Peter Townsend wipte over NOS-attractieKort Geding G. K. van het Reve kreeg de Staatsprijs LEKKER BROOD wjïselbloem Nieuwe aanval op Doebtsek SLAG OM ENGELAND „ECHT" VERFILMD ew qióteren Fabeltjeskrant en nieuwe serie Floris 27 AUGUSTUS 1969 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 5 (Van onze correspondent) UTRECHT (GPD) Maandag 15 september is in Londen de wereldpremière van de film Battle of Britain". De Neder landse première is tien dagen later in Amsterdam. Om de film wat voor-publiciteit te geven was de bijna legendarische Britse Peter Townsend in ons land. Hij was één van de adviseurs bij het maken van de film. Hij heeft de echte Battle of Britain" helemaal meegemaakt. De film is gebaseerd op historische 'eiten en het boek „The narrow margin" van Derk Wood en Derk die hiervoor zes jaar aan hebben besteed. De pro- van Battle of Britain was in van Harry Saltzman, he van de James Bondfilms, en 5. Benjamin Fisz. Op 10 maar 1968 riep regisseur Guy Hamilton voor tiet eerst „action" en de camera, be diend door de tweevoudige Oscarwin Freddy Young, begon te draai en. De echtheid ging bij deze groot opgezette onderneming boven alles. Men nam dan ook contact op met het Britse ministerie van oorlog en de Royal Air Force. Zij gaven hun volledige medewerking. Ook werden contacten gelegd met de vroegere commandant van de Duitse Luft waffe en met Duitse piloten, die aan de Battle deelnamen. „Never in the field of human con flict was so much owed by so many to so few". Dit was de hulde die sir Winston Churchill aan de Royal Air Force en het handjevol jachtvlie- gers dat van juli tot eind oktober 1940 de zeer ongelijk strijd van 5 te gen 1 leverden tegen Hitlers Luft waffe, bracht. Deze „oorlog in een ooi-log", was in de eerste instantie voor Engeland en indirect voor heel Europa een beslissende fase in de strijd tegen Hitier-Duitsland. De Battle of Britain was een luchtslag, die gevoerd werd met grote vastbe radenheid aan beide kanten. De chef technische adviezen voor de film group captein Hamisch Ma- haddie is drie jaar op zoek geweest naar oude vliegtuigen. In dit tijd bracht hij er 100 bij elkaar. Overal ontdekte hij Spitfires, Hurricanes, Heinkels, Messerschmidts en Stu ka's. En daar stonden ze dan weer of ze nooit waren weggeweest. Maar deze 100 oude kisten waren niet vol doende. In drie enorme tenten bouw den de Pinewoodstudio's een eigen vliegtuigfabriek, waar binnen niet al te lange tijd vliegtuigjes, bijna niet van de echte te onderscheiden, uit reden. Behalve vliegtuigen moesten hier ook mitrailleurs, kanonnen en bommen worden gemaakt. Op het vliegveld van Tablada bij Sevilla in Spanje was er in maart MUIDEN (GPD) In het statige Muiderslot1 kreeg gistermiddag de dichter-schrijver Gerard Kornelis van het Reve de Staatsprijs voor Letterkunde. Het was mevr. dr M. A. M. Klompé, die, als minister van CRM, met een korte toe spraak de waardering van de re gering die vroeger wel ontbroken heeft onder woorden bracht. Het moet voor Van het Reve wei een voldoening zijn thans op deze wijze erkenning te vinden. Deze er kenning bracht het jury-rapport ook a.v. onder woorden: „Een in de oorlog volwassen geworden schrij ver maakte de breuk zichtbaar tussen de oudere idealistische ge neratie, die geen verweer had te gen de omstandigheden". Verder meent de jury dat „onover troffen in onze letteren Van het Reve's uitbeelding is van eenzame, overgevoelige jongen, met een door de werkelijkheid beknot fan tasieleven. Hun bezeerd zelfgevoel dwingt hen voortdurend tot het zoeken van compensaties op zij wegen". Dit was een ietwat vage omschrij ving die door de woorden van de minister evenwel werden verdui delijkt. „Waar er met betrekking tot zijn persoon en zijn werk ir het verleden blijkbaar redenen hebben bestaan voor de rijksover heid om af te wijken van gunstige adviezen overigens betrekking hebbend op een onderdeel van zijn werk was er voor mij aanleiding om mij nog eens nader te oriënte ren over deze kandidatuur". Mevr. dr. Klompé zei verder dat zij toch veel waardevols in het werk van Van het Reve had gevonden „De bewijzen van uw overgrote ge voeligheid duiken voortdurend in uw werk op. Maar juist daarop be- De auteur G. K. van het Reve kreeg uit handen van minis-1 ter Klompé de PC Hooftprijs, de Staatsprijs voor Letterkunde. De\ bekroonde bedankte de minister I met een zoen op de wang. rust uw kunstenaarsschap. Vergeet I dan vandaag noch morgen te be- denken dat de Staatsprijs Let- j terkunde een bevestiging is van J dat kunstenaarsschap". van dit jaar een aangrijpend schouw spel: meer dan 50 Heinkels en vele Messerschmidts, 109 jagers keurig opgesteld om geïnspecteerd te wor den. Wingcommander George Elliott, die door de RAF aan de filmmaat schappij werd uitgeleend, selecteerde tien RAF-piloten en leerde ze weer met propellervliegtuigen omgaan. De door piloten van het Spaanse „Ejer- cito del aire" onder leiding van commandant Don Pedro Santacruz en door de Confederatie Air Force van de Ameirkaanse kolonel Ed wards. Door de medewerking van het Britse luchtmacht ministerie kon gebruik worden gemaakt van RAF- vliegvelden: Duxford, North Weald, Debden en Norbhoit, waar weer het gezoem van de Rolls-Merlin Spitfir- motoren en het geratel van de mi trailleurs weerklonken. Het niet meer in gebruik zijnde vliegveld van Duxford moest voor maar liefst 38.000 pond sterling worden ver bouwd. Voor het eerst in de geschiedenis van de film werd voor opnamen een 6tukje van airspace (luchtwegen) af gestaan. In de Engelse hoofdstad die het tijdens de Battle of Britain zo zwaar heeft gehad, stonden begin van dit jaar Rephidinstreet, Burgen- road en St. Catharins Dog bij de Towerbridge in lichter laaie. Alle maal voor de film. Dit was niet zo kostbaar, want de huizen in die straat zouden toch afgebroken moe ten worden. Eén van de grootste problemen voor de maker was het opnemen van de luchtgevechten, een zeer belang rijk onderdeel van de film. Ook dit onderdeel moest zo realistisch mo- I gelijk zijn. Een originele B-25 Mit- chel-bommenwerper was de oplos sing. Vanuit deze fel beschilderde vliegende studio werden de „dode lijke" Heinkels. Messerschmidts en de Spitfires vastgelegd. De neuskoepe werd vervangen door een halfronde optisch-plexi-glazen koepel die het mogelijk maakte de camera zonder vertekening 210 graden te laten zwenken. Ook in de staartkoepel op de schuttersplaatsen aan bakboord en stuurboord en in het bomluik zaten camera's gemonteerd. De mid delste bovenkoepel werd vervangen door een sterrekoepel van waaruit luchtgeveöht-regisseur David Brack nell de zaken in de gaten hield en door middel van radioverbinding en een gesloten televisiecircuit in ver binding stond met alle camera's en alle vliegtuigen. De luchtgevechtscènes hebben erg veel tijd en moeite gekost. De vlieg tuigen moesten in ideale positie voor de camera's komen en dat vergde er veel gedisciplineerder formatie-vlie gen dan ooit in de tweede wereldoor log gebeurde. Voordat er met deze opnamen kon worden begonnen moesten twee maanden geoefend wor den. Daar Is een Spa anse piloot bij om het leven gekomen. Het enige slacht offer van deze battle of Britain. Een man die een aanzienlijke bij drage aan de totstandkoming van de ze film heeft geleverd, is de bekende Britse oorlogsvlieger Peter Townsend Townsend die nu 55 jaar is en in Parijs woont, zegt over de Battle in 1940: „Die luchtslag boven Enge land was een strijd die helden waar dig was. Het was waarschijnlijk één van de laatste keren in de geschiede nis. dat doden de vorm en de indivi duele moed meebrengt van een twee gevecht, het duel Zelf had hij al enkele jaren naspeuringen gedaan voor zijn boek over de strijd om En geland „The duel of eagles". Toen Peter -Townsend de opnamen in Spanje bijwoonde trof hij daar een Spitfire. Het was 15 jaar geleden dat group captain Townsend in een Spit fire vloog. Na een tijd naar het toe stel gekeken te hebben vroeg hij of h' in de cockpit mocht zitten. Toen hij erin zat, riep hij dat hij het geweldig vond en dat hij er zo mee weg zou kunnen vliegen. Vliegen deed hij niet, we taxiede hij er het vliegveld mee rond. Tijdens de Battle of Britain werd Peter Townsend twee keer in zo'n Spitfire neergehaald. Toch is hij nog „gek van die oude kisten". Ook in het luchtmachtmuseum op de vlieg basis Soesterberg kon hij het niet na laten nog even in zo'n Spitfire, één van de drie die ons land er nog hee te kruipen. Volgens Peter Townsend is de filr een heel preciese weergave van wat er toen gebeurde. Hij vond het m« reel volkomen verantwoord 25 jaar na de oorlog met zo'n film te komen: „Het was het belangrijkste en meest spectaculaire..moment van de tweede wereldoorlog. Het publiek en vooral de jeugd mag daar best nog eens aan herinnerd worden", aldus Townsend. In totaal is er twee en een half jaar aan de film gewerkt. De kosten bedroegen 40 miljoen gulden. Aan de ze monsterproduktie werken in to taal ongeveer 2.000 man. Peter Townsend kon ook in Soesterberg de verleiding niet weerstaan om in een Spitfire te kruipen. Generaal-majoor Van der Wolf maakte een praatje met hem. PRAAG (AP) Radio Praag heeft gisteravond de terugtrekking uit het openbare leven geëist van Doebtsek en andere leiders die voor de Russische invasie van vorig jaar een grote populariteit genoten. Het is de zoveelste aanval op de voormali ge premier en zijn medestanders, die nog verrassend populair zijn. Nog steeds is Doebtsek lid van het elf leden tellende partijpresidium. In de uitzending van radio Praag, die ongetwijfeld het standpunt van de huidige leiders aangaf, werd behal ve Doebtsek ook de voormalige par- lementsvoorzitter Smrkovsky met I name genoemd als een man die zich zou moeten terugtrekken. Smrkovs- ky is vice-president van het federa- i le parlement waarvan Doebtsek lei der is. Het was voor het eerst, dat werd I gezegd, dat Doebtsek ongeschikt is j om enig openbaar ambt te bekleden. I De beschuldigingen tegen Doebtsek j werden uitgesproken door Frantisek Bedrna, voorzitter van een commu- nistische partij afdeling in Pecky, een plaats 60 kilometer ten oosten van Praag. i Eenentwintig personen, onder wir I een Italiaanse vrouw, zijn in Brno gearresteerd en zullen gerechtelijk j worden vervolgd, omdat zij Russi- I sche wielrenners hebben uitgefloten I en boe hebben geroepen toen volks liederen van Warschaupakt-landen werden gespeeld op de wereldkam pioenschappen wielrennen in Brno verleden week. De arrestanten zul len worden vervolgd voor „vrede breuk. NEDERLAND Voor de kinderen (VARA) Pluimpje (NOS) Journaal (NOS) Scala: informatief programma (NOS) Journaal (NOS) Uitzending Stichting Socutera (NOS) De 21ste eeuw: 1.500.000.000 monden, documentair programma, in kleur (NOS) Follow that dream, speelfilm in kleur (NOS) Journaal (NOS) Voorlichtingsprogramma Verkennen en ontdekken (NOT/NOS). NEDERLAND II: 6.50 7.00 7.03 7.51 Pluimpje (NOS) Journaal (NOS) Coronation Street, tv-feuilleton (VARA) In het zigt van de hafe, Nederlandse tekenfilm (VARA) Journaal (NOS) Televisiestrip, in kleur (VARA) Alweer een nieuwe huisgenote, tv-film (VARA) Toneelimprovisaties (VARA) 9.50 Jazzconcert (VARA) 10.10 Journaal (NOS) 8.00 8.20 8.25 9.10 i Een tijdje geleden kregen we op de televisie een discussie te zien tussen enkele Amerikanen, waaronder een beeldhouwer en een dominee, over de conse quenties voor het mensdom van de eerste stap op de maan. Ik schreef toen nogal onder de in druk van het intellect, de gees tigheid, de gevatheid en de gro te kennis die de discussianten ten toon spreidden) dat ik niet zo gauw een Nederlandse beeldhouwer en een Nederland se dominee zou weten die over een dergelijk onderwerp op het zelfde niveau eert televisiedis cussie zouden kunnen houden. Een lezeres schreef mij toen dat ik dan dominee Kater over het hoofd had gezien, en bij na der inzien zou ik uit de beelden de kunst ook Peter Vos wel in zon forum kunnen plaatsen, maar over het algemeen krijg ik de laatste jaren toch de in- druk dat die interviews en fo rums uit het buitenland, met name die uit de angel-saksische landen (uit Frankrijk krijgen we zelden iets te zien in dit genre van een hoger gehalte zijn dan de Nederlandse inter views en forums in dezelfde klasse. Hoe dat komt? Een kwestie van scholing misschien. Op school leert men in die landen spreekbeurten houden, de poli tieke discussie-clubs zijn er tal rijker, er wordt ook veel meer gedaan aan het schrijvend for muleren. Gisteren kregen we de inter views te zien die David Frost enkele weken geleden maakte met Harold Wilson en zijn vrouw. Ik kan me vergissen, het kan een vorm van „ge zichtsbedrog" zijn, maar op nieuw dacht ik dat Wilson, en misschien nog meer zijn vrouw, zich er door sloegen op een ma nier die ik nog niet zo gauw na gevolgd zie door bijvoorbeeld premier De Jong en diens vrouw. Dat gezichtsbedrog kan dan veroorzaakt zijn door het feit dat het zo zelden gebeurt dat een premier of een minister zo uitvoerig als gisteren gebeurde, op de Nederlandse televisie ge ïnterviewd wordt. Tooh zou dat zeer nuttig kunnen zijn. De po litiek en daarbij de politici, staan in een kwade reuk en daarom kan het nooit kwaad de mensen te laten merken dat zij meer in hun mars hebben dan algemeen verondersteld wordt. In Engeland schijnt vooral de ontmoeting van Frost met me- i vrouw Wilson als een aangena me verrassing te zijn ontvangen want terwijl zij algemeen werd j afgeschilderd als een wat kleur- loze huismus, ontpopte zij zich tijdens de ï'ondgang door het huis als een geestige, slagvaar dige en ook intelligente vrouw, die in feite minder moeite met Frost had, dan Frost met haar. Ik twijfel er niet aan dat Frost heel anders, feller zou hebben geïnterviewd als Wilson zich in zijn programma, in de studio, dus op Frosts terrein 1 had gewaagd. Het kwam er nu op neer dat Wilson op alles ant woordde, zonder dat je na af loop de indruk overhield dat j Frost hem iets ontfutseld had. j Dat was een beetje jammer. Want u weet dat de Nederland se vertaling van „interviewen" eigenlijk „ontfutselen" is. N. 8 ADVERTENTIE Hogewoerd 128, Leiden (Van onze rtv-redacbrice DEN HAAG (GPD) De nieu we zendtijdverdeling die met in gang van 29 september a.s. van start gaat, heeft ook voor de NOS gevolgen. De NOS blijft verantwoordelijk voor het avond programma op woensdag via Ne derland 1 en verzorgt voorts op zondagavond het programma van Nederland 2 in plaats van zoals tot dusver, op de dinsdagavond. De vaste NOS-zendtijd in de vooravond via Nederland 2 blijft met een tweetal kleine wijzigin gen in de uitzendtijd gehand haafd. Dc zondagmiddag blijft bij dc NOS in het nieuwe winterseizoen afge stemd op het leven in de familie kring. Voor de jeugd zal er dan on der andere zijn: de nieuwe serie voor de wat kleinere „Pippi Lang kous" en natuurlijk is er voor de allerkleinsten, maar ook voor de vol wassenen iedere avond dan weer de „Fabeltjeskrant". De hoofdfilm op woensdag blijft ook dit wintersei zoen weer gehandhaafd. In de serie informatieve program ma's is nieuw het programma Kort Geding. De opzet van dit program ma, dat eenmaal in de vier weken op de zondagavond wordt uitgezon den, is het poneren van stellingen waarover in ons land verschillend wordt gedacht. Het programma wordt gebracht in de vorm van een rechtsgeding, waarbij de stelling dooi de pleiter pro en de pleiter contra beiden met behulp van getuigen, bewijsmateriaal en kruisverhoor voor een panel van 20 juryleden wordt verdedigd of wordt aange vallen. Nieuw is ook het programma Te- le'-skoop: een vierwekelijks program ma dat voornamelijk is gericht op de verschijnselen op geestelijk en maatschappelijk gebied, die in de publieke belangstelling zijn gekomen via radio, t.v. en andere nieuws media. Een maal in de twee weken za' de NOS op woensdagavond via Ne- j derland 1 een open huis houden in I het interview-programma „Persoon lijk", een soort variant op het pro gramma „Meet the press". Een aan tal journalisten zal onder gastheer W. L. Brugsma, hoofdredacteur van de „Haagse Post" een aantal in de publieke belangstelling staande per sonen uit binnen- en buitenland aan de tand voelen. Eigentijds Wat de kunstprogramma's van de NOS-televisie betreft: de serie „Eigentijds" zal eenmaal in de vier weken op de woensdagavond worden voortgezet, eenmaal in de vier we ken, eveneens op de woensdagavond, zal de NOS een populair klassiek concert geven van veertig minuten. Verder is men van plan pro gramma's te brengen naar aan leiding van het 75-jarig bestaan van de Stadsschouwburg in Amsterdam, de Brueghelherdenking en de Beet- hovenherdenking. De afdeling sport van de NOS-te levisie zal met ingang van 2 okto ber haar programma „Studio Sport" op zondagavond via Nederland 2 splitsen in twee programma's. Een van 19.35 tot 20.15. De ander van 21.10 tot 21.40. Het eerste deel bevat j hoofdzakelijk voetbal. Het tweede I deel biedt de andere sportactualitei- ten van het weekend. Het zal boven dien een follow-up brengen van za- ken die in het eerste programma aan de orde zijn gekomen. Bill Cosby Eenmaal in de veertien dagen zal de NOS-televisie de Bill Cosbyshow uitzenden. Bill Cosby kent u onge twijfeld, het is Alexander Scott uit „Dubbelspion". Hij vervult in deze familieserie die gemaakt is door de Amerikaanse t.v.-maatschappij NBC de hoofdrol, namelijk die van Chet Kincaid, leraar aan een high school in de buurt van Los Angeles. Voor de iets oudere jeugd wordt nu eindelijk, na lang aandringen van verschillende kanten, de uit twaalf afleveringen bestaande serie „Floris" van de plank gehaald. Het I verhaal rondom Floris speelt zich af I in de tijd rond 1500, toen Karei van Gelre een vijftig jaar durende strijd voerde tegen de toenmalige heer der jlage landen, namelijk tegen de Bour- grondiër Philips de Schone. VOOR WOENSDAG 27 AUGUSTUS Hilversum 1, 402 m. NCRV: 18.00 Veel gevr. gewijde muz (gr.) 18.30 Nws. 18.41 Act. NOS: 19.00 Het Kunstambacht in de Benelux, lez 19.20: DoelTerug naar de Maatschap- pi) klankbeeld over de Rekkense In richtingen. 20.00 Stereo: Radio Kamer- ork. en sol: klas. en mod. muz. (In de pauze: 20.40-21.00 Poëzie in 't spant mod. poëzie en zang) plm. 21.30 Tus sen maan en mars: progr. over de ra ce om de ruimte 22.10 Stereo: Scan: populair progr. over electronica. 22.30 Nws. 22.40 Meded. 22.45 Stereo: Iks, een sprong in het duister 23.55-24.00 Nws. Hilversum 2, 298 m. VARA: 18.00 Nwb, 18.11 Act. 18.20 Klink klaar zonder nonsens 19.30 Nws. 19.35 Stereo: Tango rumba orkest mei zangsol. 20.00 Zomeruniversiteit Nij megen: rep 20.30 Stereo: Lichte gram muz. 20.40 Bultenl. weekoverzicht. 20.50 Stereo: Strljkork.: lichte muz. 21.20 Stereo: Licht instrumentaal trio. 21.50 Annie mag het zeggen: ontmoeting M Schmidt (herh. van 4-9-68) 22.30 Nws. 2.38 Act. 22.55 Ste reo: Mod. muz. (gr.) 23.20 Radio Jazz Magazine 23.5-24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATEN- PROGRAMMA (Over de 4e lijn) van 18-20 uur. Rosen aus dem Süden (Strauss) Weens Philharmonisch Orkest o.l.v. Josef Krips. Sel „Saison In Salz burg" (Raymond) Herta Talmax, Re- nate Holm, Peter Alexander. Prauz Fehringer. Ralf Paulsen, Koor en Or kest o.l.v. Franz Marszalek. Czardas van 1830. Oude zigeuner, Ik houd van de tuin voor je huis. Mijn solda tentijd ligt ver achter mij, Wanneer het meisje vrouw wordt. Orkest Yos- ka Nemeth. Waterboy, Deep river, So metimes I feel like a motherless child Get on board little children. Joshua fit the battle of Jericho Paul Robeson. Gitana te enamoraste (Sabicas) Sabl- cas en Dolores Vargas met Los Com- paneros del Flamenco. Colombiana flamenca (Sabicas) Sabicas en Ma rio Escudero met Anita Ramos. Fies ta canastero (Escudero) Enrique Mon- toya, Mario Escudero en Diego Castel- lon, Variaciones de Farruca (Sabicas) Sabicas en Mario Escudero. Alabamy bound (De Sylva) Stephane Grappel- ly. Pierre Cavalll, Leo Petit. Guy Pe- dersen. Daniel Humair. Blues walk (Donaldson) Lou Donaldson, Herman Foster. Peck Morrison, Dave Bailey, Ray Barretto The masquerade is over (Magldson) id. This time the dream's on me (Arlen) Kenny Bur- l'ell, Tommy Flanagan. Paul Cham bers, Kenny Clarke. Candtdo, Fugue 'n blues (Burrel) id. Silver's serena de (Silver) Blue Mitchell, Junior Cook. Horace Silver, Gene Taylor, Roy Brooks. VOOR DONDERDAG 8 AUGUSTUS Hilversum 1. 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord 7.15 Badinerle: semi-klass muz (gr,) (7.30 Nws. 7.32 Act. 7.50 Overwe ging 8.00 Nws.) 8.30 Nws. 8.32 Vakan- tietlps 8.45 Voor de hulsvr. (9.00-9.10 Gvmn. voor de hulsvr. 9.35 Waterst NOS: 10.00 Wat heeft dat kind? peda- (opn.) KRO: 1.00 Nws. 1.02 Voor de zieken. 11.55 Meded. NCRV: 12.00 Los-Vast: gev. progr. (12.26 Me ded. t.b.v. land- en tulnb. 12.30 Nws. 12 Act. 12.50 Middagpauzedienst) 14.00 Stereo: The Killma Hawaiians Show: licht muz.progr. 14.25 Stereo: Hobo. klarinet en plano: mod. muz. (opn.). 15.00 Herv. mlddagdienst. NOS: 15.30 Bezigheden: magazine over liefhebbe rijen en vrijetijdsbesteding 16.00 Nws. 16.02 Meer over minder: programma met inform, over mensen en dingen die minder op de voorgrond treden. 17.30 Toerlsmo: toeristische informa tie uit binnen- en buitenland. NCRVi 17.45 Sportact. Hilversum 2, 298 m. AVRO: 7 00 Nws. 7.10 Ochtendgymn 7.20 Stereo: Lichte gram.muz. 8 00 Nws. 8.1 Radiojourn. 8.20 Stereo: Lichte gram.muz. (8.30-8.33 De groen teman) 8.50 Morgenwijding 9.00 Stereo: Symfonle-ork. van de Hongaar se Omroep en sol; klass. muz. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arb.vit. populair verz.pl. progr. (11.00-11.02 Nws.) 11.30 Rondom 12: progr. voor de vr. (om 11.55 Beursber. 12.30 Toppers van toen (gr.) 13.00 Nws. 13.11 Radiojourn. 13.30 't Muzi kantenuur: I Beieaardconcert II Ste reo: Viool en plano: mod. muz. 14.30 't Is historisch: progr. over gesch. en archeologie 16.00 Palet: progr voor de zieken 16.00 Nws. 16.02 Stereo: Scala: I. Bariton en piano: klass. en mod. lied. H. Volksliedjes. 17.0 Tussen 10 plus en 20 min: lichte gram.nniz, voor de^jjeugd. 17.30 Voor de Jeugd. 17.55 Hilversum 3, 240 m. NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Terug van weggeweest muz. van toen. voor luis teraars van nu. 9.30 Zzzoef!: Instru mentaal progr. 10.00 Nws. 10.03 Muz. bij de koffie (11.0 Nws.) NOS. 12.00 Nws. 12.03 Micro-notities KRO 13 0 Nws. 13.03 Act. 13.08 TNT: muz. van één tot twee. 14.00 Nws. 14.03 Pop-In: gezellig aanplaten. 15.00 Nws. 15.03 Holster: pop- en countrymuz. 16.00 Nws. 16.03 lORRRrrr. hitparade 17.00 Nws. 17.02 Act. 17.06-18.00 Draal- JJJofdraaiik: verz.pl.progr. TELEVISIEPROGRAMMA'S NEDERLAND I— NOS: 18.50 KL: Pluimpje NOS: 19.00 Journ. NCRV: 19.07 Haal Je kijkgeld terug, quiz 19 25 Spaanse dansen NOS: 20.00 Journ. NCRV: 20.20 Hier en Nu: De Anti-Chlnese gruwelen van de nieu we tsaren, film-documentaire. 20.45 Jubileumconcert Conamus: Noordhol lands Philharmonisch orkest en solis ten: naod. muz. 21.25 Als anderen naar de maan gaan. film-documentaire. 22.05 Op Corte afstand: lledjesprogr NOS: 22.30-22.35 Journ. Nederland II NOS: 18.50 KL: Pluimpje NOS: 19.00 Journ. 19.03 Scala: inform, program ma TROS: 19.30 Cohen en Kelly, TV- feulleton NOS: 20.00 Journ. TROS: 20.20 Zang met gitaar; Spaanse liedjes 20.35 KL: De Kampioenen, TV-feulle- ton 21.25 Ontdek de ster: finale van

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 5