Actieve Den Heyer schiet Rijnsburgse Boys naar zege Voorhoede van Quick Boys was volkomen machteloos Hoogeveen de man achter het nieuweTer Leede Noordwijk verkijkt zich op kracht van Barendrecht: 2-2 Koudekerk en S VC deelden de punte* <3r naar overwin RCL in slot 1 UVS-regionalen komen routine en kracht tekort tegen SVV: 0-6 Zaterdagvierdeklassers PAGINA 10 MAANDAG 8 SEPTEMl LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGI RIJNSBURG Een kwartier voor het einde greep Rijnsburgse Boys dan toch nog de volle buit. De Rijnsburgers die zich tot dat ogen blik in de thuiswedstrijd tegen een bepaald niet imponerend Sprang een 1-1 stand hadden laten op dringen, kregen hun tegenstander toch nog op de knieën. Dat gebeur de dankzij Jac den Heyer die een door de blauwwitten fel betwiste vrije schop op de rand van het strafschopgebied fraai benutte (2- la. De actieve Den Heyer had ook het eerste doelpunt van de geel zwarten voor z*n rekening genomen. De Boys kunnen met de maximale puntenwinst uit de totnutoe gespeel de competitieduels de komende wed strijden met vertrouwen tegemoet sten. Trainer Jac van Barlingen was zaterdag op het van een gloednieu we geluidsinstallatie voorziene Rijnsburgse sportcomplex matig te vreden over het vertoonde spel van zijn pupillen. De oefenmeester van de geelzwarten: „Vandaag hebben we. in tegenstelling tot verleden week tegen ARC. in een 4-2-4 op stelling gespeeld. We speelden nu meer aanvallend wat je met de steun van eigen publiek natuurlijk wel moet doen. Het spel van de voorhoe de is me niet meegevallen. Jac den Heyer maakte wel twee doelpun ten maar hij kwam nog niet erg los. Verder werden de buitenspelers, die steeds snel oprukten, te weinig in het spel betrokken. De jongens zijn het nog niet gewend volgens een bepaalde tactische opdracht te werk te gaan. Dat zal over een aan tal weken wel beter lukken". Rijnsburgse Boys en Sprang ga ven elkaar in de eerste helft niet veel toe. Het scheelde na zes minu ten maar weinig of de bezoekers hadden de leiding genomen. Een „storing" in de geelzwarte defensie gaf linksbuiten Vos de gelegenheid in te schieten. Via de handen van de zelfbewust optredende doel man Maaskant ging de bal echter rakelings naast. De thuisclub ging na dit ongelukkige moment ijverig aan de slag Sprang-doelman Vos I ook in moeilijkheden te brengen. I Vooral de uitblinkende halfspeler i Henk de Mooy trainer Van Bar lingen „Henk kan nog beter. Hij i speelt nog wat te gehaast") voorzag het aanvalskwartet Ouwersloot, Den I Heyer, Van Duivenbode, Hartevelt I onophoudelijk van de nodige „mu- nitie". Het duurde tot de 34ste mi- nuut voordat er raak werd gevuurd. Een prachtige combinatie tussen de j jeugdige Anne Ouwersloot. die naast een weelderige haardos ook over veel voetbalcapaciteiten beschikt. Andries van Duivenbode. Dik Heemskerk I en Jac den Heyer bracht de bal bij laatstgenoemde. Met een schuiver bekroonde hij het Rijnsburgse „breipatroon" (1- 0). De boys gingen na de hervatting overdonderend van start. Ouwer sloot lepelde de bal na een „slalom a la Cruijff" van De Mooy op de lat; Van Duivenbode kopte net naast terwijl een hard schot van oDnieuw Ouwersloot in de handen van doel man Vos belandde. Een geblesseerd geraakte halfspeler Heemskerk moest zich laten vervangen door Gerrit van Egmond. Juist toen het er naar uit zag dat de geelzwarte ploeg de tegenstander in zijn greep kreeg viel de gelijkmaker. Rechtsbuiten Vugts snelde langs Bab Kralt, die sterke met zwakke momenten afwis selde, trok de bal naar ploeggenoot Vos die doelman Maaskant vervol gens het nakijken gaf (1-1). Heel hard heeft Rijnsburgse Boys toen nog voor z"n tweede goal moeten zwoegen. Een tweemaal door Kralt genomen indirecte vrije trap lever de geen succes op. Een blunder van doelman Vos. die de bal uit zijn han den liet vallen, werd niet afgestraft, maar de in de aanhef reeds vermel de vrije trap van Jac. den Heyer bracht de „verlossing". In het laatste kwartier kreeg de wedstrijd een rommelig karakter, niet in het minst door het optreden van scheidsrechter Schmidt uit Monnikendam, die op alle slakker zout ging leggen. Dat beide teams ongeschonden de eindstreep haal den is dan ook in de eerste plaats de verdienste van de spelers. KATWIJK. Het gebrek aan een schutter gaat voor Quick Boys steeds nijpender vormen aanemen. Ook in de zaterdag gespeelde thuiswedstrijd tegen het pas gepromoveerde Spijke- nisse, die in een voor de Katwijkers teleurstellend 11 gelijkspel eindig de, trad de onmacht van de blauw witte voorhoede duidelijk aan het licht. Scoringsekansen kregen de Quick Boysspelers te over, maar met uitzondering van Andries van Leeu wen, slaagde niemand er in die mo gelijkheden te benutten. De enige Katwijkse treffer viel al snel. Er waren nauwelijks drie mi nuten gespeeld of Van Leeuwen kopte een voorzet van Leen de Best fraai langs doelman Reys (10). Dit vroegtijdige doelpunt had een flinke stimulans voor de Katwijkers kun nen zijn, maar vreemd genoeg was het dat niet. Waarschijnlijk dachten de blauwitten met dit Spijkenise weinig moeite te zullen hebben. In derdaad speelde Spijkenisse in de beginperiode zeer matig, maar toen de debutanten in de tweede klasse wat waren warm gedraaid was het afgelopen met het Katwijkse over wicht. De mannen uit Spijkenisse zetten snelle gevarieerde aanvallen op touw waarmee de Quick Boys defensie niet goed raad wist. Boven- die ^aarzelden de Nieuw Zuidbewo ners nog al eens met wegwerken van de bal wat dikwijls tot gevaarlijke situaties leidde. Het verwonderde eigenlijk niemand dat vijf minuten na het Katwijkse doelpunt de gelijk maker op het scorebord kwam. Een prachtige pass bracht De Arend in vrije positie voor het blauwwitte doel. Tegen zijn goed geplaatste schot was doelman Van Duyvenbo de kansloos (11). Quick Boys raak te door dit doelpunt volkomen de kluts kwijt. Met speels gemak gleed de Spijkenisse-aanval door de Kat wijkse verdediging, die zich gelukkig mooht prijzen dat doelman Van Duyvenfcode in topvorm verkeerde, anders had het er zeer somber uit gezien. Quick Boys probeerde met uitval len los te komen uit de klemmende greep van zijn tegenstander. Zowaar slaagde Van Duyn er in een goede scoringskans te creëren. Op het mo ment dat hij wilde schieten werd hjj echter onderuit gehaald. De goed lei dende scheidsrechter Kiers zag er geen strafschop in. Toch kwam Quick Boys er weer wat beter in. Na een afgekeurd doelpunt van Wim van der Plas leken de blauwwitten voor de tweede maal een voorsprong te zullen nemen. De laatste tien minuten van 'de eer ste helft nam de thuisclub het heft stevig in handen. Voor de jeugdige linksbuiten Van Duyn werden het minuten om niet vaak meer aan te rug te denken, want tot tweemaal ARNEMUIDEN En weer zege vierde Ter Leede. Voor de tweede maal in successie. Na de 31 triomf in het openingsduel over debutant Barendrecht moest zaterdagmiddag ook het op eigen terrein vaak ver rassend sterke Zeeuwse Arnemuiden in de kracht van het „nieuwe" Ter Leede geloven. Het werd 12, maar hoe belangrijk deze twee nieuwe punten ook zijn, de grootste winst is wel het vertrouwen. Voor de spelers in zichzelf en in oefenmeester Piet Hoogeveen. Haarlemmer Plet Hoogeveen is de man achter het „nieuwe" Ter Lee de. De Sassenheimse ploeg, die mis schien wel minder mooi. maar in ieder geval wel effectief voetbal is gaan spelen. „Het gaat in deze com petitie meer dan ooit om de punten." stelde Hoogeveen. „Van die punten ook moet je uitgaan." Na het ver trek van Ton Kantebeen als trainer werd aan het einde van het vorige seizoen CIOS-man Hoogeveen aange zocht; trainer tot dat ogenblik van het Delftse CSVD. Het Ter Leede- bestuur bij diens aanstelling: „Kunt u aan onze opdracht voldoen Ter Leede naar de eerste klasse te bren gen?" Hoogeveen antwoordde (Ter Leede was nog maar juist aan de degradatie naar de derde klasse ont snapt: -Die zekerheid kan ik niet geven. Ik wil er wel aan werken. Ik zie wel bepaalde mogelijkheden. Piet Hoogeveen wist waar hij aan begon. Hij kende als man die zelf tweemaal vriendschappelijk tegen Ter Leede was aangetreden de mogelijkheden van de Sassenheimse club. Hij kende de spelkwaliteiten. Hij kende ook de zwakke punten. Voor het eerst dit seizoen komen de Ter Leede-spelers met opdrach ten het veld in. Hoogeveen analy seert de tegenstander en stemt daar op zijn strijdwijze af Hij deed dat te gen Barendrecht, deed dat tegen Arnemuiden en zal dat ook de rest van de competitie doen. Het resul taat tot nog toe: vier punten uit twee duels; een zeker ook in Sassen- heim voor onmogelijk gehouden re sultaat. In Arnemuiden steunde Ter Leede ook zaterdag weer op het midden veld. Met de opkomende mannen Dick van Biezen, Van der Fange, Rade en de pure verdedigers De Bruin, Ligtenöerg en Van der Heide als sterk blok werd Arnemuiden kundig afgestopt. Nu had Ter Leede in het verre Zeeland veel mee. Nico van der Fange zette de thuisclub in de eerste helft van dit overigens weinig aantrekkelijke duel reeds op 02. Het eerste doelpunt viel in de 21ste minuut, toen de Sassenheimse halfspeler een hoekschop van Van Biezen koppend afrondde en de tweede treffer kwam 19 minuten la ter. Doelman S. van Belzen van de Zeeuwen moest op de rand van zijn strafschopgebied ingrijpen. Hij deed dat bang voor hands koppend. Van der Fange boogde de bal daar na slim over Van Belzen heen. Arnemuiden de twee laatste sei zoenen in Zeeland ruim overwin naar over Ter Leede kwam tot de werkelijkheid terug. De kracht van de Sassenheimers was onderschat en met man en macht (gesteund door het duizendKoppig publiek werd Ter Leede onder druk gezet. De tweede helft was dan ook zeer eentonig. Het sterk aanvallende Arnemuiden kwam evenwel niet. verder dan een tegendoelpunt (in de 59ste minuut uit een scrimmage gescoord door links buiten Jan de Nooyer. Dat de „schade" voor het kundig verdedi gende Ter Leede, dat ondanks de stormlopen niet in paniek raakte, tot een treffer beperkt bleef, was zeker niet in de laatste plaats te danken aan het falen van de Zeeuw se aanval en het gedecideerd ingrij pende verdedigingsblok, waarin ook doelman Van Harskamp en Barten een goede wedstrijd speelden. Een „regen van 20 hoekschoppen werd dan ook „overleefd". Ter Leed es enige opdracht voor die tweede 45 minuten waren dan ook: houdt de winst vast. Een opdracht die on danks het uitvallen van de licht ge blesseerde Overdevest (hij werd ver vangen door Mondriaan knap werd uitgevoerd. Het zelfvertrouwen daar mee doen toenemend. Want het is bijzonder lang geleden, dat het sinds de instelling van de tweede klasse (1956) in deze topafdeling van het zaterdagvoetbal spelende Ter Leede de competitie met twee overwinnin gen begon. toe schoot hij de bal. na fraaie Kat wijkse aanvallen, naast een volko men leeg Spjjkenisse-doel. In deze periode van de strijd had Quick Boys de wedstrijd in zijn voordeel kunnen en moeten beslissen. De tweede helft was lang niet zo aantrekkelijk meer als de eerste. Spijkenisse probeerde nog wel het initiatief aan zich te trekken, maar kon het Van Duy venbode nauwelijks meer moeilijk maken. Toen de druk van Quick Boys toenam verschans ten de Spijkenisse-spelers zich voor hun doel. Er was voor de Katwij kers vrijwel geen doorkomen meer aan. De Spijkenissers trapten alles uit en gaven ook aan de lopende band hoekschoppen weg. Het accen tueerde de overmacht van Quick Boys. maar tevens de onmacht van de Katwijkse aanval die een doel punt had moeten maken, al waren Van Leeuwen en De Best dan wat ongelukkig met hun schoten. BARENDRECHT - Toen Noordwijk zaterdag halverwege de uitwedstrijd tegen Barendrecht met een 20 voor sprong de kleedkamer binnenstapte, dacht het dat die tweede helft een routine zaakje zou worden. Had niet de roodwitte ploeg het pas gepromo veerde Barendrecht in de eerste helft laten zien wat. tweede klasvoetbal was? Goed. het mocht dan niet meer dan 20 zijn geworden, voor het zelfde geld had Noordwijk een veel royaler voorsprong kunnen hebben. Die resterende doelpunten, nodig voor de verwachte eclatante zege, zou den immers in de tweede helft wel komen. Het pakte heel anders uit. Dadelijk na het begin nam Noord wijk het initiatief, veroverende het middenveld en knelde de thuisclub In een Ijzeren greep. Barendrecht moest terug en zijn defensie had het In die eerste helft zó druk. dat v.d. Niet van verre afstand doorgaans werkeloos kon toekijken. De roodwit- ten vielen wel knap aan maakten met snelle aanvallen gaten ln de defen sie van de thuisclub, maar het ma ken van doelpunten kostte Noordwijk deze middag toch echt veel hoofdbre kens. Bovendien excelleerde in het Barendreoht-doel Jaspers, zodat doelpunten schaars bleven. In de 10de minuut ontstond er een moeilijke situatie voor het doel van Barendrecht; het duel om de bal was zo verward, dat verdediger Rot- gers niets beters wist te doen dan de bal met een keurig boogje over zijn eigen doelman in het net te plaatsen. Dat onverwachte fortuin stimuleerde Noordwijk zodanig, dat er nu vele kansen kwamen. Toch bleef het lang 01. Pas in de 30ste minuut slaagde Lumoindoing er in met een fraai doelpunt voor 02 te zorgen. In de 2de helft leek het snel 0—3 te worden toen uit de eerste de bes te aanval Map Marijt uit een hoge voorzet fraai inkopte. Jammer ge noeg voor de Noordwijkers ging de bal net naast. Het leek wel of Noor- wijk dde teleurstelling moeilijk kon verwerken want gaandeweg slaagde Barendrecht er in meer in de aan val te komen. Toen v.d. Niet zich na 10 minuten grandioos verkeek op een onverwacht schot van v. Meggelen was meteen de boot aan. Noordwijk kon niet meer in zijn ritme van voor de rust komen en het was maar goed dat pas ver in de 2de helft links buiten Lems met een fraaie kopbal gelijk maakte. In de resterende tijd wearstond Noordwijk de steeds hevig wordende druk van Barendrecht. - mHESM9W|jbf&i Eó&Z't-'/,. v Met een vervaarlijk scoort Den Heyer het eer111 punt voor Rijnsburgse fi< 1 wedstrijd tegen Sprang. Foto LD 10 ka d' LEIDERDORP Thyslrft was zaterdag na afloop vai g strijd tussen RCL en het Rk se TOGR een gelukkig mai r het die zijn ploeg van een 1 stand naar een 3-2 schoot. Met die twee maakte hij zijn fout, die Rotterdamse treffer tot gefr,, ruimschoots goed.' RCL. met Ederveen in riL^ ren maar ditmaal zonder A eg pakte de zaken direct Blokker loste na vijf mink schot dat door één van damse verdedigers van werd veranderd. Dat betekjjir De gasten, die over een bjtr ploeg beschikken, sloegen r doelpunt fel terug. Doeln I- Egmond van RCL, die enfst treffelijke reddingen moest na 20 minuten to* ten voor een keihard schot die Gordijn de bal had Verdere doelpunten voor df ven uit. Een kwartier na de hem zuimde Thijs de Wit bij e van de Rotterdammers in!n pen. Het leer kwam bij li Rang die zich geen ogenbli maar de unieke kans beni Met het verstrijken van de RCL sterker, vooral dan!v Wilte' l). ifj Doelman Reys van Spijke nisse is Leen de Best van Quick Boys te vlug af. De ivedstrijd ein digde in een gelijkspel: 11. LEIDEN Het. regionale Jeugd- elftal van UVS lijkt een zwaar sei zoen tegemoet te gaan. Tenminste, wanneer we afgaan op de eerste wedstrijd van de blauw-witten, za terdagmiddag in de Kikkerpolder tegen SVV. De pas gepromoveerde Schiedamse ploeg had zich moeilijk een betere start kunnen voorstellen: 0—6. Van de blauwwitte „Regionalen" van vorig seizoen zijn slechts twee spelers Lens en Van der Burg. overgebleven. Het elftal bestaat nu uit zeer jeug dige spelers, die ojn. fysiek, maar ook op het punt ervaring nog krach tig moeten rijpen. De SVV-jeugd was hen duidelijk de baas, in alle op zichten. Doelman Sparra behoefde in de eerste helft eigenlijk maar één keer handelend op te treden. Dat was bij een schot van Van der Put ten, die hij over de lat tikte. De Schiedamse goalie had wel geluk, toen in de 20ste minuut Cees de Roode een niet geringe kans onbe nut het. Dit maakte langzamerhand ook het optreden van de jeneverstc.d-bewo ners. die enigzins voorzichtig van start waren gegaan, zelfverzekerder Voor de rust zagen zij al kans een afscheiding in de score teweeg te brengen door doelpunten van Bui tenhek en Kooiman: 02. Molendijk en Buitenhek voerden na de hervat ting de score tot 04 op. alvorens de Leidenaars een van de sporadische kansen kregen de eer te redden. Wim Groenendijk nam echter een door de goedleidende scheidsrechter Lager- wey toegekende strafschop te on zuiver om Sparra ermee te kunnen passeren. SVV kwam wederom via Buitenhek op 05 en uit een corner van Van Heiten, die door keeper Wim Eradus in eigen doel werd ge werkt vooral voor de rust weerde de blauwwitte benjamn zich ver dienstelijk werd de 06 eindstand bereikt (Foto LDHolvast) zwoegen van Thijs de Wit wilde revancheren voor zijn1 ven minuten voor het einif^ hij daar met een kopbal in vreugde van de Leiderdorp! dezelfde De Wit uit een pass van Bas Ederveen vlak voor het einde de volle T KoudekerkSVOW 2-2. Koudekerk en SVOW hebben een interessant ge vecht geleverd dat tenslotte in een 2-2 puntenverdeling eindigde. Beide ploegen wogen in de beginfase goed tegen elkaar op. Met het vorderen van de eerste helft werd SVOW ster ker en drukte dat ook uit in een fraaie treffer van Jan van Heek <01). Albert Zweerus bracht beide partijen vlak na de rust weer op ge lijke hoogte (1-1) Er ontwikkelde zich daarna een spannende strijd, waarbij SVOW toch wel de betere ploeg was. Voor de tweede maal na men de Oude Weteringers een voor sprong toen Co van Heek een door Arie Zweerus veroorzaakte straf schop feilloos benutte. De thuisclub zette er na dit doelpunt alles op om de gelijkmaker te forceren. Albert Zweerus smaakte het genoegen zijn ploeg via een strafschop op 22 te brengen. In de slotfase verzuimden De Wit en Albert Zweerus Koude kerk naar de overwinning te schie ten. Be Fair—UVS 0-0. UVS heeft te gen het sterke Be Fair een alleszins verdienstelijk gelijkspel behaald. Vooral de blauwwitte verdediging was uitstekend op dreef. De gevaar lijke aanvalslinie van Be Fair kreeg geen schijn van kans. De wedstrijd had een eenzijdig karakter. Be Fair viel aan, UVS verdedigde. Zo ging het voor de rust, zo ging het ook na de hervatting. Be Fair was echter niet bij machte het blauwwitte ver dedigingsbolwerk te slechten. Aange zien de UVS-aanvallers ook niet aan bod kwamen eindigde de wedstrijd zoals hij begon. OegstgeestDuinoord 6-2. Oegst- geest kwam veel beter voor de dag dan verleden week. Jaap van Duy- venbode verschafte de geelhemden snel een 1-0 voorsprong. Even latei- kwam Oegstgeest goedkoop aan een tweede treffer toen Taal in eigen doel schoot (2-0). Hoogendorp ver kleinde de achterstand tot 2-1, maar één minuut voor de rust bracht Van Duyvenbode een tweede i z'n naam (3-1). In de tvri,,, kwam Duinoord fel duurde niet lang of Hoogei de stand naar 3-2 geschot< geest kwam lelijk in de ve Een gelukkige treffer vai Wekker gaf de geelhemden ,g lucht (4-2). Na dit doelpi Duinoord in elkaar. Dai Duivenbode werd het teni 6-2. HermandadRandstad S rQ Randstad Sport heeft het t dedigend tegen Hermanc^ men laten liggen. Reeds nuten stonden de RottCj door Kuiper en Bazuinen voor. De Voorschotenara K vervolgens helemaal w Mastenbroek, Kuiper (2x) nen voerden de stand tot de hervatting kwam Randfi met een gewijzigde opstelli U veld. Het ging zowaar een ter. Ron Helder en Harri r brachten de achterstand t rug. Vlak voor het einde el Mastenbroek de eindstad op FloreantHazerswoudse Hazerswoudse Boys heeft In gedeelte van deze aani wedstrijd een overwicht gi reant-doelman Hogendoom ter in een blakende vorm keer zette hij de aanvalslii Hazerswoudenaren de vol Floreant kwam in de twf tot redelijk aanvalsspel ma Boys-defensie toch niet ten. Pos en Raaphorst mi voor het einde kansen oc nende treffer de produce ATLETIEK Geoffrey 36-jarige Australische lam loper is doodgevroren ge) j de hellingen van Mont B omgeving van Warragul. vrijdag de bergen ingetroÜ trainen. Hij is daar verras! hevige sneeuwstorm. Reddii vonden hem zondagmorgen.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 10