Strijd (75) van werpt bakkersbond vruchten af Leiderdorpse discussieert raad lang over gedenkteken Tunnel in Waddinxveen Veglo start met zege op Amersfoort (3-5) Gemeente-ontvanger Verhaar Oegstgeest gaat met pensioen JUBILARISSEN BIJ JUBILERENDE Badmin toncompetitie Fusies Zwaar invaliden naar Valkenburg Loop der Bevolking te Leiden HAAGSE AGENDA PAOINA 2 LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 30 SEPTEMBER 1969 LEIDEN De Leidse afdeling van de ABVG (Algemene be- drijfsbond voedings- en genotmiddelen) bestaat volgende maand, 23 oktober, 75 jaar. Dit jubileum zal op 11 oktober wor den gevierd met een receptie en een feestavond voor de leden. Op deze feestavond worden ook de jubilarissen gehuldigd: zes vakbondsleden zijn vijftig jaar aangesloten, zeven zijn veertig jaar lid. De afdeling Leiden van de ABVG moest die op zondag worden gehou- werd opgericht op 23 oktober 1894. den. Uit dit alles vloeide voort dat als bond voor de arbeiders die werk- j de geest onder mensen zeer verbit- zaam waren in de bakkerij. In het terd was. Een alinea uit het rapport Jaar waarin dat gebeurd was er nog moed voor nodig om lid te wor den van een vakorganisatie, vooral omdat deze in de ogen van de werk gevers een „rooie" inslag had en dat was een kleur die de werkgevers toondertijd niet zo zinde. Dat er een organisatie nodig was, bleek wel uit de werktijden die toen door de arbeiders werden gemaakt. Werktijden van 110 uren per week waren geen uitzonderingen. En dat tegen een loon van f 7,- tot f 14,- per week. Vaak gebeurde het, dat de hakker vrijdagavond 10 uur aan het werk ging en dan door ging tot za terdagavond 12 uur. Hij was dus 26 uur achtereen bezig. Het was toen nog gewoonte dat er zaterdags 2 keer brood werd bezorgd en beide keren vers. AU ar in die tijd een vergadering werd uitgeschreven door de vakbond. van een staatscommissie in 1890 luidt als volgt: Een bakker komt slechts thuis om te slapen. Hij heeft niets aan het familieleven en zijn kindern ziet hij alleen zondags De suiker- en chocolade-bewerkers besloten in 1898 om zich te organise ren. In 1908 gingen zij2een fusie aan met de bakkersbond. Hiervy voegden zich in 1948 de slagers en de vlees verwerkers, zodat vanaf dat jaar bij na van een volledige voedings- en ge notmiddelen organisatie kan worden gesproken. Bekende bestuurders die de afde ling Leiden geleid hebben zyn J. v.d. Zeeuw, G. Jansen. J. de Wolf en J. Ranselaar. Vooral de eerste twee wa ren iin Leiden bekende figuren. Ook in de kring van werkgevers was hun naam vertrouwd, want zy moes ten ër vaak op uit om de belangen van de leden te behartigen. Door hun werk kreeg de vakbond bij de werk gevers een goede klank. Daar pluk ken de tegenwoordige bestuurders nu nog de vruchten van. Veel is er verbeterd voor de ar beiders in de branches. Alleen de ar beiders in de bakkerijen lopen nog wat achter. In het algemeen werken zy nog 6 dagen per week en zy zyn hiermee een van de weinige groepen van Nederlandse arbeiders waarbij dit het geval is. De taak van de vakbeweging is in in de loop der jaren veranderd. Vroe ger was het meer een strijdorgani satie, tegenwoordig heeft ze tegen over haar leden steeds meer een die nende taak. Zo bestaan er fondsen waaruit de leden uitkeringen kunnen krijgen, o.a. het gezondheid fonds, on gevallenfonds. Verder worden uitke ringen toegekend bij huwelijk en overlijden. Ook krijgen de leden steun van 'n rechtskundige bij ar- beidskwesties. Verder kunnen zy ook steun krijgen bfj juridische zaken. Moeilijkheden in Leiden zijn er in de loop der jaren genoeg geweest. In de vleesverwerkende industrie deed zich voor de sluiting van Tieleman en Dros, en niet zo lang geleden van de Vianda. Twee zware kluiven voor de vakbeweging. Om hier alles in het reine te krijgen voor het ontslagen personeel moesten de oude be stuurders heel wat strijd leveren. Bij de Vianda was vooral de oud-district bestuurder S. Keuning Ook bij de LEIDEN Het afgelopen week einde is een aanvang gemaakt met de competitie van het seizoen 1969/ 70 De enorme groei van badminton wordt geïllustreerd door het feit dat Zuid-Holland dit jaar alleen al in de districtscompetitie met 240 teams van start gaat Een groei t.o.v. vorig LEIDERDORP De gemeente raad van Leiderdorp heeft zich, tijdens de raadsvergadering gis teravond langdurig beziggehou den met de vraag of er in Leider dorp een monument moet komen ter herdenking van de vierde mei en waar dit gedenkteken zou moeten komen. Het monument, zoals het co mité „Herdenking 4 mei" zich ge dacht had, kon geen genade vin den in de ogen van de raadsleden Men vond een bedrag van f 46.000 aan bouwkosten alleen veel te veel. De heer M. Tieken (KVP) had zelfs 14 willekeurig gekozen mensen hun mening gevraagd. Vooral de jongeren meenden, dat zo'n bedrag een an dere bestemming moest krijgen. Ook de plaats, achter de Herv. Kerk, vond de raad geen gelukkige keuze In z(jn geheel was de raad wel voor een gedenkteken. Met comité kan nu verder werken en de bevolking pei len of men genegen ls een geldelyke bijdrage te leveren. De bijdrage van f 20.- als subsidie voor de Stichting Bijstand Buiten landse Werknemers, Ryn en Lek, vonden sommige raadsleden wat hoog, temeer daar de werkgever slechts f 12,- betaalt. Toch werd be sloten de subsidie te geven. De ontwerp-monumentenlijst, die wy reeds publiceerden, nam ook eni ge tyd in beslag. Daarnaast werd gesproken over een aanvullende lijst van meest boerderijen, gelegen aan de Achthovenseweg. ingediend door architect Van der Sberre. Over deze lijst werd echter niet gestemd De aangeboden ljjst werd vastgesteld met tegenstemmen van de KVP- fractie en de heren J. W. Boot <P Chr.) A. M. Kleiss (eigen partij) strijd van de Leidse bakkersgezellen jaar met 35%. Ook wat ledental aangaat, is Zuid-Holland thans het grootste district met ongeveer 5000 geregistreerde (aan de bond opgege ven spelers. Leiden is dit jaar als volgt in de compteitie vertegenwoor digd: 2de klasse landelijk: Veglo I 3de klasse landelijk: Meerburg 1, Smash 1, Veglo 2, 1ste klasse district voor betere arbeidsvoorwaarden was de vakbond actief. Zo worden er pro testmarsen en diverse stakingen ge organiseerd. De suikerbewerkers in Leiden had den eveneens moeilijkheden vooral bij de sluiting van de firma Pel. OEGSTGEEST Gistermiddag is in de raadzaal afscheid genomen van de heer A. A. Verhaar, die als ge meente-ontvanger 27 jaar in het dorp werkzaam was en nu met pensioen gaat. Hij werd met zyn echtgenote, aan wie een fraai handboeket was aangeboden, binnengeleid en toege sproken door burgemeester Jhr. T. A. J. van Eysinga. Hij noemde de heer Verhaar een bescheiden man, die ge heel in zijn werk opgir.g en die als bijzondere hobby het repareren van uurwerken heeft, waarvan ten ge meentehuize herhaaldelijk werd ge profiteerd. Namens het gemeentebe stuur bood hij enkele fraaie boekwer ken aan. De nestor van de raad, de heer N. van Weizen, herinnerde eraan dat toen de heer Verhaar hier kwam de gemeente 9300 inwoners telde en r.u in 1969 zijn het er byna 7000 méér. Bovendien heeft de heer Verhaar als administrateur van het grondbedrijf door de ontwikkeling van Oegstgeest f 1200.- LEIDEN Twintig leden van de NKIB, de Nederlandse katholieke in- validenbond. hebben van vrijdag tot en met zondag een uitstapje gemaakt dat zeer in de smaak is gevallen. Te- samen met 130 andere zwaar invali den uit Den Haag zijn zij enkele da gen naar Valkenburg geweest. Na de aankomst in dit Limburgse stadje, wachtte de deelnemers vrijdag een rondrit door het centrum van Valken- buig. 's Avonds genoten zij van een cabaretvoorstelling. Per bus reisde men de volgende dag over de grens met onze Ooster buren. Daar werd een nogal onplezierige ervaring opgedaan, waar overigens alle invalidenbonden op stuiten Even na Aken zou men bij een hotel kof fie gaan drinken, maar de invaliden waren daar kennelyk niet van har te welkom. De koffie kregen zy in de bus geserveerd. Prins Carnaval en zijn raad van elf wisten deze nare herinnering 's avonds in Valkenburg weer snel weg. met een formidabe le feestpartij. Zondag konden de deelnemers aan deze mini-vakantie naar de kerk. en eventueel op eigen gelegenheid de stad nog wat bekyken Via Maas tricht keerde men per trein terug. Bij monde van de heer Hogervorst. Van Leeuwenpark 9 Leiderdorp, dan ken de Leidse deelnemers het Haag se bestuur en de EHBO voor hun me dewerking aan deze reis, die veel voor hen heeft betekend. Donateurs kunnen zich b(j dit adres opgeven.. wat betreft de panden Bruggestrai 1. Hoofdstraat 24 en Kerklaan 1. De leden van de woning-advies- steeds meer werk moeten verzetten, commissie werden herkozen. Het Die toegenomen werkzaamheden ver- Wit-Gele Kruis zal een subsidie ont- richtte hy praktisch alleen. Slechts vangen van f 1,50 per verzorgings- de laatste jaren accepteerde hij hulp dag; de Stichting Jeugdwerk Lei- voor halve dagen. Dé raad aldus de derdorp krijgt voor het winterwerk heer Van Weizen, heeft veel waarde- f 1800,- De chr. gemengde zangver- ring en respect voor deze hardwer- eniging ..Excelsior krijgt voor de kende ambtenaar. Hij bood namens werkzaamheden, die voorafgaan aan de raad een geschenkbon aan. iering van het 75-jarig jubileum Gemeentesecretaris. Jac. de Visser, f 800.- en over 1971 maximaal wees erop. dat de heer Verhaar de laatste gemeente-ontvanger van aan de Oegstgeest is. Door grote verandering onbe- In de administratie zal een andere werkwyze worden gevolgd. Hij be dankte voor de prettige wijze van sa. De woningen 3. 4. 5 en 6 Dwarsweteringkade werden woonbaar verklaard. Het was half twaalf, toen de zittisrshamer voor de laatste viel. voor maal de hobby van de heer Verhaar. Op zeker moment had de raad een kre diet beschikbaar gesteld voor de re paratie van de klok van de raadhuis toren. De heer Verhaar verzocht om het uurwerk eens te mogen bekyken. glr.g aan het werk en sedertdien loopt de klok perfect en het kostte niets! Enkele waardevolle geschen ken op het gebied van de fotografie een andere hobby werden na mens de ambtenaren aangeboden. De heer H. v. d. Horst, districts hoofd van het Verificatiebureau Ned. Gemeenten, sprak enkele waarderen de woorden en bood eveneens een geschenk aan. De gemeentedeurwa<ar- der, T. J. v. d. Heyden, wees in een geestige toespraak op de accurate werkwijze waardoor het plezierig was met deze gemeente-ontvanger samen te werken. Hy bood een boekwerk aan. Tenslotte sprak de heer E. J. Massink. voorzitter var. de woning bouwvereniging Buitenlust. zyn dank uit voor de wijze waarop de heer Ver- haar jarenlang de administratie van 'Buitenlust' had gecontroleerd er; bood ten geschenke een grote fruit mand aan. De heer Verhaar begon zyn dank woord met te zeggen, dat hy daar nu stond als laatste gemeente-ontvan ger in Oegstgeest. Hij vond dat hy door alle sprekers wel wat overdre ven was toegesproken. Hy dankte God, die het hem had gegeven deze dag te mogen beleven. Hij had met alle ambtenaren op prettige manier samengewerkt. Met dank voor alle geschenken en goede wensen nam hy afscheid. In de trouwzaal kon een veel spanning naax Drop Shot ging: Racketeers 1 en 2, Smash 2. Veglo 3. 2de klasse district: Leidse Shutte- liers 1 en 2 LUSV 1, Meerburg 2, Smash 3 en 4, Veglo 4 en 5 3de klase district: Leidse Shutteliers 3 en 4, Meerburg 3, Racketeers 3, 4 en 5. De Leidse teams zijn over het al gemeen goed begonnen, al ging dat soms ten koste van een stadgenoot. Veglo 1 dat dit jaar de gerenom meerde Nor bert Pea mist, trad in Amersfort aan tegen de club van die naam. S. Guérin had een zware dobber aan Ch. van Gestel, die hy met 13-18 11-15 bedwong. M. van Balgoy moest het hoofd buigen voor de sluwe V06 J. Marcks 15-17. 11-15. De dames H. van Balgooy en T. van Houten verslogen hun te genstandsters mej. Van Dijen en Mej van Moei met resp. 8-11, 7-11, en 8-11, 8-11. Het eerste gemengddub- bel werd een teleurstellende neder laag voor het sinds jaren ongesla gen koppel v. Houten Guérin 15-11, 15-11. Het echtpaar Van Balgoy vergrootte de voorsprong door een vrij gemakkelijke zege 6-15, 11-15. De Veglo-dames stelden daarna de zege veilig door een zeer zwaar be - vochten 3 games overwinning De eindstand werd. door een Amers- foortse zege in het herendubbel, op 3-5 bepaald. De derby Smash 1-Meerburg 1 ein digde na veel spanning onbeslist (4-4) Laatstgenoemd team miste A. de Vrind. J. Laman verloor verras send het herenenkel van P. v. d. Loo: 14-17- 13-15, maar de jeugdige Syl via Slijkhuis zorgde voor een even onverwachte revanche door de ex- Veglo speelster mej. H. Omtzigt met 11-15, 5-11, 12-11 te verslaan. E. Spa don van Smahs en mej. M de Vrind van Meerburg wonnen zoals verwacht. Beide teams wonnen daarna een gemengdubbelparty warvan voor al het eerste tussen mej. L. Smith J. Laman, mej. M. de Vrind/P. v. d. Loo veel spanning bracht: 15-13, 7-15, 9-15. Laman/'Spadon brachten het herendubbel tegen Th. de Vrind v. d. Loo op hun naam: 15-9, 7-15, 15-8, waarna de dames van Meer burg het evenwicht tot ieders te vredenheid herstelden. Veglo 2 had weinig moeite met het bezoekende Drop Shot 5 (.62> Van de 4 singles werden 3 vlotte over winingen voor resp. T. Wong, M. Hofstede en mevr. S. Fredriksz. mevr M. Wong moest mej. I. Pickenscher (lid van het nationale jeugdteam» de eer laten. Het eerste gemengddubbel leverde heel wat strijd, voordat het echtpaar Wong mej. Fickenscher/ v. Heck met 15-11, 15-11 aan de kant kon zetten. Zowel het 2de gemengd dubbel van mevrouw Fredriksz J. Guérin als het herendubbel J. Gué rin/ Hofstede ondervond weinig te genstand. De beste party van de dag was het damesdubel. dat na zeer DINSDAG Kantine Technische School (Haag- weg 4) Vola Filmavond Ver. Ned Fa brikaat. met o.a. ..De gouden koets" 8 uur nam. L.T.A. (Haagweg 4): Voorllchtlngs- b.j eenkomst over demping Trek vliet, 8 uur nam. Zijlsingel 2 Volle Evangelie meente Spr. dhr. J. Zylstra 8 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) Zit ting Bouwfonds Ned Gemeenten 7-8 uur nam Jeugdhuis (Breestr. 19) Spreekuur Chr. emigratiecentrale 7-8 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer) K. en Fllmlezing over „India nu" door dr. J H Jager-Gerlings 8 uur nam. WOENSDAG Schouwburg K. en O. Toneelgroep Theater met „Ht vergeetboek", 8 uur nam. Zulderkerk. Bevestiging en Intrede ds R. Bogaard (Geref. Gem.) 6.30 uur nam. Stadhuis (trouwkamer) Spreekuur sociale raadsvrouw 4-6 uur nam. DONDERDAG Titus Brandsmalaan 76 ,.De Duik- bot" Clubhuiswerk handenarbeid 10 uur nam Sociëteit Leython, Lerendaal 101 Iedere zondagmiddag (3.00 uur) dis cobal voor 18plus én 18min I8mfn Iedere dinsdag-, woensdag- en don derdagmiddag en woensdagavond: So ciëteit. 26 september a.s.: film: Slag om Na pels. 18plus Iedere dinsdag-, donderdag- en zon dagavond: 'Sociëteit. LEIDSE BIOSCOPEN. CAMERA „Al Capone", 18 Jr. Dag menwerking en sloot aar. op hetgeen ieder hem en zyn echtgenote de hand) 15-7, 9-15, 10-15. door de burgemeester was gezegd over I drukken. District GEVESTIGD Gezinnen: M S Monmckendam. Le vendaal 8: P. J. Smit, Brahmsln 127: A. Plasmeyer-Schalks. Lombokstr 24; H Kloosterman-Vljlbrief. Borneostr 25; L. Jordaan, Kanaalweg 173; P. L. F. Kerkhof. Hooigrt. 41; A A. Schou ten. Meerburgerkade 40: VV. J Tam. Drechtstr. 10; W. van Dok. Steenstr. 65a; K. B. Dwarkaslng, Rijndijk 110. Alleenstaande personen: M. J. Baro nesse van Lawlck. Joh. de Wittstr. 62, E. C. Slertsema. Morssingel 4; C. H. van Charante. Warmonderweg 41: A H. Kras, Sophlastr 29; J M T. Klaver, Hooigrt 15; A E de Bok. Rllnsburgerweg 10; F. P P. Daniels, van der Waalsstr. 34; H Phlllpse. Steenschuur 8; H. C Brühelm, Was- straat 34; F. P. C Plevier, de Bazel- straat 2: M. A. J. Wilhelm. Duyvendak- straat 23; G. Dam, Schubertln 163; E S A. Bloemen, de Gijselaarstr. 15: R C. Kameraad. Doelensteeg 15; J L. Edelman. Kanaalweg 13; M. Baht, Janvossen6teeg 1; M. M Hulsman. Zoeterwoudsesingel 18; M. H. Harlnk. Schubertln. 163; J. W. R. Stalpers. R en Schiekade 110; M L. Heine. He- rensteeg 29; E. Trommel, Lammen- schansweg 32; O. M. Bouzlane, Doe- zastr. 34; H. J. Kort, Schubertln. 163; T. J. M. Rutges. J. van Goijenkade 27: G K Heddema, Leeuwerlkstr. 3; R van de Groenekan, Morssingel 4; F. H. A. Diephuis, Oude Singel 50: M. J. M Paaijmans, Hogewoerd 87; C. A Tö- rilng, Pasteurstr. 6. P Kerssles. Rijns- burgerweg 10; P N. Barends. Mors- slraat 60; H. M. A. Opstelten-Dutllh, Pieterskerkhof 4b; M. L de Kruijff Rijnsburgerweg 10: D. H Mohamed- Hoeeein, Flanorpad 6, P. G. J. van Dyke Ryn en Schiekade 24; C. C. Chen. Morsweg 165; H. J Houtstra. Rllnsburgerweg 10; J H Brewster. Wagnerpl 96; J. C Bernsen. Rijnka de 2a; W C. M Vreeburg, Herenstr 15; T Koning Rynsburgerweg 10; M Zonnevylle. Molensteeg 24; C Wal- le. Mahlerstr. 7; A M Langedijk. Rijnsburgerweg 10; A Sajdl, Spleghel- straat 34; I B Sussenbach. Middel- stegrt. 62: K Vader. E G. Koek. Rijns burgerweg 10; L A. Roelvink. Joh de Wittstr. 3; E. van Elk. C. M. G. A. Spruit, C J M. Kriek, I A van Hat- tum, M. M J, Lamboo, M Barnhoorn Rijnsburgerweg 10;P A. Schellinger hout. Levendaal 88; M M M Kui pers-Hoornweg, Apolloln 698; F C. W J. Overeem. Kaptevnstr 6; F Timmer man. Breestr. 137: T. P A van den Broek. Marienpoelstr 4, J R A M van der Velde. Lange Mare 44; J H van der Sluis. Klikspaanw.eg 17: A V Zimmermann. Joh de Wittstr 34: A C. Baks. Joh Verhulststr. 4; A. M C W A Montanus. de Meij van Streefk straat 32; M Dekker. M J Slinger land. M Koeten. A Guijt. E M Dozv. R. M L. Derlchs. M C P Hartog. A van Duijvenbode, E. J F Hazel - hoff. Rijnsburgerweg: C van Vlaande ren. Kruisstr. 7: M. J. G. Dierckxsenv Mozartstr. 245; M Hajil. Haarl.str. 83; M T A Duljm, Lammenschans- weg 40; L M Jellema, Lammen- schansweg 55; W J Gussenhoven. Ra penburg 81; J E Oud. de Sitterlaan 89: P. A Bastlaansen. Hugo de Grootstr 3: A Bol, Houtln 55: D M Grlzel. de Sitterln. 18: M J H H van den Heuvel. Hooigrt 1.5: J A van den Hoek Stleltlesstr 43; H. R van den BeuV'fl. Bloemlstenln 35; J. G H Be- daf, Breestr. 143a. Smash 2 keerde uit Den Haag te rug met een 1-7 zege op Drop Shot 6. Mej. M. de Rooy verloor haa.r en kelspel, verder had slechts W. de Rooy moeite in zyn partij, ook het eerste gemengdubbel ging in 3 ga ines. In de ontmoeting tussen stad genoten Racketeers 1- Veglo 3 ging deb elangstelling vooral uit naar het duel R. Zevenhoven-R. Kemper, fi- nalisten van het Leidse kampioen schap in de C. klasse. Laatstgenoem- de stond zyn tegenstander geen re vanche toe: 15-4, 8-15, 8-15 Daar na ging de strijd om en om met als eindresultaat: 5-3. Ook Racketers, 3-Leyton 1 verliep uiterst spannend: 4-4, maar het tweede kreeg uit ste vig klop van D.K.C. 5; 7-1. Smash 4. geheel bestaand uit jeugdspelers, bond stadgenoot Veglo 5 met maar liefst 8-0 aan de zegekar In de landelijke competitie krygt Veglo 1 zondag Velsen 3 op bezoek, Meerburg 1 ontvangt Veglo 2 en Smash 1 gaat op bezoek by Panache in Den Haag WEERRAPPORTEN WADDINXVEEN In Wad- dinxveens centrumnamelijk aan de westzijde van de brug over de Gouwe, wordt hard gewerkt aan de bouw van een tunnel onder de westelijke oprit van de brug. Er bestaat reeds een voetgangers tunnel ter plaatse, maar de ver keerssituatie met de zuidelijke oprit langs de Gouwe naar de brug was de laatste jaren zo on bevredigend. dat het gemeente bestuur besloot een ingrijpende wijziging aan te brengen. Een brede tunneldie ook toeganke- i lijk is voor autoverkeer, bleek de enige oplossing. Hierdoor komt de bijzonder lastige kruising met de westelijke en zuidelijke oprit te vervallen. Ongetwijfeld een ver- i keersverbetering waar reeds vele jaren naar werd uitgezien. (Foto Leidsch Dagblad Vai hedenmorgen 7 uut 5 4> s 2 3 a o S i M C6 s a I u a Amsterdam half bew. 15 2 0 De Bilt mist 16 1 2 Deelen half bew 15 1 0.2 Eolde zwaar bew. 15 5 0 Eindhoven zwaar bew. 14 6 0.2 Den Helder zwaar bew 15 5 0 L.ichth. R dam mist 15 0 0 '1 wen te mist 14 -1 0 VMssingen zwaar bew. 14 8 0.1 Zuid-Limburg regen 12 8 4 Aberdeen regen 12 5 0 Athene onbewolkt 19 0 Barcelona reeen 23 15 38 Belgrado onbewolkt 22 9 0 Eerlijn zwaar bew. 15 5 6 Bordeaux regen 24 15 6 Lrussel regenbui 13 8 3 Fiankfort zwaar bew 17 10 0 Genève mist 19 11 3 Grenoble mist 12 2 Helsinki regen 9 7 9 Innsbruck zwaar bew. 20 10 0 Kopenhagen licht bew. 13 5 0.1 Lissabon zwaar bew. 24 14 44 Locarno regen 22 15 8 Londen mist 14 -1 0 Luxemburg geh. bew. 17 10 0 Madrid mist 21 11 3 Malaga weerlichl 25 18 0 Mallorca licht bew 26 17 0 MOnchen zwaai bew 18 8 0 Nice zwaar bew 17 0.3 Oslo zwaar bew 15 5 0 Parijs zwaar bew 18 10 0 Rome mist 24 12 6 Stockholm onbe\ olkt 13 7 0.3 Wenen geh. bew. 20 7 0 Zürlch regen 20 10 2 2.30, 7, 9.15. Zond ook 4.45. fcij en zat-avond, 11.30 uur: „De vreemdeling 18 Jr. LIDO: „The lost man", 18 Jr. Da« 2.30. 7. 9.15. Zond ook 4.45.. LUXOR: „De terugkeer van Dracula 18 jr. Dag 2.30, 7. 9.15. Zond ook 4.45 REX: „Meisjes ln extase". 18 Jr. Dar 2.30. 7. 9.15. Zond ook 4.45. Vrij- en zat.avond. 11.30 uur: .Doctor Glas". 11 Jaar. STUDIO: „Schade". 18 Jr. Dag 2.30, 7 9.15. Zond ook 4.45. TENTOONSTELING EN Galerie Van der Vlist (Botermarkt 3): Bronsplastieken van Frank Lette- rle en aquarellen van Thijs Bul' (t/m 23 oktober). Kunstzaal Heuff Wassenaar: Schil derijen en aquarellen van Johan Bu lling, dag. (behalve zondag) van 10-! uur en bovendien dinsdagavond van 8 10 uur (t/m 16 oktober) Galerie Walenkamp (LAK)Uitver kooptentoonstelling, dinsdag t/m vrij dag 1-6 uur, zaterdag 2-5 uur (t/m 3: september). Molenmuseum „De Valk" (dagelljk van 10 uur voorm. tot 5 uur nam. Zon dag 1-5 uur nam). Maandags geslo ten. Jeugdmuseum Koppenhlnksteeg 2 g opend: zaterdag van 11-17 uur. Antiek uit het begin van de 20st eeuw Inlichtingen bij het secretariaa LJA. Stadhuis-Breestraat. zond Rijksmuseum van Oudheden (Rapen penburg 23): Werkd 10 uur voorm. 5 uur nam.: zond 1-5 uur nam. I Rijksmuseum voor volkenkunde (Steenstraat 1) dag. 10-5 u; zondag 1-5 uur nam. Ned. Legermuseum: Geopend maan dag tot en met vrijdag 9 uur voorm. 5 u. nam. zond- en feestdagen 1-5 uu nam. Rijksmuseum voor de geschiedenis d natuurwetenschappen. Dag. 10-4 uu zond 1-4 uur. Heempark Oegstgeesterweg (Kikker polder) Flora van eigen bodem, dag van 8 uur voorm. 5 uur nam,, va; mei t.e.m oktober op zat. en zond 2 uur nam De Lakenhal: Expositie „Kunstenaar ln eigen tijd", dag. 10-5 uur, 's-zon dags 1-5 uur (t/m 13 oktober). Avond- en nachtdienst ipnt heken te Leiden. Geopend voor spoedeisende gevallen Apotheek Herdingh en Blanken, Hoge woerd 171, rel. 20502 en Apotheek Zul West. Brahmslaan 20. tel. 21522. De zaterdag-, zondag-, avond- ei nachtdienst van Apotheek R. v. Brees Smallenburg te Leiderdorp wordt wr~" genomen door apotheek Herdingh Blanken. De zaterdag-, zondag-, avond nachtdienst van apotheek Voorscho ten wordt waargenomen door Apothee Zuid-West. De Oegstgeestse Apotheek is geopen! Gemeenschap Zuid-West. Hulpverlenings- en informatiedienst Hulpverlening tel. 24101 (b.g.g 20460 tnf. tel 33921. Behandeling na ongevalen De poliklinische behandeling na on gevallen wordt van dinsdag 12 uu tot woensdag 12 uur waargenomei door het Dlaconessenhuls Vrijdag 1 uur tot zaterdag 12 uur door het SI Elisabethziekenhuls (Hooigrt.) Op an dere werkdagen en op zondagen doe het Academisch Ziekenhuis. DINSDAG Kon. Schouwburg, 20.15 uui Nat Ballet: „Les sylphldes, Aureoo Pas de deux uit de Notekraker en P« troesjka". Diligent ia, 20.15 uur: Cabaret Do Quishocking. Paviljoentheater. 20.15 uur: toneel groep Studio: ..De tuin der lusten" va Fernando Arrabal WOENSDAG Kon Schouwburg. 20.15 uur: toneel groep Theater. „Troilus en Cressida van Shakespeare Paviljoen theater, 20.15 uur: toneel groep Studio: „De tuin der lusten" Fernando Arrabal DONDERDAG Kon Schouwburg, 20.15 uur: Haaf se Comedie: ,De vrouwen van Shang' hal' van Tore Zetterholm Ned Congresgebouw 20 15 uur: Bo* llvla Andina, dans en muziek Paviljoentheater 20.30 uur: Nleuvrt Komedie- ..Gezichten en maskers", eenakters van Luigi Pirandello: Bell Vita, De imbecielen, De zotskap".

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 2