winst dankte Kangeroes voornameiyk aan goed. zy het ris kant. serveren. Herhaaldeiyk beland den de services van met name Adrt van der PlasSmit bovenop of tegen de lynen. Verder gaven aan beide zyden individuele acties de doorslag. Van teamverband was zogoed als geen spake. Spelend als gisteravond zal Kangeroes alle zeilen moeten by- zetten om het veroverde terrein niet terstond weer prijs te geven. Dat zou bepaald Jammer zyn, want er kan beduidend meer worden gepresteerd dan totnutoe ls vertoond. Coen MouHJn gin niet goed door en tóch ble ven we overeind. Laat ik alleen maar zeggen, dat het Idee van „we pakken ze even" belachelyk is, maar dat we daarentegen een zeer reële kans maken om de volgende ronde te bereiken. Vooral nu Rivera niet mee kan doen. Al zou het my eigeniyk helemaal niet verbazen, als hy morgen avond ineens wél komt opdra ven. Zou het niet by de koude oorlogvoering van AC Milan horen om te beweren dat hy niet kan spelen? Die mensen bulten nu eenmaal alles uit om een tegenstander in ver warring te brengen. Geluk Maar AC Milan valt dus te wippen Ik zeg het nog eens en beslist niet om meaelf moed in te spreken. Dat heb ik echt wel. Maar neem die uitwedstrijden vorig jaar tegen Manches ter United en Celtic. AC Milan redde het beide malen Dat wel. Hoewel ze met de rug tegen de muur kwamen te staan. Maar hadden ze daarby niet nogal wat geluk? Ik kan me uit die wedstryden situaties herinneren waarby het een dubbeltje op zyn kant was, of er had er een tje by Cudicini om zyn oren ge vlogen. maar het zat ze toen mee. zoals het ze wellicht mor gen kan tegenzitten. Ik bedoel maar. Alleen één ding hoop lk niet. Dat het tenslotte op een loting aankomt. Stel. dat we met 1—0 winnen en dat er in de verlen ging geen doelpunten vallen. Dan moet het lot beslissen. Dat ïykt me iets vreseiyyks. Dat Je gewonnen hebt of uitge schakeld wordt, omdat een sim pel muntstukje toevallig een andere kant oprolt. Belachelyk eigeniyk. dat zoiets, by een mil- joenenbedryf zo kun je de Europa Cup toch wel noemen kan gebeuren. Aan ons de taak, om het zó ver niet te la ten komen". DEN HAAG (ANP) De stich ting Nederlandse draf- en rensport heeft de pry zen in de klassieke dra veryen en rennen voor het seizoen 1970 met ruim f 31.000 verhoogd. De derby der dravers is gebracht op een basisbedrag van f 32 500, de der by der volbloeds op f 25.000. Daar aan deze beide koersen de inleg gel den worden toegevoegd wordt de dra versderby met een te verwachten pry zen totaal van rond 45 mille een der hoogst genoteerde draveryen in ons land Het schema der klassieken by de dravers ziet er als volgt uit: Jonker en Jofferprys leder f 10.000, Prod uk- tendravery f 20.000, Sweepstakes hengsten en merries leder f 15.000, H. van Wickevoort Crommelin Me moriaal f 10.000, Derby f 32.500. aan deze bedragen moeten nog ongeveer f 45.000 aan in] eg gelden worden toe gevoegd. De rennen: Van Brienen's Memo riaal f 8.250, Chngendaalren f 10 000. Criterium f 12.000. Produktenrermen voor hengsten en merries ieder f 8.250, Dianaprys f 10.000, 8t. Leger 20 000 en de Derby 25.000. Door de inleggelden komt by het totaal nog een bedrag van flJ.000. Inclusief de inleggelden komt in deze klassieke draveryen en rennen het recordbedrag van f 280.000 aan prijzen beschikbaar.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 15