Om Mexico te halen moet er een wonder gebeuren...' Lubbers verzet zich Leidse waterpoloërs verliezen tweemaal „Ik kom terug, ik zal vechten, want ik heb niets misdaan..." Kessler veegt optimistische prognoses van tafel Gommans won met Edelscott Six Olympische Spelen vielen voor Mexico duur uit Scheidsrechters- affaire naar vergadering FBO CHRIS CRACK PSV-Go Ahead 2 clagen eerder WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1969 PAGINA IS LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD ZEIST <GPD> „We krygen het ontzettend moeilijk in Chorzow, maar we gaan gewoon door met ademhalenTot dieze simpele uitspraak kwam gistermiddag bondscoach Geor ge Kessler, terwijl hij met een scheef oog blikte naar de 17 ge selecteerden voor het Neder lands elftal die zich gereed maakten voor een verplichte middagslaap. Kessler vaagde daarmee in één forse klap zyn eerder gedane, nogal optimis tische prognoses weg. Ondertoon van Kesslers betoog: om Mexico be halen moet er een wonder gebeuren. De nogal verrassende omme zwaai van de bonscoach is niet verwonderlijk. Tijdens zijn drie daags verblijf in Polen is hem duidelijk geworden, dat oranje zal worden geconfronteerd met een agressieve tegenstander, die het aan de Poolse voetbalnatie verplicht is de smaad van Sofia en Rotterdam uit te wissen. Kessler: „Geen Pool die Ne derland ook maar een schijn van kans geeft. De voorspellin gen variëren van 31 tot 50. Ik moet zeggen dat ik geïmpo neerd ben geraakt door het speJ van het Poolse elftal tegen Noorwegen. Het was dynamise en overtuigend, geheel in over eenstemming met een sterk ge wijzigd tactisch concept". „We zullen", aldus Kessler, „gewoon rekening dienen te houden met het feit, dat de Po len zeker een klasse beter zul len spelen dan in Rotterdam De ploeg steunt op 5, 6 uitblin kers, van wie doelman Kostka. middenvelder Dejna van Europese topklasse en spits - speler Lubanski op mij grote Indruk hebben gemaakt" Verder is wel duidelijk gewor den. dat Polen zioh gedegen heeft voorbereid. Van de vier wedstrijden, gespeeld tijdens een recente tournee door Rusland, werden er drie gewonnen. Dit alles heeft geknaagd aan het optimisme van de bondsocach. Sommige van zijn spelers ver keren. zoals hij zei, met in op timale conditie, anderen zijn niet helemaal fit. Het is best mogelijk dat er onder deze om standigheden nog enkele spelers aan de selectie moeten worden toegevoegd. Voor eventuele opengevallen plaatsen heeft Kessler de be schikking over Bals. Van Dui- venbode, Jansen, Klijnjan en Brouwers. Zeker is dat de aaa de knie geblesseerde Pahlplatz de reis naar Polen niet zal kun nen meemaken. Voordat zij donderdagmorgen om 10 uur van Schiphol haa- Polen vertrekken, staat er voor de geselecteerden, die dinsdag avond een bioscoopvoorstelling bijwoonden, voor maandag nog 'n trainingswedstrijd op het pro gramma tegen de Doetinchemse lste divisaeclub De Graafschap. Het wordt volgens de bonds coach beslist geen echt oefen duel. maar een wapenschouw, die voor het herhalen van be paalde speelsituaties kan wor den onderbroken. Daarbij is de uitslag volstrekt onbelangrijk. De spelers van het Nederlands elftal worden in Polen onder gebracht in een voormalig kas teel met hotelaccommodatie. Het is, volgens Kessler, schitterend gelegen in een bos- en water rijke omgeving en heeft ruime mogelijkheden tot recreatie. Dit wereldje van comfort bevindt zich in het plaatsje Swierkla- nice, ongeveer 22 kilometer ten noorden van het Silezie-stadion in Chorzow, waar zondag hoogst waarschijnlijk ruirn 100.000 toeschouwers de wed strijd zullen bywonen. Bondscoach Kessler uitte over één onderdeel van de voorberei dingen zijn volle tevredenheid: de Nederlandse spelers zullen zowel donderdag als vrijdag middag op de grasmat van net stadion mogen trainen. Bondsarts dr. Mosterd zal waarschijnlijk vandaag beslissen of Cruijff, Van Hanegem, Wery, Roggeveen en Moulijn. wier blessmes overigens schijnen mee te vallen, in staat kunnen worden geacht zich voor de volle honderd procent te geven Johan Cruijff in een ort- gewone rol: doelverdediger. De Ajax-crack, die nog veel last heeft van zijn enkel, kreeg gisteren in Zeist een speciale lichte training. De Nederlandse Boks Bond (NBB) deelde dezer dagen een knal harde directe uit. Rudi Lubbers, Jan Huppen, Herman Schregardus en Henko Baars zouden zich tijdens de Europese kampioenschappen in Boekarest hebben misdragen en het kwartet werd daarvoor ge- schorst. Rudi Lubbers en Jan Huppen werden voor één jaar uit de i ring geslagen, Herman Schregardus voor zes en Henko Baars voor drie maanden. De boksbond zwijgt buiten de koele motivering: „Slechte houding, onbetamelijk gedrag" als het graf. Maar wat gebeurde er, terugkijkend naar begin juni. dan toch in broeierig Boekarest? Op welke wijze bracht het viertal de toch I al niet smetteloze boksbond in discrediet? Rudi Lubbers, Neerlands meest bewierookte bokser, verhaalt openhartig over de gebeurtenis sen tijdens de titelstrijd. Hij grijpt, door eigen nalatigheid en een samenloop van omstandigheden nog niet door de boksbond gehoord, de gelegenheid te vens aan tot een pleidooi voor eerherstel. Want Rudi Lubbers ontkent niets, maar hij is teleurgesteld, dat zijn „onschuldig" gedrag de boksbond tot zulk een zwaar vonnis stemde. Canadees touringteam te sterk AMSTERDAM (GPD) In de Govert Flinckstraat, morsig toonbeeld van Amsterdams oud-zuid, lijkt zwaargewicht Rudi i Lubbers (24) nauwelijks aangeslagen door de ongemeen felle stoot van de Nederlandse boksbond. Geen woest verweer van 1- een wanhopige, wel een naarstig speuren naar de bedreven zonden. Laconieke Lubbers vindt ze niet en daarom staat vrij spraak op korte termijn hem helder voor ogen. a Geen berouwvolle smeekbede, maar een bedaarde conclusie: „Ik ben ervan overtuigd, dat deze schor- sing, ongedaan moet worden ge- maakt. Om de simpele reden, dat ik eerlijk niets fouts in mijn gedrag 'e toén kan ontdekken. E valt niets op te blazen, omdat ik niet anders heb gehandeld als in Moskou, Rome, To ll kio of Mexico. Daar is my nooit wat verweten, toen ben ik nooit gestraft, gj Ik heb goede hoop straks door de boksbond alsnog te worden gehoord. en wijs genoeg. Ik ben nooit op het matje geroepen om mij te verant woorden. Dat kon ook niet, want er is niets gebeurd". Redenen Maar John Kaneman rept in zijn straffen nu dan toch maar over ont goocheling. Rudi Lubbers is opeens een „paradepaardje" en een „ape- kop". Rudi Lubbers: „Alsof ik din- Tk zal elke stap, die ik heb gezet j gen heb gedaan, die ik mij alleen met die heren doornemen en dan "".moet ik worden vrijgesproken". iElke stap wordt nu al herhaald. Op ampex daarom de eerste ronde in Boekarest. Rudi Lubbers: „Alles •ging goed tot iedereen was uitge schakeld. John Kaneman, onze ploeg leider daar, bevestigt dat. Maar. zo zegt hy nu, toen ben ik op mijn el- ,gen houtje op stap gegaan, dat is *®ook zó. Als er niet werd gebokst, want ik heb elke party na myn uit- omschakeling gezien, ging ik de stad in. Altijd met Henko Baars, soms ook et. niet myn ouders en met vrienden, die uit Amsterdam waren overgeko men, Elke keer als Henko en ik weg -gingen, vroegen we toestemming aan Kaneman. En steeds weer vond hij het best. Zo hebben we vyf dagen wat rond gezwalkt". Niemand ooi g. Wat natuurlijk niet meteen de een- "■heid in de vaderlandse equipe heeft >3bevorderd. Lubbers: Ach, kwaad jOheeft het niet gedaan. Niemand ^stoorde er zich aan. Vergeet niet en ook dat heeft Kaneman bevestigd dat ik zwaar had getraind voor df wedstrijd tegen die Roemeen Alexe. Ik heb ook goed gebokst, al liep het dan uit de hand. Nou goed, en dan ben je teleurgesteld. Je roept dat je met boksen wil stoppen en eigenlyk wil je zo snel mogelijk naar huis dat gebeurt niet, omdat er altijd nog uit de volgende partijen is te leren. Maar was uitgebokst en dan wil je niet meer aan 't lijntje. Het sei zoen was voor mij afgelopen. Daarom heb ik ook .iet meer ge traind. Drie anderen deden dat wel, Aiaar die moesten by terugkeer in (Nederland dan ook al meteen de vol lende avond al weer in de ring. Daar had ik niets mee te maken" ion Dus er was geen ploeggenoot, leen leider, geen instructeur, die :rcw«ich op dat moment aan de uit- za^itapjes van Rudi Lubbers stoorde? e ..Kijk, als we terugkwamen in het hotel, dan riepen de Jongens wel «ens van „zo, nu al terug", maar ^ffidat was een geintje. Iedereen trok ploegjes op. Henko en lk, met jWJantje Huppen en Schregardus er «oms bij, tegenover de rest. Die Ploegjes gingen hun eigen weg. Ka- beman zei letterlijk: Jullie zyn oud zou kunnen permitteren, omdat ik de beste bokser van Nederland zou zijn. Nonsens. En apekop, ach. ik heb Kaneman opgebeld en ge vraagd, wat nu de werkeiyke reden van myn schorsing was. Hy noemde toen twee misdragingen van my. We hebben een boottocht gemaakt met de hele ploeg. Drie open schuiten en een gesloten. Het weer zat die dag niet mee, het was koud en regen achtig. Op de terugweg zou ieder een met de open boot meegaan. Her man. Jantje, Henko en ik sprongen op het laatste moment, aan was en we gingen met de gesloten boot terug. Op de steiger hebben we de rest toen uit staan lachen. Daarmee hadden wil ons onttrokken aan de team geest. De tweede reden herinnerde ik mij niet eens meer. Kaneman had steeds een vrouweiyke tolk by zich. In één van de laatste gesprekken zei Kaneman opeens: Twaalf dagen lang ben ik dag en nacht in de weer geweest. Toen heb ik gezegd: het zullen wel twaalf zware nachten zyn geweest. Om die redenen ben ik nu een jaar geschorst". LEIDEN Het oost Canadese wa terpolo-touringteam heeft tydens een trip door Nederland zyn wedstryden tegen Leidse teams duideiyk gewon nen. In het fraai verlichte Poelmeer leed een combinatie van LZC en de Zyl maandag een 14 nederlaag; gis teren werden de Golfbrekers, aange vuld met spelers van AZC en ZIAN, met 25 verslagen. Deze overwinningen kwamen beslist niet tot stand door het briljante spel van de gasten. De Canadezen be schikten echter over een grote con ditie en een geweldige inzet. Zy zyn bereid vier speeltyden lang tot het uiterste te knokken. Dankzy de ho mogeniteit van de ploeg wordt hier door het gebrek aan technisch kun nen gecompenseerd en komen levens- gevaariyke combinaties tot stand. Voor de Leidenaars zyn beide wed stryden een goede les geweest in het spelen onder de „nieuwe" spelregels. Nieuw althans voor Nederland, inter nationaal gelden deze al sinds ja nuari. Dat het niet meevalt om de voordelen van deze regels uit te bui ten was duideiyk te merken. Wanneer een zware overtreding wordt ge maakt gaat de overtreder voor een minuut het water uit. Maandag lukte het LZC/de zyi slechts éénmaal van een dergeiyke situatie te profiteren, by LGB ging het gisteren helemaal niet Ir. Poelmeer kwamen de Leidenaars het eerst aan een doelpunt. In de eerste periode werd een Canadees uit het water gezonden, waarna na goed aangeven van Jacob Spyker Joop Siera scoorde. Later kwamen er nog meer van deze mogeiykheden, maar de juiste tactiek om hiervan te pro fiteren or.tbrak. De gasten hadden er meer slag van en ondanks verdienste- lyk werk van doelman Joop Bodt Film De film rolt door naar de tweede ronde, terug in Amsterdam. „Ik bok ste de 14e juni nog één party, tegen Verstappen. Ik won, maar ik was niet tevreden. Ik had hem willen neerhalen, omdat ik boos op hem was. Hy had veel onaardige dingen over my gezegd. Ik had gefaald in Roemenië en hy zou me wel eens willen pakken. Ik kreeg hem niet knock out en uit ergernis sloeg ik met myn vuist in de kleedkamer op een paal. Ik brak myn duim. In het ziekenhuis werd het zaakje ge zet. De 16e werd ik voorlopig ge schorst. Ik mocht me de maandag daarop 's avonds op het bondsbu- reau komen verdedigen. Die ochtend echter moest ik voor controle naar het ziekenhuis. Ik werd opgenomen en een uur later aan myn duim die nog steeds niet in orde was geopereerd. Ik kon my die avond niet verdedigen". Kort daarop echter, by ontslag met hand in het gips uit het ziekenhuis wél. Waarom toen niet het bondsbestuur gebeld? ..Dat is ze ker fout van my. Ik heb wel de andere drie gesproken, zy mochten hun zegje doen tegen iemand, die zy nauwelyks wat tegenwerpen Maar helemaal niet kenden. Ze konden nogmaals, ik was op dat moment fout. Ik had wat van my moeten laten horen. Maar ja, ik had ande re zaken aan myn kop. Ome Nelis Bisschop, myn trainer, ag zwaar beroerd thuis. Daar had ik het moei- ïyk mee. De zatqrdag daarop is hy overleden. Myn hand in het gips. ome Nelis dood. toen ben ik maar met vakantie gegaan." Afwachten Rudi Lubbers aan het werk in de ring. Zal hij een jaar moe ten wachten? wordt toch al snel eind deze maand. Toch geloof ik in myn kans als mag spreken. Daarom blyf ik ook door trainen. Of die schorsing nu blyft gehandhaafd of niet. ik kom terug. Misschien nog kort als ama teur, dan als prof. Ik zal vechten, want myns inziens heb ik niets ge daan". Over enkele weken klinkt de gong voor de derde en laatste ronde. Wel- werd het in de tweede periode 1—2, waarna de Canadezen in elk van de twee laatste speeltijden nog eens scoorden. Versterking De Golfbrekers hadden gisteren versterking gekregen var. Wim Ver hagen, Cees van der Broek en Rudy Koersen Hilversum HILVERSUM (Eigen berichtgeving Fel was de strijd in het Criterium der leerlingpikeurs, waarin de Jeug dige rijders elkaar niets toegaven. In de eerste afdeling zegevierde Gold Westlandia (G. Kleyweg) in 1.23.3 met gering verschil over Gloria en Campeador Mac. Het paard werd echter later op de avond gediskwa lificeerd in verband met het feit dat Kleyweg reeds twintig overwinningen had geboekt en dus niet meer tot de Hey van AZC uit Alphen, terwyi de leerlingen behoorde. Gold West- ook de eigen trainer Rob Schouten in het water kwam, welke normaal bij ZIAN speelt. Nadat burgemeester Van der Willigen de bal voor de eerste maal in het water had geworpen, drongen de Canadezen direct sterk op. Vry kort achter elkaar maakte de Leidse verdediging zware overtredin gen in het vier-meter gebied, wat re sulteerde in strafworpen. Op deze schoten had Rob Kortekaas geen ver weer, zodat de eerste periode met een 02 stand eindigde In de volgende speeltyd kwam LGB niet verder dan een corner terwyi Canada er na een goede actie 03 van maakte. Een mooie boogbal van Van der Broek betekende het eerste Leidse doelpunt, maar fouten in de derde periode ga ven de Canadezen de gelegenheid de stand op 15 te brengen. Vlak voor het verstrijken van deze periode scoorde Verhagen nog 2—5 uit een strafworp. In de laatste minuten vie len er geen doelpunten. UTRECHT ANP» Op initiatief van DWS waren gisteravond in Utrecht afgevaardigden van de ver enigingen Holland Sport, Elinkwijk, DOS. Gooiland, PSV. DWS. Blauw Wit en EDO byeen om hun ongerust heid uit te spreken over de gar.g van zaken in de scheidsrechterswereld van het betaalde voetbal, welke ur gent is geworden na het door de KNVB schorsen van de toparbiters Bog aarts en Van Gemert. De conclu sie van de vergadering was, dat deze ongerustheid welomlijnd in een aan tal punten (te lage honorering, leef- tydsgrens en een onvoldoende bezet ting van de scheidsrechterscommissle, waarin de heer Martens een te domi nerende figuur biykt) ir: handen van het bestuur van de FBO zal worden gesteld. Verzocht zal voorts worden de kwestie op de algemene vergade ring van de FBO op 27 september als MEXICO STAD (ANP) Vol gens de laatste berekeningen he- ben de Olympische Spelen, die vorig Jaar in Mexico werden gehouden, dit Zuidamerikaanse land 2.198 mil joen pesos gekost (ongeveer 630 mil joen gulden i Dat is 283 miljoen pe sos meer dan van te voren was ge raamd. Van de totale uitgaven was 670 miljoen pesos bestemd voor de aan leg van accommodaties, 567 miljoen voor de bouw van wegen en de beide Olympische dorpen en een bedrag van 961 miljoen, zynde de uitgaven van het organisatiecomité. Aan directe inkomsten werd 250,8 miljoen pesos ontvangen. De rege ring. die het tekort van het comité. 710,2 miljoen pesos, overnam, heeft In verband met de Spelen uit ver schillende bronnen een bedrag van 289.6 miljoen pesos ontvangen, zod; het totale verlies ruim 54 miljoen gulden bedraagt. Motorsport Tydens de Grote Prys van Man. voor juniorrenners, heeft de 20-jarige Schot Alex Geor ge gisteren met een Jamaha. voor het eerst in de geschiednis van de mÊÊÊm lichtste klasse, agendapunt op te voeren, teneindeheid bereikt van meer dan 145 km Waar Rudi Lubbers een alles of niets met zichzelf overeen kwam. „Ik besloot prof te worden. Proberen een paar centen te verdienen. Lukte dat, dan was het meegenomen. Stoppen kon ik altijd nog". Vorige week don derdag wilde Rudi zyn proflicentie aar. gaan vragen, maar door de ochtendpost kwam hy niet verder dan de voordeur. Eén jaar geschorst wegens wangedrag in Roemenië. „Ik was even zwaar beledigd en diep te leurgesteld. Daarna heb ik Kaneman om de redenen gevraagd. Myn toe komstige profpromotor heeft toen een brief voor my aan het hoofdbe stuur geschreven met het verzoek of ik alsnog myn visie op het gebeur de mag geven". Rudi Lubbers wacht nu gespan nen af. „Die brief zal wel op de eerstvolgende vergadering van het hoofdbestuur worden behandeld. Dat de mening van de overige clubs met! per uur Hy legde de vier ronden (in licht valt er uit verloren positie toch betrekking tot de gestelde problemen I totaal 243 km) af in een uur 39 min. 1 te horen. nog een onbeslist te behalen. Sportstrip door Dick Bruynestein 155.6 landia ontbrak hierdoor in de finale. In de tweede afdeling bleef Gene raal Padua B (J. Dys) in 1.23.3 over tuigend de baas over Erica en Buer- mann B. George van Rhea (A. Mol- lema) overtroefde kort voor de streep Edelscott Six en Dorothea. In de finale, betwist door dertien paarden, zegevierde Edelscott Six (A. Gommers) verrassend in 1.23.9 km-tyd. George van Rhea werd een uitstekende tweede vóór Generaal Padua B. die lange tyd ingesloten zat en te laat een opening vond. UIT8LAGEN Calllgulaprlj®: 1. Gudo van Bonnl (Schoonhoven) (1.28.8), 2. Hlelke D, 3. Grtshin. Tot w. 2.30, pl. 1.30. 4 90. 2.10. kop. 4.00. cov. 39.10. trio 923 80. Criterium der leerling-pikeurs I (1® aid) 1. Gold Westlandia (Kleyweg) (1.23.3), 2. Gloria. 3. Campeador Mac, Toto w. 1.90. pl. 1.30, 1.40, 3.40, kop. 3.90, cov. 3.30. Criterium der leerllngplkeurs (2)i 1. Generaal Padua B (Dljs) (1.23.3), 2. Erica, 3. Buermann B. Toto w. 1.80. pl. 1.30. 2 40. 6.10, kop. 6.60, cov. 6.50, trio 285.60. Criterium der leerllngplkeurs 2 (2e afd.): 1. George van Rhea (Mollema) (1.24.2), 2. Edelscott Six, 3. Doro thea. Toto w. 2.30. pl. 1.20, 1.60, 1.40, kop. 5.20. cov. 6.50. Flavlusprljs: 1. Firestone (J. van Dooveweerd) (1.25.2); 2 Fabiola Kit ty. 3. C van Rood en Noot. Toto w. 2 40. pl. 1.30. 1.20. kop. 2.30, cov. 3.90. Adrlanusprljs: 1. Hamran (Vergov) (1.26.2). 2. Generlque Belwln, 3. Hof nar. Toto w. 2.50. pl. 150. 1.70, 1.30, kop. 6.10 cov. 8.70. trio 64.00. Damltlanusprys: 1. Hartin Gerda (J. Wagenaar jr) (1.28.6). 2. Hendrik. 3. Hazleton B. Toto w. 2.90. pl. 1.80, 2.40, 1.80, kop. 18.30. cov. 7.20. Galbaprljs: 1. Grenadier (J. v. Dooye- weerd) (1.25.9). 2. Full House. 3. Glna Narclso. Toto w 2.-. pl. 1.30. 2 50, 220. kop. 580. cov. 5.30. Criterium der leerllngplkeurs (fina le) 1 Edelscott Six (A. Gommans) (1.235), 2 George van Rhea. 3. Ge neraal Padua B. Toto w. 10.40. pl. 2 00. 1.30. 1.60, kop. 8.90. cov. 4.30. Calllgulaprljs (2de afd): 1. Hom blower (De Vries) (1.265). 2 History Way, 3. Henri van Wendv. Toto w. 5 40. pl 2 10. 1 80. 4-90. kop. 10.30, cov 5.30. Totale omzet f 240.675.50. DEVENTER (ANP) De eredi- visiewedstryd PSV-Go Ahead. die was vastgesteld voor zondag 14 september, aal twee dagen eerder worden gespeeld: op vrydagavond 12 september. PSV heeft deze wyziging voorgesteld omdat de Eindhovena ren op 17 september hun eerste Europa-Cup wedstryd spelen. Go Ahead is akkoord gegaan on der voorwaarde dat PSV de extra kosten (Go Ahead moet in Eindho ven overnachten" voor zyn rekening neemt. De KNVB moet de omzet ting nog goedkeuren. //C MAAK HIÊJ2 V— O 9/ ME-WOO ■DIE ST&MD £E1ba VÈ61. BETee KlOotS.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 13