„Ik stel voor de Leidato en smeuïge show samen' Ara iswoordraadsel GRO ENO ORD HAL eidsch agblad bp de ^Leidato Drie even grote bloemperken JOOP - „HIGH NOON" DE KNEGTTHANS „ADVISEUR IN PRETZAKEN' DRIE PRIJZEN Hal in cijfers I 1 BIDATO-BIJLAGE LEIDSCH DAGBLAD 29 AUGUSTUS 1969 LEIDEN Geen Leidato zonder amusement. Het is een stelregel, die door de organisatoren van deze Leid- middenstandsmanifestatie streng wordt gehanteerd. De le- erancier van dat amusement is een 38-jarige Amsterdammer, iens naam al voor het vierde achtereenvolgende jaar op de st van vaste Leidato-medewerkers voorkomt. Een bekende lam overigens, want de presentator van de Leidato-show heet >op de Knegt. Het is dezelfde Joop de Knegt, die in het begin j in de jaren vijftig als de zingende (luchtmacht)korporaal 9 ile meisjesharten sneller deed kloppen en met zijn High I oon-vertolking veel geld verdiende. De liedjeszanger van weleer Dmmige van mijn plaatjes worden ig steeds verkocht en in diverse ra- jverzoekprogramma's gedraaid" ;ft nu een eigen theaterbureau, het eaterbureau „High Noor;". Men zou m handelaar in artiesten kunnen >emen of verkoper van feestavond- s en, oneerbiedig, adviseur in pret- ken. Joop de Knegt, die zich als 'fhebber van een goed glas bier wei- g meer om zijr: postuur schijnt te kommeren, laat zich enthousiast er de Leidato uit. misschien wel idat hij er elk jaar opnieuw een nk aantal zakenrelaties aan over- >udt. Hy bestrijdt met veel vuur de ivatting van sommige Leidato-deel- mers dat de showprogramma's de ndacht van de beursbezoekers al- ;n maar afleidt. „Ik begrijp heus »1 dat het op de Leidato in de eer- plaats om de commercie gaat. lar geloof me, zonder amusement Jpmt er veel minder publiek naar de J roenoordhal. De shows vormen nu nmaal een trekpleister en daarvan uitgaande moet je een soort even wicht proberen te vinden tussen het zakelijke en het gezellige. En wat de keuze van de artiesten betreft dien je er heel gewoon rekening mee te houden dat een evenement als de Leidato bestemd is voor een erg groot publiek. Ik ben zelf ook zakenman, een commercieel denkend mens en stel voor de Leidato een smeuïge show samen". Als Joop de Knegt het over een smeuïge show heeft dan bedoelt hij de „geinige" liedjes van het Cocktail-Trio, het „lekkere bakkie koffie" van Rita Corita, het meezing- repertoire van Johnny Jordaan, de gekke gezichten van André van Duyn, de altijd-raak-nummers van vader en dochter Alberti, de onverwoestbare „Toeteraar" van Conny Vink en de grappen en grollen van Johnny Kraaykamp. Het optreden van de laatste wordt toch al als een soort hoogtepunt van het Leidato-feest be schouwd. Joop de Knegt glimlachend: „Karei Wunnink vindt het bepaald niet leuk dat Johnr.y Kraaykamp zich een avond lang voor de Leidato moet vrij maken. Ik heb Johnny na melijk voor dit Leidato-optreden ge contracteerd nog vóór hij de rol van Sancho Panza ir: „De man van La Mancha" te vervullen kreeg. Op de avond dat Johnny in Leiden het pu bliek vermaakt zal deze musical dus niet kunnen worden uitgevoerd" Bejaarden De man van High Noor: stelt zich ook veel voor van de feestmiddag, die het Leidato-bestuur de bejaarden uit Leiden en omgeving zal aanbieden. „Rien van Nunen en Bert van Don gen vormen zoals uit hun televisie shows wel blijkt een geweldige attrac tie voor oudere mensen. Ik breng ze daarom met plezier naar de Leidato. Die twee maken het echt wel met hui; liedjes van toen". Zingt Joop de Kregt zijn eigen liedjes van toen nog wel eens? Met deze vraag, die ontkennend wordt be antwoord. komt het gesprek automa tisch op het succesvolle verleden van de ex-korporaal, die met zijn ,Jk sta op wacht" een gouden plaat en natio nale roem wist te veroveren. „Mijn stem is ontdekt door Tobi Rix bij wie ik vroeger veel over de vloer kwam. Na de eerste proefopnamen in een Hilversumse studio waren er de radioprogramma's van Ger de Roos met zyn Weekend Serenade en later ook de AVRO-tournees door het hele land met Pierre Palla en De Zaaiers van Jos Cleber. Met het liedje High Noon uit de gelijknamige film begon voor mij het succes. Toch was het zuivere imitatie van Frankie Lane wat ik in die tijd ten beste gaf". Herinnering Joop de Knegt. die als theaterbu reauman zyn vrouw en zoon van vijf tien weinig ziet, heeft aan zijn dienst tijd leuke herinneringen. „Ze dachten me een groot plezier te doen door my als beloning voor het feit dat ik een serie nieuwe gala-uniformen voor de luchtmachtkapel bij elkaar had ge zongen tot sergeant te bevorderen. In de praktyk betekende dat voor mij drie maanden langer dienen en dat wilde Jk persé niet. Trouwens de grammofoonplatenmaatschappijen waren er ook niet kapot van, want ik kwam als de zingende korporaal op alle labels voor en om die weer te veranderen in de zingende ser geantEnfin, het eind van het liedje was dat ik weer in rang werd teruggezet". „High Noon", „Seven lonely days". ..Johannesburg", „Ik sta op wacht" en „Wij zwaaien af", het zijn de toppers van toen. De laatste twee' liedjes dateren overi gens uit 1957 en 1959 Joop de Knegt eerlijk: „Ik raakte op een gegeven ogenblik helemaal uit de running. Jan de Winter van de AVRO vroeg me in die moeilijke pe riode of ik een liedje voor de radio wilde brengen, waarvoor Stan Haag de tekst en het duo André de Raaf en Jacques Schutte de muziek had ge schreven. Ik geloofde er niet in en mijn eerste reactie was daarom nee. Maar ja voor een bedrag van dui zend gulden, wat twaalf jaar geleden een hoop geld was, wil je dan wel zwichten. Het koor van de lucht macht in Hilversum kwam ook voor de microfoon te staan en op dat mo ment werd ,Jk sta op wacht" gebo ren. Typisch een soldatenlied dat door elke jukebox werd uitgebraakt De juke-boxes, dat waren trouwens je plaatomzetten". Vergankelijk De ex-korporaal weet maar al te goed dat niets vergankelijker is dan populariteit. Hij heeft dan ook geen spijt van zijn in 1961 genomen be sluit een eigen theaterbureau te be ginnen en zaken te gaan doen in plaats van een geforceerd artiesten- bestaan te leiden. „Toen ik acht jaar geleden in de eerste televisieshow van Rudi Carrel High Noon zorg kwam opeens het idee in me op om de titel van dit lied aan mijn theater bureau te verbinden. Onder die naam organiseer ik nog steeds allerlei eve nementen, de Woerdense Vakantie weken bijvoorbeeld en feestavondjes voor bedrijven en voetbalverenigin gen. De ene dag zit ik in Friesland een programma uit te dokteren en de andere avond verzorg ik een feestje voor UVS. Allemaal commercie dus, maar machtig leuk om het te bedrij ven". Joop de Knegt is een druk bezet man. ook tijdens de Leidse midden standstentoonstelling 1969 in de nieu we Groenoordhal. ;n JL ii LEIDEN Met deze Heidelberger gelautomaat zal het Leidsch Dag- ad zich op de Leidato presenteren. pers zal er dienen als blikvanger de stand van het LD. De bezoekers eljinnen het apparaat zien werken, nt tweemaal per dag zal er een itie op worden gedrukt van het lidato-Dagblad, een uitgave van het i«fidsch Dagblad, die de bezoekers op hoogte houdt van het gebeuren op huishoudbeurs en daarnaast in albrt bestek van belangrijk ander ineuws. 's Middags na twee uur en avonds na acht uur zal de pers, 11 e drieduizend exemplaren per uur Iin drukken, naar gelang de belang deze één pagina omvattende antjes drukken. Voorts kan men in LD-stand terecht voor alle infor- a' aties over onze krant. iFoto LD/Holvast) ORIZONTAAL: 1. de grote aanwinst voor Leiden in deze dagen (drie woorden) 8. aandacht 1. slotfase ^5. muziekinstrument 9. ouderwetse brandstof 1jÈ2. huidblaas meer dan niets slag wapen mening 13. naam van straaljager al 39. jaargetijde H. onwezenlijk denken 15. lange opsomming 18. insect 19. boom SO. oudgedienden 52. gemakzuchtig 53, laaghartig 54. delen'van het lichaam 56. idioot deel van' het gelaat voertuig signaal 73 soort „radar" onder water 74. vaartuig 77. loopt mank 80. geestelijk 84. insect 86. geldbeheerder 90. vuurzee 93. kleiner in aantal 96. slingerplant 98. vrucht 99. recente historische gebeurtenis 100. lydzaam 101. plannen opstellen 102. landgenoot 103. vermaken VERTICAAL 1. dik 2. Europees land 3. achter 4. voorzetsel 5. reeks 6. warm 7. lering 8. reeds 9. schenkgedeelte 10. akelig 12. massa 13. plezier 14. den lezer heil 15. lofzang 16. tocht dwaas lengtemaat as-vaas heftig Griekse letter vervoersmaatschappij rivier in Oostenrijk ogenblik reeds jong dier voedsel opnemen soort verf ongesloten dier zuivelprodukt opstootje echtgenoot voegwoord onfris dwingende wens van de datum toespraak getemd benedenwaarts voorzetsel vogel leiding loot schoenmakerswerktuig 58. houterig 59. jammer 60. bergplaats 61. godin der liefde 62. voorzetsel 63. groente 64. bergplaats 65. op deze wijze 66. bevel 67. onbekende 68. muzieknoot 70. deel van school 71. krachtig voedsel 72. akelig 73. kledingstuk 75. gewicht 76. bijbelse naam 77. leeg 78. geestelijke 79. spandraad 80. insect 81. op dit ogenblik 82. vis 83. speling van het geluk 84. geldsbedrag of gewicht. 85. zeedier 86. wagen 87. resultaat van optelling 88. geladen deeltje 89. dierenverblijf 90. prijsvoorstel 91. hooghartige houding 92. spoedig 93. inhoudsmaat 94. gevangeniscel 95. echtgenoot 97. geestelijke Voor de bijgaande drie puzzels, ge wijd aan de opening van de Groen oordhal. loven wü in totaal vijftien prijzen uit. Per puzzel wordt een eer ste prys van f 25,een tweede van f 10,en drie van f5,uitgeloofd, waarbij aan geen deelnemer meer dan één prys toegekend zal worden. U hebt tot maandag 8 september gelegenheid Uw oplossingen, voorzien van naam en adres en met de mede deling „prijsvraag" buiten op de en veloppe, in te zenden aan de redac tie van het Leidsch Dagblad, Witte- singel 1 te Leiden. De oplossingen dienen die dag voor 13 uur in ons be zit te zijn. Er zijn vele wijzen, waarop men met de naam „GROENOORDHAL" re- kenpuzzels kan maken. Wij hebben een vry eenvoudige opgave voor U samengesteld, al zou op het eerste ge zicht lijken dat er nogal wat reken werk aan te pas komt. Het gaat om de volgende opstelling De bedoeling is, de letters door cij fers te vervangen zodanig dat de op telling klopt. Gelijke letters moeten steeds door gelyke en ongelijke letters door ongelijke cyfers worden vervan gen. Er bestaan vele kloppende op lossingen voor deze opgave, maar er is er slechts één wanneer als voorwaar de wordt gesteld dat het getal, dat voorgesteld wordt door OPEN zo klein mogelijk is. Hoe luidt in dit geval in cyfers het woord GROENOORDHALOPEN? Geen van de getallen mag links met het cijfer 0 beginnen. <^0S0K80S0K90S0t->-*- ^cöoH«oSaKlloScK®Oio Bij de inrichting van een expositie in een grote hal ontwierpen, de organisatoren in het centrum een bloemenperk van de hierbij getekende vorm. Een beetje ongebruikelijk, maar dat kwam nu een maal zo uit in verband met het projecteren van de verschillende stands. Besloten werd aan de plaatselijke bloemisterijbedrijven te vragen o/ zij belangstelling hadden om hier fraaie bloemversieringen aan te brengen. Drie zaken bleken inderdaad interesse te hebben, maar zij stelden als voorwaarde, dat alle drie een even groot gedeelte van het perk zouden mogen inrichten en dat die delen bovendien nog allemaal precies gelijk van vorm zouden zijn. Een slimmerik bij het tentoonstellingsbestuur slaagde erin, de ge vraagde verdeling tot stand te brengen. Hoe kan deze figuur met behulp van één gebogen lijn in drie even grote stukken van gelijke vorm worden verdeeld.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 33