De trein stopt weer in Voorschoten c AMATEURS EXPOSEREN Bushalten worden opgeheven Residentie-Orkest op volle toeren tijdens liet Promenadeconcert Zondagsschool in Oegstgeest werkt op moderne wijze Aoorschotens Nut bestaat honderd jaar 1 oor Leids 1\ en O-publiek DUIDELIJK IN LEIDSE LAKENHAL PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 27 SEPTEMBER 196! VOORSCHOTEN Honderden ballonnen gingen gistermid dag de lucht in toen de eerste trein sinds vijfentwintig jaar aan het station van Voorschoten stopte. De openingstrein, bestuurd door burgemeester L. de Kool met NS-pet en zijn echtgenote, reed een geel-zwart lint kapot en daarmee was het station Voorschoten weer officieel in de NS-dienstregeling opgenomen. NS-ambassadrice, mej Van Don- meente een officieel station. Na de deren, o verhandigde burgemeester L. de Kool een sleutel waarmee hij de trein, die hü zojuist keurig had laten stoppen, weer symbolisch in beweging zette. Het muziekkorps en vele belangstellenden gaven de ope ning van het station een echt feeste lijk karakter. Het eerste kaartje, werd gekocht door mevrouw De Kool, die een reis je naar Amsterdam wilde maken. Hierna gingen de genodigden, onder wie vertegenwoordigers van de NS, NZHVM, provincie, de gemeentese cretaris en wethouders van Leid- schendam en mevrouw Le Courtre- Foest raadslid van Wassenaar, naai de VAM kantine, waar het gezel schap door de directie gastvrij werd ontvangen. Mr. J. K. G. Muller, chef exploita tie Zuid-West van de Nederlandse Spoorwegen, bracht de geschiedenis van het station Voorschoten in her innering. Reeds in 1843 ongeveer "ijf Jaar na het rijden van de eerste Ne derlandse trein, was Voorschoten al etn hulp-station. Vanuit Leiden kon men naar Voorschoten met de trein en dan met andere vervoermiddelen naar Den Haag. In 1868 kreeg de ge- VOORSCHOTEN Het departe ment Voorschoten van 't Nut heeft gisteravond het eeuwfeest met een receptie in de raadzaal ingeluid. De receptie werd door het Voorschotens gemeentebestuur aangeboden. Vele verenigingen en particulieren kwa men het bestuur van 't Nut geluk wensen. Namens het hoofdbestuur werd me degedeeld dat de scheidende voorzit ter, dr. J. F. Sirks. voor zijn verdien sten van 23 jaar bestuurslid is bij geschreven in het ere-register van de maatschappij. Dr. Sirks, die voor het laatst optrad als voorzitter, bood zijn opvolger, de heer H. Boom. éen voorzittershamer aan. De scheidende voorzitter kreeg een boekwerk aan geboden. Onder de aanwezigen bevon den zich het voltallige college van B. en W.. raadsleden, kerkelijke afvaar digingen en veel verenigingsbestu ren Wethouder W. J. Iestra hield een toespraak, waarin hij een korte terugblik gaf over de afgelopen eeuw. Niet altijd is 't streven van 't Nut begrepen of goed ontvangen, thans kan ieder blij zijn met het stuk volksontwikkeling dat door 't Nut werd verricht. Bestemmingsplannen Wassenaar ter visie WASSENAAR In gemeentese cretarie liggen vanaf 29 september gedurende een maand ter inzage de door de raad vastgestelde bestem mingsplannen „Clingenbosch" en „Ammonslaantje." Het plan Clingen bosch heeft betrekking op gronden, grotendeels behorende tot het gelijk namige landgoed en gelegen tussen de Buurtweg en de Wittenburgerweg, terwijl het plan Ammonslaantje be trekking heeft op een gedeelte van de ten noordoosten van het Ammons laantje gelegen bebouwing. Binnen de genoemde termijn kunnen be langhebbenden bezwaren indienen bij Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland. ^^plinters en ^paanders Burgemeester en wethouders van Wassenaar hebben besloten de Schouwweg in een richting gesloten te verklaren voor voertuigen, die met inbegrip van de lading een gro tere breedte hebben dan 2.10 m. Autobussen en brede vrachtwagens ed. zullen de Oud V'assenaarse weg niet in noordwestelijke richting en de Schouwweg niet in oostelijke rich ting mogen berijden. Een inrijver bod voor autobussen e.d. bestond al eerder voor het gedeelte van de Schouwweg tussen de Papegaaien laan en de Kerkstraat. Het bestuur van de Openbare Bibliotheek in Leiderdorp heeft be sloten de uitleningen van de donder dagavonden met ingang van 1 no vember a s. te sluiten voor de jeugd tot 15 jaar. Op deze manier hoopt men de volwassen lezers beter van dienst te kunnen zijn. De e.h.b.o.-cursus van de Kat- wykse Reddingsbrigade begint don derdag 2 oktober en zal evenals vorig Jaar weer in de kantine van ge meentebedrijven. aan de Van der Vegtstraat worden gehouden. Zij die aan deze cursus willen deel nemen dienen zich te melden bij de heer R Coorn, Dwarsstraat te Kat wijk aan Zee. oorlog heeft men Voorschoten niet meer in de dienstregeling opgeno men. maar nu hoort ook dit station er weer bij. Hy dankte allen, die aan het tot standkomen van het nieu we station hadden meegewerkt en complimenteerde burgemeester De Kool met het voortreffelijk besturen van de trein. Bugremeester De Kool zei, dat vandaag een jeugddroom van hem in vervulling was gegaan. Welke knaap, van negen jaar droomt er niet van eens een trein te besturen? Tot vermaak van alle aanwezigen ci teerde hij daarna een gedicht dat hy op school geleerd had over een ijze ren paard. Daarna dankte ook hy al len die een lang gekoesterde wens van d e Voorschotense bevolking, hadden vervuld. Nog enige tyd bleef men gezellig bijeen om op de „gezondheid" van Station Voorschoten iets te drinken. Bestemmingsplan Warmond ter visie WARMOND De raad besloot in 1968 tot bestemmingsplan „Noord- Oost", dit plan regelt de bestem mingen van de gronden, gelegen tus sen de rijksweg 44 Den Haag-Amster dam), de ringvaart van de Haarlem- mermeerpolder de grens met de ge meente Alkemade. de Verlaatsloót, de Zyi de Laek, de Spriet, de Hof- lee en de Dinsdagse Wetering. Het konsept van dit bestemmings plan, zy het dan nog ongekorrigeerd. is gereed en zal dan ook medio ok tober officieel ter visie worden ge legd. B en W willen echter al vóór de officiële ter visielegging gelegenheid geven hiervan kennis te nemen om eventuele op- of aanmerkingen ten aanzien hiervan reeds voor die tyd aan hen kenbaar te maken. Ze stel len belangstellenden hiertoe in de gelegenheid op maandag 29 septem ber van negen tot twaalf uur v.m. pn van zeven tot 10 uur n.m. Het plan zal dan in de commissie kamer worden neegelegd. Ook de overige bestemmingsplannen, waaronder ook Eventuele op- of aanmerkingen met betrekking tot deze plannen kunnen gedurende genoemde uren in de daar voor bestemde bus worden gedepo neerd. LEIDEN - Ingevolge sanering van N.Z.H -bushalten in Leiden wor den met ingang van morgen de vol gende wijzigingen van kracht. Lyn 13. Komend van het Station zal in het vervolg via de gehele Kagerstraat worden gereden. In ver band daarmee vervallen de halten Kagerstraat Rijnsburgerweg. Een nieuwe halte Kagerstraat Dieper- poellaan wordt ing^teld Eveneens vervallen de halten Marnixstraat Willem de Zwijgerlaan, Driftstraat/ Bethlehemkerk, Medusastraat He rensingel. Oosterkerkstraat Waard- gracht. Koninginnelaan Lammen- schansweg en Boshuizerkade Tel- derskade. De halte Ter Haarkade Ten Katestraat wordt verplaatst naar Boshuizerkade Kneppelhoutstraat. Lijn 14: De halte Ter Haarkade Ten Katestraat wordt verplaatst naar Boshuizerkade Kneppelhoutstraat De halte Boshuizerkade Telderska- de vervalt De halten Debussvstraat cn Brahmslaan Verdistraat worden samengevoegd tot één halte Verdi straat Debussystraat. De halte Oosterkerkstraux Waardgracht. Zynsingel Waardstraat. Herensingel Medusustraat. Drift straat Bethlehemkerk. Marnix straat Willem de Zwygerlaan ver vallen. Lyn 15: De halte zyisingel Waard straat vervalt. Aan de nieuwe route in het Morskwartier komen de na volgende halteplaatsen: Opaalstraat Diamantlaan ri. eindpunt. Saffier straat Opaalstraat begin eindpunt. Opaalstraat Diamantlaan ri. Lei derdorp. Lijn 31: De halten Meerburgerka de Maastraat Leedestraat en Hoge Ryndyk Wilhelminabrug richting Meerburg vervallen. Lyn 40 42: De halten De Sit- terlaan v. d. Waalsstraat worden verplaatst naar De Sitterlaan naby de Lorentzkade. De halten Burggra- venlaan v. d. Brandelerkade. Burg- gravenlaan Fruinlaan en Hoge Ryn dyk' Wilhelminabrug in de richting Leiderdorp vervallen. Lijn 41: De uitstaphalte Aaltje Noorderwierlaan en de halte Debus systraat Vyf Meilaan vervallen De lialte Verdistraat Bramslaan wordt verplaatst naar Verdistraat' Debus systraat, Dit geld ook voor lj|Jn 14 De halte Koninginnelaar; Lammen, schansweg richting Zuid-West ver valt. Lyn 45: De halten Witte Singel' Diaconessenhuis en Witte Singel Kaiserstraat vervallen. De halten Witte Singel Witte Rozenstraat worden verplaatst in de richting Groenhovenstraat, Lyn 46 '49: De halte Kersenstraat in de richting Leiden resp. Leiderdorp vervalt. Bestuurd door burgemeester L. de Kool rijdt de eerste trein het station van Voorschoten bin nen. (Foto LD/Holvast) De Wassenaarse Volleybalvereni ging heeft het plan opgevat een nieuwe afdeling te stichten voor bad minton, een sport die tot nu toe niet in clubverband in Wassenaar be oefend werd. Belangstellenden kun nen zich melden by de heer J. B. van den Bergh, tel 5320. In het bestuur van de afdeling Wassenaar van het Rode Kruis heb ben zich in de afgelopen maanden enkele wyzigingen voor gedaan. Drie afgetreden bestuursleden hebben als blyk van waardering voor het werk dat zy voor de afdeling hebben ver richt een onderscheiding van het hoofdbestuur gekregen. Mevrouw P. H. J. van Heteren- Turk kreeg het kruis van Verdienste, terwyi aan de heren G. J. Boven en Mr. A. C. Jaeggi de Medaille van Verdienste in zilver werd toegekend. LEIDEN Eerste Promenadecon cert van K. en O. in dit seizoen. Wie by het woord „Promenadeconcert" vergelykingen zou willen maken met de beroemde „Prom"-concerten In Londen, heeft het mis. Veeleer lykt de naam in de plaats gekomen voor OEGSTGEEST Zondag be gint het nieuwe cursusjaar van de Vrijzinnige zondagsschool in Oegst geest, die uitgaat van de Nederland se Protestanten Bond en die gehou den wordt om tien uur in het school gebouw aan de Tromplaan no. 1. Zoals bekend, zijn de inzichten in de vrijzinnige gelederen zich aan het wijzigen omtrent hetgeen ver staan moet worden onder religieuze opvoeding. Men ziet in verband hiermee de taak van een zondags school niet meer allereerst als de overdracht van bybelkennis, doch veeleer als het helpen ontplooien van de eigen religieuze vermogens van het kind. In deze visie heeft de methode van onderwijs in deze zondagsschool zich geleidelijk aan gewijzigd. De ver telstof is aangepast aan de noden en belangstellingen van het kind in een bepaalde leeftydsfase. Men tracht zich te onthouden van het doen van autoritaire uitspraken in de plaats daarvan de kinderen te helpen him critische vermogens te ontwikkelen om eigen keuzen te maken, eigen opinie's te vormen. Zo worden voor de jongste groep kinderen de verhalen in hun eigen milieu gesitueerd. Ze behandelen de problemen, behorend by hun leef tijd, zonder er een moraal aan vast te knopen en bieden zo het kind de gelegenheid over ziin problemen te praten, zonder direct over zichzelf te naar een bepaalde kerk toegewerkt, hoeven spreken. Aanmeldingen van kinderen tus- Voorts wil men hen en de iets ou- sen 6 en 12 Jaar gaarne bij mevrouw dere kinderen de orde in de natuur Morsin. Nachtegaallaan 17 Leiden, laten zien. met de natuur laten ex- tel. 52717. perimenteren, kortom ze het wonder van de wereld om ze heen laten be leven en bewonderen. Men kan met jonge kinderen beter komen tot be leving van het wonder, dan tot ge loof in woorden. Vanuit de orde in de natuur kan het kind geleidelijk aan ook iets van het wonder van het mens-zyn beseffen, het uniek-men- selyke beleven. Via vertrouwen in zichzelf en ver trouwen in de schepping wordt op deze wyze toegewerkt naar geloof in de mens, die geweldige mogelykhe- den in zich heeft, zowel ten goede als ten kwade. De keus is aan hem En hetgeen voor mensen geldt, geldt ook voor samenlevingen. De geschiedenis wordt nu belangrijk als geschiedenis van mensen en van hun ideeën, die tot die keuzen heb ben geleid. In dit licht wordt met de oudste kinderen ook de bybel behan deld. De zondagsschool heeft in de loop van de laatste jaren de beschikking gekregen over materialen, welke vol gens deze inzichten ontwikkeld zyn en waarmee nu in alle leeftydsgro# pen gewerkt zal worden. Niet alleen om belangstellenden te informeren omtrent hetgeen de school de kinderen biedon, wil men bekendheid geven aan de moderne werkwyze ook ouders, die niet meer kerkelyk gebonden zyn, hun kinde ren aan deze school zouden kunnen toevertrouwen, immers er wordt niet de „populaire" concerten van weleer, gewijd aan overbekende werken. „Populair" in de goede betekenis was zeker dat van gisteravond. Als hoogtepunt voor ons persoon- lyk: het droefgeestig Ar.dante uit het pianoconcert in A van Mozart, een hoogtepunt ook uit de pianolitera tuur. met veel geestelyke diepgang en een klaar toucher vertolkt door de jeugdige, op Jamaica geboren Nerine Barrett, die na grote successen in New York, deze avond haar succesvol debuut ir: ons land maakte. Een Mo. zart-interprete. van wie ongetwyfeld nog veel zullen horen, thans in har monisch samenwerking met de Tsjechische dirigent Bohumel Gregor. Ondanks het feit, dat Nerine Barrett zich met een matig klinkende vleu gel moest tevreden stellen, maakte haar spel veel indruk, speciaal ook in de met het Andante scherp contras terende uitbundige en vrolyke Finale, waarin Mozart alle zorgen plotseling ver van zich afschudde. Het Residen tie-Orkest, waarin veel nieuwe figu ren speelden, begeleidde haar met uiterste accuratesse. Johan Wagenaars symfonisch ge dicht „Cyrano de Bergerac", waarin deze vakbekwame componist alle ka rakteristieke eigenschappen van deze „held" in een ryk coloristisch ge waad op typisch romantische wijze met, reminicenties aan o.a. Hector Berlioz boeiend en fascinerend pre senteert, heeft ons veel mir.der vol daan. Deze inzet van het program ma, gehouden in een te snel tempo, leed dientengevolge aan grote onzorg vuldigheid. Wel sterk legde Bohumil Gregor het accent op ongenuanceer de luidruchtigheid. Vermoedelyk is onvoldoende voorbereiding aan deze weinig geslaagde realisatie voorafge gaan. De dirigent was evenwel geheel en al in zyn element tydens de uitvoe ring van het symfonisch gedicht ,X)e Moldau" van zyn landgenoot Bedrich Smetar.a uit diens cyclus „Ma Vlast" (.jvryn vaderland"). Hoevele malen ook gehoord: deze illustratieve schil dering van de door Bohemen stro mende rivier, met als climax de op doemende burcht Vysehrad. blyft. een muzikale belevenis. Het orkest speel de op Volle toeren. Dat was ook het geval in de vier Slavische dansen van Antonln Dvo rak ir; wie dirigent en orkest een weinig gehoord meeslepend élan ont wikkelden: deze dansen leken ook in ritmisch opzicht, alle uitvoerenden als op het lijf geschreven. Vier „uit- smyters" van het edelste soort, waar mee men evenzovele triomfen mocht incasseren. TH. J. HANNEMA Politieke enquêtes hebben na tuurlijk slechts een zeer be trekkelijke waarde. Vooral op een moment dat verkiezingen nog veraf zijn. Vandaar ook dat de cijfers over de stand der partijen, zoals wij die vandaag publiceren, geen echte maatstaf zijn. Maar opvallend blijft de ver dere achteruitgang van de Ka tholieke Volks Partij, een politie ke groepering die tien jaar gele den nog een van de meest stabiele factoren in de Nederlandse staatskunde leek. Aan de KVP gaan de cijfers die uit de verschillende enquêtes naar voren komen, natuurlijk niet voorbij. Er bestaat in de kringen van de KVP een toenemende on zekerheid over de toekomst van de partij. De samenwerking met de twee andere christelijke rege ringspartijen komt slechts moei zaam van de grond. Het nu verschenen rapport van de commissie-duidelijkheid uit de drie partijen loopt bepaald niet over van een werkelijke visie op de toekomst. De duidelijkheid blijft zoek. als men dit rapport leest. Wat moeten we bijvoorbeeld met een intentieverklaring voor een voorkeur voor een mogelijke coalitiepartner, die ook weer kan worden ingeslikt? Drs. Schmelzer zei vorig jaar nog dat de drie christelijke parijen zes maanden voor de verkiezingen een voor keur zouden moeten uitspreken. De commissie-duidelijkheid is op dit punt al een stuk minder uit gesproken. Verder behelst dit rapport weinig origineels, na al les wat er over partijvernieuwing de laatste jaren is opgemerkt. Het is een voorzichtig zoeken naar het sparen van kolen en geiten, maar de politieke duidelijkheid is daarmee niet erg gediend. ZATERDAG Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Haag se Comedie: „Jongens onder elkaar" van Mart Crowley. Circustheater, 20.15 uur: Haags Mu ziektheater: „Kalchas" van Giovanni Pergolesi en „La serva padrona" van Giovanni Pergolesi. Diligentia: 20.15 uur: cabaret Seth Gaaikema: „En ik, zei Seth". Ned Congresgebouw, 20.15 uur: Ra dio Symfonie Orkest van Praag en het Hersfelder Festival Koor. Om 20.15 uur: cabaret Das Kommödchen uit Düsseldorf: ..Es geht um den Kopf". Paviljoentheater. 20.30 uur: Nieuwe Komedie: „Gezichten en maskers". 3 eenakters van Lulgi Pirandello: Bella Vita. De Imbeciel en De zotskap. ZONDAG Kon. Schouwburg. 14 uur: Haagse Comedie: „Jongens onder elkaar" van Marl Crowlev. Om 20 15 uur: Haagse Comedie: „Eén vlo in 't oor" van Georges Feydeau. Circustheater, 20.15 uur: Roemeens Staats Operette Theater uit Boekarest: „Grafin Maritza" van Kalman. Paviljoentheater. 20.30 uur: stich ting „Carroussel", pantomime. MAANDAG Kon. Schouwburg: 20.15 uur: toneel groep Centrum: „Gemengd dubbel", 8 eenakters van 8 Engelse schrijvers. DINSDAG Kon Schouwburg. 20.16. uur: Nat. Ballet: „Les sylphides. Aureool. Pas de deux uit de Notekraker en Pe- troesjka". Diligentia, 20.15 uur: Cabaret Don Qulshocking. Paviljoentheater. 20.15 uur: toneel groep Studio: „De tuin der lusten" van Fernando Arrabal. WOENSDAG Kon Schouwburg. 20.15 uur: toneel groep Theater: „Trollus en Cresslda van Shakespeare. Paviljoen theater, 20.15 uur: toneel groep Studio: „De tuin der lusten" van Fernando Arrabal. DONDERDAG Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Haag se Comedie: „De vrouwen van Shang hai" van Tore Zetterholm Ned. Congresgebouw: 20 15 uur: Bo livia Andlna, dans en muziek. Pavjljoentheater, 20.30 uur: Nieuwe Komedie: „Gezichten en maskers". 3 eenakters van Luigi Pirandello: Bella Vita. De Imbecielen, De zotskap". a h LEIDEN In de Lakenhal zyn de prijzen uitgereikt van de schilder- wedstryd voor amateurs, uitgeschre ven door de CO-OP. Zoals te ver wachten was, werd de gelegenheid aangegrepen door de aktiegroep Lei den van de BBK, die op originele manier wilden protesteren tegen deze „reclame-technische verant woorde praktijken". Het enige bezwaar dat redelijker - wys tegen deze wedstryd kon wor den uitgebracht, was de wat pre tentieuze titel „Kunstenaars in eigen tijd". Voor het overige viel juist de bescheiden wijze op. waarop de geld schieter zioh presenteerde. Misschien beseften de protesteren den dat zy met een kanon op een muis geschoten hadden, toen zij eendrachtig de zaal verlieten. Wel licht zien we in de toekomst wat meer reclame-technische verant woorde akties van hen. Onder de eerste prijswinnaars wa ren de twee meest opvallende zenders H. Overduin, student uit Leiden en C. Balvers, winkelier uit i ^erde houten kastjes en legpuzzels. I dit in alle drie de tentoongestelde I De" Haa* Terecht werd deze inzending In jevaJl£word».het effect Overduin maakte vaak buitenge- j een apart zaaitje tentoongesteld ena( 8' elkaar afgestemde woon geslaagde combinaties van fi- zijn werk komt zeker In aanmerking bee,ldelement,^ rangschikt tot guren en lettertekens Behalve pen voor een meer uitgebreide expositie. „w i tekeningen maakt hij ook boekjes, De schilderden van C. Balvers necnle viauveiaenng. 't waarin by be'.f ragmen ten i: j symbolen worden omgezet. beeld- vallen op door hun „vogelvlucht"-1 beschil-1 gezioht&hoek. Ondanks het feit, dat een H. Overduin Twee pagina's uit het boek Esther. De tentoonstelling is te bezichtigen tot 30 oktober in de Lakenhal. FRED LEEMAN P.S. - Tot de eerste prijswinnaars behoort ook de heer A. L. Slinger land uit Zoetenvoude (.Red.). Oegstgeest (Het Witte Huls) Schaal sociëteit Palamedes 2-5.30 uur nam. Microtheatcr (Vestestr. 40) Impi rium met „Droom der gevangenen" 8; uur nam Agnes Lyceum Vredesweek Jongeren mis celebrant pater P. Hermans 7J uur nam. ZONDAG Zijlsingel 2: Volle Evangelie-zendii Spr. evang. J. Leeflang 10 uur voon Wassenaar (Rest Bijhorst) Drlv ln-dienst 10.30 uur voorm. Rijnlandslyceum (Apololn. l) Gei voor oorspronkelijk christendom, al Oegstgeest Spr. evang. N. v. d. Brug 7.30 uur nam. 1 Steenschuur 6 Ker): van Jezus Chrl tus van de heiligen der laatste dag 11.30 uur vm. Oude Rijn 3 Pinkstergemeente 8 evang Koppeiie 3 uur nam. Gerecht 10 Soefi Beweging Spr. ni1 I Leschot over „Onze taak in de reld" 11 uur voorm. Zijlsingel 2 Volle Evangelie -zendl Spr. dhr. J. Zijlstra 10 uur voorm. Antoniuskerk Vredesweek Jongen mis. celebrant pater Sweerts 11 uur Zuiderkerk Vredesweek Oecumenisc dienst. Voorgangers kapelaan H. Grieken, ds. A. J Lamping en ds v. d. Zwaan 7 uur nam. MAANDAG Schouwburg K. en O. Politlek-litei cabaret „Das Kommödchen" 8 uur middag. Zomerzorg Kynologenver. Rijnlai Causerie over de organisatie van internationale hondententoonstell 8.15 uur nam. L.TA. (Haagweg 4): Voorllchthi bijeenkomst over demping Trekvl 1 8 uur nam. Zijlsingel 2 Volle Evangelie meente Spr. dhr J. Zijlstra 8 uur ni Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) ting Bouwfonds Ned. Gemeenten uur nam. Jeugdhuis (Breestr. 19) Spreekt Chr. emigratiecentrale 7-8 uur nam ei Waaggebouw Generale repetitie raalmuziek 7.30 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer) K. Fllmlezlng over „India" nu" door dl-, H. Jager-Gerlings 8 uur nam. Sociëteit Leython, Levendaal 10! Iedere zondagmiddag (3.00 uur; cobal voor 18plus èn 18mln. 18min Iedere dinsdag-, woensdag- en d derdagmiddag en woensdagavond: cleteit. 26 september a.s.: film: Slag om pels. 18plus Iedere dinsdag-, donderdag- en dagavond: Sociëteit. 27 september a.s.: Film: Slag om pels. LEIDSE BIOSCOPEN. CAMERA „Al Capone", •k e". 18 jr. 2.30, 7. 9.15 Zond ook 4.45. Vrjj zat-avond, li.30 uur: „De vreemde 18 Jr. LI DO: „The lost man", 18 Jr. 2.30, 7. 9.15. Zond ook 4.45.. LUXOR: „De terugkeer van Draci 18 Jr. Dag 2.30, 7, 9.15. Zond REX: „Meisjes in extase". 1 2.30, 7. 9.15. Zond ook 4.45. Vry- zat.avond, 11.30 uur: „Doctor Glas Jaar. STUDIO: „Schade", 18 Jr. Dag 2. 9.15. Zond ook 4.45. TENTOONSTELINGEN Galerie Van der Vllst (Boterm 3): Bronsplastieken van Frank L rle en aquarellen van Thijs (t/m 23 oktober). Kunstzaal Heuff Wassenaar: S derijen en aquarellen van Johan nlng, dag. (behalve zondag) van uur en bovendien dinsdagavond 10 uur (t/m 15 oktober). Galerie Walenkamp (LAK)Ui kooptentoonstelling, dinsdag t/m dag 1-6 uur, zaterdag 2-5 uur (t/ september). Molenmuseum „De Valk" (dag van 10 uur voorm. tot 5 uur nam, dag 1-5 uur nam). Maandags ten. Jeugdmuseum Koppenhlnksteeg opend: zaterdag van 11-17 uur. Antiek uit het begin van de eeuw Inlichtingen bij het secreU LJA. Stadhuls-Breestraat. Rijksmuseum van Oudheden (Ri penburg 23): Werkd 10 uur voo 5 uur nam.: zond 1-5 uur nam, Rijksmuseum voor volkenk (Steenstraat 1) dag. 10-5 u; zo 1-5 uur nam. Ned. Legermuseum: Geopend dag tot en met vrijdag 9 uur vo 5 u. nam. zond- en feestdagen 1- nam. RUksmuseum voor de geschiede natuurwetenschappen. Dag. 10-4 zond 1-4 uur. Heempark Oegstgeesterweg (Kikki polder) Flora van eigen bodem, van 8 uur voorm. 5 uur nam mei t.e.m. oktober op zat. en zon uur nam De Lakenhal: Expositie „Kunsti in eigen tijd", dag. 10-5 uur dags 1-5 uur (t/m 13 oktober) Avond- en nachtdienst ipotheken te Leiden. Geopend voor spoedeisende get Apotheek Herdingh en Blanken, woerd 171, rel. 20502 en Apotheek West. Brahmslaan 20. tel. 2152 De zaterdag-, zondag-, i nachtdienst van Apotheek R. v. Smallenburg te Leiderdorp wordt genomen door apotheek Herdln[ Blanken. De zaterdag-, zondag-, avod nachtdienst van apotheek Voo ten wordt waargenomen door Api Zuid-West. De Oegstgeestse Apotheek is g« WEEKEINDE DIENST DER LEI HUISARTSEN Tot zaterdagmorgen 10 uur ge men de eigen huisarts, daar" zondagnacht 12 uur uitsluitend spoedgevallen de dokterstel. 2221 Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenings- en informatie* Hulpverlening tel. 24101 (b.g.g lnf. tel 33921. Behandeling na ongrvaleD De poliklinische behandeling gevallen wordt van dinsdag I tot woensdag 12 uur waard door het Diaconessenhuis Vrljdi uur tot zaterdag 12 uur door Rlisiibethzickenhuls (Hnolgrt dere werkdagen en op zondagei het Academisch Ziekenhuis.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 2