Kitsch ruilen met kunst Cor van der Lugt Melsert overleden VenhcuSe koek Samenhang ongeval - rijexamenprestatie wordt onderzocht ROBBERT DE BAKKER KREEG LUMINEUS IDEE Aai* m - IK0R gaat meer doen met Woord voor Woord Gaudi's bouwsels nu „nationaal monumeiif Fries echtpaar zeventig jaar getrouwd a en gisteren zemen j de énige zeem. zonder X/llPflrl d'e ^S^okt kan worden en 7nrnpn V 11U U li hpctanri is tpnen uiacmiiiriplpr bestand is tegen wasmiddelen DONDERDAG 21 AUGUSTUS 1968 LEIDSCB DAGBLAD PAGINA 5 HAARLEM (GPD) Kitsch rui len tegen kunst. Dat was ihet lumi neuze idee van ex-Haarlemmer, Icunstscliilde. en graficus, de 27-ja rige Robbert de Bakker, waarvan honderden Groningers gretig hebben gebruik gemaakt en waarvan zij nog tot 28 augustus kunnen profiteren. De bedoeling van Robbert de Bakker, die thans in een veenkoloniehuisje in de Wildervanksterdallen woont, en nog 22 andere kunstenaars, is: de mensen er zich van bewust maken wat zy aan kitsch of kunst in huis hebben en ook: laten zien dat kunst helemaal niet duur hoeft te zyn en dat men er, bij wijze van spreken voor een appel en een ei aan kan komen. Dat kan bijna letterlijk wor den opgevat. Robbert zegt: „Ik heb wel prenten geruild tegen een zak aardappelen" Het ruilidee ontstond min of meer per ongeluk in zijn atelier in Wil- dorvank. Een Drentse agrariër kwam bii hem met het verzoek een schil derijtje van hertjes op de Drentse heide te laten restaureren. Waarom restaureren zo vroeg Robbert de Bakker, als voor het zelfde geld een grafiek te koop is. De transactie werd gesloten, in ruil voor de hertjes kreeg de agrariër een prent. Enige tijd later werd tijdens een bijeenkomst van beeldende kunste naars het besluit genomen om de ruilactie op grote schaal je gaaor uit roeren. De kunstenaars, ontevreden over het Nederlandse cultuurbeleid („Den Haag en wij praten op twee verschillende golflengten") wilden allang iets ondernemen. Zo had op 8 Juni een aantal van hen op de Groningse grote markt een ..boos- heidsvuur" gestookt van een aantal kunstwerken dat, bij het publiek wel veel verbazing en hilariteit verwekte, maar dat toch niet uitmondde In een positief resultaat. Robbert de Bakker: „In feite was die actie destructief en zinloos" vorder nog de provincie in en de weekmarkten van negen plaatsen be zoeken. We zullen ondermeer het Anjerfonds en de provincie om sub sidie vragen". Dit beantwoordt ook aan de op vatting van Geert Meijer: ,De actie gebeurt vanuit een politieke achter grond, een sociaal engagement. De kunstenaar moet een duidelijke func tie in de maatschappij hebben, hij moet niet in zijn atelier blijven zit ten. Ze moeten bijvoorbeeld betrok ken worden bij het ontwerpen en verfraaien van nieuwe woonwijken". Niet alleen grafiek willen de Gro ningse kunstenaars aan de man bren gen maar ook bijvoorbeeld beelden die zij op grote shcaal willen gaan produceren. Robbert de Bakker die in dit verband over het .nationale tuinkabouter project" spreekt ka bouters tegen „echte beelden" merkt hierover op: ..Waarom zou een beeld minder mooi zijn als er meer dan één exemplaar van bestaat?" Inspraak Subsidie Voor het ruilplaai was geld en een goede organisatie nodig. Daarom vormden kunstschilders Geert Meijer Olea Wiese en Robbert de Bakker een comité dat ondermeer contact opnam met de gemeente Groningen Deze gemeente nl. heeft een „pot voor experimenten" en zij stelde hieruit 2500 gulden beschikbaar voor bestrijding van de onkosten. Hiervan werden ongeveer 2000 prenten in offset gedrukt. 23kunstenaars na men aan het project deel. De actie 6loeg wel een beetje tot de ver bazing van de organisatoren ln als een bom. Het publiek stroomde vrij dagavond in groten getale toe. Ge heel of gedeelteliik ontkleedde zi geunerinnetjes. asbakjes, tuinkabou ters. sou veniers en andere onilarla werden enthousiast geruild. Zelfs een handelaar in kitsch kwam drie ïchilderijtjes ruilen. Overigens willen Robbert de Bak ker c.s. niemand ervan weerhouden .Jdtsch mooier te vinden dan de zo genoemde kunst". Geert Meijer: ..Het gaat erom dat de mensen zich de vraag stellen of 7e k;tsch hebben. Als wii een markt- verbetering willen, moeten we ons produkt ook eerst kritisch beschou- Robbert de Bakker en anderen wil len inspraak in het cultuurbeleid. Dat is ook een van de eisen die de Bond van Beeldende Kunstenaars (BBK) stelt. Het protest is gericht tegen de op volgens hen op winst bejag uitzijnde maatschappij d'ie te weinig aan de creatieve ontplooiing van zijn burgers denkt. Het protest gaat ook mede tegen de contra- prestatieregeling waarin ook Robbert de Bakker zit. Zijn opvatting hier over: „Ambtenaren kunnen zelfs c°nsuur toepassen op de kunstenaars die in aanmerking willen komen voor de contraprestatie". Robbert de Bakker en zijn colle ga's zijn ervan overtuigd de markt met hun acties niet te verknoeien, integendeel, door de kunst op zo groot mogelijke schaal te gaan ver spreiden en daarvoor zijn nieuwe initiatieven te verwachten kan de prijs laag worden en wordt een veel groter publiek bereikt dan nu het geval is. Publiek, dat zich nu 'misschien! beperkt tot kitsch. Er is in het verleden in de pro- j vincie Gronmgen al meer gedaan om de kunst onder ogen van het erote I publiek te brengen. Zoals ..Groningen - vier - hoog", een expositie in een I warenhuis, bezocht door t'enduizen- j den, en „beeld - en route". De kunst moet letterlijk de straat op. Robbert de Bakker: ..Er moeten niet alleen dingen in het centrum van een stad of dorp staan. Kinderen moeten er ook op kunnen spelen. Beelden moeten bij fabrieksuitgan- gen, waar eigenlijk veel mensen ko men, arbeiders eigenlijk, daar wer ken we tenslotte voor". Robbert de Bakker Weegschaal Hij en Robbert de Bakker willen eigenlijk niet eens zozeer het woord kunst „gebruiken". We bieden pro nkten aan van beeldende kunste naars. We zfjn dan blij als de weeg- ichaal ln ons voordeel doorslaat". „De verzamelde kitsch gooien we rtraks niet in de vuihwsbak maar gaan er nieuwe objecten van ma ken". zegt Robbert de Bakker. ,.Bü deze enkele inruilactie ln de stad Groningen blijft het niet. We gaan (ADVERTENTIE) ontbijt-tip voor morgen een paar plakjes Verkade Snijkoek met boter mmm... omdat het zo lekker is mals en kruidig Essm (Van onze correspondent). HAARLEM «GPD» De Stichting Wetenschappelijk Onderzoek Ver keersveiligheid bereidt een enquete voor naar de ..ongevallenhiïitorie" van groepen automobilisten die sterk verschillen in rij examen prestatie. In opdracht van het ministerie van Verkeer en Waterstaat wordt de eventuele samenhang nagegaan van de prestaties bij het rijexamen en later optredende ongevallen. De voor dit onderzoek noodzakelijke gegevens werden beschikbaar gesteld door het Centraal Bureau voor de Afgifte van Riivaardigheidsbewijzen «C.B.R.» in Den Haag. Het afgelopen jaar werd begonnen met vijf nieuwe onderzoe ken. te weten autogordels, auto's te water, analyse van de rij taak, ver keersveiligheid bij schemer en duis ternis en ziekenhuisregistratie, aldus meldt het jaarverslag 1968. Overigens, de S. W. O. V. klaagt er over. dat de medewerking van degenen, die al dan niet een auto gordel dragend bij ongevallen be trokken zijn geweest, is niet bijzon der groot. Ongeveer de helft van de aangeschrevenen blijkt, na her haalde verzoeken niet bereid ge gevens te verstrekken, ondanks de garantie, dat de individuele gege vens niet door anderen dan de on derzoekers wordt gebruikt. Van de minister van Sociale Za ken en Volksgezondheid was de op dracht gekomen om een statistisch onderzoek in te stellen naar de ernst en de plaats van verwondingen van auto-inzittenden, die bij ongevallen betrokken waren. Bij dit onderzoek zal worden nagegaan welk verband er bestaat tussen autogordels en de ernst van de verwondingen. De stichting constateert dan ook met een zekere teleurstelling, dat het wel 1972 zal worden alvorens een, statistisch gezien, voldoende aantal gegevens zijn binnengekomen om tot onderlinge vergelijking van ongeval len en hun afloop te kunnen over gaan. Inmiddels enqueteerde de .stichting reeds ruim 4.000 automobi listen naar het bezit en gebruik van autogordels, een ondprzoek dat langs de wegen plaatsvond. HILVERSUM «GPD) In samen werking met het Convent van Ker ken en het RKK gaat het IKOR op 24 en 31 aug. met het oog op de in terkerkelijke vredesweek van 21 tot 28 september twee uitzendingen voor kinderen wijden aan het bijbelboek Openbaringen van de apostel Johan nes. Deze twee uitzendingen onder gebracht in de serie Woord voor Woord, zullen deze keer in kleur worden uitgezonden. Aan deze actie wordt vastgeknoopt een teken-, knip- plak- en opstelwedstrijd voor kinde ren. ongeacht van welke leeftijd, die de visioenen van Johannes tot on derwerp heeft Aangezien het verbeelden van de openbaringen van Johannes geen ge makkelijke opgave is. mogen in dit geval ouders en familieleden, des- noods zelfs de buren, de kinderen I helpen met dit onderwerp. Inzendin- gen hiervoor worden ingewacht op j het IKOR. Borneolaan 27 in Hilver sum. Daar >s een week tijd voor uit getrokken: namelijk van 24 tot 30 augustus. Het IKOR hoopt in de toekomst meer te kunnen doen met de reac ties van kinderen op de serie Woord voor Woord. Tot op heden heeft men daarvoor geen tijd gehad, maar men heeft nu besloten om daar voortaan j tijd voor te gaan maken. De kinderen aldus dominee Koole, zitten nu een-1 maal vol mee vragen over alle be grippen als God. hemel. hel. nieuwe wereld enzovoorts. Men zal trachten in de uitzendingen reacties uit te lokken. MADRID (Reutei-) De belang rijkste werken van Antonio Gaudi, de Catalaanse ai-chitect wiens stre ven naar Vernieuwing van bouw kunst en vormgeving tot uitdrukking kwam in bizarre bouwsels, zijn dooi de Spaanse regering tot nationale monumenten verklaard. Tot de meest bekende projecten van Gaudi. die in 1926 stierf, be hoort de „Sagrada Familia" in Bar celona, met de bouw waarvan in 1882 werd begonnen en die nog steeds niet is voltooid. De kathedraal zal. wanneer zij met behulp van bijdra gen van particulieren kan worden afgebouwd, twaalf betonnen, open gewerkte torens tellen. In totaal zijn zeventien werken van Gaudi tot nationaal monument verklaard. WOUTERSWOUDE «GPD) De heer en mevrouw J. Bijlsma (89» en L. Bijlstra—Westra (90) uit Wou- terswoude, gemeente Dantumadeel, hebben maandag jl. het. feit her dacht dat zii zeventig jaar geleden ln het. huwelijk zijn getreden. Het echtpaar dat zeven kinderen kreeg, van wie er nog 5 in leven zijn. heeft totaal 69 klein- en achterkleinkin deren. Het echtpaar kreeg van Koningin Juliana een grote feesttaart en een gelukstelegram overhandigd. De Com missaris van de Koningin in Fries land, mr. LinthorstHoman stuurde eveneens een gelukstelegram. NEDERLAND 7.07 8.00 8.20 9.20 10.20 10.25 Pluimpje (NOS) Journaal (NOS) Portret van filmacteur Clark Gable (VPRO) Journaal (NOS) Tsjecho-Slowaküe. toen en nu, documentaire (VPRO) De tijdgeest, film (VPRO) Journaal (NOS) Voorlichtingsprogramma geschiedenis voor de serie „Bronnen van onze geschiedenis" en „Van Wilson tot Nixon" (NOS/NOT). NEDERLAND II 6.50 Pluimpje (NOS) 7.00 Journaal (NOS) 7.03 Scala, informatief programma (NOS) 7.30 De Flintstones. tekenfilm, in kleur (KRO) 8.00 Journaal (NOS) 8.20 Bonanza, tv-western, in kleur (KRO) 9.10 Brandpunt, actualiteitenrubriek (KRO) 9.35 Lisa della Casa, liederen en aria's, in kleur (KRO) 10.10 Journaal (NOS). Nu hier en daar de gedachte weer opkomt de lanterfantende jeugd naar werkkampen te stu ren, was het wel handig te zien hoe nazi-Duitsland dat voor de oorlog aanpakte. De tweede af levering over de Hitler-Jugend liet ons zien hoe de Duitse jeugd stormryp werd gemaakt. De jongens werden naar vakan tiekampen gestuurd, konden meevaren op oorlogsschepen, maakten militaire oefeningen mee. mochten zeilen op grote zeiljachten en motor rijden op Jeugdige leeftijd, en natuurlijk mochten ze ook slechtweermar- een houden, met regenjassen aan en een vlaggestok op de schouder, een merkwaardig vermaak dat blijkens de geïn terviewden die er nu op terug keken toch tot de „mooie tijd" werd gerekend. In de tussentijd kregen de Jongens en meisjes ook menig toespraakje te verwerken, waarin voortdurend gehamerd werd op het onrecht, dat Duits land was aangedaan bij het verdrag van Versailles, en over de rol van verschoppeling die Duitsland in de wereld vervul de. Zeer verduidelijkend waren vooral de fragmenten van pro pagandafilms, waarmee de toenmalige jeugd meer gevoel voor het heroïsche, dan voor de cinematografische kunst werd bijgebracht. Steeds weer werd de geldingsdrang gestimuleerd en aan de wens als volwasse nen behandeld te worden werd ten volle tegemoet gekomen, zo dat de oorlog, toen deze uitbrak. Juist voor die Hitler-Jugend geen enkel moreel probleem meer was: zü was een min of meer logische afsluiting van hun opvoeding. Niet minder dan acht miljoen leden van de Hit ler-Jugend hebben aan de oor log deelgenomen, was het niet als soldaat dan toch als rader tje in de oorlogsmachinerie. AVRO's Televizier had Jaap van der Zwan naar Praag ge stuurd om van daar naar hier te telefoneren, en mr. Hiltermann voerde een gesprek met prof. Dittrich, sinds de 21ste augus tus van vorig Jaar een goede bekende van de Nederlandse te levisiekijkers. die bevestigde dat de opstand van vorig jaar tegen de Russen was gericht. Het echte werk beelden uit Praag) zal later pas komen, gisteren kregen we alleen maar de beelden van de wielerkam pioenschappen uit Tsjecho-Slo- wakye overgeseind. Maar die waren ook al duidelijk genoeg voor de gemoedsstemming van de Tsjechen. De Russische ach- tervolgingsploeg had het zwaar te verduren van het publiek, maar desondanks «of juist daar door. wie kent de mysterieuze krachten in de sport?) werden de Russen wereldkampioen. Daar stonden ze op het hoogste podium. Ik was erg benieuwd of de Tsjechen ook zover zou den gaan om het Russische volkslied met een fluitconcert te begeleiden, maar de goede Barend Barendse zag. dat het fietsen afgelopen was en praat te ons bijtijds de ether uit N. 8. donderdag 21 augustus i, 402 m. Leger des Hells (gr.). 19.30 Kerkorgel- - O Ra- concert: klaas. muz. (opn.) 20.00 ket: gevar. progr. 22.20 Avondoverden- NCRV: 18.00 Tijd vrfl voor muziek rSLhn suSL.Ï,?.'' J2hLS vrije tijd: kAor.'.ang en I«n(are-or- crije tijdkoorzang keet. 18.30 Nws. 18.41 Act 19.00 Ste reo: Lichte grmuz. 19.15 Muz. van het ADVERTENTIE Gisteren ivas de jonge Franse zangeres Mireille Matthieu in ons land voor een concert in de Rot terdamse Doelen. Op de luchtha ven Zestienhoven kreeg zij een likse bos bloemen als een echt Hollands welkom. DEN HAAG «GPD» Dat met het overlijden op 87-jarige leeftijd van de gewezen toneeldirecteur, re gisseur en acteur Cor van der Lugt Melsert een man is heenge gaan. die een belangrijk brok Neder landse toneelhistorie heeft geschre ven en in Den Haag gedurende een lange reeks van jaren de leiding: haci in de Haagse Koninklijke Schouw burg is alleen nog maar aan de ou deren onder ons bekend. Toen Van der Lugt Melsert in 1938 de toenma lige residentie vexiiet om de direc tie van het eerste theater des lands, de stadsschouwburg in Amsterdam op zich te nemen, zou hij niet meer naar Den Haag terugkeren. Zo kwam er een einde aan een belangrijke Haagse toneelperiode, die zonder on derbreking een kwarteeuw had ge duurd. In dat tijdperk, dat met het begin van de eerste wereldoorlog begon (1914) en dat in 1938 eindigde, was er nog geen sprake van een overheids steun aan de kunst zoals wij die nu kennen. Het hofstad-toneel en zijn di rectie kregen als vaste bespelers van de Koninklijke Schouwburg, een zgn. subsidie dat. gemeten met de maat van tegenwoordig een „grijp-, stuiver" zou kunnen worden genoemd Toch slaagde Van der Lugt Melsert er in het ensemble dat onder zijn lei ding stond elk jaar opnieuw met een sluitend budget te laten werken. In zijn tijd was hy een var. de heel wei boren, school artistiek, maar tegelijk ook finan- zin gebezigd. Dat hij de kunst ver- nige directeuren (misschien wel de ceel verantwoordelijkheidsbesef, een eige toneelleider in ons land» rond combinatie van twee eigenschappen wiens naam zich geen financiële en die velen hem soms kwalijk schenen politieke sensaties, geen faillissemen- te nemen. Herhaaldelijk werd het ten of plotselinge debacles afspeel- 1 woord „zakenman", in een gesprek j den. tussen kunstenaars, over Van der I Hij was een man met een groot 1 Lugt Melsert in ietwat denigrerende Hij bezocht de toneel- in Amsterdam, terwijl hij tevens praktisch werkzaam was by de Nederlandsche Tooneel- vereeniging. In 1905 ging hij over naar het Rotterdamsch Tooneelge- zelschap in de Maasstad. De eerste wereldoorlog werd voor hem de kans zich onafhankelijk te maken en de directie op zich te nemen van een eigen gezelschap. Hy was toen. van 1914 af, reeds in Den Haag bij Eduard Verkade's „Die Haghespe- lers". Maar in 1917 stichtte hij „Het Hofstad-Tooneel". Het eerste jaar van dat nieuwe gezelschap speelde hy uitsluitend een Nederlands re pertoire. Als baanbreker voor een eigen Ne derlandse toneelschrijfkunst heeft hij ontzagwekkend veel gedaan; in de loop der jaren heeft hy een paar honderd Nederlandse stukken op de planken gezet, tal van toneelauteurs uit die jaren hebben hun eerste kansen aan hem te danken gehad. Van 1938 af kreeg Van der Lugt Melsert. de leiding opgedragen van het officiële theater in Amsterdam. Hij en zijn op handen gedragen echtgenote Annie van Ees. waren de eerste acteurs van hun eigen ensem ble. In een tweede „afdeling" van het gezelschap, vierden Fie Carel- sen en Louis Gimberg hun triom fen Cor van der Lugt Melsert had een ingeboren afkeer van alles wat op stond naast publieke successen en het toneel naar pathos of melo kasstukken ook met voor zyn tijd zweemde. Hy vocht onafgebro- belangwekkende toneelgebeurtenissen i ken voor natuurlijkheid op de plan voor de dag te komen, scheen aan ken. dit soort critici te ontgaan. Zyn r egie-styl was bewust-een- Cor van der Lugt Melsert werd in voudig. zelden groots, nooit ce- Rotterdam op de vierde juli 1882 ge- rebraal, doch een vakkundig gefun- deerd naturalisme, waarvoor de zo vaak door hem gebruikte woorden byna symbolisch werden: „De zaal is de vierde wand, let niet op de zaal. beweeg je zoals je je in een kamer beweegt, spreek zoals je in een kamer spreekt". Zyn regie ken merkte zich door sfeer en eerlijke menselijkheid. Het gesproken woord was voor hem belangrijk, het had z'n volle aandacht. Wat zijn persoon lijke spelstijl betreft, ook daarin voelde men zyn afkeer van alle on stuimigheid. pathos en rhetoriek. Door de bescheiden omvang van zijn stem werd hy gedwongen tot een transponeren van alle uiterlijke kracht tot innerlijke gespannenheid en hij bereikte daarin fascinerende en ontroerende hoogtepunten. Wat bij een ander een manque" had kunnen worden werd op deze wyr bij hem: een verdienste. Naast hem zag men telkens weer zijn jonge, charmante vrouw Annie van Ees op de planken. Zij vormden in die jaren een briljant toneelpaar Tot de voornaamste rollen die de acteur Cor van der Lugt speelde be hoorden o.m. Willem van Bijlevoor- de in Jan Fabricius „Eenzaam", „Die" in Adrejeffs „De man die de klappen krygt". Philips II. koning van Spanje uit Brückner's „Eilsa- beth van Engeland", graaf von Pahlen In Alfred Neumann's „De patriot", koning Magnus in G. B. Shaw's „De Keizer van Amerika", de man in Louis Verneull's „Monsieur Lamberthier", de schipper in Jan de Hartog's „Schipper naast God" en Ryers in „De zondaar" van J H. Penning. BEN VAN EYSSELSTEYN. 23.55-24.00 Hilversum II, 298 m AVRO: 18.0 Nws. 18.11 Radiojowrn. 18.25 Stereo: Dis-SonantJee. 19.30 dichtbij. 19.45 Centr. C<x>mlttee In Can terbury: verslag van de Jaarlijkse zit ting van het centrale comité van de Wereldraad van Kerken. 19.53 Memo: bespreking van pas verschenen theolo gische en aanverwante litera tuur. AVRO: 20.05 La belle Elaine: progr. rond de zangeres Elaine Del- man. 20.30 Stereo: Radio kameror kest en sol.; klass muz. 22.00 Zo goed als nieuws: berichten van toen en fei ten van nu. 22.30 Nws. ■22.40 Radlo- Journ. 22.55 Stereo: kamermuz. vanaf de 17e eeuw tot heden (opn). 23 55- 24 O Nws. Voor vrijdag 22 augustus Hilversum I.. 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Badlnerte: semi-klass. muz. (gr.). (7.30 Nws., 7.32 Act.; 7.50 Over weging; 8 00 Nws.) 8.30 Nws. 8.32 Vakantletlps 8.45 Voor de hulsvrouw. <9.00-9.10 Gymn voor de hulsvr.). 9.35 Waterst. 9 40 Nieuwe aarde: gods dienstige kroniek 10.00 Stereo Au bade: klass en modern, muz. (gr). 11.00 Nws 1102 Voor de zieken. 11.55 Med. 12.00 Van twaalf tot twee: gevar. progr. (12.22 Wij van het land); 12 26 Med. t.b.v. land- en tulnb.; 12.30 Nws.; 12 41 Act.; 13.00 Raden maar 14.00 De Dienstweigeraar, hoorspel. TROS- 15.00 Licht gevar pl.progr 16.00 Nws 16.02 Stereo: Iene Miene Muze nws over underground en westcoast music. 16.30 Fllmkronlek. 17.00 Sportkompas. 17 45 Act. Hilversum II. 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.20 Stereo: lichte gr muz. 8 00 Nws 8.11 Radlojourn. 8.20 Stereo: lichte gT.muz. (8.30-8.33 De groente man) 8.50 Morgenwijding N.O.S: 9.00 Stereo Berlioz ln woord en muz. AVRO: 10 00 Voor de kleuters 10.10 Arbeldsvit.: populair verz.pl.program ma. (11.00-11.02 Nws.). 11.30 Kerkor gelconcert: klass. en seml-klass. muz. 11.55 Beursber N O S 12.00 12 00 Blik op de wereld een populair progr. over ontwikkelingshulp, 12.30 Over- heidsvoorl Leven en werken waar ruimte ls. Samenstelling en presen tatie: Thon Rues 12.40 Stereo: lichte gr muz 12.50 Recht en slecht, praatje. 13.00 Nws VARA 13.11 Act 13.20 Stereo: klass muz. (gr.). 14 15 Stereo: Klass. muz. (gr N.O.S. 1430 Stereo: Mod kamermuz. (opn.). 15.10 Stereo: licht vocaal ensemble (gr). 15.20 Ra- do-rama een veertiendaags mlnl-ma- gazlne 15.50 Spelen met taal. VPRO- 16.00 Nws. 16.02 Thuis: progr. voor thuiszittenden. 16.45 Omroeporkest en sol klass. muz. 17.40 Inf achter gronden en commentaar. 17.55 Med. Hilversum III, 240 m. en FM. VARA: 9.00 Nws 9 02 De Eddv Becker Show (10.00 Nws) N.O.S: 11.00 Nws 11.03 Fellx Meurders. VPRO: 12.00 Nws 12.03 Top-30 (13 00 Nws TROS. 14 00 Nws 14 03 Lynx (of Los). AVRO: 15 00 Nw&. 15.03 Muz Boetiek. (16.00 Nws) 17 00 Nws. 17.02 Radlojourn. 17 05- 18 00 Zingende Bougie: gevar. pl.pro- gramma voor automobilisten.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 5