Israël-Egypte in nieuwe fase Onder oppervlakte onrust in Belfast Afrika wil geen vrede voor Biafra Palestijnen vertolken vastberadenheid door President Nyerere Puts! HENK KOLB ACTIE OP EGYPTISCH CliONDCEBIED VOORBEELD OFFICIEEL PRIKKELDRAAD TUSSEN PARTIJEN houdt Het Midden-Oosten tussen oorlog en vrede (2) PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD TEL AVIV/CAIRO (Reuter, AFP, AP) Bij de Israëlische aanval van gisteren op een 60 kilometer lange Egyptische kuststrook aan de Golf van Suez zijn volgens een bekendma king in Tel Aviv tussen de 100 en 150 Egyptenaren gesneuveld. Egypte daarentegen spreekt van zware verliezen aan mensen en materieel aan Israëlische kant. In Cairo is meegedeeld dat drie Israëlische vliegtuigen zijn neergeschoten en twee Is raëlische landingsboten tot zinken gebracht. Over de eigen verliezen werd niets gezegd. Het was gisteren de eerste maa) I dat Israëlische pantser troepen op de Egyptische oever opereerden. De I aanval verschilde totaal van eerder» commando-acties tegen Egypte, die hoofdzakelijk waren gericht tegen Egyptische stellingen aan de ovei- ziide van het Suezkanaal. radarsta- t.lans of krachtinstailaties in hei I gebied van Luxor. Nieuw Waarnemers in Tel Aviv zien de ac*,ie als een tegenmaatregel om het Egyptische front te ontregelen en de Egyptenaren er zodoende toe re brengen, elke gedachte aan een of fensief te laten varen. Het succes van de aanval, dat de verwachtingen heeft overtroffen, toont volgens Is raëlische militaire kringen aan dat de Egyptenaren niet eens in staat zyn hun eigen kust en een groot deel van hun gebied te verdedigen. In tal van kringen in Tel Aviv bestaat de indruk dat er een nieu we fase voor de deur staat in de Israëlische „afschrik "-strategie. Is raël zal. naar men meent, steeds harder gaan terugslaan, om de uit puttingsoorlog voor de Arabische landen zo duur te maken dat zij hun houding wel zullen moeten ver anderen. De Israëlische strijdkrach ten. waaronder sinds de zesdaagse oorlog 450 doden en 2000 gewonden z(jn gevallen, zullen zich niet meer de „kleine oorlog" laten opdringen dooi* de Arabieren, zo hoort men in Tel Aviv zeggen. Deze mening wordt versterkt door de mededeling van de Israëlische minister van Defensie, generaal Mosje Dajan, gisteravond in een t.v.-interviewdat Egypte ..nog zwaardere klappen" kan vei-, wachten. Verrast Bestaat er in Israël algemene voldoening over het welslagen van de actie, in Cairo is sprake van grote beroering. De aanval schijnt de Egyptenaren volkomen verrast te1 hebben. De crisis in het Midden- Oosten ls in de zoveelste gevaariyke i fase gekomen, aldus kringen in Cairo Hoewel het Egyptische leger niet in Nieuwe uitgaven De vaste hand van God, door E. Caldwell. Zwarte Beertjes. Uitg.: A W. Bruna en Zoon, Utrecht. Het beloofde land, door R. Free man Solomon. (Bruna) De kaars, door Th de Saint Phal- le. i Bruna) De ontmoeting in Venetië, door Solange Fasquelle Bruna) Huwelijk op z'n Italiaans, door Brian Glanville. (Bruna) De culturele revolutie in China, door Alberto Moravia. Bruna Gruweltrip geheel verzorgd, door David Ely. (Bruna) WOENSDAG Kon Schouwburg. 20 15: theater „Achter de poort" uit Praag: „Drie zusiers" van Tsjechof DONDEKDAG Kon. Schouwburg, 20.15 Haagse Co- medle: „4 x anders" van Barlllet en Grédy Paviljoentheater, 20.30: Nieuwe Ko medie: „Dag stoel naast de tafel". staat wordt geacht het Suez-kanaaJ over te steken en op de andere oever lang genoeg een bruggehoofd in stand te houden voor een grote doorbraak in de Sinai, zijn er toch factoren, die president Nasser er ondanks zijn voorzichtigheid tot dus ver toe kunnen brengen, een grote tegenactie op touw te zetten, zeggen waarnemers in de Libanese hoofd stad. Eén van die factoren is de groeien de druk op hem van uit het leger voor meer offensieve daden. Een an dere is de psyahologisohe toestand van de Arabische wereld, die sinds BELFAST/NEW YORK (AP. Reu ter. AFP) Het is de afgelopen nacht opvallend rustig geweest in j de Noordierse hoofdstad Belfast. De extremistische protestanten schijnen zich er b(j te hebben neergelegd dat een confrontatie met rooms-katho- lleke Noordieren op het ogenblik onmogelijk is vanwege de aanwezig heid van Britse troepen, die de rooms-katholieke wijken de laatste tijd hebben beschermd. Deze bescherming zal ook in de toekomst plaatsvinden. Om het pro bleem van de slechting van de bar ricades op te lossen, heeft de opper- I bevelhebber van de Britse troepen in Noord-Ierland Freeland gisteren aangekondigd dat de rooms-katho lieke en protestantse wijken van el kaar zullen worden gescheiden door een verspering uit hout en prikkel draad bestaande. Pas daarna zal een begin worden gemaakt met de stelselmatige opruiming van de bar ricades. tot op dit moment de oor zaak van veel protestantse gram schap. Volgens Freeland zal dat over een dag of twee drie zijn. Gezworen De rooms-katholieke leiders heb ben gezworen dat de barricades zul len blijven staan tot hun eisen zijn ingewilligd. In een rede gisteren voor de Noordierse televisie ging de Noordierse premier Chichester Clark echter niet in op deze eisen, die o.m. de ontbinding omvatten van de ge hate protestantse vrijwillge politie- macht B-specials. Ohicester Clark waarschuwde er voor dat niet lan ger gewacht zal worden met de af braak van de barricades. De. door de Noordierse regering na bemiddeling van de Britse minister van Buten- landse Zaken Callaghan tot stand ge komen, hervormingsvoorstellen gin gen volgens hem ver genoeg. Vol gens Chichester Clark heeft de ï-ooms-kathdlieke primaat van Noord- Ierland, kardinaal Conway, toegege ven dat het regeringsstandpunt juist was. Alhoewel het in de straten van Belfast rustig is, smeult onder de oppervlakte nog steeds het conflict. In heel Noord-Ieriand schijnen de protestanten bezig te zijn met een soort van Intimidatiecampagne waar- bi) rooms-katholieken gedwongen worden hun huizen in protestantse wijken te verlaten omdat deze an ders in brand zouden worden ge stoken. Ook protestan ten in rooms- katholieke wijken zouden aan een dergelijke bedreiging blootstaan De bedreigingen geschieden per telefoon of per anonieme brief. Het Noord ierse ministerie van Binnenlandse Zaken heeft een dienst gevormd uit maatschappelijke werkers en leden van de politie, die deze intimidatie- campagne gaat bestrijden. Teil dele De Britse troepen zijn er slechts ten dele In geslaagd om wat be schouwd wordt als de voornaamste drijiveer achter de rellen het afge lopen weekeinde in Noord-Ierland weg te nemen. Door het optreden van stoorzenders zijn drie illegale zenders, twee protestantse en een rooms-katholieke, onschadelijk ge- Ian Paisley. De burgemeester van maakt. Er is echter een nieuwe pro- New York, die Paisleys tegenspeel- testantse zender in de lucht geko ster Bernadette Devlin wel ontving, men, die op een andere golflengte heeft, geweigerd de extremistische uitzendt. dominee te ontvangen. Paisley heeft In New York is een kleine rel zioh ten doel gesteld om de indruk, ontstaan rond de persoon van ds die Devlin van het conflict in Ul- Een Israëlische soldaat neemt een Egyptische stelling onder vuur. de aanvankelijke depressie na de juni-oorlog van 1967 aanzienlijke wijziging heeft ondergaan, aldus deze waarnemers. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken verklaarde, dal de Verenigde Sta ten alle bestands- schendingen in het Midden-Oosten, door welke partij ook. betreuren Offensief Intussen waarschuwde gisteren het I „Volksfront voor de Bevrijding van I Pa c una", dat het een algeheel of fensief zal beginnen tegen Israëli- sohe en Joodse belangen in de help wereld, hoeveel levens van buiten- landers dat ook mag kosten. Naar vernomen werd van kringen in ae omgeving van het Front te Beiroet vormden de aanslagen van tiener- I commando's maandag op Israëlische instellingen in Den Haag, Brussel en Bonn slechts het einde van de eerste fase van de activiteit. Een woordvoerder van het front waar schuwde op een persconferentie, dat buitenlanders Israëlische vliegtuigen en schepen moesten mijden. Israëli sche burgers zouden niet worden1 ontzien, want „alle Israëliërs vormen een reserve voor het leger', aldus de woordvoerder. ADVERTENTIE de huid smetteloos zuiver ADDIS ABEBA Op de topcon ferentie van de Organisatie voor Afrikaanse Eenheid (OAE) in Ad dis Abeba is de gisteren gerezen hoop op een bestand in de oorlog tussen Nigerië en Biafra de bodem ingeslagen. De voornaamste voorstander van een dergelijk bestand, president Ju lius Nyerere van Tanzanië heeft gisteravond verklaard, dat andere Afrikaanse staatshoofden alleen maar een militaire oplossing van het conflict wensen. Het Nigeriaanse staatshoofd generaal Gowon had zich volgens Nyerere bereid verklaard generaal Ojoekwoe te ontmoeten. „Wy bevinden ons echter in de on gelofelijke situatie dat niet-Nigeria- nen meer zien in voortzetting van de oorlog dan in besprekingen", aldus Nygeria. De reden hiervoor is dat vele staatshoofden een „Biafra" in eigen land vrezen als de Biafraanse onafhankelijkheidsbeweging niet als voorbeeld met geweld de kop wordt ingedrukt. „Het komt erop neer, dat Afrika zijn eenheid met ge weld handhaaf V' De Afrikaanse landen hebben giste ren nog wel een oproep tot Nigerië en Biafra gericht hun stryd te sta ken en onmiddellijk vredesonderhan delingen te beginnen. De oproep was vervat in een reso lutie. Sierra Leone. Gabon, Ivoor- President Nyerere van Tan zanië. kust, Tanzanië en Zambia onthiel den zich echter van stemming. De laatste vier landen hebben Biafra erkend. Een ander voorstel dat gisteren goedgekeurd werd was een manifest van Loesaka inzake Zuid-Afrika en apartheid Wat plannen tot 'n „min der pijnlijke oplossing van het vraag stuk Zuid-Afrika bevat. OP HET TAHRIRPLEIN in de Egyptische hoofdstad staat het monumentale gebouw van de Arabische liga als één van de vele gedenktekens op de weg naar de Arabische eenheid. Zijn van alle moderne gemakken voorziene verga derzaal wordt zo nu en dan gebruikt voor conferenties op hoog niveau, maar Gamal Abdel Nasser is er tot op heden niet in geslaagd de Arabieren tot een werkzame politieke eenheid samen te smeden. Zelfs de atrijd tegen Iaraël, die tenminste voor Libanon. Syrië. Jordanië en Egypte een zaak is van rechtstreekse gezamenlijke betrokkenheid, heeft de krachten niet werkelijk gebundeld. Zij is daarentegen in de loop der jaren wel een redelijk betrouwbare graadmeter geweest voor de onderlinge verdeeldheid der Arabische landen. Die verdeeldheid strekt zich breed uit: er zijn niet alleen ingrijpende verschillen in staatsinrichting, maar ook in bui tenlandse belangen: er gapen historische kloven tussen de zogenaamde Aziatische Arabieren ten oosten van het Suez kanaal en de Noordafnkaanse Arabische landen; er bestaat bovendien ook binnen deze groeperingen nog weer een groot onderling verschil van opvatting. Nasser heeft, met reden, zijn Egypte altijd gezien als een brug tussen dc continenten en een toegangspoort tot Afrika waarvan het belang in vele Jaren van buitenlandse koloniale overheersing en uitbuiting meer dan toereikend is aangetoond. OPPERVLAKKIG BESCHOUWD zijn er talrijke redenen aan te wijzen waarom een bundeling van Arabische krachten voor de hand zou liggen. Het gezamenlijk taalgebied, de is lamitische verbondenheid, economische belangen, en nog maals het bestaan van een gemeenschappelijke vijand, die wordt beschouwd als een voorpost van uitgerekend dat deel der wereld waartegen de Arabier op grond van bit tere ervaringen een gerechtvaardigd wantrouwen koestert. Bovendien zouden de Arabieren in werkelijke verbondenheid een machtsfactor vormen in plaats van een onderling ver deelde groep van voortdurend verslagenen, die het meer moe ten hebben van het grote Arabische woord dan van de Panarabische daad. de hachelijkheid van Koning Hoesseis positie is ruimschoots bekend in een land dat Palestijnse verzetsstrijders en vreemde troepen moet toelaten om te blijven bestaan Emir Sabah van Koeweit heeft veel betaald om de vriend schap onder de Arabieren, althans oppervlakkig gezien, te behouden, kortom de enige monarch die het heft stevig in handen lijkt te heben is Marokko's Koning Hassan. INTUSSEN PROBEERT HET machteloze Libanon overeind te blyven in de stroomversnellingen van de Arabische poli tiek: Syrië is vrijwel een vijandelijk land. voor Irak geldt hetzelfde er is al maanden een interim-regering het land heeft grote belangen, niet alleen in het Midden-Oosten, maar ook in het Westen. Koeweit en Saoedi-Arabië ontlenen zo goed als Libië het grootste deel van de rijkdom waarmee zij het arme maar ambitieuze Egypte steunen aan olie voor het Westen. Het zelfde Westen welks invloed in Egypte dank zij Nassers radicale reacties op zeer onberaden politieke daden ten naas te bij is uitgegroeid. Syrië niet de baas Het ongelukkige politieke avontuur dat Nasser met Syrië aanging teneinde de Verenigde Arabische Republiek te vor men, bedoeld als een fundament voor een breder front van deelnemers, strandde onverbiddelijk op het eenvoudige feit dat Syrië de Egyptische overheersing niet kon verdragen Nasser bepaalde dat Syrië vanuit Qiiro zou worden geregeerd en daarmee was de maat wel zo ongeveer vol. IN DEZE ANGST dat Arabische eenheid maar al te ge makkelijk zou kunnen worden vertaald in Egyptische hege monie ligt één van de grote obstakels voor een zeer vergaande hervorming van de diverse staatsinrichtingen. Egypte im mers, potsierlijk genoeg nog steeds in Cairo beschreven als „het Egyptische deel van de Verenigde Arabische Republiek", is nu eenmaal een dominerende factor in de Arabische we reld en zal dat ook wel blijven. Niet in het minst omdat Nas ser, de revolutionair, de onvervaarde strijder voor onafhan kelijkheid, de man die zich op hetzelfde podium beweegt als de grote staatslieden der wereld, een zeer grote aantrek kingskracht heeft op de Arabische jongeren, die nadenken over de tekortkomingen van de regimes waaraan zij zijn onderworpen. Zolang de interne bewegingen in deze landen nog volop aan de gang zijn is er maar bitter weinig kans op vestiging van het. groot-Arabische ideaal dat Nasser voor ogen staat en waarin hy naar eigen overtuiging de hoofdrol moet spelen De recente omwenteling in Libië vertoont duidelijke ge lijkenissen met de wyze waarop Nasser zelf in Egypte naar de macht greep er zyn sterke aanwijzingen dat in Saoedi-Arabië waar Koning Feisal regeert een min of meer actieve revolutionaire groep aan het werk is Binnen dit verbrokkelde raamwerk spelen dan ook nog de Palestijnse verzetsorganisaties hun rol. Zij confereren in Cairo, maar boycotten tegelijkertijd ae Arabische mini-top conferentie van Syrië, Jordanië. Egypte en Irak en de Soe dan en vormen het lastigste element in de Arabische politiek. Jarenlang heeft Nasser de Palestijnse vluchtelingen ge bruikt als hoeksteen voor zijn politiek tegen Israël. Dat was een onwezenlyke toestand, omdat de Palestijnse zaak nooit de Egyptische is geweest, zoals vele Egyptenaren maar al te graag toegeven. Het was temeer onwezenlijk omdat dezelfde Nasser die Israël zo'n gevaar voor de vrede ln het Midden- Oosten acht. geen bezwaren had tegen een kostbare oorlog Ln het wat minder opvallend Jemen. Het was nog onwezen lijker aangezien er een hemelsbreed verschil is tussen de Palestynen en de Egyptenaren, die weliswaar Arabisch spreken, maai- zich aanvankelijk veel meer Afrikaan voel den dan Arabier. Omdat het echter paste In Nassers conceptie van Pan arabische verheffing heeft hl) zich opgeworpen als kampioen van een zaak, die als een min of meer gemeenschappelijk Arabisch belang kon gelden, ook al ba-acht dit voor de vluchtelingen zelf mee dat zij noodzakelijkerwijs elke ge dachte aan een nieuw bestaan op andere bodem moesten laten varen. Nasser voor consequenties NU. MET EEN GROOT DEEL van Egypte onder Israëli sche bezetting, staat Nasser voor moeilijke consequenties. Het is duidelijk dat hij beseft ook een nieuwe oorlog met Israël niet te kunnen winnen. Hij kan zeggen dat de tijd ln het voordeel van de Arabieren werkt, maar daar staat tegen over dat de tyd duidelijk tegon hem strijdt. De Egyptenaren willen zelf nu eindelijk wel wear eens een min of meer nor maal bestaan waarin beloften worden waargemaakt en de x>rlogyoering werkt buitengewoon vertragend op de maat- shappelyke ontwikkelingen in de nele Arabische wereld. Nasser streeft, volgens uiterst betrouwbare bronnen nog jteeds, naai- een politieke oplossing. Welnu, de Palestynse verzetslieden hebben al bekend gemaakt dat zij geen poli tieke vrede zullen aanvaarden, maar dat zy terug willen naar Israël teneinde daar een staat te vestigen waarin Joden en Arabieren tezamen kunnen leven. Zodoende zyn dezelfde Palestijnen aan wie Nasser zoveel agressiviteit ten opzichte van Israël heeft ontleend, zo lang zamerhand bezig een groot struikelblok te worden voor Arabische landen als Egypte. Libanon en Jordanië. En dat temeer, omdat de schijn van heldhaftigheid die zij in de Arabische wereld weten op te houden onder de jongeren grote weerklank vindt. Die jongeren immers hebben geleerd dat Nasser weliswaar de hoofdrol in de strijd tegen Israël aan de regulaire legers toebedeelt, zonder dat dit een enkele garantie van succes op korte of langere termijn kan bieden. En een land als Syrië bijvoorbeeld huldigt al zeer lang het standpunt dat het zoeken naar politieke oplossing vruchte loos moet heten. Het bedrijft eigen politiek, infiltreert in structeurs voor verzetsgroepen in Libanon en dreigt voort durend het wankele evenwicht te verstoren van Nassers ba lanceren tussen twee gedachtenwerelden. DE ENE IS DIE VAN DE internationale diplomatie, waarin al zyn kreten uit politieke redevoeringen voor bin nenlands gebruik waardeloos zijn en hy de niet-arabische denktrant wel moet aanvaarden in de communicatie met andere landen, de andere is die van het zelfontbrandend heldendom, de revanchegedachten, de verzetsorganisaties, schreeuwend om onvoorwaardelijke steun Een denksfeer waarmee Nasser kortom in West noch Oost. doch uitsluitend bij Arabieren terecht kan. Betreurenswaardig incident Het zijn deze zaken die betekenis versohaffen aan een op zichzelf betreurenswaardige doch niet verschrikkelijke brand ln de Al Aksa moskee in Jeruzalem. Zij bood namelijk Caïro een ongedachte kam om zich op slag te verheffen boven het niveau der verscheurende sociale en politieke menings verschillen, teneinde de islam te mobiliseren. Saoedi-Arabië bracht zijn leger in staat van paraatheid voor de heilige oorlog, en „Jihad" werd het trefwoord voor de strijd tegen Israël, in de hoop dat daaruit dan eindelijk krachten zouden worden losgeweekt, die de Arabische wereld nodig heeft om zijn mateloze gevoelens van inferioriteit ten opzichte van Israël te overwinnen. Maar de ministers van Buitenlandse Zaken van de Ara bische Liga in spoedvergadea-ing bijeen, reikten niet verder dan een communiqué waaruit alleen maai- kon blijken dat zij niets definitiefs hadden besloten. De Islamitische top conferentie zal er wel komen, maar ook dan zal het weez een kwestie worden van verklaringen waarin ..mobilisatie van alle krachten", nog niet volledig benutte mogelijkheden" en zo meer, de boventoon zullen voeren. COÖRDINATIE IS IN de Az-ablsche wereld een bemind woord, maai- een gevreesd feit. Iemand immers moet dan de baas worden, want met een collectief commando kan geen oorlog worden gewonnen. En omdat het zonneklaar ls dat ook dan Nasser die leider wil zijn. staat de terughouding der andere betrokkenen vast. Want Nasser betekent ln militaire zin alleen maar nederlagen. Voor Nasser ls het onaanvaardbaar dat hy, de grote Ara bische revolutionair, niet de leider van de gezameniyke en gecoördineerde inspanning zou zyn. Dit maakt begrypeiyk waarom van een werkeiyke samenwerking van een werke- ïyke geeameniykheid, nooit sprake kan zyn onder partners die elkaar al evenmin vertrouwen als hun gemeenschappe- ïyke vyand. Het verduideiykt ook waarom de Palestijnse verzetsgroepen, in heftige onderlinge concurrentie, verhou- dingsgewys een veel grotere rol in de Arabische wereld kun nen spelen dan waarop zy. afgaand op het militair belang van hun daden, recht hebben. Zy vertolken in de gedach ten van de vei'deelde Arabieren althans de vastberadenheid, die de Arabische ziel vaak zo bitter ontbeert en zo grenzeloos bewondert. (wordt vervolgd) WOENSDAG Stadhuis (trouwkamer) Spr» sociale raadsvrouw 4-6 uur nam. Den Burcht Kledingbeur» voorm.- 4 uur nam Beloftekerk NCVB afd Morsk» Demonstraties schoonheldsspecli 8 uur nam. DONDERDAG Stadsgehoorzaal Nationale bli i wedstrijd 2-5 uur nam. Bevrijdingskerk bovenza afd. Zuid-West Spr. dhr. J. over „Schrijver waarom schrijf J uur nam G G D -gebouw EHBO Peerke ders 8-10 uur nam. Rijksherbarium (Schelpenkai Kon. Ned. Natuurhlst. ver. dhr. j Plas vertoont natuurfilm 8 uur s Nieuw Minerva Modeshow B: i huis SI006 8 uur nam Groenoordhal Gratis voor he: bliek geopend met zuivel- en si 1 demonstraties en modeshow, lip voorm. - 11 uur nam. Rijnlandslyceum (Apolloln. l| le evangelle-gem. Spr. dhr. Rilf uur nam Witte Singel 25 Bijeenkomst lieren Aktiegroep Leiden 7.45 uur Oude Vest 13 Evangelisatie chr gem Ecclesia 8 uur nam. Titus Brandsmaln. 76 „De Dul Clubhuiswerk handenarbeid nam. ZATERDAG Ellsabethzlekenhuls: Receptie ter J. A Tolenaar. 45.30 uurjr LEIOSE BIOSCOPEN Camera: „Repulsion". 18 Jrr 2 30. 7. 9.15 zond. ook 4.45. Vrij. qS' n«*chtvoorst„ 11.30: „Ipcress. str.? heim" 18 Jr. L Lldo: „Sexy Suzanne zondigtfc 18 jr dag. 2 30. 7, 9.15 Zond. aC Luxor: „Wie 't laatst lacht". |L 2.30. 7. 9.15 Zond. ook 4.45 Rex: „Techniek der llefdeskuwr Jr. dag 2.30. 7. 9.15. Zond 4.45. zat nachtvoorst. 11.30: „De nul van Soli Dor". 18 Jr Studio: „Het circus", a.l. dag2in 9.15. Zond. ook 4.45. Trianon: ..Funny girl", a.l. diq 8. Zond. ook 5. TENTOONSTELLINGEN f. Molenmuseum „De Valk' Dayji van 10 uur voorm tot 6 uur nam dag 1 5 uur nam Maandags gef Jeugdmuseum, Koppenhlnksteegl opend: zaterdag van 11-17 uur. r Antiek uit het begin van del?' eeuw. [c Inlichtingen bij het secret! LJA. Stadhuls-Breestraat. Dag 106 uur.r Rijksmuseum van Oudheden L rrnburg 28)Werkd 10 uur var1 5 uur nam.: zond 15 uur oud RlJksmuseuD voor «olkenl (Steenstraat 1) dag 10—6 u.: I -lage 1- uur nam. v Ned.-Legermuseum: Geopend I dag tot ei met vrijdag 9 uur r 5 u nam. son. en feestdar uur nam Ryksmuseum voor de geschil der natuuiwetenschappen Dagly uur conc 14 uur Heempark Oegstgeesterweg <W polder) Flora vaD eigen boder van 8 uur voorm 5 uur nar mei t.e.m oktober op zat en i uur nam Rapenburg 94 Galerie huys. Poppen Winy de Jongh, sierkunst John Berserlk. Dlnsdr zondag 2-8 uur nam. t.e.m. tember)m Sociëteit Leython (Levendaalir Voor 18 min. elke dinsdag- «,f dag- en donderdagmiddag bon I woensdagavond sociëteit, vrijda k september kennismakingsbal The Runaways, zondagmiddag bal Voor 18 plus elke dlnsdi donderdagavond sociëteit, elke zd* middag discobal. zondagavond.i te archeologie, 13 september soc kennismakingsavond. 14 septemb rlnameavond. u AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEI DES. L Geopend voor spoedeisende ge»*" Doeza Apotheek, Doezastraat 3| 21313. L De zaterdag-, zondag- avoojT nachtdienst van Apotheek Voor» J' wordt waargenomen door de v Apotheek d Apotheek R. van Breest Smallejj, te Leiderdorp en de OegstgeestaL tlieek zijn de gehele week Gemeenschap Zuid-Weit j, Hulpverlening»- en informatie F Huipverlei.tng tel 24101 (b.g.g 'j, Informaties tel 33921 Behandeling na ongevallttr De poliklinische behandeling 4 gevallen wordt van dinsdag tot woensdag 114 uur waargt dooi het Dlaconessenhuis Vrll uur tot zaterdag 12 uur door b Eltsabethzlfckcnhuls" Hoolgract andere werkdagen en op zo door het Academisch Ziekenhui WEERRAPPORTE Vai hedenmorgen 7 uur Amsterdam k mist De Bilt mist Deelen mist Eelde mist Eindhoven mist Den Helder geh. bew. Luchth. R'dam mist Twente mist Vjlsslngen mist Zuid-Limburg zwaar bew. Aberdeen regen Athene licht bew. Barcelona mist Belgrado licht be Berlijn half bew. Bordeaux mist Brussel licht bew Frankfort zwaar bew. Genéve mist Grenoble geh bew. Helsinki geh bew. Innsbruck regenbul Kopenhagen licht bew. Lissabon zwaar bew. Locarno half bew. Lenden zwaar bew. Luxemburg mist Madrid on bew. Malaga onbewolkt Mallorca weerlicht Miinchen zwaar bew. Nice licht bew. Oslo geh, bew Parijs geh. bew. Rome geh. bew. Stockholm zwaar bew. Wenen half bew. Zurich zwaar bew. 25 1 25 20 24 23 18 1 24 1 18 1 28 24 25 1 21 1 18 V 25 1! 18 li 21 H 22 II 25 li 26 1' 27 1' 20 U 25 1'

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 2