GOUD EN ZILVER Geen demonstraties meer in Brno t t Gave 1.25.6 zege voor Gay Fez (M. Lange) Uitslagen van Brno Competitie CKB gaat zaterdag van start Feijenoord verliest van HVC Bert Boom reed naar wereldtitel op „fluweel hij stayers Favoriet Stam tweede Tsjechen vriendelijk voor Russische meisjes Engels voetbal "S Volkslied voor Rusland in leeg stadion Voor de laatste maal Marjan Acker mans naar Athene PONDERDAG 21 AUGUSTUS 1968 PAGINA II LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD LONDEN (ANP) De uitslagen van de gisteravond voor de 1ste di visie van de Engelse league gespeel de voetbalwedstrijden zijn: Chelsea West Ham United 0—0 Derby County Ipswich Town 31 Manchester City Liverpool 02 Scheffield Wednesday Newcastle United 1—0 Southampton Wolver hampton Wanderes 23 Stoke City Nottingham Pores 11, Sunder land Crystal Palace 00 West Bromwich Albion Coventry City 0—1. BRNO (GPD) „Ik ben maar een eenvoudige oosterling Altijd heb ik alles zelf moeten doen. Daarom heeft het zo lang ;eduurd voor ik eindelijk eens wat heb bereikt." Bert Boom. II jaar oud, geboren en getogen in Enter en volgend jaar voor e 17de keer aanvrager van een KNWU-licentie, wist een uur zijn overwinning in het wereldkampioenschap bij de stayers _g niet wat er met hem was gebeurd. „Ik was niet zenuwach- jg, ik had niets te verliezen. Na de nationale titelstrijd ben ik steeds beter gaan rijden. Cees Stam heb ik bijna niet gezien." [n die paar korte zinnen uitte de uwe drager van de regenboogtrui i geluk. Bert Boom, de eenvoudi- pretentieloze „derde man" uit de flerlandse stayerswereld, stapte in nadagen van zijn wielerloopbaan )r het eerst uit de rijen der naam- en. Via het ere-podium in Brno pte een voordien nauwelijks op merkte Twentenaar zich naar een los vette contracten. Misschien [8 naar een carrière als beroeps- nner. Bert Boom durfde er op de avond aarop hij Nederland in Tsjecho- lowakije aan een regenboog- rui hielp, niet aan te denken. Met „we zien morgen wel verder" ipelde hij alle vragen over zijn lekomstplannen achteloos af. Bert toom, voormalig beheerder van een ijffielzaak en sinds kort radio- en v.-monteur, wilde in zijn regen- oogtrui niet denken aan een prof- jopbaan. Illusies analyseerde Boom nog tien- illen keren „zijn" wedstrijd. Een oers, die, wanneer alles volgens was verlopen, niet hem, maar lerlands topstayer Cees Stam goud had moeten helpen. Maar illusies van de veelgeprezen laankanter, die achter Boom als tveede was vertrokken, werden al b negen minuten ruw verstoord. Huilend cirkelde Stam een aam over de piste. Huilend ook ocht gangmaker Joop Stakenburg aar een nieuwe motor. De Amster- iamse entraineur, die na afloop venals Stam diepbedroefd uit het adel klom „De riem van de motor ing slippen, een tel later lag hij er lelemaal af. Op dat moment dacht t dat alles was verloren". Boom merkte van Stam's ellende niets. „Ik zag hem wel onderin de baan, maar daar let ik verder nooit op Bruno regelt de wedstrijd. Ik vertrouw op hem. Hij weet wat h moet doen". Bruno Walrave van zijn dertig aar tien seizoenen in het vak, maar «s met Boom voor het eerst een oereldtitel bereikend heerste in iet uur, waarin de Nederlandse stay- erlj een zorgvuldig voorbereiding be kroonde. Op aanwijzingen van coach Martin Wierstra bracht Walrave ook Stam. die binnen een kilometer weer in de koers was en daarom volgens het pas aangenomen reglement geen ronde achterstand opliep, weer in uit- zichtrijke positie. Wierstra: ..Het veld moest kort op elkaar blijven. Stam had alle kans om weer in zijn tempo te komen". De nationale kampioen herstelde zich groots. Ten koste van de Zwitsers— Wierstra: „Op Peter na, die met Lu- ginbuhl rijdt, hebben ze allemaal knoeiers voor zich op de motor" rukte Kees zelfs na twintig minuten op naar de tweede plaats. Omhoog „Toen", wist Boom later, „ging het tempo weer omhoog. We moes ten ruimte maken en het lukte. Ik bleef gemakkelijk rijden. Van dat moment af heb ik erin geloofd, heb ik gedacht dat ik wereldkampioen zou worden" Een waardig titelhouder, want Boom sloeg, terwijl Stam dan weel de Zwitsers Spanruagel en Peter passeerde en vervolgens even gemak kelijk werd teruggepakt, toch een Ve reeks aanvallen op zijn ideale, leiden de positie Boom: „Uit de vuile wind en met een mooie ruimte om steeds weg te springen" soepel af. Peter, de beste Zwitser, probeer de tevergeefs op te rukken. Spanna- gel strandde en kreeg vervolgens pech aan de motor. De belg Firmin de Vleminck „zwom" bij een lange spurt en ook Premoli, een leep Ita- liaantje, moest voor Boom wijken. Zeker, Stam leverde zijn aandeel in het werk. Ook hu duelleerde met de buitenlandse combine. Ook hij beuk te de concurrentie dol, maar het kostte de Zaankanter te veel. In de laatste tien minuten was Stam, die bij de Nederlandse kampioenschap pen Boom op veertien ronden reed, niet meer in staat tot een definitie- Koersen op Duindigt greep naar de leiding. Stam „We hebben", riep Wiersma een „Bert heeft op fluweel gezeten hetpaa-r weken geleden uit „Een prach- laatste half uur. ik heb alles voor tige kans om in Tsjechoslowakije bij De uitslagen van gisteren in Brno •aren: Tandem, halve finales: Barth- Jtiiller (W.-Dld.) versl. Trentin- Horelon (Fr.) in drie ritten (10.5, W.6, 10.5 over de laatste 200 meter i Otto-Geschke Oost-Duitsland) versl. i-Mountford (V.S.) in twee rit ten, (10.8 en 10.7 over de laatste *10 meter). Strijd om de derde en vierde plaats: Trentin-Moreion versl. Si- tos-Mounbford in twee ritten (10.8 10.6 over d'e laatste 200 m). Finale: Otto-Gesohke versl. Bart- MuUer (10.6 en 10.8 over die laatste meter). Otto-Gesohke (Oost- toitslamdwereldkampioen Stayersfinale: 1. en wereld kam kmpioen Bert Boom (Ned) 66.8 km inéén uur; 2. Cees Stam (Ned) op *5 m; 3. Jürg Peter (|Zwits) op m; 4. Hans Spannagel (Zwits); 5 Pirmin de Vleminck (Belg)6 fondide Grab (Zwits) Ploegachtervolging: halve finales: Italië versl. Frankrijk en Rusland *"*1. Tsjeoho-Slowakije. Dm de derde en vierde plaats: Frankrijk (4.33.27) versl. Tsjecho- towaklje (4.34.05). Finale: Rusland (Bikow. Koeskow, Ifo&kwin, Koesnetsow) 4.33.13 versl. Italië 4.33.65. Rusland wereldkam pioen. Sprint, dames: finale: Galina Ca- (Rusl) versl Galina Jermolaje- (Rusl) in twee ritten (13.0 en ^•3 sec. over de laatste 200 meter). Om de derde en vierde plaats: 'Tina Kiriczenko (Rusl) versl. Han- Wore Mattig (O.-Dld.) in twee rit- '*n '12.8 en 12.4 over de laatste 200 ®«ter). hem opgevangen", kwam vier, vijf maal boven de Twent, maar telkens waren een beetje meer gas van Wal rave en een klein tussensprintje van Boom voldoende om Stam terug te houden. In een laatste poging, twee minu ten voor de koers werd afgeschoten, raakte rood-wit-blauwe Cees los van de rol. In die sekonde wist Boom zich winnaar. Wist Wierstra „het is toch ongelooflijk, dat twee Nederlanders hier de hele zaak kapotrijden en dan samen om de trui mogen vechten" dat zijn Ijver was bekroond. In het tweede jaar dat hij als stayer uitkomt, werd Bert Boom wereldkampioen Een onbekende? Toch niet, want Boom won als amateur een honderd koersen. Ook grotere. In 1962 wa ren de bloemen na de klassieke ron de van West-Brabant voor hem. Drie de stayers een wereldkampioen te krijgen. Laten we die kans benutten, laten we een zo sterk mogelijke ploeg BRNO (GPD) Voor een bijna leeg velodrome klonk in de laatste minuten van de baankampioenschap- pen in Brno het Russische volkslied. De Tsjechen wensten niet te luisteren naar klanken, bestemd voor de vier mannen, die enkele uren tevoren hun nationale trots hadden gekrenkt. Het Russische kwartet In de ploegach tervolging won in een spannende fi- jaar geleden nog was Bert Boom naje tegen Italië de gouden medail- eerste in de Drentse dorpenronde |es_ maar Voor de 9000 toeschouwers Bert Boom rijdt hier achter gangmaker Bruno Walraven naar het goud. sturen". Alleen omdat dat verzoek werd toegestaan kon Bert Boom, die vorig jaar na een derde plaats in Amsterdam als mechaniciën mee- mocht naar de strijd in Rome. in het wereldkampioenschap verrassen. Na een omstreden nederlaag lm de se ries en een zege in de herkansings- rit, presteerde hij het voor hem „on mogelijke". Laat? Welnee. Martin Wierstra „Bert heeft de ideale leeftijd. Tus sen de dertig en veertig is een sta yer op zijn best". WASSENAAR Eigen berichtgeving Hoe wisselvallig en onbereken baar de prestaties van de dravers soms kunnen zijn, demonstreerden gisteren Gay Fez en Gravin v. d. Golf. Deze paarden die zondag j.l. door meerdere fouten niets te ver tellen hadden, sipeelden gisteren de eerste viool in de Beethovenprijs en zorgden voor een fraaie strijd. Hor- tence. met Eerenberg op de sulky, kreeg na een halve ronde Gravin v. d. Golf naast zich. steeds begeleid door Hovi Lady. In het rechte eind lanceerde Matthys Lange met Gay Fez echter een machtige slotaanval, hetgeen resulteerde in een gave 1.25 fc triomf. Met de zeer verrassende Gravin v. d. Golf (pi. f29.-, cov f63.20) als tweede en Hortence op de derde plaats konden de bezitters van het goede trio f 1450.30 beuren Imponerend was de zege van d.J Quicksilver S-zoon Icare Quick (Wa genaar jr.), die in de door 15 twee jarigen betwiste Haydnprijs, on danks enige foutjes, met groot ver toon van kracht Important D en Ingrid Hanover in 1.29.7 klopte. In de Chopinprijs leverde leerling Kleyweg met Goeam, die door een grote startfout veel terrein had ver loren, een verbeten eindstrijd tegen zijn leermeester Buck Leeman met Epilog V. De foto moest beslissen en deze gaf een gering voordeel voor Goeam aan. Edoufolaise werd derde Jan van Dooyeweerd, die in de Chopinprijs met Eland volkomen faalde en daardoor vele minder vleiende opmerkingen kreeg te in casseren, revancheerde zich in de daarop volgende draverijen op uit stekende wijze en werd toen weei luid toegejuicht. Met de favoriet Fir min liet hij zijn talrijke aanhang lang in het onzekere, doch klopte in de eindstrijd, zij het met gering versohil, toch nog overtuigend in 1.23.3 de lang leidende Dartel. In de Llsztprijs maakte Van Dooye weerd de zaak sneller af. Van start tot finish overheerste hij met Gay Way, die wel eens lastig kan zijn, doch nu het geheel parkoers „vlak" bleef, en hield in 1.24.6 Eraldo Con Dios en Farro Bond achter zich. In de eerste ren klopte Sica Girl S (iPerkins) overtuigend met 3% lengte verschil de door Gerd Bier gereden Karim. Verrassend was de zege van Curious S, met Rob Wetemans in het zadel, dde na hevige strijd met een hoofdje verschil de baas bleef over Golden Peter. Van der Kraats zegevierde in de Montjoieprijs met Mario, die Cambrousard in de eind strijd op afdoende wijze bedwong. UITSLAGEN. 3 Gijsbertlene H. Tot w. 5.10, pl. 1.40, 1.20, 1.40, gek. 9.70, cov. 4.20. trio 108.50. Beethoven-prijs: 1. Gay Fez (M. W. M. Lange) (1.25.6), 2. Gravin v. d. Golf. 3. Hortence. Toto w. 2.20, pl. 1.80. 292.30, gek. 18.20, cov. 63.30, tno 1450.30. Haydn-prljs: 1. Icare Quick (J. Wa genaar Jr.) (1.29.7), 2. Important D. 3 Ingrid Hanover. Tot.: w. 3.70, pl. 1.70. 1.80, 1.50, gek. 4.80, cov. 5.50. Chopln-prijs: 1. Goeam (G. L. J. Kleyweg) (1.26.2), 2. Epilog V, 3. Eaoublalse. Tot. w. 4.90, pl. 1.80, 1.40, 6.40. gek. 6.10, cov. 3.70, trio 207.90. Strawinsky-prijs: 1 Firmin (J. v. Dooyeweerd) (1.23.3). 2. Eberdine Th.. 3. Dartel. Tot.: w. 1.30. pl. 1.30. 4.—, 2.30. gek 13.10, cov. 9.10 Liszt-prljs: 1. Gay Way (J. van Dooyeweerd) (1.24.6). 2. Eraldo Con Dios, 3. Farro Bond. Tot. w. 2.70. pl. 1.80. 2 10. 1.80. gek. 4 90, cov. 6 20. Schubert-prijs: 1 Fleetwood (J. J- Duivenvoorden) (1.25.4). 2. Guido Six. 3 Fandango. Tot. w. 5.10. pl. 1.80, 1.30. 1.80, gek. 7.90, cov. 3.10. Abgars Bonny Boy-prijs: 1. Slca Girl S (P. Perkins). 2. Karlm. 3. Ba- boon. Tot. w. 3.—. pl. 2.10. 3.—. gek. 9.20, cov. 4.90. Marlnella L-prljs: 1. Curious S (R. Wetemansj, 2. Golden Peter. 3. Artlc Blue. Tot. w. 14.30, pl. 3.40. 1.40. gek. 1070. cov. 3.30. Montjole-prijs: 1. Mario (H. J v.d. Kraats). 2 Cambrousard 3. Cartou che. Tot. w. 4.70. pl. 1.10. 1.10, 1.10, gek. 8.50. cov. 2.90, trio 46. Totalisator-omzet f 198.226. Strauss-prljs: 1. Graaf) (1.28.—), Hendrik (J. T. de 2. Gay Westlandia, en ook in dit seizoen spurtte hij naar twee triomfen in het kenniswerk. „Een komediant, die Boom", lach te chef d'equipe majoor Zweedijk, „één waar je helemaal niet op re kent en die dan ineens iets gewel digs presteert". Ware woorden. Want niemand rekende op Bert Boom. Hij was bijna niet eens in Brno aan de start gekomen. Een derde plaats in de Nederlandse kampioenschap pen achtten de selectieheren van de KNWU nauwelijks voldoende. Slechts na een pleidooi van Wierstra mocht Boom zijn koffers pakken. VOETBAL De competitiewed strijd tussen FC Twente en DWS, die afgelopen zondag wegens een water hoos moest worden afgelast, zal nu op dinsdag 26 augustus worden ge speeld. De ontmoeting begint om 19.30 uur. e Voetbal Het Nederlands UEFA- jeugdelftal heeft gisteren in Culem- borg met 20 gewonnen van een bondsamateurelftal. Bij de rust was de stand nog gelijk 00. Na de hei- was dat niet belangrijk meer. De nederlaag was immers al geleden. De grote klap hadden zij in de hal ve eindstrijd moeten incasseren. Een subliem lopende Sowjet-trein had in een heksenketel van gefluit en ge joel de Tsjechische ploeg verne derd. Bikow. Kustow, Koenetsow en Moskwin verpletterden ln de demi finale de Tsjechische vier. Het verschil in tijd was bijna ze ven seconden: 4.30.62 tegen 4.37.57. LEIDEN Het korfbalseizoen 1969/'70 van de CKB gaat zaterdag van start. De laatste maal, want vol gend jaar augustus gaan CKB en KNKB beginnen met één gezamen lijke veldcompetitie. In de landelijke Hoofdklasse doen als nieuwe teams Ons Eiland (Lei- Voor de Tsjechen een reden om m Tr ,TT j- u den) en Vriendenschaar (Hardinx- oorverdovend gefluit uit te barsten. veld) hun intrede. Beide clubs raak- Cees Stam tranen Bazzan, Castello en Morbiato klopte was, geen verrassing meer. Wel dat de Tsjechen de derde plaats aan Frankrijk (Rebillard, Darmet, Bu- chon en Grignon) moesten laten. Het deprimeerde de Tsjechen zo, dat ze niet bereid waren de Russen, die na hun winst uitdagend naar de tri bunes zwaaiden, enige hulde te brengen. De toeschouwers hadden zelfs geen behoefte meer aan een demonstratie. Stil verlieten ze de tri- vatting scoorden Hans van Ede ADO bunes. Twaalf renners op het Ere- en Hans Blijenberg (Go Ahead) voor j podium wachten tervergeefs op ap- de jeugd. I plaus. Dat de Russen in de finale ver- ten de fannatie VM1 Hoofd. volgens de Italiaansesquarda Afeeri, Ba£se hun laats maM. her. Dnnann rinoröllA on liflnvhiotn vlnntfl overden die plaats in één jaar. Ons Eiland gaat een zwaar sei zoen tegemoet, vooral niu één van de beste spelers voor langere tijd is uit geschakeld. Pernix zal weer proberen oen rol te spelen aan de top van de ranglijst. De samenstelling van het eerste twaalftal ls niet noemenswaard gewijzigd. De Overgangsklasse B (Zuid Hol land) is versterkt. Uit de eerste klas sen komen KVS (Scheveningen) en PKC 2 (Papendrecht)terwijl Bol nes nu ook in deze afdeling uitkomt. Het kampioenschap zal worden be twist dooi- VBO, KOAG, Bolnes en DES. Fiks zal een moeilijke tijd te gemoet gaan, nu bijna het halve eer ste team is vertrokken. In de eerste klasse A zijn Jodan Boys (Gouda) en Ons Eiland 2 de nieuwelingen. Favoriet voor de titel is Pernix 2. maar sterke concurrentie wordt verwacht van Avanti en VES 2. Indeling De indeling ziet er als volgt uit: Hoofdklasse: DKOD, Excelsior. Kinderdijk, Ons Eiland, Oranje Nassau, Pemix, PKC, SSS, VES, Vriendenschaar. Overgangsklasse B: Bolnes, Excelsior 2. Fiks. KOAG. KVS, PKC 2, Rotterdam Zuid, VEO, De Ijsvogels Eerste klasse A: Avanti. Excelsior 3, Fluks. Jodan Boys, ODO, Ons Eiland 2, Pernix 2, TOP, VES 2. ZWOLLE (GPD) In Zwolle heeft landskampioen Feijenoord met 32 verloren van de 1ste divisieclub HVC uit Amersfoort. Bij Feijenoord stond Pieters Graafland in het doel. Israël speelde na rust niet mee, hij werd vervangen door Romeljn. Bij rust leidde Feijenoord met 21 door doelpunten van Geels en v.Hanegem (strafschop). Harmse doelpunte voor rust voor HVC. Na de hervatting maakte Veenen- daal gelijk en deze speler scoorde ook het winnende HVC-doelpunt. De wedstrijd werd gespeeld ten bate van de Nederlandse Hartstichting. Er waren 6.000 toeschouwers. DEN HAAG (ANP) Op voor- Stel van de nationale technische com missie heeft het bestuur van de Ko ninklijke Nederlandse Atletiekunie vijf kampster Marjan Ackermans aan gewezen voor de Europese atletiek- kampioenschappen, die van 16 tot en met 21 september in Athene worden gehouden Marjan Ackermans werd afgelopen zondag in Vlaardingen na tionaal kampioene met een record puntentotaal van 4.698 punten. De enige mogelijkheid voor de jon ge Miep van Beek, die vrijwel ieder een de plaats voor Athene had toe gedacht, om alsnog naar de Griekse hoofdstad te gaan is, om Marjan Ackermans tot een tweede vijfkamp te bewegen, waarin beide atletes dan de door de Internationale Atletiekfe- deratie gevraagde limiet van 4.700 punten moeten halen. Volgens de IAAF- reglementen mag elk land een atleet per nummer sturen, die de limiet niet gehaald heeft. Wil men echter meer dan een deelnemer per onderdeel sturen, dan moeten zij al len aan de IAAF eisen voldaan heb ben. Bij een tweede vijf kamp'tussen Miep van Beek en Marjan Acker mans moeten dan wel duidelijke af spraken gemaakt worden. Mocht Marjan Ackermans in die „herkan sing" de 4700 punten niet halen en Miep van Beek wél, dan is de reis naar Athene toch voor Marjan Ac kermans. Zij is op grond van haar prestatie in het Nederlands kam pioenschap, waar in Miep van Beek op kogelstoten en verspringen onder de maat bleef, al aangewezen. BRNO (GPD) Drie Russische dames beklommen op de laatste middag van het baantoernooi het erepodium. Drie Sow- jet-vlaggen gleden langs de masten omhoog. Het had tijdens de klanken van het volkslied aanleiding kunnen zijn voor een nieuwe anti-Russische demonstratie in het velodrome. Had. want de houding van het Tsjechische publiek was enkele uren voor de grote prestigeslag in de ploegachtervolging beangsti gend rustig. Even maar deed wat gelach bij een val van wereld kampioene Galina Careva denken aan de gebeurtenissen tij dens de huldiging van Keetie Hage. Verder gedroeg het volk in Brno zich voorbeeldig. Het klapte voor de Russinnen, stond op bij het spelen van het volkslied en maakte ook van de ere- ronde een keurig gebeuren. De drie Russische meisjes genoten er zichtbaar van. Ook chef d'equipe Sedof Arkadzi, die als president van de Russische wielerunie enkele da gen geleden stadiondirecteur Boehm verzocht om het publiek te vragen niet met muntjes, maar met bankbil jetten haar de Russische sprinters te gooien, keek even wat minder nij dig. „Ik wist dat de Tsjechen onze vrienden zijn", verklaarde hij met een geforceerde filmlach. Naar de oorzaken van de plotse ling veranderde Tsjechische houding kan de buitenlandse persvertegen woordiging in Brno slechts gissen. De bevolking, die erg onder de in druk is van de laatste gebeurtenis sen in Praag, is er zeer zwijgzaam over. Wel zijn er geruchten, dat de organisatoren van de wereldkampi oenschappen via de kranten hebben gedreigd de strijd om de regenboog truien af te breken, wanneer het pu bliek op 't velodrome zdch zo onvrien delijk tegen de Russen blijft gedra gen. Een andere reden is zonder twijfel het grote aantal militairen, dat zich in de omgeving van de piste ophoudt. Waarbij dan mag wqrden aangenomen, dat op de tribunes een niet onaanzienlijk aantal geheim agenten heeft plaatsgenomen. Direct gevolg daarvan was in elk geval een ordelijk verloop van de fi nales ln sprint dames en het tan demnummer. Rapste vrouw ter we reld op de fiets mag zich een jaar lang noemen de kleine, roodharige Galina Careva. In de finale klopte de 19-jarige studente in de lichame lijke opvoeding haar zeker tien jaar oudere landgenote Galina Jermola- jeva, die al sinds 1954 aan de wereld kampioenschappen meedoet. De blonde titelhoudster van 1958. '59. '60, '61 en '63 kwam tegen Careva. die ook Russisch kampioene is, me ters pure snelheid tekort. Irini Ki- ritchenko, die al in de halve eind strijd op de nieuwe kampioene stuit te, veroverde ditmaal het brons. De Oostduitse Mattig moest met een vierde plaats tevreden zijn. Dat is nog altijd meer dan de ti telhoudster van 1968, Bagoenjati, kon bereiken. Zij werd tijdens de Russische kampioenschappen in de kwartfinales uitgeschakeld. In Rus land betekent dat, of Je een titel te verdedigen hebt of niet, geen deel name aan het wereldtoernooi. Ook de sterkst geachte tandem- combinatie kon in Brno de ver- niël Moreion en Pierre Trentin sneuvelden in de halve finales te- wachtingen niet waarmaken. Da gen Oost-Duitsland. „Het gaat niet meer zo als vroeger", lichtte sprint kampioen Moreion het falen van de Olympische winnaars toe „Trentin is pas ziek geweest en heeft nu in de laatste honderd meter geen macht meer". Het kostte de pupillen van Toto Gerardin de gouden medaille. De jonge Oostduitsers Werner Otto en Juergen Geschke klopten Moreion/ Trentin tweemaal van kop af. Ook in de finale tegen de West- duitse opvolgers van de Jarenlang zo gevreesde combinatie Kobusch/ Steyel demonstreerden Otto en de verrassing van het sprinttoemooi Geschke hun overmacht. De oner varen tweezitter Jürgen Bart en Rainer Müller trapte tweemaal in hetzelfde taktische grapje. De West- Duitsers lieten Otto en Geschke te vroeg onderdoor in eerste positie ko men en hadden niet de kracht om verder te reiken dan de bracket-as van de winnaars. Voor Moreion en Trentin resteerde achter de Duitsers een derde plaats. Tegen de Ameri kanen Simes en Mountford, die een verschrikkelijk snelle laatste honderd meter kunnen rijden, redden dé Fransen tot plezier van het pu bliek, bij wie ze enorm populair zijn de toch wat gedeukte eer.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 11