Zwem-Nederland ligt nu vijf jaar achter Blik sport Boogaerts en Van Gemert na interview buitenspel Zaalvoetbalcompetitie start half oktober Koerstips Geschrapt voor interlands Zeven jaar terug belieerden wij nog driekwart van de Europese records Nieuwe leiders kernploegen voor op Zelfvertrouwen Amerikaanse Daviscupploeg geschokt Na-inschrijving mogelijk ÏATERDAG 30 AUGUSTUS 1969 PAGINA U LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD (door Nico Scheepmaker) In „De Tyd" stond een tijdje ge leden een verontwaardig hoofdarti kel over de regeling tussen de NOS Voetbal PC Kóln heeft vrijdag- jen de KNVB. waar by is bepaald dat AMSTERDAM (ANP) Voor het schaatsseizoen 1969-70 heeft de Ko ninklijke Nederlandse Schaatsenrij ders Bond zowel bij de heren als bij de dames nieuwe chef d'equipes aan- gewezen. Bij de heren kernploeg is Jacques de Koning uit Purmerend de opvolger van Charisius en Jan Koe- leman uit Ter Aar is benoemd tot ched d'equipe van de dameskern ploeg. I avond in een wedstrijd voor de Duit se Bundesliga met 62 gewonnen I van MSV Duisburg. Jaap Ploeg eoverbetert toch niets se kampioenschap. Alleen dat telt volgend seizoen". De overpeinzing van Jaap Ploeg zal, zo lijkt het, in het opstekende rumoer verstommen. Nochtans ver eist Barcelona veel privileges. Van DEN HAAG (GPD) Zélfs in Europa houdt het Nederland se zwemmen zich nauwelijks meer drijvende. „We liggen op dit moment vijf jaar achter. Misschien zijn het er volgend jaar wel vijftien", overdrijft clubtrainer Jaap Ploeg niet eens zo sterk zijn sombere schatting. Voorbije weekeinde werd de devaluatie zeven jaar terug beheerde Nederland als een grootvorst driekwart van de Euro pese records in blamerende feiten vastgelegd: degradatie van de heren naar de onbetekenende b-groep en een magere zesde plaats van de dames, die daarmee nét niet ondergingen. In Würzburg (heren) en in Boe dapest (dames) torste Oost-Duits- land een zware last van medailles. Prompt promoveerde het tot „heil staat", waarvan de trainingsmetho diek ten voorbeeld werd ge steld. „Maar die verschilt in niets van de onze", is Nico van Dam (29), één van de vier bondsadviseurs, al tot de ontdekking gekomen. Niette min hoopt hy aan het einde van het jaar langs de Oostduitse baden te mogen trekken. Liever nog zou hy al dit weekeinde, gereserveerd voor de nationale daar, aan „gene" Bij de van de muur vertoeven. Maar van maandag af roept weel de Haagse Aacdemie voor Lichame lijke Opvoeding, waar hij als docent een drukke „praktijk" heeft. „En voor een paar dagen hoef ik er niet 'naar toe, want dan steek ik te wei nig op". In Oost-Duitsland zal hy zich on getwijfeld in een paradys wanen. Die ideale situatie floreert stellig niet buiten de zwempaleizen, maar in de gebouwen overweldigt de er kenning van de topsport de buiten staander. Enkele voordelen op Ne derland: verplicht zwemonderwijs op de lagere scholen: een vroege se- 'lactie van aankomende talenten, die ,al op acht a negenjarige leeftyd lid I worden gemaakt van olubs; talloze bekwame trainers, èn het aller- noodzakelykste tenminste twin tig baden, waarin de vrije tydzwem- mer géén toegang heeft. Belemmeren „Wy weten niets minder van de techniek", bemerkt Nico van Dam tijdens zyn contacten in Boedapest. „Maai- zy hebben de faciliteiten. By hun is het belangrijk dat ze hard zwemmen. Bij ons blijkbaar niet" In Nederland belemmert, wie weet {het niet, voornamelijk de nijpende schaarste aan trainingsruimte een internationale „come-back". Jaap Ploeg, die VZC „de be richten. dat ik naar Mosa zou gaan, waren voorbarig, want er stond nog niets vast") in de zomer dagelijks acht kilometer opdroeg, moet zich sinds kort wéér beperken. „Ik mag bly zyn, als ik in het gesloten sei zoen per week acht kilometer haal. We schreeuwen al jaren, dat we op die manier meer en meer achterop raken. Wat heeft het voor zin het nog eens uit te roepen. Er vex-betert helaas toch niets". Ex-ger nog: Nederland, dat zijn gelegenheidszwemmer vertroetelt, valt steeds verder terug. Het afge lopen „zwarte" weekeinde bevestigde dat onweerlegbaar. Nico van Dam: „Dat is wel fijn. Het is nu tenmin ste duidelyk gesteld. Wy wisten het wel, maar degenen, die dachten dat het nog wel meeviel, zullen geschrokken zijn". Enkele clubtx-ai- ners hebben in ieder geval het ge weten hox-exx fluisteren. Want voor al in Würzbux-g stapte de afvaar diging onvoldoende voorbex-eid op de startblokken. Verknocht De Europa Cup heren betekende voor zeven van de acht deelnemen de landen een hoogtepunt in het seizoen. Niet echter voor Nederland, dat verknocht is aan zyn kampioen- schap. In die „Bredase" week plan den de meeste clubtralners de ab solute piek in de prestatiecurves. Terwijl in Würzburg het echec in omvang toenam, vroeg de ver bijsterde Oostduitse vakman Gert Bartelmes om opheldering. „Maai bij ons is het juist andexsom", rea geerde hy nog steeds onthutst op de verklaring, „wy hebben gecon centreerd naar deze tweedaagse toe- geleefd. Hier moesten de klappen val len. De eigen nationale dient zo'n beetje als uitsmijter". De overwaax-dering van het Ne derlands kampioenschap kan zich volgend Jaar in nog ergere mate wreken. Want dan valt de „Eux-ope- ae" in Barcelona enkele weken na het gezellig samenzyn van de vere nigingen. Nico van Dam, het ge vaar onderkennend: „We zijn van plan al vroeg in het seizoen te selec teren. Dan heb je twee mogelijkhe den: de selectie mijdt de nationale of ze beschouwt die als een nuttige Intermezzo". Jaap Ploeg, die als assistent in Boedapest de trieste realiteit van zeer naby ervoer, is zelfs bereid het ttteltoernooi op te offeren aan het belang van Bax-celona. „Waar om niet? We moeten ons zo goed inogeiyk presenteren op het Europe- Wensen De zwembond zal hoogstwaar- schynlyk de wensen van het viertal wel inwilligen. Van Dam: „We ko men natuurlyk ook met een heel schema voor de Europese kampioen schappen. Wy willen, ik hei-haal het nog eens, vroeg een voorlopi ge selectie samenstellen. Wy denken te gokken op de wereldkampioen schappen, waar strakke liinieten zul len gelden. Tyden, die meetellen in Europa. En zeker niet, waar-van ex- minstens vyftien in Europa rondlo pen. Je moet, laat ik zeggen, uit zicht hebben op een finaleplaats. Het zal dan ook een kleine gx-oep wor den, heb ik de verwachting. Aanvul ling op de nationale is zeker rnoge- ïyk, maar dat zal extra-lastig zyn". De selectie sluit zich zelden tot een groep aan. Het verleden heeft uitgewezen, dat het talent vaak weg- kwynt in vi-eemde omgeving. Ni co van Dam: „In principe biyft ie dereen by zyn eigen trainer. Die zullen de bevoox-rechten heel hard moeten laten wei-ken. Wy zullen by voorbeeld attenderen op het technische facet van de zuux-stof- schuld. Het is een vereiste dat de geselecteerden die leren vex-dragen. Tot op heden is te dikwijls gebleken dat ze juist in de laatste twintig me ter tekort kwamen". De vier bondsadviseurs zullen de verrichtingen van de clubtrai ners met de blik van roofvogels be spieden. „Gaat de voorbereiding op Barcelona niet geheel naar onze zin, dan schromen wy niet in te gry- pen". Maar zy zyn machteloos, wan neer de noodkreet om trainingsmo- gelykheden hen andermaal op schrikt. Van Dam, tegen beter we ten weten ln: „We zullen dan toch trachten het bewuste probleem op te lossen". de NOS aan de KNVB voor het ko mend seizoen f 250.000 aan uitzend rechten betaalt voor dxie samenvat tingen op zondagavond na 7 uur van maximaal 15 minuten en flitsen van drie andere wedstrijden, die maxi maal 3 minuten mogen duren. De j hoofdredacteur van „De Tijd" (ik I weet niet welke. „De Tijd" heeft er twee, een van hen is hoofdbestuurs- j lid of zoiets van de NOS) bracht de I persvx-yheid in het geding, en meen de dat dit de eerste stap kon zyn op weg naar een beknotting van ook de schrijvende pers. Dat laatste zou ik betreuren. De voornaamste reden waarom ik my I tot de spoxtjoux-nalistiek voel aan getrokken is, dat je op die manier j koffie, een glas sherry of jus d'oran- of een stukje leverworst met een kis zevende geplaatste LEIDEN Reglementen en spel-veer een week voor de aanvang van j regels van het zaalvoetbal. Dat wa- de competitie zal houden. De onder ren de voornaamste punten die gis wei-pen die verder tijdens de verga- teravond in restaurant Zomerzovg dex-ing nog behandeld wei-den, kwa- I aan de orde kwamen tijdens eenmen ook x-eeds ter sprake in het l vergadering tussen de commissi»1artikel over zaalvoetbal, dat het LD gen was, behaalde de zwaarbevochten Zaalvoetbal van de afdeling Leiden gisteren publiceerde (zie Leidato- j zege met 5—7, 12—10, 7—5. 6—3. De by lage). 1 4monVoQ"M FOREST HILLS ANP De j gratis voor niemendal overdekt mag Amei'ikaanse Daviscupploeg heeft j zitten, op gereserveerde plaat twee zware klappen moeten incasse- j sen meestel nog met een lesse- ren, hetgeen het zelfvertrouwen van naartje Df zoiets voor je waarop ie de Roemeense ploeg, tegenstander in makkeüjk kunt schry ven maar nog de challengeround van het toernooi i makkelijker kunt leunen, en omdat om de Davxscup. die de volgende. je de prograinma's vaak maand in Cleveland zal worden ge- u en k eeQ k Je houden, danig heeft versterkt. De voor de kampioenschappen van Fo rest Hills Clark Graebner liep in zyn party te gen de Britse professional Roger Taylor een pijniyke enkelblessure op, toen hy zich verstapte by het ach terhalen van een lob. Bij de stand 46, 61, 20 in het voordeel van de Brit staakte de gebiilde Ameri kaan de strijd na overleg met de aanvoerder van de Daviscupploeg Donald Dell en Arthur Ashe. Men wilde Graebner vei-der sparen, juist met het oog op de challenge round. De tweede slag was de nederlaag van de Amei-ikaanse kampioen op gi-as- banen, Stan Smith, tegen de Roe meense ster Ilie Nastase. Smith was de mindei-e in snelheid en miste te veel gemakkeiyke volleys. Bovendien sloeg hy elf dubbele fouten. De 23- jarige Nastase. die eens herdersjon en bestuursleden van verenigingen die deelnemen aan de zaalvoetbal- competitie in de Groenoordhal. Mr. J. J. de Jongh, voorzitter van de commissie Zaalvoetbal, vertelde dat de competitie op dinsdag 14 ok tober of een week later van start gaat. Een urn- voor de aanvang van de eerste competitiewedstrijd zullen Skaga '66, kampioen van Nederland en Hovo Cubo, kampioen van de sterke Helderse Bond, een demon- stratiewedsfcrijd spelen. Van de oor- spi'onikelijk aangemelde vex-enigingen had Hazerswoudse Boys zich terug getrokken. Rijnsburgse Boys daaren tegen schreef alsnog, tydens de ver- gadei-ing in voor de nieuwe compe titie. De heer Van dei- Klugt deelde gezichten van de Ameiikaanse ten- nisofficials stonden na afloop be paald niet vi-olyk kort aan mensen". Ik geef de tip maar even door. ikzelf heb 'n goed koper manier gevonden om droog te zitten: op de perstribune. Alleen dank zy zyn rugnummer 3 was Gerrie ter Horst van Spax-ta te herkennen. De kalende midachtev bleek een toupet je te hebben aan geschaft en zag er meteen weer uit als een jongen van 25 jaar. Want dat is hy. Het haarstukje komt steeds meer in de mode, in de voet- ballex-y. Piet Kruiver was de aller- eex-ste, scheidsrechter Boogaerts heeft er ook een aangeschaft, en nu Ter Horst weer. Het schynt dat het lekkex-der kopt met haar op je hoofd, maar of dat de x-eden is dat Boogaex-ts een haarstukje heeft aan geschaft. durf ik niet te beweren. Wel is hy laatst door de Amster damse politie opgepikt, toen hy lag te slapen op de Dam. Goal-keepers Dam: „Wy met ons viex-en eerst met de bond moeten pxaten. Ons voorlopig contract loopt tot i opgegeven 1 januari. Wy willlen zeker door- Hn"T gaan. Maar dan wel met wat meer bevoegdheden. Zoals wij nu hebben gewerkt .bevredigt niet helemaal. De onmacht remt je. Wy kunnen op de ze basis te weinig invloed uitoefe nen op de conditie. Je moppert, maar daar bly ft het dan by". Alkmaar, 31 augustus - 1.30 uur Achtbaanprys: Hippo. Fred Signal, Grace Bel win. Fille d'Unique - Zweefmolenprijs: Hit Pai'ade, Her- mance. Gino Soctch - Amateurkam pioenschap V: Fire Bird W, Gilia van Amstel. Flevo - Lachspiegelprijs: Fabion, Festi, Geluk Frances - Grote Kermisprijs: Christiaan de Wet. Yeilow Six. Elite Mac - Kop van Jutprijs: Bonnie Mars. Domin go, Barbarossa W - Vrolijke Rad- prijs: Fenno Silk, Stal Dapper. Ex tase - Carousselprijs: Highflyer, Helia D, Hannie Gregor, Hanoi. zullen I mee dat reeds 47 scheidsrechters zich voor het zaalevenement hadden De duur van de wedstrijden werd I voor junioren op 2 x 15 minuten zn i voor senioren op 2 x 25 minuten bepaald. Om al te grote leeftijds- verschillen in de juniorenklasse uit te sluiten werd besloten dat in het eerste seizoen slechts junioren van 14 en 15 jaar aan bod zullen komen Spelers van 16 jaar en ouder worden tot de senioren gerekend. Een sug-1 gestie van LFC-zyde om halverwege! de competitie de verenigingen, waar inmiddels het enthousiasme voor j zaalvoetbal sterk is toegenomen, in staat te stellen meerdere teams na in te schrijven (die teams spelen dan nog een halve competitie) werd 1 door de vergadering overgenomen, j De heer De Jongh drong er bij de aanwezigen op aan met spelers en belangstellenden de causerie te bezoeken die de heer Lucas een des- j kundige op zaalvoetbalgebiedonge- I In zijn partij tegen Roger Taylor, die hij niet kon uitspelen, liep de Amerikaanse Daviscup- speler Clark Graebner een bles sure op. Niet zo verbazingwek- kend als wij hem hier aan „het werk" zien pai*tje augui'k erop krijgt aangebo den. Stel dat de clubs deze privile ges gaan beknotten: je moet beta len voor een persplaats <niet veel, drie gulden, maar toch), er komen goedkope en dure persplaatsen (overdekt of onoverdekt, met of zon der lessenaax-tje), en het hangt van het bedrag af dat de krant aan de olub betaalt, of er over de wedstiijd een halve pagina of een halve ko lom geschreven mag worden! Zoals gezegd, ik zou het betreuren als niet die kant opging, maar- ik zie dat nog niet zo gauw. Er is toch wel duidelyk verschil tussen journalis tiek en televisie, zoals er ook ver schil is tussen radio en televisie «ra dio hoefde niet te betalenDe journalist kan nog zo plastisch be schrijven hoe Cruijff een doelpunt maakte na een weergaloze slalom langs de tegenstanders, maar het is nog wat anders of Je zoiets leest of ziet. En by televisie zie je liet vaak, beter en meestal oomfortabeler dan in het stadion. Denk byvoorbeeld maar eens aan de herhalingen, ver langzaamd afgedraaid, waardoor Je het ontstaan van een doelpunt haar- fyn kan volgen. Duitse tv Met ingang van dit seizoen te de Duitse televisie bovendien begomien de samenvattingen van wedstryden in kleur uit te zenden. Dat laat he lemaal niete meer te wensen over. Zolang het voetbalvex-slag in myn krant niet in kleur wordt afgedrukt (groene ondergrond, letters in de clubkleuren van de elftallen waar over het verslag gaat), geef ik de voorkeur aan de televisie. In Studio, het programmablad van de KRO, schryft Ed van Westerloo van Brandpunt (buitenspel), over die re geling tussen de NOS en de KNVB: „Zogenaamd omdat de publieke be langstelling voor de voetbalsport schade zou ondei'vinden van radio- en tv-verslagen. Dat is een totaal onbewezen stelling. Met veel meer recht zou men kunnen zeggen dat de belangstelling voor voetbal- wedstryden juist door de tv-uit- zendingen in de afgelopen jaren enorm is gestimuleex-d". Ja, dan kan je wel zeggen, maar iriet met veel meer recht, want als er iets onbewezen is. is het dat wel. De pxaktyk heeft overal uitgewezen, dat er geen of nauwelyks publiek meer kwam als een wedstryd werd uitgezonden tenzy er sprake was van een uitzonderlyke Euxopa-cup- wedstrijd. Engeland, België en Duitsland hebben een soortgehjke regeling met de televisie al lang, in Oostenryk is men geweldig ge schrokken toen bleek dat volledige uitzending van een competitiewed strijd lege, kille stadions tot gevolg had. Bovendien was er vorig seizoen in Nederland sprake van een lichte achteruitgang van de publieke be langstelling, evenals in Duitsland en ik meen ook Engeland. Dit was Ed van Wasteiloo, goedenavond! Tim Krabbé schreef in Sport en Spox-twereld onlangs over keepers die doelpunten maken. Hy herinner de aan doelman Sjra Jacobs van Limburgia, later Rapid JC, die pe nalties nam, en aan Nico van Zoghei van Go Ahead die dat nu nog steeds doet. Ook Piet Kraak heeft nog eens midvoor gespeeld in Stormvo gels, en gedoelpunt, nadat hy zyn plaats onder lat tydehjk was kwyt- geraakt na een blessure. Hans Ven* neker was oorspi'onkelijk keeper», stond in het doel van het Feijenoord- jeugdteam dat in 1963 met 40 van Ajax won en kampioen van Neder* land werd (by Ajax speelde toen ene Cx-uyff mee). Ook was hy enke* le malen reservekeeper van feije- noords eerste elftal, maar toen hij eens als tweede keeper moest inval len in een Fe ij enoordcombinat i scoorde hy drie maal en was voor goed ontdekt als goalgetter (tegen Ajax scoorde hij voor Sparta ook beide doelpunten, zoals u weet). Omgekeerd verging het Jan van Beveren, die als veld6peler niet kon tippen aan zijn broei' Wil (nu SVV* en toen maar ging keepen by Em* men. Tim Krabbé herinnert dan ook nog even aan de PSV-keeper Willy Hey ink, die als aanvaller al menig doelpunt heeft gemaakt, en besluit met de vraag of Iemand weet of er in enig land een speler bestaat di« zowel keeper-international als veld* speler-international is g Suppoost DORDRECHT (GPD) De scheidsx-echter Ad Boogaerts (Dor drecht) en Arie van Gemert (Dub beldam) mogen voorlopig t/m vol gende week zondag de fluit niet tus sen de lippen nemen. Officieel heet het, dat hun aanstelling is komen te vervallen. Beide FIFA-arbiters „ver dienen" de straf aan uitlatingen in een intex*view, dat het weekblad 'Voetbal International' hen afnam. Het tweetal werd gisteren middels een telegx-am ingelicht. Boogaerts zou zondag de altyd emotionele stx-eek- derby VVV-Limburgia leiden. Van Gemert stond geboekt voor Feije- noord- DWS. Boogaerts is tevens ge- (10 septemben. Van Gemert, die hem als grensx-echter zou assisteren, heeft de opdracht eveneens moeten texixg- geven. Ook >/oor de pikante amajteur- interland West DuitslandIsraël (dinsdag), die Van Gemert was toe gewezen, mag hy niet de verantwoor- delykheld dragen. Joop Max-tens, voox-zitter van de aanstellingscommissie voor scheids rechters, bevestigde dat beide arbiters tydeiyk zyn buitengesloten. „De zaak Is nog in behandeling. Dit is een voorlopige schorsing. Wy moesten, na lezing van het interview in V.I., wel deze maatregel nemen". De heer Stouthandel, ook lid van de scheids- schrapt voor Noorwegen—Frankrijk1 rechterscommissie, achtte de term schorsing misplaatst. „Hun aanstel ling is vervallen. De straf is hen op gelegd na ovex-leg met het sectiebe- stuur. Wy menen dat zy in het be wuste interview veel te ver zijn ge gaan. Zy hebben de heren Martens en Aussum onheus bejegend. Dat kunnen wij niet toestaan. Wy vinden het een ernstige zaak". In het omstreden artikel, deze week afgedrukt in „Voetbal Interna tional" moppei-en Boogaerts en Van Gemert op de oud-topx-efex-ee Bertus Aussum, thans pi-eases van de Dordt- se scheidsrechtersafdelirxg. Aussum handelt evenals Boogaerts in auto's, zy het van een verschillend merk. Boogaerts en Van Gemert stapten al eerder uit de plaatselijke commissie, die net vyftig jaar bestaat. In het jubileumboek wordt aan het „ï'ebelse" duo geen' aandacht gewijd. Boogaei"ts en Van Gemert laten zich ook over Joop Martens laatdunkend uit. Zy blyken o.m. geen liefhebber van zyn styl. Tot slot klagen zy over de lage honoraria voor de scheidsrechters in het betaalde voetbal. Het gevonniste tweetal zal op korte termyn woi'den gehooi'd. Daaxvoor is echter het wachten op de terugkeer van Henny van Dalen, voorzitter van de scheidsrechtercommissie, die gis- teren naar de Leipziger Messe is ver trokken en pas dinsdag teioigkeert. Sparta-Ajax is afgelopen. In een van de gangen van het Kasteel staat een ry vexregende mannen. Zy ko men hun armband, teken van hun waardigheid als suppoost, inleveren. Toen zy kwamen, kregen zy die armband in ruil voor een gulden, be stemd voor de aow. Bij inlevering van de band krygen zy f 10.50 als loon voor hun diensten als suppoost. Winst dus f 9,50. Zo te zien is het een gemengd volkje. De jongen met het intellec tuele brilletje en een vraagtekenvor- mig pypje in de mond, maar ook de gepensioneerde met een te kléin pen sioentje, en wie weet ook mannen die graag de wedstryd willen zien, en dan liever wat werk verrichten voor negenenhalve gulden, dan vyf gul den op de koop toe te moeten geven. De man aan wie ik vroeg hoeveel dat nou opbracht, een uur of vier suppoost spelen, zei dat hy vorige week by Feyenoord een tientje had twee kwartjes scheutiger dan Spar ta. ..Als u zin hebt kunt u altyd ko men", zei de man, „er is altyd te- Ik sou het eoht niet weten. Nu ik ©f over nadenk, bevreemdt het ma byzonder dat Je genoeg dubbele in* ternationals hebt, maar altyd by ge* heel verschillende sporten, die ver* der uit elkaar liggen dan de sport .veldspeler" en de sport „keeper". Cor Wilders van Blauw Wit was zo wel voetbalinternational als honkbal* international. Hetzelfde gold voor Henk Schyvenaar en Joop Odenthal van EDO. Plet Ouderland heeft in het Nederlands elftal gevoetbald en in het Nederlands basketbalteam ge basketbald. Dan is minstens een van de Spits-broeders zowel cricket- als hockey-international, en als ik my goed herinner bestaat er een Zweed» se of Tsjechische of Russische ys- hockey-international die ook voetbal international was. Over goed herin* neren gesproken! Misschien zou Je Gex-ben Karsten ook nog een dubbe le international kunnen noemen, als afgevaax-digde in een Nederlandse schaatsploeg naar internationale wedstryden en als deelnemer aan een Nedexiandse wielerploeg, afge vaardigd naar internationale wed stryden. Maar één speler, die zowel als keeper, als als veldspeler in de top meedraaide, nee. Wel Jcwain me teen by het lezen van het stuk van Krabbé een naam in myn gedach ten die hy over het hoofd h£d ge zien, omdat hy nog geboren moest worden toen deze speler zyn dubbel functie waarnam. Ik bedoel Theo Mosterd, jarenlang keeper van 't Gooi, een man die fysiek gezien het tegendeel van Jan van Beveren was. Ik herinner my hem als een vry korte, „stevige" (ik onderdruk de neiging om dikke te schryven, niemand kan echt goed keepen als hy dik is) figuur. Na enig tele foneren kreeg ik hem te pakken ln Amersfoort, waai' hy directeur is van de ABF brood- en banketbak kerswinkels. dertien in getal. Hy heeft het dus goed geboerd, althans gebakkerd. Hij vertelde me nu 51 jaar te zyn, indertijd van HVC naar 't Gooi te zyn gegaan en van 1937 tot 1952 in 't Gooi te hebben ge speeld. In 1942 of 1943 (hij wist het niet zo precies meer) verkeerde 't Gooi in degradatiegevaar en ging hy de laatste wedstryden van het seizoen midvoor spelen, 't Gooi won toen in het Olympisch Stadion met 51 van Blauw Wit (hy herinnerde zich nog goed dat Cor Wilders daar in meespeelde), Mosterd scoorde drie doelpunten en bereidde de andere twee ook voor. Daarna won 't Gooi met 63 van VSV, waax-by Mosterd vyf goals maakte. Helemaal nieuw was het scoren voor Mosterd niet, want hy nam ook altyd al de penal ties voor t Gooi. Toen het leed je- leden was, ging hy ovexigens weer snel terug naar zyn doel en leefde daar nog lang en gelukkig

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 11