Libanon, verdeelde republiek Praagstad zonder spijkers Slechts kleine wijziging in Griekse perswet zó lekker-zó gezond Philips weer naar Sneek MN OPZET WORDT NIET GETORND Kerkelijk Leven PAUS NIET OP JUISTE WIJZE UITGENODIGD Barnard plaatst kunstmatige longslagaders Baby's in Lundondeny ziek van het traangas CS met versgebrande hazelnoten Koffie PAGINA 1 LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 27 AUGUSTUS 19?j (Van onze reisredacteur Henk Kolb) BEIROET «JPD) Libanon, minuscule republiek met een grenzeloos ver.laftgen naar neutraliteit, maar zijns ondanks in staat van oorlog met Israël, maakt moeilijke tijden door. De verhouding tot de bondgenoten blijft gespannen binnens lands is het nog steeds onmogelijk gebleken om een regering te formeren. En wat het krijgsgebeuren betreft: „De onverschilligheid van de bevol king is nog gevaarlijker dan de Is raëlische aanvallen", schrijven dag bladen verwijtend Want de Libane- zen, die zich verhoudingsgewijs ver verwijderd van het verwaarloosde en bedreigde zuiden des lands ongehin derd kunnen later koesteren door de altijd genadige zon, hebben niet de minste belangstelling voor de helden daden der Arabische commandogroe pen of de barbaarse tegenzetten van naburig Israël. In weerwil van de fiere taal die namens de Libanese re gering in de Veiliglheidsraad! is gespro ken. blijft het een feit dat Arabische commandogroepen zich vrijwel onge- j hinderd hebben kunnen vestigen in j het omstreden schootsveld aan Is- j raels noordgrens En dat gegeven waarvan de in Beiroet verschijnende J dagbladen enige tijd geleden melding maakten, toont aan hoe weinig er in feite is veranderd sinds op 28 april j van dit jaar de regering Karame af- i trad, na een bloedig treffen tussen het Libanese leger en commando's van vreemde bodem. In die dagen deed de slagzin .handhaaf de nationale eenheid en onaantastbaarheid" opgeld, maar de echo daarvan lijkt alweer verstor- i ven. Premier Karame regeert zon beetje verder met zijn oude kabinet: ad interim nu. omdat alle pogingen tot het samenstellen van een nieuwe ministersploeg schipbreuk hebben ge leden. Met goedvinden van president Helou zijn verdere probeersels ver- J schoven tot „na de zomer". Juist de toestand van politieke onzekerheid vormt een belemmering voor een krachtiger beleid. En dit alles speelt regelrecht in de kaart van de Mos lim-fanatici, een minderheid, maar voor wie de opruiende woorden van de Egyptische radio en de feitelijke steun van Damascus meer betekenen SNEEK (ANP» Philips' Gloeilam penfabriek overweegt zieh weer in Sneek te vestigen. In juli 1967 werd de grote vestiging met 240 man per- soneel gesloten en verhuurde men de fabriekscomplexen aan twee plaatse- lijke bedrijven. Eén van deze bedrijven, een meu belbedrijf, heeft thans bericht gekre gen, dat het de ruimte vóór 1 decem ber weer aan Philips moet overdra gen. Het andere bedrijf, een zeilma kerij. heeft nog geen bericht van huuropzegging gehad. In Eindhoven bestudeert men de mogelijkheid om op niet al te korte termijn het leeg staande bedrijf in Sneek weer in te schakelen in de produktie van het concern. Welke produkten hier vervaardigd zullen worden en met hoeveel man perso neel er zal worden gewerkt, is nog niet bekend. De produkten zullen echter wel passen in de activiteiten die het concern in de noordelijke pro vincies heeft ondergebracht (huis houdelijke apparaten). dan d<e onaantastbaarheid van het Libanees grondgebied. Een eventuele aanval van Israë lische grondtroepen zou betekenen dat de greep op het binnenland moet verslappen en zonder enige twijfel zouden daarvan da poli t ieke extremis ten pogen te profiteren. Het is niet uitgesloten dat de Arabische com mando's. die vanaf Libanees gebied Israël beschieten vooral een Is raëlische tegenaanval willen uitlok ken om het bewind in Beiroet moei lijkheden te bezorgen. Libanese politici zijn zich daarvan zeer wel bewust Oud-president Ca- mllle Chamoun 'die in 1958 Ameri kaanse mariniers liet aanruk.ken om de orde te herstellen) heeft zich de zer dagen opnieuw krachtig gekeerd tegen de operaties van de Palestijnse commando's ..Ongelukkig genoeg", zei hij, ..zijn wij de binnenlandse vijand tegemoet, getreden zonder uitdaging, met achteloosheid, onwe tendheid en demagogie". Wat be treft de Libanese klacht bij de Vei ligheidsraad over Israels luchtaan vallen vroeg Oha.moun zich af„Vindt de kabinets-formateur dat een scherp protest bij de Veiligheidsraad vervan gingsmiddel kan zijn voor een ver standige politiek, die ten doel moet hebben Libanon bulten militaire ac ties te houden, waar het nu geen pas send antwoord kan geven?" Libanon ziet zeer sombere perspec tieven Want als de Arabische com mando's op een kwade dag inder daad naar de macht zouden grijpen, dan ligt het voor de hand dat Is rael althans in het zuiden ogenblik kelijk zal toeslaan. Bernadette Devlin wordt in Amerika een soort politieke ve dette. Overal weet zij een flinke volksmassa op de been te bren gen. Gisteren was zij op bezoek bij VN-secretaris-generaal Oe Thant. Zij vroeg hem om hulp voor de zaak der Noordier se ka tholieken. Oe Thant antwoordde dat hij zonder meer niets voor haar kon doen. maar zeer begaah was met het lot van haar volk. Het bedrijf in Sneek werd in 1964 gebouwd door Van der Heem. Na dien is het overgenomen door Phi lips. De sluiting en het ontslag van 240 man personeel wekte indertyd in Sneek en in den lande grote beroe ring. NED HERV. KERK. Beroepen te Rotterdam-Pernis: C. A. Helms te Delft Beroepen te Bo- ven-Hardinxveld: H. N. van Hens- bergen te Dirksland. Beroepen te Neerlangbroek: T. J. Kamerbeek te Rouveen, Beroepen te Bergen op Zoom als geestelijk verzorger van het psychiatrisch ziekenhuis Vrede rust: J. Swaak te Ellecom. Aangenomen naar Bergen op Zoom: R. D. N. Naber te Souburg, die bedankte voor Wolphaartsdijk GEREF. KERKEN. Beroepen te Sens Cliatillon Coligny (Fr.): Q. Huijser te Barendrecht. GEREF. KERKEN Vrijgemaakt Beropen te Ommen: J. C. Post te Pieterburen. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Bodegraven: J. C. Westrate te Meliskerke. VATICAANSTAD «AP» j Paus Paulus gaat in 1970 niet naar de 25-jarige herdenking I van de val van de atoombom op j Hiroshima omdat hij daarvoor niet op de juiste wyze is uitge- I no dig d. In een communiqué verklaart j het Vaticaan dat de Paus is uit- I genodigd door de burgemeester van Hirosjima. Volgens het pro tocol moet de Paus uitgenodigd worden door de Japanse rege ring en het Japanse episcopaat. De adviseurs hebben de Paus er ook op gewezen dat volgend jaar grote demonstraties verwacht worden tegen het Japans-Ame rikaanse militaire verdrag dat in 1971 afloopt. De advi seurs zyn van mening dat de aanwezigheid van de Paus in Hiroshima hem onvermijdelijk zou betrekken bij het vraagstuk van de nucleaire bewapening. Luchtslag Boven het Turkse dorp Izmir heeft een luchtslag ..ge woed" tussen kiekendieven en naar het zuiden trekkende ooievaars. De ooievaars, die een numerieke meer derheid hadden, behaalden in de meer dan een uur durende slag de over winning. Achttien kiekendieven sneu velden tegen negen ooievaars, aldus een bewoner van Izmir. KAAPSTAD (AFP. AP» —Profes sor Barnard van het Groote Schuur- ziekenhuis in Kaapstad heeft bij een achtjarig meisje kunstmatige long slagaders geplaatst. Het patiëntje, de Italiaanse Giovanna Bon uit Milaan, had geen slagaders tussen het hart en de longen. De toestand van het kind is bevredigend. Barnard plantte kunstslagaders tus sen het hart en de longen van het meisje. Drie maanden heeft Giovan na in het ziekenhuis op de operatie gewacht. ATHENE (AP, Reuter) De Grieks© regering is bereid enkele kleine wijzigingen aan te brengen in de door haar voorgestelde perswet. Een Griekse regeringswoordvoerder deelde gisteren echter mee dat het gaat om wijzigingen om detailpun ten en dat aan de opzet van de wet niet getornd zal worden. Griekse joumalistenorganisaties kwamen vorige week voor het eerst sinds de Griekse kolonels In 1967 het bewind overnamen, georganiseerd in verzet. In een verklaring dreig de het bestuur van de Griekse jonr- nalistenbond af te zullen treden als de wet aangenomen zou worden. De journalisten stoten zioh vooral aan het feit dat de wet door het Griek se regime gepresenteerd is als een manier om de persvrijheid te her stellen. Volgens de journalisten handhaaft de wet in feite een verregaande vorm van censuur. De wet voorziet, o.a. in de bepaling dat de Griekse journalisten in de toekomst niet zullen mogen werken zonder een ver gunning van het ministrie van Voor lichting. Behalve de journalisten heb ben ook tal van «ook junta-gezinde) bladen en de Griekse uitgeversorga nisaties de wet ernstig bekritiseerd. Vorige week werd een regringsge- zind blad in beslag genomen dat een commentaar op de persmaatregelen bevatte. De Griekse regering heeft de wet tot haar aanvaarding in dis cussie gesteld. De uitgevers hebben tot dusver geweigerd om aan deze discussie mee te doen en gisteren zelfs de wet in zijn totaliteit ver worpen. In een brief aan de rege ring stelden de uitgevers voor dat er een ander ontwerp wordt opge steld. Reactie Het is nog niet bekend hoe de journalistenorganisaties op de door de regering genomen maatregelen zul len reageren Een aantal journa- Isiten heeft het woord staking al la ten vallen. Het ziet er echter naar uit dat een meerderheid de confron tatie met het regime voorlopig nog niet aandurft. De drie vrouwen die de ter dood veroordeelde Alekos Panagoelis tij dens diens ontsnapping uit. de ge vangenis onderdak hebben vérschaft komen vandaag in Athene voor de rechter. Zij worden beschuldigd van het verlenen van asiel aan een mis dadiger. Op grond van de thans van kracht zynde wet is het verboden zélfs om privé-redenen personen on derdak te verschaffen zonder dit de politie te melden. LONDEN (AP. Reuter) Baby's in de Bogside. de rooms-katholieke wijk van Londonderry, zyn ernstig ziek van het de vorige week door de protestantse hulppolitie B spe cials tegen henu gebruikte traan gas CS. Een woordvoerder van het Britse mi nisterie van Defensie verklaarde gisteren zich zorgen te maken over de berichten uit Londonderry. Een medicus met ervaring op het ge bied van gassen voor chemische oorlogvoering zal zo gauw de Noordierse regering daarom vraag c naar Londonderry gaan om de zaak te onderzoeken. Bij de onlusten werd het gas CS dat op grote schaal in Vietnam ge bruikt wordt voor het eerst in het Britse Koninkrijk gebruikt. Tallo ze baby's in de wijk Bogside, die gedurende 48 uur blootgesteld wer den aan het gas kregen ernstige diaree, last van braken en buikpij nen. ADVERTENTIE Als we het hotel uit en de Straat van de Revolutie in lopen, naar de Moldau toe. zien we dat het mas-' sieve gebouw van het Centrale Comité van de partij nog steeds zwaar bewaakt is. Om de tien me ter houdt er een soldaat de wacht, met het geweer in de aayislag. Voor de middenvleugel staat een auto met zendapparatuurVoor de telefoon- en telegraaf centrale en voor het gebouw van Radio-Praag is het hetzelfde, maar verder her innert niets in het stadsbeeld er meer aan, dat we de dans van de contra-revolutie dit keer nog net zijn ontsprongen. Alleen op het Plein van de Republiek staan een paar arbeiders spijtig te kijken naar de verkoolde restanten van hun voertuig, dat door het schie ten in de fik is gegaan en naar de tramrails en het plaveisel, waarop zestig tanks een venvoestend spoor hebben achtergelaten. Aan gezien alle straten in de stad zijn opgebroken, wegens de in aan bouw zijnde metro, en aangezien bijna alle huizen in de steigers staan, wegens de reparatiebeurt waartoe Doebtsek het bevel nog heeft gegeven na dertig jaar dic tatuur, zeg: dertig jaar totale ver waarlozing) doen een paar kapot- gereden rails en een paar kapot geschoten gevels meer of minder er ook niet meer toe Wij zoeken in het labyrint van I steegjes en passages in de oude bin nenstad een wenteltrap op naar een galerij op een binnenhof Het is er zo donker, dat men elk ogenblik denkt de golem van rabbi Löw te- gen te komen. Hier is het kantoor van een oude wijze vriend, die wij niet mogen vergeten te bezoeken als we in Praag zijn. De begroeting lijkt een weerzien na jaren, en toch is het maar een paar weken geleden, dat we elkaar voor het laatst zagen Maar onder Hoesak is elke week een jaar. een jaar terug in de geschiede nis namelijk. Onze mend begint met ons de laatste nieuwtjes te vertellen: welke Westerse correspondenten van ochtend weer het land zijn uitgezet. Zulke dingen weten de Pragers het eerst Niet omdat zij iets met de ge heime politie te maken hebben, maar omdat iedereen hier naar de West- europese radiozenders luistert. Geen enkele uitzending van de Oostenrijk se. Wesbduitse en andere radio-jour naals slaat men hier over. ALs de stom van één van de Praagse corres pondenten in één van de radio-jour naals plotseling ontbreekt, omdat zijn visum niet meer is verlengd, wordt dat met radar gesignaleerd en ze hebben dat in de afgelopen drie da- j gen vaai bijna alle radiocorrespon denten moeten signaleren, behalve dan van de Nederlandse. Het inleidend gebabbel, als bewijs van goede omgangsvormen in deze landen absolute voorwaarde voordat I het eigenlijke werk kan beginnen, is naar beiderzijdse tevredenheid geëin- j digd. Wij halen adem en willen met ons werk, namelijk het stellen van vragen, beginnen. Dezelfde soort vra gen. die wij hier altijd kwamen stel len en die cok altijd een helder en uitgebreid antwoord kregen De oude man tegenover ons heft met een be- j velend gebaar zijn hand, en snijdt ons het woord af. no gvoor het eruit is. „Ja", begint hy luchtig te impro- i viseren, „met de preduktie gaat het slecht. Er is gebrek aan alles. Om een voorbeeld te noemen: sinds I Onze Weense correspondente An Salomonson (mevrouw dr. A. F. E. Hansen Löve- Salomonson) heeft de vorige week de spannende gebeur tenissen voor, tijdens en na de eerste „verjaardag" van de invasie van de troepen van de Warsehaupactlanden bygewoond en daarover in enkele artikelen, die vorige week werden geplaatst, ge rapporteerd. Ten overvloede schreef zy een boeiend re laas over haar persoonlijke ervaring in Praag, waarvan wy gisteren het eerste deel publiceerden. Het slot plaat sen wy morgen. maanden zoek ik in de winkels naar spijkers, grote spijkers, om het dak van mijn schuur te repareren. Ze zijn niet te krijgen. Slechts in één winkel hadden ze de gewenste lengte, maar dat waren spijkers zonder kop, met alleen zo'n klein rond bobbeltje". Met een sohok realiseren wij ons, hoeveel jaren terug we al weer zijn. En hoe absurd het is voor een jour nalist om zich te concentreren op een paar straatdemonstraties, die morgen vergeten zyn, terwijl de werkelijke ontwikkeling zich heel ergens anders voltrekt. Die voltrekt zich onder an dere in oude, vertrouwde kamers, waar opeens geen vragen meer ge steld, laat staan beantwoord kun nen worden. Als het coilege in de economie is beëindigd, staan wij op, bedanken on ze gastheer en beloven hem by ons volgende bezoek de benodigde spijkers uit Wenen mee te brengen. „Voor ik u hier terug zal zien. mevrouw, zal mijn schuur het wel hebben bege ven", zegt de man, en met een twee de schok realiseren wij ons. dat ons volgend weerzien inderdaad wel eens lange tijd zal kunnen duren. Het uitzicht vanuit café Slavia op de Moldau. op de bruggen en op de burcht daarboven op de heuvel, is even prachtig als altijd. Ook het in terieur van Slavia is hetzelfde geble ven door de decennia heen. Wat in de jaren '20 en '30 als het toppunt van elegance en mondainiteit werd beschouwd, de spiegels, de wit-porce- lemen lampen, de pluche stoeltjes, het bruine marmer van de tafels, dat alles werkt anno 1969, in het jaar van de landing op de maan. wel wat enerverend. Ook de houten lambrize- ring zou een kleurtje kunnen gebrui ken. Toch is Slavia nog steeds hét café van Praag, trefpunt van de or de van krantelezers en van hen die dat eens hopen te worden. Criterium: WOENSDAG School Stahouderslaan lb Afscheid» bijeenkomst A. de Vries. Geref. School vereniging. 8 uur nm, DONDERDAG GGD-gebouw EHBO Peerke Don ders 8-10 uur nam. Levendaal 101 Forumavond ore ..Jeugd en open Jeugdwerk* van stiet tlng Leython, 8 uur nam. VHM DAG Witte Singel 25 Bijeenkomst Seho lieren Aktlegroep Lelden, 7 45 ut nam. Oude Vest 13 Evangelisatie ChKj tengem. „Ecclesia". 8 uur nam Titus Brandsmaln. 76 De Duikbw Clubhuiswerk handenarbeid. 8-10 uc nam. Rijnlands Lyceum Oegstgeest Voli Evangelie-samenkomst. spreekbeiu mej. Jo van Wierlngen, 8 uur nam Pieterskerk Orgelconcert Wlm Vi Beek. 8 15 uur nam ZATERDAG Groenoordhal Opening LeldatL huishoudshow door burgemeester nu G. C. v. d. Willigen, 10.30 uur voons Vondellaan 45 Officiële openii LIAM-garagebedriJf. 2 uur nam. BIOSCOPEN Camera: ..Repulsion", 18 Jr. Dag. 2.30. 7. 9.15, Zond ook 4 45. Nach*. voorst, vrij en zat. 23.30: „Penthoua 18 jr. Lido: „Je leeft maar twee keer", 14 Dag 2.30, 7, 9.15. Zond ook 4.45. I.u.vor: „Wie 't laatst lacht a .1. Di gelijks 2.30, 7, 9.15. Zond ook 4.45. studio: „Samen uit. samen thuis". 1 Dag 2.30. 7, 9.15. Zond ook 4.45 Re\: „De sex-detective", 18 Jr. Dj 2.30, 7, 9.15. Zond ook 4.45. Nacht voorst vrij en zat. 23.30: „Meisjes de weg", 18 Jr. Trianon: „The sound of music", i Dag 2 en 8. Zond ook 5. TENTOONSTELLINGEN Molenmuseum „De Valk" (Dagelljl van 10 uur voorm tot 6 uur nam. Zoa dag 15 uur nam Maandags geslotti Jeugdmuseum (Koppenhmksteeg Tentoonstelling over de natuur en u tlek uit grootmoederstljd. (uitsluit» zaterd. van 11-17 nm en na vena Oronesteinkade 2) De ^akenhal Dag 106 uur: acc 15 uur Rijksmuseum van Oudheden (Bi pmburg 2b): Werkd. 10 uur voorm. 5 uur nam.: zond 16 uur nam Rljksmuseun voor olkenkuod (Steenstraat 1) dag 106 u.: 'sim lags 1- uur nam Ned.-LegermuseumGeopend Jap tot ei met vrijdag 9 uur voorm 5 u nam. zon. en feestdagen uur nam Rijksmuseum voor de geschieden) der natuvu wetenschappen. Dag. 10- uur zone" 14 uur Heempark Oegstgeesterweg (Kikte polder) Flora vaD eigen bodem, di van 8 uur voorm 5 uur nam.; n mei t.e.m. oktober op zat en zond J uur nam Galerie Van der VI 1st (BotermarWI Frans de Haas (schilderijen en graflrt Lyd de Jonge van Zwilnsbergen (m zaieken en plastieken) en Gerrlt Po der (schilderijen), dinsdag t/m zate 9-6 uur (t/m 28 augustts) De Lakenhal Penningparade (uit eigen bezit) Dagelijks van 10-5 i zondag 1-5 uur (t/m 31 augustus) WEEKEINDEDIENST DER LEIDSE HUISARTSEN Tot zaterdagmorgen 10 uur raad plege men de eigen huisarts, daan tot zondagnacht 12 uur uitsluit» voor spoedgevallen de dokterstelef® 22222. Avond- en nachtdienst apothekn Geopend voor spoedeisende gevalle Apotheek Reijst, Steenstr. 35, t( 20136. Apotheek R. van Breest Smallenbui te Leiderdorp en Apotheek Vooral» ten zijn de gehele week geopend. Gemeenschap Zuid-West. Hulpverlenings- en mformatledlen nip verlening tel 24101 (b.g.g. 2049 Hulpverlening Informaties tel 83921. Behandeling na ongevallen. De poliklinische behandeling na oo gevallen wordt van dinsdag 12 ui tot woensdag 12 uur waargenoW door het Diaconessenhuls Vrijdag uur tot zaterdag 12 uur door het^. E)lsabethzlekenhuls (Hooigracht), o andere werkdagen en op zond»P door het Academisch Ziekenhuis, WEERRAPPORTEN vier uur op één koffie en één glaasje water en de internationale dagblad pers van a tot z uitspellen. De ronde, kordate serveerster weet wat ze de renommee van haar stad verschul digd is en draagt, nog vóór we de bestelling hebben opgegeven, de kranten aan. En omdat we elkaar langer dan vandaag kennen, ligt bij die kranten ook de „Volksstimme", de krant van de Oostenrijkse communis tische partij, en wel het is nu za terdag het nummer van woens dag. Dat is een hoge onderscheiding. Kranten uit het Westen zijn hier iets heel bijzonders, ook al zijn het uit sluitend communistische kranten. Zó Iets bijzonders, dat de gasten in het café, al naar gelang hun relatie met Slavia vager of intiemer is. van ou dere of recentere nummers worden voorzien. Vanaf vijf dagen kan iedereen hem krijgen. Goede kennissen krijgen de Volksstimme vier dagen oud, intimi krfjgen hem na drie dagen! Twee da gen oud bestaat niet. want de post uit Oostenrijk (driehonderd kilome ter van Praag» doet er twee dagen over en die tweede dag circuleert hij in de privé-kringen van de directie. De serveerster rekent mij dus bij de intimi en daarom krijg ik al na een kwartier mijn koffie. De koffie wordt by elk volgend bezoek in Praag lich ter van kleur en de kopjes zijn elke keer plomper en brokkeliger. Het glaasje water, sinds vele eeuwen on ontbeerlijk by het ritueel, is er dit keer niet meer bij. Geen water bij de koffie. Onmogelijk voor Slavia. Onmogelijk voor Praag. Een levens ader is ergens af gesnoerd. Arme. prachtige, geschonden stad, wat heb ben ze met je gedaan Var hedenmorgen 7 uur d a S O z z t K' CS c l S Amsterdam zwaar bew. 16 li li De Bilt regenbul 15 9 4 Deelen regenbul 14 8 15 Eelde licht bew. 15 8 Eindhoven zwaar bew. 16 9 Den Helder regenbul 16 13 U Lwchth. R'dam licht bew. 16 12 11 Twente regenbul 13 6 1 \/!lssingen half bew. 16 14 0 Zuld-Llmburg geh. bew. 14 9 Aberdeen zwaar bew. 16 11 o Barcelona half bew. 25 17 0 Belgrado onbewolkt 26 12 1 Eerlijn zwaar bew. 17 10 L'ordeaux regen 21 14 Brussel half bew. 15 10 Trankfort zwaar bew. 12 10 3 Genève licht bew. 17 9 11 Grenoble regen 17 10 Helsinki regen 16 12 8 Innsbruck regen 14 8 4 Kopenhagen regen 17 12 1 Locamo licht bew. 26 6 3 Londen motregen 18 10 i Luxemburg zwaar bew. 14 8 5 Madrid licht bew. 31 12 0 Malaga half bew. 30 17 0 Mallorca zwaar bew. 28 17 0 Liünchen regen 13 7 7 Nice onbewolkt 24 15 3 Oslo zwaar bew. 20 8 1 Parijs licht bew. 17 9 3 Rome onbewolkt 24 13 0 Stockholm regen 18 14 1« Wenen mist 16 9 1 Zurich regen 15 7 43

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 2