Puur en consequent Leraren boos Bouw van 1 op ministerie Leitls AZ 3512 Hagenaars zouden wel eens erg boos kunnen worden Stap in de Laurens bus Pak de bus naar Laurens in 1972 mannen èn vrouwen PHILIPS van Den Haag LED ZEPPELIN: .amevmu zich in Bodegraven Cubaanse piloot kriigt asiel in de Ver. Staten Zit die grote industrie alleen in het Zuiden des lands? Pas op Doe als zij. PAGINA 6 LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 6 OKTOBER AMSTERDAM Jimmy sologi tarist), John Paul Jones "bassist, organist en arrangeur), John Bon ham drums) en Robert Plant "zang en mondharmonica) vormen de uit de top van de Engelse popmuziek- vertolkers samengestelde groep Led Zeppelin. De groep trad het afgelo pen weekeinde achtereenvolgens op in Scheveningen. Rotterdam en Am sterdam. Duizenden popfans. onder wie tal van Leidse Prvadya**-vrien den, hebben het optreden van het Britse viertal bijgewoond De jongens speelden enige nummers van hun eerste lp. die al in de eer ste twee weken na de oprichting van Led Zeppelin werd gemaakt. Jim my Page b'eek een briljant gitaar solist. vooral toen hij zonder enige andere bege'e'dine speeMc p--e is vroeger lid geveest van de Yardbirds, waarin ook andere beken e gitaris ten als Jeff Beck en E-ic C'aptor hun carrière begonnen Ook de ta lenten van John Paul Jones kwa men tijdens het Nederlandse optre den van de groep duidelijk naar vo ren. Jones was destijds arrangeur van Donovans Mello Yelllow Sunshine Superman en Hurdy Gurdy Man Robert P'ant verraste met een voor treffelijke act. Hij is al sinds zijn vijftiende jaar b'ueszanger en ver wierf zijn naam als een van de meest authentieke jonge Engelse blueszan- gers. De eroeo 's ovér^ens in haar /egc] de meest serieuze kandidaat om i Op de foto drummer John Bon geheel enigszins beïnvloed door de de plaats in te nemen die openviel j ham tijdens een van de drie con- bluesmuziek en "ij 's puur en conse- na het verscheiden van de Cream. I certen in Nederland, quent. Led Zeppelin is. zo wordt ge- BODEGRAVEN Dank zij subsi die en heel redelijke belangstelling kunnen de kamermuziekavonden in de Bodegravense Burgerzaal door gaan. De nieuwe serie werd ingeluid door het Mendelssohn Trio van Jan v. d. Meer, Henny Ravestein en Elias Arizcuren. Mendelssohn kreeg geen beurt; het dichtst in zijn buurt kwam een nogal merkwaardig een delig Beethoven triotje. maar als toe git, waartoe een driewerf terugroe pen na afloop aanleiding had gege ven. Geprogrammeerd waren trio's van Mozart <K.V. 564 in G>. Ravel "in A) en Smetana (op. 15 in G). Hoe wel Mozart, om met fonkeling te verklanken, altijd onder alle omstan digheden riskant blijft, moest toch de krachtproef Ravel het trio legi timeren. Welnu, voor een ensemble. jong talent dat nog maar enige maanden in de roulatie is, kon de ge hoorde uitkomst alleen maar verba- Van der Meer uit Leiderdorp heeft al een beproefde staat van dienst als podium-pianist, thuis in alle stij len en genres van klassiek tot ultra modern en daardoor een van onze markante klaviervertolkers. De Letcl- se burgeres Henny Ravestein lijki voorbestemd voor de internationale carrière. Arizcuren. Spanjaard een lespraktijk in Nederland, past in het muzikale klimaat van zijn beide partners door zijn techniek, nobele toon en zijn, zij het soms wat ver stild. meewerkend aandeel in het uit balanceren van de klankverhoudin gen en het functioneel maken tot in het kleinste detail van alle compo sitie-elementen Juist in de klankdifferentiaties en AMERSFOORT (GPDi Tijdens de algemene vergadering van het Genootschap van leraren aan Ne derlandse gymnasia, lycea en athenea zaterdag in Amersfoort heeft voorzit ter dr. P. J. Reimer fel geageerd tegen het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen, dat naar zijn me ning onvoldoende middelen ter he- schikking stelt om de nieuwe onder wijswet naar behoren door te voeren. Na eerst re hebben vastgesteld, dat de ..mammoet'' wordt geken merkt door aangeboren gebreken en niet slechts door kinderziekten, re kende de voorzittar af met staats secretaris Grosheide, die heeft be toogd. dat er al veel geld in de mammoet is gestopt en dat er nu oenmaal niet meer beschikbaar is. „Beide argumenten snijden geen hout. Ze zijn aardig voor televisie en radiopraatjes", aldus de heer Reimer. ..Het is nauwelijks van belang of er vijftig, honderd of honierdvijftig miljoen in de mammoet geïnvesteerd ls. als er niet bij verteld wordt hoe veel er in geïnvesteerd had moeten zijn om het onderwijs van de v w o te laten beantwoorden En daarover zwijgt het ministerie op welspreken de wijze". D? voorzitter stelde een voud?. dat h°t argument ,gèen geld" een dooddoener is. Nu de mammoet in dat functionele samendenken blijkt dit ensemble zich cum laude te onderscheiden. KEES VERHOEF er is. moet er ook geld komen en wel zoveel als de investeringen van I de komende vijf a tien jaar nodig maken. WASHINGTON Reuter) Een straaljager van het type Mig-17 van de Cubaanse luchtmacht is gisteren op een basis van de Amerikaanse luchtmacht in Florida geland De Cubaanse piloot van het toestel van Russische makelij heeft asiel in de VS gevraagd en gekregen, aldus heeft het Amerikaanse 'ministe rie van Defensie bekendgemaakt. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Tsje- choslowaakse ambassade in Wash ington verzocht, Havanna mede te delen, dat de Mig beschikbaar ge- steld zal wordenvoor terugkeer naar Cuba de Tsjechoslowaakse re gering behartigt de belangen van Cuba in de VS). DEN HAAG «ANP) Minister Veringa van Onderwijs en Weten schappen heeft de colleges van cura toren van de rijksuniversiteiten in Leiden en Utrecht en van de univer siteit van Amsterdam in een brief meegedeeld dat met de nieuwbou* voor de academische ziekenhuizen bij deze universiteiten begonnen zal! worden in de volgende volgorde: Amsterdam 1970-71. Leiden 1972-73 en Utrecht 1974-75. Ir de nota medisch-wetenschappe- lijK onderwijs, die op Prinsjesdag aan de Tweede Kamer werd aangeboden, was al over de plannen voor d» nieuwbouw van deze academisch* ziekenhuizen, die bij de drie univer siteiten gebouwd zullen worden ter vervanging van de bestaande zieken huizen. onder meer meegedeeld, dat gerekend wordt met een bouwtijd van 8 A 9 jaar per ziekenhuis. Er wordt uitgegaan van ziekenhuiscom plexen met een netto vloeroppervlak: van 120.000 vierkante meter met i duizend beauen. £en bewering die om enige opheldering vraagt. Welnu; deze Hagenaars zijn Philips-mensen. Nee, met gloeilampen hebben ze weinig te maken. Hun werk is op de elektronica gericht. Over die materie hoeft u ze niets meer te vertellen. Zij vragen zich bijvoorbeeld af, hoe het snel toenemende verkeer in de Randstad over 20 jaar beveiligd moet worden. Zij fabriceren moderne telefooncentrales voor een snelle communicatie. Zij buigen zich over zeer gecompliceerde rand-apparatuur voor computers, waar wij straks allemaal de (efficiënte) vruchten van gaan plukker Al deze onderzoekers, ingenieurs, monteurs, werken in het Philips-concern. En bepalen met z'n allen hoe een stukje van onze maatschappij er straks uit zal zien. Dat gebeurt in het Westen des lands. In Den Haag. Dus eigenlijk bij u om de hoek. Alle kans. dat er voortaan bij het horen van de naam Philips een (Haags) lampje bij u gaat branden Philips-Van der Heem Ontwikkeling en fabricage van onderwater- detectie- en verkeersregelapparatuur. Fabricage van telecommunicatieapparatuur en randapparatuur voor computers. Philips Telecommunicatie Industrie Assemblage van automatische telefoon centrales en fabricage van daarvoor benodigde schakelapparatuur, Philips-Electrologica Ontwikkeling en verkoop van randapparatuur voor computers. Exploitatie van rekencentra. centrum van electronische en fijnmechanische ontwikkeling en fabricage. naar het bekende bedrijf in Den Haag, waar miljoenen sigaretten worden geproduceerd. Waar in een goede sfeer wordt gewerkt. Waar wordt samengewerkt door Waar de beloning voor mannen en vrouwen gelijk is. Ook voor u ligt een vaste baan bij Laurens binnen het bereik. Want wij brengen u van huis naar de fabriek en van de fabriek naar huis. L-e bus stopt in Katwijk, Valkenburg, Rijnsburg, Oegstgeest, Leiden, Voorschoten en Leidschendam. Wilt u meer weten? Kom eens praten. Saturnusstraat 40, Den Haag. Bus 20 brengt u er (vanaf de Turfmarkt via Station HS). Hebt u overdag geen tijd? Elke dinsdagavond zijn we van half 6 tot 8 in hotel Bellevue, Steenstraat 59, Leiden. - 'BBHiiS iTilirii! Hi üi iü i"i 'K "is Si HI Si iü ÏS Mi lil iii lil !ii !!i iii iii lil iii iii iii "H-iiiiiiSiöi

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 6