mrm-m Vlottere handel op oude markt wacht 9p verbinding met ZW Schoolkinderen zijn de dupe Hoog bezoek van de druivenprinses tïber Voorsclioten-Leiden NU HET BOEREN- BRUGGETJE II EG IS Henry Dunant in Koudekerk Hoflandbrug Het zyn vooral Hagenaars, die ook werken in de residentie, die hu oog op een huis in Noord-Hofland laten vallen. Zy moeten zich wat c voorzieningen in de wyk betreft, nog een beetje behelpen. Een plan voor een winkelcentrum is nog in het te ken-stadium, maar mogelijk wordt volgend jaar de eerste paal hiervoor de grond ingedreven. Voor de enige winkeliers in Noord-Hofland, een kruidenier en een drogist, is daar vermoedelijk geen haast bij: zij hebben beste nering. KOUDEKERK LEIDEN Het was voor de talrijke opvarenden van het Rode-Kruisschip de ..Henry Dunant". gistermiddag een grote verrassing, dat toen het schip in Koudekerk aan den Rijn gemeerd lag voor de wal van de Span-Beton Maatschappij, de West- landse druivenprinses 1969 de bloe- menfee en de tomatenjonker aan boord kwamen voor het uitdelen van druiven aar. alle opvarenden. De Henry Dunant had juist afge- ADVERTENTIE KOELKASTEN DIEPVRIEZERS WASAUTOMATEN AFWASMACHINES LIEiOHERRNFOCRUANO N V 0^0 940^81 AMSTIHUAM meerd voor korte onderbreking van de tocht, die vandaag voor de zieken uit Leiden en omgeving is geëindigd. De druivenprinses had voor elke zie ke een afzonderlijk woord, waarbij prof. dr. P. Galland haar langs de i bedden van de zieken vergezelde. I Te voren hadden de dames van de plaatselijke vrouwenverenigingen, de Plattelandsvrouwen, de r.k. vrou- I wen organisatie en de chr. Platte- landsvrouwen, alle zieken een door de dames vervaardigd bloemstukje I aangeboden, een geste die even eens bijzonder in de smaak viel. Na de avondmaaltijd boden dames en heren van de afdeling Well Fa- re uit Alphen aan de Rijn alle op varenden van de Henry Dunant een I plantje en versnaperingen aan. Het Koudekerse fanfarekorps Kunst na Arbeid speelde 's avonds een aantal vrolijke marsen en de zanggroep Ka- De druivenprinses biedt één van de patiënten op de Henry Du- nant een doos Westlandse druiven aan. Dat gebeurt onder de lachen- de blikken van prof. dr. F. J. Gail- lard, voorzitter van het Rode Kruis afdeling Leiden, en mej. E. Roelvink, de gastvrouwe van de Henry Dunant. iFoto Leidsch Dagblad) meleon uit Hazerswoude zong daarna zeer verdienstelijk een aantal liede ren. Met een hartelijk applaus werd ook dit optreden beloond. Omstreeks half negen waren alle bezoekers weer vertrokken en wer den de voorbereidingen getroffen voor de laatste mijlen naar Leiden, waar de Henry Dunant omstreeks tien uur ligplaats koos in de Zyl b" de touwfabrieken. In de loop van vandaag vond daar ook de debarka- tie plaats. leidsch dagblad PAGINA 3 dit aantal huizen volgend jaar op te 23 AUGUSTUS 1969 Zoals h woensdag in het LD hebt kunnen lezen, is het „bóeren-bruggetje" over de Korte Vliet ter hoogte van kwekerij Griffioen aan de Leidseweg in Voorscho ten deze week ge sloopt. De brug vormde een belemmering voor de werk zaamheden aan het nieuwe kanaal. Provinciale water staat heeft het bestaan er van zo lang mogelijk willen rekken, maar vast stond dat het. eens moest verdwijnen Eén van onze redacteuren gaat hterbig in op de gevol gen. LEIDEN De gisteren gehouden veemarkt gaf weer eens een norma lere aanblik. Niet dat wy reeds van iets williger De verbeterde grasposi- f5- Extra kwaliteiten boven note- tie en de verwachting van hogere I ring tot f 5.25. Slachtstieren van f 4.70 melkprijzen spelen hierin een rol. De I tot f5 - en f 5.20. Worstkoeien van prijzen van het melkvee handhaaf- I f 3.60 tot f 3.70. den zich dan ook goed. Ook in de j De aanvoer in de afdeling vette sector vare koeien was de handel in I kalveren ontliep die van vorige week goede vleeskoeien redelijk maar er I niet veel en er trad weinig verande- topaanvoeren konden spreken, maar trad voorts nog weinig verandering ring in en vraag en aanbod bleven alle afdelingen waren toch behoorlijk bezet. Ook ontbrak het niet aan marktbezoek, dat zo langzamerhand niet meer wordt beheerst door de va kantiegangers. Door de wisseling van het klimaat trad er in de handel ook weer enige verbetering in. vooral in de slachtvee-afdeling, waardoor de meeste prijzen zich wel wisten te handhaven. Met uitzondering van de wolvee-afdeling, waar het in de han del stug toe ging met lagere pryzen. was het totaal beeld toch wel redelijk tot iets williger. De totaal aanvoer bedroeg 2953 dieren in. In doorsnee was het kalm met goed. Doordat de aangevoerde kwali- gedrukte prijzen voor mager vee. Het j teiten weer aanmerkelijk beter wa- wordt zo langzamerhand te laat in ren. deed de handel het vlug en goed de tijd van het jaar voor het weiden prijshoudend af. van mager vee. Notering per kg levend gewicht: Notering: melk- en kalfkoeien van van f3.50 tot f3.70 en f3.90. Enkele f975.- tot f 1300 - en f1650 - Vare extra kwaliteiten boven notering tot koeien van f650.- tot f 1000.- en f4.-. In de afdeling vette koeien 'n goe- Wolv ee de ruime aanvoer. En dat terwyl het aanbod over het algemeen nog tame- Hoewel nog geen topaanvoer. was lijk krap bleef bij een toenemende in dezf afdeling kooplust Het koelere weer bevorder de de vleesconsumptie, waardoor de zuig'lammeren behoorlijk groter. Het is zo zoetjes aan ook weer de vraag toenam. Deze afdeling gaf in j tijd dat de zuiglammeren van de moe- ueül UlKSVee df handd daarvoor een vi„,.ter beeld ders gescheiden worden. Jammer fe- I Met dit bord werden de bewoners van Noord-Hofland en de Leidse weg deze week plotseling geconfronteerd. De foto (LD/Holvast) is genomen aan de kant van Voorschoten. Men kijkt zo uit op Leiden Zuidwest De aanvoer in deze afdeling was te zien, die redelijk verliep met iets wel even minder dan vorige week. In stijvere pryzen aan de top. de melkvee-sector hield de handel het Notering per kg geslacht gewicht: nog bij rustig, maar toonde zich wel vette koeien van f3.70 tot f4.40 en BRUGGETJE GESLOOPT: UDEN/VOORSCHOTEN Voor 1.1 Voor schotenaren van de Leid- mg en voor hen uit de nieu- .4$ t Voorschotense wijk Noord- l fofland kwam de opheffing van ebrug onverwacht. Het heeft in k buurt nogal ivat beroering ge- (kt. Met name d>e in Leiden iidioest schoolgaande jeugd is door gedupeerd. Het betekent. vit zij nu helemaal moeten om- ittsen. via de Vink over de laayweg en de Churchilllaan ui mr de scholen in de Componis- mbuurt. a Voor de al wat oudere leerlin- en van het lyceum en de tech- iische school in Zuidwest, is dat teen onoverkomelijk bezwaar. ua lef ligt anders voor de lagere- chooljeugd. Veel moeders die itij ook graag van het bruggetje Ij ibruik maakten om in ZW te aan winkelensloeg de schv-ik m het hart. toen zij er aan w lachten dat hun kinderen de Irukke Churchilllaaji en de Vijf .1 feilaan over moesten fietsen. d I D« gevolgen zijn direct merkbaar ut worden, de prot. chr. Koningin nmaschool in Zuidwest kreeg deze eek maar liefst dertig bedankjes. flemaal van leerlingen uit Noord- iofland, die nu óf daar op het gloed- euwe veertien-klassige scholen I implex gaan, óf zich met de Voor- inotense schoolbus naar het dorps- mtrum laten rijden. Op dat lage- f-scholencomplex zijn namelijk al- en nog maar kleuter- en eerste en aai teede klassen, voor alle drie de „zui- in". Het schuift wel telkens een II trjaar op, maar een derde-klas- ir bijvoorbeeld uit Noord-Hofland, eeft daar nu niets aan. Hij of zij in met de bus naar een Voorscho- Dnse school in de dorpskern, nb: Ook de rooms-katholieke St. Fran- rad Bcusschool in Leiden Zuidwest, zag iéze week door de opheffing van het ruggetje 15 leerlingen vertrekken 111>t betreffende schoolhoofden zien J tee pupillen met lede ogen na. Net I is hun collega's in Noord-Hofland deze week bij elkaar tien nieuwe 231 «rlingen welkom mochten heten edeneren zy„Meer kinderen be ekent meer onderwijzers en grotere {{jj ogelykheden voor het onderwys- rogramma". In Noord-Hofland wordt druk J jebouwd. In de buurt van de iieuwe veertien-klassige school - Grijzen deze etage-woningen. (Foto LD/Holvast) d if LEIDEN Dinsdag werd het bruggetje dat de verbinding vormde tussen Leidseweg en Leiden Z.W. ge sloopt Niemand, noch de school hoofden. noch de ouders der leerlin gen. hebben officieel ooit enig be richt gehad dat dit gesloopt zou worden. Maandagmiddag om 2 uur werd het hoofd der Hammarskjöld- school opgebeld, dat de volgende dag deze brug niet meer te gebruiken zou zijn. De kinderen waren toen echter i.v.m. het tropenrooster al naar huis en konden niet meer be reikt worden. Ze stonden dus de vol gende dag voor een brug die er niet meer was. De kinderen van de r-k- scholen kregen een briefje mee dat het bruggetje de volgende dag zou worden opgeheven. Vete ouders heb ben hun kinderen van de ene op de andere dag in Voorschoten op school gedaan, maar de stadsbus rijdt maar tot volgend jaar. In Noord-Hofland is een school met de eerste twee klassen. Waar moeten onze kinderen op school9 Als ze in Zuidwest blijven, moeten ze omrijden via Haagweg en Churchill laan. Nu gaai aat nog wel, hoewel het voor de kleintjes nu al onmoge lijk is. wegens de drukte, maar als er sneeuw en giadheid optreedt van de winter, zie ik geen kans mijn óckryven dochter van 9 naar school te kry- gen. Volgens de gemeente is er een prima busverbinding, maar lijn 30 van Katwijk gaat niet naar Zuid west. Hoeveel leerlingen van de Leidse weg en Rijndijk bezochten de lagere schoten in Zuidwest en hoeveel leer lingen van Katwijk en omgeving be zoeken de Techn. School? Al deze kinderen dreigen de dupe te worden als de gemeente hiervoor niet een oplossing zoekt. Dat kan allemaal in deze moderne tijd. Leiden, mevrouw J g. y. d Doe- de Wit (Naschrift redactie LD: De gemeente Voorschoten ontkent dat de schoolbus op het traject Rijndyk- dorpskern, binnenkort uit de dienst wordt genomen. Enkele maan den geleden is er zelfs een tweede bus ingezet. Zij zullen hun dienst blijven vervullen zo lang er behoef te aan Is. dat betekent: tot kinderen van alle klassen terecht kunnen op de lagere school in Noord-Hofland. Dat zal over vier jaar het geval zyn.) noeg vlot de handel op Frankrijk nog niet zo best. dat na de devaluatie van de franc toch niet veel meer be talen wil. Door het grotere aanbod en de la gere aanbiedingen kreeg deze han del daardoor een stug verloop met lagere prijzen, waardoor ook de laat ste weidelammeren minder opbrach ten. Voor de vette schapen bleef de handel goed en prijshoudend en ook de fokschapen gingen weer grager van de hand. Notering: vette schapen van f95.- tot f 105 - en f 125.- Vette (zuig'lam meren van f 120.- tot f 135.- en f 155.-. Enkele zware exemplaren boven no tering tot f 160.-. Fokschapen van f 130.- tot f 150 - en f 165.-. Weide- lammeren van f 90.- tot f 105 - en f 115.-. In de afdeling varkens voor fok- en mestor ij een redelijke en Iets rui mere aanvoer. De onzekerheid van vorige week omtrent de ontwikkeling van de prijzen voor de slachtvarkens kon overwonnen worden, zodat het vertrouwen zich weer herstelde. De handel was daardoor redelijk en goed prijshoudend met weer iets hogere prijzen voor de biggen. Notering: Drachtige zeugen ven f 560,- tot f600- en f650-. Schrammen van f no - tot f120 - en f130 -. Biggen van f88 - tot f95 - en f 100.-. Ook de handel in slachtvarkens was bij een krap aanbod en een be hoorlijke vraag weer redelijk met goed gehandhaafde tot iets stijvere prijzen. Prijzen por kg leveod gewicht* Lichte slachtvarkens van plm f 2.58 tot f2.60. Licht slachtzeugen van plm. f 1 90 tot f2.-. De aanvoer van geiten bepekte zich tot de helft van het record-aantal van vorige week. De handel verliep daardoor ook redelijker met staande pryzen. Notering: van f».- tot f75.- en f 105.-. De heer H. van Meeuwen, hoofd van de „zwaar getroffen" Koningin Emmaschool, stemt zoals te begrij pen valt. van harte in met de hand tekeningen-actie die enkele bewoners van de Leidseweg hebben opgezet voor een pont op de plaats waar het bruggetje lag". „Iedereen die je spreekt, vindt het vreselijk dat het bruggetje is afge broken", zegt mevrouw H. C. Stey- ger, van wie het idee voor deze actie is uitgegaan. „We zijn nu aange wezen op die ene Spar-winkel in Hoord-Hofland, terwyl we altijd op het Vijf Meiplein gingen winkelen, waar je alles bij de hand had: sla gers. kruideniers, bakker enzovoort. Maar vooral de kinderen zijn gedu peerd. Het is levensgevaarlijk op de Churchilllaan met al die brommers op het fietspad. En iedere keer weg brengen kun je ze toch ook niet?" Waarom de kinderen dan niet in Voorschoten op school gedaan? De heer Van Meeuwen „Tja. ze zijn hier nu eenmaal gewend, en vooral als ze in de vijfde of zesde klas zit ten, kan de overgang naar een an dere school wel eens lastig zyn". Van een andere kant vernamen wy dat het laten varen van een pont op praktische bezwaren zal stui ten. Zo'n veerboot je (als er al één te vinden is die zuiver op de wal aansluit) ligt aan een ketting, en dat zou een hinderlijk obstakel zijn voor varende kranen e.d. Op het gemeentehuis van voorschoten maakt men er geen geheim van, dat men erg bly is met de terugkeer van Voorschotense kinderen in eigen boezem. Over een paar maanden weet men niet anders meer of het bruggetje is er nooit geweest, meent men daar. Binnen enkele jaren c men schat drieëneenhalf heeft Noord-Hofland een veel fraaiere verbinding met de zuidwesthoek van Leiden: voorjaar 1970 wil de provincie met de bouw van de Hoflandbrug starten, hoewel het plan voor het verlenen van een krediet nog niet eens in de Leidse gemeenteraad ter sprake is geweest De Hoflandbrug gaat de schakel vormen tussen de doorgetrokken Vijf Meilaan en de Tromplaan In Noord-Hofland, die ter hoogte van Griffioen loodrecht op de Leidse weg uitkomt. Evenwijdig met de Tromplaan. maar dan aan de an dere kant van Noord-Hofland, loopt de Piet Heynlaan die ongeveer bij .Onze fotograaf heeft (tit plaatje geschoten, staande in de nog niet voltooide Piet Heynlaan die een toegangsweg wordt voor Noord-Hofland. Daarvoor moet alleen nog het huis midden foto) gesloopt worden, dat aan de westelijke kant van de Leidse weg ligt. (Foto LD/Holvast) het Mobil-station op de Leidsestraat- weg aansluit. Wie nu Noord-Hofland binnen wil. kan dat alleen nog maar via de Tromplaan. Zoals één van de foto's j laat zien. is men echter druk doen- 1 de om ook de Piet Heynlaan klaar te maken. Er moet nog één huis als een laatste sta-in-de-weg worden ge sloopt. daarna is het een kwestie van een stuk bestratingswerk. Momenteel wonen er al zo'n 16<H) mensen in Noord-Hofland. Ruim 400 woningen zyn betrokken, maar in de meeste huizenblokken hangen nog geen gordynen voor de ramen. De werklieden lopen er nog in en uit. Als er een auto door de met kuilen bezaaide straten aankomt, is het tien tegen één een vrachtwagen: Voor schoten zet vaart achter Noord-Hof land. Noord-Hofland wordt een wijk van 2200 woningen (veel laag-, naast etage-bouw in huur- en koophuizen). Men streeft er naar de helft van leveren.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 3