L \roepenschoutv Lïet zaterdagvoetbal 3egstgeest kreeg veel versterking Haz. Boys Een belangrijk seizoen uick Boys loordwijk Rijnsburgse Boys RCL ARC Ter Leede zoon Katwijk Randstad Sport UVS Oegstgeesl Koudekerk Woubrugge SVOW ;NSDAG 6 AUGUSTUS I960 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 19 hoog genoeg. Secretaris H. Horsman: „Het is ons tegengevallen dat we niet eerste zyn geworden. Het komende seizoen gokken we wel op die boven ste plaats". Er is nog iets wat secre taris Horsman is tegengevallen: dat is de publieke belangstelling. De heer Horsman: „Bedroevend gewoon. Het ls bijna overbodig iemand in het verkooploket te plaatsen". Prettiger geluiden kan hij laten horen over het ledenaantal dat nog steeds toe neemt, hoewel hy zich ook op dit punt enige zorgen maakt omdat de pas in Leimuiden opgerichte vereni ging SVOW naar zijn mening de nodige leden zal kosten. Wat het nieuwe seizoen betreft staan er geen veranderingen voor de deur. Spelers van andere verenigin gen meldden zich niet aan, terwijl de eerste elftalspelers hun vereniging: trouw bleven. Aanvulling vanuit de jeugd ziet de heer Horsman dit jaar nog niet. Trainer Bekkering zal het dus in hoofdzaak moeten doen met de oude, beproefde kern. Voor de competitie draalt SVOW nog enkele keren proef, o.a. tegen de reserve teams van Roodenburg en UVS. Het nieuwe seizoen voor de verenigingen t het zaterdagvoetbal begint op 30 augustus, ïids het einde van de voorspoedig afgewerk- icompetitie 68/69 hebben de clubs ruim vier Banden de tijd gehad zich voor te bereiden en zich te versterken voor het komende jetbalgebeuren. Wat er zoal bij de vereni gen in het rayon Leiden heeft plaatsgevon- In, staat vermeld in onderstaande „troepen- houw", een overzicht dat aan de hand van sprekken met de secretarissen en een en- Ie voorzitter of penningmeester van de ver ligingen werd samengesteld. Sensationele transfers deden zich niet voor of het zou het A-contract moeten zijn dat Quick Boys-doelman Ger Vooys met eredivi sievereniging AZ '67 tekende. Quick Boys stond de afgelopen maanden wel het meest in de belangstelling gezien de moeilijkheden rond een vijftal spelers, dat uiteindelijk naar vierdeklasser Oegstgeest vertrok. Van de an dere tweedeklassers lijken Noordwijk en Rijnsburgse Boys in vergelijking met het voorgaande seizoen sterker te zijn geworden. Over het pas gepromoveerde ARC valt nog maar weinig te zeggen. bc strijd in de tweede klasse zal dit seizoen ongemeen fel en be- ïigrijk worden. Om in aanmerking te komen voor een plaats in de ïgend jaar te vormen eerste' klasse moeten de verenigingen beslag ogen op één van de vier bovenste plaatsen van hun afdeling. De- •aderen is er dit jaar in de tweede klasse niet bij. Voor een club s Ter Leede, dat vorig jaar ternauwernood aan degradatie ont- 1 apte en dit seizoen op het eerste gezicht weinig sterker voor de ig lijkt te zullen komenis dat een hele geruststelling Opmerkelijk is dat veel verenigingen met een nieuwe trainer van 'art gaan. De helft van de clubs die in dit overzicht onder de loep prden genomen trokken een andere oefenmeester aan, blijkbaar ider het motto Nieuwe bezems vegen schoon Of dat inderdaad geval is, zal de komende maanden moeten blijken. j jQuick Boys zag aan het einde van t seizoen een flink aantal spelers i rtrekken. De grote klap viel toen t vijftal Leo Pluimgraaf, Adri pimgraaf, Jaap van Duivenbode, jen Andewiel en Cor Vooys na peilykheden met trainer Daaf lesthoven en het bestuur <Leo juimgraaf was geschorst voor het ïste- elftal) vierdeklasser Oegst lest hun voetbaldiensten aanbo- n. Voorts tekeende de betrouw- I [re doelman Ger Vooys een contract iet eredivisievereniging AZ '67 en rcte Jeroen den Hollander vanwege I p knieblessure een punt achter z'n fetballoopbaan en vertrok Aad onmelswaal naar Suriname om )ar z'n militaire dienstplicht te irrichten. Tegenover deae iittocht" stond niets, d.wjz. er kwa len geen spelers van andere vereni- ingen de blauwwitte gelederen ver- Ierken. „Maar dat hoeft helemaal pen bezwaar te zijn", zegt secretaris Ouwehand. „We moeten nu na- Burlijk noodgedwongen iets veran- feren, maar dat valt nogal mee. Van pt vijftal dat naar Oegstgeest is ge- kan speelden de meesten meer h het tweede dan in het eerste elf- Bi. De selectiegroep telt wat nieuwe pzichten, enkele jeugdspelers uit [gen kweek. Wie weet gaat het nu pn stuk beter, want de sfeer is op- feknapt terwijl ook de inzet groter Quick Boys behaalde het vorige pizoen op superieure wijze het kam pioenschap van zijn klasse. Een pro- pngatie van dat succes wordt zeer poeilijk omdat de strijd om de ho pste plaats vinniger dan ooit zal Wn. Secretaris Ouwehand: „Het is pak om bij de eerste vier te eindi- Hpn. Over de indeling is weinig te Tggen. Clubs die het ?ne jaar erg joed zijn, vallen het andere jaar Ems volkomen terug, en omgekeerd, aar wat Quick Boys betreft geloof jk er wel in. Een plaats in de eerste passé zijn we eigenlijk min of meer Ban onze stand verplicht". Trainer Westhoven, die nu in vaste dienst bij de Katwijkers is, weet dus wat Bern te doen staat. I De toekomst ziet er voor de bewo ners van Nieuw Zuid rooskleurig uit. De jeugd, onder wie ongetwijfeld de podige talenten schuilen, blijft toe stromen. Secretaris Ouwehand: „Het Jantal velden waarover we beschik ken is al weer te weinig. We hebben /Zelfs een soort ledenstop moeten in- ptellen: de leeftijd van pupillen is op piinimaal 10 iaar gesteld". Het oefenprogramma van de Kat- pilkers voor de maand augustus ziet er als volgt uit: 9 augustus: Quick Hoys—Noordwijk (Dokters Cup); 16 i*ugustus: GoudaQuick Boys; 23 augustus: Quick Boys—Katwijk. gerijpte jeugdige talenten Spaander man en Karsten, lijken de roodwit- ten sterker dan ooit. Over Jan van der Lippe zal trainer Van Duyl ove rigens niet meer kunnen beschikken. Van der Lippe ging naar VVSB. De verwachting dat Noordwijk op één van de bovenste vier plaatsen zal eindigen lijkt alleszins gerechtvaar digd. al drukt secretaris W. Spaan derman zich wat voorzichtiger uit: „Kansen op promotie naar de eerste klasse zijn zeker aanwezig hoewel ik vind dat we in een sterke klasse zijn ingedeeld". Een nieuwtje is het veranderde tenue waarmee de Noordwijkers in het vervolg op de grasmat zullen ver schijnen. De rode broek en witte kou sen blijven gehandhaafd, maar het witte shirt za] worden opgesierd met twee verticale rode banen en het gemeentewapen van Noordwijk. Het idee van deze vernieuwing is afkom stig van de heer W. Blitz uit Am sterdam, die het komende seizoen als begeleider van het eerste elftal gaat optreden. bleem werd opgelost met de komst van doelman Maaskant van RCL, terwijl de geelzwarte achterhoede verder versterkt werd met de terug keer van ex-international en ex-trai- ner van Valken '68, Bab Kralt. „We beschikken nu over een ijzersterke achterhoede", constateert secretaris W. v. Egmond voldaan. Ook de Rijns burgse voorhoede kreeg versterking. Van Duivenbode van Katwijk maak te de overstap van het vierde naar het tweede klasse voetbal. Over hem zegt secretaris Van Egmond: „Van die jongen kunnen we nog veel ple- rWee „gevlogen" vogels keerden op 't Noordwijk-nest terug: Map Ma- Nt. die een aantal jaren in het semi- profvoetbal meedraaide en Lumon- Lfjoing, die het afgelopen seizoen zon- Pkgderdeklasser SJC kampioen hielp jnaken. Met de vorig seizoen verder MAP MARIJT .terug naar Noordwijk. Het aantal leden bleef het afgelo pen seizoen constant (plm. 380Met de ingebruikneming in september van een nieuw derde terrein secre taris Spaanderman: „Daar rekenen we althans op" kan Noordwijk voor het eerst in zijn bestaan overgaan tot het toelaten van pupillen. „Er staat nog meer te gebeuren", zegt de heer Spaanderman. ,Door zelfwerk zaamheid zullen de komende maan den tegelpaden en staantribunes wor den aangebracht terwijl de kantine voor de helft zal worden uitgebouwd". Veel activiteit dus bij Noordwijk dat zich als voorbereiding op de compe titie in de maand augustus van de volgende sparring-partners heeft verzekerd: 9 augustus: Quick Boys— Noordwijk (Dokters Cup); 16 augus tus: Noordwijk—IJmuiden en 23 augustus: NoordwijkDHL Delft. Rijnsburgse Boys is er in de „trans ferperiode" helemaal niet slecht af gekomen. Het in de loop van de vori ge competitie ontstane keeperspro BAP KRALT .Rijnsburgse Boys. zier hebben. Gezien z'n technische capaciteiten is het beslist een speler met mogelijkheden". Verder stipt de heer Van Egmond diverse talenten aan die er onder de jeugd schuilen en van wie er nu reeds enkelen tot de selectiegroep zijn doorgedrongen. Onder leiding van de nieuwe oefen- meester Jac. van Barlingen, die eer der HPC en Aalsmeer trainde, hoopt men in Rynsburg het nieuwe seizoen hogere ogen te gooien dan de afge lopen competitie het geval was. Secre- taris Van Egmond: Het afgelopen voetbaljaar zijn de prestaties onbe vredigend geweest. We hadden ge hoopt op een plaatsje bij de eerste vijf, maar dat is door diverse oorza ken niet gelukt. Eén van die ooi-za ken was bijvoorbeeld dat we vijf maanden zonder trainer hebben moe ten werken aangezien de heer Kluit een ongeluk kreeg. Dan hadden we bovendien de pech dat onze twee sterkste keepers, Anton Driebergen en Gert Jan Heyer, door blessures werden uitgeschakeld. Als we dit sei zoen het fortuin een beetje op onze hand hebben zit een plaats in de bovenste helft van de ranglijst er dik in". Een plaats bij de eerste vier lijkt de .heer Van Egmond vooi-alsnog wat te hoog gegrepen. „De achterhoede hebben we er wel voor. De voorhoe de is het probleem. Te weinig schot- vaardigheid, maar daar kampen we al jaren mee". Om daar verandering in te brengen laat trainer Van Bar lingen z'n manschappen in het ver volg niet één, maar tweemaal per week verplicht op het trainingsveld verschijnen. In de maand augustus worden de volgende oefenduels ge speeld: 9 augustus: RCLRBB; 16 augustusRBBAalsmeer. door Bert Paauw competitie CSVD onder zijn hoede had. „Een nieuwe trainer, een an dere aanpak", zegt de heer De Bruin die hiermee overigens niets ten na dele van Ton Kantebeen, de voor ganger van Hoogeveen, wil zeggen. „Ton Kantebeen is een prima trai ner en hy is erg lang by ons ge weest. Maar ja, iedere trainer heeft zo z'n eigen opvattingen en metho den. Een verandering in de trainings- aanpak werkt vaak inspirerend op de spelers en daar hopen we voor het komende seizoen op". De selectiegroep die trainer Hoo geveen onder handen gaat nemen verschilt nauwelyks van die van het van het voorgaande seizoen. Een nieuw gezicht in de roodgele gelede ren is de van Lisser Boys overgeko men Bert Mondriaan. Maar daar staat tegenover het vertrek van Nico Rade, de nuttige halfspeler van de Sassenheimers die het voetballen de rug heeft toegekeerd. Met deze twee mutaties is voor Ter Leede de„trans- ferkoek" op. Wat de opstelling be treft krygt trainer Hoogeveen de al- leenheerschappy. De heer De Bruin: „Om alle strubbelingen rond opstel lingen te voorkomen zyn we afge stapt van de elftalcommissie. We vinden dat de vakman in het ver volg alleen moet beslissen". Dat Ter Leede de nieuwe compe titie goed beslagen ten ys wil komen blykt uit het pittige oefenprogram ma dat de Sassenheimers in elkaar hebben getimmerd: 9 augustus: Die HagheTer Leede.. 16 augustus: Ter LeedeHDM en 23 augustus: Ter LeedeDWS (amateurs). door de Alphense tweeklasser worden bespeeld. Secretaris Versluis: „Maar dan hopen we eersteklasser te zyn". Als voorbereiding op het compe titie-gebeuren speelt ARC in augus tus de volgende oefenwedstryden9 augustus Randstad SportARC; 16 augustus: ARCZwaluwen; 23 augus- ARC—Die Haghe. Het Sassenheimse Ter Leede heeft een teleurstellend seizoen achter de rug. Het aantal punten dat de rood gelen vergaarden, leverde niet meer dan een voorlaatste plaats op de ranglyst op. Het had zelfs niet veel gescheeld of de Sassenheimers wa ren door een vreemde manipulatie van de KNVB een klasse omlaag ge duikeld. „En we hadden nog wel op z'n minst op een middenmootplaats gerekend", vertelt secretaris H. M. de Bruin, die de magere resultaten van het eerste elftal vooral aan een gebrek aan stootkracht wyt. Hier ligt dus direct een taak voor de nieuwe trainer van Ter Leede, de heer Hoo geveen uit Haarlem die de vorige By ARC, de kersverse tweedeklas ser, staan het komende seizoen nau welyks veranderingen op stapel. „Al les gaat op de oude voet verder", zegt secretaris G. Versluis. En waarom ook niet? Het gaat de Aiphenaren de laatste tyd immers voor de wind. Het eerste elftal werd kampioen, „en dat terwyl we het seizoen echt niet zyn ingegaan met de gedachte van „Wy worden kampioen", verzekert de heer Versluis. Als logisch gevolg van het kampioenschap heeft ARC financieel een gunstig voetbaljaar achter de rug. By de roodzwarte Ai phenaren hoopt men op een conti nuering van de successen. Secretaris Versluis: „We mikken dit seizoen op een vierde plaats, dus op promotie naar de te vormen eerste klasse. Dat ls heus niet zo onvoorstelbaar. We hebben een leuk naseizoen gehad, LFC en Hillegom geklopt. Die resul taten hebben het zelfvertrouwen ver sterkt". ARC zal de voetbalzaken met de zelfde spelers als het vorige seizoen aanpakken. Plezierig voor de rood zwarten is dat zy weer kunnen reke nen op steunpilaar Krygsman, die door een knieblessure een half jaar uit de roulatie is geweest. Verder zal trainer Van der Linden de selectie groep uitbreiden met enkele jeugd spelers uit eigen Alphense kweek. De leiding van de roodzwarte ver eniging kan spelers putten uit een steeds groter wordend ledenarsenaal. Nog maar kortgeleden overschreed de ledenstand de 500. „We hebben een verkapte ledenstop gehad maar nu kan de jeugd vanaf 8 jaar zich weer aanmelden", vertelt de heer Versluis, die veel verwacht van de ingebruik neming van een nieuw veldencomplex aan de overzyde van de huidige ter reinen van ARC. Het nieuwe com plex bestaat uit vyf velden en zal met ingang van het seizoen 70/71 RCL contracteerde voor het komen de seizoen een nieuwe trainer, de heer Dweelaard uit Alphen aan den Ryn. „Hopelyk haalt hy er meer uit dan zyn voorganger, de heer Van der Horst", zegt waarnemend secretaris Baks, die maar weinig waardering kan opbrengen voor de wijze waarop trainer Van der Horst het afgelopen seizoen te werk ging. Secretaris Baks: „Voor de aanvang van de com petitie speelden we goede wedstry- den, maar tydens de competitie was het ritme er al snel uit. De training gaf moeilykheden. De heer Van der Horst had bepaalde opvattingen en zette byvoorbeeld spelers op plaat sen waar ze niet thuishoorden. Kort om, het draaide niet en de stemming werd slechter. Tenslotte heeft een aantal oudere voetballers het heft in handen genomen en is de heer Van der Horst aan de kant geschoven". In ieder geval redden de Leider dorpers zich nog juist het vege lyf. De heer Baks: „We zitten dit jaar in een moeilyke afdeling. Toch moeten we, als het een beetje meezit, in de middenmoot kunnen eindigen". Het spelersmateriaal waarover trainer Dweelaard de beschikking krygt, ver schilt niet zo veel van dat van het voorgaande seizoen. Alleen doelman Maaskant gaat zyn geluk bij Ryns- burgse Boys beproeven. Wél een ra dicale wyziging deed zich voor in het dagelyks bestuur van RCL. Zowel de functie van voorzitter, van secretaris als van penningmeester, ging over in andere handen. De heer Baks: „Er moet een andere aanpak komen, een nieuwe inzet". Het oefenprogramma ziet er als volgt uit: 9 augustus: RCLRyns- burgse Boys; 16 augustus: RCL VVSB en 23 augustus: RCLUVS. (ADVERTENTIE) Katwyk eindigde het afgelopen sei zoen op een plaats die de oranje- zwarten al heel wat seizoenen is toe bedeeld, namelijk de tweede. Begry- pelyk dat de Katwykers nu eens wat meer willen. Secretaris P. Gillebaart: ,Met onze spelers en leden hadden we allang in de derde klasse moeten zitten. Technisch horen we in die klasse thuis. Maar de mentale in stelling, het slecht kunnen opvangen van tegenslagen, heeft ons steeds de das omgedaan. Toch hopen we deze keer de sprong naar de derde klasse te maken. We zyn niet ongunstig in gedeeld". De spelers die de verwachtingen moeten gaan waarmaken, zyn vrywel dezelfden van het vorige voetbalsei zoen. Alleen Van Duivenbode verwis selde het oranjezwart voor het geel zwart van Rynsburgse Boys. Katwyk trok in de persoon van de heer Van der Horst (ex-ASC, ex-RCL) een nieuwe trainer aan. Over de heer Van der Horst zegt secretaris Gil lebaart: „Ik kryg de indruk dat hy het stevig aanpakt. Ik hoop dat hy ze mentaal sterker zal maken want dat is ons zwakke punt". In het voorlopige oefenprogramma prykt op 16 augustus een wedstryd tegen TOGR uit Rotterdam en op 23 augustus de traditionele ontmoeting met Quick Boys. Met Noordwijk lukte het t vorig seizoen niet al te best. De roodwitten kregen hal- t verwege het seizoen een zwa- t re inzinking, waar zij zich nauwelijks van herstelden, i Hier nog een beeld uit de t strijd Noordwijk-De Zwerver, t (Foto LD/Holvast) zitter Anes hoog aan, al zegt hy„De komst van die vyf spelers wil hele maal niet zeggen dat we nu maar di rect kampioen zullen worden. De top is ïxatuurlyk een stuk breder gewor den wat ongetwyfeld van invloed zal zyn op de prestaties van de boven ste drie elftallen". Trainer Windhorst zag zyn selec tiegroep verder uitgebreid met de talentvolle Tonny Werner, die zyn voetbalschoenen weer uit de wilgen haalde. Oegstgeest gaat op 9 augus tus oefenen tegen Hoekse Boys (uit) en op 16 augustus tegen Jodan Boys (thuis). Hazerswoudse Boys hield zich de afgelopen maanden heel rustig. Wij zigingen in de selectie voor de hoog ste elftallen deden zich nauwelyks voor. Alleen J. Endlich kwam de Hazerswoudenaren versterken. Dit wil echter niet zeggen dat de Boys het nieuwe seizoen niet beter voor de dag zullen komen dan de afgelo pen competitie het geval was toen men met een magere voorlaatste plaats op de ranglyst genoegen moest nemen. Volgens voorzitter L. Matze is er hard gewerkt om dit voetbal jaar beter voor de dag te komen. Hy acht trainer Sülze en zyn mannen in staat een vierde plaats te bemach tigen, zeker nu er uit eigen kweek een aantal talentvolle spelers naar voren zyn geschoven. Over de ledenstand maakt de heer Matze zich geen zorgen hoewel hy veronderstelt een aantale leden kwyt te zullen raken aan de pas opgerich te vereniging in Benthuizen. Voor de leden van Hazerswoudse Boys bestaat over enige tyd de mogeiykheid op een half verhard terrein te oefenen. Op financieel gebied ziet de heer Matze wel mogelykheden in de nieu we competitie. „Dankzy de nieuwe indeling staat er een aantal derby's op het programma die ongetwyfeld het nodige geld zullen opbrengen". De opmerkelijkste verandering by de vereniging Rouwkoop is de naams wijziging in Randstad Sport. Op de laatst gehouden jaarvergadering bleek 75% van de aanwezigen voor stander te zyn in het vervolg onder een andere naam dan Rouwkoop door het leven te gaan. Het werd Randstad Sport, een idee afkomstig van oud-oprichter J. Verhoeff. Als belangrykste reden voor de verande ring geeft secretaris L. W. Roden burg op„Het woord Rouwkoop klinkt niet prettig. Veel mensen kregen by het horen van die naam een nega tief idee van onze speelwyze". De zwartwitte selectie, die verge leken met het voorgaande seizoen geen wyzigingen heeft ondergaan, krijgt „een andere heer". Oefenmees ter Boendermaker wordt opgevolgd door de heer Smits. Voor de toe komst is secretaris Rodenburg niet benauwd: „We hebben een grote jeugdafdeling. Daar kunnen we uit gaan putten. We zitten alleen met een veldenprobleem. Gelukkig be staat er een uitstekende samenwer king met SVLV anders hadden we allang aan de noodrem moeten trek ken". In de maand augustus organiseert Randstad Sport een nederlaagtoer- nooi om de Ome Tinus-trofee, zo ge noemd naar de oud-kantinebeheerder van de Voorschotenaren. Het pro gramma luidt: 9 augustus: R. Sport ARC; 16 augustus: R.SportDSVP Pynakker en 23 augustus: R.Sport Duno. Oegstgeest werd de nieuwe vereni ging van het vyf tal reeds eerder ge noemde Quick Boysspelers, dat zich niet langer wilde tooien met de blauwwitte kleuren. Over de komst van de Katwykers zegt voorzitter N. Anes: „Het is alles in goede ver standhouding met het bestuur van Quick Boys geregeld". Moeilykheden met de spelers, van wie sommigen als moeilyke jongens bekend staan, ver wacht de heer Anes niet. Hy zegt: „Wy hebben bepaalde voorwaarden gesteld waarmee zy akkoord zyn ge gaan. Leo Pluimgraaf blyft overigens tot 1 januari geschorst". De kansen voor het nieuwe seizoen slaat voor- Een andere trainer en nieuwe vel den. Dat is voor het komende sei zoen het grootste nieuws uit de Kou dekerk-hoek. De Koudekerkers gaan het na „15 jaar Wouters" eens pro beren met trainer Boelée uit Nieuw- Vennep. ,Hy zal wat moeten expe rimenteren met de jeugd om in de toekomst over een sterke, jonge kern te beschikken", zegt secretaris A. Wagenaar die meedeelt dat het hui dige eerste elftal voornamelyk uit oudere spelers bestaat. Overigens is men in het Koudekerk-kamp hele maal niet ontevreden over de resul taten waarmee het eerste elftal het afgelopen seizoen voor de dag kwam. Secretaris Wagenaar: „Een midden mootplaats. Ach, het is echt niet gek. Als we dat dit seizoen weer bereiken, zyn we tevreden". Met ingang van het nieuwe seizoen krygt Koudekerk er twee nieuwe vel den by. Een trotse secretaris Wage naar: „Verleden jaar hebben we er een clubhuis by gekregen. Nu gaan we i.v.m. de nieuwe velden onze kleed accommodatie uitbreiden". In de maand augustus gaat Kou dekerk vanzelfsprekend warmdraaien. Dat gebeurt o.a. tegen ETO uit Hoofddorp op 9 augustus en tegen BWSM uit Maassen op 16 augustus. „Steeds meer leden willen op zater dag voetballen om de zondag vry te hebben", zegt secretaris W. J. J. Po- lane van UVS. De toeloop op de za terdag-afdeling is dan ook zodanig dat men overweegt een derde elftal te formeren. Secretaris Polane: „Maar dan moet de KNVB wel toe stemming geven 's morgens om 11 uur te spelen. We zitten nu eenmaal met te weinig velden en we willen zo'n derde elftal niet laten spelen ten koste van een jeugdelftal". De Lei- denaars konden zich het afgelopen seizoen maar juist aan degradatie onttrekken. De heer Polane: „Ge zien het vertoonde spel hadden we hoger moeten eindigen. Maar er wordt in die afdeling vry hard gespeeld en dat ligt ons niet zo. Misschien dat we het komende seizoen met onze grotere ervaring een middenmoot plaats bereiken". Trainer van de zaterdagafdeling ia Wallie van Schooten die ook de Jeugd onder zyn hoede heeft. Onder zyn leiding zal de training van de zater dagselectie, waarin geen nieuwe ge zichten te ontdekken zyn, worden geïntensiveerd. geïntensiveerd. Het oefenprogramma luidt als volgt: 9 aug.: VWS—UVS; 16 aug.: UVS—Valken '68; 23 aug.: Ter Leede 2—UVS; 27 aug.: UVS— MVKV. LEO PLU1MGRAAFF .van tweede naar vierde klasse. By SVOW is men niet tevreden over de prestaties die het eerste elf tal het afgelopen seizoen leverde. De Oude Weter lingers reikten op de rang lyst niet hoger dan een vyfde plaats en dat was naar veler oordeel niet Woubrugge is de „Leidse" nieuwe ling in het KNVB-milieu. Penning meester A. Vroiyk vertelt: .Driejaar geleden zyn we met een jonge talent volle ploeg gestart. Onder leiding van trainer Zuma hebben we bewust naar de afdelingstitel gewerkt. We zyn erg biy dat het dit jaar gelukt is, temeer daar we sinds enkele jaren over een prachtige accommodatie beschikken waarop we de KNVB-verenigingen op een volwaardige wijze kunnen ont vangen. Woubrugge kreeg verster king van Witman van Hoogmade en Koopman van ARC. Tesamen met de overige geselecteerden moeten zy er voor zorgen dat Woubrugge in de vierde klasse KNVB biyft want dat is voor het nieuwe seizoen het hoog ste doel dat de groenwitten zich stel len, aldus penningmeester Vroiyk, Met de promotie doet ook een nieuw tenue zyn intrede. Het witte shirt met de groene verticale baan maakt plaats voor een wit shirt met twee horizontale groene strepen. De zwar te broek en de groene kousen zul len in het vervolg hagelwit zyn.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 35