Acht gewonden ord „Haagse Bluf' in Kanaal Sanering noordoosten Straat ter Leede door Kroon afgekeurd Boegsprietlopen in Leiderdorp voor mej. A. Hagenaars Bus duwt wagen op andere weghelft: Bromfietsers met elkaar in botsing idweer moest ooi pompen miationcils gevraagd Inbraken en konijnenroof in weekeinde COLLINS GAAT NIET MEER DE RUIMTE IN Woensdag uitslag van verkiezingen president India !gj||fzeró schrijven Verkeersplan Viswedstrijden Keukenbrandje Nu kamperen in „de hel" Mies van der Rohe overleden JONGEN (5) OVERREDEN Automobilist aangereden op fietspad BROMFIETSER OVERLEDEN 18 AUGUSTUS 1969 LEID9CH DAGBLAD LEIDEN In het holst van de (vrijdag) nacht zijn twee jeugdige bromfietsers op de Morsweg met el kaar in botsing gekomen. Een 17- jarige Leidse jongeman, één van de bestuurders, liep een hersenschudding op. alsmede een hechtwond aan zijn lenie. De Jongens raakten elkaar met de bromfiets ter hoogte van de overweg. Hun brommers werden vernield en zelf kregen ze schaafwonden aan ge zicht, handen en benen. In het Eli sabeth ziekenhuis zijn ze behandeld. PAGINA 11 BTONE (GPD) De uit j ns en een meisje bestaan- joeg „Haagse Bluf" heeft n een nieuwe recordtijd het an Engeland naar Firank- ongen. Met een tijd van 9 minuten bleef de ploeg, sa il uit leden van verschil- iagse zwemverenigingen s tr het oude record dat se- op naam stond van de Neptunes" zwem- Met dit nieuwe record ploeg zijn naam beslist n te doen. Hagenaars zijn gisteren op- in de record analen van de Swimming Association die drie estafette-records kanaal kent. Het record op I udlger route Frankrijk-En- De overvloedige hoe- regenwater van zaterdag Leidse brandweer handen bezorgd. Van half acht des ot n uur 'smiddags is zij od in de weer geweest om !5 meldingen van water- ijjehoor te geven en hulp te ehten liepen uiteen van vol- [kelders tot blank staande de Kooi kon de riolering niet meer verwerken, r een paar uur staan Op een gegeven moment et geschikte materiaal inge- eral waar om hulp was ge- on bijstand worden verleend. rdoor de veelheid van niet altijd ogenblikkelijk de zware regenbuien vielen verscheidene plaatsen gaten regdek. Dat was onder meer I I in de Prinses Wilhelmina- I Ie Janvossensteeg en op de jfersdijk. Gemeentewerken is P op de hoogte gesteld. geland staat eveneens op 9 uur 29 minuten, de beste tijd Engeland— Frankrijk vica versa op 26 uur 16 minuten. Precies 94 jaar nadat Captain Metthew Webb als eerste het kanaal overzwom za-gden Jan van Scheyn- del. Piet Brouwer, Ron Verroen, Ank van der Veeken, Frank Jansen en Paul van Daalen voor dit eerste Nederlandse Kanaal-estafette succes. Om drie uur zondagmorgen ver liet de bekende lange afstandzwem mer Jan van Scheijndel als eerste van de zes zwemmers de donkere Shakespeare Beach in Dover om het eerste uur vol te maken. Om een minuut voor half een zondagmiddag tenslotte was het Ank van der Vee ken die naby Kaap Griz Nez voet aan Franse bodem zette, nauwkeurig gadegeslagen door CSA-waarnemer Michel Morford die waarschijnlijk nog zenuwachtiger was dan 1e zwem mer omdat hij in zyn lange loopbaan als waarnemer van de Channel Swimming Association voor de eer ste keer een recordtijd kon klokken. cursoverzicht Amsterdam. 18 augustus plein 5 heeft vandaag de beurswcek kunnen inzetten j Ppfeüstische stemming. Alle •nale waarden noteerden bij ling boven het koersniveau Dit door wat vraag van hek in een overigens zeer ürkt. Philips verbeterde bijna ten ofwel 9 punten op 63.60. Kü bestond belangstelling op tegen een voortgaand slot- 115.20. Kon. Olie trok zich »n van de produktie-verlaging rië, alsmede de loonsverhoging j t?ao. Voor dit fonds werd een ®eer betaald op 166.30. Hoog. ïtzich gelden op 101 (110.10). üever wilde het. evenals vrij- &roni niet best vlotten. Ge- JW 9 70 (98.50). Later kwam j <te koersen van' deze fondsen verandering. Hoogovens zakte 100.80, Philips kwam op Unilever op 98.50. "«'kracht naar het hogere ni- T de internationals kwam van feet. De Newyorkse beurs sloot en op vrijwel het hoogste ffl de dag. De inflatie in de Staten zou de laatste drie zjjn afgenomen. Daarop vrijdag koopopdrachten los. Jones-gemiddelde voor in- aandelen steeg er bij na 8 tot 820.88. «eek wordt een week van kwartaal, en halfjaarcijfers °ensdag nabeurs maakt Uni- cijfers bekend. Donderdag ■fs doet het Philips-concern 6 en mogelijk donderdag na- 't AKU-concern. Voor de cij- 1 Philips en AKU is de beurs toch, voor Unilever echter 51 aandeel Schuppen Sajet e|v notering opgemaakt in ver. Jet een overneming van de activiteiten van dit bedrijf hUips-Duphar. LEIDEN In de afgelopen da gen is het inbrekerspad in Leiden nogal druk bewandeld. Zo kreeg de machinefabriek Pieterse aan de Rijndijk in de nacht van vrijdag op zaterdag ongenode gasten. Via een raam aan de achterzijde van het ge bouw drong men naar binnen. Er wordt een bedrag van f 1500 ver mist, dat los in een bureaula was opgeborgen. In diezelfde nacht verdwenen er ook zeven konijnen (Vlaamse Reu zen) uit een hok aan een oprit aan de rijksweg Den Haag-Amsterdam. Volledigheidshalve moet nog worden vermeld, dat van de langoren, vijf dieren volwassen waren. In de nacht van zaterdag op zon dag is een som van f 1100 uit een dressoir gestolen. Diit gebeurde in een woonhuis aan de Lange School steeg. De dader(s) kwam(en) binnen met een valse sleutel. Een insluiping aan de Julianaka- de leverde een paar honderd gulden op. Heel brutaal werd van de afwe zigheid der bewoners geprofi teerd, door zondagnacht omstreeks negen tien uur door een keuken raam naar binnen te klimmen. Hier werd een spaarvarken met f 12 gulden in zijn buik, en f 325 aan losgeld meegenomen. In de haven van Folkestone de gelukkige estafetteploeg met helpers: Ron VerroenAnk van der Veeken, Frank JansenPaul van DaalenPiet Brouwers met achter Jan van Schijndel naast de ploeg zittend trainer Jan Schouten en waarnemer Michel Monford. HOUSTON (AP) Mike Collins, een van de drie astronauten van de Apollo-XI, heeft onthuld dat hij geen ruimtevaarder meer wil zyn maar wel op een andere manier werkzaam wil zijn bij het ruimte onderzoek. „De Apollo XI was mijn laat ste vlucht", zei Collins, de 38-jarige kolonel bij de luchtmacht. Zijn gezinsleven was erg moeilijk geworden door zijn lange afwezigheid en zijn vele uren van oefenen voor iets dat misschien niet eens komen zou, en daarom wilde hij niet meer „naar boven". Armstrong en Aldrin, die op het zelfde televisieprogramma versohe nen, dachten er anders over. Zij zou den gereed staan voor wat er ook te doen mocht zijn in de toekomst, met inbegrip van vluchten in de ruimte. NIEUW DELHI (Reuter India's politieke toekomst ligt besloten in achttien verzegelde en streng be waakte stembussen. Circa vierdui zend leden van het centrale parle ment in Nieuw Delhi en de parle menten van de zeventien deelsta ten kozen zaterdag een nieuwe pre sident tegen de achtergrond van een zich verscherpende crisis in de Con grespartij, cjie India de afgelopen 22 jaar heeft geregeerd. De uitslag wordt pas woensdag bekend, nadat a lie stembussen naar Nieuw Delhi zijn gevlogen waar ze worden geopend. Het resultaat zal voor India een zwaai naar rechts of naar links, voor de 51-jarige premier Indira Gan dhi een overwinning of nederlaag betekenen. Mevr. Gandhi had aan de vooravond van de verkiezingen de rechtervleugel van haar partij openlijk de handschoen toegeworpen door te weigeren de officiële partij- kandidaat. de 56-jarige Sanjiva Red- dy, te steunen en haar partijgeno ten op te roepen tot een vrije keus. Haar favoriet is de voormalige vice- president V.V. Giri (74), die de campagne begon als onafhankelijke kandidaat met steun van de com munisten en andere linkse groepen. Een overwinning van Reddy zou kunnen leiden tot het einde van mevr. Gandhi's bewind. Een van de leiders van de Congrespartij, Patil, kondigde zaterdagavond al discipli naire maatregelen tegen mevrouw Gandlhi en haar volgelingen aan. Zij hadden volgens hem de partij de „groots mogelijke schade" berokkend. Een scheuring in de congres-partij lijkt moeilijk te voorkomen. In Warmond u Ide S Naar aanleiding var. de behande ling in de raad van een verkeers plan, wil ik opmerken, dat dit nu allemaal wel mooi is en waar. maar de Leidse bevolking wil actie en geen studie en onderzoek in andere gemeenten, wat zich uitstrekt over jaren. Een actie wil b.v. die me vrouw aan de Lammenschansweg, die voor het leven van haar kinderen vreest. Als men een nieuw object als de Willem de Zwijgerlaan bekijkt, waar van het wegdek op initiatief van de politie niet geasfalteerd moest wor den. Dit ziet er nu uit als Berg en Dal. Als deze dingen thuishoren in het nieuwe plan, dan ben ik bang, dat alles een fiasco wordt. Er zijn tientallen punten op te noe men, die tot verbetering kunnen lei den. De Burggravenlaan en de Sitterlaan voorrangsweg maken. Een richtingsverkeer invoeren van west naar oost. In elke straat aan één zijde parkeren, half maandelijks par keerverbod. Iedere auto, die een half jaar buiten de belasting staat, op ruimen. Voetgangersbruggen bouwen op knelpunten. Parkeergarage bou wen bij de invalwegen en niet in de stad. B. J. Boonstra, Beethovenlaan 97, Leiden. WARMOND De door de ge meenteraad van Warmond vastge stelde wijziging, betreffende de be bouwing en het gebruik van gronden in de bebouwde kom ten noordoosten van de straat ter Leede, is door dé Kroon afgekeurd. Deze herziening heeft grotendeels betrekking op de gronden van de NV Hout/handel K. W. van der Willik Jr. en beoogt een sanering van de huidige situatie. De Kroon merkt op dat met handhaving van dit be drijf een gemeentelijk belang wordt gediend. Anderzijds geeft zij boe. dat wat de bebouwing betreft, de huidi ge toestand weinig bevredigend is. In beginsel stemt de Kroon dus In met de plannen van de gemeente. Tegen de uitwerking daarvan heeft LEIDEN Voor de Leidse hen- gelcompetitie werd een tweede serie wedstrijden gevist in de ringvaart bij Nieuwe Wetering. De stand luidt nu: 1 DVS 1 14, 2 Zaalberg 12. 3 De Brasem 9, 4 Sportvrienden I 8, 5. Hengelsport 1 8, 6. DVS 2 8, 7.S en G. 8, 8. Sportvrienden 2 8, 9. Hen gelsport 2 6, 10 HSV 5, 11. DE Ruis- voorn 5. 12. DW 4, 13. De Leede 1, 14. De Zinker 0. Persoonlijke uitsla gen: 1. W. v. Berkel 86, 2. W. v. Loon 60, 30, J. v. Loon jr. 59. 4. G. Laterveer 51, 5. J. Schouten 49 stuks. Viscollege De Zinker hield een wedstrijd in het water van de Am- stel. De uitslag luidt: 1. D. Deij 1865 gram, 2. E. Schreuder 1375, 3. .W de Wit jr 1250, 4. H. v. Gent 1180, 5. J. Kromwijk 1175, 6. J. v. Gent 1000, 7. W. Holverda 886, 8. J. v. Me teren 850, 9. W. de Wit dr. 820, 10. C. Kok 450. Visclub Royal hield zijn tweede wedstrijd van dit seizoen. Door de slechte weersomstandigheden werd er weinig gevangen. Uitslag: 1. We ber 970 gram. 2. Houthuizen 915, 3. Roelandse 590, 4. Gommans 480. 5. Van Went 385. 6. Leuering 320. 7. De Ridder 185, 8. Lepelaar 145, 9. Krab be 105. 10 Peeters 100. LEIDEN De branweer moest zondag uitrukken naar de Jan van Goyenkade, waar een keuken in brand was geraakt. Oorzaak was een pan met warmtekrullers die op het vuur stond. Over de pan had men een plastic zeiltje gespannen dat vlam vatte, waarna het vuur over sloeg. Na blussing van de brandweer kon de schade worden opgenomen. Die bedraagt ongeveer f 1500. zy echter bedenkingen. De voorgestel de bebouwing zou inbreuk maken op de belangen van de stichting „War- munda", gelet op de geringe afstand van de door haar geëxploiteerde be- jaardenwoningen. Dit bezwaar kan worden ondervangen door de bedrijfs- bebouwing te concentreren aan de straat. De Kroon zegt, dat by de vast stelling van een nieuw plan nader beoordeeld kan worden in hoever ook het terrein ten zuidwesten van de Straat ter Leede bestemd kan wor den voor al dan niet overdekte op slag. Met inachtneming van voren staande, aldus de Kroon, kan ener zijds de voor de vennootschap nood zakelijke mogedykheid tot ontplooiing op een uit stedebouwkundig oogpunt verantwoorde wijze bereikt wor den en anderzyds het aanzien van de in het geding zynde gronden en be bouwing. ook gezien vanaf de Leede, aanzieniyk worden verbeterd. LEIDERDORP In het kader van de „zomerfeesten", die jaarlyks door de Oranjevereniging in Leider dorp worden georganiseerd lukte het weinig van de 25 deelnemers (sters) aan het boegsprietlopen om zich op de spekgladde boomstam te handha ven. De vreemde capriolen werden uitgehaald. Het eind van het liedje was dat de meesten met een specta culaire sprong in het water beland den. De lachsalvo's van de toeschou wers, die zich aan de kant hadden geschaard, moeten tot in de verre omtrek te horen zyn geweest. Even als vorig jaar werd ook nu mejuf frouw A. Hagenaars winnares. Om de tweede en derde plaats ontstond er een fel „gevecht" tussen de heer T. v. d. Bosch en Joke v. d. Bosch Met klein verschil werd eerstge noemde tweede. Ondanks de stromende regen be sloten de organisaoren om het pol stokhoogspringen toch te laten door gaan. Voor de sprong over de Tolle nersingel meldden zich vyftien ZOETERWOUDE Burgemees ter J. A. Detmers heeft zaterdag avond door de ritssluiting van een tent open te trekken de camping van de heer C. de Jong officieel geopend. Om op het terrein te komen moesten de gasten door de tent. De nieuwe camping „Buitenrust" is een hectare groot. Er is plaats voor was rönd de in de kerk opgestelde 34 caravans. Aan het sanitair is spe- baar neergelegd. Aan het eind van clale aandacht besteed. Er zijn zes j be mis droegen de kleinkinderen van Velen woonden begrafenis directeur Avifauna bij ALPHEN AAN DEN RIJN/VOOR SCHOTEN Onder grote belang stelling is vrijdagmiddag in Voor schoten op de begraafplaats „Rosen- burgh", het stoffelyk over schot van de heer M. C. van der Valk, in leven directeur van het vo gelpark „Avifauna" in Alphen aan den Ryn en president- commissaris van de familie n.v. „Valkenhorst", in het familiegraf bygezet. De teraardebestelling werd voor afgegaan door een H. Eucharistie viering in de Pius X kerk in Al phen aan den Ryn. Een enorme bloemenschat (totaal zes auto's vol) deelnemers. Enkeden wisten met de hakken over de sloot te komen en zodoende geen nat pak op te lopen. Met een sprong van 9.25 meter by de eerste sprong en 10.25 by de tweede sprong werd C. Borst onbe dreigd winnaar. Tweede werd C. W. de Haas en de derde plaats was voor T. v. d. Bosch. By het mastklimmen werden de prijzen verdeeld onder 1. H. Evert, 2. K. v. d. Ploeg en 3. D. Dykman. Irene Smit won de vierde prijs die was beschikbaar gesteld voor deelne mers onder de tien jaar. De in het Dorpshuis gehouden klaverjas-drive werd door de heer Brandwyk ge wonnen. De tweede en derde plaats waren respectievelyk voor G. Nagte- gaal en P. Zuyderduyn. Eerste prij- zen by de Vossejacht gingen naar Hans en Peter Van en Ineke Ko ning. Drie kinderen van de familie Schutte en Coby en Marja Gordyn ontvingen een tweede prys terwyl Jan Koning de derde prys in de wacht sleepte. LEIDEN Deze foto laat zien wat er overbleef van de auto van een 27-jarige Rotterdam mer, toen hij op rijksioeg 4 in Leiden de macht over het stuur verloor. Het ongeluk gebeurde zaterdagochtend. De ivagen kwam uit de richting Hooghiade en ging de kant van Leidschen- dam op. Op de linker rijstrook rijdend, kwam de auto in een grote plas terecht, waardoor de bestuurder zijn voertuig niet meer in de hand kon houden. De wagen draaide om z'n as, schoot de wegberm in, draaide daar over zijn kop en kwam 25 meter ver der in een bomenrij pas tot stil stand. De bestuurder en zijn ruim 2-jarig zoontje werden licht gewond. Zijn 26-jarige echtgenote, een negen maanden oude baby, een 55-jarige me vrouw en een 2$-jarige jongeda meallen eveneens uit Rotter dam, moesten met min of meer ernstige verwondingen in het Elisabeth-ziekenhuis worden op genomen. Foto LD/Holvast) toiletten, acht wasplaatsen en twee douches met warm en koud water. De camping ligt aan de uiterste rand van Zoeterwoude, die de bewoners doorgaans aanduiden als „de hel". Postduivennieuws Leidsche Postduivenclub Wed vlucht vanaf St. Diaier met jonge duiven. In concours 142 duiven. Uitslag: 1 en 6 P. Landesbergen, 2. H. v. Riet 3 en 8, J. v. Alphen sr. 4. 5, 7 en 10. W. v. d. Hoogt 9. J. Koster. De Snel vlieger. Wedvlucht oude en jonge duiven vanaf Roosendaal. In concours 303 duiven. Uitslag: 1. M. de Lange en Zn., 2 en 3. A. v. Noord 4. B. Geenjaar, 5. A. Compier, 6, 8 en 10 J. den Dunne, 7. A. Ouwerkerk, 9. J. v. Duyvenbode. Wedvlucht vanaf Quievrain. In concours 107 duiven. Uitslag: 1 en 2 B. Geemjaar, 3, 5, 6 en 7 J. Roest, 4 en 9 J. den Dunne, 8 L. v. Berge Henegouwen 10. M. de Lange en Zn. de overledene de bloemstukken het kerkgebouw uit. Na deze plechtige dienst volgde de teraardebestelling. In restaurant De Gouden Leeuw maakten velen van de gelegenheid gebruik de familie te condoleren. CHICAGO (AP) Ludwig Mies van der Rohe. de beroemde architect en de laatste directeur van het Bau- haus, is gisteravond in Chicago op 83-jarige leeftijd overleden. Van der Rohe leidde het Bauhaus van 1929 tot 1933. In 1937 kwam hy naar Amerika waar hy de leiding kreeg van afde ling architectuur van de technische hogeschool in Illinois. Sindsdien heeft van der Rohe in Chicago gewoond en gewerkt. NOORDEN Tengevolge van de verwondingen welke hy opliep by een aanrijding zaterdagmiddag is de 5- jarige Hansje van Capel uit Noor den zaterdagavond in het Academisch Ziekenhuis in Leiden overleden. Het ongeluk gebeurde rond twaalf uur. Een automobilist uit Noorden, die in de richting Woerdense Verlaat reed, trok juist weer op na even voor een meisje achter een geparkeerde wagen te hebben ingehouden. Toen de wagen op snelheid kwam, liep Hansje van de andere kant de weg op. Hy werd door de voorkant van de wagen gegrepen en vele meters weg geslingerd. Een wykverpleegster, die juist passeerde, verleende eerste hulp. Het knaapje is niet meer by bewust- eyn geweest na het ongeval. WADDINXVEEN By een aan rijding tussen een personenwagen en een busje zyn zaterdagmorgen om streeks twaalf uur acht personen ge wond geraakt, waarvan twee zeer ernstig. Zy moesten door de brand weer van Waddinxveen uit het wrak van hun busje worden gezaagd. Met ernstige verwondingen zyn zy in het ziekenhuis De Wyk in Gouda opge nomen. De andere zes gewonden zyn naai- het St.-Josefzdekenhuis overge bracht. Het ongeluk gebeurde toen een Simca (waarin een Waddinxvener en zyn dochtertje) op de Henegouwer- weg vaart minderde om linksaf te slaan. Een achter op komende bus van Westnederland wilde remmen, maar door het gladde wegdek schoot de bus ver door en raakte de ach terkant van de Simca. Hierdoor schoot de wagen van de Waddinxve ner op de andere weghelft waar juist het busje naderde. Gevechten aan Suezkanaal Is raëlische vliegtuigen hebben zondag avond Egyptische artilleriestellingen langs het Suezkanaal aangevallen. De Egyptische artillerie üi dit ge bied had eerder op de dag Israëli sche stellingen ten noorden van het Grote Bittermeer beschoten. De Is raëlische vliegtuigen hebben de Egyptische kanonnen tot zwygen ge bracht en waren veilig op hun basis I teruggekeerd, In Zoeterwoude ZOETERWOUDE Een 39-Jarige Hagenaar, die zyn wagen had ge parkeerd aan de Hoge Ryndyk, stak klakkeloos het fietspad over om de overkant van de weg te bereiken en zag niet de aansnellende bromfiet ser, die hem niet meer kon ontwyken. De Hagenaar werd tegen het weg dek gesmakt. Na behandeling in het Elisabeth-ziekenhuis kon hy naar huis terugkeren. Kettingbotsing Even daarvoor had zich enkele honderden meters verderop een ket tingbotsing voorgadaan, waarby een 65-jarige man zo ernstig aan het hoofd werd gewond, dat hy naar het Elisabeth- ziekenhuis moest worden vervoerd. De botsing kwam tot stand toen 'n inwoner uit Alkemade plotseling moest remmen. De achter hem rij dende wagen kon niet op tyd stop pen en botste tegen de achtetzyde van de caravan achter de wagen van zyn voorganger. Achter de tweede wagen reed een Daf, bestuurd door I een Leidenaar, die achter zyn broer in de tweede wagen reed. Ook hy j kon niet op tyd stoppen evenals de achter de Daf rijdende wagen, die werd bestuurd door iemand uit Voor schoten. Alle wagens werden min of meer ernstig beschadigd. De Daf moet als verloren worden beschouwd. SASSENHEIM De 19-jarige bromfietser uit Warmond, die vry- dagmiddag by een botsing ernstig werd gewond, is tydens het weekein de in het Sint-Elisabeth Ziekenhuis in Leiden overleden. Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Georg Dirk. z. v. G. K. Zauner en H. C. T. de Graaf: Michael Marcel, z. v. D. C. Melissant en E. de Boer; Cynthia, d. v. H. Distelvelt en C. J. Benning; Saskia. d. v. A. H. Slof en J. C. van Tol; Kelly Johannes Hen- derik. z. v. M. Koome en H. Selier; Sebastiaan Jozeph Franciscus. z. v. R. A Noest en F. A. M. L. Baeten; Jan netje, d. v. B. van der Meer en M. J. van Hooidonk; Bianca. d. v. D. Knol en P. Wassink: Andreas Jacobus, z. v. A. J. M. Trip en C. de Mooii. GETROUWD W. L. de Koning en M. Koudiizer. OVERLEDEN F. W. M. J. van der Hulst. 23 jr.. man; L. C. van Tol. 81 jr.. man; J. J. de Jong 77 jr.. man; C Meiivogel. 50 jr., e. v. M. van Duiin: J. de Roo- de. 84 jr.. man; J. Voorzaat. 84 ir.. vr.: J. van de Groep. 50 jr.. man; S. K. Stel. 4 dgn., zn.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 11