Praa#me< Protest van Longo en 16 Russische intelectuelen V.N. verdagen het debat over Noord-Ierland Jordanië heeft belang bij open - bruggen - poli Hek" Politie in „Invasie bedreigt toekomst communisme stenen bekogeld Maan verder weg dan men dacht „VN meten met twee maten" Onafhankelijke kandidaat Giri president India ISRAËL LAAT VRIJ VERKEER TOE OVER DE JORDAAN Drie groepen, voor wie bidden een last is Wereldraad over Amerika - Cuba en Miden - Oosten PAGINA 2 LETDSCH DAGBLAD DONDERDAG 21 AUGUSTU8 lty 55 (Van onze speciale verslaggeefster. An Saiomonson) PRAAG <GPD) Gisteravond kon men in de binnenstad van Praag gevoeglijk van een volksoproer spreken. Het Wenceslausplein en de daarop uitkomende Naprikope moesten door de politie en het| volksleger worden afgegrendeld nadat tienduizenden demonstran ten steeds opnieuw het monument van Koning Wenceslaus hadden bestormd. Pantserwagens patrouil leerden bij tientallen door de stra ten. Met gummiknuppels en wa terkanonnen eerst, met traangas en geweersalvo's later, werd de menigte uit el kaai- gejaagd. Vanaf half tien 's avonds werd ei bijna onophoudelijk geschoten. men moest voortdurend in dekking gaan, maar als het even rustig was trok de jeugd weer op in de richting van het Wenceslaus-plein Het tram- en autoverkeer was toen al helemaal ontwricht. De stop lichten waren op knipperend oran je geschakeld. Had men 's middags bij het zien van de overvalwagens nog „Gestapo, Gestapo" geroepen, 's avonds werd men duidelijker. Het „viva Doebtsek" was niet van de luoht en daar tussendoor een langgerekt „hoesaaak, Hoesaaak", met zo'n gruwelijke dreiging, dat men de keel al kon horen rochelen Op verscheidene plaatsen is door het schieten brand ontstaan, onder andere een op Naprikope, die grote afmetingen aannam, omdat de brandweer niet snel genoeg door de propvolle straten kon ko men. Ambulance-wagens reden urenlang in vliegende vaart af en aan. Arrestaties werden aan de lopende band verricht. Opvallend is dat het vuile werk doen de politie ls opgeknapt en dat het volksleger alleen is gebruikt om de straten af te zetten. Russische eenheden hebben niet ingegrepen al stonden ze al 48 uur rondom de stad paraat. Bij de aanvoer van nieuwe Tsjechoslowaakse eenheden werden de open vrachtwagens door de razende menigte met stenen en verkeersborden bekogeld, zodat de soldaten plat in de bak moesten liggen. Overal hoorde men glas en metaal op de straat te pletter slaan. Tegen elf uur waxen alle hoofdstraten afgezet en scheen men de zaak weer in de hand te hebben. In de binnenstad bleef de hele nacht de zoete walm van traangas hangen. MOSKOU. ROME, BERLIJN, AMSTERDAM (Reuter. AP, ANPi Zestien leden van de dissiden te gemeenschap van intellectu elen in Moskou hebben gisteren de invasie van Tsjecho-Slowakije door de landen van het War schaupact veroordeeld. Deze in vasie werd een bedreiging van de toekomst van het communisme genoemd. In een schriftelijke ver klaring, die aan de vooravond van de eerste „verjaardag" van deze invasie aan de Westelijke pers ter hand werd gesteld, her halen de 16 intellectuelen hun verzet tegen deze tragische ge beurtenis. Tot de ondertekenaars behoort o.a. de 46-jarige historicus Jakir, z oon van een generaal die in 1937 tijdens de Stalinistische zuiveringen werd geëxecuteerd. Jakir is de onofficiële leider van de dissidente groep sinds ex-generaal-majoor Grigorenki be gin van dit jaar in Tasjkent werd gearresteerd. Verder maken van deze groep deel uit: de vrouw van generaal Grigo- renko. de econoom Krasin en de dichteres Natalia Gorbanewskaja. die kort na de invasie deelnam aan een demonstratie op het Rode Plein in Moskou. Ook de leider van de grootste com munistische partij in het Westen heeft, gisteravond, de invasie van Tsjecho-Slowakije opnieuw veroor deeld en de Sowjetrussische bewerin gen getart dat de Sowjet-Unie de communistische zaken in de gehele wereld in handen heeft. In een artikel van 5000 woorden gaf Longo, secretaris-generaal van de Italiaanse communistische partil (PCI), openlijk zijn afkeuring te Pankow geeft Bonn de schuld In tegenstelling met het boven staande heeft het blad van de Oost- duitse communistische partij „Neues Deutschland" gisteren de in- kennen over de miiltaire interventie vasie van Tsjecho-Slowakije verleden van de vijf Warschaupactlanden in i jaar augustus, opnieuw gerechtvaar - Tsjecho-Slowakije, een jaar geleden, j digd en gezegd dat deze „noodzake- De 69-jarige Longo veroordeelt de i lijk was tengevolge van de activitei- WASHINGTON (AFP> De af stand tussen de aarde en de maan is veertig meter groter dan men tot nu toe meende- Dat is gebleken uit metingen met behulp van laserstralen en de reflectoren, die Armstrong en Aldrin op de maan hebben achterge laten. De metingen zijn verricht door het observatorium MsDonald van de Universiteit van Texas. De afstand is thans tot op vier meter nauwkeurig bepaald. In de toekomst hoopt men met dit soort metingen de afstand tot op 15 centimeter nauwkeurig te kunnen vaststellen. In dat geval zou den de afwijkingen irn de baan vap de maan ook nauwkeurig kunnen worden vastgesteld evenals de „drift der continenten" op aarde, een uit eendrijven waarover nog steeds geen nauwkeurige gegevens bekend zijn. Russische theorieën, waarin voor Moskou het recht opgeëist wordt zich te mengen in de zaken van an dere communistische landen die vol gens Moskou „alleen maar beperk te soevereiniteit zouden genieten" „Wij zijn van mening dat de on afhankelijkheid en soevereiniteit van elke partij en elk land geërbi-e- digd moeten worden", aldus Longo, „hetgeen zowel van toepassing is op Tsjecho-Slowakije als op China, Cu ba en Roemenië". TEL AVIV (AFPt De Israëli sche minister van Buitenlandse Za ken, Abba Eban, heeft in een nota aan secretaris-generaal Thant de Ver. Naties beschuldigd van het me ten met twee maten en zich onver schillig te tonen voor het lot van de Joden in Irak. „die met uitroeiing worden bedreigd". Daarentegen zijn volgens Eban de VN wél gevoelig voor het lot van de Arabieren in de door Israël bezette gebieden „die door geen enkel gevaar worden be dreigd". Eban ontkent ten stelligste de be schuldigingen van Bagdad, volgens welke de Joden, die betrokken zijn i-n het nieuwe proces in Irak, voor Israël gespioneerd hebben. ton van contra-revolutionaire krach ten onder aanvoering van West- Duitsland". „Op 21 augustus 1968 werd het im perialisme een zware slag toege bracht", aldus dit blad. „Door de broe derlijke hulp van vijf communistische staten werd de poging Tsjecho-Slo wakije los te breken uit de commu nistische gemeenschap verijdeld." In het artikel wordt West-Duits- land èen „voorrijder van de Ameri kaanse contra-revolutionaire strate gie in Europa" genoemd. West- Duitsland heeft zijn imperialistische en agressieve plannen niet opgege ven, aldus Neues Deutschland." Het blad geeft een overzicht van wat het noemt de Wastduitse sche ma's, die ten doel hadden Tsjecho- Slowakije in het Westelijke kamp te brengen. Herdenking in Amsterdam Een jonge vrouw huilde gister avond dikke tranen, toen het Tsjechoslowaakse volkslied werd ge speeld tijdens een bijeenkomst van Tsjechen en Slowaken in het ge bouw van de Doopsgezinde gemeen te aan het Singel in Amsterdam, ter herdenking van de bezetting van hun land. De Tsjechoslowaakse leraar C. Grandtner, die vorig jaar uit zijn land was gevlucht, zei o.m.: „Wie heeft het w it - blauwe -rode dundoek doen verkleuren en het doordrenkt met het rode bloed van martelaars? Wie heeft niets ontziend en onbarm hartig de zware hamer en sakkei in de handen van mijn vo'lk gedrukt om het te laten ploeteren voor iemand, tegen wie het ook nog „broer" moet zeggen? Zelfs hier in dit vrije en gastvrije land zien wij de vuile handen op ons afkomen en zelfs hier proberen ze onder allerlei voorwendselen tweedracht en ver deeldheid te zaaien tussen oud en nieuw, tussen Tsjechen en Slowaken, tussen Lutheranen en rooms-katho- lieken. Landgenoten, laten wij op deze gedenkwaardige trieste dag der schande ons bewust zijn van één ding, namelijk dat wfj slechts één gemeenschappelijke vijand hebben, die ons tot vluchtelingen gemaakt heeft." Terwijl traangasgranaten van de politie gisteravond in Praag explodeerden, sleepten jonge inwoners van de Tsjechi sche hoofdstad materiaal aan voor een barricade. De Tsjechische arts dr. M. Kabe- la uit Leiden deed een voorstel een brief te versturen aan het bestuur van het Internationale Verbond van vrfje vakverenigingen om de els van het verbond te ondersteunen voor vrije verkiezingen in Tsjecho-Slowa kije, onder toezicht van de Verenig de Naties. Na afloop van de bijeen komst formeerde zich een stoet van ongeveer tweehonderd personen voor een stille optocht naar het Mu- i seumplein. (ADVERTENTIE) NIEUW DELHI (AFP. Reuter) De 75-jarige onafhankelijke kandi daat V. V. Giri is gisteren tot presi dent van India gekozen. Giri had de steun van de premier, mevr. Indira Gandhi en heeft zijn overwinning te danken aan de linkse leden van de Congrespartij, die met de commu nisten en de linkse partyen samen werken. De verkiezing van Giri betekent een overwinning voor premier Gandhi in haar strijd om de macht tegen de rechtervleugel van de aan het bewind zijnde Congrespartij. De ze had zich opgesteld achter de offi ciële kandidaat van de partij, Red- dy. De taak van de president van In dia kan in feite vergeleken worden met die van een stroman. Zijn voor naamste werk bestaat uit het ontvan gen van hoge buitenlandse gasten en het optreden als opperbevelhebber van de strijdkrachten. Maar de cri sis in de Congrespartij is voorname lijk ontstaan door een discussie over de vraag of de president de macht heeft het parlement te ontbinden en te beslissen welke partij een rege ring moet vormen. Deze discussie wordt nu al gevoerd in de verwach ting dat bij de algemene verkiezin gen van 1972 één enkele partij niet meer in staat zal zijn zoveel stem men op zich te verenigen, dat ze een meerderheidsregering kan vormen. NEW YORK (Reuter. AFP, AP» De Veiligheidsraad van de Verenig de Naties heeft het debat over de kwestie Noord-Ierland voor onbe paalde tijd uitgesteld. Er is ook geen stemming gehouden om de zaak op de agende te plaateen. Het debat dat gistermiddag begon werd voorafge gaan door een toespraak van de Ierse minister van Buitenlandse Zaken Hillery, een zeer ongebruikelijke gang van zaken omdat het niet-leden van de raad verboden is de raad toe te spreken. Ondanks bezwaren van de Engelse gedelegeerde Lord Caradon deed Hillery een beroep op de raad van VN-vredesmacht naar Ulster te sturen om definitief een einde aan de onlusten te maken: dit pleidooi had dus, door het uitstel voor önbe- (Van onze correspondent.) JERUZALEM (GPD) De Isra ëlische regering heeft besloten haar open -deur-politiek voor de bezette gebieden onveranderd voort te zet ten. In de praktijk betekent dit, dat ook in het vervolg vrij verkeer zal worden toegestaan over de Allenby- en Damia-bruggen, die het bezette deel van Jordanië met het onbezette verbinden. Voor de economie van beide sec toren is dit vrije verkeer van grote betekenis. In het afgelopen jaar werd via de Jordaanbruggen voor zes tig miljoen Isr. pond (onge veer f 57.600.000) aan goederen uit. het bezette naar het onbezette deel geëxporteerd. In omgekeerde rich ting gingen produkten tot een totale waarde van twintig miljoen pond (circa f 19.200.000). Bovendien be gaven meer dan een kwart miljoen Arabieren zich in het laatste jaar over de bruggen van de westelijke naar de oostelijke oever, hetzij voor zaken, hetzij voor familiebezoek, en trokken veertigduizend inwoners van het onbezette Jordanië naar het ge deelte onder Israëlisch regime. Mees tal ging het in het laatste geval om Arabieren, die van het Israëlische militaire bestuur een verblijfsvergun ning voor een maand hadden gekre gen. Maar volgens brigade-generaal Sjlomo Gazit, de coördinator voor de bezette gebieden, werd de geldigheids duur van deze vergunningen in vrij wel alle gevallen met een of twee maanden verlengd, op verzoek van de houders zelf of hun familieleden. Men heeft hier met een wonder lijk fenomeen te doen. Twee staten zijn met elkaar in een oorlog ge wikkeld. Over en weer wordt er ge schoten en gebombardeerd. Ook in de omgeving van de bruggen over de Jordaan. In zo'n geval wordt het verkeer tijdelijk stilgelegd. Als de machinegeweren, mortieren en kanon nen uitgeraasd zjjn wordt de door tocht weer vrijgegeven alsof er geen vuiltje aan de lucht was geweest. Waarom Amman met deze rege ling akkoord gaat ligt voor de hand. Vóór de zesdaagse veldtocht, toen de „westelijke oever" een integrerend deel van het Hasjemietische konink rijk uitmaakte, kwam achtendertig procent van het bruto nationaal pro- dukt daar vandaan. Jordanië heeft bij -eze open-bruggen-politiek dus economisch het grootste belang. Maar Israël? Generaal Gorit: „Wannéér weten we niet. maar eens zal het vrede zijn tussen ons en de Jordaniërs. Dat kan tien jaar duren, of vijftien jaar, of misschien zelfs vijftig jaar. Maar eens komt die vre de. In die tussentijd willen wij de za ken niet op hun beloop laten. We wil len voor die vrede een basis leggen. Hoe? In de eerste plaats door weder zijds begrip aan te kweken. In de tweede plaats door opzettelijk aan te sturen op wederzijdse economische belangen. Wij willen een situatie scheppen, waarin zoveel mogelijk be woners van de bezette fysiek belang hebben bij het handhaven van hun betrekkingen met Israël. Alleen door dagelijks contact tussen ons en de bevolking van de bezette gebieden kunnen wij de grondslag leggen voor een betere verstandhouding en in direct voor vrede tussen ons en ons Arabische buren". Dat geloof moet wel heel diep wortelen. Want de Israëliërs weten, dat de politiek van de open bruggen ook haar nadelen heeft en dat er met name een direct verband bestaat tussen deze ongewone reisgelegen heid en de activiteiten van Arabi sche guerrillastrijders in de bezette gebieden en in Israël zelf. Niet alle Arabieren, die de Jor daan met goedvinden van Israël overtrekken, zijn te goeder trouw. Er zijn er jongeren meestal wier reisdoel een opleidingskamp van de guerrillastrijders is of die, na spio nage in Israël te hebben bedreven, de vruchten daarvan ter beschikking gaan stellen van de inlichtingendienst van Hoesseins Arabische Legioen. En er zijn er ook, die in het bezette gebied als celleider van een sabota gegroep fungeren en aan de overkant van de Jordaan nieuwe instructies in ontvangst komen nemen. Dat alles is voor de Israëlische autoriteiten allang geen geheim meer. Het was trouwens te voorzien, dat het zo zou gaan, toen het open-brug- gen-stelsel door de regering werd aanvaard. Maar men neemt hier dit risico op de koop toe, omdat men de voordelen van het vrye verkeer nog altijd ruimschoots tegen de nadelen vindt opwegen. paalde tijd, geen enkel effect. Intusseen heeft de regerende pro testantse Unionistische partij van Noord-Ierland zich gisteravond ge schaard achter het alekoord tussen premier Chichester-Clark en de Brit se regering over maatregelen tot her stel van orde en rust. Eerder was ge vreesd dat de militante rechtervleu gel van deze partij zich tegen het akkoord zou verzetten. Een woord voerder van deze vleugel, de oud- minister van Binnenlandse Zaken Craig, zei op een persconferentie dat het verslag van premier Chichester - Clark van het gesprek met de Britse premier Wilson hem de overtuiging heeft gegeven dat aan de vitale be langen van Ulster geen afbreuk is gedaan. Craig zei, dat Wilson zich klaarblijkelijk dubbelzinnig heeft uit gelaten over zjjn gesprek met Chi chester. Wilson had gezegd dat de re- servepolitie van Ulster, die bijna ge heel uit protestanten bestaat, buiten spel zal worden gezet en dat de Brit- CAS TELG ANDOLFO In een toe spraak tot bedevaartgangers naar zijn zomerverblijf in Castelgandolfo heeft Paus Paulus gisteren gezegd, dat vele van de geestelijke en morele crises in het leven van de moderne rooms-katholieken veroorzaakt wor den door het ontbreken van een in tensief persoonlijk gebed. Hij zei dat er drie categorieën rooms-katholieken zijn, voor wie bidden moeilijk ls. De grootste hiervan is die van de gees telijk-slaperige mensen, die toegeven aan de moderne tendens om alle menselijke activiteiten te verwereld lijken. Voor dergelijke mensen bete kent gebed een last. De tweede1 categorie bestaat uit mensen, die van hun stuk gebracht zijn door de liturgische hervormin gen van na het tweede Vaticaanse concilie en die het loslaten van tra dities niet kunnen accepteren. De derde tenslotte is die welke naastenliefde stelt boven de liefde voor God, mensen wier sociale gevoel sterker ontwikkeld is dan hun reli gieuze, aldus de paus. Hij zei dat een dergelijke instelling waarbij daden belangrijker worden geacht dan ge bed, een negatieve kracht vormt in de kerk. se militaire bevelhebber in Ulster voor de veiligheid verantwoordelijk zou zijn. In Belfast verklaarde luitenant- generaal Freeland. commandant van de Britse troepen in Ulster: „omdat het leger de zaak nu in handen heeft zal het mogelijk zijn de speciale poli tiemacht te ontheffen van het dem pen van onlusten. Maar tengevolge van de recente bedreiging van de IRA (Ierse, buiten de wet gestelde, Republikeinse leger) en de aanvallen op vit/Ie installaties in het voorjaar, heb ik besloten dat de speciale B- macht de taak zal gegeven worden deze te bewaken totdat wü er zeker van zijn dat de dreiging voorbij is. De B-macht zal ook voortgaan met de controle op de wegen en haar kun nen andere taken opgedragen worden mocht dit nodig zün". CANTERBURY (AP) De We reldraad van Kerken heeft gister avond verklaard dat de V.S. snel de diplomatieke betrekkingen met Cuba dienen te herstellen en de economi sche boycot tegen het eiland moe ten opheffen. De raad drong er bij de Zuidamerikaanse regeringen op aan de diplomatieke en handelsbe trekkingen met Cuba te herstellen om de economische moeilijkheden van het Cubaanse volk te vermin deren. De 120 leden, die het centrale comité van de raad vormen, namen met een overweldigende meerderheid van stemmen de krachtige verkla ring over Cuba aan. Twee Ameri kanen stemden tegen. Het centrale comité van de We reldraad heeft in een verklaring te kennen gegeven, dat. geen blijvende vrede in het Midden-Oosten moge lijk ls zonder internationale garan ties voor de „territoriale onaantast baarheid van alle landen in het. ge bied, met inbegrip van Israël". Gezegd wordt, dat de grote mo gendheden, door steun aan de op richting van Israël te geven zonder rekening te houden met de rechten van de Palest.ijnen „onrecht aan de Palestiinsp Arab'eren hebben gedaan, dat ongedaan gemaakt moet wor den". De resolutie over het Midden-Oos ten werd aangenomen met slechts twee onthoudingen. DONDERDAG Kantine Clos en Leembruggen Dj de Binnenvestgracht Philatelica Leiden 7.30 uur nam. Stadsgehoorzaal Meubelshow fa. Mij ders 2-10 uur nam. Stadsgehoorzaal Openbaar gehc parkeernota 8 uur nam. Bonaventuracollege Tentoonsti llng Woord en Beeld 3-6 en 7-io Stadsgehoorzaal Meubelshow Mijnders 2-10 uur nam. Bonaventura college. Tentoonstel)! Woord en Beeld 3-6 en 7-10 uur na: Witte Singel 25 Bijeenkomst lieren Aktiegroep Lelden, 7.45 uur tj middag Oude Vest 13 Evangelisatie ChriaUt gem. „Ecclesia" 8 uur nam. Titus Brandsmaln 76 „De Duikboc Clubhuiswerk handenarbeid 8-10 nam Grote Burcht Bijeenkomst Pro?, dya?. 8 uur nam. ZATERDAG Stadsgehoorzaal Meubelshow Mijnders 9 uur voorna.- 5 uur nam Elisabethziekenhuls Afscheidsrect tie chirurg W. van Rossem. 4-5,nn - Rijnl. Lyceum Oegstgeest Voi Evangelisatiesamenkomst, spr. di Bulthuis, 8 uur nam. BIOSCOPEN Camera: „Repulsion", 18 jr. Dag. 2.30, 7, 9.15, Zond ook 4.45. Nad; voorst, vrij en zat. 23.30: „PenthouH' 18 jr. Lido: „Je leeft maar twee keer", in Dag 2.30, 7, 9.15. Zond ook 4.45. Luxor: „Wie 't laatst lacht al. ft, gelijks 2.30. 7, 9.15. Zond ook 4.45. Studio: „Samen uit, samen thuis", 1. Dag 2.30, 7, 9.15. Zond ook 4 Rex: „De sex-detectlve", 18 jr ft 2.30. 7. 9.15. Zond ook 4.45. Nad voorst vrij en zat, 23.30: „Meisjes ls de weg", 18 Jr. Trianon: „The sound of music", Dag 2 en 8. Zond ook 5. TENTOONSTELLINGEN Molenmuseum „De Valk" (Dagelf] van 10 uur voorm tot 5 uur nam. Za dag 15 uur nam Maandags geslolii J eugdmuseum Koppenhlnksteeg Tentoonstelling over de natuur ent tlek uit grootmoederstijd. (uitslulta zaterd. van 11-17 nm en na vera Orone6teinkade 2) De uakenhal. Dag. 106 uur; 15 uur Rijksmuseum van Oudheden (Ei penburg 28): Werkd. 10 uur voorm 5 uur nam.: zond. 15 uur nam RIJksmuseun voor olkenkunl (Steenstraat 1) dag. 105 u.: 'an dags 1— 5 uut nam, Ned.-LegermuseumGeopend dag tot ei met vrijdag 9 uur voorn 6 u nam. zon. en feestdageD 1- uur nam Rijksmuseum voor de geschiedt: der natuurwetenschappen. Dag. 10- uur zone" 14 uur Heempark Oegstgeesterweg (Klttt polder) Flora van eigen bodem, i van 8 uur voorm - 6 uur nam.; mei t.e.m. oktober op zat en zond uur nam Galerie Van der Vllst (Botermart Frans de Haas (schilderijen en graflü Lyd de Jonge van Zwllnsbergen (b zaieken en plastieken) en Gerrlt H der (schilderijen), dlnsdaR t/m zate 9-6 uur (t/m 28 augustls). De Lakenhal Penningparade (uit eigen bezit) Dagelijks van 10-5 ro zondag 1-5 uur (t/m 31 augustus). WEEKEINDEDIENST DER LEID SI HUISARTSEN Tot zaterdagmorgen 10 uur ru plege men de eigen hulsarts, daaa tot zondagnacht 12 uur uitslulta voor spoedgevallen de doktersteleto 22222. Avond- en nachtdlent der apothetó Geopend voor spoedeisende gevalle Apotheek Herdingh en Blanken, B gewoerd 171. tel. 20502 en Apotbe Zuid-West. Brahmsln. 20, tel. 215! De zaterdag-, zondag-, en nacK dienst van apotheek R. van B Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door apotheek Herdlti en Blanken. De zaterdag-, zondag-, avond- nachtdienst van Apotheek Voorset ten wordt waargenomen door apotht Zuid-West. De Oegstgeestse Apotheek ls de f hele week geopend. Gemeenschap Zuld-We9t. Hulpverlenlngs- en tnformatledletj ïluipverler.ing tel 24101 (b.g.g 2W informaties tel 33921. Behandeling na ongevallen. De poliklinische behandeling na« gevallen wordt van dinsdag 12 c tot woensdag 12 uur waargenoffi door het Diaconessenhuls. Vrijdag uur tot zaterdag 12 uur door het Elisabethziekenhuls (Hooigracht). andere werkdagen en op zond# door het Academisch Ziekenhuis. WEERRAPPORTEN Aan hedenmorgen 7 uur Amsterdam De Bilt Deelen Eindhoven Den Helder regenbul zwaar bew. regenbui half bew. regenbul Luchth. R'dam zw bew. Twente zwaar bew. Vlisslngen regenbul Zuid-Limburg zw. bew. Aberdeen regenbui Athene onbewolkt Barcelona Belgrado Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Geneve Grenoble Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallarco Munchen Nice Oslo Parijs Rome Stockholm Wenen Zurich onbewolkt onbewolkt half bew zwaar bew. half bew. onbewolkt zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt geh. bew. half bew onbewolkt regen onbewolkt zwaar bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt regenbul onbewolkt zwaar bew. onbewolkt onbewolkt geh. bew. regen zwaar bew. S ;i 20 11 I' 21 12 33 20 U i 20 12 3 20 14 3 19 12 li 19 11 19 14 15 19 12 I 17 10 13 28 21 1 28 19 22 12 25 14 28 12 I 23 12 23 11 23 7 25 13 1 22 15 32 19 11 27 17 8 20 12 23 8 !2 35 15 J 28 19 J 28 16 25 13 27 18 23 12 23 12 27 17 22 12 <5 25 15 t' 25 15

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 2