Het scoren van doelpunten gaat Roodenburg nog niet zo goed af uvs Lugdunum flink op schot ASC glijdt uit in Voorschoten Winst en verlies van LFC in Uithoorn t Noordwijk komtweei sterk voor de dag LESJE VOOR Eersteklasser Olympia verslagen: 5-2 Vierdeklassers in de 'voetbalmolen' Oefenduels zaterdagtweedeklassers I ■1 1 li 1 1 1 Toernooi om Zilveren Hoorn PAGINA 8 MAANDAG 18 AUGUSTUS 1J( LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD LEIDEN Het is wat stil geworden op de „Noord", nu trainer Pim van der Meent de man met de „grote" stem zijn activiteiten heeft ver legd naar Zwolle en zijn plaats op de bank langs de lijn is ingenomen door rus tige Rinus Smits, de tegen pool van zijn luidruchtige voorganger. Het was voor de paar honderd toeschou wers, die gistermiddag naar de oefenwedstrijd tussen Roodenburg en DHC waren komen kijken, dan ook echt even wen nen Er waren nóg meer verande ringen: ook het elftal had een iets ander gezicht gekregen. Trainer Smits experimenteerde met de „jonkies" Matla en Par don op de rechterwing Laatst genoemde van dezelfde lich ting waaruit Wim Rijsbergen en de intussen naar Sparta ver trokken Bert Jansen werden ge- recruteerd deed het lang niet onaardig, maar miste in de eer ste helft een kans om „u" tegen te zeggen en liep, evenals Matla, wat al te dikwijls in het bui tenspelvalletje dat het voor rust wat angstig spelende DHC in zijn spelsysteem had ingecalcu leerd. Het tweetal heeft echter onmiskenbaar talent en de heer Smits zal dat er uit moeten halen, want helaas één verandering is achterwege geble ven op „Noord": het maken van doelpunten kost de Roodenburg- ploeg duidelijk nog evenveel moeite als dat in het vorige sei zoen het geval is geweest. Er zat zó zelden een verras send element in het aanvalsspel van de blauwzwarten, dat de Delftenaren, die in 2 seizoenen doorstootten van de vierde naar de tweede klasse, het na de her vatting aandurfden het buiten spelvalletje op stal te laten staan en hun eigen aanval wat meer ruggesteun te geven. Maar ook daar was het geen botertje tot de (doelpunten) boom. Aan valsleider Vaes ontpopte zich weliswaar als een handige voet baller en Hennie Roodenburg moest eenmaal de doorgebroken rechtbuiten Zuidervaart aan het shirt terughalen, erg veel kans kregen de Delftse groenzwarten toch niet by Van Weerlee c.s. Het bleef in deze uiterst matige wedstrijd 0-0 „Al spelen ze nog vijf maanden, dan maken ze nog geen doelpunt", riep een diep te leurgestelde en ruim voor tijd vertrekkende supporter naar de tribune, maar dat is toch niet te hopen voor de Roodenburgers. die deze middag als volgt bin nen de lijnen kwamen: Keere- weer. Roodenburg. L. van Weer lee. Pennenburg. De Jonge. Ko06 van Weerlee. Rijsbergen. Klink hamer. Den Os, Matla en Par don. DHC-doelman Brinkhof onderschept een aanval van Roodenburg. Links op de fo to Matla. rechts Sam den Os. (Foto LD/Holvast) LEIDEN Noordwijk. Quick BoysTer Leede en RijnsburJ se Boys speelden zaterdag vriendschappelijke wedstrijden. was voor deze zaterdagtweedeklassers één van de laatste too) gelijkheden om nog eens proef te draaien, want over ttoej weken begint de competitie. Noordwijk, dat tot nu toe in zip vriendschappelijke duels zeer sterk voor de dag is gekome\ boekte op eigen terrein een 31 overwinning op IJ muiden. Mt HP Quick Boys wil het maar niet lukken. In Gouda werd m< JJ 20 verloren van de club van die naam. Rijnsburgse Boy speelde een pittige partij voetbal en bleef in eigen huis ht t., Wassenaar se Blauw Zwart met 32 de baas. ijk OOSTERHOUT UVS heeft za terdagmiddag van de Brabantse eer steklasser TSC een (hopelijk) leer zaam lesje gekregen wat betreft conditie, inzet en doortastendheid. Het resultaat was een niets verbloe mende 51 nederlaag. De Ooster- houters speelden reeds hun vierde oefenwedstrijd, dat wel,, en UVS mis te nog steeds Sloos, Balkhoven en Koren, dat ook, maar aan deze fac toren mog men de geringe animo van de blauwwitten in de 1ste helft toch niet toeschrijven. En toen na de hervatting de Lei denaars met meer vinnigheid optraden en bovendien door een aantal persoonlijke man dekkingen de Brabantse ploeg van zijn .angels" ontdeden, bleek het blauwwitte team toch niet in staat TSC met gelijke munt te betalen: de schotvaardigheid diende zich als een volgend kwetsbaar puntje aan. Nadat Hans Neuteboom in de tien de minuut een verdienstelijke actie met een xshot naast het doel had besloten, ging het met UVS snel bergafwaarts. Het rammelen van het linkerverdedlgingsblok was, bij wijze van spreken, tot ver in de omgeving te horen. Een misverstand tussen Lardé en Vermeer, waardoor Snoe ren in staat werd gesteld de score open te breken, gaf eigenlijk het wedstrijdbeeld in een notedop weer. Een te „lichtzinnig" spelend UVS en de agressiviteit van TSC Voordat er een half uur was verstreken hadden de pupillen van trainer Kees Ver munt (ex-RBC) vier glasheldere doelpunten bij elkaar geschoten. De Cccq, Gabriëls en Broekhoven de den dat naar behoren. Zoals gezegd ging het in de tweede helft met de blauwwitten aanmerkelijk beter. Zelfs zorgde een ongetrainde Ger Logeman voor wat meer vaart in de Leidse aanval. De TSC-defensie. al vele jaren oen geducht bolwerk, kreeg echter alleen meer werk. naar wankelde geen moment. Eerst zou het nog 5—0 (De Jong) worden, al vorens tien minuten voor tiid Ge rard Désar de wel heel twijfelach tige eer kon redden: 51. LEIDEN Lugdunum heeft gisteren in de oefenwedstrijd tegen het Goudse Olympia weer eens ervaren dat je met Hans v. d. Starp alle kanten uit kunt. Hij is niet zelden een zware rem op het aanvalsspel van de groenwitten, maar hij kan ook als zijn persoonlijke acties niet te ver worden door gezet de inspirator zijn van de gehele ploeg. Gisteren was dat contrast wel heel duide lijk zichtbaar. In de eerste helft deed v. d. Starp maar weinig en op dat weinige viel nog heel wat aan te merken. Na rust (11) brandde hij los. Glad als een aal zwierde hij door de Goudse defensie. Hij maakte zelf twee doelpunten en had een aandeel in enkele andere. Met straffe hand voer de tweedeklasser Lugdunum eersteklasser Olympia naar een tamelijk omvangrijke ne derlaag: 5—2. Trainer De Kubber van de groen witten was met het vertoonde spel van Lugdunum in deze eerste oefen wedstrijd tevreden, maar niet vol daan. „De conditie van sommige spe lers schoot nog tekort. Als gevolg daarvan lag het tempo wat te laag en sloten de linies niet altijd goed aan een. Dat mankement is gemakkelijk verklaarbaar, want de training is ei genlijk nog maar net begonnen". Conditie zal een van de belangrijk ste pijlers zijn waarop het spel van de kikkers het komend seizoen moet steunen, want trainer De Kubber wil het 4-3-3 systeem doorvoeren. Dat kan alleen doeltreffend functioneren als het uithoudingsvermogen van de spelers (vooral de middelste drie) zeer groot is. Die sterke conditie was er gisteren bij bepaalde spelers be slist nog niet, zoals De Kubber grif toegaf. Redel en De Roo, die met de bijzonder ijverige Vermond de „drie" in het centrum vormden, bleven door gebrek aan lucht te lang voor- of achterin hangen Daardoor ontston den nogal eens gaten. Lugdunum speelde tegen Olympia zonder Henk de Cler en Collé, die voor het tweede uitkwamen, maar dat betekent niet dat zij er voor de ko mende competitie naast staan. De Kubber: „Iedereen krijgt zijn kans zich waar te maken. Het probleem is op dit moment alleen dat ik met te veel goede aanvallers zit. En daar komt dan nog by dat ik er by het 4-3-3 maar drie nodig heb in plaats van vier. zoals by het 4-2-4 systeem! Verdienstelijk De drie aanvallers die De Kubber tegen Olympia de wei inzond waren: Cees de Cler. Hans v. d. Starp en Jan Pijnakker. Het was. speciaal in de tweede helft, een verdienstelijk ope- rende linie, al stond of viel zy wel enigszins met de acties van v. d. Starp. Wat de achterhoede (Lugdu- nums zorgenkind) betrof: Honsbeek verdedigde zyn doel op vrywel onbe rispelijke wyze (alleen bij het eerste Olympia-doelpunt kon hy de handen niet in onschuld wassen) en naarma te de strijd vorderde, raakte het bol werk Crama-Bavelaar-Planjer-Rijne- veld steeds beter, ingeschoten. De vraag blijft tóch hoe de Lugdunum- verdediging reageert onder hoge druk, want die oefenden de Gouwenaars geen moment uit. Alleen voor rust had Lugdunum het moeilijk tegen Olympia. Na tien mi nuten gaf Pijnakker de groenwitten j de leiding, maar korte tyd later was I h°t. via een kopbal van Jue, al weer gelijk. Daarna kreeg Olympia (zon- ilihMMB De inleiding tot het eerste doelpunt van Lugdunum: Redel strandt op een Goudse verdedi ger en de terugspringende bal zal door Pijnakker hard warden in geschoten. (Foto LD/Holvast) der Steur) een veldoverwicht, wat echter nergens toe leidde omdat de Goudse aanvallen al verdroogden ver voor zy in de buurt van Honsbeek kwamen. In de tweede helft pakte Lugdunum de Gouwenaars steviger aan. Op handige, byna uitgekookte wyze zorgde v. d. Starp voor 2-1 en spoedig daarop was het 3-1 door De Roo. Pynakker maakte met een fraai schot 4-1, Langerak verkleinde de achterstand, waarna v. d. Starp de score naar de eindstand stootte: 5-2. NoordwykIJmuiden 31 Noordwyk heeft weinig moeite ge had met zondagderdeklasser IJmui den. De Noordwykers speelden zeker een klasse beter dan hun zwartwitte tegenstanders. Toch nam IJmuiden verrassend en zeer tegen de verhou ding in een 0-1 voorsprong. Dat ge beurde nadat de rood witten een acht tal hoekschoppen hadden mogen ne men. Vlak voor de rust bracht Lu- mondoing de partyen weer op gelyke voet. In de tweede helft was het al Noordwijk wat de klok sloeg. Een mi nuut na de hervatting schoot Map Marijt. na goed aangeven van Lu- mondoing. zyn ploeg naar een 2-1- voorsprong. De een na de andere Noordwykse aanval rolde nu op het IJmuidense doel af De zwartwitte defensie kwam in grote moeilijkhe den en het verwonderde dan ook nie mand dat één van de IJmuidense verdedigers de bal na een razend snelle aanval van Noordwijk in eigen doel werkte. (3-1). Noordwyk bleef na dit doelpunt de stryd beheersen, maar tot scoren kwamen de rood- witten niet meer. GoudaQuck Boys 2—0 Quick Boys begon de uitwedstrijd tegen Gouda zeer hoopvol. De blauw witten gaven in de beginfase duide- lyk de toon aan. In de tiende mi nuut kreeg Wim van der Plas een vrije schietkans maar hy richtte juist iets te hoog. Kennelijk schrok Gouda hiervan, want de Pijpenstadbewoners gingen de zaken daarna wat ener gieker aanpakken. Na ongeveer een kwartier knalde Van Schaik de eer ste treffer achter Van Duivenbode (1-0). De Katwykere lieten zich hier door niet ontmoedigen en schiepen zich enkele voor tref feiyke scorings kansen. Maar Van der Plas en Van Leeuwen haden 't goede schot thuis gelaten. Langzamerhand nam Gouda het initiatief weer over en via Van Schaik werd de stand op 2-0 gebracht Na de hervatting ongeveer eenzelfde spelbeeld. Quick Boys schiep zich goede kansen, maar de aanvalslinie was niet by machte deze mogeiykhe- den doeltreffend af te ronden. Rynsburgse Boy»—Blauw Zwart 3-2 Rynsburgse Boys is in deze aan- trekkeiyke oefenwedstrijd goed voor de dag gekomen. Vooral de geelzwar- te aanvalslinie toonde een doortas tendheid die weldadig aandeed. De van Katwyk overgekomen Andries I van Duivenbode toonde zich een grote aanwist. Voor de rust bracht hy met treffers van goed gehalte de stand op 2-0. Er was na de hervat ting nog geen minuut gespeeld of Blauw Zwart sloeg terug. De Wasse naarde vereniging verkleiinde de ach terstand tot 2-1. Jac. den Heyer bracht weer de nodige rust by de Rynsburgers met een goed doelpunt (3-1). Maar Blauw Zwart bleef aan dringen en tien minuten voor het einde gelukte het (de buitenspel staande) Roel Timmer de stand naar 3-2 te schieten. In deze stand kwam geen verandering meer. derde team van eredivisieclub DWjpgi maar de wyze waarop de Amste 5t dammers met 2-0 werden versla#;^ Ls niet alleen maar hoopgevend. Ter Leede namelyk kwam op eige Ut terrein voor rond 600 toeschouwer ft zeer moeilyk tot scoren. Er ware1. strafschoppen in het laatste kwartie t'1 voor nodig cm de twee treffers o; Dk het bord te brengen. Een derde stra!-11 schop werd ter illustratie van .-•pel afwezigheid van de schotvaardighaj d gemist. Voor het eerst in de serie oefec wedstryden tot nog toe kwam Te Leede tegen de DWS-amateurs vol>. dig binnen de lünen. Alleen doelnu: Schellingerhout, die zich eerder in oi week tydens een training bleseertt moest zich laten vervangen door Vai ivc Harskamp. Deze deed het evenwel zeer goti Ten Leede bouwde van begin-af-aaj j een licht veldoverwicht op. voorn» melyk dank zy een sterke rruddet veldbezetting, maar de kansen die uit ontstonden werden niet benut. Dat de Sassenheimers een veldovr wicht konden opbouwen was oven gene niet zo verwanderlyk, want jj tegenstand van DWS 3 deed pover tjes aan. Na de wisseling zakte o« by Ter Leede het peil bedenkelijk ei het was slechts aan de drie straf- schoppen te danken dat het duel nut als een nachtkaars uitging. Overde- J vest (dertigste minuut na handsbal J- en Van Biezen (tien minuten laurpj overtreding tegen Van der Fangei schoten vanaf de elf meters tip raak Keuning (42st# minuut, hands) de paal. M DOS-NAC FC Twente-DWS* Holl. Sport-SVV Haarlem-ADO AZ '67-MVV Ajax-Go Ahead NEC-Sparta HVC-Elinkwtik Den Bosch-RCH Fort. VI.-Helm. Sp. Graafsch.-DFC BI. Wit-Heracles Ter Leede—DWS (am.) 2—0 Twee weken voordat de voor de Fort. Sitt.-Volendam zaterdagtweedeklassers zo belangrijke j voetbalcompetitie 1969/1970 het j seizoen waarin de twintig clubs naar Vervangende uitslag, boven moeten komen die met ingang D, .rnU rn derdt prlJs: „6.6n,; van het volgende voetbalseizoen de nieuwe eerste klassen zullen „bevol- I tweede en extra prijs: f 117.741,- ken" ziet het er voor Ter Leede Zondagavond had zich één deelnems nog steeds wat „mistig" uit. Goed.1 I de Sassenheimse roodgelen zegevier- j met ^rtlen goede voorspellingen je 1 den zaterdagavond dan wel over hetmeld. UITHOORN LFC nam gisteren met het eerste elftal deel aan een door Uithoorn georganiseerd voetbal toernooi om Je Zilveren Hoorn. Beide elftallen behaalden in hun afdeling een derde prys De eerste formatie van de geelzwarten trad eerst aan tegen gastheer Uithoorn De Leide- naars leden een wat onlortuinlyk 2-0 nederlaag na een wedstryd, die in de laatste tien minuten een rommelig karakter droeg. Het liep de arbiter in die slotminuten wat uit de hand Hy verzuimde o.a op te treden tegen één van de Uithoorn-speler.»- die zich vol gens velen onsportief tegenover Blom zou nebben gedragen. In de eerste helft deed LFC niets onder voor Uithoorn. Er werd goed opge bouwd en oehoorlyk gecombineerd, maar met name Rei nier de Wit en Piet Gubler lieten doeirype scorings kansen ongebruikt. Voor de rust kwamen de Noordhollanders aan een 1-0 voorsprong: na de hervatting werd het 2-0. Beide doelpunten wa ren het regelrechte gevolg van blun ders van de lfc-verdedigers Blom en Dick Sira. Was het plezier er voor de Leide- naars na de wedstryd tegen Uit hoorn wel een beetje af. de stemming verbeterde weer wat na de ontmoe ting tegen de Kon HFC die met 3-1 door de Boshuizerkadebewoners werd gewonnen LFC liep in deze wedstryd aanvankeiyk een 0-1 achterstand op. maar na de rust kwam de geelzwarte doelpuntenmachine op gang, Reinier de Wit tweemaal, een kopbal en een schot, en Aat Heymans eenmaal, uit een combinatie bogen de 0-1 in een 3-1 stand om. Opvallend in deze tweede wedstryd was het goede op treden van junior C. de Wit. een broer van Reinier De nieuwe aan winsten van LFC. Jan Teeuwen en Wim van Beelen, speelden eveneens een prima party voetbal Een plezie rig slot dus voor de Lei denaars van een toernooi, dat qua sfeer en or ganisatie teleurstellend was. LEIDEN Het overgrote deel van de vierdeklassers heeft zich weer in de „voetbalmolen" gestort. Dat gebeurde nog wel vaak met onwillige spieren en de nodige blaren, maar de „hon ger" naar de bal zorgde toch voor genoeg geestdrift. En ver rassingen dienden zich ook al aan. Wat bijvoorbeeld te denken van de dikverdiende 52 zege, die afdelingseersteklasser Randstad Sport op ASC behaalde? Of het optreden van Docos. dat weinig reden tot extase gaf. Verder dan een 11 gelijkspel tegen Meerburg kwamen de roodwitten niet. Nuttig was zeker de oefenwedstrijd, die VTL op het nieuwe Vliet-complex (een legertent deed dienst als kantine) tegen een UVS-combinatie speelde. Met 35 dolven de Boshuizerkade-bewoners eervol het onderspit. Randstad SportASC 5-2 (3-0). ASC zal de komende weken nog wel wat aan zyn homogeniteit moeten sleutelen, want daaraan ontbrak het voornameiyk in het oefenduel tegen Randstad Sport. Overigens legde de Voorschotense ploeg voor afdelings maatstaven een behooriyk spel op de grasmat en zy bleek oovendien in staat goede doelpunten te fabriceren Dat de roodzwarte defensie (nog zon- j der Boers) wel wat steekjes liet val-1 len. kan uit de vijf tegendoelpunten wel worden afgeleid, maar ook een schutter van formaat (Jan Holland Ls met vakantie) ontbeerden de Lei- denaars danig. Door doelpunten van v. d. Zwan Gouw en Stam namen de in fraaie groenwitte shirts gestoken Voorscho tenaren een 3-0 voorsprong Na de hervatting tilden Stam en Bal de score tot 5-0 omhoog, waarin Lagen- dyk invaller voor Weduwer en De Kind voor de 5-2 eindstand zorg den. MeerburgDocos 1-1 (1-1). Een niet volledig Docos moest in de be ginfase tegen de LVB-tweedeklasser Meerburg zelfs een verdedigende hou ding aannemen. Dit resulteerde na tien minuten al in een Zoeterwoudse treffer, al ging doelman Dubbelde- man hierby niet vrijuit, vyf minuten later evenwel zorgde Stan v d. Meel met een knap doelpunt weer voor evenwicht in de score en vanaf die tyd zyn de roodwitten vrywel door lopend in het offensief geweest. Dat haalde echter niet veel uit, want de afwerking liet zeer veel. zo niet alles te wensen over. Vandaar, dat Meer burg met een alleszins verdienstelyk gelykspel dit matige oefenduel af sloot. VTL—UVS-comb. 3-5 (2-3). Na de snelle openingstreffer van De Ro- meyn is VTL lange tyd in de ver drukking geweest. Fasel. Disseveldt en Devilee verschaften UVS binnen een half uur een royale 1-3 voor sprong, al knabbelde v. Es daar voor de rust nog iets van af: 2-3. Na de hervatting gingen de Vliet-bewoners wait beter draaien, maar zy konden de reserve-keus van de blauwwitten toch niet van hun scoringsdrift afhouden. Fasel voegde nog twee doelpunten aan zyn totaal toe. waarna v. Es we derom het laatste woord had: 3-5. By VTL deed de van Warmunda over gekomen Wim Mesker (pas hersteld van een blessure) het nog wat rustig aan, al verrichtte hij enkele goede handelingen. De ex-LFC-er Henk Si- ra speelde in de centrale verdediging een dominerende rol. SJZEsto 3-2 (3-0). Het vorig jaar naar de Goudse afdeling gedegra deerde Esto had in de eerste helft byzonder weinig te vertellen tegen SJZ. De Zoeterwoudenaren speelden een vlot partytje, dat in ieder geval voor de Bodegraafse ploeg te mach tig was. By de rust hadden de groen witten door doelpunten van v. Veen, Beereboom en Wortman al een veili ge 3-0 voorsprong genomen. Uitblin ker-doelman De Wit van Esto stond hier machteloos tegenover. Na de her vatting viel het spelpeil sterk terui SJZ deed het wat rustiger aan. da8r door Esto in staat stellend nog tot 3-3 (doelpunten van Bakker en Jacobi terug te komen. Warmunda-DOG-comb. 10-2 (4-11 De combinatie, die het Amsterdam» DCG naar Warmond stuurde, had weinig om het voetballyf. De tegen stand was te gering om 'n juist beeld van de kracht van Warmunda te krij gen. In ieder geval toonde v. Stave ren met vier doelpunten zich z schotvaardig. De overige treffers kwa men op naam van Thyssen (2x). Mesker (2x> en Theo v. Ryn (2x) RCLVVSB 1-2 (0-1). Ondanks de versterkingen van v. d. Lippe en Oost- dam kwam VVSB tegen RCL maar moeiiyk uit de voeten. Vooral het plaatsen was een slecht verzorgd on derdeel by de Noordwykerhouters. D< 0-1 voorsprong waarvoor Jan v. 4 Lippe in de eerste helft had gezorgi werd na de hervatting door v d Burf tot 0-2 opgevoerd Kort voor het ein de wist RCL de enige tegengoal W scoren.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 8