Filmindustrie stort zich op het geval-Ned iPhilip Morris 25 stuks 1.75 Onopvallende gelijkenis doel en schijf Geen voorrang geven komt duur te staan MICK JAGGER ALS AUSTRALISCHE BANDIET Voor de Leidse kantonrechter Verklaring „misser" Vliehorst ^Philip Morris Holland ew gióteren Guido van Deth (56) overleden DINSDAG 12 AUGUSTUS 1969 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 5 SYDNEY (GPD) Ned Kelly, Australiës vermaardste ban- iet, wordt negentig jaar na zijn dood aan de galg een figuur iet internationale faam. Immers, twee filmgroepen gaan dit iar in Australië rolprenten maken van de fantastische stunt an Ned en zijn bende. Tony Richardson (Engelsman) koos oiling Stone Mick Jagger voor de rol van Ned Kelly. Ook de aliaanse producer Dino de Laurentis kondigde (als „multi illion dollar project") een Kelly-film aan met Peter Collinson s regisseur. Buiten Australië kent men de dra- itische Kelly-geschiedenis nauwe- is, maar in Australië wordt de be- ïgstelling van de filmindustrie voor d Kelly eigenlek vanzelfsprekend ronden. In de achter ons liggende gentig jaar is Ned Kelly in Austra- uitgegroeid tot een nationale held een afschrikwekkend voorbeeld, mmige historici zeggen zelfs, dat d de enige Australiër is die altijd de herinnering zal voortleven. De ijd der meningen over Kelly is he- maar in meerderheid hebben de straliërs wel enige sympathie voor d en zijn lotgenoten. Neutrale be delaars noemen de zaak-Kelly een latschappelijke tragedie uit Aus- liës pionierstijd. Het was een dra dat kort duurde, snel tot een cli- ix kwam en in 1880 eindigde met gewelddadige dood van de vier len van de bende. in de daaraan voorafgaande 21 landen deden die vier mannen de fingen van een paar honderd po- emannen falen om hen te vangen ruige wildernis in het noord- iten van de staat Victoria, een ge- jd van circa 2500 vierkante kilo- iter tussen de plaatsen Glenrowan, nalla, Euroa, Beechworth en insfield. Het district heet nog eds Kelly Country". Het einde van Kelly-sage was tevens het einde n het onrustige tijdvak der Austra- ühe wildernisrovers (bushrangers), t eigenlijk begonnen was nadat uverneur Arthur Philip in Sydney 1788 een strafkolonie had gesticht. Waren Ned en zijn bendeleden Ddgewone vee- en paardendieven, vervielen tot bankroof en moord? in bedenke: hun optreden kostte mensen het leven (afgezien van vier levens die zij verloren). De Uy-supporters zeggen, dat zij ortkwamen uit een milieu van ar en ontbering, dat de wet tegen tl werd gehanteerd en dat de poli- k weinig deed om hun vertrouwen l respect te winnen. Kortom dat de felly's de dupe waren van hun mi- fU en van de toenmalige maat- (happij. Zij wijzen op het feit, dat i Kelly's nooit een vrouw leed toe brachten of een anne man beroof- ]n. Na Teds arrestatie tekenden 1.000 mensen een verzoekschrift om igam van de galg te redden. Maar pt baatte niet. De andere leden van 5 bende waren Neds jongere broei' jan Kelly, Steve Hart (amateur- |ckey) en Joe Byrne (een knappe jngen die succes had by de vrou- -,f|en). Toen zij in een gevecht met 6 politie de dood vonden waren zy 20 en 23 jaar oud Afkomst ^Ned Kelly's vader, John Kelly, was (komstig uit Tipperary (Ierland), tl 1841 hij was 21 jaar oud 'd hij tot zeven jaar dwangarbeid irdeeld en naar Diemens land nië) gezonden. Was hy een re misdadiger? Neen. Hij kreeg straf wegens „diefstal van twee ;ens". [John Kelly's moeder dus Neds lotmoeder heette Cody en was bloedverwante van de vermaarde (jmerikaanse kolonel William F. Cody ■lias „Buffalo Bill'. Het eigenlijke Kelly-drama begon in april 1878. Toen lukte het een po litieman niet om Dan Kelly te ar resteren ten huize van de weduwe Kelly in de buurt van de plaats Greta. Stinkend naar de drank, maar zonder letsel ging de (ontwapende!) politieman terug naar zijn chefs. Hij vertelde een dramatisch verhaal over een aanslag op zijn leven en schoten van de Kelly's. Mevrouw Kelly werd op een niet houdbare beschuldi ging veroordeeld tot drie jaar ge vangenisstraf wegens poging tot moord. Ned was niet in het huis van zijn moeder ten tijde van het incident, maar ook hij werd beschuldigd en evenals zijn broer Dan gezocht door de politie. Woedend over de arresta tie van hun moeder doken de jongens Kelly onder in de Wombat Ranges, Daar sloten Joe en Byrne en Hart hoewel de politie hen niet zocht zich bij hen aan. Vier politiemannen vertrokken uit Mansfield om de Kelly's te arreste ren. Slechts een van de vier keerde op zijn post terug. Al dan niet te recht dachten de Kelly's dat de po litie gekomen was om hen dood te schieten. Zij verrasten de vier poli tiemannen in hun wilderniskamp. Het kwam tot een vuurgevecht. Ned schoot drie politiemannen dood. De regering van de staat Victoria ver klaarde de leden van de bende vogel vrij. Iedereen mocht hen straffeloos doden. Jacht De overheid mobiliseerde 200 poli tiemannen voor de grootste misdadi gers jacht die ooit in Australië werd gehouden. De beloningen, in uitzicht gesteld voor hem, die de politie hielp om de outlaws te vangen, liep op tot een bedrag ter waarde van 64.000 gulden. I-n december 1878 doken Ned en zijn bendegenoten op uit de wilder nis om een bank te beroven in Euroa, een plaatsje met 300 inwoners. Buit f 16.000 in goud en bankpapier. In februari 1879 staken zij de Murray- rivier over en reden naar Jerilderie. Daar ontwapenden zy de beide plaat selijke politiemannen, sloten hen op in een cel en gingen, als politieman nen vermomd, naar de bank. Buit: meer dan f 16.000. Na deze roof bleef de bende 16 maanden ondergedoken om aan de politie te ontkomen. In juni 1880 kwam eindelijk de ont knoping. Ned en zijn bendegenoten hebben het tijdstip en de plaats zelf bepaald. Ned lichtte dat na zijn ar restatie toe: „Een man krijgt er ge noeg van orii als een hond opgejaagd te worden in zijn eigen land. Ik wil de daar een einde aan maken!" Al lereerst begaven Dan Kelly en Joe Byrne zich naar het huis van Aaron Sheritt nabij Beechworth. Aaron was een vriend geweest van Byrne, maar later politieverklikker gewor den. Byrne bewoog Aaron om de voordeur open te maken en schoot hem pardoes neer, hoewel er in het huis vier politiemannen waren om Aaron te beschermen. Vervolgens reed het tweetal 65 km te paard om zich in Glenrowan gelegen aan de spoorlijn naar Mel bourne bij de andere bendeleden ADVERTENTIE te voegen. Het was zondag. Er waren ongeveer 60 mensen in Genrowan. De bende dwong hen om naar het (hou ten) hotel van mevrouw Ann Jones te gaan. Aldus nodigde de bende de po litie uit om een aanval te doen. De Kelly's waren van plan om de spe ciale politietrein uit Melbourne te laten ontsporen. Zij dwongen een paar spoorwegarbeiders om een deel van de rails op te breken. De plaatselijke onderwijzer, Tom Curnow, kon zonder veel moeite ont snappen uit het hotel. In de nacht van zondag op maandag gelukte het hem met behulp van een kaarslan taarn en een rode halsdoek de poli tietrein te doen stoppen en daardoor een ontsporing te voorkomen. Toen de politie bij het hotel aankwam stonden de bendeleden gestoken in zelf vervaardigde primitieve stalen harnassen voor het hotel. Binnen zaten de gasten bang en ontdaan op de grond. Ned Kelly werd door een kogel ln de knie getroffen en trok zich, kreupel en gehinderd door zijn 40 kg wegend harnas, in de wildernis terug. De overige bendeleden zochten een toevlucht in het hotel. Daar werd Byrne in de bar doodgescho ten. Enkele uren later verscheen Ned weer op het strijdtoneel. Hij kreeg enige schoten in de benen en werd, zwaar gewond, gearresteerd. Het vuurgevecht met de bendeleden in het hotel ging door tot tien uur 's morgens. Toen kwam er een pau ze die de „gijzelaars" de kans bood om het hotel te verlaten. Om drie uur in de middag stak de politie 't hotel in brand. Toen 't gebouw al in lich telaaie stond ging pater Matthew Gibney toch naar binnen en consta teerde, dat de drie gangsters dood waren. Flink Ned Kelly werd met de grootste zorg verpleegd. Na zijn herstel werd hy berecht en ter dood veroordeeld. Zijn moeder ging naar Melbourne om hem te bezoeken en hem te vermanen om „te sterven zoals het een Kelly Rolling Stone Mick Jagger als Ned Kelly. betaamd". Ned was inderdaad flink tot het bittere einde- Dit kwam op 11 november 1880. Toen werd Ned Kelly, 25 jaar oud, opgehangen in de oude gevangenis van Melbourne. Zijn laatste woorden op het scha vot waren: „Zo is het leven". Woorden, die ook gesproken kun nen worden nu, negentig jaar na Neds dood, de filmindustrie zich op maakt om de Kelly's opnieuw te la ten rijden in „Kelly Country". LEIDEN Een 19-jarige scholier uit Voorburg liet gisteren op de zit ting van de Lei'dse kantonrechter, mr. W. de Koning, verstek gaan. Hij had met vaders auto op een voor- rangskruispunt in Leiderdorp geen voorrang verleend aan een van rechts komende auto, wat een nogal schadelijke botsing tot gevolg had De scholier werd uit de over de kop i i DEN HAAG. (ANP) Door een samenloop van omstandigheden heeft de vlieger van de oefenende „Star- fighter" twee militaire voertuigen van de schryvenreperatieploeg op het luchtmachtschietterrein de Vlicthors voor het doel aangezien. Aldus een voorlopig rapport over de toedracht van het ongeval dat zich vorige week dinsdag heeft voor gedaan op het schietterrein. Bij dat ongeluk werd korporaal E. J. de Haan zo zwaar gewond, dat hij aan de gevolgen is overleden. Drie an dere leden van de schijvem-eparatie- ploeg liepen lichte verwondingen op. Aan de hand van haar onderzoe kingen is voor de commissie-Martens komen vast te staan dat de voertui gen van de lucht uit gezien onder bepaalde zichtomstandigheden gelij kenis kunnen vertonen met doelschy- ven door de vrijwel gelijke contou ren, afmetingen en kleur. De ommissie-Martens heeft in haar voorlopige rapport aan de be velhebber der luchtstrijdkrachten een aantal aanbevelingen gedaan. Hoewel reeds ongeveer twintig jaar volgens dezelfde methoden schietoe feningen met vliegtuigen (naast die van de koninklijke luchtmacht ook met die van andere West-Europese luchtmachten) worden gehouden, is daarbij nog nimmer een dergelijk ongeval voorgekomen en ook nog nooit de gelijkenis van voertuigen en schietschijven opgevallen. Op grond van de aanbevelingen van het voorlopige rapport het onderzoek is nog niet afgerond is onderzoek is nog niet afgerond is een aantal maatregelen genomen om de bestaande procedures te wijzigen teneinde de potentieel gevaarlijke si tuatie niet meer te doen voorkomen. Zolang die maatregelen nog niet ter plaatse zijn uitgewerkt zullen de schietoefeningen op de Vliehors niet worden hervat. Tot die maatregelen behoort voor lopig het is mogelijk dat op grond van het definitieve rapport van de commissie van onderzoek nog meer maatregelen zullen worden getrof fen de bepaling dat voortaan geen voertuigen zich meer mogen ophou den by de schietschijven. Verder zul len alle voertuigen en obstakels in een opvallende kleur worden geschil derd die duidelijk het verschil met schietschijven zal markeren. Voorts werden alle voertuigen en de ver keerstoren met zwaailichten uitge rust. slaande auto geslingerd en één van zijn passagiers werd vrij ernstig ge wond. De getuigen verklaarden destijds unaniem: „Hoewel die andere auto het kruispunt al zeer dicht was ge naderd reed die jongem:«n met een vaartje van circa 70 km/u gewoon door. Wat hij deed was gewoon on begrijpelijk". Zelf gaf de jeugdige rijder destijds als reden van ziin overtreding op „Ik dacht, dat ik nog wel voor hem langs zou kunnen rij den". Hij gaf toe, dat hy even vóoi zijn rit een pilsje en een glaasje Je never had gedronken. Door één en ander kwam de of ficier, mr. R. J. Beer, tot de conolu- sie, dat verdachte onverantwoorde lijk had gehandeld en gereden. Ge zien het feit, dat de jongeman nog schoolgaande was en de geldboete dus voor rekening van zijn vader zou komen, eiste hij slechts f 60 subs. 12 dagen. Wel vroeg hij daarnaast d# onvoorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van zei maanden. De kantonrechter bracht die geldboete terug tot f25 subs. 5 dagen. Inzake de ontzegging van de rijbevoegdheid vonniste hij conform Onverzekerd Nadat een 29-jarige elektro-mon- teur uit Leiden met zijn auto op het kruispunt Provinoiale weg-Parklaan te Sassenheim geen voorrang had verleend en hierdoor een fikse bot sing veroorzaakte, kwam aan het licht, dat hij onverzekerd rondreed „Ik zag die auto niet aankomen, om dat mijn uitzicht werd belemmerd door een op de hoek staande vracht auto", verklaarde verdachte de bot sing, die hem op een schadevergoe ding van ruim f 500 kwam te staan Voor de ontbrekende WA-verzeke ring voerde hij als excuus aan„Ik had die auto pas tweede-'hands ge kocht en door ziekte was het ver zekeren ervan in de slof gebleven" De officier eiste twee geldboeten van respectievelijk f 40 en f 150 subs. 38 dagen. De kantonrechter beperkt* de boeten tot f 25 en f 100, maar vonniste daarnaast bij wyze van ernstige waarschuwing tevens met een onvoorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar. Voetganger „Ik heb geen voetganger gezien Hoe komt de politie erbij, dat die man wel overstak?", ontkende een 27-jarige automobiliste uit Rynsburg NEDERLAND Pluimpje (NOS) Journaal (NOS) Kenmerk, informatierubriek over kerk en samen leving (CVK/IKOR/RKK) Haal je kijkgeld terug, quiz (NCRV) Journaal (NOS) Hier en nu, actualiteitenrubriek (NCRV) Davids '67, liedjesprogramma (NCRV) Tëte a Ted, gevarieerd muziekprogramma (NCRV) Overpeinzing (NCRV) Sextant (NVSH) Journaal (NOS) NEDERLAND II Pluimpje (NOS) Journaal (NOS) Woobinda. tv-serie voor de jeugd, in kleur (NOS) Scala, informatief programma (NOS) Journaal (NOS) Dubbelspion, tv-film, in kleur (NOS) Vrouw in Venetië, documentaire film (NOS) Verbinding met... Finland, klassiek pianocon cert (NOS) Journaal (NOS) v scoopfilms uitzenden. Ik zal u alle namen besparen, maar het zijn er bij elkaar 18, waarvan een aantal van middelmatige kwaliteit, maar toch ook „De tijgerkat" van Visconti (1962), „Let's make love" van Cukor met Marilyn Monroe (1960), Notorious" van Hitchkock (1946) „Het onweer" van Ingmar Berg man, een Maigretfilm met Jean Gabin, en de „Engel des ver- derfs" van Bunuel (1962). In vergelijking daarmee lij ken we toch wel een beetje op rantsoen gesteld, gezien eok de bioscoopfilms van vorige week „De muis op de maan" van 1963 en als gunstige uitzonde ring „The dambusters", al was die toch ook van 1954), en van voor-vorige week Jerry als ruimtevaarder" van 1959 en de redelijk-goede film „La fin du jour" van 1938). Waarom past men in deze schrale zomermaanden niet de simpele kunstgreep toe, om het algemeen gemiddelde van de programma's omhoog te vijzelen door althans die twee speelfilms per week van zo hoog moge lijke kwaliteit en zo recent mo gelijke datum te kiezen? Waar om zendt men bijvoorbeeld een uitnemende film als „Het veld van eer" van Kubrick op 26 februari uit, en niet in deze kwakkelzomer? Waarom een film als „Sweet smell of success" van Mackendrick op 29 januari en niet nu? Een film als „Un singe en hiver" met Gabin en Belmondo op 4 november en niet nu? Een film als „La dolce vita" van Fellini op 20 januari en niet nu, nu er toch al zo weinig te beleven valt op de tv? Dit weekeinde en ook gisteren was er gelukkig niets gebeurd in de wereld, vandaar dat we gis teravond van enige actualitei tenrubriek van de KRO of Vara verstoken bleven. Scala, dat weet u, mag niet al te veel doen (er werd wel over insecticiden gesproken, maar dat gebeurde in het tweede journaal ook en was zaterdagavond ook al ge beurd), dus het werd al met al een zorgeloos avondje. Enige gunstige uitzondering was de documentaire over het Joodse leven in Europa, met menig treffend beeld, onder meer van een „besnijdenis" volgens alle regelen van het geloof. Het prestigeprogramma van gisteravond was nochtans de speelfilm „Fllow the fleet", 33 jaar oud, geregisseerd door ene meneer Sandrich, en van over eenkomstige kwaliteit. Je kijkt er naar, echter niet als naar een verloren gewaand maar te- rugge vonden kleinood, maar als naar een curiosum. Je moet het wel geloven, want je ziet het met je eigen ogen gebeuren! Het heeft natuurlijk wel iets aar digs om af en toe zo'n oudje van stal te halen, met Fred Astaire en Ginger Rogers en Lucille Ball nota bene, maar het moet ook al niet te veel gebeuren. Morgen, woensdagavond krij gen we „het johge weeuwtje" te zien, een film van 35 jaar oud, maar waarschijnlijk toch amu santer, want hij is van Ernst Lubitsch. Toch moet het geen gewoonte worden, zoals gezegd. Ik heb eens nagegaan wat de buitenlandse zenders van de om ringende landen (drie Duitse zenders, twee Belgische en twee Franse) deze week aan bio- VOOR DINSDAG 13 august Hilversum 1, 402 m. KRO: 18.00 Stereo: Metropols ork. ftmusementsmuz. 18.30 Nws. 18.41 Act. 19.00 Stereo: Luc Lutz. 20.00 Stereo: La Wally opera van Catalan! (gr.) 22.15 Gram .m uz. 22.25 Overweging 22.30 Nws. 22.40 Meded. 22.45 De zin gende kerk; Gregoriaanse gezangen. 23.00 Horizonten: toeristisch klankb. 23.30 Stereo: lichte gram.muz. 23.55- 24.00 Nws. Hilversum 2, 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojourn. 18.25 Stereo: lichte muz. door instru mentaal ensemble 18.45 Paris vous parle 18.50 Canadees schoolork. (opn) 19.30 Nws. 19.35 Vergeet 't maar: gev. progr. 21.00 Licht orgelsp. 21.30 Hle- ring: progr. voor de Jeugd. 22.05 Muze zonder make-up: cabaretprogr. van Jonge artiesten 22.30 Nws. 22.40 Radio journ. NOS: 22.55 Muz. van deze eeuw 23.55-24.00 Nws. VOOR WOENSDAG 18 AUGUSTUS Hilversum 1. 402 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.16 Op het eerste gehoor: lich- op min of meer verontwaardigde toon haar schuld aan het ten laste gelegde feit: het niet verlenen van een onbelemmerde doorgang aan een voetganger op een oversteekplaats „Twee agenten zagen, dat de voet ganger zijn pas moest inhouden om niet door uw auto te worden aan gereden. Hoe is het mogelijk, dat v die man niet gezien heeft", vroeg d<? kantonrechter zioh af. De officie" hield zioh aan de verklaringen van beide verbalisanten-ooggetuigen en eiste een boete van f30 subs. 6 da gen. De kantonrechter legde een boete van f 60 subs. 12 dagen op. Wapen Via een tip was de politie aan d« weet gekomen, dat een 22-jarige monteur uit Noordwij kerhout in het bezit was van een flobertbuks, com pleet met geluiddemper en niet minder dan 850 patronen. „Waarop wilde u schieten?" vroeg, de reöhter hem op de zitting. „Ner gens op", verzekerde verdachte hem. „Waarom kocht u dat wapen dan", wilde de rechter toen weten. „Zo maar', antwoordde verdachte kort weg. „Ongeloofwaardig. Zo'n wapen met zo'n voorraad munitie koop je niet zonder enig doel", vond de officier en eiste een totale geldboete van j f 200 subs. 40 dagen, alsmede ver beurdverklaring van het in beslag genomen wapen en munitie. De kan tonrechter vonniste zowel met de ge- vraagde geldboete als met een week voorwaardelijke heohtenisstraf met een proeftijd van 2 jaar. te gram.muz. met nws. en act. TROS. 8.00 Nws. 8.11 Luister uit... én thuis: verz.plprogT. voor de militairen. (8.30- 8.32 Nws.). 9.00 Gymn. voor de huisvr 9.10 Cabaretprogr. 9.35 Waterst. 9.40 Voor de kleuters. 9.55 Stereo: Concert a la carte: verz.progr. van operamuz. 11.00 Nws. 11.02 Op Sleeptros: progr. voor automobilisten. 11.45 Act. 11.55 Meded. KRO: 12.00 Van twaalf tot twee: gev. progr. (12.22 Wij van het land 12.26 Meded. t.b.v. land- en tuinb 12.30 Ns, 12.41 Act. 13.00 Raden maar) NCRV: 14.00 Stereo; Filharmonisch ork. van Moskou: mod. muz. (gr.). 15.00 Lichte gram .muz. 16.00 Nws. 16.02 Voor de jeugd. 17.00 Lichte gram.muz. voor de tieners. Hilversum 2, 298 m. VARA: 7.00 Nws. en ochtendgymn. 7.20 Soc. strijdl. 7 23 Stereo: lichte gram.muz. (7.30 Van de voorpag.). VPRO: 7.54 Deze dag VARA: 8.00 Nws 8.11 Act. 8.20 Stereo: lichte gram .muz. (8.30-8.35 Van alle markten thuis) 9.00 Stereo: Uit eigen huis: opnamen van div. VARA-ork. en ensembles. 9.40 Voor de Jeugd. 10.00 Lichte grammuz 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Nws. 11.02 Voor de vr. 11.40 Stereo: Claveclmbel recital: oude muz. (gr.) 12.00 Prome nade ork. met zangsol.: amusements- muz. 12.30 Stereo: Pianorecital: klass en mod, muz. 12.54 Voor het platteland 13.00 Nws. 13.11 Act. 13.25 Stereo: amusementsmuz. (gr.) 13.45 Gespro ken portret 14.00 Operettemuz. (gr.) iö.OO Stereo: Viool en plano: oude pi uz. 15.35 Stereo: Sopraan en piano klass. Spaanse lied. 16.00 Nws. 16.02 Muz. en brieven, muzikale lez. 17 00 Stereo; Kinderkoor 17.20 Voor de Jeugd. plm. 17.55 Meded. Hilversum 3, 240 m. en FM— NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Zing, zing, zing!: llohte vokale muziekjes. 10.00 Nws. 10.03 Mengelmuze: nieuwe lang- speelpl. met kritisch kommentaar. Nos .1.00 Nws 11.03 muzieklez. (12.00 Nws.) AVRO: 13.00 Nws. 13.03 Radio journ. 13.06 Zet 'm op: vrolijk pl.progr (14 00 Nws.) 16.00 Nws. 15.03 Arb.vlt.r populair verz.pl.progr. 16.00 Nws. 16.03 Gimmick: licht pl.progr 17.00 Nws 17.02 Radiojourn. 17.05-18.00 Top- poppology: pop- en countrymuziek. DEN HAAG In Den Haag Is op 56-jarige leeftijd overleden de be kende poppenspeler Guido van Deth. Met zijn vrouw heeft hij vele jaren de leiding gehad van een poppen theater. De crematie heeft inmid dels plaatsgehad. Guido van Deth, die van oorsprong een Vlaming was, heeft vele tournees in het buiten land gemaakt. In Londen is de 21-jarige pop zanger Michael Hayes op het toneel voor een volle zaal geëlektrokuteerd. toen hij met een microfoon in de hand een glas water wilde pakken en tegen een metalen plaat stootte.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 5