AR-CH Benthuizen wil u hr. - Democratenpartij Sportnota van Ter Aar opnieuw onder de loep Ider rood favoriet rij Max Heymans de Jager van alle tlaani gezuiverd Gaat de koopavond in Voorhout verdwijnen? LEKKER BROOD whbbum Molenaars mode op internationaal niveau zó lekker-zó gezond grensconflict Suriname AMSTERDAM SPREEKT NU OOK EEN WOORDJE MEE met versgebrande hazelnoten DAG 10 SEPTEMBER 1969 SE, p LE1DSCH DAGBLAD PAGINA lb JIZEN Tijdens een idering van de protes- itelijke kiesvereniging Ipoepering), eind ju- ei(4o/SURINAME (ANP> ine zijn gisteren opnieuw Ingen geweest in de be srook tussen Suriname Er zou geschoten zyn urinamers en de Guyna- i post „Sparrie". De Su- gering reageerde giste- fel na het bekend wor- ichietpartij. Meegedeeld ngtt kabinet zich beraadde consequenties geheel og van Guyana zouden tiding van het geschil De Jong gistermiddag toor de ministers Bak- inkrijkszakenen Den osie) ontboden. Ook de ,de minister Lim A Po onderhoud aanwezig. Na van officiële zijde mee- de oplossing van het langs de weg van het mden moet worden. Om maken aan het conflict ftnese ambassadeur, sir ni van dit jaar, is diepgaand ge- zetting en verdergaande samenwer- hervormd-kerkeiyk-, gereformeerd sproken over de mogelijkheden king °P christen-democratischekerkelyk- en roomskatholiek-kerke-i -ic grondslag en wel zodanig, dat dit zal lijk georiënteerden. dan wel tot „niet uitgroeien tot een politieke partij bij een kerkelijk genootschap aan- j van christendemocraten. gesloten christelijk georiënteerden". Daarbij wordt aangesloten, aan De huis-aan-huis bezorgde enqué- de landelijke stromingen om tot con- te-formulieren zijn vrij uitgebreid in icentratie van de christelijke partijen vraagstelling opgesteld. De results- ^leaanwezigenwaren net er over |j.g komen Een vorm van oecume- ten zullen worden gepubliceerd en1 nisch denken ook op politiek gebied, ook ter beschikking komen van alle om in Benthuizen te komen tot een grotere concentratie van christelijke partijen en groepe ringen. eens. dat het ongewenst is dal de ven zetels in de Benthuizer gemeen teraad door niet minder dan zes po litieke worden bezet. Vandaar dat de wens naar voren kwam de mogelijk heden te onderzoeken om te komen tot een bundeling van die stromin gen, die nagenoeg dezelfde politieke uitgangspunten hebben. In juni toonde men zich nogal wat bevreesd voor de „Politieke par tij Christen-Democraten Benthuizen 1970" benaming. Hoe zou (een deel» van de bevolking hierop reageren en hoe zou de naam worden ontvan gen? Doch de initiatiefnemers heb ben deze vrees overboord gezet en met hoofdletters boven de enquête vermeld: „Stuurgroer initiatief poli tieke partij Christen-Democraten Benthuizen 1970". Behalve protestants-christelijk ge- interesseerden bleken ook rooms) - katholieken en mensen, die niet bij een kerkgenootschap zijn aangeslo ten maar wel een christelijke levens beschouwing hebben, belangstelling te hebben. Vanuit dit breder verband is een stuurgroep gevormd, die de mogelyk- jckhoo worden ontboden. I heden wil onderzoeken van de voort- 'a, alijkhcden niet Katwijkse ie Bond van Bejaarden In de „Stuurgroep" hebben zitting genomen de heren G. H. B«rendrecht ir. D Bus; B. Hartman; W. P. Lievaart; E. H. Löwe- politieke partijen in Benthuizen. Na 15 september zullen zij worden af gehaald, in gesloten bussen gedepo neerd. om vervolgens verwerkt te steijn: C. Pool; M. Pos; A. worden. Inzendingen zyn anoniem. Schellingerhout; J. H. A. Simhoffer IMen mag echter naam en adres wel en W. van Waaij. Zij behoren tot vermelden. GEEN OMZETUITBREIDING MAAR KOSTBARE OMZETVERPLAATSIIVG Valkenburg viert vandaag feest. Rond de paardenmarkt. In alle vroegte werden vanmorgen i de paarden aangevoerd. Er be- stond voor deze markt grote be- j langstellingniet alleen van de zijde van de bevolking, maar ook van de kopers, echter traag. Valkenburgs burgemeesterde heer N. van 't Wout, maakte met zijn echtgenote en zoontje ook een rondgang over de markt. Zoonlief mocht even op een pony handel was zitten om te poseren voor onze fotograaf Vader schijnt tegen hem te zeggen: Als je groot bent krijg je misschien ook wel een paard! (Foto LD/Holvast) AAN ZEE In no- vorig jaar is enig in over het bestuurs- afdeling Katwijk van Bond van Bejaarden, afwezigheid van haar de Jager, die met zijn proces verbaal opmaakte. Dit had tot gevolg dat de officier van justi tie in 's Gravenhage de tegenwoor dige voorzitter van de afdeling Kat wijk de heer C. de Jager is inmid dels afgetreden en een medebe stuurslid ter verantwoording op zijn kjjn kinderen in Canada kabinet deed verschijnen met de be- T 1 doeling de heer C. de Jager van alle blaam te zuiveren, hetgeen inmid dels is geschied. De beschuldigingen aan het adres van de oud-voorzitter blijken op niets gegrond te zijn ge weest. Wij hebben de heer De Jager om zijn mening over een en ander gevraagd. De oud-voorzitter betreur de het ten zeerste, dat hij nodeloos gekrenkt is, doch deed de zaak ove rigens met een schouderophalen af. HU was van mening, dat het in grijpen van de officier van justitie, met wie hij eveneens een langdurig onderhoud had, zijn uitwerking niet zou missen en wilde uit vergevings gezindheid de kwestie als afgedaan be schouwen aangezien hy niet wenst, dat iemand bestraft wordt, temeer omdat dit de afdeling Katwijk van de Be jaarden Bond ernstige schade zou berokkenen. e,; iet feit, dat de heer C. 1« sheel belangeloos gedu- flaren de afdeling Kat- nente wijze had geleid, debestuursleden hun moeten betichten van handelwijze, voorname- ofdzaak wat betreft de van de Bond van Be- wte waarborgsom van voor een reis naar Lo- ijpelijke redenen is de- de openbaarheid ge- t de eer en de goede ©rzitter C. de Jager ge werden aangetast, deze laster, zoals spoe- m alle grond ontbloot heer C. de Jager zich Ukse politie gewend, die met deze beledigingen VOORHOUT In de eerste sei zoensvergadering van de r.k. mid denstand van Voorhout, waarvoor zeer grote belangstelling was, is wel duidelijk gebleken, dat de vanaf sep tember 1968 ingestelde koopavond, een zeer teleurstellende uitwerking heeft gehad. De gedachte om als die nende taak aan de consument en te vens enige verruiming van de omzet te verkrijgen, is niet bewaarheid ge- j worden. De ervaring heeft dit in het afgelopen jaar voldoende aange- toond. Geen omzetuitbreiding, maar een omzetverplaatsing is het gewor- den. welke niet anders dan een hoge- i re post onkosten brengt (meer uren, personeel etc.). Deze alleszins bedrukte discussie ontstond naar aanleiding van een schrijven van het gemeentebestuur van Voorhout, waarin er op werd gewezen, dat het aangevraagde tijdslimiet van deze koopavond af loopt per 1 januari 1970 en waarin het college van B. en W. vraagt of het weer een verzoek moeten indie nen by het Hoofd Bedrijfschap De tailhandel voor verlening. Zonder een stemming hierover te houden is het wel merkbaar, aldus de voorzitter M. A. Hoek, dat het overgrote deel van de hier aanwezi ge middenstanders, eigenlijk van de- i ze koopavond af wil. Toch werd vanaf de bestuurstafel opgemerkt, dat men zich goed moet realiseren wAt men thans gaat doen. Mettertijd zal een nieuwe winkel- sluitingwet van kracht worden met vele veranderingen. Is het daarom niet beter deze koopavond te hand haven? Hierop werd tot besluit ge nomen, dat het bestuur zal informe ren bij het gemeentebestuur en by de Kamer van Koophandel en Fa brieken welke de consequenties zul len zyn., als men tot afschaffing van de koopavond zou beslui ten. Wanneer meer hierover geïnfor meerd is zal een nieuwe vergadering worden belegd. Zodat men dan be ter over het voor of tegen zal kun nen beslissen. Met de komende kermisdagen zal de middenstand ook weer het beste beentje gaan voorzetten. Geiykcnd op de foto-etalagewedstryd in het vorig jaar. welke zo'n groot succes leverde, zal er nu een etalage-puzzel - wedstryd komen met dezelfde aan trekkingskracht. Het publiek zal nu I in plaats van foto's, bloemen, plan ten. vruchten etc. moeten zoeken in een etalage waar deze niet thuis ho- j ren. TER AAR De sportnota. die de raad van Ter Aar gisteren be handelde, zal nogmaals onder de loep worden genomen. Het gevraag de krediet van f5000 voor het sa menstellen van een rapport en een plan werd wel goedgekeurd, maar de heer P. J. Uyttewaal (KVP) wil graag een concentratie van sport velden. Bij het maken van deze plannen, door de Kon. Ned. Heide maatschappij, zou hy graag zien, dat zyn gedachten hierby ter sprake zouden worden gebracht. Bovendien zou hy graag met de samenstellers van de sportnota willen spreken. misschien zijn ook zij Inmiddels van gedachten veranderd. Burgemeester B. J. Hogenboom voelde echter niets voor dit plan. Te vens was hy van mening, dat deze zaak reeds enkele jaren geleden had moeten worden besproken toen de gemeentelijke sportnota werd aange boden. Hy vond dat het concentre ren van sportvelden voor verscheide ne clubs een verlies aan emotie zou geven, omdat een sportclub nu een maal by een bepaalde plaats hoort. Aanleiding tot deze discussie was de subsidie (f3000) voor het gereed maken van een oefenveld voor de voetbalvereniging TAW. De heer ADVERTENTIE Hogewoerd 128, Lelden (Door Jos Hagers) AMSTERDAM (GPD) Het komt zelden voor dat mode van interna tionale allure buiten Parys, Rome, (Van onze correspondent) AMSTERDAM <GPD) Helder rood is de favoriete kleur in de win tercollectie. die couturier Max Hey mans heeft gepresenteerd. Daarmee wykt hij af van de tendens naar sombere kleuren die in de meeste collecties, in de afgelopen weken te zien zijn geweest, naar voren komt Dat rood soms „knal", soms wat minder uitgesproken is overigens de enige buitenissigheid die Hey mans zich veroorlooft in zijn nieuwe collectie, die verder zoals gewooniyk gekenmerkt wordt door ingetogen heid en rustige chic. In de dagkleding komen veel tall- j leurs en mantels voor, die een laag op de heupen hangende ceintuur, grote zakken en veel plooien hebben. De mantels zyn vaak klokkend, jur ken hebben een laag aangezet plis- sé- of klokrokje. By Max Heymans geen maxi; de roklengte ligt even boven de knie. Heymans' sterke punt is altyd weer zyn spelen met stoffen. Stof fen die zelfs speciaal voor hem door Nederlandse merken als Spandon en Menko zyn vervaardigd en die hy verder ln Frankryk uitzoekt. Hy combineert effen mantels met jur ken waarvan de rok van eenzelfde stof als de jas is en waarvan het bovenlyfje in een contrasterende kleur of en fantasiedessin is ge maakt. dat zich weer herhaalt ln de jas voering. In de avondkleding mochten we zo waar een pantalon signaleren, maar dan na heel goed gekeken te hebben, want de pypèn van deze avond- broekjurk van rood-wit geruite pled de coq-veloers. waren zó wyd dat de indruk van een zeer klokkende avondjapon werd gewekt Een tailleur broekpak van pied de poule fluweel, een crea tie van Max Heymans. New York of Londen wordt gemaakt, maar dank zy de 29-jarige succesvol le couturier Frans Molenaar, spreekt Amsterdam nu deze winter ook een woordje mee. Molenaar, die het mo de vak in Parys by Laroche en Ni- na Ricci leerde, baseerde zyn col lectie op een zeer consequente iyn, „Een lyn vooral gekarakteriseerd door razend knap gesneden witte en zwarte wollen jurkjes met kleurige tussengezette puzzelstukjes, 'n speel se variatie op Molenaar's .Mon driaan look", zyn succes van vorige seizoenen. Door leerlingen van de Arnhemse mode-academie liet Frans Molenaar van papier maché een bjjna drie meter hoge zittende vrouwenfiguur a la Nickle St. Phalle maken. Het werd een soort handelsmerk van zyn nieuwe mode omdat hy voor zyn collectie naast zwart en wit de zuur stokkleurtjes uit het St. Phalle gam ma koos. Vandaar dat felrood, fu- chiaroze, signaalgeel en citrusgroen by hem opmerkelyke tinten waren. Voor zyn met pantalons gecombi neerde tunieken, maar ook voor zyn mantels en wollen crêpe jurkjes met lange mouwen had Frans Molenaar genoeg aan één op het vóór en ach terpand doorlopende op en neer gol vende figuurnaad, met aan de voor kant op de twee laagste punten er vrywel onzichtbaar in weggewerkte f steekzakjes. De jeugdige couturier die zyn cre aties niet alleen in Amsterdam maar als enige Nederlandse ontwerper ln New York in de exclusieve boutique van Bontwitt en Teller aan de Fifth Avenue verkoopt, liet zich voor zyn zwart wit geruite met lak-vinyl ge garneerde broekpakken door Pierre Cardin inspireren. Zlin boutique creatie die zo'n f 180 tot f 475 kosten zyn binnen- Molenaar presenteert in zijn nieuwe collectie dit cocktailjurk je van dubbélgeweven zijde. kort behalve by zyn modehuis in de Amsterdamse Van Baerlestraat ook by Peek en Cloppenburg te koop. Uyttewaal zag er voordelen ln als op één plaats ln de gemeente sportvel den zouden worden aangelegd. Hy dacht hierby aan de financiële voordelen zowel voor de gemeente als voor de verenigingen. Als het moet zou zelfs de gemeente Nieuw- veen hiervan kunnen profiteren. Als plaats had hy voor het aanleggen van het sportcomplex aan het nieu we zwembad of de landysbaan ge dacht. In Langeraar komt een nieuwe r.k. school. Tot op heden was het zo, dat het onderwys op verscheide ne plaatsen moest worden gegeven. Het gebouw zal verryzen op een terrein tussen de kerk en de huis houdschool. De urgentie voor de zestlen-klassige school moet nog af komen, maar daarin heeft men wel vertrouwen. De gemeente heeft een uitkering van f 209.992 ontvangen voor de in vesteringen die zy in de periode van 1962 tot en met 1967 voor het aan brengen van verbeteringen aan we gen heeft gedaan. Dit geld zal nu worden gebruikt voor de aanleg van een ontslultlngsweg vanaf het Kerk- pad tot de Geerweg. Met dit werk zal op korte termyn worden begon nen en moet ln dertien weken zyn voltooid. De totale kosten hiervan bedragen f 850.000. In Aardam-west zullen twaalf licht masten worden geplaatst. Kosten f 15.225. De stratenaanleg en het groen in Aardam I zal een bedrag van f 24.445 vergen. Over de aankoop van een tuin voor f 12.000 (achthonderd vierkan te meter) waren de meningen nog al verdeeld. De grond moet dienen voor parkeerruimte by het nieuwe raadhuis. De heren P. C. van Ryn (KVP), Uyttewaal en C. A. van der Hoorn (KVP) waren het hiermee niet eens, Zonder dat zy een reden opgaven onthielden zy hun stem. De heren N. den Hollander (CH) en J. van Harten (AR) vroegen aan dacht voor de Kerkweg. Eerstgenoem de wilde de bebouwde kom hier uit breiden tot aan de Veldweg. Hier mee was de heer Van Harten het helemaal eens. Maar daarnaast ver zocht hy voor de rest van de weg om een snelheidsbeperking. Even eens zullen de bermstrepen op de ze weg worden verbeterd. Omstreels eind november kan de levering van aardgas worden er- wacht. In oktober hoopt men met de aangeleg van de leidingen gereed te komen. De industrienota van de gemeen te is in de maak. Maar deze moest weer worden aangepast, omdat een fabriek, aan de Smidskade een nieuw pand wil realiseren. De Hertog van Beyerenstraat, zal worden verbreed en later zelfs worden doorgetrokken tot aan de Ringdyk waarna vervol gens een weg naar Aardamseweg zal worden aangelegd. Om de industrie aan de Van Beyerenstraat te helpen zal het eerste stuk snel verbreed en worden verbeterd. In een besloten zitting behandelde men tenslotte de verkoop van de boerderij van de heer R. Treur. ADVERTENTIE

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 13