Grootste Britse hoogovens door futiliteit lamgelegd Libanese president rekent met een spoedige oorlog Weer een viertal in inaai w] iiarantaine Straks een auto van de vergeet dan niet nu formulier in te vullen! Poolgebied van Mars is zeer bergachtig Schets van een wilcle staking in Zuid- W ales Stakers gaan door SJxott -hotcr VERZIEKT iiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllll UW Kerk en staat in Brazilië HAAGSE [p AGENDA Ifo Weer astronaut uit team weg PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 6 AUGUSTUS (Van onze correspondent) LONDEN (GPD) In Port Talbot, de haven aan de zuid kust van Wales, waar na de oorlog het grootste Britse hoog ovencomplex is verrezen, zijn de langzaam naar zee afdrijven de roestkleurige rookwolken verdwenen. Sinds maandag zijn de machines van de machtige Abbey and Margam Works, on derdeel van de genationaliseerde Britse staalindustrie (die wordt beheerd door de British Steel Corporation) stopgezet en de 16.000 arbeiders naar huis gestuurd. en vastgelopen industrie wakker te schrikken. In de hoogovens van Port Talbot, die wy onlangs bezochten, doet de leiding gestadige pogingen om het bedrijf te stroomlijnen en technologisch op moderne leest te schoeien. Men stuit daarbij echter op grote weerstanden. Hoewel de gevolgen fnuikend zijn is deze vierde staking binnen acht tien jaar niet eens de ernstigste. Men prees zich gelukkig dat het overgangsproces over het algemeen pijnloos verliep, en slaagde er reeds in de jungle van 1300 verschillende looncategorieen tot tien te reduce ren. Thans is men bezig de aller grootste hindernis te nemen. Het to tale aantal arbeidskrachten wordt na melijk van 17.000 tot 11.Q00 terug gebracht. Men staat pas aan het be gin. omdat er slechts enkele honder den zijn afgevoerd. Maar. zo werd ons verzekerd, het gebeurt allemaal op menselijke manier. Er wordt zo veel mogelijk voor gezorgd, dat overtollige arbeiders elders werk kunnen krijgen. Dit neemt niet weg, dat onder veel werknemers angst voor de toekomst heerst. Uit vrees voor ontslag wei geren zü dan ook maar iets te ma- Dit is het gevolg van een staking van 1300 ongeschoolde werknemers, die hoofdzakelijk het vuile werk rond de helse fornuizen verrichten. De staking is al op 26 juni begon nen, maar het bedrijf kon tot nu toe zo goed en zo kwaad als het ging op halve kracht gaande worden gehouden door inschakeling van ander personeel, dat echter niet ein deloos voor deze taken kon worden gebruikt. Zolang men meende dat een spoedige oplossing van het con flict in zicht was. ging men. zo ver telde een der bedrijfsleiders ons. door maar toen de zaken vorige week volkomen schenen te zijn vast gelopen besloot men de hoogovens te sluiten. De veiligheids- en onder- houdsmensen blijven vanzelfspre kend aan het werk. Er is hier sprake van een zeer be perkt loonconflict, dat echter een schel licht werpt op de verziekte in dustriële betrekkingen in talrijke an dere bedrijven, die voortdurend tot wilde stakingen leiden. Deze zijn voornamelijk het gevolg van een aanpassingscrisis, die het Britse be staan. waar historisch en traditioneel gegroeide situaties vaak een psycho logische barrière vormen, al jaren lang teistert. Overgangsproces Een van de oorspronkelijke rede nen waarom Engeland zich bij de EEG wil aansluiten, was om dooi de koude douche van de buitenlandse concurrentie een ten dele ingeslapen (Van onze correspondent) LONDEN iGPD) De wilde sta king in Port Talbot zal niet worden opgeheven: dit was het besluit van de 1300 stakers die gisteren in een geheime massavergadering bijeen kwamen. Ze sloten zichzelf in een zaal. in een aan de wijde baai gele gen clubgebouw, achter dichte gordij nen op. Uit vrees voor intimidatie wisselt zelfs de samenstelling van het stakingscomité dagelijks. Slechts twee stakers stemden tegen. Dit betekent dat de vredesformule is verworpen, welke door het TUC. de Britse vakcentrale, was voorge steld, namelijk onmiddellijke terug keer naar het werk. hervatting van de onderhandelingen en uitroeping van een officiële staking indien er niet binnen één week een bevredi gende oplossing voor het conflict zou zijn gevonden. Het bedrijf weigert vanzelfspre kend toe te geven aan een wilde staking, omdat daardoor het onder handelingssysteem volkomen zou worden vernietigd. Er kan pas ver der worden gepraat wanneer het werk wordt hervat. Het ziet cr naar uit dat mevrouw Barbara Castle, de minister voor Werkgelegenheid en Produktiviteit, zal moeten ingrijpen. Maar hoe dat moet gebeuren weet nog niemand. Het blijkt dat het probleem van de wilde s takingen welke Engeland sinds jaar en dag teisteren en waar over regering en vakbeweging, in clusief een groot deel van de Labour-fractie in het Lagerhuis, maandenlang overhoop lagen waar bij de laatsten zich met hand en tand tegen de voorgestelde wettelijke strafmaatregelen verzetten, nog al tijd onoplosbaar Is. tot grote schade van de Britse economie en Enge- lands reputatie als exporteur. genoegen te nemen en verlangden ook een verhoging van een pond per week. Hun werd toen meegedeeld, dat ze niet automatisch recht hadden op dezelfde verhoging als die voor bui ten Wales. Het wantrouwen van de arbeiders in hun eigen bond was echter zo groot, dat ze abrupt tot sta king besloten, op een ogenblik dat de onderhandelingen alle kans op succes schenen te hebben. Hier ligt een andere tragedie, ken- ken te willen hebben met de opvoe ring, waarby de inkomens alleen bo- meer werk door minder arbeiders verricht, met als lokaas betere beta ling. Dat vormt tevens de grondslag van de loonpolitiek van de Britse rege ring, waarbij de inkomesn alleen bo- van de nationale minimumverhoging kunnen uitstijgen, wanneer daar te genover staat dat dc arbeidsrem- mende praktijken, dagtekenend uit de periode van massa-werkloosheid merkend voor een deel van de Brit- eindelijk worden opgegeven. se bedryven namelijk de herhaalde- Het bedrijf in Port Talbot eist dan lijke kortsluiting tussen de arbeiders ook, dat er o.a. een einde komt aan en de leiding van hun bonden, het systeem, dat elke arbeider slechts Een functionaris van de Britse vak een bepaald soort handelingen mag verrichten en dat hij in plaats daar van mobiel wordt. Veel wilde sta kingen in Egeland ontstaan vaak door futiliteiten, omdat een arbeider een knop bedient, een handel over haalt of een kraan openzet, wat dan de exclusieve taak van een andere arbeider, is. Dit zijn de z.g. afbake ningsconflicten. waarbij bepaalde werkzaamheden alleen door een lid van een daarin gespecialiseerde bond mogen worden gedaan. Hoewel de staking om een luttel bedrag gaat, heeft het bedrijf reeds een produktieverlies van 4 miljpen pond (34 miljoen gulden) geleden! centrale, het Trade Union Congress. De afdeling Zuid-Wales van de Bri- tlsch Steel Corporation levert der- In al deze methoden zien dc te genstanders duidelijke totalitaire neigingen. Thans staat de vakcen trale echter voor de krachtproef aan te tonen dat haar gezag groot ge noeg is om klassieke ongewenste sta kingen zoals die van Port Talbot, waarbij een gering aantal arbeiders een massabedrljf lamlegt en de Brit se economie bedreigt, door overre ding en eventueel interne discipli naire maatregelen uit de wereld te helpen. invloed van de staking op de rest van het bedrijfsleven evenwel nog niet groot. De staking bij het hoogoven bedrijf in Port Talbot is door slechts 130 van de laagst betaalde werknemers veroorzaakt, omdat zij menen aan spraak te kunnen maken op een loonsverhoging, die het resultaat wa ven onderhandelingen op nationaal niveau. Buiten Wales zijn de lonen van deze groep echter lager. Om de inkomens van deze groep gelijk te trekken kende men de werknemers buiten Wales een loonsverhoging van 1 pond (f 8,50) per week toe. De ar beiders in Wales weigerden daarmee HOUSTON (AP ANP) Nog vier personen zijn ondergebracht in een aparte ruimte van het isolatiecen trum. waar de maanreizigers op hun ontslag uit quarantaine op maandag a.s. wachten. De vier. onder wie een vrouw, kunnen met maanstof besmet zijn toen gisteren een buis defect raakte tussen twee ruimten waarin met maanstof besmette mui zen worden geobserveerd. De nieu welingen in quarantaine zijn in een aparte ruimte gehuisvest om te voorkomen, dat Armstrong. Aldrin en Collins van buiten af een aardse besmetting zouden oplopen, waarvan niet met zekerheid zou kunnen wor den vastgesteld of deze inderdaad van aardse oorsprong is. Armstrong vierde gisteren zijn 39ste verjaardag Voor de negentien reeds geruime tijd in afzondering levenden betekende dit een feestje met champagne en een taart met 39 kaarsjes. Aanvankelijk waren er in het isolatie verblijf slechte 26 kaars jes te vinden, maar later liet de „buitenwacht" zich vermurwen om nog dertien gesteriliseerde kaarsen in het al gesloten wereldje te impor teren. zei ons. dat er al jaren hard gewerkt wordt om het vaak totaal verouder de onderhandelingssysteem dat voor een deel nog uit de vooroorlog se werkloosheidsperiode stamt te vervangen door een methode, die re kening houdt met een bloeiende eco nomie en volledige werkgelegenheid. De bedoeling is vooral om het over leg te decentraliseren, zodat het ge heel meer rekening houdt met de de- len en onbekeerd en de arbeider, den' moeten ^springen het verlammende gevoel wordt ont houden dat hun werkelijke belan gen in de verdrukking komen, zoals door de huidige fragmentatie het ge val is. Dit komt vooral voor in de mas- I sale bonden, zoals de transport-ar-, beidersbond, waarin ook algemene werkers van kappers tot lantaarnop stekers (die zijn er nog) en doodgra vers zijn ondergebracht. Bepaal de groepen bezitten een speciaal ge voel van eigenwaarde, dat zich in de tegenwoordige weerspannig heid uit. Daarbij komt dat de in dustriële verhoudingen in de Britse metaalindustrie vrij chaotisch zijn. De stakers in Port TalMt krijgen de kans om aan het werk te gaan met de belofte, dat er verder zal wor den onderhandeld. Bovendien bezit ten ze de morele steun van de door hen verguisde eigen bond, die belooft heeft de staking officieel te maken wanneer een week ha de hervatting van het werk nog geen bevredigen de regeling is getroffen. Alle ogen zijn nu gericht op Vic tor Feather, de algemeen secretaris van de Britse vakcentrale, die de stakers tracht te bezweren weer aan de arbeid te gaan. Feather was de overwinnaar in de maandenlan ge strijd van het Trade Union Con- die het euvel van de wilde stakingen door o.a. boetebepalingen te lijf wil- ADVERTENTIE) ,4 FORTALEZA (AP) Een Brazi- tig procent van alle voor de Britse liaanse r.k. priester is gisteren ver- autoindustrie bestemde staalplaat, i oordeeld tot een jaar gevangenis- Omdat het in deze branche op het straf omdat hy in een preek kritiek moment een slappe tijd is en men had uitgeoefend op het militaire re gime. Pater Geraldo Vieira Bonfim had die preek gehouden op 5 januari van Bij langere duur zal het buiten- dit jaar. Enige tijd later werd hij land, o.a, de Hoogovens te IJmui- gearresteerd en sindsdien verbleef hy in de gevangenis. Inmiddels gaat het onderzoek van he t meegebrachte maanmateriaal voort. Later, wanneer ook dit mate riaal uit de strikte isolatie wordt ge haald, kan dit onderzoek pas echt op gang komen, maar thans zijn reeds belangwekende vondsten gedaan Zo bevat het maanstof een verba zend grote hoeveelheid zeldzame gas sen zoals helium, neon en argon en|Press tegen de Labourregering. in iets mindere mate crypten en ze- non. Volgens de deskundigen zijn de- t ze gassen afkomstig van de zon als de gaan. Feather stelde daar echter gevolg van de zonnewind, een voort- tegenover, dat inschakeling van de durende stroom van deeltjes die door 1 rechter bij arbeidsconflicten een de zon wordt uitgestoten, en die j averechts resultaat zou opleveren en waarschijnlijk een sterk eroderende j dat ook een verplichte afkoelingspe- werking heeft gehad op het allerbo- 1 rtode van 28 dagen de zaken alleen venste oppervlakte van de maan, ®aat zou verergeren, dat daardoor in stof is veranderd Het maanstof kan daardoor van groot belang zijn voor het onderzoek naar de samenstelling van de zon en de processen die zich daar afspelen. Krachtproef De vakcentrale wil evenmin iets weten van de door de conservatie ven aanbevolen oplossing, n.l. dat wilde stakers wegens contractbreuk Een van de geologen verklaarde voor de rechter dienen te verschij- dat de maanstenen niet lijken op e- nen en eventueel gevangenisstraf op- nige aardse stenen. ..Het zal nog gelegd moeten krijgen, wanneer ze wel maanden duren voor we weten weigeren een boete te betalen, aange- of de aarde en maan vergelijkbaar l nomen dat de rechter met duizen- zijn en in welk opzicht", aldus deze i den arbeiders individueel zou kun- deskundige van het Houston-team. nen worden geconfronteerd. WOENSDAG Schuttersveld Circus Heros 3 nam Stadhuis (trouwkamer) Spr sociale raadsvrouw 4-6 uur nam. Luxortheater Vakantiebezi Film: De avonturen van de tov( ker 10 uur voorin. DONDERDAG Schuttersveld Circus Heros 3 nam. Antoniusclubhuis Vakantleb den „Zet *m op Ozo" 2 en 4 v VRIJDAG Rijnlandslyceum (Apollolaan le evangelie-samenkomst, afd. geest. Spr. dhr. Bulthuis 8 uui Titus Brandsmalaan 76 ..De Dul Clubhuiswerk handenarbeid 8- nam. Oude Vest 13 Evangelisatie tengem. Ecclesia 8 uur nam. Zondag I Oude Rijn 3 Plnkstergemeen dhr. W. Meijer 3 uur nam. I Rijnlandslyceum (Apollolaan 1 voor oorspronkelijk christendon Oegstgeest. Spr. evang. N. v. d. ge 7.30 uur nam. Steenschuur van Jezus Christus van de heilig laatste dagen 11.30 uur voorm. Wassenaar (Rest. Bijhorst) Dr dienst 10.30 uur voorm. Zijlsingel 2 Volle Evangelie-zen spr. dhr. J. Zijlstra 10 uur voorm LEIDSE BIOSCOPEN Lido„Wat deed JIJ ln de mammie?" 2.30, 7 en 9.15 u„ zoj 4.45 en 9.15 u. (14 Jr.). Luvor: „Ga Je weg, of lk ne weg" 2.30, 7 en 9.15, zon. 2.30, en 9.15 u. (a.l Studio: „Samen uit, samen 2.30, 7 en 9.15 u., zon. 2.30, 4.41 9.15 u. (a.l.) Trianon: „The sound of music 8 uur, zon. 2. 5 en 8 u. (a.l.) Rex: „Top fotomodel" 2.30. 7 u.. zon. 2 30. 4.45, 7 en 9.15 u. Nachtvoorstelling vrijd. en zat. end jungle" 23.30 u. (18 jr.) Camera: „Half sex pence'' elki dag 2.30 u. (a.l.), „De wet va westen" elke avond 7 en 9.15 u. vrijd en zat. nachtvoorstelling u. „L'Amour" (18 Jr.). TENTOONSTELLINGEN Kunstzaal Heuff. Wassenaar: derijen van Paul Arntzenlus. 's dags t/m. 's zaterdags van 101 bovendien op de dlnsdagavonde 810 uur. (Tot en met 20 augi Rijksmuseum voor Volkenkund kantiefllms voor de Jeugd. DU woensdag- en donderdagmiddag nam. (tot medio augustus). Moienmuseum „De Valk" (Da van 10 "ur voorm. tot 5 uur nam dag 15 uur nam Maandags ee Jeugdmuseum (Koppenhlnkst( Tentoonstelling over de natuur tlek uit grootmoederstlld. (ultsl zaterd. van 11-17 nm en na v Cronesteinkade 2) De ^akenhal Dag. 10—5 uur: 15 uur PASADENA (AP ANP) De Ma- riner-VII heeft gisteravond opnieuw bijzonder gedetailleerde en fascine rende foto's van Mars naar de aar de geseind, ditmaal niet direct maar Openluchttheater Zuiderpark 2.00 u. „Swiebertje in de knel" WOENSDAG Openluchttheater Zuiderpark 2.00 u „De nieuwe avonturen van Dik Trom Oude Kerk (Keizerstraat 8) 8.00 u. Sander van Marion, orgel m.m.v. het Fagottrio Henk de Wit. Promenade (Schevenlngen) 8.00 u „Harmonieie St Caecilla" DONDERDAG Openluchttheater Zuiderpark 2.00 u. Hocus Pocus Pilatus Pas. (Van onze correspondent S. Hamburger) niet door de Palestijnse guerrilla strijders de wet heeft laten voor schreven. Het schtynt, dat de com mandostrijders ln Libanon gedwon- JERUZALEM (GPD) De president van Libanon, Char- hun activltelt te. be>flke" e tot de kampen, waarin zy gelegerd les Chilou, is van mening, dat het Midden-Oosten op korte termijn een nieuwe oorlog te wachten staat. In een confe rentie met de topleiding van het leger verklaarde hij, dat z.i. de niet aflatende vijande lijkheden tussen Egyptenaren en Israëliërs aan het Suezka- naal noodzakelijk moesten uit lopen op een vierde ronde. Volgens hem zou daarbij ook landbouwers, en tussen de leden van Libanon worden betrokken enjde Libanees-Israëlische gemengde Chilou verlangde daarom van de leden van de generale staf de hoogste waakzaamheid en het onverwijld nemen van doeltreffende maatregelen langs de grens met Israël. Politieke en militaire kringen in Jeruzalem stellen met voldoening vast, dat het langs de Israëli- zijn en dat het hun niet is toege staan naar bulten op te treden. Het is inderdaad een feit, dat van Libanees grondgebied uit niet meer het vuur op Israëlisch territorium wordt geopend en ook het deponeren van landmynen op Israëlische grenswegen gestaakt is. De Libanese boeren aan de grens bewerken weer hun akkers als van ouds, ondanks de aanwezigheid op enkele tiental len meters afstand van Israëlische wapenstilstandscommissie weer normaal contact. Recente berichten uit Libanese bron maken intussen melding van toenemende onenigheid tussen „El Fatah" en het „Volksfront voor de bevrijding van Palestina". Het gaat hier in de eerste plaats om de vraag hoe ver de strijd moet gaan tegen sche noordgrens al enige weken j wat men in die kringen „het Wes- rustig is. Men leidt daaruit af. dat het Libanese leger het voorlopig van de commandogroepen heeft gewon nen en, anders dan in Jordanië, zich terse imperialisme" pleegt te noe men. De vraag werd bijzonder ac tueel, toen het volksfront nu twee maanden geleden op het door Is- houden. raël bezette plateau van Golan een deel van de oliepijpleiding van Aramco had opgeblazen. Deze daad lokte niet alleen bij de overige com mandogroepen. maar ook by vrij wel alle Arabische regeringen pro testen uit. Men stelde zich daar bij op het standpunt, dat men, hoe verdedigbaar het in beginsel ook mocht zyn aan het „Amerikaanse imperialisme en kapitalisme" paal en perk te stellen, toch niet mocht vergeten, dat een onderneming als Aramco van grote betekenis voor de Palestijnse verzetsbeweging is, om dat zy de Arabische olierijke staten enorme bedragen aan royalties be taalt, waarmee de heersers in de sta ten aan de Perzische Golf op hun beurt de diverse commando-organi saties financieren. Bovendien zijn bij maatschappijen als Aramco dui zenden Arabieren werkzaam. Alles bij elkander genomen betekenen dergelijke sabotagedagen dus meer een schadepost voor de Arabische economie en de Palestijnse verzets beweging dan voor Israël, dat zich bovendien voor de schade laat beta len. Van het Volksfront werd daar om geëist zich in het vervolg van dergelijke daden te onthouden, iets wat het niet schijnt te hebben toe gezegd. al mag wel worden aangeno men, dat h?t met de gemaakte ver wijten aan zijn adres rekening zal Een ander geschilpunt is de vraag van medezeggenschap van het Volksfront bij het uitstippelen van de politieke en strategische richtlij nen van de diverse commando-orga nisaties. Het Volksfront eist in ver band daarmee een grondige reorga nisatie van het overkoepelend opper bevel en een passender vertegen woordiging ln de zogenaamde Palestijnse Raad. die over enkeie weken in Amman in vergadering bij een komt.. El Fatah heeft intussen fel gerea geerd op de tragische dood van de Zweedse majoor B. Roland Plane, die als VN-waarnemer in de kanaal zone was gestationeerd. In een ra dio-uitzending uit Cairo heeft een woordvoerder van de organisatie de zer dagen uitdrukkelijk verklaard, dat officieren, die van het korps VN- waarnemers deel uitmaken, door El Fatah als vijanden beschouwd wor den en dat de organisatie in de toe komst niet zal aarzelen „hen te be strijden met alle ten dienste staan de middelen", tenzij zij zich op kor te termijn uit de kanaalzone terug trekken. In dezelfde uitzending werd ook felle taal gericht aan het adres van secretaris-generaal Thant, die in feite het initiatief nam tot het stationeren van VN-personeel in dat gebied. vanaf een bandje waarin zij waren ..bewaard". Zij tonen de zuidpoolkap en aangrenzende gebieden, waarin zich grillige krater- en bergforma- ties en talloze duidelijke rillen (lijn vormige verhogingen) bevinden. Wetenschappelijke onderzoekers in Pasadena waren verbaasd over de hoogte van de sneeuw- of ijsmas sa's in het poolgebied en menen, dat zU ongetwijfeld gevormd worden door bevroren koolzuurgas aangezien de dampkring van Mars te weinig wa terdamp bevait voor zoveel echte sneeuw. Het poolgebied is het berg- achtigste dat tot dusver op Mars is waargenomen. Andere foto's die ge bieden bulten de poolkap laten zien zijn woestijnachtig en merkwaardig vrij van de duizenden kraters die elders Mars zo op de maan doen lij ken. Men heeft nog geen verklaring voor dit verschijnsel. De Mariner maakte de opnamen op 3200 km hoogte en zij werden naar de aarde geseind over een af stand van 93 miljoen kilometer. Op bijgaande foto een van de woes te gebieden met kraters en rillen rechts onder» even ten noorden van de zuidpoolkap. De afstand van bo ven tot onder aan de foto bedraagt ongeveer 800 kilometer. HOUSTON (AP) De na tuurkundige dr. F. Curtis Michel, die een opleiding tot ruimtevaarder heeft gehad, heeft zich uit het Amerikaan se astronauten-team teruggetrokken. Hij acht de kans. werkelijk eens een ruimtereis te zullen maken te klein. Er staan nog wel veel vluchten op het programma maar het aantal as pirant-ruimtevaarders is zo groot dat de spoeling dun is geworden. Curtis Michel is de vierde wetenschappelij ke onderzoeker die het astronauten team om deze reden verlaat. Er is vooral onrust onder de astronauten omdat nog steeds geen beslissingen zijn genomen over grootse projec ten na het Apollo-programma, dat nog maar negen vluchten omvat. Rijksmuseum van Oudheden ppDburg '2yWerkd. 10 uur vo 5 uur nam.: zond 15 uur na) RilksmuseuD voor wolkenl (Steenstraat 1) dag. 10—5 u.: dage I—" uur a&m. Ned.-Legermuseum: Geopend dag tot ei met vrijdag 9 uur vo< 6 u nam. zon. en feestdager uur nam Ryksmuseum voor de geschl der natuui wetenschappen Dag uur eonc" l4 U"r Heempark Oegstgeeeterweg (K polder) Flora van eigen bodem van 8 uur voorm 5 uur nam mei t.e.m oktober op zat en zor uur nam Galerie Van der Vllst (Boterm Frans de Haas (schilderijen en gi Lyd de Jonge van Zwljnsbergen zaieken en plastieken) en Gerrl der (schilderijen), dinsdag t/m 9-6 uur (t/m 28 augustis). De Lakenhal Penningparade <u eigen bezit) Dagelijks van 10- zondag 1-5 uur (t/m 31 augustua AVOND- EN NACHTDIENS APOTHEKEN TE LEIDEN. Geopend voor spoedeisende ge\ Zulder Apotheek Lammenschans tel 23553 De zaterdag-, zondag-, a en nachtdienst van apotheek R Beest Smallenburg te Lelderdo van Apotheek Voorschoten wordt genomen door de Zulder Apothei Oegstgeestse Apotheek ls geopend Gemeenschap Zuid-West. Hulpverlenlngs- en mformatlec Hulpverlening tel 24101 (b.g.g. Informaties tel 33921. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling c gevallen wordt van dinsdag i: tot woensdag 12 uur waarger door het Dlaconessenhuls. Vrijd uur tot zaterdag 12 uur door h Elisabethziekenhuls (Hooigracht andere werkdagen en op zon door het Academisch Ziekenhuis WEERRAPPORTE Van hedenmorgen 1 our. o> w ct ■e f ei S3 Amsterdam zwaar bew. 28 IC l>e Bilt zwaar bew. 29 11 Deelen mist 30 ii Eelde mist 29 13 Eindhoven mist 30 11 Een Helder zwaar bew. 26 18 Luchth. R'dam zw. bew. 28 17 Twente mist 29 14 Vllsslngen half bew. 28 11 Zuid-Limburg geh. bew. 30 16 Aberdeen zwaar bew. 21 11 Athene onbewolkt 30 21 Barcelona zwaar bew. 30 22 Eelgrado onbewolkt 27 12 Berlijn onbewolkt 30 16 Eordeaux onbewolkt 27 14 Brussel mist 29 15 Frankfort licht bew. 31 11 Genève half bew. 29 15 Grenoble zwaar bew 30 14 Helsinki onbewolkt 27 14 Innsbruck licht bew. 27 13 Kopenhagen licht bew. 21 12 Lissabon onbewolkt 29 18 Locarno onbewolkt 30 11 Londen zwaar bew. 23 12 Luxemburg half bew. 30 11 Madrid onbewolkt 36 19 Malaga onbewolkt 29 20 Mallorca licht bew. 32 19 München onbewolkt 27 15 Nice licht bew. 28 22 Oslo licht bew. 27 12 Parijs onbewolkt. 30 14 Pome onbewolkt 30 19 Stockholm onbewolkt 29 12 Wenen onbewolkt 27 10 Zurich onbewolkt 28 15

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 2