I A Uijdal gezegd kan grote worden Nog geen verrassende uitslagen Drie maal zegevierde Jan van Dooyeweerd AZ-trainer Robert Heinz vol lof over zijn nieuwe doelman Tenniskampioenschappen in Scheveningen Drie uur LFC en Lugdunum spelen op 7 september PONDERDAG 14 AUGUSTUS 1969 PAGINA 9 LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD cr* (Van een onzer verslaggevers) ALKMAAR Gerrit Vooys heeft zijn zin gekregen. De 21- jarige Katweker, die sinds ja nuari 1966 een vaste keus is geweest voor het eerste elftal van Quick Boys, heeft er nooit een geheim van gemaakt nog eens betaald voetbal te willen gaan spelen. Jong en ambitieus vertelde Vooys nog vorig jaar in de Sportkrant van het L.D.: „Ik heb aspiraties om hoger (lees: betaald) te gaan spelen. Als ik de kans krUg, zal ik het zeker doen". En verder ook: „Ik zou trou wens veel beter kunnen keepen, wanneer ik een paar maal in de week stevig onder handen wordt genomen. Dat vind ik het nadeel van trainer Westhoven: je krijgt geen keeperstraining" By zijn nieuwe vereniging, het Alkmaarse AZ '67, heeft Gerrit Vooys over dat laatste geen klagen meer: de nieuwe oefenmeester, Robert Heinz, de vroegere trainer/coach van het Luxemburgse elftal, voelt hem dagelijks geducht aan de tand Ook over alle andere dingen bij zijn nieuwe vereniging is de Katwijker, die het afgelopen weekeinde z'jn eredivisie-debuv' maakte, best te spreken. Koersen op Duindigt i. WASSENAAR (Eigen berichtgeving' Irene Francesprljs Met drie overwinningen nam Jan I <w-J -6.12- Gra-n-*• (Door Cees Onvlee) ALKMAAR „Als ik géén contract had gekregen, was ik jraarschijnlijk met voetballen gestopt dan was ik weer gaan i prenGerrit Vooys durft dat achteraf gerust te stellen (oor de stevige Katwijkse doelman, pas geslaagd voor de laat- Ite examens stuurman/schipper kleine vaart, was 't het éér jf het ander: „echt"' gaan voetballen of de zee op. Als Robert Heinz, de vroegere Luxemburgse bondscoach, die teee maanden geleden Barry Hughes als oefenmeester bij het jlkmaarse AZ '67 heeft opgevolgd, weer van die keus van Serrit Vooys hoort, kan hij dat nog altijd maar niet begrijpen: (Vooys kan een grote worden", gesticuleert hij druk in zijn tebroken, half Duits, half Nederlandse taaltje. „Als die was pan varen, was er een klasse-doelman in Nederland verloren fcgaan i In het zomerse Ooffert-stadion Nijmegen heeft Gerrit Vooys het Eïlopen weekeinde zijn eredivisie- uut gemaakt. Vooys, die een 1- contract heeft, doorstond die burproef met glans: AZ moest wel- Iwaar met 1-0 het hoofd buigen bor NEC, maar aan het enige doel wit, twintig minuten voor het mde van dichtbij gescoord door de Jürgen Jendrossek, die pn voorzet van Oosterveld ineens nhoudbaar op knie-hoogte in de oek vuurde, had de Katwijker pen enkele schuld. Hij voorkwam een grotere nederlaag en een roegere achterstand voor de Alk- kaarse combinatie door vele schoten p Jendrossek. Verdonk. Davidovic tl Oosterveld stijlvol uit zijn doel 6 ranselen. 'Robert Heinz dan ook tevreden: hij iedere week zo speelt als NEC. ben ik al dik tevreden, dat doelpunt kon hij niets Jendrossek maakt de eerste jaar zo'n goal niet meer. Maar fooys kan nog veel beter: hij mist pg de routine. Logisch, want die ongeil heeft nog nooit getraind, fü moet meer ervaring krijgen, durven ook, meer flair, bravour Maar dat komt heus nog vanzelf aeer aui lÜgen, va Geweldig Gerrit Vooys, nauwelijks meer jermoeid na een middagtraining bn anderhalf uur op het bijterrein »n het Alkmaarse sportpark, over fcinz: „Hij is een geweldige trai ler. Niet alleen voor mij, maar ook alle andere jongens. Hij brengt maar laat je ondertus- „ongemerkt" toch erg veel doen. leert je ook erg veel. In deze weken bij AZ heb ik van hem opgestoken dan in m'n hele even. Ik voel ook, dat ik langzaam paar zeker vooruit ga: conditioneel fooral. In een maand tijd ben ik luim vijf kilo afgevallen: van 97% tg tot 92 kg. En dan ook, door al die zes, zeven maal in de krijg je rust, verti'ouwen in je plukken, stompen, duiken, bal- Allemaal kleine dingetjes, samen een hoop uitmaken". I Nuchtere, ambitieuse Ger Vooys (leeft zich bij Alkmaar/Zaanstreek mei waar gemaakt: na een halve ffedstryd tegen De Volewijckers te Hebben gespeeld (2-0) en een wed- itiljd in het B-team tegen het Wie- elftal (2-0) kreeg hij vol de kans tegen Volendam (2-1). kans, die hij met beide handen ging wel lekker") aangreep, i Toch was de opstelling in het elftal voor de competitie ouver ture tegen NEC voor Vooys nog een ferrassing: „Ik heb verwacht toch [log een tijdje in het B-teain te zul len moeten wennen. Waarom ik bo- fen Schreuder verkozen ben, heeft ook helemaal niet gezegd: tijdens de bespreking, hij gewoon de opstelling be Hoe Gerrit Vooys bij AZ terecht gekomen? ..Normaal gesproken was het Ex- telsior geworden", erkent de Kat- BÜkse doelman glimlachend. Hoe het Conditietraining LEIDEN De scheidsrechters van Se Afdeling Leiden van de COVS moeten dit seizoen hun conditie-trai- mng laten aanvangen. Het LFC-ter- fein is op 21 augustus nog niet be- (chikbaar. De eerste training is nu "P 4 september vastgesteld. precies kwam, weet ik niet. maar te gen het einde van de competitie werd ik door trainer Bob Janse uit genodigd voor een proeftraining. Toch ging de zaak niet door, om dat ik te weinig conditie had, lo gisch eigenlyk omdat ik bij Quick Boys bijna nooit trainde, kon trai nen omdat ik meestal de hele week vaarde. Excelsior durfde het risi co dat ik niet vóór 10 augustus klaar zou zijn, niet aan. Zij zaten immers met het probleem dat hun doelman Bram Geilman met zijn enkel in het gips zat. Zij hadden dus een „pan klare" doelman nodig. Toen ik dacht „Het wordt varen", belde plotseling AZ op. Of ik een keertje wilde ko men praten. Dat gebeurde de vol gende avond al in het motel in Alk maar. Zij waren kennelijk getipt door Janse. Reeds dezelfde avond was alles geregeld. Die haast was ook wel nodig, want de transferpe riode was bijna afgelopen". van Dooyeweerd gisteren een grote hap uit de prijzenpot van Duindigt. In de openingsdraverij had hij een slecht startnummer. Dit bleek ech ter geen bezwaar. Spoedig kwam hij met Geraldo Cavaljos naast de „ge vluchte" Gijsbertiene TH en Gay Westlandia en toen was de zege nog slechts een kwestie van tijd. In 1.26.6 overtroefde hij met groot gemak Gay Westlandia en Hartin Gerda. In de Inspiritprijs waren Gino Narciso en Filippine zeer snel van start. Van Dooyeweerd bleef echter met Grenadier attent volgen, greep in het laatste rechte eind zijn kans en klopte in een enerverende eind strijd Gina Narciso, die kort voor de finish de tweede plaats nog moest afstaan aan Gento BH. Met de kort na de start fouterende Firmin liep Van Dooyeweerd in de Ina Bascomprijs een grote aohter- stand op en leek de kans op een zege uiterst gering. Hij zette echter onverdroten de achtervolging in op Fabiana H en Fabiola Spencer. Zyn pogen werd ruimschoots beloond, I want in een fraaie 1.22.4 km-tijd voerde hij Firmin als eerste voorbij I de rechterstoel. De door Willem Strooper gestuurde Daimler werd een verrassende tweede vóór Fabiana H De minder goede verrichting van de teleurstellende tweede favoriet Flet cher D. verwekte nogal wat deining onder het publiek tegen pikeur Wim Van Dalen. In de leerlingenkoers. waarin Em ma Quichotte kort na het vertrek na een hopeloze galoppade werd inge houden. had Van Dalen tevoren voor een grote verrassing gezorgd. Hij zegevierde met Crystal Heny in een goede 123.7 km-tijd na een boeiend eindgeveoht, tegen een cote van van f 15.60. over Fenno Silk en Do- rothea, waardoor het trio ruim 1 f 1500.— bracht. Hoewel de internationale draverij slechts vijf deelnemers telde, werd het toch nog een aantrekkelijke koers. Matthijs Lange met Elite Mac klopte kort voor de streep de im port Agio. die een uitstekende in druk maakte, in 1.23.7 km-tijd. Fred Signal 3. pi. Holgapluto Gerda. Tot. w. 610. 3.90, 2.kop. 13.20, cov. 2.80. Iskraprijs: 1 Crystal Heny (W J. van Dalen) (1.23.7), 2, Fenno Silk, 3. Dorothéa. Tot. w. 15.60, pl. 3.10. 1.60, 2,30, kop 38.60, cov. 6—, trio 1.513 60 Lord Maire-prijs: 1 Elite Mac (M. M. Lange) (1.23.7). 2. Agio, 3. Brilliant Heny. Tot. w. 2.90, pl. 1.60, 1 70. kop. 7.70. cov. 3.10. Ina Bascomprijs: 1. Firmin (J. van Dooyeweerd) (1.22.4), 2. Daimler. 3. Fabiana H. Tot. w 2.10. pl. 1.30. 2.80. 3.80. kop. 9.70. cov. 9.30. trio 344.20. Ivan Hanoverprijs: 1. Epilog V (E. Leeman) (1.22 8), 2. Double Six II, 3 Gezlna. Tot. w. 2.10. pl. 1.20. 3.—, 1 40, kop. 14.cov. 12.70. Fllle des Montsprljs: 1 Annie Rose (F Vandeuren), 2. Beautlfull GLrl, 3. Baboon. Tot. w. 3.40. pl. 1-20. 1.20. kop. 2.70, cov. 3.40. Jaseurprijs: 1 Rol and a (P Perkins). 2 Moonstar, 3. Rock Chystal. Tot. w. 5.90, pl. 3.2.30. kop. 6.10. cov. 3.70. Total Isa tor-omzet f208.601. LEIDEN Voor LFC en Luig- dunum neemt de competitie niet op 14 maar op 7 september een aan vang. Op die dag een week voor de officiële aanvang van de ama teurcompetitie spelen beide clubs tegen elkaar op het terrein van de kanaries. LFC start zondag a.s. zyn oefen programma in Uithoorn waar de geelzwarten deelnemen aan het toer nooi om de Zilveren Hoorn. Militairen verslaan Duitsland ruim WINTERSWIJK (ANP) Het Vandeuren nam met Annie Rose i Nederlandse militaire voetbalelftal Nuchter De overgang van zaterdag-tweede klasser naar eredivisie-club heeft Gerrit Vooys weinig gedaan. De Kat wijker is nuchter genoeg om zich niet over het paard te (laten) tillen: hij wil „gewoon dezelfde blijven", of schoon hij- toch serieuzer is gaan leven. „Dat moet ook wel. Je moet er een hoop voor doen en laten. Een pilsje of een borreltje zoals vroe ger op zaterdagavond kan natuur lijk niet meer. Ik neem heus nog wel een flesje bier of een borreltje in mijn upje, maar toch leef je nu echt naar een wedstrijd en de trai ningen toe. Met het eten precies het zelfde: mijn vrouw moet wat meer biefstuk braden. Erg vind ze dat bepaald niet, omdat ze het zelf ook lekker vindt Gexvit Vooys zal binnenkort ver huizen. Moeten verhuizen naar Alk maar, omdat AZ dat liever wil. Vooys, geboren en getogen in Kat wijk: „Eerst was ik van plan om thuis te blijven, maar het huis is Inmiddels toch reeds verkocht. AZ is ook al druk bezig om voor mij te zoeken. Het is ook wel beter geloof ik: overdag werk ik in Zaandam en al dat reizen wordt op den duur wel lastig. Goed, het is een uurtje naar Katwijk. Maar 's winters wordt dat misschien toch wel een probleem. Bovendien ben je altijd pas om een uur of tien thuis na een avond training". Hoe het vertrek van Ger Vooys in Katwijk, bij Quick Boys. is opge nomen? „Sympathiek, Het kwam on verwachts èn ongelegen er wa ren al zeven spelers weggegaan maar toch verleenden ze alle mede werking. Ze vonden het leuk voor mij". En over de kansen van zijn oude vereniging in het nieuwe sei zoen: „Ze krijgen het zwaar. Er zal vreselijk geknokt worden voor een plaatsje in de eerste klasse. Maar het is een jonge ploeg. Ze kunnen het wel. Als ze fysiek de zaak maar in het begin kunnen hebben. Dan moet het toch kunnen lukken". En dan, het voetbal in de zaterdag- top vergelijkend met de betaalde top: „Een enorm verschil. Niet al leen qua voetbal, maar ook qua sfeer. Zo'n gezellig stadion als de Goffert doet mij wat: dat scheelt veertig procent. Dat applaus, zelfs voor een knullig balletje, doet je groeien". Heinz lachend „vaderlijk" besluitend „Vooys werd steeds beter. Zondag kan hij ook zijn hart ophalen. Voor AZ zyn dit seizoen alle wedstrij den zwaar. Vooys zal alle gelegen heid krijgen om zijn talenten te tonen. Jongens als Mraz, Prins, Hey- nen by MVV zullen het hem niet gemakkelijk maken, vrees ik. flflffpMB Het beslissende doelpunt in i Gerrit Vooys ligt verslagen op de i gen Jendrossek onhoudbaar voor het Goffert-Stadion: doelman I grond nadat de Westduitser Jiir- NEC heeft gescoord. de eerste ren voor zijn rekening door gedecideerd de favoriet Beau tiful Star te kloppen. Het tweede nummer voor de volbloeds was voor Rolanda (Perkins), die Moonstar in de eindstrijd geen enkele kans gaf. UITSLAGEN Illustre Hanoverprijs: Geraldo Ca valjos (J. v Dooyeweerd) (1.26.6) 2. Gay Westlandia. 3. Hartin Gerda. Tot. v 1.70. pl. 1-30, 1.20, 1.30, kop. 4.80. cov. 320, trio 17. Intrepidprijs: 1. Honey Six (E. Lee man) (1.29). 2. Gracia Peterhof. 3. Guy Areta Tot. w. 2.20, pl. 1.60, 1.60, 2.20. kop. 6.10, cov. 3.90. Inspiritprijs 1. Grenadier (J. van Dooyeweerd) (1.25), 2. Gento BH, 3. Glna Narciso. Tot w. 3.20. pl. 1.80, 2 30. 2.20, kop. 11.50, cov. 5.90, trio 121.70. heeft gisteravond op het WVC-ter rein in Winterswijk voor 4000 toe schouwers met 30 gewonnen van de Westdultse militairen. Nederland dat als elftal een beter geheel vorm de dan de Duitsers, speelde zeer aanvallend, maar zag geen kans voor rust te scoren. In de tweede helft kon de uitste kende Duitse doelman Nuckel niet voorkomen dat Nederland op 30 kwam door treffers van Hoekema (Go Ahead) en Veen (De Graaf schap die twee goals voor zijn re kening nam. In het Nederlandse team speelde Jan van Beveren Spartai, de doel man van het nationale elftal, wegens een blessure niet mee. SCHEVENINGEN (GPD) Het jaarlijkse grote landelijke tennisavontuur op de aloude Mets-banen is alweer in het sta dium gekomen, dat de dames noch de heren meer onbezorgd uitkijken naar de volgende partij. In de enkelspelen zijn nog slechts acht spelers en speelsters overgebleven, zodat nu het kaf van het koren is gescheiden. Bij de dames is, behalve het uitvallen van Betty Stöve wegens ziekte, nog geen enkele ge plaatste speelster uit de strijd geworpen. Bij de heren alleen de Hilversummer Peter Scholtz, de als no. 8 geplaatste, die dinsdag de marathon tegen jeugdkampioen Paul van Min ver loor. De Hagenaar Peter Soeters (no. 6) was de enige die gisteren een kleine drie uur heeft moeten zwoe gen om eveneens in de kwax-tfinales een plaats te kunnen vex-overen. De maxi die het hem zo moeilijk maak te, was zijn plaatsgenoot Piet Veent- jer, die in eigen omgeving speelt en pas capituleerde na 1012 64 61 46 62. Twee andere heren moes ten een set prijsgeven. De in Zwitser land levende Jan Coebergh tegen de weinig bekende Keyser 36 6—3 6 4 64) en Fred Hemmes, een van de jonge „tennisbond-toexïsten", te gen Eddy Knol (6—2 3—6 7—5 6— 2). Bij de dames Is vandaag opnieuw gebleken, dat de kleine bovenlaag, die geregeld de buitenlandse toex-nooien bezoekt, ver uitsteekt boven de rest. De acht overgeblevenen snelden de kwartiereindstrijdeix binnen zonder een enkele set achtergelaten te heb ben. Er waren slechts twee lange sets bij. Els Veentjer-Spruyt moest er een afgeven aan Lidy Bielefeld- Janseix Venneboer (75 64), maar Lïdy heeft tot vorig jaar dan ook tot de rondreizende groep behoord, De andere „long set" had Patricia Went nodig tegen Ietje van der Zee (8—6 6—0). Avontuurlijk Een avontuurlijke gebeurtenis is de partij tussen Soeters en Veentjer geworden, die met verve en roeke loze vaax't werd gevoerd. In de twee vorige kampioenschappen heeft Veentjer de stk-ijd steeds ontijdig moeten beëindigen wegens blessures. Hij bleef nu ongeschonden ter been. maar moest het tenslotte tegen de iets beter gecontroleerde vaart van de jongere Soeters afleggen. Fred Hemmes, die weinig anders doet dan tennissen, heeft eigenlijk veel te veel moeite gehad met weekend-ten nisser Eddy Knol. Deze is echter zeer rap ter been en hij ontregelde de netaanval van Hemmes meerma len met afgemeten lobs. Knol bleef teveel in het achterveld, ook al om dat hij de volley niet volledig onder de knie heeft. Hy toonde overigens duidelijk aan dat de backhand van Hemmes nodig in revisie moet. Onze andere jonge tennisreiziger, Jan Hordijk, schijnt ernstige kam pioenskansen te koesteren, hetgeen Ron van Gelder tot zijn schade, en bijna zelfs tot zijn schande onder vond. Van Gelder, die vele kilo's te zwaar is, kon tegen het geweld van het stalen racket van Hordijk slechts vier games in totaal bijeen rapen (6—0 6—1 6—3). Niek Fleury, een andere serieuze gegadigde voor de opvolging van Tom Okker, maakte een abrupt ein de aan het eerste optreden in Ne derland van Niesi Sie, de kampioen van Indonesië, die in Amerika stu deert. Eerst had Sie zyn een dag eerder tegen Stradmeyer afgebroken pax-ty met 1—6, 3—6, 7—5, 6—3, 6—3 tot een goed einde gebracht, maar tegen de vaart en de spx-eiding van de lange Fleury stond hy vrij mach teloos: 62, 64, 6—2. Paul van Min trof het na zyn uitputtende duel van vorige dag dat hij Richard Kasten tegenover zich kreeg, die de laatste tijd weinig heeft gespeeld. Met 75, 61, 64 voegde de 18- jarige Van Min zich by de uitverko- renen. Hij zal nu tegen de favoriet, van de speltechnische commissie, Jan Hajer moeten optornen, die tennisleraar Frans de Kort qua wedstrijdspel nog wel iets kon bij brengen 6—2, 62, 63. Evert Schneider tenslotte, no. 2 geplaatst, zette de onbekende Haarlem mer Constandse makkelijk aan de kant met 6-1, 6-2, 6-1. Bij de dames bleek het spel van oud-kampioene Madeleine Kieboom- Weurman bij lange na niet toereikend om de penetrerende twee forehands van titelverdedigster Marijke Schaar-Jansen te kunnen weerstaan (tweemaal 6-2). De teruggekeer de Trudy Groenman had nauwelijks gelegeixheid zich in te spelen tegen Hilda van Loon, die met 61, 60 tegen de Groningse vastheid ten on der ging. Nu stuit Trudy echter op Ada Bakker, van wier grote vastbe radenheid mevr. Lazonder-Hage met tweemaal 60 het slachtoffer werd. De zusjes Blom beantwoordden niet aan de verwachtingen. Noortje moest met 62, 61 zwichten voor oud kampioene Astrid Suurbeek en An- nemieke werd door Tine Zwaan met 6—1. 64 uit het toernooi gema noeuvreerd. Els Veentjer (links) en Ma rijke Schaar, twee kanshebsters voor de titel in het damesenkel spel. Bij de heren komen in de kwart finales tegenover elkaar te staan Hajer—Van Min, CoeberghFleury, SchneiderHerrxmes en Hordijk— Soeters. Bij de dames; Marijke Schaar—Els Veentjer, Ada Bakker— Trudy Groenman, Patricia Went— Judith Salomé en Astrid Suurbeek Tine Zwaan. Noge enkele uitslagen herendub- belSchmitz/Vaarties-Sanders/ Temminck 6-1, 6-2; Fleury/Hor- dljkBlaas /Welschen 86, 61. DamesdubbelKieboom Laaix-* Bos /v. d. Koogh 6—1, 6—1.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 9