Holland Sport in de box PSV ontliep op valreep nederlaag 'Al maken ze de bal vierkant' Romeijn trapt - in de grond Sporttoto opscorers Meesterschap van Ajax op Houtrust: 1-4 Kurt Linder: „Misschien hebben we te voorzichtig gespeeld" Niet tegen Reijkjavik MAANDAG M SEPTEMBER 1-966 PAOINA LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD Door Daam Oostorhcrff DEN HAAG (GPD) Het was wonderbaarlijk stil op bars tensvol Houtrust en nog hoorde niemand de klop, waarmee Holland Sport zich aandiende voor de deur van de voetbal- hogeschool, al jarenlang het domein van meesterstudent Ajax. Niet zo vreemd, want Holland Sport heeft de ingang van de universiteit gistermiddag niet eens gezien, want 't werd al aan het begin van de oprijlaan een halt toegeroepen. Via een vlek keloze, met veel elan gebrachte 14 zege hield Ajax de leer lingen van Cor van der Hart buiten de hekken alt nog met rijp voor het hoger voetbalonderwijs. (Door Bart in t Hout) ROTTERDAM (GPD) Het 1 ibliek in het Feijenoordstadion hreeuwde al lang om Ruud eels, de rossige goalgetter, die gen hun zin door Happel tegen 2 VV uit het veld was gelaten. Hij 2 ieft toch nog een kwartier mee 3 speeld, al hadden de „kamera het liever zó niet gezien. .1 ant Piet Romeijn, die hier een Itje kan breken, had bij een islukte voorzet in de grond ge 0apt en moest met een gemal l aiteerde enkel van het veld 3 >rden gedragen. 3 1 Een balletscèneuit de wed strijd FeijenoordMVV met in de hoofdrollen Kindvall rechtsen de Maastrichtenaar Reijers. Vijfentwintigduizend sympathisan ten werden in nog geen tien minu ten de mond gesnoerd door het „Een geluk", zei dr. Abarbanel, 3kt zijn enkel zo goed was om- achteld, anders had het wel eens L4_ed mis kunnen zijn. Nu is er 12- chts kwestie van een kneuzing". I van meedoen, dinsdagavond 1 ien Reijkjavik aldus Ernst 6-ippel is geen sprake. Nu kan :ls meedoen, al zal er wel naar 4-i andere formatie moeten worden 4-|zocht. 3Jroen de Maastrichtse roodbaadjes 1_ t veld verlieten, wees het scor^- rd 51 aan. Bij de rust pas 10 VV spartelde tot het laatst toe ftig tegen. Het ging daarbij wel js een beetje wild en onbesuisd waardoor het voor de Schiedam scheidsrechter Koen Brouwer niet ijd even gemakkelijk was. Eerlijk- 2 idshalve moeten we ook doelman irver ere wie ere toekomt een lim op de pet steken. Hij stopte el wat en zorgde ervoor dat MVV ;enlijk de eerste kans kreeg om ir te komen. Het gebeurde bij een n de spaarzame acties van deoud- j JO'er Harry Heynen. Hij gaf een arzet precies op het hoofd van az. die goed inkopte, maar toch g niet goed genoeg om Eddy Trey- te passeren. Körver stopte daarna c weer een en ander, waaronder dreun van Hasil, had vervolgens luk dat Wery tegen de lat knalde, i&r was tien minuten voor de rust teloos tegen een vlekkeloze com latie IsraëlMoulynVan Dui abodeVan Hanegem, die de bal Ier Körver door in doel plaatste: I ■0. Toen het telraampje ook na de rust niet gauw genoeg in beweging raakte, kwam de kreet van het volk om Geels. En deze was dan eigenlijk tegen Hasil bedoeld, die de 44.500 toe schouwers ten onrechte zag mee doen. Harry Heynen zorgde ervoor, dat er een ommekeer plaats vond door in het strafschopgebied Kindvall te hard aan te pakken. Misschien zou het in een andere wedstrijd geen strafschop zijn geweest, maar Koen i Brouwer had nog een en ander in j het vat en voordat het verzuurde. I wees hij naar de penaltystip, waar de Zweed zelf het vonnis voltrok: I 2—0. En daarmee was de tegenstand van i MVV wel gebroken. In de 65ste mi- j nuut m aai oevr eerde Van Hanegem zich meesterlijk naar het derde doel- I punt en vijf minuten later verwerk te Wim Jansen een pass van Hasil naar het net: 40. Daarna kwam het pechduiveltje in actie voor Piet Romeijn en nauwelijks was Geels op- I gedraafd of zijn rivaal Hasil tover- j de weer een lach op ie gezichten van het legioen door met een vol treffer de stand op 50 te brengen. En daarna heeft Mraz, n& een kop bal van Herben uit een corner tegen de lat, nog de eer mogen redden voor MVV: 5—1. 113 Telstar-GVAV DWS-SVV NAC-ADO FC Tivente-Sparta Holland Sport-Ajax Haarlem-AZ '67 Vitesse-Helm. Sport HVC-DFC Veendam-Heracles Fort. Sitt.-Willem 2 Den Bosch-Bl. Wit Fort. Vl.-Graafsch. ZFC-Velox Zondagavond hadden zich vijf deel nemers gemeld met dertien goede uitslagen. meesterschap, waarmee Holland Sport al in d« ouverture van het aangekondigde „wonderduel" via drie voorbeeldige treffers elk kwaad uit handen werd geslagen. Wellicht ook zwegen de anders zo tumultueu ze tribunes wat verbaasd. Ver wonderd over de tamheid, de matte glimlach, waarmee Ajax werd ver welkomd. Want Holland Sport was niet agressief, niet grimmig, niet hard, niet opportunistisch, eigen schappen die de tegenstander door gaans huiverig Houtrust doet betre den. Piet Keizer: ..Onbegrijpelijk. Wat hebben wij makkelijk kunnen voetballen. Als je zo je gang mag gaan. dan is het pas dankbaar wer ken". Ajax drukte die dank uit in su bliem voetbal, de speelse korte com binatie van het gegroepeerde voet bal. waarvan Holland Sport he lemaal misselijk werd. Maar waarom hanteerde Holland Sport niet de zweep, waaronder technisch vernuft al zo vaak boog. Cor van der Hart: „Het was angst, onzeker heid, Paul Roodnat, Theo Verlan gen, Hans Dorjee, allemaal knapen, die voor het eerst terug kwamen in het elftal. Hoe zouden zij zich aan passen. hoe zouden zy zo'n eerste krachtproef doorstaan? De spelers wisten niet wat ze aan elkaar had den". En Slaak Roggeveen: „Een gebrek aan zelfvertrouwen. Daar door, maar ook door al twee achter elkaar verloren wedstrijden". Nee, de hoop op „het wonder" leef de welgeteld kwee minuten op hon gerig Houtrust. In die ene, eerste en ook enige gevaarlijke aanval. Don rende door het oentrum en lobte de bal naar de door Krol vergeten Van Maurik. Uit &n moeilijke hoek beuk te hy de paal naast Bals. Ajax strafto die ondeugendheid onbarmhartig af. In welgeteld negen minuten werd Holland Sport als kleuter in de box gezet, waar het de verdere wedstrijd braaf zou blijven zitten. Een corner van Keizer werd door de vuisten van doelman Louwe- rens ingevallen voor de met een pijnlijke knieband hinkende Van Vianen te zwak beroerd. Swart kopte de bal terug in het centrum, waar Van Dijk, volledig ongedekt, hard mocht uithalen: 01. De schoonheid van AjaxJ tweede en derde treffer moeten Holland Sport nog meer hebben ontluisterd. Dorjee raakte by de linker corner- vlag de bal kwijt aan Cruijff. Een wondermooi duet tussen de laatste en Keizer werd met een voorzet van j Cruijff besloten. De alweer vrij- Klenter staande Van omrandde de aan- val via het hoofd met goud08. Precies vijf minuten later 21 waren er toen gespeeld» ontwrichtte Van Dijk met een overstapje op een voor zet van Cruijff de Haagse afweer. De „Keizer-krul" (knal met de bui tenkant schoen draaiend vlak onder de lat» werd zelfs door de meest ver- vente Houtrust- Want bejubeld; 09. Ajax hield ook na de rust de ter aarde bestelling in stijl. Krol en Kei zer knalden alleen voor Louwe- rens op de doelman en Ajax mopper de niet, toen een zuiver doelpunt van Cruijff doen- de overigens fris fluitende arbiter Dorpmans wegens Na een prachtige combinatie tussen Keizer en Cruijff, resulte rend in een magtiifieke voorzet op maat, kopt Dick van Dijk de bal in het net. Rolland Sport-doeb- man Louwerens mag er maohte- loos naar kijken. buitenspel weid geannuleerd. Teke nend voor het timide Holland Sport was Ajax' vierde treffer. Swart slingerde zich door het centrum ren der ook maar een duimbreed ra dp weg te worden gelegd. Toen moest hij ook wel Inschieten. Cor van der Hart: „Een lachertje. Hij had tooh allang voor het strafschopgebied moeten worden aangepakt". En zowaar «coorde ook Holland Sport nog. Rijnders speelde de bai met Roggeveen In dreigende nabij heid met de hand en Bos kamp mocht van elf met-er zijn plicht doen; 14. et DEN HAAG (GPD) Ondanks feit dat Geels als invaller niet scoren kwam, blijft hij eerste op lijst van topscorers. Jendrossek, tweemaal doelpuntte, wrong zich jlsen Geels en diens clubgenoot ndvall. De stand: 1. Geels 8 doelpunten. 2, ndrossek 7, 3. Kindvall 6. 4 5 6. uijff, Van Dijk en Couperus allen 7 t/m 13. Keizer. Wery. Van der lylen. Van Maurik, Bosveld. Berg Nagy, allen 4 doelpunten. 1' ^fVielrennen Met slechts een me- verschil heeft Jaap Oudkerk, we- ikampioen bij de prof stayers, za- dagavond in West-Berlijn bij de 5- ijd om het officieuze Europese 5npioenschap zijn meerdere moeten nnen in de Westduitser Hans 5- ikermann, In de eerste serie had 4- dkerk de 35-jarige Duitser nog iter zich gelaten. (Door John Tanhouser) EINDHOVEN (GPD) Tot drie minuten voor het einde heeft PSV zaterdagavond inzijn thuis wedstrijd tegen het sterk spelende NEC op de rand van de afgrond gebalanceerd. Dat de Eind- ho-venaren er niet invielen dankten zij aan een onverzettelijke Pleun Strik, die op de valreep de hem door Radovic geboden schietkans gretig aan vaardde en daarmee de dreigende 1—2 nederlaag omzette in een 22 eindscore. De 20.000 toeschouwers die getuige waren ge weest van een boeiende voetbalshow, rijk aan spanning en sensatie, konden zich met deze stand wel verenigen. PSV-trainer Kurt Linder na afloop: „Misschien hebben we wat tè voorzichtig gespeeld. Woensdag tegen Rapid Wien gaan we er natuurlijk steviger tegenaan, dan moeten we echt meer risico's ne men." Linder over het spel van NEC: „Voor mij min of meer een openbaring. Een hecht elftal, dat steunt op een gepolijste techniek en een lovens waardige conditie. Een elftal dat ook een sterke eenheid vormt en naar mijn mening een hoge klassering in de eredivisie zal kunnen bereiken.' In de Nijmeegse kleedkamer overheerste de vol doening niet. Trainer Jan Remmers: „Het zat ons niet mee, als je met 2—0 voorstaat en de tegen standen een aangeslagen indruk maakt, moet je normaliter de punten kunnen pakken. Dat dit niet is gebeurd dankt PSV meer aan de hulp van de geluksgodin dan aan eigen verdedigende capaci teiten." Jürgen Jendrossek. de man die de beide Nij meegse doelpunten scoorde en daarihee reikte naar de spits van de topscorerslijst. zat stil in een hoekje. De officiële waarschuwing die hij in de tweede helft van de correct leidende scheidsrech ter Van Ravens kreeg, nadat bij een aan PSV toe gekende vrije trap enige strubbelingen waren ont staan, zat de vroegere spitsspeler van FC Köln niet lekker. „Ik hoop maar dat het bij een boete blijft", zei de schotvaardige Duitser schouderop halend, daarmee schoorvoetend erkennend dat hij toch wel fout was geweest. Dezelfde Jendros sek had al in de eerste helft PSV's wat tè zelf verzekerde verdediging kopzorgen bezorgd. In sa menwerking met Verdonk was hij verantwoorde lijk voor reeksen pittige aanvalscombinaties, die als de scherp opgestelde spits Oosterveld wat meer inzicht en koelbloedigheid had getoond, voor PSV niet zonder schade waren gebleven. Nu moest een toonaangevend NEC tot de twintigste minuut wachten op de meer dan verdiende openings treffer. Radovic haalde Oosterveld onderuit en Van Ra vens. die er van dichtbij getuige van was, aarzelde niet: strafschop. Jendrossek, elfmeter-specialist, stuurde Doesburg naar de verkeerde hoek 10. Vijf minuten later stompte Doesburg, kennelijk gehinderd door het licht, de bal voor de voeten van Jendrossek. die zonder dralen 20 scoorde. Het angstige PSV, vrijwel voortdurend met vijf man op een afgebakende verdedigingslijn, kreeg pas daarna wat meer speelruimte, maar de in top vorm verkerende Miel Pijs en zijn nimmer aarze lende secondanten gaven de Eindhovense aanval lers vrijwel geen kans om echt gevaarlijk te wor den. Vlak voor rust, op een belangrijk psychologisch moment, toch een succesje voor PSV in de vorm van een tegenpunt. De oud NEC'er Weber ving een voorzet van rechts op om daarna met een schuiver doelman De Bree kansloos te laten. „Dat doelpunt, kwam net op tijd. het haalde het ritme uit NEC", zei trainer Linder met een tevreden blik op zijn gezicht. Dat neemt niet weg dat hij ook na rust veel angstige ogenblikken heeft moe- Doelman De Bree van NEC schijnt het hoofd kwijt te raken bij deze aanval van PSV. ten doormaken. Want nadat een PSV-offensief was stukgelopen op een onverzettelijke NEC-de- fensie, kwam de Nijmeegse elf nog een kwartier sterk terug. De vervanging van de geblesseerde Werts door de talentvolle Kamps was van geen invloed op het spelgebeuren, dat NEC definitief in zijn voordeel had kunnen beslissen als Ooster veld en Jendrossek hun vizier wat scherper had den gesteld. Nu werd het kort voor tijd door Strik, die door Linder naar de voorste linie was gedirigeerd, nog 2—2, (©oor Coen Mouiyn» ROTTERDAM (GPD) Neem mij niet kwalijk, maar ik kan de tweede wedstrijd tegen Reykjavik moeilijk 100 pet. se rieus nemen. Trouwens, meneer Brox en Happel denken er ge loof ik precies eender over. Vóór de eerste wedstrijd was het: al winnen we met tien nul, voor de tweede wedstrijd gaan we wéér naar Zeist. Maar nu heeft men besloten om rustig thuis te blijven. Gelukkig maar. Want het is daar in Zeist alle maal zeer mooi en rustig, maar als het niet hoeft, ben ik er lie ver niet. En nu is het niet noodzake lijk. De wedstrijd ia immers een uitgemaakte zaak. Er zal nu zelfs wel niemand beweren: „Een bal is rond en kan vreemd rollen." Al maken ze hem mor gen vierkant, dan kantelen we hem er nog in! Of er weer zo'n monsterscore ln zit, betwijfel ik. Die IJslan- ders moeten de vorige keer toch iets geleerd hebben? Ze zullen nu toch wel wat beter dekken? Al zou ik aan de andere kant ook niet stom verbaasd opkij ken, als ze zich weer vrolijk lie ten inmaken. Die jongens zien een Europa-cup immers volko men anders, ze staan er lachend tegenover. Je krijgt ze mis- tchien alleen kwaad als je hun sigaren afneemt! Uit het voorafgaande moet je nu ook weer niet opmaken, dat we er morgenavond met onze pet tegenaan gooien. Dat niet natuurlijk. Alleen is onze instel ling nu anders. De eerste keer kwamen we in het veld om te winnen. Met zo'n groot mogelijk verschil. Thans is ons doel al leen om het publiek ik ver wacht er weer zo'n 30.000 te vreden te stellen. Laat ik het met een voor beeld proberen duidelijk te ma ken. Vroeger deed Sjoukje Dijk stra aan sport om er het aller hoogste in te bereiken. Een we reldtitel of een gouden medaille op de Olympische Spelen. Lou ter voor zichzelf deed ze dat. Later werd ze prof, ging naar de ijsrevue. Ze reed er prak tisch precies eender als tèvoren. Maar nu niet meer om zichzelf tevreden te stellen, doch uit sluitend het publiek. En zo is het dit keer met Feijenoord ook. Morgen hebben we de fjs- revue-opvatting, om het zo maar eens uit te drukken. Tja, en dan de volgende te genstander dus. Op 3 oktober is in Genève de loting. Misschien vinden velen het belachelijk, maar weet je wie ik hoop dat wy loten? A.C. Milan! En nu besef ik echt wel, dat we dan de kans lopen er meteen uitge knikkerd te worden, maar dan gebeurt het tenminste op een eervolle manier. Feijenoord kan voor zijn naam beter door een topelftal als A C. Milan gewipt worden, dan bijvoorbeeld door de Duitse of Engelse kampioen. En daar hebben de prestaties van Ajax in de Europa-cup echt wel Iets mee te maken. Trouwens, ik vind het ook gewoon een hele eer om tegen A.C. Milan te spe len. Die voetballen zó mooi, zó geraffineerd, zó anders dan an ders, dat ik het graag eens mee zou maken. En wie beweert eigenlijk, dat we tegen A.C. Mi lan kansloos zouden xijn? Ik niet!

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 9