Plan-Witte Singel: f 22 miljoen Groenoord vol van de Leidato DEMPING TREKVLIET BEGINT IN OKTOBER Parkeer- nota: Naar avondscholen- gemeenschap Leiden Rijnstreek wandeltochten Jong paar sliep afgelopen nacht in politiebureau Samenvoeging van bestaande Folkgroup in jongerenmis Alles wel aan hoard van Henry Dunant DONDERDAG 21 AUGUSTUS 1968 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA S HouDayi INN PIESMAN WE6 [lauw?. &RVJO fcALGEW. TlETtRS \C KfcSvC tou^^L LEIDEN Uiterlijk 1 oktober moet worden begonnen met de vijftien maanden durende werk zaamheden voor het dempen van de Trekvliet van de Haagbrug tot voorbij de Groenhovenstraat, sloopwerkzaamheden nabij de Haagbrug, rioleringswerken en het maken van een weg op de gedempte Trekvliet. De kosten zijn geraamd op 2.950.000. Het voorstel om met dit werk te beginnen, maakt deel uit van een voorstel van burgemeester en wethouders aan de raad om zich te verenigen met het tot stand brengen van een complex van samenhangende wegverbindingen in het ivestelijk stadsdeel mede met het oog op het bouwplan van de Leidse Universiteit aan de Witte Singel. De kosten zijn in totaal geraamd op f 22 miljoen. Nu het zich laat aanzien, dat het Korte Vlietkanaal in de loop van 1971 in gebruik kan worden genomen, ial tevens voortgang moeten worden gemaakt met de verdere uitvoering van het wegenplan, voor zover dit be trekking heeft op het westelijke stadsdeel. Een spoedige totstandko ming van de geprojecteerde verkeers wegen in dit stadsdeel is mede nood zakelijk, omdat in het door de univer- zlteit nagestreefde voorbereidings- en bouwschema voor het Witte Singel plan het begin van de bouwkundige werkzaamheden is gesteld op uiterlijk 1 januari 1971, terwijl de voltooiing van de eerste bouwfase is gedacht in 1975. Dit brengt mede, dat de ge meente tijdig al die wegverbindingen dient te verwezenlijken, die nodig zijn toot de ontsluiting van het bouw terrein en voor een goede verkeers afwikkeling in de omgeving. Voorts zullen voldoende wegverbindingen tot stand moeten komen tussen de terrei nen der universiteit in het Morskwar- tier (B-faculteiten) en het terrein tan de Witte Singel (A-faculteiten). Wat moet gebeuren De directeur van gemeentewerken heeft een overzicht verstrekt van de werken, die tot 1975 in het westelijke1 itadsgedeelte tot uitvoering zullen moeten komen in het kader van de universitaire bouwplannen, t Aanleg van een weg langs het Witte-Singelterrein door demping van de Trekvliet (Rijn. en Schie- kade), die deel zal uitmaken van het overeenkomstig het wegenplan 1961 te maken ringwegenstelsel om de binnenstad (Kosten f 7.100.0001. Vaste brug over het Galgewater bij de v.m. Zeevaartschool (f 2.600.000» Vaste brug over de Vliet tussen de Jan van Goyenkade en de Schel penkade f 1.050.000 I Verbreding Morssingel tussen Morsweg en Plesmanviaduct in aansluiting op de zoeven genoemde brug (f520.000» 9 Aansluiting en verbreding van het Galgewater (straat) na deze brug f650.000). I Aansluiting wegverbinding tussen gedempte Trekvliet en Witte Sin gel reconstructie Groenhoven- straat f 390.000 Reconstructie van de aansluiting var: de Morsweg op de ringweg j (f260.000». I Reconstructie van de aansluiting van de Haagweg op de ringweg (1.300.000». I Wegverbinding tussen Schelpen kade en Koninginnelaar. als voort zetting in zuidelijke richting van de ringweg (f910.000». Wegverbinding tussen Roosevelt- straat en Potgieterlaan weg langs westzijde spoorbaan Leiden- Woerden» (f520.000». Brug over de Rijn tussen Chur- chilllaan en Dr. Lelylaan f2.500.000» I Werverbinding tussen Dr. Lelylaan en Plesmanweg f 2.000.000 Reconstructie Koninginnelaan (f900.000) Vaste brug over de Witte Singel ter hoogte van het Paterstraatje, als verbinding van het univ. com plex Witte Singel met de binnen stad (f500.000». Fietstun'nel onder gedempte Trek vliet, ter hoogte van het univer sitaire complex Witte Singel (f800.000). Spoorbaan omhoog Naast deze werken maken nog twee objecten deel uit van het totaal der nodige voorzieningen in het westelijke •Udsdeel, t.w. de afbouw van de Ples manweg en het omhoog brengen van de spoorbaan LeidenWoerden. Voor het nog aan te leggen gedeelte van de Plesmanweg, tussen de Vondellaan en de Haagse Schouwweg is reeds een krediet van f2.439.825,beschikbaar festeld, dat nog niet de vereiste goed keuring van Gedeputeerde Staten heeft verkregen. Voorts heeft de raad een Inmiddels goedgekeurd voorberei dingskrediet van f 288.400 beschikbaar festeld voor het omhoog brengen van een gedeelte van de spoorbaan Lei den—Woerden. Dit werk. waarvan de kosten worden geraamd op f 12.000.000 'ormt eveneens een belangrijk ele ment in het totaal der nodige voor- leningen. Er bestaat nog geen ze kerheid over de kostenverdeling tus- 5en de gemeente en de Nederlandse Spoorwegen. De universiteit heeft toegezegd haai- bijdrage van f 2.553.900 in de kos ten vroegtijdig te zullen voldoen. Voorts merken B. en W. op, dat het bedrag van 22 miljoen gulden in on geveer zes Jaar zal worden verwerkt, t.w. in het eerste jaar circa f3.000.000 en in elk der volgende vijf jaar circa f 4.000.000 Trekvlietdeinping Als eerste onderdeel van de werken moet aan de orde komen de demping van de Trekvliet (Rijn. en Schie- kade». Het Hoogheemraadschap van Rijnland heeft tegen deze demping in beginsel geen bezwaar, omdat het Korte Vlietkanaal door zijn doorstro mingscapaciteit ruimschoots compen satie biedt.. Een spoedige uitvoering van de demping van het gedeelte van de Trekvliet, dat is gelegen tussen de Haagbrug en het zuidelijk deel van de Groenhovenstraat. is in het bijzonder van belang in verband met het door de universiteit nagestreefde voorbe reidings- en bouwschema voor het Witte-Singelplan. Vóór dit tijdstip zullen door de gemeente die civiel technische werken tot stand moeten worden gebracht, die voor de uitvoe ring van het universitaire bouwplan nodig zyn en waartoe behoren een werkterrein op de gedempte Trek vliet en een vervangende autoverbin ding voor een deel van de Witte Sin gel. De Trekvliet. nu nog een wa ter langs de Rijn- en Schiekade. wordt een verkeersweg. In okto ber beginnen de dempingswerk zaamheden. (Foto LD/Holvast) Moskou verwerpt nota - De Rus sische ambassade in Peking heeft geweigerd de Chinese protestnota over de Chinees-Russische grensin cidenten in ontvangst te nemen, zo heeft gisteren de Russische verte genwoordiging in de Chinese hoofd stad te kennen gegeven. Soedan breekt met Roemenie Soedan heeft gisteren besloten de diplomatieke betrekkingen met Roe menie te verbreken nu Roemenie en Israel hun wederzijdse diplomatieke vertegenwoordigingen tot ambassa des hebben verheven. Een schets van de verkeers objecten, waarvoor thans gelden 1 worden gevraagd. In zwart zijn deze weggedeelten op de tekening aangegeven. Spoorbanen zijn j grijs getekend, water gegolfd. De j wegen zijn op gelijke breedte ge tekend. zodat bv Rijksweg 44 even breed lijkt als het Noord- einde. hetgeen in werkelijkheid uiteraard niet het geval is. Vanavond hearing en 1 september in gemeenteraad LEIDEN Burgemeester en wethouders stellen in de maan- dag 1 september om half acht te houden vergadering van de ge meenteraad de in juni uitgestel de parkeernota opnieuw aan de orde. Tevens zal de reeds gepu bliceerde informatieve nota over de samenhang van de nota met i het wegenplan en saneringsplan van 1961 in behandeling komen. De behandeling in de raad van I de parkeefrnota werd op verzoek van raadsleden uitgesteld om de burgerij beter kennis te kunnen laten nemen en te laten meepra ten over deze zaak. De nota is te koop aangeboden, van welke ge legenheid weinig gebruik is ge maakt. Vanavond wordt de hearing ge houden (om 8 uur in de Stadsge hoorzaal), die het gemeentebe stuur openbaar gehoor" noemt en die een gesprek over de par keersituatie moet warden. Verte genwoordigers van belangengroe peringen zullen aan het ivoord komen. Enkele belangstellende organisaties hebben direct na de verschijning gereageerd op de nota, o.a. het comité Leefbaar Leiden en een groep van burgers, die tot een maatschappij voor stadsherstel wil komen. De Ka mer van Koophandel voor Rijn land heeft toegezegd ovetr de zaak haar mening te zullen zeg gen. In een interview in het LD hebben voorzitter en secretaris, vooruitlopend hierop, al iets ge zegd. Voorts hebben wij in de al gelopen periode gepubliceerd wel ke meningen er in Leiden leven over de binnenstad in het alge meen en de parkeersituatie in het bijzonder. LEIDEN De organisatoren van de achtste Leidato-huis- houdshow van 30 augustus tot en met 7 september laten geen vierkante meter van de tachtig bij honderd meter grote Groen- oordhal onbezet. Zij hebben de ruimte verkocht voor 155 zaken- stands van 136 ondernemingen (94 uit Leiden en 42 uit binnen- en buitenland) en voor een deel ter beschikking gesteld aan twaalf sportverenigingen. Rode Kruis en Veilig Verkeer. Burgemeester mr. G. C. vjd. Wil ligen zal de tentoonstelling volgende week zaterdagochtend om half elf openen. Van het parkeerterrein vlie gen dan 5000 postduiven omhoog De tentoonstelling op de twee zaterda gen geopend van 11 tot 5 en van 7 tot 10 30 uur en op de overige dagen (ook op de zondagen» van 1 tot 5 en van 7 tot 10.30 uur. Alle ouders van de op de openings dag geboren kinderen, in het Leidato- gebied die een kaartje sturen, krijgen 'n bloemenhulde van de organisatoren In samenwerking met de bloemen veiling van Roelofarendsveen. Bloe- men vragen ook de aandacht bij de entree: er komt een 125 m2 groot bloementapyt met een rotswand en aquaria, o.a een zee-aquarium, van De Natuurvriend uit Leiden Behalve een .show van modefUteen zün er elke dag attracties op de beurs en treden artiesten op Zon dag organiseert AV Holland cle Lei- d a to-loop over 5 km. Huisvrouwen die maandag 1 september een zelf gebakken taart brengen (kosten wor den vergoed», kunnen een prijs win nen. Het gebak wordt gebruikt voor de bejaardenmiddag op dinsdag. „Krassen van dagen" zullen een op treden kunnen bijwonen van Bert van Dongen en Rien van Nunen, die ,,'n zonnetje mee naar Leiden bren gen". Woensdagmiddag komt de jeugd aan de beurt met een hinder nisrace op skippyballen op het par keerterrein. Wat de artiesten betreft, op de eerste zaterdag komt Andre van Duin, op de eerste zondag de Three Jacksons. maandag Ben Cramer, dinsdag Rita Corita, woens dag het Cocktail-trio. donderdag W* ly en Willeke Alberti, vrijdag John ny Kraaykamp. de tweede, zaterdag Johnny Jordaan en de tweede zon dag als besluit Conny Vink. De werkzaamheden van de orga nisatie zijn zó toegenomen, dat er een Leidato-kantoor is gekomen aan de Haarlemmerstraat 281, dat het gehele Jaar zal worden gebruikt. LEIDEN Op zaterdag 30 en zondag 31 augustus a.s. zullen on der auspiciën van de wandelkring Leiden voor de twaalfde maal in successie de nationale Rijnstreekwan- I deltochten worden gehouden over de afstanden van 5, 10, 15 en 25 km. De starttijden zijn op zaterdag 30 augustus van 1 tot 3 uur en op zon dag 31 augustus van 10 tot 12.30 uur met als startplaats het paro- -j chiehuls „De Drie Eentjes" Zoeter- woude. Alle parcoursen leiden de wandelaars j door het fraaie Rijnlandse polder landschap en liggen ver van de druk ke wegen. De inschrijfadressen zijn: Oosterstraat la. Leiden, Irislaan 171 Oegstgeest, Eikelaan 53, Alphen a.d. Rijn en Clusiusweg 26 Noord- wijk. Voorts kan nog worden inge schreven in het Parochiehuis. Ter hoogte van het Pater straatje komt een vaste brug als verbinding over de Witte Singel tussen universiteitscomplex en binnenstad. Nu ligt er deze rus tieke wandelbrug. (Foto LD/Holvast) LEIDEN Het jonge Leid se echtpaar, dat na inwo- ningsmoeilijkheden op straat kwam en na enkele nachten ook bij het politiebureau geen onderdak meer kreeg en toen twee nachten in de Korenbeurs in de open lucht sliep, heeft afgelopen nacht het bed weer opgemaakt in twee cellen van het politie bureau. De politie stelde de deur open in opdracht van de burgemeesterHoe het de komende nacht zal gaan, wist men vanochtend bij de politie nog niet. LEIDEN Zaterdagavond wordt de serie jóngerenmissien in de Harte- j brugkerk voortgezet. De 54ste heeft in verband met de nieuwe start een apart tintje De Haarlemse folkgroup The Triangle zal het muzikale ge deelte verzorgen. Verder wordt de mis verzorgd door de gespreksgroep van Wim de Grood. In samenwer king met de celebrant, pater C. van Vliet van het Bonaventuracolle- ge, is het thema „Ik heb geen zin I om op te staan" gekozen. LEIDEN Besprekingen zijn gaan. de om de gemeentelijke avondschool voor mavo met de Leidse avond-hb> en de r.-k. school voor mavo samen te voegen tot een door een stichting te beheren avond-scholengemeen schap voor atheneum, havo en mavo. Dit delen burgemeester en wethou ders mee in een voorstel aan de raad om aan de regionale commissie van het Centraal orgaan voor het ge meentelijk voortgezet onderwijs geen bezwaren en opmerkingen kenbaar te maken ten aanzien van het voorstel voor het scholenplan 1972, 1973 en 1974. In het ontwerp-voorstel zijn voor Leiden opgenomen: school voor hoger economisch en administratief onder wijs. hogere technische school, avond scholengemeenschap voor atheneum. havo eni mavo. middelbare school voor opleiding toeristisch personeel,! middelbare school voor opleiding groepsleiders vrijetijdsbesteding en hogere programmeerschool. B. en W. stellen voor medewerking te verlenen aan het bestuur van de Vereniging voor christelijk onderwijs voor de aanschaffing van meubilairen leer- en hulpmiddelen voor het vak handenarbeid ten behoeve van de la gere school Noordeinde 3. Het college heeft een voordracht aangeboden voor de benoeming van curatoren voor het stedelijk gymna sium wegens periodieke aftreding van prof. dr. W. den Boer en prof dr. E. den Tex. De voordrachten luiden: 1. prof. dr. Den Boer. 2. prof. dr. M. de Jonge en 1. prof. dr. Den Tex en dr. G. J. van den Berg. LEIDEN Uit Bergen op Zoom komt de volgende bladzijde uit het logboek van de ,J. Henry Du nant", het rodekruisschip, dat met ruim zeventig langdurig zie ken uit Leiden en wijde omge ving een reis maakt over de Ne derlandse wateren. De dag was pas begonnen of het vertreksein voor een lange tocht wend in Hellevoetsluis gegeven. Het brede water en de Deltawerken brachten onze gasten in vervoering? zo iets moois. Onder leiding van de gast vrouw werd een hersengymnastiek gehouden Donderdag is de finale tussen zaal 1 en zaal 2. Ook een lot to onder leiding van een broeder was een succes. Er wordt zo intens meegedaan Een pluim op de muts van de kok is ook verdiend. In Bergen op Zoom wachtte een traktatie: het tamboer- en jacht- korps De Artilleristen van de artil lerie gaf op de kade een show ten beste, die onze gasten in verrukking bracht. Een bui regen dreigde cte show in het water te laten vallen. Kapelaan Sibbelink verzorgde met een welgemeend woord de a vond- sluiting en spoedig was ieder m droomland.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 3