ipaans parlementslid diep eleurgesteld over regime 3 voor u en voor u... paalde politici houden democratisering tegen Elizabeth Taylor krijgt kostbare diamant toch f2000,- 18 maanden f 124,73 p.m. aflossen of f5000,-* 24 maanden f238,14 p.m. aflossen SPI0NNENPAAR KWAM GISTEREN IN POLEN AAN de bank waar ook zich tfiuis voelt WAAROM ALLES ZO GEHEIM? LICHTPUNT VOOR HET BEDREIGDE In vogelvlucht Lanceringen aan lopende band 25 BlDAG 25 OKTOBER 1969 LEIDSCH DAGBLAD PAGITTA 9 ADVERTENTIE (Van onze correspondent) BCELONA (GPD) In oktober 1967 was Don Eduardo igona, een rijke industrieel uit Barcelona, de grootste over- jiaar van de eerste vrije verkiezingen in het Spanje van raai Franco. Nu, twee jaren later, is hij één van de meest lire politici, die grote bewondering oogstte met zijn op- i in het parlement, en desondanks heeft hij zijn activiteit Ivolkomen mislukking" genoemd en zijn ontslag ingediend. Voorkeur onafhankelijk kandidaat zon- steun van radio en televisie betrekkelijk weinig propa- in de pers (hetgeen hem niet- nog 100.000 gulden kostte i wist lertijd 435.815 voorkeursstem- te behalen. Daarmee werd hy een andere kandidaat, een leringsfunctionaris die wel •ide propagandasteun genoot, die het hoogste aantal stem- |ln heel Spanje kreeg in de ver in voor de zogenaamde „ge- ;enwoordigers" in het par- Aangezien Spanje geen po partyen kent, worden de drie groepen in het parlement of aangewezen als vertegen- Iers van resp. de officiële iden. de gemeentelijke en pro- ile besturen en de gezinnen, lanaliseert volgens de politieke in van het regime de voor- aste belangen van het volk. aanwezigheid van de vry ver- „gezinsvertegenwoordigers" in parlement was één van de drie d fcaamste moderniseringen, die «kondigd werden in de nieuwe dwet van januari 1967 Deze dwet, destyds in regeringsdocu- ten beschreven als de basis van democratisering van ons regi- j).kondigde als belangrijke wijzi- fn aan: benoeming van een minister- jdent zodat generaal Franco, nu >1 staats- als regeringshoofd, een van zijn macht zou opgeven; onafhankelykheid voor de of- le vakbonden die door regerings- :tionarissen werden bestuurd en rvan alle 13 miljoen werkende ajaarden verplicht lid zijn; directe en vrije verkiezingen een honderdtal van de 564 par- l.|entariërs. Voorzichtig laar sinds de vlaag van demo- n Éenng in 1967 haar hoogtepunt ïkte is de volksinspraak in rege lt szaken grotendeels „de mist inge- Generaal Franco heeft wel opvolger aangewezen voor lijn dood. maar nog geen deel zijn macht uit handen gegeven een minister-president te benoe- roen de nieuwe wet over de offi vakbonden begin oktober ein- ]k aan het parlement werd voor- wam er een golf van protes wegens het uitblijven van de be 'de onafhankelijkheid ide voorzit- stoel van het nationale vakbonds- :uur blijft bezet door een minis- die door het regeringshoofd naar iddunken wordt aangewezen). En slotte, wat de democratiserende oed van de gezinsvertegenwoor- ïts betreft, spreekt het aftreden Don Eduardo Tarragona boek- knor Tarragona is een 52-jarige liaan, die er uitziet als een 19- «euwse patriarch compleet met haar en een snor. Hij gaat lit door zee en houdt er niet van blad voor de mond te nemen, leen hem in het parlement en regeringskringen heel wat tegen- Iers heeft bezorgd, Toen wU opzochten had hij echter Juist ontslag ingediend, hetgeen hem een Madrileense persconferentie nlddellyk het gezelschap van de ifdcommissaris van de gevreesde fitieke politie had opgeleverd. Der- tr» toonde hy zich vry voorzich- TARRAGONA tiek, die geen verstarring kan toe staan". Dat wil zeggen. Franco deed een beroep op de Spanjaarden om hen aan te moedigen deel te nemen in de politiek, omdat hy zich reken schap had gegeven dat Spanje gebrek had aan nieuwe mensen, die niet verstard waren door het goede le ventje. Myn dagelyks contact met het volk deed my vrezen dat het mislukken van het openbaar bestuur, de ver starring en de onbekwaamheid zou den leiden tot de ineenstorting van het huidige systeem, en dat zou ca tastrofaal zyn omdat er geen nieuw systeem klaar staat om de taak over te nemen. Voordelen Laaghartig knor Tarragona, hoe komt hel u pas in 1967. op 50 jarige leef- fn op het toppunt van een druk- «ette zakencarrière, plotseling in Politiek ging? .Tijdens de burgeroorlog had ik te jaren aan de kant van gene- il Franco gevochten. Ik wilde een Spanje, maar dan voor alle injaarden en niet alleen voor een Sne groep bevoorrechten. De laat- tyd begon ik, zoals de meerder- A van ons volk, er genoeg van bijgen dat bepaalde politici, steu- sd op hun verleden als overwin- in die broederstrijd, grazen de lijken van de honderdduizen- doden, die er in onze burger dog vielen. Het moet nu uit zyn het goede leventje ten koste o de doden. Dat is een laaghar- t rekening die zU steeds weer senteren. in de laatste Jaren heeft generaal *nco stukje by beetje een deel n de uitzonderlijke macht, die hy lertijd kreeg, opgegeven En toen de nieuwe grondwet aankondig- verzekerde hij dat er „een nieu- •tappe was geopend in onze poll- In 1967 was ik erva, overtuigd dat generaal Franco de Spanjaarden, dus ook my, de mogelijkheid bood om in de politiek doeltreffend werk te verrichten, als allen zich aan de spelregels zouden houden. Ik ben er nog steeds van overtuigd dat dit zyn bedoeling is. Een mandaat als volksvertegen woordiger bood twee voordelen: par lementaire onschendbaarheid en de mogelijkheid om via pers. radio en televisie het hele land te bereiken. Het grote politieke probleem van Spanje is volgens my het gebrek aan informatie, de kortsluiting tus sen de politici en het volk. Hoewel het bepaalde leiders goed uitkomt te beweren dat de Spanjaarden geen belangstelling hebben voor de politiek omdat zy zo het geringe ledental van de staatspartij kunnen goedpra ten, is dit volgens mij niet waar De afzijdigheid van het volk komt door een gevoel van „wij kunnen toch niets doen", hetgeen alleen zyn dui delijke en juiste inzicht in de poli tieke toestand van ons land bewyst, maar het volk toont wel degelijk be langstelling voor politieke kwesties, het ontbreekt alleen aan brede in formatie, aan een open gedachten- wisseling tussen de politici en het volk. Dit zijn de redenen waarom ik be sloot mij voor te stellen als kandi daat in de vrye verkiezingen voor de gezinsvertegenwoordigers in de pro vincie Barcelona". U treedt halverwege uw termijn af onder het protest dat uw activi teit als volksvertegenwoordiger op een totaal fiasco is uitgelopen. Hoe bewyst u dat de voortzetting van uw taak in het parlement nutteloos zou zyn? „Sinds myn verkiezing zyn er 465 werkdagen verlopen. In die korte tyd ontving ik 2.452 brieven met raadplegingen van kiezers (als ik 73 anonieme brieven buiten beschou wing laat) aangaande problemen die ik meestal in het parlement aan de orde heb gesteld. Wantoestanden In myn kantoor ontving ik ruim duizend bezoeken van gezinnen die my hun problemen vertelden en waarbij ik van verschrikkelijke wan toestanden heb moeten horen. Ik nam deel aan 90 vergaderingen waar sociale problemen besproken werden. Ik schreef 32 artikelen over sociale onderwerpen in de pers, en verzond 245 brieven naar dagbladen om bepaalde kwesties toe te lichten. MUn secretariaat heeft me 5000 gul den in de maand gekost. Ik noem u al deze cijfers om te bewijzen dat myn contact met het volk zeer nauw was. Als gevolg daarvan heb ik by de regering 159 vraagstukken aangesne- zoeken. Talrijke mensen hielden mij op straat aan om me te feliciteren met mijn optreden en anderen om me te zeggen dat ik voorzichtig moest zyn. Sommigen zeiden me zelfs dat ze, wanneer ik eenmaal in de gevangenis zou zitten, mij sigaret ten zouden komen brengen Van al die 159 verzoeken heeft de regering niet op één positief gerea geerd. Een groot aantal van mijn vragen, officieel ingediend als ge schreven verzoek van een parlemen tariër. wachten nog steeds op ant woord of verdwenen in de doofpot. Ik ben dus tot de slotsom gekomen dat, zolang men het huidige parle ment niet respecteert door de ver zoeken van een parlementariër onbe antwoord te laten, myn optreden zinloos is. Let wel, het enige wat ik vraag is dat men de bestaande re gels eerbiedigt. Zo staat er in geen enkele wet of reglement dat de pers geen toegang mag hebben tot de de batten in het parlement. Niettemin heeft de voorzitter van het parlement dit zonder meer aan de journalisten verboden". Senor Tarragona, u verzekert dat u in 1967 en ook nu nog over tuigd bent van de bedoeling van ge neraal Franco om het staatssysteem te democratiseren. Waaraan wijt u dan de mislukking van uw democra tische actiivteit in het parlement? Niet tegen Franco „Mijn kritiek gaat Inderdaad niet tegen generaal Franco, die my al tijd naar volle tevredenheid heeft behandeld en mij twee audiënties toestond. Vooral tijdens het eerste gesprek, dat anderhalf uur duur de, liet hy mij vryuit alles zeggen wat ik op m'n lever had, en dat was nogal wat. Hy toonde grote belang stelling en het bleek dat hij sommige van de toestanden die ik hem uit eenzette absoluut niet kende. Nee. tegenwoordiging opgeeft van de men moet de oorzaak lager zoeken. 435.815 personen die hun vertrou- by de mensen die door een doorge voerde democratisering hun mooie baantjes zouden verliezen. Ik denk vooral aan gemeentelijke en provin ciale autoriteiten. Toen ik, geheel overeenkomstig de wet, mijn kandi datuur stelde, werd ik op onwettige wyze tegengewerkt door plaatselijke overheden, o.a. door burgemeesters die ondanks dergelijke praktijken nog steeds lid van het parlement zyn. Zelfs de plaatselijke vakbonden, die volgens het nationale bestuur voor niemand party mochten kiezen, werkten openlijk mijn verkiezing te gen. en myn protesten verdwenen in de doofpot". Tot Mot. senor Tarragona, er zijn op uw besluit allerlei commentaren gekomen. Zelfs verzekerde een krant dat uw politieke personaliteit „in re serve" bleef. Betekent uw aftreden dat u uit de politiek gaat en de ver- NEW YORK (Reuter» Elizabeth Taylor krijgt toch de door haar be geerde 69.42 karaats-diamant, die donderdag op een veiling in New York voor een recordbedrag van 3.7 miljoen gulden aan een juwe lierszaak werd verkocht. Haar man Richard Burton, die op de veiling de steen aan zijn neus voorbij zag gaan. koopt de in een ring gevatte diamant nu op zyn beurt van de ju welier. Dat de prijs die hij ervoor moet betalen een stuk boven het eerder genoemde bedrag ligt, lijdt geen twijfel. Naar de juwelierszaak Carrier in New York gisteren meedeelde had Burton laten weten dat zyn vrouw „erg teleurgesteld" was ge weest. De juwelier wil de diamant eerst nog enkele weken tentoonstel len alvorens hem over te doen. Eli zabeth Taylor zit intussen al aardig in de steentjes. Zij is om. ook eige nares van de 33-karaats Kruppdia- mant en van de vermaarde parel La Perigrina. wen in u stelden? „Wat de commentaren betreft, u hebt zelf in mijn kantoor kunnen zien dat het aantal adhesiebetuigin gen dat ik momenteel ontvang het I aantal veroordelingen vele tientallen malen overtreft. Of ik uit de politiek ga? Vergeet I u niet dat ik niets anders heb opge- geven dan myn parlementaire on schendbaarheid en mijn volksverte genwoordigerssalaris van 250 gulden per maand. Als iedere andere privé- persoon in Spanje kan ik belang blijven stellen in de politiek, niet waar?". 2000 5000? <*0 hoer J. W. Hoogoven beheerder bijkantoor Amciehra Contant geld nodig voor privé-doel einden? Neem een persoonlijke le ning bij de NMB. Dat gaat prettig en snel. Bijvoorbeeld: 3000,- in han- den, betaling in 18 x f 186,28. Of: f 10.000,- in handen, betaling in 36 x 335,65. Loop eens binnen bij het dichtstbijzijnde NMB-kantoor. Men geeft u er graag alle inlichtingen over de persoonlijke lening. U zult zien, dat bij de NMB de persoonlijke lening samengaat met persoonlijke service. LONDEN, WARSCHAU 'AP, Reu ter) Het beruchte spionnenecht- paar Morris en Lola Cohen die zich onder de naam Peter en Helen Kroger in Engeland schuldig maak ten aan het verstrekken van Britse militaire geheimen aan de Sow jet- Unie is gisteren per vliegtuig uit Londen ln Warschau aangekomen en onmiddellijk met onbekende be stemming doorgereisd, vermoedelijk naar Lublin, waar mevrouw Cohen familie zou hebben. Tijdens de vlucht hadden zij ge weigerd de meereizende journalisten te woord te staan; wel lieten zij zich fotograferen. Het. tweetal heeft 8'4 jaar uitgezeten van de twintig, waar- 'oe zij werden veroordeeld. Zij wer den geruild voor de Britse lector Gerald Brooke, dfie in de Sowjet- Unie was gevangengezet wegens het verspreiden van anti-Russische pro paganda: van de ruil profiteren ook twee jonge Britten, die in de Sowjet- Unie een straf wegens het smokke len van verdovende middelen uitza ten, en drie Russische vrouwen, die met' Engelsen verloofd waren en nu eindelijk naar Londen mogen gaan, terwijl de Engelse kunsthistorica Ca milla Grey toestemming kreeg om in Moskou te huwen 'en zich daar re vestigen) met Oleg Prokowjew. klein zoon van de beroemde Russische componist. In de gevangenis van Parkhurst op het eiland Wight, waar alleen zware misdadigers zitten, brak gis teravond een oproer uit als protest tegen het feit, dat de Krogers slechts acht van de twintig Jaar hadden be- Britse kardinaal John Heenan maak- ien, die op de eerste synode van ok- NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Leiden: Breestraat 91-03. Katwyk aan ïee-. Voorstraat W. üoordwtfk aan Zee: Palacepleln. Sassenheim: Postwijkkade 1. Alphen a/d Rijn: Julianastraat 65. Alphen a/d Ryn-Noord: Winkelcentrum aan de Die- mantstraat. VATICAANSTAD (Reuter) De i geduurd heeft voordat de vooretel- tober 1967 waren gedaan, uitgevoerd werden. De aanbeveling tot vorming Er zouden meer dan tien suppoosten I synode en tegen het feit dat aan de i van een theologische commissie ora hoeven uit te ritten. Na een uur te gisteren bezwaar tegen de ge- kon het oproer worden bedwongen. heimhouding van het werk van de tussen de dertig en veertig ge vangenen gewond rijn. Huwelijk na liefdesdrama On geveer 13 maanden na het „liefdes drama van Hildesheim" waarby de 37-jarige conrector dr. Dieten Ste- bisschoppen verzocht is de officiële de leerstellingen van de kerk te be- I werkdocumenten geheim te houden, i Een geheim dat door drieduizend i mensen wordt gedeeld, kan niet be- waard blijven, zei htf. Het was onvermijdelijk, dat de agenda bekend werd en ln de pers In de Libanese stad Tripoll staan hier en daar Palestijnse guerrillastrijders met geweren voor regeringsgebouwen om er de wacht te houden. «f" woo,* op zelfmoord pleegde, zyn de achter gebleven echtelieden in Hildesheim in het huwelijk getreden: de 32-ja- rige advocaat en procureur Bern Sei- del en de 35-jarige lerares Marianne de synode gezegd dat voor het best wil van de kerk een mantel van ge heimhouding nodig heeft gehad, al dus de kardinaal. Hij stelde voor de agenda's van komende synodes open- worden gepleegd. De kardinaal was ook niet tevre den over het feit, dat het zo lang studeren bijvoorbeeld is een Jaar lang niet bekeken, er is geen woord over gezegd. Het gevolg was, dat sommigen het Vativaan aanvielen, omdat zij bang waren dat aan de theologen de vrije hand gegeven zou zijn. De wereld wacht nog steeds op een nieuw document inzake gemeng de huwelijken, waarom de synode van 1967 had verzocht. De kardinaal vroeg dit document zo spoedig mo gelijk na de huidige synode te publi ceren. lijk in de eerste plaats de drie kin deren, die uit beider eerdere huwe lijk ziin voortgekomen, een nieuw ouderlijk huis te willen geven. het slachtoffer van de Pales tijnse guerrillastrijders, die volledige vryneid van handelen eisen en niet door de regering in Beiroet gecontroleerd wensen te worden. Een onzinnige eis, omdat geen enkele re gering ook al staat ze. zoals in dit geval, sympathiek tegenover de doeleinden van de Palestijnen erin kan berusten een deel van haar soe vereiniteit aan anderen over te dra gon. De ge/olgen van het onbe schaamde spel van de Palestijnen met de Libanese onafhankelijkheid kwa men een klein jaar geleden aan het licht, toen Israël een zware vergel- diiigsaanval uitvoerde tegen de in ternationale luchthaven van Beiroet Toen reeds was de zaak in feite uit de hand gelopen: regering en leger van Libanon hadden geaarzeld iu te grijpen en kregen de rekening te be talen voor de onbeperkte vrymoedig- heid van de „Arabische broeders" op hun grondgebied. Is Jordanië reeds met huid en haar overgeleverd aan dc tien- to. twaalfduizend man Iraakse troepen, die zich op zijn ge- b'ed bevinden ongerekend nog de oefenkampen met Arabische guerril la-strijders en een Syrisch contingent van onbekende grootte Libanons president Helou meent nog een kans te hebben de Palestijnen tot, de orde te kunnen ïoepen, daarbij vertrou wende op leger en politie, die volle dig achter hem staan. De reactie uit andere Arabische landen heeft echter niet lang op zich laten wachten: Algerije, Egypte, Irak en Syrië dreig den terstond met diplomatieke, eco nomische en zelfs militaire straf maatregelen. Laatstgenoemde staat schynt aelfs militaire bijstand aan de Palestijnen te verlenen, ofschoon het standpunt van Beiroet allesbe halve onredeujk genoemd kan wor den. President Helou is bereid tot eer regeling, mits de guerrillastrij ders zich niet in de grensstreken met Israël ophouden. Maar voor de fana tieke Palestijnen is niets te dol. Spe culerend op de hulp van de hier ao'n geval al te zeer onderscheid maakt tussen de een en de ander. voorgesteld, dat het priesterschap op de volgende synode besproken zal worden. De prelaat verklaarde dat „de hele kwestie van het priester schap en In het bijzonder het celi baat nieuwe en ernstige vragen op roept en soms leidt tot beroering of malaise". I scheuren afgekomener deden rich gewelddaden voor. maar de i regering vaardigde ogenblikkelijk een I communiqué uit. waarin eerbied voor de wet werd geëist en de wandaden werden veroordeeld. Portugals pre- jyjorgen gaan de Portugezen naar dc duldt dus een oppositie buiten 1 stembus voor de verkiezing van een nieuw parlement, dat 130 boven genoemde Arabische staten en netels telt. die omstreden worden door ?A1 er steeds vanuit ging. dat er vol- rekenend op de hulp van het via 300 kandidaten. Een opmerkelyk ver- radiozenders opgehitste mohamme- schijnsel is, dat de oppositie ditmaal daanse deel van de Libanese bevol- voor het eerst enige vrijheid van be long (een deel belijdt de christelijke godsdienst), hebben zij zich schrap gezet tegen co rechtmatige eisen van Beiroet. Er is geen twijfel aan, dat, tenzij de president snel bakzeil haalt, een burgeroorlog voor de deur staat Er ls nog een lichtpunt. De Engelse „Guardian" wyst er namelijk terecht op. dat de guerrillastrijders er aller minste op gebrand zyn de macht in Libanon over te nemen Want dan zouden ze ophouden „guerrillastrij ders" te zijn en hun vrijheid verlie zen om te handelen zonder op de gevolgen van hun daden te letten en daarvoor verantwoordelijkheid te dra gen. Zowel zy als de „gastregeringen" zo schrijft het Londense blad. heb ben elkaar nodig om in leven te blij ven. Maar voor Beiroet geldt dan wel hetzelfde als voor Jordanië: dat het het hoofd in de schoot legt en de gevolgen voor eigen rekening neemt. Men kan immers van Israël dat de ontwikkeling met spanning volgt niet verlangen, dat het in weging heeft gehad. Naast de rege ringspartij van premier Caetano (die dertien maanden geleden de zieke Salazar als regeringshoofd verving), de Uniao Nacional, hebben drie op positiepartijen aan de verkiezings- MOSKOU (AFO Rusland heeft gisteren twee nieuwe kunstmanen ge lanceerd waardoor het deze maand niet minder dan 10 lanceringen ver zorgde. De twee nieuwe satellieten hebben zeer uiteenlopende banen. De kosmos-306 varieert in hoogte van 208 tot 332 km in een baan die in 1 89,7 min. wordt doorlopen en een slechts 18 miljoen Portugezen hoek van 65 de„ met de evenaar ingeschreven, naar schatting een 1 maakt De Kosmos.307 hMft een de Uniao Nacional: een aanzienlijke verbetering met voorheen, toen Sa la doende gelegenheid was voor afwij kende meningen binnen de party. Toch is het nog lang geen botertje tot de boom. Voor de verkiezingen naar derde van de werkelijk kiesgerechtig den. Voorts heeft het de oppositie de grootste moeite gekost de beschikking strijd deelgenomen: de CDE, voor- te krijgen over een papiersoort voor namelyk gevormd door radicale so cialisten en progressieve katholieken; haar stembiljetten ivoor die stem biljetten zorgen de Portugese partij- de gematigd-socialistische CUED en en zélf), die niet afwijkend was van de monarchistische CEM. Erkend moet worden, dat Caetano bepaald soepeler is dan zijn voorganger en meer begrip toont voor de eisen, die aan een democratische staat gesteld mogen worden. Typerend is, dat hy twee critici van het regime-Salazar. bisschop Ferreira Gomes en de socia listische advocaat Mario Soarez uit de oppositie ook maar enige voet aan ballingschap liet terugkeren en zelfs de grond kan krygen. Caetano lijkt kritiek heeft toegestaan op de Afri- wel anders te willen, maar hy moet kaanse politiek, een onderwerp, dat rekening houden met de machtige onder Salazar beslist taboe was. De oppositie heeft getoond deze veran dering te kunnen waarderen door het besluit aan de verkiezingen mee te loopt, grijpen de militairen in Hij doen. in tegenstelling tot 1961 en spiegelt zich nu aan Doebtsek. al 1965, toen zij zich uit de strijd terug trok. omdat er geen enkele kans voor vreemde haar zeer excentrische baan die in 109,1 min. wordt doorlopen en een hoek met de evenaar maakt van 48.4 graden. De hoogte boven de aa*de varieert van 220 tot 2178 kilometer. Verzoek van NPD De uiterst- rechtse Nationaal Democratische Par tij Duitsland <NPD> die er bij de jongste bondsdagverkiezingen niet in slaagde tot het Westduitse par lement door te dringen, heeft gis teren officieel om ongeldigverklarmg van de verkiezingen verzocht. Zy diende het veraaek in bij de verkie zingscommissie van de bondsdag. Steun voor Clark Een crisis in Noord-Ierland is vermeden door de aan de macht zynde partij van premier Chichester-Clark. de unio nisten. gisteren een motie van ver trouwen in het beleid van de minis- werd die niet door eigen, maar door ter-president heeft uitgesproken in het papier, dat door de regeringspar tij was gebruikt. Het gevaar school natuurlijk in de mogelijkheid, dat op die manier achterhaald kon worden wie niet op de Uniao Nacional zou stemmen. Gelukkig kon dit nog gere geld worden, eveneens een punt van vooruitgang. Toch is het de vraag of groep der militairen, die hem gemak kelyk terzijde kan schuiven. Als zijn „liberalisering" te hard van stapel militairen uitgeschakeld, was een campagne van enige Toch is de sfeer ditmaal wel anders betekenis te voeren Ook ditmaal Ls dan vroeger en dat is in elk geval lement achter de politiek van Chi de oppositie er niet zonder kleer- 1 een klein winstpunt. Rl. chester-Clark. een verhouding vier tegen een. In totaal staat 80 percent van het par-

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 9