Ministerie in zorgt voor inboorlingen Australië Grandioze huldiging voor drie maanmannen Volgens Peking blijven Russen nog schieten voor Gelijkberechtiging de „Abo's" „Genadeloze strijd" tegen de corruptie in Azerbeidsjan $s£s^j&ff2gssi AANSPRAKEN Heilige mythen Ernstig geval van Leiders in Praag NAVO-spionage waarschuwen voor staatsvijandige activiteiten gedood Vrouw ruilde haar baby voor radiosrammofoon DIEF IN INDIA VERMOORDDE 41 MENSEN ffl PAGINA 1 LETDSCH DAGBLAD DONDERDAG 14 AUGUSTUS (Van onze correspondent) SYDNEY (GPD) Een groot dagblad in Australië heeft een bijlage van 88 bladzijden over Australië gepubliceerd zonder daarin met een enkel woord melding te maken van de abari- gines (Australische inboorlingen). Dit is karakteristiek voor de blanke Australiër. Hij schenkt liefst zo weinig mogelijk aan dacht aan de kleine groep van honderdduizend inheemsen, want in de 19de eeuw hebben de blanken talloze Abo's vermoord en van hun stamgronden verdreven (in Tasmanië zijn de inboor lingen allemaal uitgeroeid) en hij laat deze zwarte bladzijde in de geschiedenis van zijn vaderland daarom liever in het ver geetboek. Toen de Australische regering echter in 1967 een volksstemming uitschreef om de overheid meer grondwettelijke armslag te geven tot bevordering van de belangen van de Abo's werd dit referendum met een overweldigende meerder heid van stemmen aangenomen. Er waren ruim vijf miljoen voorstemmers en 527.000 tegenstanders. I overtreding. Dit betekent, dat aan Inlanders in publieke plaatsen (ho tels. café's, restaurants, theaters, kap perszaken. enz.) dezelfde diensten ter beschikking moeten staan als aan blanken. Enkele jaren geleden zijn onder leiding van de universitair gevorm de Abo Charles Perkins (34) „vry- heidstochten" gehouden naar de bin nenlanden van Nieuw Zuid Wales. In de grote steden komt discrimi natie vrijwel niet voor, maar in het binnenland steekt zij soms nog de kop op. bijv. als inboorlingen zich in een straat gaan vestigen waar uit sluitend blanken wonen. Perkins zei in 1968, dat de Abo's binnen vijf jaar in opstand zouden komen om te vechten voce gelijkbe rechtiging als de overheid niet mil joenen dollars zou gaan besteden om de inboorlingen uit het moeras (van armoede, onvoldoende huisves ting en tekort aan onderwijs) te hel pen. Sindsdien zijn studiebeurzen ter beschikking gesteld voor jonge Abo's die middelbaar of universi tair onderwijs willen volgen en heeft j de regering tien miljoen gulden uit- j getrokken voor scholen voer jonge Abo's in het noorden, waar speciale scholen nodig zijn om deze kinderen voor te bereiden tot toelating tot ge mengde scholen. In de rest van Aus tralië zijn geen speciale scholen voor Als gevolg van deze volksstemming ie een kamerlid, William Wentworth, die in het verleden al vaker de strijdbijl voor de inheemsen had opgenomen, tot miniter voor In heemse Zaken benoemd. Zijn stre ven is de Abo's. voor zover zij nog niet alle burgerrechten bezitten, vol ledige gelijkstelling te geven en dus ook hun grondrechten te erkennen, hetgeen niet zo gemakkelijk is als het lijkt, want veel gronden bevin den zich in particuliere handen. Verscheidene inheemse stammen hebben in de laatste tijd echter er kenning van hun grondrechten ge ëist. In één geval liep het geschil over de exploitatie van koper op land, waarvan de Abo's beweer den dat dit van ouds tot hun stam gronden behoorde. De overheid nam deze eis van de Abo's niet kinder achtig op en betaalde voor deze Abo's, die de diensten van een rechts geleerde inriepen, de kosten van het reohtsadvies en rechtsproces. De Australische Arbeidsparty (Labour) heeft in haar jongste ver kiezingsmanifest een pleidooi voor de erkenning van grondrechten voor inlanders opgenomen. De partij gaat zelfs zo ver, dat zij in die grond rechten ook het recht van de inlan ders op eventuele in die grond ver borgen mineralen opgenomen wil zien. De ontzegging van grondrech ten aan de stam der Goerindjies (op land, dat in particulier bezit is) heeft deze politieke partij er zelfs toe verleid de aangelegenheid ter kennis te brengen van de Ver enigde Naties. Elders in Australië wordt de stam Abo's: blank en gekleurd gaan naar „Wij die Australiërs waren dezelfde scholen. lang voordat jullie, blanken, hier kwamen moeten naarstig-verlangend de veranderingen leren. Onder de inboorlingen bevinden maar niet de diepere dingen zich dichters, zoals Faith Bandier en j die ons inheems zijn. Kath Walker van wier hand de ge- j Waarom zouden wij dichtenbundels „De dageraad is ba- onze heilige mythen opgeven bij" en „Wij matcheren" populair zijn. Van „Wij marcheren" zijn meer dan vijftienduizend exemplaren ver- koscht. Daarin dicht zij en daarvoor de heilige mythen van juliie in de plaats stellen?" PRAAG (DPA/ Reuter) Hoe- Gevecht bij Cambodja In een gevecht bij de grens met Cambodja, dat een uur heeft geduurd, zijn giste- voor elke ton bauxiet grondstof voor aluminium), die er op hun gronden wordt ontgonnen. Dit geld wordt in een fonds gestort en bestem voor ontwikkeling van projecten, waarvan niet alleen de Jirkalla's, maar ook andere stammen zullen profiteren. De erkenning, dat de in landers recht hebben op zulke pre mies kan men zien als het begin van een nieuwe ontwikkeling in de gedachten bij de overheid over grondrechten van Abo's. Zo heeft de regering op een dier voor inlan PAIJRS (AP) Francis Rous- silhe, een 40-jarige Franse vertaler van het NAVO-hoofdkartier in Brus sel, is gisteren formeel in staat van beschuldiging gesteld wegens hoog verraad en spionage. De maximum I sak en Strougal, de beide topfunctio- straf voor deze misdaden is de dood- j narissen van de Tsjechoslowaakse straf. Roussilhe is verleden week door de Belgische veiligheidspolitie communistische partij, hebben gis- gearresteerd in Brussel. Hij zou l teren een week voor de verjaardag NAVO-documenten hebben doogege- v»n Inval in Tsjeoho-Slowakije ven aan een niet nader genoemd Ooste.uropees land. Roussilhe die door de troepen van de Warchaupact reeds zeventien jaar bij de NAVO landen, met nadruk gewaarschuwd werkte, zou reeds jaren geleden zijn begonnen met zijn spkmageactivitei- jvoor dt revarcn hrt ten. Als vertaler had hij toegang tot verband met de activiteit van allerlei geheime documente. De Bel- „taatsvüandige groeperingen, gische geheime dienst verdacht hem I reeds enige tijd. verleden week bleek Partijsecretaris Hoesak verklaar- hy bij het verlaten van zijn bureau de in Praa£ voor tienduizend partij- een aantal geheim documenten bij !eden dat men tot nu toe 8een »e' zich te hebben. De man, die getrouwd kruik heeft gemaakt van de macht is en vander van drie kinderen, zit van het staatsapparaat omdat men nu in de Paryse Santé-gevangenis. de mensen wil overtuigen van de Juistheid van de regeringspolitiek Het niet aanwenden van de machts middelen moest echter niet opgevat worden als een teken van zwakte. Strougal, leider van het bureau van het centrale comité in Bohemen eiste op een partijbijeenkomst in Ceske Budejovice, krachtige maat regelen op alle niveaus van het open bare leven. De rechtse stromingen in de partij voeren volgens hem een politiek die niet alleen tegen de par tij maar ook tegen de communisti sche staat is gericht. Het Westduitse ministerie van Bin nenlandse Zaken heeft laten weten, dat het aantal Tsjechoslowaken dat om asiel in West-Duitsland heeft ver zocht de afgelopen veertien dagen is toegenomen. In welingelichte krin gen in Bonn is vernomen dat de Rus sische troepenbewegingen in en om Tsjecho-Slowakye nog steeds voort duren. Het blad van de Tsjechoslo waakse communistische partij. Roe- do Prawo, heeft gisteren aandacht besteed aan de onophoudelijke stroom van illegale pamfletten in het land. Het waarschuwde, dat de schrijvers en verspreiders strenge straffen te wachten staat en merkte op, dat de inhoud van deze vlug schriften in wezen steeds hetzelfde is, n.l. „wilde oproepen tot demon straties en eerlijk gesproken tot onbezonnenheden, bedreigingen aan het adres van leden van de j communistische partij, belastering i van onze hoogste staatsfunctionaris- sen'alsmede belastering van en aan vallen op burgers en vertegenwoor digers van de landen, waarmee wij broederlijke betrekkingen en ge meenschappelijke verdragen heb ben". Volgens het blad gaat het hierbij niet om „de een of andere kleinigheid, maar om oproepen tot staatsvijandige activiteit". Donderdag GGD-gebouw EHBO Peerke ders 8-10 u nam Langestraat, 67 Hearing ovti Waardgr. 7.30 u. nam. Groenoordhal. Ingebruiknemim reca-bedrijf 4 uur nam. Rijnl. Lyceum (Oegstgeest) Evangelie-samenkomst spreker I 6e, 8 uur nam. Pieterskerk, Orgelconcert Alber Klerk. 8.15 uur nam. Titus Brandsmalaan 76 ,,De boot": clubhuiswerk handenarbti 10 uur Oude Vest 13. Evangelisatie Chri gem. „Ecclesia", 8 uur nam Zaterdag I Ons Buiten (Leiden-Noord) Kli corso volkstulndersvereniging On* ten, 2 uur nam. NEW YORK {AP/ANP) Met bijna overkokend overweldi- ders bestemde reservaten (waar zij muur, die de stad scheidt van Oost- alls nomaden leven) een groot opper' vlak bestemd, waarvan deze Abo's land kunnen pachten om het op eco nomische wyze (weiden van schapen of vee) te gebruiken. In de nacht van woensdag op don derdag zijn twee Amerikaanse kam pementen ten noorden van Saigon door de vijand beschoten met geschut en lichte wapens. De vijandelijke ac-gend enthousiasme, dat een fel contrast vormde met de be- klemmende stilte van de Zee der Rust zijn de astronauten Neil Armstrong, Edwin Aldrin en Michael Collins gisteren in drie grote Amerikaanse steden, New York, Chicago en Los Angeles gehuldigd voor hun historische missie naar de maan. De gran dioze dag van gisteren was de inleiding van talloze triomftoch ten door Amerikaanse steden in de komende tijd en bezoeken aan het buitenland, die de astronauten de komende tijd vrijwel volledig in beslag zullen nemen. tiviteit is in «ie afgelopen 24 uur dus danig geweest dat men er aan Ame rikaanse zijde niet uit kan afleiden of het verwachte laat-zomer offensief nu gaat komen of niet. Demonstratie in Berlijn Enige honderden Westberlijners hebben gis teravond gedemonstreerd bij de Zeggenschaj: CO Minister Wenthworth heeft een adviesraad voor inheemsen ingesteld en daarin, voor het eerst in de ge schiedenis van Australië, inboorlin gen benoemd binnen het raam van het ministerie voor Inheemse zaken. Op deze wijze hebben de Abo's nu zekere zeggenschap in de voorberei ding van maatregelen, die van dit ministerie zullen uitgaan om de be langen van de inboorlingen te be vorderen. De oplossing van de vele in de Australische samenleving te doen integreren hetgeen de over heid zich als doel heeft gesteld is allesbehalve gemakkelijk omdat er vele gradaties zyn in de ontwik keling der Abo's, variërend van no- manden tot geschoolde arbeiders en intellectuelen (ook al zijn de laatsten nog zeer gering in aantal). De Pin- tjajarra's bijvoorbeeld leven nog in het stenen tijdperk, maar in Syd- ïiey wonen naar schatting zesdui zend Abo's, die een plaats innemen in het normale produktieproces van een blanke maatschappij. Berlijn. Met het bouwen van de ge hate muur werd gisteren acht jaar I In New York werden de ruimte geleden een begin gemaakt op bevel vaarders en hun echtgenoten door van partijleider Walter Ulbricht. j de stadsautoriteiten verwelkomd in ..Walter, wij komen" werd er gister-1 het stadhuis, waar zij de gouden avond door de demonstranten geroe- I medailles van de stad in ontvangst pen. Dat was nog niet eens zo on- j namen. Tijdens een triomfale toch: vriendelijk, men kon ook horen: „UI-1 in open auto's door Wall Street re- bricht moet aan de galg", „De j gende een stroom van ticker- baardman moet verdwijnen" en „De tape, confetti, serpentines en papier muur moet vallen". j van allerlei aard op de maanman- nen neer als 'n dichte sneeuwbui. Ontelbare duizenden die tot acht ryen dik langs de route van de wa gens tonden juichten de mannen uit bundig en luidruchtig toe, terwijl zy zelf kwajongensachtig enthousiast de hulde in ontvangst namen. De festiviteiten in New York wer den besloten met een ontvangst door secretaris-generaal Oe Thant. In het 'n korte toespraak richtte Armstrong zich daarby tot de „geachte verte genwoordigers van de planeet aarde" met de hoop, dat de mens thans ook in staat zal blyken de problemen van het samenleven op aarde mees ter te worden. In Chicago waren drieëneenhalf mil joen toeschouwers langs de route van de ruimtevaarders samengestroomd voor een huldiging, zoals deze stad nog nooit had meegemaakt en die de grandioze ontvangst van generaal Douglas MacArthur na de 2de we- HONGKONG/MOSKOU (Reuter/1 In juli 1967 hadden Russisohe bull- AP Volgens Radio-Peking vuur-j dozers wegen die door Chinese pa den Russische troepen vanochtendtrouilles werden gebruikt, over een nog steeds op Chinese stellingen in lengte van zeven km vernield. Mid- Anders dan in het voormalige Ne- j de provincie Sinkiang na het bloe- den juni dit jaar waren Russische derlandse Oost-Indië bestaat er in dige grensincident van gisteren troepen in deze sector drie km op Australië geen erkenning van net waarbij volgens China vele ChineseChinees gebied doorgedrongen, had- adatrecht der inlanders en kunnen grenswachten sneuvelden of worden den daar eigenmachtig grenspalen mevrouw de Abo's niet naar een speciale gewond. Volgens de laatste berich- geslagen en weg enen loopgraven tweejarig rechtspraak, waarin hun adat zou I ten uit het gebied, aldus Radio-Pe- aangelegd. Wat de huidige span- worden erkend, worden onderworpen j king, trekken Russische troepen zich 1 ning aangaat, „het Chinese volk Vele Abo's zyn van mening, dat de j samen bij de grens en zetten ze volgt de toestand aandachtig' door de overheid nagestreefde in tegratie der inlanders niet veen ver lies van hun eigen cultuur mag in houden. Het is duidelyk. dat de Abo's zich in eon vacuum voelen en op de rand van twee werelden leven zo dra zij zich van hun stamverband losmaken. Bij de inheemsen zyn het familieverband en de plicht om voer familieleden te zorgen zeer sterk ont wikkeld. In de Australische blanke samenleving, waarby de Abo zich zou moeten aanpassen, is dit niet het ge- Val. Rechtsgelijkheid In de staat Zuid-Australië is in tussen een wet uitgevaardigd, die „rassend'scriminiatie" verbiedt op hun beschieting van Chinese grens- Het Russische ministerie van Bul- wachten voort. De radio verklaarde, tenlandse Zaken heeft intussen bij dat de botsing van gisteren door de de Chinese ambassade in Moskou Sovjet-Unie vooraf was beraamd en een „krachtig protest" ingediend en dat het Kremlin stappen nam om gewaarschuwd dat de Chinese rece de spanning op te voeren, terwijl het voorgaf dat het de toestand aan de grens wilde normaliseren. Radio-Peking noemde het grensincident van gisteren het twee de van deze aard in één week: op 8 augustus hadden in hetzelfde ge bied Russische troepen het vuur ge opend op Chinese grenswachten. „Ernstig bloedvergieten was die dag voorkomen dank zy de zelfbeheer sing van Chinese kant", aldus Ra dio-Peking. De Rassen hadden zich heeft Lin n april en mei van dit trouwens al die jaren in de sector jaar „een aartssamenzweerder" ge- Tiehliekti en de gebieden ten noor- noemd en een beroep gedaan op de den en zuiden daarvan aan grens-luchtrecht om Mao uit zijn „dul ling „alle verantwoordelijkheid draagt voor de ernstige gevolgen van de Chinese provocaties". Een clandestiene radiozender in de Chinese provincie Sjantoeng heelt omgeroepen dat minister van Defen sie Lin Piao, de opvolger van Mao Tse toeng. aan een ongeneeslijke ziekte lijdt en zijn functie in partij en regering niet meer volledig kan uitoefenen Hetzelfde radiostation straffe van een hoge geldboete by overschrijdingen schuldig gemaakt velsc g-eeg te verlossen". PETERBOROUGH (Reuter) Ambtenaren van de afdeling sociale zaken van de Britse gemeente Peter borough hebben gisteden de 24-jarige H. Shirley Thorne haar dochtertje teruggegeven dat zy geruild had voor een radio combinatie. Mevrouw Thorne, echtgenote van een vuilniswagenchauffeur, had zich tot sociale zaken gewend na vergeef se pogingen mevrouw Butler, met wie zy het kind geruild had, te overre den haar dochtertje terug te geven. Mevrouw Thorne had de radiogram mofoon voor 24 gulden verkocht en voor 85 gulden een andere combina tie gekocht in de hoop van mevrouw Butler in ruil voor deze nieuwe com binatie haar kind terug te krygen. Mevrouw Butler zei echter: „Je kan je grammofoon wel houden". Hul lend zei zy tegen verslagge vers: „Myn man en ik zullen blyven proberen Jacqueline langs officiële weg te adopteren. Haar vader en moeder veranderen steeds van me ning en ik geloof niet dat zij we ten wat zij willen". Het echtpaar But ler heeft geen kinderen. reldoorlog verre overtrof. Ook hier ontvingen de astronauten officiële eerbewyzen zoals medaiiles en het ereburgerschap van de stad. Al even uitbundig fras de ontvangst later op de dag op het vliegveld van Los Angeles, vanwaar zy per heli kopter naar het Century Plaza Ho tel werden gevlogen voor een gala diner met byna 1400 genodigden, aangeboden door president Nixon. Medegasten waren onder anderen vi ce-president Agnew, de gouverneus der staten, vele senatoren. NASA-of- ficials en de diplomatieke vertegen woordigers van 86 landen. BOMBAY (AP) Gisteren is in Bombay een 40-jarige man ter dood veroordeeld. Hy zal worden opgehan gen. Hy heeft bekend in de loop van enkele jaren niet minder dan 41 mannen, vrouwen en kindere te hebben vermoord. Het waren voor- namelyk mensen uit de armste wy- ken en het motief was diefstal. Het feit dat de moordenaar een psychopaat was die het moorden eenvoudig niet kon laten, weerhield de rechtbank niet hem tot de strop te veroodelen. MOSKOU (AP) De nieuwe de twee mannen werden beschul- leider van de communistische partij in het olierijke gebied bij de Kaspische Zee, Azerbeidsjan, heeft dezer dagen een barse rede gehouden, waarin hij aandrong op „een genadeloos gevecht tegen corruptie, intriges, steekpennin gen en immoraliteit onder de autoriteiten van de Sowjetrussi- sche republiek Azerbeidsjan". Volgens een verkorte tekst van de rede in het blad „Bakoe-arbeider" zei Geidar Aliew verder, dat „de meest genadeloze slag moet wor den toegebracht aan de omko perij. Wij moeten de omstandig heden. die wij hebben laten ont staan, uitdelgen". digd. „Ik koop alles" Aliew zei in zyn rede centrale party comité) voorts: „Het is verkeerd van ons het immorele gedrag van onze autoriteiten te ne geren. Wil moeten de onruststokers, de leugenaars, de intriganten en de baantjesjagers, die onze zaak scha de toebrengen, aan de kaak stellen. Ongelukkig genoeg," zo ging Aliew. die oud-chef is van de geheime poli tie van Azerbeidsjan, verder, „bevin den zich soms mensen zonder scru pules onder onze leraren op school, aan de technische instellingen en op de universiteiten. Kortgeleden wer den tydens de examenperiode aan een taleninstituut twee personen ge arresteerd, een leraar en een stu dent." Aliew zei echter niet waarvan Intussen bloeit in de hoofdstad van het Sowjetrussische rijk de zwarte handel op grote schaal: in het cen trum van Moskou is de zomer de aangewezen tyd om voorraden aan te leggen voor de lange winter. „Ik koop alles, wat wilt u verkopen?" zo benaderde een jonge Rus een ver baasde Amerikaanse toeriste. Nadat zij hem duidelyk had gemaakt, dat er met haar geen handel viel te drij ven, ging de jongeman vroiyk op zoek naar een volgende klant. Let- terlyk alles is van hun gading: zon nebrillen, sigaretten, schoenen, bal pennen, cosmetica, dassen, radio's, drank, dameslingerie, tassen van luchtvaartmaatschappyen en van zelfsprekend dollars en andere Wes- terse muntsoorten. Soms wil de Rus- (voor het |sische handelaar alleen maar geld wisselen, waarby hy vyf roebel voor een dollar biedt, een koers, die vijf maal zo hoog is als de officiële. Overigens kunnen de buitenlanders, die tot verkoop van iets van hun be zittingen besluiten, zich een hoop moeilykheden op de hals halen: wordt hy of zy betrapt, dan loopt men het risico te werden uitgewe zen. De Russische zwarthandelaar kan een gevangenisstraf van twee Jaar krygen. Ter bestraffing van geldwisselaars bestaat een speciale wet, die voorziet in straffen van drie tot acht jaar. Zy die schuldig worden vonden aan valutahandei „op grote schaal," kunnen zelfs de doodstraf krygen. i ZONDAG I Evangeliecentrum Zijlsingel 2 Spl beurt J. v. d. Meer, 10 uur voorn] Rest. Bijhorst (Wassenaar) drlve-in-dlenst. 10.30 uur voorm. Rijnl. Lyceum (Apollolaan 1 o geest.) Gem. voor oorspronkelijk tendom. Spr. evang. N v. d. Bru 7.30 uur nam. Steenschuur 6 Kerk van Christus van de heiligen der h dagen 11.30 uur voorm. Oude Rijn 3 Pinkstergenu spreekbeurt J. Eikerbout, 3 uur: MAANDAG Stadhuis Gemeenteraad 2 uur i zonodig voort te zetten 8 uur nl Bonaventuracollege Tentoonstel Woord en Beeld. 3 uur nam. T BIOSCOPEN Camera: „Barbarella", 18 Jr Da* 7. 9.15, zond ook 4.45. Nacht-n vrij en zat om 11.30 uur „The 18 jr. Fid?: '^oe,c een plaats om te 6t«i 14 jr. Dag 2.30, 7. 9.15, zond ook Luxor: „Slssl, de romance van prinses", a.l. Dag 2.30, 7, 9.15 ook 4.45. Rex: „Sexyrella". 18 jr. Dag. 2.3(1 915, zond ook 445. Nachtvora en zat. 23.30 uur: „Call-girls Kopenhagen". 18 Jr Studio: „Samen uit, samen al. Dag 2.30, 7. 9 15, zond ook Trianon„The sound of music' Dag 2 en 8, zond ook 5. TENTOONSTELLINGEN Kunstzaai Heuff, Wassenaar* deryen van Paul Arntzenlus. 'ai dags t/m. 's zaterdags van 1017 bovendien op de dinsdagavonden 8—10 uur. (Tot en met 20 augui Ryksmuseum voor Volkenkunde kantlefllms voor de Jeugd Dii woensdag- en donderdagmiddag nam. (tot medio augustus). Molenmuseum „De Valk" (Dat van 10 uur voorm. tot 5 uur nan; dag 15 uur nam Maandags ges) Cronesteinkade 2) De wakenhal Dag 106 uur: l5 uur Rijksmuseum van Oudheden cenburg 28): Werkd. 10 uur voffi 5 uur nam.: zond 1—5 uur nam RIJksmuseun voor olkenh <8teenstraat 1) dag 105 u.; 't 'lags 1- s uur aam. Ned.-Legermuseum: Geopend a dag tot ei met vrydag 9 uur vooi 6 u nam. zon. en feestdagen uur nam Rijksmuseum voor de geschls der natuuiwetenschappen Dag uur zodc' 14 uur Heempark Oegstgeesterweg (Kil polder) Flora van eigen bodem, van 8 uur voorm - 6 uur nam,' mei t.e.m oktober op zat. en zoni uur nam i Galerie Van der Vllst (Botermi Frans de Haas (schilderijen en gn 1 Lyd de Jonge van Zwyhsbergen zaieken en plastieken) en Gerrlt der (schilderyen), dinsdag t/m 9-6 uur (t/m 28 augustls). De Lakenhal Penningparade (til i eigen bezit) Dagelijks van 10-1 1 zondag 1-5 uur (t/m 31 augustml AVOND. EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN. Geopend voor spoedeisende len Centraal Apotheek Breest: telef. 20562; Apotheek R. van Smallenburg te Leiderdorp Is di hele week geopend Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenlngs- en lnformatled Hulpverlening tel 24101 (b.g.g. 2 Informaties të Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling gevallen wordt van dinsdag 12 tot woensdag 12 uur waargen door het Dlaconessenhuls. Vrljdi uur tot zaterdag 12 uur door bi Ellsabethzlekenhuls (Hooigracht) andere werkdagen en op zond door bet Academisch Ziekenhuis. WEERRAPPORTE) Van hedenmorgen 7 our. h 1 a 't 9> a 3 Amsterdam mist 22 13 De Bilt half bew. 22 11 Deelen half bew. 23 10 Eelde mist 21 Eindhoven zwaar bew. 22 li: Den Helder half bew. 21 li Luchth. R'dam half bew. 21 13 Twente licht bew. 22 10 VJlsslngen licht bew. 19 16 Zuid-Limburg onweer 22 13 Aberdeen mist 20 15 Athene onbewolkt 32 23 Earcelona mist 27 2( Belgrado Berlijn onbewolkt 31 18 half bew. •22 13 Bordeaux zwaar bew. 29 20 11 Brussel licht bew. 22 Frankfort zwaar bew. 26 13 Genève zwaar bew. 29 15 Grenoble zwaar bew. 30 19 Helsinki onbewolkt 28 13 Innsbruck licht bew. 26 H Kopenhagen licht bew. 21 11 Lissabon onbewolkt 25 U Locarno zwaar bew. 27 18 Londen onbewolkt 19 14 Luxemburg zwaar bew. 23 14 Madrid half bew. 36 18 Malaga half bew. 30 23 Mallorca licht bew. 34 22 ünchen half bew. 26 13 Nice zwaar bew. 27 20 Oslo zwaar bew. 30 15 Parys zwaar bew. 24 14 Rome onbewolkt 29 18 Stockholm zwaar bew. 26 15 V/enen zwaar bew. 29 18 Zurich onweer 24 11

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 2