Jan Teeuwen redde LFC Smits' va-I unique spel levert punt op IIphen leidde lange tijd met 2-1 Lugdunum struikelt over Blauw Zwart Regionale jeugd van UVS herstelt zich Roodenburg verrast toch nog tegen Papendrecht: 1-1 1 leserves KNVB Leidse spelers te individualistisch Tempoloos Excelsior verliest met 3-1 DAG 27 OKTOBER 1969 PAGINA lft ilDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD (door Ruud Paauw) PHEN Tien minuten voor het einde van AlphenLFC, 21 voor de gastheren, draafde LFC-verdediger Jan ven van achteren naar voren om te kijken wat hij kon uit en in het Alphense doelgebied bij de vrije schop die Van hoven op de rechtervleugel kreeg te nemen. De bal suisde richting van de Alphense keeper Proost en daar, vlak bij joel, was Teeuwen al zijn tegenstanders te glad af, óók de jtineerde Jan Kluivers. Met een felle kopstoot zond de ■er de bal naar de linkerhoek, waar Proost zich tevergeefs toe boog. Twee-tweeTeeuwens gezicht drukte, na die coup, een mengeling van verbazing en opperste ver ing uit. ag Alphen. met de meet al in de kanaries nog juist langszij Een teleurstelling uiteraard je thuisclub, die vlak na rust -1 was gekomen en die voor- zo heel lang achter slot en d had kunnen houden. Maar ie Alphenaren gaven, toen dp igller eenmaal was verwerkt, il de puntenverdeling een ac- beeld van de strijd gaf. ïainer Kraak was er best over leken: „We moesten aantreden Munne, Meurs en v. d. Lin- Wat dat voor ons betekende, ik nauwelijks te zeggen. Het Iftn gevoelige verzwakking. Dat spel vind ik dan ook een goed sat". Onrust ontbreken van dit drietal was in de eerste helft duidelijk baar bij LFC. Het borrelde van rust bij de geelzwarten. De op was bedenkelijk licht van con- tó, voor zover hij niet geheel ik. Knalharde ballen van de rhoede naar de vuurlinie wa tering en inslag. Vooral Dick had er een handje van. En die weggetrapte ballen kwamen snel terug als zij gegaan wa daar zorgde Alphen wel voor beschouwd hadden de gasthe- in die eerste helft het macht- rachteloze LFC weg moeten be- De Alphenaren stroomden gelijk water door een flesse- LFC-helft in. Maar Al- heeft nog altijd geen goede nger voor animator Klaas de (geblesseerd) kunnen vinden, leek wel. De doortastendheid de lijn Boesveld-Frits v. Geen- •rs-Ederveen was gering. Er len wel wat kansen (Ederveen ten hoge voorzet boven op de elanden en Van Geen schoot lien meter hoog over), maar de verzandde in een moeras van ;heid en onzuiverheid, of werd de LFC-defensie. waarin Aat het erg goed deed. onscha- gemaakt. Volkomen tegen het jeeld in nam LFC. na een half de leiding. Van Laarhoven zet- hoekschop goed voor doel en Weerlee schoot daaruit met schitterend omhaal langs Proost geschrokken Alphen had vijf *cn nodig om de Leidenaars te halen. In de 36ste min de de matig op dreef- zijnde dd de bal uit een vrije schop I de doelmond. waar de in de I geraakte Visser het leer slechts jes kon wegtikken. Res. Ie klasse arta 3Gouda 2 02, UVS 2— noord 3 10, HOV 2CVV 2 Neptunus 2DCV 2 04. RVC (vermaas 2 0—1, Excelsior 3- 3 1—0. Res. 2de klasse A ikkwartier 2VIOS 2 02, (den 2VCS 2 3—2. VUC 2— 2 3_i Quick Steps 2—HBS 2 VFC 2—Scheveningen 2 2—2, k 2—Roodenburg 2 1—1. Res. 2de klasse B. 30 4—SW 3 1—4, Herems DVS iblasserdam 2 20, CKC 2CW -1. ON A 2—Spartaan '20 2 2—2. 3—De Hollandiaan 2 02, Coal IHC 2 0—2. Res. 3de klasse A. akkwartier 3Lugdunum 2 53, 2—Wilhelmus 2 21, SJC 2 Lisse 2 1—2, GDA 2—Was.se- 2 5_o, Tonegudo 2—De Post en 2 2—1. Res. 3de klasse B PC 2Blauw Zwart 2 01. Spel. 3—DOCOS 2 0—1, VCS 3— IA 2 2—3. Lpugdunum 3—TOGB -O. HBS 3—BMT 2 2—1. Res. 3de klasse C ONK 2—Alphen 2 1—2. Olympia NA 3 1—1. Lekkerkerk 2—GSV 2 Hillegersberg 2Stolwijk 2 22 Ik 3VEP 2 2—4. iTERDAG: Res. 3de klasse A kgstgeest. 2Noordwijk 3 31, M3—Haz. Boys 3 3—4. Res. 3de klasse B kluwen 4Loosduinen 2 42. De zeer actieve Alphense halfspe- ler Huls mikte de bal daarop tus sen de palen (11). Vlak voor rust kwam Visser nogmaals in moeilijk heden toen een hard schot van zijn lichaam terug in het veld sprong, maar na veel hocus-pocus kon die situatie door LFC worden geklaard. De geelzwarten sloten de eerste helft af met een vurig schot van Han- naart tegen de Alphense lat. Inmid dels was bij de gastheren Frits van Geen vervangen door Mulder, hetgeen een omzetting in het elftal tot gevolg had. Gerrit van Geen ging nu in de spits spelen en Mulder stel de zich in de defensie op. Treffer In de tweede helft brak Alphen onmiddellijk door naar een treffer. Ederveen wierp van links een hoge voorzet het Leidse doelgebied in. waar Visser net niet bij kon. Ger rit van Geen wel en zfjn mooie kopbal trof doel: 21. Daarna be gon LFC. begrijpelijk naar voren te dringen. Best was het spel nog al tijd niet, maar de lange trappen wa ren nu gelukkig toch verdwenen. Al phen-aanvoerder Jan Kluivers zag met toenemende ongerustheid hoe zijn rechter-verdediger Jansen steeds vaker voorbij werd gelopen door Gubler. Hij dirigeerde daarom Jansen naar het midden en zette de potige Daan Koopman op de rechtsbackplaats. Deze laatste maak te Gubler het spelen vrijwel onmo gelijk door in alle standen overtre dingen tegen hem te begaan. (Scheidsrechter Ballegooijen: „Ex- had nog maar heel weinig moeten gebeuren of hy was in het boekje gegaan"). Kluivers begreep niet waarom zijn clubgenoot zich zo ge droeg: „Daan is een stei-ke back. die hoeft helemaal niet zo te spelen. Bo vendien schoten we er niets mee op. Door al die vrije schoppen werd het juist erg om ustig in het doelgebied". Ui? een vrije sohop forceerde LFC ook de al in de aanhef vermelde ge lijkmaker. maar curieus genoeg werd die overtx-eding op de andere vleugel begaan Velen waren de mening toegedaan dat Pi-oost de kopbal van Teeuwen had kunnen keren als hij zijn vuist inplaats van zijn gestrekte hand had gebruikt. Proost: „Dat is beslist niet waar. De bal vloog langs de top pen van mijn vingei-s. Als ik een vuist had gebx-uikt, zou ik hein niet eens hebben aangeraakt". Kluivers tenslotte: „We hebben de winst la ten glippen en dat had niet mogen gebeuren. Ik wil wel toegeven, dat dat laatste kwax*tier tamelijk zwaar was. Maar wat wil je? Ik ben geen 20 meer, maar 35. Zo tegen het eind van een wedstrijd ga je dat voelen". (door Bert Paauw) LEIDEN Lugdunum heeft zich grandioos verkeken op het Wassenaarse Blauw Zwart. De op de onderste plaats van de ranglijst vertoevende Blauwzwarters verrasten de favoriete Leidenaars (en waarschijnlijk ook zichzelf) met snel, effectief voetbal dat tenslotte in een 01 zege uitmondde. Weliswaar moest er een kanjer van een misverstand tussen Han Bavelaar en Lou Honsbeek aan te pas komen om de Wassenaarders op het overwinningspaard te helpen, maar dat doet toch niets af aan de prestatie van de gasten. Met een onblusbare inzet als sterkste wapen besliste het met vier invallers opererende Blauw Zwart de strijd in zijn voordeel. Het regionale jeugd- ide rust verkregen de Leidenaars De kopbal van Jan Teeuwen, die LFC bij Alphen nog een ge lijkspel bracht De Alphenaren Jan Huls en Rinus Koopman ve ren tevergeefs de hoogte in. (Foto Leidsch Dagblad) Of de spelers van Lugdunum met i overmoedige gedachten het hobbe lige terrein aan de Haarlemmertrek- vaai-t betraden is moeilijk te zeggen, feit was wel dat zij duidelijk waren verrast door de felle tegenstand die Blauw Zwart hen bood. Al na vyf minuten spatte een kopbal van de de gevaarlijke Rein v.d. Ham, die de Lugdunum-defensie vele malen de baas was, boven doelman Hons beek tegen de lat. terwijl even la ter een keiharde schuiver van de- j zelfde speler het groenwitte doel I maar net miste. Deze Wassenaarse j wapenfeiten hadden voor Lugdunum I het sein moeten zijn voor een stevi- ger aanpak van zaken. Maar de Leidenaax-s bleven volhard- den in een tempoloos. individualisti sch spelletje waar de Blauwzwar ters wel raad mee wisten. De groen witte aanvallers, totnutoe in de com petitie goed voor twee doelpunten per wedstryd. kregen geen centime ter ruimte. Vooral Hans van der Starp werd door de Wassenaarse de- I fensie volkomen „gemuilkorfd". De enige die in de eerste helft het Blauw Zwart-doel in gevaar bracht was Wim de Roo. De blonde Leidse half spe ler kogelde even buiten het straf schopgebied een vrije schop door het I Wassenaarse muurtje. Doelman Piet Pietei-se reageerde echter bliksem- snel en verwerkte het projectiel tot I hoekschop. I In de tweede helft vei-wachtte iedereen een „ander" Lugdunum aan het werk te zullen zien. Die verwachting bleek ongegrond. De kik kers lieten him „gepingel" niet va ren en verwaarloosden bovendien het middenveld op zo'n schrikbaren de manier, dat de kans op succes vrijwel nihil was. Eerst toen links binnen v.d. Ham na 12 minuten een foutieve terugspeelbal van Bavalaar bekwaam afstrafte (0—1) ging er by de Leidenaars een lichtje branden. Steeds vaker was nu de bal in het doelgebied van Blauw Zwart te vin den, waar een aantal Wassenaarders intussen voor anker was gegaan. Doelman Pieterse bracht in die pe riode vele knappe reddingen op zyn naam. Hy stopte o.a. een vliegend schot van De Roo. een prima kop bal van Henk de Cler terwyl ook Collé het, in volkomen vrye positie, tegen hem moest afleggen. Met het vorderen van de speeltyd werd het spel van de Leidenaars nog onzeker der en onzuiverder dan het al was. Een paniekerig slotoffensief resul teerde nog wel in een aantal gevaar- lyk situaties voor het doel van Pie terse maar niet in de begeerde ge- lykmaker. Gijs Collé laat hier een uit stekende scoringskans onbenut. Hij schiet, uit volkomen vrije po sitie, de bal tegen doelman Pie terse van Blauw Zwart aan. Collé noch de andere Lugdunum-spe- lers slaagden erin doelman Pie terse te passeren. (Foto LD/Holvast) LEIDEN elftal van UVS heeft zich zaterdag middag in de Kikkerpolder hersteld van de zware nederlaag, die het vo rige week tegen ADO heeft geleden. Het aanzienlijk minder goed spelen de Excelsior, dat zich bovendien in de tweede helft teveel liet „aflei den" door de vele zwakke beslissin gen van scheidsrechter v. d. Heyden, werd met een 31 nederlaag naar Rotterdam teruggestuurd. De Maas stedelingen hebben nog wel even een beter resultaat mogen proeven. Juist in een periode, waarin het leek, dat de blauwwitten het ope ningsoffensief van de gasten had den gepareerd, viel een Rotterdam se treffer. Handel profiteerde van een aarzeling in de Leidse defensie: 01. Maai- twee minuten later liet v. Putten van dichtbij al weer de gelijkmaker aantekenen en voor zelfs nog een voorsprong. De ver op gedrongen Excelsior-defensie moest in de 37ste minuut toezien, hoe v. Putten vanaf de middenlijn aanvals- spits Martien Hereur lanceerde, die doelman Rijkens kansloos liet: 21. De tweede helft kenmerkte zich door rommelig spel met veel overtredin gen. Dit leidde al in de 8ste minuut tot een strafschop, toen de doorge broken Piet v. Putten werd „ge vloerd". Kees de Roode maakte van elf meter geen fout: 31, Boven dien meer vermeldenswaardige ogenblikken heeft die tweede helft nauwelijks gekend kwamen nog iwee Excelsior-spelers (Reits wegens aanmerkingen op de leiding en Hey wegens een poging tot natrappen) in het boekje van de heer v. d. Hey den terecht. Het deed aan de score niets meer af of aan: 31. Toetbal De 23-jarige Algerijn- prof-voetballer Bosquier heeft dit weekeinde gemeld by de «darnse eerste divisie club Ex- at. De 23-jarige Bosquier heeft Jaar als prof gespeeld in het d van Stade Reims (Fr.) By |lsior wilde men de Algerijn, die contact had gezocht met Fey- *d niet voordat men hem had spelen een contract aanbieden. (Door René Vos) LEIDEN Trainer Smits' va-banque spelletje heeft Roodenburg in de thuiswedstryd tegen het hoog ge noteerde Papendrecht een kostbaar punt opgeleverd- 1—1. Na de beschamende (50> nederlaag tegen Nep tunus van veertien dagen geleden had de oefenmees- ter van de blauwzwarten het mes krachtig in de ploeg gezet, maar gistermiddag, in de eerste vyfen veex-tig minuten, kwam hy al tot de ontdekking, dat al die wijzigingen toch niet meer hadden opgeleverd dan een piepklein pennemesie, waax-mee de Noordbe woners zonder overtuiging en met nog minder suc ces wat aan het beton van de Papendx-echt-verdedi- ging krabden. Koortsachtig boog Smits zich in de rust dan ook opnieuw over het voetbalschaakbord, waarop Rooden burg (een 01 achterstand, teiwyl het op dat moment ook al 375 voetbalminuten geleden was. dat de Noordbewoners hun laatste competitie-doelpunt had den gescoord) al vrijwel mat stond. By de aanvang van de tweede helft had Smits zijn nieuwe krijgsplan klaar: Rob de Meza. als een diep ongelukkige rechtsbuiten gesta t, verhuisde naar links, de debutexende A. Jansen (uit het derde» kon zich gaan verkleden en Isaak Klinkhamer, die de eerste helft op het bankje van de reserves had gezeten, kwam als rechtsbuiten, de ploeg completeren. Smits nam daarmee een groot risico. Voor rust had hü de geblesseerd geraakte rmddenveldspelen- Hennie Roodenburg al moeten vervangen door Koos van Weer lee en met het in de xnst „naar huis sturen" van A Jansen had hy dus beide toegestane wisselspelers „verbruikt". By ernstige blessures niet denkbeeldig, want bepaald zachtzinnig werd er niet gevoetbald zou de Roodenburg-ploeg numeriek in een ongunstige situatie ten opzicht van Papendrecht komen te ver keren. Maar het pakte allemaal bijzonder gelukkig uit. Uit de eerste de beste Roodenburg-aanval na de hervat ting en uit de eerste de beste trap die invaller Klink hamer tegen de bal gaf. werd een doelpunt geboren. Papendrecht-doelman Ronxyn ..ad geen verweer tegen de felle schuiver waarmee Klinkhamer een einde maak te aan een verwarde situatie voor het roodzwarte doel- l—1. Eindelijk, na 376 minuten voetballen, weer een com petitie-doelpunt voor de Noox-dbewoners. Het was alsof er manna uit de hemel daalde, alsof een stoffig ver dord plantje door een koele waterstraal werd be roerd. Roodenburg geloofde weer in zichzelf. Ineens was daar weer de overtuiging, de inzet, die zolang zoek was geweest. Een fraaie wedstrijd? Nee. dat werd het ook na het verrassende Roodenburg-doelpunt niet Maai- de blauwzwarten px-obee'den het weer. Ze kre gen vat op het geschrokken Papendrecht, dat zich beslist niet ten onrechte al winnaar had gewaand. Bijna had Klinkhamer, kort na het eerste, op bijna Identieke wijze een tweede doelpunt gescoord. Hij nam een voorzet van de na rust in zijn spel groeiende De Meza ineens op zyn schoen, maai- ditmaal had zijn schot niet de juiste richt big. In de vyftiende minuut van de rommelige, vaak voor blessures onderbroken wedstrijd, werd Den Os. nadat hy zich meester had gemaakt van een verkeerd teruggespeelde bal, ruw door Papendrecht-verdediger Troost van de bal ge duwd, maar arbiter Simonis, die steeds maar rug nummers wilde bekyken. wilde er geen penalty in zien, En tenslotte, in de 37ste minuut, ondei'stx-eepte een snoeihard door Sam den Os genomen vrije trap rakelings over de kruising ook al het herwonnen zelfvertrouwen van de blauwzwarten. In de eerste helft was dat zelfvertrouwen er niet geweest. Geen moment. Het omslachtig, zonder tempo zonder vei-rassing opererende Roodenburg leek toen een weerloos slachtoffer te zullen worden van een Papendrecht, dat overigens voor een van de leiders van de eerste klasse B ook maar een beduimeld visi tekaartje afgaf. Maar de roodzwarte bezoekers speel den net zoveel snellex* en directer hun aanvalsspit sen boden zich ook wat beter aan dat hun 01 voorsprong by de rust verdiend was Zelfs al hadden zij him ti-effer voor een niet gering deel te danken aan een fout van maestro-doelman Mat Keereweer. die. toen Papendi-echt-linksbuiten Ooyen van de ach- tex-lijn af de bal met een boog voor doel trok, zich by de eerste paal had opgesteld. Het leer was daardoor onbereikbaar voor Keex-eweers reikende handen. Spits v. d. Linden kon vervolgens ongehinderd inkoppen. Sam den Os breekt door de i nuut van de wedstrijd na een zichtbare Jan Rietkerken. Links verdediging van Papendrecht.dieptepass van de niet op de foto I Rob de Meza. Dat gebeurde in de eerste mi-1 1 (Foto LD/Holvast)

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 11