V er kiezing werkelijke voor NPD veldslag Vakbonden in Praag eveneens door de knieen Praagse citroen voor 'n tientje II vpinuiti<r Gereformeerde Synode laat zich voorlichten over de Wereldraad Bustes van Hitier inzet rechtszaak Slag erger Prins Charles schenkt de staat halve inkomen Voorwaardelijke straf voor Beate Klarsfeld Over twee weken val Doebtsek Scherpe aanval Falangistenblad op de regering nu PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD (Van onze correspondent) BONN (GPD) Voor de nationaal-democraten van de NPD van Von Thadden is de verkiezingsstrijd een werkelijke veld slag. Het is waar. dat alle Duitse politici bij hun optreden in het openbaar niet op een of twee rotte eieren kijken. Ze zijn eraan gewend geraakt. Ook aan de omstandigheid dat ze in looppas de zaal waar ze zijn opgetreden door de achterdeur of de kelder moeten verlaten. De APO (buitenparlementaire op positie) is niet gierig met de bekende bedorven etenswaar en de zakken met verf die kapotspatten tegen de podia. Maar voor de NPD is dit alles nog acuter. Er gaat bijna geen bijeenkomst voorbij of traangas doet de mensen uiteenstuiven, gejoel doet iedere redenaar verstommen, besmettelijk werpmateriaal be vuilen pakken en dassen. een werkkamp voor a-socialen zou willen draaien. Wanneer men deze bewakers be zig ziet Vordt het ook duidelijk hoe een intelligent en op macht belust man zich kan omringen met de nood zakelijke individuen die bereid zijn hem in alles te volgen. De bedrijvige ernst waarmee deze heren bezig zyn, bewijst dat het brein achter de or ganisatie er volkomen in geslaagd is bij hen de indruk te wekken dat ze serieus genomen worden, en dat ls u juist wat hun waarschijnlijk nog nooit overkomen was Oud recept In Saarbriicken begon afgelopen donderdag de NPD de laatste fase van de verkiezingsslag. Adolf von Thadden rijdt nu in een gepantserde auto en hy vertelde dat de banden voor deze auto speciaal uit de Ver enigde Staten waren overgevlogen. Steken, schieten, prikken of knypen, de banden blijven er koud onder en maken het mogelijk dat de wagen met een vaart van honderd kilometer per uur blijft doorsuizen De leider heeft nu ook een lijfwacht aangeschaft. Een vijftal ongure individuen, die bedrijvig om de grote man heen dribbelen alsof ze voor een boksmatch oefenden, en die koffie en koeken gebruiken als de anderen zich laven aan bier of jenever. Behalve de lijfwacht zijn er de knokploegen. Ook de christen-demo- oraten en de sociaal-democraten hebben hun zaalwachten. Per defini tie zijn dit heren met wie niet te praten valt om de eenvoudige reden dat hun verstand zo klein is dat ze niet weten waarop ze moeten ant- den. De zaalwachters van de NPD zijn nog een slag erger. Een film regisseur zou ze nauwelijks bij el kaar vinden als hij een scène in Dezelfde taktiek wordt in de zaal gevolgd. Het recept is eenvoudig en helemaal r.'iet nieuw. De kleine man die er heilig van overtuigd is dat k priori iedere „hoge heer van de re gering" de zaak in het honderd laat lopen, die meent te weten dat alle kwaad van over de grenzen komt, die zich het zekerst voelt in de opge poetste voorkamer van zijn grootva der omdat hem daar geen verras singen meer te wachten staan, deze kleine man wordt door ..Bubby" von Thadden volgegoten met de verruk kelijkste nektar voor zijn geeest. De leider heeft geen werkelijk program (hij zou ook geen mensen hebben om LONDEN (Reuter) Prins Char les, de Britse kroonprins, heeft aan de staat de helft van zijn jaarinko men aangeboden, hetgeen de rege ring dankbaar heeft aanvaard. Het gaat om ongeveer 110.000 pond (on geveer 950.000 gulden) per jaar van het inkomen dat hij gaat ontvangen als hij op 14 november 21 jaar wordt. Het geld komt van huren van eigen dommen in zuidwest - Engeland en in delen van Londen, waarop hij recht heeft als hertog van Cornwall, een van de acht titels die hij bezit. De inkomsten van het hertogdom gingen tot dusver naar zijn moeder. Konin gin Elizabeth. Kosmos-296 Het Westduitse In stituut voor ruimteonderzoek in Bochum heeft meegedeeld een nieu we Sowjetrussische satelliet, num mer 296 in de Kosmos-serie, waarge nomen te hebben, die gisteren is ge lanceerd. BERLIJN (DPA) Een recht bank in West-Berlijn heeft gisteren in beroep de 30-jarige Frangaise van Duitse afkomst, Beate Klarsfeld, tot vier maanden voorwaardelijk veroor deeld. Zij heeft vorig jaar novem ber bondskanselier Kiesinger een klap in het gezicht gegeven. In eer ste instantie kreeg zij een jaar ge vangenisstraf. Beate Klarsfeld voert een cam pagne tegen Kiesinger wegens zijn vroeger lidmaatschap van de nazi partij. Zij heeft een boek gepubli ceerd. getiteld ..De geschiedenis van partijgenoot 2.633.930 Kiesinger" Dit boek, met een voorwoord van de schrijver Heinrich Böll. moet bewij zen dat Kiesinger op de hoogte was van de misdadeh van de Nazi's. Hij was in de oorlog plaatsvervangend leider van de radio-politieke afdeling van het ministerie van Buitenlandse Zaken in Berlijn. LUNTEREN (ANPi Gister avond is in Lunteren de generale sy node van de Gereformeerde Kerken begonnen met haar eerste zittings- week. Belangstelling was er met na me van de jongerengroep „Synood- kreet" die heeft aangekondigd de sy node „kritisch te zullen begeleiden". Het verzoek van de groep tot een openbaar gesprek met de synode werd positief ontvangen De synode besloot reeds a.s. vrijdag de jongeren voor een gesprek uit te nodigen. Bo vendien kregen zij toestemming om voor de synode de film ..War game" over de gevolgen van een oorlog met abc-wapens te vertonen. Vrijdag ko men ook delegaties van de Gerefor- Van onze correspondent» BARCELONA (GPD) Het fa- langistenblad ,,SP" publiceerde van daag over de volle breedte van zyn voorpagina de eis: „De economi sche ministers moeten aftreden!" Een dergelijke frontale aanval op generaal Franco's vertrouwensman nen is in de hele geschiedenis van dit regime nog niet vertoond en men neemt algemeen aan dat dit het re sultaat is van een nog heftiger strijd achter de schermen. Immers, in een zeer nabij verleden werden andere Spaanse kranten voor veel minder ernstige aanklachten onmiddellijk verboden en kon men van de Spaan se pers bepaald geen inlichtingen over schandalen op hoog niveau ver wachten. „SP" grondvest zijn eis op het feit dat een firma van textielma- chinerie, Matesa, gedurende enkele jaren onbegrijpelijk hoge staatssub sidies en kredieten heeft gekregen tot een totaal van bijna 12 miljard peseta's (600 miljoen gulden". Zoals wij reeds berichtten kreeg de eige naar- van Matesa. de Cataliaan Juan Vila Reyes, deze onvoorstelbaar gro te bedragen uit de staatskas op grond van valse uitvoerverklaringen. Het zijn overigens niet alleen de falangisten die zich in de strijd wer pen. Andere Spaanse dagbladen, die meer gematigde politieke stromin gen vertegenwoordigen, dragen even eens hun steentje bij. Zelfs het aards voorzichtige Barcèlonese dagblad ,,La Vanguardia" vroeg zich in een hoofdartikel op de voorpagina af waarom het officiële onderzoek naar het Matresa-schandaal juist door de twee economische ministers ge leid wordt die het nauwst by de zaak betrokken waren. „Men kan toch niet gelijktijdig partij en rech- j ter zijn." onderstreepte de hoofdre- dactie, die had uitgerekend dat de affaire de 33 miljoen Spanjaarden minstens driehonderd peseta's (ruim zeventien guldenper hoofd heeft gekost. meerde Vrouwenbond en van het Ge reformeerd Vredesberaad, die even eens om inspraak verzochten, naar de synode. Verder mag men. zo deelde synode-preases dr. P. G. Kunst mee. een rapport verwachten over ge sprekken die het moderamen van de synode voerde met ..De vereniging van verontrusten" in de Gerefor meerde Kerken Volgende week woensdag zal de oud-secretaris-generaal van de We reldraad van Kerken, dr. W. A. Vis ser 't Hooft, de synode bezoeken. Hij is uitgenodigd om informatie te ge ven over de Wereldraad van Kerken, dit in verband met de discussies in de Gereformeerde Kerken over even tuele aansluiting bij deze raad. Vori ge synodes hebben reeds beslist, dat er principieel gezien geen doorslagge vende verhindering is voor de gere formeerde kerken om lid te worden van deze raad. Omdat er verschil van mening is in de kring vam de kerken, ging men echter tot nog toe niet tot aansluiting over. het uit te voeren), zijn show be staat er alleen uit. de allerdomsten bij voorbaat al gelijk te geven. De eenvoudigste schoolvoorbeelden van de bij deze gelegenheid overigens al gemeen geaccepteerde pseudo-logica ontgaan het. gehoor. Als Adolf von Thadden volgende maand in de bondsdag komt. zal hy er ongetwijfeld tot de briljantste re denaars behoren. En die zijn er heel weinig in de Westduitse volksverte genwoordiging. Het zullen van die toespraken worden waarvoor de ge achte afgevaardigden blyven zitten, of de krant dichtvouwen. Von Thad den paart een hoge intelligentie en een enorme politieke feeling aan de abberatie. die hem voor extreem rechts deed kiezen. Als Von Thad den valt, zal de NPD oplossen in rook. Constructiefout De partij verspreidde een bijna honderd pagina's tellende biografie van Von Thadden. Het boekje ein digt met een overdruk uit het genea logisch handboek van de adellijke huizen. De Von Thaddens zijn een oude familie. Ze hadden grote bezit tingen in Pommeren. Het vaderlijk huis van Adolf staat in het boekje afgebeeld, evenals de beeldschone jon ge vrouw, waarmee zyn vader op ho ge leeftijd hertrouwde. Er waren elf kinderen, vijf uit het eerste huwe- lyk, zes uit het tweede. Adolf is de oudste «geboren in 1921» zoon uit dit tweede huwelijk. Zijn oudste halfzus ter, die in 1890 geboren Elisabeth, werd door de Gestapo opgepakt en la ter ter dood gebracht. Ze had met haar vriendenkring plannen ge maakt over het lenigen van de nood nadat Hitier de oorlog verloren zou hebben. Adolf was in de Wehrmacht. Hij werd herhaaldelijk ernstig ge wond. eenmaal was hij vanaf het middel een half jaar verlamd. De moord op zijn halfzuster betekende voor de enthousiaste krijger een „sleutelsituatie", toch besloot hij door te vechten, want: „hy was toch uit gegaan om Duitsland te verdedigen en niet de nazi's". Zo staart; het letter- ïyk in het boekje van de NPD en zo zal het ook wel zyn. Ook in die tyd moet er dus in de intelligentie van Von Thadden al een kleine construc tiefout hebben gezeten. De vraag of de NPD nazistisch dan wel fascistisch of wat anders is, heeft niemand nog weten te be antwoorden. Wat eventueel achter de met veel moeite en door Von Thad den zorgvuldig in stand gehouden fa- gade wordt uitgebroed, dat weet nie mand. Zelfs de binnenlandse veilig heidsdienst van minister van Bin nenlandse Zaken Benda weet niet wat Von Thadden in zijn achter hoofd voor plannen heeft. Dit zal pas biyken als het hoogstwaarschijn- ïyk te laat is. Adolf von Thadden bereist intus sen heel het land met zijn gepant serde Mercedes. En wat er ook ge beurt. hij praat gewoon door. Met ze kerheid is te zeggen dat, hoe de uit slag van de verkiezingen ook zal val len, zeker meer dan 10 pet. van de kiezers in zyn hart voor Von Thad den is. PRAAG (AP, Reuter) De machtige rol die de Tsjechoslowaak- se vakbonden ten tilde van Doebt sek *yn gaan spelen, is definitief van de baan. De bonden die een progressieve politieke factor van de eerste orde in het land waren ge worden, doen onder grote druk vrij willig afstand van hun leidingge vende positie. Dit biykt tenminste uit de ver klaring die gisteren door de voor zitter van de Tsjechoslowaakse vak verenigingen Karei Polatsek is uit gegeven waarin juist deze de nood wetten. die vrijdag zijn uitgevaar digd, aanvaard. Deze noodwetten die stakingen en kritiek op het regime- 1 Hoesak zonder meer verbieden, tref fen vooral de vakbonden die in de lagere geledingen bijna uitsluitend uit volgelingen van Doebtsek bestaan, die het nu zonder de be scherming van hun organisatie zul len moeten stellen. De rol van de vakbonden die al moeilyk was geworden toen voorzit ter Polatsek na de ambtsaanvaar ding van Hoesak lid werd van het centrale comité van de Tsjechoslo waakse communistische party waar door hy zich conformeerde met Hoe saks politiek, is nu vdlledig uitge speeld. Wat betreft de definitieve val van Doebtsek en Smrkowski menen waar nemers in Praag dat op de byeen- (Van onze correspondent) BONN (GPD) Drie borstbeelden van Adolf Hitler op de vlooien markt in Hamburg zijn aanleiding geworden tot een uitspraak van een kantonrechter. Waren de beelden een gevaar voor de Duitse staat, zodat hun onmiddellijke verwijdering diende te worden gelast? Nee, zo besloot de rechter, want „het gebruik van verboden emble men is alleen dan strafbaar, wanneer het een openlijke bekentenis is ten gunste van een verboden ideologie". De bustes zijn het eigendom van een zekere Georg, die helemaal geen sympathie voor het Derde Rijk had en daarom besloot maar niet in de Wehrmacht te gaan. Georg werd daarop ter dood veroor deeld. Adolf Hitler veranderde het bevel om Georg te fusilleren ech ter in een terbeschikkingstelling van een straf bataljon. Tegenover de kantonrechter beloofde Georg dat hij nooit meer zou proberen de bustes van Hitier openlijk te koop aan te bieden. komst van het centrale comité over j ongeveer twee weken de definitieve stoot hiertoe zal worden gegeven Intussen Ls het bewind-Hoesak, zo j bleek gisteren nog eens uit een ar tikel in het Praags avondblad Vet- serni Pdaha. bezig de laatste res ten van de weerstand voor een ver- I oordeling van Doebtsek c.s. uit de weg te ruimen. Vetserni Praha meldt dat voor het eerst in resoluties over de recente ongeregeldheden de naam Smrkowski genoemd werd. De resolu ties brengen de ongeregeldheden ook I met Doebtsek in verband door er I op te wyzen dat deze regelrecht te rug te voeren zyn op zijn bewindpe- I riode. Ziekenhuis j In het partyblad Roede Prawo I van gisteren klaagt een politiek of- ficier van het Tsjechoslowaakse le ger zyn nood over de houding van het ziekenhuispersoneel. Deze zou de demonstranten veel beter hebben be handeld dan gewonde politieagenten en militairen. Een bericht dat als illustratie diende by mededelingen dat er veel meer gewonden onder de ordebewaarders waren dan onder de demonstranten, vertelt het verhaal van een kapitein van de politie die een oogverwonding had opgelopen die toen htl de hulp van het perso neel van een ambulance-auto inriep uitgemaakt werd voor „Gestapo- vent". die eigenlijk verdiende dat hy beide 'ogen verloor. Van de mededelingen over ge wonden en doden van de Tsjechoslo waakse regering blijkt niet veel te kloppen. Een onderzoek dat journa listen aan alle Praagse ziekenhui zen instelden bracht aan het licht dat alleen al in Praag vier doden en zeventig gewonden te betreuren vallen. Hierbij komen nog de vier burgers die in Brno gedood zyn. Roede Prawo meldt echter dat in het hele grondgebied van Tsjecho- S'lowakye 29 betogers licht en ze ven ernstig gewond zyn, van wie he laas vyf zijn overleden. Het blad probeert op deze manier te bewy- zen dat de betogers veel harder op traden dan die politie. In heel Tsj.-Slowakye zyn in totaal 1893 personen blijvend in arrest ge steld. Het is nog niet bekend wat er met de 72 buitenlanders onder wie twee Nederlanders die in Praag ge- ardesteerd zyn, gaat gebeuren. PRAAG (GPD) r— Zaterdag lil de nacht van vrijdag op zater~ dag heeft een flinke regenbui alles weggewassen: gas, roet en rookbommen. Voor het eerst kun nen we het raam in onze kamer opendoen en de frisse ochtend lucht opsnuiven, wat je tenmin ste in Praag fris noemt: er hangt altijd een walm van slechte ben zine en rook van goedkope bruin kool, die de industrieën koelbloe dig over de stad spuien, alsof we nog in het diepst van de negen tiende eeuw leven. Maar de zoe te geur van traangas, die drie dagen lang alle zintuigen heeft vergiftigd, is verdwenen. De rood bruine daken van de oude bin nenstad glimmen van het water, beneden in de nauwe straten haasten de vrouiven zich voort met zware boodschappentassen: per winkel moeten ze op gemid deld een half uur in-de-rij-staan rekenen. Toch al een vooruit gang: sinds Doebtsek wordt er zaterdagochtend niet meer ge werkt en hebben de vrouwen terv- minste tijd om in de rij te gaan staan. By het pakken van de koffer vin den we een halve citroen. Hy is al helemaal uitgedroogd en vezelig. Tien gulden hebben we voor die ci troen betaald, hoewel hij nog half- groen was. „Betten met citroen, dat is het enige wat helpt", had een re-" porter uit Parys gezegd, toen zyn collega's over vuurrode gezwollen ogen van het traangas klaagden. En Paryzenaars moeten het per slot van rekening weten! In de keuken van het hotel waren geen citroenen. „Niets mevrouw, we hebben niets, niets", zei de ober driftig. „Sinds maanden zyn er geen citroenen te krygen. Een paar weken geleden hebben we nog een keline voorraad bemachtigd, maar die waren zo groen als gras Zo gaat het met alles", ex pliceert hy ten overvloede en zyn drift wykt voor bitterheid. Die avond hpd één van de serveer sters heimelyk een groene citroen ge bracht. zorgvuldig bewaard restant kennnelijk van die laatste lading. Met de volleerde knik van K und K Habsburg-Monarchie overreikte ze het kostbaar geschenk. Voor wat, hoort wat. We konden haar niet met kronen onze erkenteiykheid betui gen, want daar kan ze toch niets voor kopen. Kronen, dat is zinloos geld in Praag. Westerse deviezen zijn een geschenk. In onze tas was zo gauw niets anders te vinden dan een briefje van tien. De serveerster heeft een dochter. Die dochter zal volgen de maand vier dagen naar Wenen gaan met een zangkoor. Voor vier dagen in het Westen kunnen Tsje- chöslawaken van de staat één dol lar meekrygen. Als men het kapita lisme mag geloven, zyn prijzen direct afhankelijk van vraag en aanbod. Tien gulden is dus niet teveel voor een citroen, die misschien zorgvul dig is opgespaard om een toch al vitamine-loos en fantasieloos een heidsmenu wat op te frissen, of om een verkouden kind soelaas te bie- Onze Weense correspondente An Salomonson (mevrouw dr. A. F. E. Hansen Löve- Salomonson) heeft de vorige week de spannende gebeur tenissen voor, tydens en na "r I de eerste „verjaardag" van de invasie van de troepen van de Warschaupactianden bijgewoond en daarover in enkele artikelen, die vorige week werden geplaatst, ge rapporteerd. Ten overvloede schreef zij een boeiend re laas over haar persoonlyke ervaringen in Praag, waar van wij vandaag het eerste gedeelte publiceren. Het ver volg plaatsen wij morgen en overmorgen. (Red. L.D.) I terse luxe er voor een volksdemocra- i tisch meisje uitziet? Een nylon I hoofddoekje, een stuk chocolade, dat naar chocolade smaakt en als het heus niet meer op kan: een bloesje of truitje van draion „Afval' den. En tien gulden is ook niet te veel om een jong meisje in Wenen daarmee haar eerste en voorlopig ook wel weer laatste gevoel van luxe te kunnen laten betalen. Hoe die Wes- Die citroen heeft ons en vele vrienden door drie traangasetmalen heen geholpen. Toen donderdagnacht de tanks over de bruggen kwamen aanratelen, hun lopen allemaal net precies op onze citroenogen richtend en toen het dus tyd werd voor vrou welijke journalisten 't slagveld aan de mannen over te laten, konden we nog met de ene helft naar frantisek gooien. Frantisek stond toen al een uur bovenop een bouwhut op het Plein van de Republiek Een uur lang stond hy al „Gesta po, Gestapo" te schreeuwen tegen de overvalwagens en gepantserde auto's eerst, tegen de tanks later. Een uur- lang had hy zyn ogen en mond toen al wyd opengesperd, al zyn siym- vliezen blootstellend aan de walge- lyke nevel van traangas en van een andere, nooit geïdentificeerde lila rook. die uit soortgelyke bommen opsteeg. Mogeiyk heeft de citroen zfjn siymvliezen gered, i De andere helft ligt nog op het nachtkastje. Wy stoppen hem in de I koffer. Men gooit een cadeau niet 1 weg en men wrijft een Praags ka mermeisje niet zo onder de neus. dat een uitgedroogde, groene citroenhelft slechts afval is voor iemand, die nu 300 kilometer verder zit in een stad. die barst van de citroenen Want de Pragers mogen dan geen citroenen I hebben, ze hebben een byzonder fyn gevoel voor lntermenselyke verhou dingen. Toerist Beneden in de eetzaal komt de ober al aandragen met de „Roede Prawo". De voorpagina staat op deze zaterdagochtend vol met beschou wingen over de demonstraties en de enorme schade, die er is aangericht. Op zichzelf hebben de demonstraties natuurlyk niets te betekenen gehad, maar het bewyst weer eens hoezeer „jeugdige, criminele. fascistische, contra-revolutionaire elementen er op uit zijn het socialistische staats systeem omver te werpen". Geluk kig heeft de overgrote meerderheid van de bevolking als één man ge toond solidair achter haar leiders te staan. Een tafeltje verder ontbyten een paar Nederlanders. De man zit sma kelijk over een originele toeristische ervaring te vertellen. „Op het Wen- ceslausplein, stel je voor. op de ene straathoek stonden de soldaten te zweten onder hun gasmaskers, op de andere straathoek stonden ze te hui len zonder gasmaskers" En ge lachen dat we hebbenHet In ternationale toerisme toont zich in deze augustusdagen in Praag van zijn minder goede kant. De ene helft is ontevreden en beklaagt zich by de hoteldirectie over de hinder nissen die de demonstraties bij de sightseeing opwerpen: de andere helft beschouwt het als een gratis extra-bezienswaardigheid, waardoor het prestige van globetrotter na thuiskomst een nog glanzender au reool zal krygen. Z.jlsingel 2 Evangellecentrum spreek, beurt J. Zeegers, 8 uur nm. Jeugdhuis (Breestraat 19) Spreek, uur Chr. Emigratlecentrale, 7-8 u nm, Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten 7-8 uur nm. WOENSDAG Stadhuis (trouwkamer). Spreekuur sociale raadsvrouw 4-6 uur nm. Huiskamer Diaconessenhuis Af. scheidsreceptie dokter P. Boer. 430- 5.30 uur nm. Stadsgehoorzaal Afscheidsrecptle a TJeenk Willink als directeur Alg Bank Nederland 4.306 uur nm. School Stahouderslaan lb Afscheid», bijeenkomst A. de Vries. Geref. School vereniging. 8 uur nm. DONDERDAG GGD-gebouw EHBO Peerke Don. ders 8-10 uur nam. Levendaal 101 Forumavond over „Jeugd en open jeugdwerk' van sticfa. tlng Leython. 8 uur nam. VRIJDAG Witte Singel 25 Bijeenkomst Scho lieren Aktiegroep Lelden. 7.45 nam. Oude Vest 13 Evangelisatie Chrii- tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Titus Brandsmaln. 76 De Duikboot Clubhuiswerk handenarbeid. 8-10 uur nam. Rijnlands Lyceiun Oegstgeest Voll» Evangelie-samenkomst, spreekbeurt mej. Jo van Wieringen. 8 uur nam. Rest v. d. Heijden Receptie H. E Westhof (directeur NMB)4.30-6 nam. Pieterskerk Orgelconcert Wlm Beek. 8.15 uur nam. ZATERDAG Groenoordhal Opening Leldato. huishoudshow door burgemeester mr. G C. v d. Willigen. 10.30 uur voorn. Vondellaan 45 Officiële openlig LIAM-garagebedrijf. 2 uur nam. BIOSCOPEN Camera: „Repulsion", 18 Jr. Dag. 2.30, 7, 9.15. Zond ook 4.45. Nacht, voorst, vrij en zat, 23.30: „Penthouse" 18 jr. Lido: „Je leeft maar twee keer", 14 )r, Dag 2.30, 7, 9.15. Zond ook 4.45. Lnxnr: „Wie 't laatst lacht a l. Di- gelijks 2.30. 7, 9.15. Zond ook 4.45, Studio: ..Samen uit. samen thuis", i 1. Dag 2.30, 7. 9.15. Zond ook 4.45, Rex: ..De sex-detectlve". 18 Jr. Dsf 2.30, 7. 9.15. Zond ook 4 45. Nacht voorst vrij en zat, 23.30: „Meisjes laugi de weg", 18 Jr. Trianon: „The sound of music", ai Dag 2 en 8. Zond ook 5. TENTOONSTELLINGEN Molenmuseum „De Valk" (DagellJto van 10 uur voorm. tot 6 uur nam Zon dag 1—5 uur nam Maandags geslotet Jeugdmuseum (Koppenhlnksteeg 3) Tentoonstelling over de natuur en an tiek uit grootmoederstyd. (uitsluitend zaterd. van 11-17 nm en na verzotl Cronesteinkade 2) De ^akenhal Dag 106 uur; i5 uur Rijksmuseum van Oudheden (Rit penburg 28): Werkd. 10 uur voorn R uur nam.: zond. 15 uur nam Rljksmuseun voor - olkenkund»! (Steenstraat 1) dag 105 u.: 'szon 'lags 1- R uur aam Ned.-LegermuseumGeopend maan' dag tot ei met vTlJdag 9 uur voorn- 6 u nam. zon. en feestdagen 1-4 uur nam Ryksmuseum voor de geschieden)! der natuurwetenschappen Dag. 10-4 uur zone" 14 u«r Heempark Oegstgeesterweg (Kikker- polder) Flora van eigen bodem, dif van 8 uur voorm - 6 uur nam.; mei t.e.m oktober op zat en zond uur nam Galerie Van der Vllst Botennarttlj Frans de Haas (schilderyen en grafiet] Lyd de Jonge van Zwilnsbergen (mo- zaieken en plastieken) en Gerrtt POj der (schilderyen), dinsdag t/m zaten 9-6 uur (t/m 28 augustis) De Lakenhal Penningparade (uit eigen bezit) Dagelijks van 10-6 uur, zondag 1-5 uur (t/m 31 augustus) WEEKEINDE DIENST DER LEIDSE HUISARTSEN Tot zaterdagmorgen 10 uur raad plege men de eigen huisarts, daftfB tot zondagnacht 12 uur uitsluiten» voor spoedgevallen de doktersteiefoon 22222. Avond- en nachtdienst apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen' Apotheek Reyst. Steenstr. 35, W. 20136. Apotheek R van Breest Smallenburf te Leiderdorp en Apotheek Voorscho ten zijn de gehele week geopend. Gemeenschap Zuid-West. Hulpverlenlngs- en tnformatledlenrt Hulpverlening tel 24101 (b.g.g 204601 Informaties tel 33921 Behandeling na ongevallen. De poliklinische behandeling na on gevallen wordt van dinsdag 12 o» tot woensdag 12 uur waargenorou door het Diaconessenhuis Vrijdag uur tot zaterdag 12 uur door het Elisabethziekenhuls (Hooigracht). <JP andere werkdagen en op zondag" door het Academisch Ziekenhuis WEERRAPPORTEN Var hedenmorgen Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder zwaar bew. regenbul regenbul regenbul zwaar bew. regen Luchth. R'dam regenbul '1 wente zwaar bew Vlissingen zwaar bew. Zuid-Limburg licht bew. Aberdeen Athene Barcelona telgrado Periijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Grenoble Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lissabon Locarno Londen li.ixemburg Madrid Nalaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Stockholm Wenen zwaar bew. onbewolkt zwuar bew. regen zwaar bew. onbewolkt half bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew regen regen regenbul licht bew. onbewolkt geh. bew. half bew. onbewolkt onbewolkt licht bew. regen licht bew. zwaar bew. zwaar bew zwaar bew. zwaar bew regen 7 uur a 0. 1 i' <8 C S s' 16 li 8 16 10 8 16 9 1 17 10 9 16 8 4 17 13 14 16 12 7 16 9 6 17 14 5 16 9 3 17 10 1 32 22 0 24 15 0 22 18 8 20 10 4 19 11 3 15 9 3 16 11 3 18 10 1 18 11 3 19 12 3 17 10 2 OJ 18 12 31 21 0 24 9 0 0.1 19 12 17 9 3 28 14 0 26 17 0 0» 23 13 14 7 1 23 16 0 01 20 13 17 10 1 22 14 1 22 14 4 19 12 10

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 2