otestactie op 2 september Gladstone Mild als u de zachtste wilt Geen parkeergarages IN TER AAR IN de binnenstad Moeilijkheden over doorvaart Mei je naar Nieuwkoopse plassen 25 king size filters f 1.75 'Oud-Leiden over park eernota: DODELIJK ONGELUK betoging iep rustig cn v.w.o. en h.a.v.o. besluiten: CURATORIUM IN TILBURG BLIJFT AAN 27 AUGUSTUS 1069 leidsch dagblad PAGINA 12 LEIDEN Het bestuur van de vereniging Oud-Leiden heeft een schrijven gericht aan de gemeente raad over de parkeernota 1969. Het bestuur stelt, dat het duidelijk is, dat de parkeernota uitsluitend han delt over het vraagstuk parkeren, met noodzakelijk de daarmede on middellijk verbonden verkeersbelan- gen. Maai- het is te betreuren, dat de nota die verklaart dat het centrum gebied een gebied is met een sterke concentratie van, naast economi sche. ook culturele activiteiten, niet is vergezeld van een nota waarin is omsohreven wat burgemeester en wethouders, gezien de na realise ring van de voorgenomen maatrege len toch nog in grote getale parke rende auto's, zullen doen voor be scherming en bevordering van ande re, zowel in het centrumgebied als in de binnenstad gelegen belangen, die door het parkeren in het gedrang blijven. Oud-Leiden verzoekt de raad: Burgemeester en wethouders te verzoeken alsnog een nota in te die nen waarin maatregelen in het voor uitzicht worden gesteld die rekening houden met hierboven aangeduide bezwaren. Niet akkoord te gaan met het gebruiken of doen gebruiken van binnenterreinen voor het plaatsen van auto's. Niet akkoord te gaan met het bouwen van parkeergarages in de binnenstad doch de mening uit te spreken dat deze buiten de grens van de binnenstad behoren te wor den gebouwd. In dit verband ver klaart het bestuur het geheel eens te zyn met de zienswijze neergelegd in het schrijven van het oomité Leef baar Leiden. j TER AAR Gistermiddag, rond half vyf, is op de Kerkweg in Ter I Aar de tienjarige Rob van Ark do- j delijk verongelukt. Toen de jongen uit school kwam en met zijn fiets een stilstaande tractor passeerde, kwam hy op de andere weghelft. Een naderende automobilist, uit de richting Korte- raar. kon het ongeluk niet meer voorkomen. Waarschijnlijk heeft de knaap op het laatste ogenblik de auto opgemerkt en getracht te remmen. Hierdoor slipte hij en kwam onder de auto terecht. Zwaar gewond bleef hy liggen. Omwonen den probeerden een arts te waar schuwen maar deze was niet spoe dig bereikbaar. Uiteindelijk kon men dokter Van den Ent-Braat uit Aarlanderveen be reiken, die snel ter plaatse was, maar dat had ongeveer twintig mi nuten gevergd. Met een ziekenauto werd het jeugdige slachtoffer ver voerd dat toen reeds was overleden. Bodegravers spannen kort geding aan Die belangen zyn: bescherming van stadsgezichten, het recht van in gezetenen en vreemdelingen op eni ge rustige pleinen en straten, vrij van geparkeerde auto's: het handha ven van het recht van voetgangers tot het bewandelen van de voor hen bestemde, door motorrijtuigen in be slaggenomen voetpaden en trottoirs. ïT (GPD) Vertegen van 72 scholen voor lend - wetenschappelij k en havo hebben dins- tijdens een vergade- trecht besloten vrijdag ber en demonstratieve gaan voeren op hun welke vorm deze actie worden wordt overge- elke school op zich. *>k afhankelijk zyn of er 'in een byzondere, rijks school. Mogelijk zal he' ton dat meedoet groter alle 526 scholen voor ia.v.o. zullen opgeroepen de actie deel te nemen, «lering was het gevolg Ier dit jaar gehouden be- ersfoort. waarop een gro tten met als kern do- het Twickel-college in al besloten had in elk ttie over te gaan. Deze ontevreden over de gang op de scholen na de in- 'de Mammoetwet. 0 ook dat de bestaande name de Raad van Le- effectief genoeg j bebben daarom besloten j 'werk te gaan. ■zochte vergadering, er a de 300 mensen aanwe- dat de eis van actie, zo al tijdens het beraad in was gesteld, op de voor- ''aatst moet worden. Deze Tweeënzeventig (vertegen woordigende) leraren van het v.w.o. en h.a.v.o. waren gisteren bijeen op de protestvergadering in Utrecht. Tot de aanwezigen be hoorde onder andere drs. K. L. M. van Eerd, leraar klassieke talen aan het Rijnlands Lyceum in Oegstgeest (vierde van links ach ter tafel'. eis is te komen tot een overlegor gaan tussen leraren en regering, waarin onderhandeld moet worden over de inrichting van het onderwijs. Daarby zal ook getracht worden andere onderwijsvormen, als het kleuteronderwijs, bij dit overleg te betrekken. Aan de minister en de Kamerleden van de vaste commissie voor onderwijs zullen grieven gezon den worden die bij de v.w.o - en h.a.v.o.-scholen leven. Die hebben betrekking op klassen grootte, het aantal taakuren toege kend in de nieuwe constellatie, het ontbreken van voldoende docenten op experimenteerscholen. de beperkte tijd die aan schooldecanen is toege wezen en byvoorbeeld ook over de zwaarbelaste schoolleiding, die geen tijd heeft voor planning en beleid. Ei- is een actiecomité gevormd van acht leraren die vrijdag in Utrecht bijeen zullen komen om zich nader te beraden over eventuele verdere acties na die van 12 sep tember Bjj dit overleg zullen ook vertegenwoordigers van het onder wijzend front en de Vereniging voor Beeldende Kunstenaars aanwezig kunnen zijn. TILBURG ANPi Het curato- rium van de katholieke hogeschool Tilburg weigert nu af te treden. Zij j i menen de belangen van de hoge school het best te kunnen die- nen door te blijven meewerken aan de werkzaamheden van de commis- j sie die poogt een nieuwe beheers- en beleidsstructuur voor de hogeschool te ontwerpen. Wel spreken ze de hoop uit dat het beraad dat op het ogenblik op nationaal niveau wordt gevoerd spoedig zal leiden tot de mo- I gelijkheid dat het zijn verantwoorde- I lykheden kan overdragen aan nieuwe bestuursorganen. Dit standpunt heeft het curatorium I neergeiegd in een brief aan de we- tenschappelyke medewerkers van de j hogeschool. Die hadden 8 mei het cu- ratorium gevraagd af te treden. De vier geledingen van de hogeschool, I senaat, studenten, stafleden, tech- niscn- en administratief personeel j zouden dan een nieuw curatorium j kunnen kiezen. De wetenschappelijke mede- j werkers meenden dat daardoor aan i de vertrouwenscrisis in de hoge schoolgemeenschap een eind zou kunnen kernen. De curatoren zeggen j nu dat ze veel liever hun opvattingen over deze kwestie mondeling ken- baar hadden gemaakt in de eerste vergadering van de structuurcom-1 missie. Die is veertien dagen gele den gehouden. j Die vergadering kwam echter j aan dit punt niet toe. De Tilburgse curatoren zijn weliswaar van mening I dat er in de toekomst voor het insti tuut „curatorium" in de bestuurs structuur van de instellingen voor wetenschappelijk onderwijs geen I plaats meer zal zijn maar staan i vooralsnog op het standpunt dat j de belangen van de hogeschool ern- j j stig zouden worden geschaad door een plotselinge terugtrekking van het curatorium. Dit zou aan de continuïteit in het algemeen beheer van de hogeschool grote schade kunnen toebrengen. Burgerlijke Stand van Leiden - GEBOREN' Gerarda Petronelle, d. v. A M Wes- selman en A. E. T Groen. Dennis Ja cobus, z. v. H. P. Stuifzand en A D M. Tetteroo. Mark. z. v P L de Jong en A. de Pee, Marcel, z. v A M. de Nijs en G Webbers. Sandra Adrians Eugenie, d. v. P H Haverkamp en P Smit. Petrus Johannes, z. v. P. M Ouwerkerk en J G H. Hermans. Do- rlen. z. v. P. Mieloo en G. C van Zoen. Adrlanus Hendrikus. z v J. C. Lange- veld en H. A Rykeiykhuizen GEHUWD K. H Schmal en A J M Deckers. P Schuitemaker en E. E. Schlpaan- boord. in AP, GPD) Meer Érsonen. onder wie vele hebben zich gister grensstad Nordhom ver te protesteren tegen het Adolf van Thadden, de leider van de Westduitse Nationaal Democratische Party <NPD). De plaatselyke politie, versterkt met collega's uit Hannover, had een cordon gelegd om het concertgebouw van de stad. waar Von Thadden zijn getrouwen toesprak. De voornamelijk Jeugdige betogers riepen anti-NPD leuzen door luid sprekers en leverden een kort ge vecht met de politie even voordat de NPD vergadering begon. Verschil lende betogers werden In hechtenis genomen en een demonstrant werd gewond, zo deelde de politie mee. Buiten het gebouw hielden de be togers zich rustig tydens de rede van Von Thadden, die twee uur duurde. Tot een werkelijk optreden van de politie is het niet gekomen. Het bleef by een ingrypen by enkele pogin gen om het politiekordon rond de aangrenzende concert- en theater zaal. waar von Thadden sprak, te doorbreken. Op verzoek van de politie hield Von Thadden later zyn persconfe rentie niet in het centraal gelegen hotel Stadtring, maar in een van de lokalen van de freiherr Von Stein Schule. Tydens deze persconferentie hoorde men buiten het geblaf van politiehonden. Even over de grens bij En schede, in Nordhorn, heeft gister avond de ultra-rechtse partij NPD van Adolf von Thadden, een verkiezingsbijeenkomst gehouden. Buiten het gebouw werd door 2.000 betogers gedemonstreerd, onder wie vele Nederlanders. In auto's en per brommer trokken de Nederlanders over de grens om zittend op de (frond voor het ver gaderingsgebouw de nazi-groet te brengen. De Duitse politie heeft gisteren ook enkele jongelui die j de NPDr-vergadering in Nord- I horn wilden bijwonen de toegang I tot Duitsland geweigerd. Buiten- I landers die zich met binnenland- j se politieke aangelegenheden be- moeien, mogen op grond van een I wetsartikel worden uitgewezen. Het parkeren is gezien de vele an dere belangen die door parkeren wor den geschaad, geheel centraal ge steld. Wat bovendien biykt uit het feit dat aandacht wordt geschonken aan maatregelen voor het plaatsen van motorvoertuigen op door af braak van huizen (dus ook van par ticuliere huizen» vrijgekomen ter reinen en ook het plaatsen op ge heel eigen terrein. Dit moet aan het particulier initiatief worden overge laten doch dat initiatief moet niet worden bevorderd maar met kracht worden bestreden. Wordt dat niet gedaan, dan worden bouwblokken uitgehold en de rust van omwonen den aan de aohterzyde van hun wo ningen gestoord. In beginsel wyst de vereniging het oprichten van parkeergarages in de binnenstad af, daar deze niet tot verfraaiing bydragen, maar integen deel het aspect van de stadskern in hoge mate schaden. Het bouwen van een garage aan de Langebrug is zeer onjuist, aangezien deze zal wor den gebouwd in het in de nota aan geduide centrum, welk gebied met het overige oudste gedeelte van de stad zo gaaf mogelijk moet worden gehouden. Een parkeergarage op de ze plaatst brengt overbelasting mee van Steensohuur. Langebrug en Ra penburg. Voor het Noordeinde gel den dezelfde bezwaren. BODEGRAVEN De MEIJE Al enkele jaren bestaan er moeilijkheden over de verbinding van de Meije naar de Nieuwkoopse Plassen. De eigenaars, van wie het land aan de doorvaartsloten ligt, maken voorna melijk bezwaar tegen de schade, die volgens hun zeggen, wordt veroor zaakt door motorboten en door met buitenboordmotor voortbewogen zeil boten. In 1967 trachtten enkele boe ren de belangrijkste vaarsloot af te sluiten. Enkele buurtbewoners wis ten dit echter te verninderen. Later aangebrachte obstakels werden ver- wyderd. Ook dit seizoen zyn de moeilyk- heden niet uitgebleven. Vlak voor het altyd drukke Pinksterweekeinde sloten de eigenaars van de belen dende percelen de sloot af met een betonnen balk. Ook deze versper ring werd echter door onbekende op geruimd. De voortdurende moeilyk- heden waren voor enkele Bodegra vers die een stukje land aan de plas bezitten, aanleiding een kort geding aan te spannen. De verdediger van de gedaagden, mr. A. J. Meijer uit Alphen, trachtte tydens de zitting met hulp van een plassenkaart en enkele foto's de zaak aan de president zo duide- ïyk mogeiyk te maken. Ook de keur- of politieverordening van de Polder Nieuwkoop en Noorden, met betrek king tot het mechanisch varen, wer den getoond. De president informeerde of de Nieuwkoopse politie dan geen toe zicht houdt op eventuele overtredin gen. Mr. Meyer antwoordde dat de politie de vaarweg te afgelegen vindt voor een goed toezicht. Niet erg dui- delyk werd tydens de rechtzitting waarom de betalingsregeling van f 25 per jaar voor een doorvaartver- gunning is mislukt. Enkele Jaren ge leden betaalden ongeveer twintig personen voor zo'n vergunning. Vorig jaar was dat er echter nog maar één. De gedaagden hadden elk nog twee getuigen meegebracht, omar daar de eisers verklaarden dat zij altyd gebruik maken van een mo tor by het doorvaren van de sloot, konden de getuigen zonder gehoord te worden huiswaarts keren. Aangezien de rechter over fee wei nig gegevens beschikte werd de zit ting verdaagd. ADVERTENTIE

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 13