Rusland en Peking bereiden zich al op ergste voor TOPOVERLEG IN CAIRO Callaghan tikt Paisley op de vingers beicle grens Dreigend geschreeuw aan zijden van een omstreden Ex-president Nigeriëgeen plan voor een moord op IBOs LEIDSE AGENDA Met beperktaantal deelnemers Rassenrellen rond scholen in Amerika Kerkelijk Leve LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 29 AUGUSTUS 19|R Twee medewerkers van het Franse persbureau Agence France Presse, Pierre Comparet in Peking en Waldemar Wichnewski in Mos kou, hebben de betekenis onderzocht van de veelvuldige grens incidenten langs de Russisch-Chinese grens, die de laatste tijd be kend worden en waarvan dat op 13 augustus, aanvankelijk de indruk gaf dat er op zeer grote schaal gevochten werd. Het blijkt voorlopig nog niet zo'n vaart te lopen, maar beide partijen hebben er wel be lang bij dat de incidenten voortduren om redenen die beide journa- 'isten in onderstaand stuk uitgebreid uiteen zetten. MOSKOU/PEKING (GPD) In de vroege ochtend van de veelbelovende zomerse 13de augustus ontdekte een Russische grenswacht in de omgeving van de grenspost bij Jalanatsjkol verdachte activiteit van enkele groepen Chinese militairen aan de andere kant van de Russisch-Chinese grens. Daarna ont dekte hij ook dat een groep op 100 meter afstand van de grens stellingen betrokken had, terwijl enkele honderden meters verderop, op Russisch grondgebied, een nieuwe groep ver scheen. De plichtsgetrouwe militair deed het enige dat hij moest doen, hij waarschuwde onmiddellijk zijn directe chef kapitein Tsjererebenkow. Tsjererebenkow doet onmiddellijk wat hU moet doen, namelijk zijn di recte chef waarschuwen, luitenant kolonel Nikitsjenko. De Russische militairen waren al op hun hoede, want volgens de Russische pers had den zij de vorige avond al verdach te troepenverplaatsingen waargeno men. Speciale commando-eenheden, hadden de Chinese grensposten in de buurt var. Jalanatsjkol versterkt, terwijl verbindingstroepen telefoon leidingen hadden aangelegd naar een_ heden in het veld. Russische grens wachten hadden in de late avond van de 12de augustus vrouwelijk ge zelschap gezien bij de Chinezen, ken nelijk om de „oorlogshelden" te amuseren aldus de militaire verslag gever van de Prawda. kolonel Bor- zenko. Hy voegde daaraan toe dat er ook grote hoeveelheden alcohol verstrekt zouden zijn. Volgens één van de Russische pro testnota's die vanaf de volgende dag aan de Chinezen werden aangeboden toen het zoveelste Russisch-Chinese grensincident een feit was geworden had luitenant-kolonel Nikitsjenko die avond van de 12de nog geprobeerd om zijn Chinese collega te spreken te krijgen, om te proberen het erg ste te voorkomen. Alles uiteraard te vergeefs. zo meldden de Russen la ter Het is moeilijk om er achteraf achter te komen wie er het eerst be gonnen is bij dergelijke conflicten tussen twee partijen die alleen de openbare mening mobiliseren als daar politiek voordeel in zit. Volgens sommige waarnemers zouden de Russen het incident op 13 augustus begonnen zijn, maar de kalmte in de hoofdstedelijke straten van Peking zouden erop kunnen dui den dat men daar niet ven-ast was over de ontwikkelingen. Misschien waren de Chinezen zelf begonnen, of hadden zij een Russische manoeuvre uitgelokt die later als „agressie" uit gelegd kon worden. Twee uur nadat de eerste Chine zen op Russisch grondgebied ontdekt waren, kwamen zy in beweging. Een twaalftal kwam op Russische grenswachten toe. die hun mitrail leurs gereed hielden. Luitenant-kolo nel Nikitsjenko sommeerde de Chi nezen om onmiddellijk rechtsom- keerts te maken en naar de grens van hun provincie Sirikiang terug te keren. Volgens de Russen ant woordden de Chinezen op dit wette lijke verzoek met hun vuurwapens. Er ontwikkelde zich onmiddellijk een verwoed gevecht, want de Rus sen waren dan wel onschuldige slachtoffers van de Chinese „agres sie". maar Russische tanks, pantser voertuigen en gevechtshelikopters waren verrassend snel ter plaatse, dit alles volgens Chinese opgaven. In leder geval zyn er pantservoertuigen gebruikt, want de Russen hebben daar zelf ook melding van gemaakt. Het gevecht zou ongeveer een uur geduurd hebben, waarna de Chi nezen „talrijke doden en twee gewon den" op het strijdtoneel achterlieten en verder een hoop materiaal, waar onder twee filmcamera's. Hoewel de Russische pers geen melding maakte van het aantal Russische militairen dat bij het incident betrokken was. werd er wel gesproken over de „tien Rusische officieren" die erbij betrok ken waren. Dat betekent dat er zeker 150 tot 200 Russische militairen inge zet kunnen zyn. In Peking maakt men zich nog niet zo druk over een Russische „drei ging". Want de situatie in Oost- Europa maakt het de heren in het Kremlin niet mogelijk grootscheepse troepenverplaatsingen in Chinese richting te organiseren. Roemenië en Tsjecho-Slowakije worden daarom niet voor niets voortdurend door Pe king aangespoord om het verzet te gen de Russen zo krachtig mogelyk voort te zetten, want China is nog lang niet in staat om een Russische druk langs de grens op te vangen. De bewapening van de Chinese mili tairen is nog onvoldoende en boven dien zyn de grensgebieden aan Chi nese zijde zo dunbevolkt, dat het niet mogelijk is om die uitgestrekte ge bieden geheel vrij te houden van in filtraties. De Russen maken van die infiltra- tiemogelykheden klaarblijkelijk druk gebruik om de grensbevolking op te stoken tegen de machthebbers in Pe king. Reden waarom er nu door de massamedia in China weer een cam pagne is gelanceerd om de bevolking voor dit Russische gevaar te waar schuwen. De Russen bereiden zich op het ergste voor, gezien de installatie op verscheidene plaatsen langs de grens van lanceer inrichtingen voor ra ketten. Dit zou weieens een duidelyke aanwijzing voor Peking kunnen vor men dat de mannen in het Kremlin niet van plan zijn om over de Chine se grensaanspraken te praten, ter wijl het juist de Chinese bedoeling is om door voortdurende activiteit langs de grens Moskou duidelijk te maken dat de vele grenskwesties nog alles behalve zyn geregeld. Het hoeft nauwelijks betoog dat de politieke bedoelingen van zowel Moskou als Peking ver boven de grenskwesties uitgaan. Men kan de Chinese aanspraken gevoeglijk I zien als symbool voor de Chinese j aanspraken op het leiderschap in de I communistische wereld. En daarvoor j moet de Russische rivaal beledigd worden, gecompromitteerd en voor al uitgedaagd. Van beide zijden wil men er geen twijfel aan laten be staan niet onder de indruk te zyn, vandaar dat beide partijen her haaldelijk tot actie overgaan, want men kan gerust vergeten dat grens incidenten langs de enorme schei dingslijn tussen Rusland en Chi na toevallig plaatsvinden. Elk incident wordt door een van beide partijen georganiseerd, dat blijkt ook duidelijk uit het tijdstip van de laatste bloedige ontmoeting op 13 augustus. Enkele dagen tevo ren was een Russisch-Chinese over eenkomst getekend betreffende het scheepvaartverkeer op enkele grens rivieren. Een van beide partijen heeft de andere partij dat dit niet betekent dat alles dan ineens ook pais en vree is. Mogen de Chinezen de Russen be lachelijk willen maken, uit willen dagen of willen provoceren tot on- schijnen er o phun beurt weer be lang bij te hebben de Chinezen langs de grens bezig te houden en daar mee militairen vast te houden zo dat ze niet gebruikt kunnen worden om binnenlandse onlusten te bestrij den. Maar hoe gecalculeerd en ge controleerd de acties ook van beide zyden gevoerd mogen worden, het blijft altijd mogelijk dat een van de Incidenten uit de hand loopt. En wel omdat een plaatselijke of regions le militaire leider in paniek raakt of het gewoon genoeg vindt en de zaak wat grootscheepser gaat aan pakken. Dat lijkt voor militaire leiders in een autoritair systeem misschien on logisch. maar men moet niet ver geten dat ook binnen autoriteire systemen verschil van mening kan bestaan tussen sterke groeperingen Zo is het bekend dat de Rus sische hoge militaire leiders er al ge ruime tijd in het Kremlin op aan dringen dat men de Chinezen krach tig aanpakt. Men wil elke provocatie genadeloos afstraffen en zou uiteindelijk de potentiële dreiging voor Rus land van het Chinese militaire ap paraat willen vernietigen voor het te laat is. Dat betekent met andere woorden dat Ruslands hoogste mili taire leiders vernietiging bepleiten van de Chinese atoominstallaties, zo als destijds in Amerika gepleit werd voor vernietiging van de Russische Installaties voor het te laat zou zijn Ondertussen gaan de voorbereidin gen voort, aan beide kanten van de grens, om het huidige propagandaof- fensief zo effectief mogelyk voort te kunnen zetten en om eventueel mi litair te kunnen terugslaan. De lus sen hebben niet alleen belangrijke militaire versterkingen naar hun grensgebieden gedirigeerd, maar pro beren ook hoe langer moe meer mensen naar de grensgebieden te krijgen. Daar wordt dan de jeugd in para militaire organsates on dergebracht. opdat alles en iede reen n stelling gebracht kan wor den als de „agressor" weer lens mocht toeslaan. De Chinezen zijn minder ac tief wat betreft hun bevolkingspoli tiek in de grensgebieden, maar heb- LAGOS (Reuter) Dc vroegere Nigeriaanse president dr. Namdi Azi- kiwe, heeft een oproep gericht tot beide partijen in de Nigeriaanse bur geroorlog om spoedig een einde te maken aan het conflict. Dr. Azikiwe. die in 1960 zijn land naar de onafhankelijkheid leid de, doch nu reeds enige jaren bui tenslands vertoeft, zei dat hij spoe dig naar Nigerië hoopte terug te ke ren. In een verklaring, verspreid door het Nigeriaanse federale minis terie van Voorlichting, riep hij leden en niet-leden van de Ibo-stam in het afgescheiden Biafra op, bij hun lei ders aan te dringen op overleg en l „te onderhandelen over een recht- vaardige en eervolle vrede". Hij zei dat hij hoopte de geschiedenis in te gaan als een nationale leider, eerder 1 dan als een stamhoofd. Dr. Azikiwe is zelf een lbo Hij gaf toe zelf ge- j twijfeld te hebben aan de veiligheid I voor de Ibo's in Nigerië. maar zei nu overtuigd te zijn dat er geen plan nen bestonden om genocide te ple gen tegen de lbo en niet-Ibo volken in Biafra. dat nu in oorlog is met de j rest van het land. ben al wel veel militaire eenheden naar de „bedreigde gebieden" ge stuurd. Bovendien wordt de be volking voortdurend gewaar schuwd om voorbereid te zijn zyn op het grote treffen met de „Russische revisionisten". Maar ook dat moet men niet te eenzijdig zien. Dergelijke waarschuwingen zyn niet in de laatste plaats bedoeld om het Chinese arbeidsproces op gang te houden en om alle beschikbare ar beidskrachten te doordringen van de noodzaak om alles op alles te zetten om de glorieuze produktie ter ere van voorzitter Mao niet te laten verslappen. Niettemin wordt er ook wel om oorlog met de Russen ge schreeuwd. namelijk door de Jonge- Grens Sow jet-UnieChina: Een verwarde menigte dringt te gen elkaar op in de sneeuw: beeld van het grensincident tussen China en de Sow jet-Unie, gefoto grafeerd door een Sowjet-soldaat, die later zou sneuvelen in het ge vecht. De Sowj et-soldaten dragen lichte jassen, de Chinezen zijn in donkere kledij. renorganisaties. Die hebben nu welis waar nog geen enkele beslissende in vloed. maar zij mogen him oor logszuchtige geluid in ieder geval laten horen. En aangezien de jeugd de toekomst heeft zou dat voor die toekomst wel eens een onheilspel lend geluid kunnen zyn. CAIRO-BEIROET (AP, Reuter) Binnenkort zal in Cairo een Arabische topconferentie worden ge houden "an de vier staten, die di rect betrokken zyn by de oorlog te gen Israël: Egypte. Jordanië, Syrië en Irak. Dit heeft het semi-officiële Egyptische dagblad Al Ahram van daag meegedeeld. Op de vergadering, die president Nasser, Koning Hoessein, het Syri sche staatshoofd Noereddin Atassi en de Iraakse president, maarschalk Ahmed Hassan El Bakr. byeen zal brengen, /.al gesproken worden over ..militaire kwesties van het grootste belang", aldus de krant. De preciese datum voor de verga dering is nog niet vastgesteld, maar die zal waarschijnlijk samen vallen met het al eerder aangekondigde bezoek van Koning Hoessein aan Cairo in de volgende week. Deze ontwikkeling komt vlak na de conferentie van Arabische minis- j ters van Buitenlandse Zaken in Cairo waar werd gesproken over de brand in de Al Aksa moskee op 21 augus- j tus De Arabische ministers hebben geen gehoor gegeven aan de op roep van Koning Hoessein tot een spoedbijeenkomst van Arabische ko ningen en staatshoofden. Aan de an dere kant scheen de oproep van Saoedi-Arabië tot een pan-Islami- tisohe conferentie slechts een lauwe ontvangst te krijgen in de Islamiti sche hoofdsteden. Al Ahram zei dat de vergadering van de vier staatshoofden zich zal de zig houden met Nassers oproep tot „o nbeperkte coördinatie tussen de landen rond de bezette Arabische gebieden". Deze conferentie zal deel uitmaken van „een algeheel plan voor meer omvattende en grotere inter-Arabische actie", aldus Al- Ahram. In Jordanië, Syrië. Irak en Liba non zijn gisteren proteststakingen ge houden en in Egypte namen zeven miljoen arbeiders twee minuten stil te in acht. Deze demonstraties hiel den rechtstreeks verband met de brand in de Al-Aksa-moskee te Jeru zalem. Ondanks dit optreden tegen wat men in de Arabische wereld de „zionistische samenzwering" noemt, zijn deskundigen van mening dat de stoot, door de brand gegeven in de richting van de Arabische een heid. in kracht is afgenomen. Waarnemers menen dat de morele verontwaardiging die op een Islami tische topconferentie tot een gebun delde actie zou kunnen worden omge smeed, toch een doeltreffender wa pen tegen Israël kan zijn dan een ge zamenlijk militair optreden van de Arabische landen, die al in drie oor logen verslagen zijn. Aan een Isla mitische topconferentie zouden ruim 20 mohammedaanse landen kunnen deelnemen. Deze landen zouden dan plannen kunnen opstellen en uitwer ken voor een gezamenlijk diploma tiek optreden tegen Israël en voor economische sancties tegen dit land. Waarnemers in Libanon hebben niet veel vertrouwen in het eventuele resultaat van een kleine Arabische topconferentie, Z\j menen dat een kleine topbijeenkomst de spanning in het Midden-Oosten kan vergroten en niet noodzakelijk zal leiden tot een grotere samenwerking tussen de vier Arabische landen Jordanië, Egyp te, Syrië en Irak die rechtstreeks met Israëls militaire macht gecon fronteerd worden. FORREST CITY iReutel') Gis teren is voor de derde achtereenvol gende avond in Forrest City (Ar kansas) de avondklok ingesteld om eventuele rassenonlusten te voorko men. De nationale garde en staats- troepen patrouilleren door de stra ten. Voor het ingaan van de avondklok hebben een aantal blanken voor het stadhuis gedemonstreerd. Zij eisten I het ontslag van de burgemeester, I Robert L. Cope, en de politiechef. Marvin Gunn. Deze werden ervan J beschuldigd aan de eisen van de negers te hebben toegegeven en er niet in te zijn geslaagd 'n einde te maken aan de boycot van de blanke winkeliers De spanning in de stad is geste gen nadat bekend was geworden, dat op de spholen een verdere rassenver- j menging zal worden ingevoerd. De I scholen gaan zendag weer open. Ongeveer vijftig negerleerlingen hebben met hun ouders in Atlanta een school bezet, die alleen door ne- j i gerleerlingen wordt bezocht. Dit uit protest tegen de sluiting van de j S school in verband met de federale leerlingen moeten naar een „blanke' ra-ssernvea-menrngsbepalingen. De school gaan, maar zij willen dat de blanke kinderen naar hun „zwarte" school komen. DAGELIJKS Circustheater, 20.15: „De man van ..a Mancha" van Dale Wasserman. Folkclub, Noordeinde 90. 21.00: Fra- ky Douglass, vrij en zat m.m.v. Leo Unger. Paviljoentheater, 20 30 t m 31 aug.' ABC-cabaret van Wlm Kan en Cor- ry Vonk: „Hop, Hop. Hop". VRIJDAG Kon. Schouwburg. 20 15 Haagse Co- medle: „Vier x anders" van Barlllet en Grédy. ZATERDAG Kon Schouwburg. 20.15: Haagse Co- medle: „Een vlo ln 't oor" van Geor ges Feydeau. ZON DAG Kon. Schouwburg. 20.15: Haagse Co- medle: „Vier x anders" van Barlllet en Grédy. Openluchttheater Zuiderpark, 20.30: Hoofdstad operette: „Die Csardasfür- stin". MAANDAG medle: „Vier x anders" van Barlllet en Grédy. WOENSDAG BELFAST-LONDONDERRY (AP Reuter) «èe Britse minister van Binnenlandse Zaken Callaghan heef! gisteren tijdens een gesprek onder vier ogen de extremistische Noord- ierse protestantenleider ds. Ian Pais ley op de vingers getikt en hem ge zegd, dat hij zijn toon tegenover dc rooms-katholieke Noordierse minder heid moest wijzigen. Tydens het gesprek zou het har zijn toe gegaan maar Paisley zou er j volgens welingelichte kringen in heb ben toegestemd met de Britten sa men te werken om de moeilijkheden in Ulster tot een oplossing te bren gen. Het gesprek tussen Callaghar en Paisly vond plaats na een onder- houd tussen de Britse minister er twee rooms-katholieke leiders die er i bij Callaghan op aandrongen de doo hem gesuggereerde hervorming van I de burgerrechten, zoals de wijzigin gingen van de kieswet in Ulster j snel door te voeren. Een bezoek dat Callaghan na de ze besprekingen braoht aan de rooms-katholieke wijk Bogside in Londonderry ontaardde in een de monstratie voor deze burgerrech ten. Voor Callaghans komst ontstond er onder de tweeduizend inwoners van de wijk een meningsverschil over het al, of niet strijken van de Ierse vlag die daar sinds de onlusten wappert. Na een korte uiteenzetting tussen voor- en tegenstanders be sloot een meerderheid voor het strij ken van de vlag. Tydens zijn bezoek werd Callaghai geconfronteerd met leuzen als „Laat de gevangenen vrij" en „Beschermt uw kinderen'. Deze laatste keus slaat medle: „Vier en Grédy. DONDERDAG Kon. Schouwburg, 20.15: Haagse Co- medle: „Vier x anders" van Barlllet en Grédy. Houtrusthallen, 20.00: Welner Eusre- vue: „Cocktail", mai.v Regina Heiteer. Paviljoentheater, 20.30: Nieuwe Ko medie: „Dag stoel naast tafel". HAAGSE BIOSCOPEN Apollo„Groene ogen ln de nacht", 18 Jr. Dag 12.15. 2.30. 7, 9 15 Zat en zond ook 4 45. Asta: „Z", 18 Jr. Dag 2.30, 6.45. 9.15, Zond 1.30, 4. 6.45. 9 15 Bijou: „Astérlx en de helden", al. Dag 2. 7,15, 9.30. Zond ook 4.15. Camera: „Anna Karenina", 14 Jr. Dag 2.15, 7.15, 9.30 Zond ook 4.30. Cineac: „Jungle boek", al Dag 9.30, 11.30, 1.30, 3.30, Zond vanaf 11.30. „Les biches", 18 Jr. Dag 5.30, 7.30, 9 30. City; „De geur van Je huid", 18 Jr. Dag 2, 6.45. 9.15. Zond 145, 4 15. 6 45, 9.15. Corso: „Thomas Crown", 14 Jr. Dag. 2, 8.15. Zat 2, 7, 9 15 Zond als zat ook 4.15. Du Midi: „James Bond_ 007 Ca sino Royale", 14 Jr. 7 en 9.30. Zond 2 30. 7, Euro Cinema: .Goldflnger", 14 Jr. Dag 2 en 8. Zat en zond 4. 6.45. 9 15. Woe ook 4 Flora: „Lokgroep der begeerte", 18 Jr. Dag 2.30. 7, 9.15 Zond 2. 4.30, 7, 9.15. Kriterion: „Isodora", 14 Jr. Dag 2.15, 7, 9.15. Zond 1.45, 4. 7, 9 15. Metropole Tuschlnski: „Sweet Chari ty", 14 Jr. Dag 2 en 8. Odeon: „Bestemming: poolbasis Ze bra". 14 Jr. Dag (oeh. woe, zat en 2 en 8. Zat en zond 8. Woe, zat, zond 2 en 4: „Donald Duck en zijn vriendjes", al. Olympia: „Barbarella", 18 Jr. Dag 2 ên 8. Passage: „Wie 't laatst lacht", a l. 1 Dag 2.30 7. 9.30. Zond 1 45, 4 15. 7. 9.30. Rex: „Chaaquido de duivel met de Ijzeren vuist". 18 jr. Dag 9 30, 11.30, 1 30. 3.30, 5 30, 7 30, 9 30. Zond van af 1.30. Roxy: „Rlflfl onder de gangsters". 18 Jr. Vrij. zat. zond 2.30, 7. 9.16 Ov 2 30, 8.15 8agd ag dag 2.30. 8 15. Seinpost: „The graduate", 18 Jr. Dag 8.15. Zat en zond ok 2. Witte Singel 25 Bijeenkomst Sci lieren Aktiegroep Leiden, 7.45 nam. Oude Vest 13 Evangelisatie Chi I tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. j Titus Brandsmaln. 76 De Duikb I Clubhuiswerk handenarbeid, 8-10 nam. Rijnlands Lyceum Oegstgeest V« Evangelie-samenkomst, spreekbei mej. Jo van Wleringen, 8 uur nam ZATERDAG Groenoordhal Opening Lelda hulslioudshow door burgemeester i G. C. v. d. Willigen, 10.30 uur voo Vondellaan 45 Officiële open LIAM-garagebedryf, 2 uur nam. Groenoordhal Leldato- hulshoi show. 11-5 en 7-10.30 uur nam. ZONDAG Oude Rijn 3 Pinkstergemeente, de heer Eikerbout, 3 uur nam Groenoordhal Leidato- hulshoi show, 1-5 en 7-10.30 uur nam Groenoordhal Leidato-loop, 1 nam. Zijlsingel 2 Evangellecentrum spreekL beurt J. P. H Zijlstra, 10 uur vooi Rljnlandslyceum (Apollolaan Oegstgeest Gem voor oorspr. chrlsl dom. spreekbeurt evang. N. v. d. Bi ge 7.30 uur nam Steenschuur 6 K n van Jezua Christus van de Helli| der laatste dagen, 11.30 uur voorm. Rest. Bijhorst Wassenaar h1« drlve-ln-dienst. 10.30 uur voorm e MAANDAG Pieterskerk Rectoraatsoverdraie Leidse universiteit. 2.30 uur nam Stadhuis ve 7.30 uur nam. Groenoordhal Hulslioudshow Leli met ln avonduren optreden van Cramer. 1-5 en 7-10.30 uur nam. DINSDAG Jeugdhuis Breestraat 19 Spreekt' Chr. Emigratie-centrale, 7-8 uur ni Stadhuis wachtkamer trouwze Zitting Bouwfonds Ned. Gemeent 7-8 uur nam. Zylsingel 2 Evangellecentr spreekbeurt J. P. H. Zijlstra, 8 nam. Stadsgehoorzaal Jubileum- meul show fa. Langezoal, 10 uur voorm. uur nam. Groenoordhal Huishoudshow Lel to met optreden ln middaguren Bert van Dongen en Rlen van Nui1 en ln avonduren van Rlta Corlta. en 7-10.30 uur nam. WOENSDAG Stadsgehoorzaal Jubileum- meuh show fa. Langeza-al, 10 uur voorm. t uur nam. Groenoordhal Huishoudshow Lei to met 's middags skippybalrace \l de Jeugd en optreden in avondUj van het Cocktail Trio, 1-5 en 7-11 uur nam. LEIDSE BIOSCOPEN vrij. en zat. 11.30: „PP Strikt helm", 18 Jr. Lldo: „Je leeft maar twee keer" Jr. Dag. 2.30, 7, 9.15 Zond. ook 4. Luxor: „Wie 't laatst lacht", a.l. 2.30, 7, 9.15. Zond. ook 4.45. Rex: „De sex-detective", 18 Jr. 2.30, 7. 9 15. Zond. ook 4.45. Studio: „Het circus", a.l Dag 2.31 9.15. Zond. ook 4 45. Trianon: „The sound of music" Dagelijks 2 en 8 uur. Zondag 2. 6 8 uur. WEERRAPPORTEN Extremist Paisley op de traangas CS-vergiftiging die in Bogside is geconstateerd, waar een team van Britse deskundigen een on derzoek naar instelt onder de kinde ren in Bogside. Callaghan beloofde de bewoners van Bogside, die hun wijk hebben omgedoopt tot de „Derry Commune" (met een eigen regering), dat hen recht za lworden gedaan. Hij zei let terlijk dat hij aan de kant van de be woners staat, „ten aanzien van de problemen van Noord-Ierland ben ik niet neutraal. Ik sta aan de kant van hen die in welke gemeenschap zy ook leven, verstoken zijn van rechtvaardigheid. Var hedenmorgen 7 uur a S a g a 3 "55 vi Jj s c b> 4/ 5° o S cl Amsterdam regenbui 17 14 11 De Bilt regenbul 18 13 24 Deelen geh. bew 18 13 18 Eelde mist 18 12 13 Eindhoven motregen 18 13 10 Den Helder half. bew 18 14 12 Luchth. R'dam zw. bew. 18 14 11 Twente geh. bew 16 13 23 VHsslngen regenbul 17 14 10 Zuid-Limburg regen 15 12 13 Aberdeen licht bew. 15 11 0 Athene onbew 11 11 0 Barcelona zw. bew. 24 20 10 Berlijn lichte regen 18 10 0.1 Bordeaux zw. bew. 22 14 0 Brussel regenbul 17 12 3 Frankfort regenz 15 12 2 Geneve zw bew. 16 6 0.3 Grenoble zw bew. 16 6 0 Helsinki half bew 19 10 0 Innsbruck zw bew. 12 5 2 Kopenhagen geh bew 17 12 Lissabon onbew 36 24 0 Locarno zw. bew 22 8 0 Londen half bew. 19 12 0 Luxemburg motregen 12 10 7 Madrid half bew. 30 14 0 Malaga onbew. 27 18 0 Mallorea zw bew. 11 16 0 Munchen lichte regen 11 8 11 Nice zw. bew. 24 16 0 Oslo onbew. 21 10 0 Parijs geh bew half bew. 18 11 0 Rome 23 17 0 Stockholm half bew 18 11 0 Wenen onbew 18 11 0 4 Zurich geh. bew. 13 10 3 TENTOONSTELLINGEN Molenmuseum „De Valk' (Dagel van 10 uur voorm. tot 5 uur nam. Z dag 16 uur nam Maandags geslotl Jeugdmuseum. Koppenhinksteeg 2. opend: zaterdag van 11-17 uur. Antiek uit het begin van de 2d| eeuw. De -jakenhal Dag 106 uur; zc| 15 uur Rijksmuseum van Oudheden (1 penburg 28): Werkd. 10 uur voorn 5 uur nam.: zond 15 uur nam Rljksmuseun vooi olkenkun (Steenstraat 1) dag 105 u.: 'si 'lags 1- uur aam. Ned.-Legermuseum: Geopend ma dag tot ei met vrlldag 9 uur voorn 5 u nam. zon. en feestdagen 1 uur nam Rijksmuseum voor de geschiedt der natu ui wetenschappen Dag 10 uut zone" 14 uur Heempark Oegstgeesterweg (Klkl polder) Flora van eigen bodem, van 8 uur voorm 6 uur nam.; me) t.e.m oktober op zat en zond uur nam Galerie Van der Vllst (Botermarl Frans de Haas (schilderijen en graf! Lyd de Jonge van Zwilnsbergen (i zaïeken en plastieken) en Gerrlt I der (schllderilen). dinsdag t/m zal 9-6 uur (t/m 28 augustls) De Lakenhal Penningparade (uit eigen bezit) Dagelijks van 10-5 t zondag 1-5 uur (t/m 31 augustua) Avond- en nachtdienst «pol hek Geopend voor speodelsende ge len: apotheek van Driesum. Mare tel. 20406. Apotheek R. van Br Smallenburg te Leiderdorp en theek Voorschoten zijn de gehele v geopend De Oegstgeestse Apotheek Is op i dag 31 augustus gesloten van 8 uur 24 uur. WEEK EINDE DIENST DER LEIDS 111 ISARTSEN Tot zaterdagmorgen 10 uur rt plege men de eigen hulsarts. dat tot zondagnacht 12 uur uitsluit voor spoedgevallen de dokterstelel 23222 Gemeenschap Zuid-West. Hulpverlenings- en uiformatledli Hulpverlening tel 24101 (b.g.g 20( Informaties tel 33921 Behandeling na ongevallen. ue poliklinische behandeling na gevallen wordt van dinsdag 12 tot woensdag 12 uur waargenoi door het Dlaconessenhuls Vrydat uur tot zaterdag 12 uur door het Ellsabethzlekcnhuls (Hooigracht) andere werkdagen en op zondt door het Acaripmlsch Ziekenhuis NED. HERVORMDE KER I Beroepen te Willemstad <N. H. P. Bos te Bierum (Gr.). S. Gerbrandy, predikant voor tengewone werkzaamheden (vere de Protestantse Gemeente op O cao) met verlof in Oldenzaal. Bedankt voor Kesteren; J. P. 1 kade te Nieuwe Tonge.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 2