Okker tegen Brit Taylor Problematiek rondom Roomburg-toernooi Beroering in Portugal over affaire Eusebio Verhagen klopt Blok vlak voor de finish Koerstips Eindstrijd Nederlandse tenniskampioenschappen Sterk serveren Lakoniek Holland Week II Razend tempo DERBY 1969 Siera (LZC) in jeugdzevental Temminck klopt Duitser Keefer Honkbalploeg opnieuw sterker dan België: 9-3 Onenigheid over contract CHRIS CRACK - sportstrip door Dick Bruynestein pATERDAÖ 1 AGGÜSTTS 1969 PAGINA 9 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD (Van onae kennismedewerker mr. Frank Bonte) HILVERSUM Lamar Hunt, de tennisbaas van Okker en Taylor, kan tevred enzijn. Zijn „employés" hebben hem niet te schande gemaakt. Gisteren bereikten zij in Hilversum overeen komstig hun standing de finale van het herenenkelspel van de internationale kampioenschappen van Nederland. Taylor ver sloeg de Tsjech Ian Kodes in drie sets (61, 64 en 62) en Okker toonde weinig ontzag te hebben voor de service-kogels van diens landgenoot Wladimir Zednik, 62, 36, 61 en 60. Okker en Taylor hebben die laatste hindernis op weg naar de eindstrijd op voorbeeldige wijze genomen. Ian Kodes had het eergisteren al gezegd: ,,Ik hou er niet vam tegen linkse spelers te spelen en vooral niet als zij sterk serveren". Nu dat deed Taylor tegen hem doorlopend. Maai' de. op het gravel snel geïrriteerd rakende doch daarbuiten zonder meer sym pathieke Engelsman deed meer. Hij volleerde zeer secuur en had op de aanvalspogingen van Kodes uitste kende passeerslagen zowel van de fo rehand-zijde als van de backhand hoek. Tom Okker, die de gedeelte van de party van de perstribune volgde legde de vinger op de zwakke plek in het spelplan van Kodes toen hij zei: „Hij durft zijn sterkste wapen de backhand-cross niet te gebruiken omdat hy daarmee op Taylors ster ke punt, de linkse forehand komt. Als hij dat niet verandert, graaft hy onherroepelijk zijn eigen graf". Even vergat de voortdurend hevig op zich zelf mopperende Tsjechische kam pioen zijn vrees voor Taylors fore hand. Dat gebeurde in de tweede set toen Taylor de kans op 5—2 mistte door met Kodes volkomen uit positie naast de baan een eenvoudige fore hand, ja. juist een forehand, diep in het nat te slaan. Meteen veerde Ko des op en even was hij gevaarlijk voor Okfcers collega-prof. Grimmig omklemde deze zyn ra cket en voorkwam door de opslag nog harder te slaan en met nog meer ef fect te laden service-verlies (5—3). Kodes mocht dan op nul zyn service winnen, 5—4. de set ging naar Taylor. Daarmee was de strijd in feite be slist. Kodes was zo aangeslagen dat hij van een kleine inzinking van Tay lor die hem op 2—0 in de derde set bracht niet wist te profiteren. De Brit ging stug naar 2—2 en daarna naar 52. Op zyn service kwam hy op 4o_o. Het eerste matchpunt ver speelde hij luchtigjes met een fore- hand-halfvolleytje dat de net- band terugsprong. Op het tweede matchpunt sloeg hy een ace. 6—2. Een sterk gespeelde partij. were, die ik erg sportief vind. Ze zou den alleen één ding moeten leren en dat is dat zy niet zoveel wandelwerk doen tijdens het spel. Het is beslist vervelend als je wilt gaan serveren en in je opgooi van de bal iemand met een pak broodjes voorbij ziet gaan". Damesdubbelspel halve finales Kerry Melville/ Karen Krantzcke Austr)Marina Proctor Godwin/ Laura Rossouw (Z-A) 62. 46. 61; Helen Gourlay/Pat Walkden Austr/Z-A) —Lesley Hunt/ Cecilia Martinez (Austr/VS) 61. 63. Herendubbelspel, halve finales: Ok ker Taylor i NedGbr—Zednik Ho- lecek (Tsj) 6—2. 6—1. 6—3: Kodes/ Kubai (Tsj)MaudMcmillan <Z-A> 6—3. 6—2. 7—9, 16—14. Okker en Taylor (aan de overkant van het netbereikten j gisteren samen ook de eindstrijd I herendubbelspel. Zij versloegen j in de halve finale in drie sets de Tsjechen Holecek-Zednik. MUIDEN (GPD) Plying Dutch-terwijl Ben Verhagen, die iets achter man-coming man Heike Blok zeilde gisteren in de Hollandweek II op het IJsselmeer met grote voortvarend heid op de finish af. Een dagzege lag voor hem klaar. Plotseling zakte de wind iets af en bleef Blok steken, En toen kwam de wedstrijd van de waarheid: Okker—Zednik. Zou Okker de service van Zednik weten te weer staan. Lakoniek ging hy bij het ont vangen van de eerste service van het Tsjechische kanon drie meter achter de achterlijn staan en brak meteen door met een geplaatste, geblokkeer de returns. De eigen service had hij met o.m. een ace gewonnen zonder in moeilijkheden te zyn gekomen. Zed nik zag zijn opslag nogmaals gebro ken bij de stand 52 voor Okker. hetgeen dus setverlies betekende: 6—2 voor Okker. Als er in de tweede set geen incidentjes waren geweest, die Okker eerst zyn service deden verliezen en daarna de kans op her stel ontnamen dan zou er voor Zed nik zeer waarschijnlijk niet eens een setwinst in deze wedstrijd zijn ge weest. Tot tweemaal toe waren de lijnrechters op een belangrijk punt geheid fout met hun oordeel: 6—3 voor de Tsjech. Mocht deze zich bij die stand illusies hebben gemaakt over een opzienbarende zege dan wa ren die snel verdwenen. Okkers ser vice-returns (en daarin was het ver schil tussen beide spelers duidelijk merkbaar) weiden zo gemeen scherp en kortlaag dat Zednik er totaal niets mee wist te beginnen. Okker wel want het aantal keren dat hy Zed nik aan het net in kansloze positie links en rechts met schuine topspins en slices passeerde waren niet op de vingers van beide handen te tellen. Met 6—1 moest Zednik de kleedka mer opzoeken voor de gebruikelijke tien minuten rust. Het deed hem weinig goed, want in razend tempo haalde Okker daarna de vierde set binnen: 6—0! Evenals Taylor be sloot Okker zyn party met een ace. «Mooi" zei Taylor toen Okker het centre-court verliet onder een dank baar applaus van de volgepakte tri bunes. En vervolgens: „Het zal moei lijk zijn hem te kloppen. Maar Ik ben in goede vorm, mijn service werkt weer als vanouds en ik dacht dat de kans op een revanche (ik heb dit jaar driemaal van Tom verloren, in Philadelphia. Gstaad en Brussel) er inzat. Ik hoop dat het een goede fi nale wordt, vooral voor de toeschou- DUINDIGT, 3 augustus - 1.30 uur Fernandelprijs: Guy Areta, Germo Buitenzorg, Guy Derby - Lotciaprys: Goldfinger. Annie Rose, Beautiful Girl - Diana R-prys: Gay Way, Higgins, Epilog V, Furie van Liktor - Derby H: Henri Buitenzorg, Hoot Song, Hercules V, Her Areta - Tweede Veefondsprijs: Pin Money, Cambroussard. Annie Rose - Leo Englebertprijs: Fernandel, Floris sant. Gallant Way, Anton - Elisa beth Hollandiaprijs: Florissant, Fer nandel, Diana Sunshine. Clara Wil liams - C Alkestis VE-prijs: Fermin, Fletcher D, Dynamiet. Fabiola Kit ty - Firstly B-prijs: Tribo. Cartou che. Pixicata - Gallant Way-prijs: Hamran, Hippo, Fleetwood. Voor de Derby 1969, over 2500 me ter. die morgenmiddag op Duindigt wordt gelopen, komen de volgende 10 dravers, in volgorde van loting, aan de start: 1. Hoot Song (record 22.3) (Tom Kooyman); 2. HeatrixG (25.3a) (Freek Eerenberg»; 3. Henri Buitenzorg (22.1a) (Jan Wagenaar jr.); 4. Hélène Hanover (24.1a) (Joop Ham); 5. Hoss Westlandia (25.7) (Piet Smit); 6. Her Areta (25.7) (Jaap Zuyderduin)7. Hercules V (24.7) (Jan van Dooyeweerd»; 8. Hibma A (25.9) (Peter Koppejan»; 9. Holgapluto Gerda (25.6a) (Piet Zandt); 10. Hea Alkestis VE (25.5a) (Marinus van Leeuwen). Indien de jonge Wagenaar, die na een hem overkomen auto-ongeluk, j.l. woensdag uit het ziekenhuis is ontslagen, zal mogen rijden, ls deze met Henri Buitenzorg, gezien diens verrichtingen, zeker favoriet. Hoot Song, Hercules V en Hélène Hano ver zijn echter geduchte concur renten. Blok zeilde, als een motorschip bleef doorvaren. Zo passeerde Verhagen nog juist Blok. die gedesillusioneerd over de eindstreep ging. Van Verhagen was bekend dat deze op open water een niet te onder schatten concurrent is, doch de snelheid waarmee het team Blok—De Jong over het IJsselmeer stoof was een complete verrassing. De overige nationale grootheden konden het niet bolwerken. Fred Imhoff-Nol Tas legde beslag op de vierde plaats, achter de enige buitenlandse gast, de Oostenrijker Seidl, die in Muiden nu 73 noteerde. Dat Verhagen wederom, ondanks het feit dat hy een nieuwe beman ning heeft, in Muiden zal zegevieren is na 1—1 moeilijk meer te bestrij den. Voor het overige was e>r op het IJsselmeer in feite weinig interes sants te zien. daar de wind halver wege de race in de meeste klassen flink schifte. waardoor de baan, evenals op de eerste dag, grotendeels bezeilbaar werd. De uitslagen van de races van vrij dag: schakel: 1. Pope. 2. Warmers; soling: 1. Kimman. 2. Dupon; FD: 1. Verhagen, 2. Blok; pampus: 1. Dercksen, 2. Scholtz: randmeer: 1. Sikkema. 2. jhr. Six van Hillegom; hornet: 1. Lodewijks, 2. Poulie; solo: 1. Wilton. 2. De Weers; FJ: 1. Dudok van Heel, 2. Van der Eijnden: OK- jollen: 1. Mager, 2. Coenraad van Nederveen. UTRECHT (ANP) Het Neder landse Jeugdwaterpolo team dat op 9 en 10 augustus tegen Frankrijk in het Utrechtse zwembad „Den Hom mel" uitkomt, is als volgt samenge steld: Misdorp <ZIAN>, Wiersma (Neptunus), Stam <DVZ), Snel (DVZ) Van Gemen (De Meeuwen), Bras (Polar Bears». Reedijk (DVZ), Van der Heuvel (ZYV), Van Esch (TZV), Siera (LZC) en Koster (De Meeuwen). KATWIJK Jaap Temminck. spelend met een nieuw stalen racket deed het gisteren in het tennistoer- I nooi van Katwijk aan Zee heel goed j door de Duitser Keefer overwinnaar van Jan Holleman, na twee lange sets, 7-5, 5-7, in de derde set volledig op de knieën te dwingen. De Duitser was zo afgemat dat hij de topspinfo- rehands van Temminck gelaten liet voor wat ze waren. Toen deze zag, dat Keefer met een inzinking wor stelde legde hy er onmiddellijk nog een schepje op: 6-1. Hans Keizer manoeuvreerde zo slim en toonde zich weer zo ondoordringbaar in zyn drive-spel dat Weidema allang voor dat de eerste set teneinde liep de zaak als hopeloos had opgegeven. De incidentele netaanvallen van Kei zer versterkten hem nog in die over tuiging, want Keizers volleys wa ren zo geen produkten van schoon heid dan toch zeker wel van doel matigheid (6-1, 6-1). Voor een stuk vuurwerk zorgden in het herendub belspel B de combinaties Blommen- daal/Harteloh en Kuypers/Beijers. De winst ging naar de Amsterdam mers maar voor hetzelfde geld had den BlommeDdaal Harteloh als triom fators van het gravel kunnen stap pen: 7-5, 8-6 voor Kuypers/Beyers. De twee veteranen Holleman/Dek ker lobden en passeerden zo slim, dat het toch goed spelende Duitse duo Rasch/Keefer in twee snelle sets de vlag moest strijken: 6-2, 6-2. De finale zal dus gaan tussen Hole man/Dekker en Kuypers/Beyers. In het damesenkelspel B won mej. Den Eisen van mevr. Verbraak na drie hevig omstreden sets: 3-6 6-4 7-5. Koosje van Leeuwen leverde een verdienstelijke prestatie door in het damesenkelspel C mej. Vam der Spek te verslaan 8-6 7-5. WIESBADEN <ANP) Het Ne derlandse honkbalteam heeft giste ren een 93 overwinning op België behaald. Ook in de derde wedstrijd van het toernooi om het Europees kampioenschap in Wiesbaden kon de Nederlandse formatie niet impo neren. Achter het werpen van de butant Nol Beenders was de Neder landse defensie niet waterdicht. De Nederlandei's scoorden in hun eerste vijf slagbeurten steeds een punt, Bel gië kwam in de zesde innings terug tot 53, waarna de beslissende klap in de zevende Nederlandse slagbeurt werd uitgedeeld: van de tien man, die toen aan slag kwamen, scoor den er vier. In de laatste twee in- I nings werd niet meer gescoord. LEIDEN Op het tennispark Roomburg gaat maandag het doek op voor het slotstuk van het Leidse wedstrijdcircuit, de open Leidse tenniskampioen schappen. Dat zal dan voor de veertiende maal in successie ge beuren. „Wie de open Leidse titel wint. wint ook de natio nale" zeggen de deskundigen. Inderdaad is dat herhaaldelijk zo uitgekomen. Belangrijker ech ter was dat de Leidse tennisge- meen.schap elk jaar weer vrij wel alle spelers en speelsters van de eerste garnituur in ons land aam het werk kon zien. De grote belangstelling die het pu bliek steeds weer aan de dag legde voor dit sterkste Leidse tennisevenement rechtvaardigt het verlangen vam de huidige organisatoren. Van Aelst en Koole vam de tennisvereniging „Roomburg", om de traditie te handhaven. Maar is dat moge lijk? Voorzitter Van Aelst van .Roomburg" zegt hiervan: „Zo als we het nu doen kan het niet langer. Niet alleen dat het een voudig niet aangaat om by voortduring bepaalde enthousi aste clubmensen als bijv. hier de heer en mevr. Koole te vragen een week van hun vakantie te reserveren voor de organisatie ik kan het beslist niet alleen af maar er is nog een factor bijgekomen, namelijk de gere gistreerde spelers en speelsters. Zonder bedragen te noemen (wij weten dat voor Jan Hajer 100 dollar startgeld op tafel dient te komen F. B. wil ik wel zeggen dat met hun entree in de nationale tenniswereld het organiseren van A-toernooien met enige allure een kostbare zaak is geworden. Behalve na melijk met zg. startgeld zal er tevens een bedrag op de prij zen taf el moeten worden ge legd. wil je kunnen verwachten dat er om het zo maar eens te zeggen met hart en ziel wordt gevochten". Kees Koole ver volgt daarop: „We hebben Roomburg altijd nationaal wil len houden, een generale voor de nationale kampioenschappen. Daarom wezen we verzoeken om inschrijving van buitenlanders altyd af. Toch ontvangen we ieder jaar weer opnieuw derge lijke verzoeken. Het grappige van de zaak is dat mensen zoals de Indiërs die in Noordwijk speelden en de finalist in het herenenkelspel A daar de Australiër Simpson, kost en in woning plus een bescheiden zak- geldje vragen. Bepaald minder dan de Nederlandse geregi sseerde spelers en speelsters. Ik begrijp het allemaal niet meer zo best. Als ze nu zouden zeg gen: ik kom als jullie me zo veel betalen per ronde dat ik me in de strijd handhaaf, dan zou ik dat nog aanvaardbaar vinden. Nu doet het. laat ik het voorzichtig uitdrukken, over- dreven aan". De heer Van Aelst onthult dan ook dat hij overweegt om het toernooi ko mend jaar voor wat de deelne ming betreft niet meer tot de nationale spelers en speelsters te beperken. „Voor buitenlan ders met een beetje naam zul ie natuurlijk geld moeten neer tellen, maar we zijn op zoek naar een sponsor en we zijn daarmee al een heel eind opge schoten. Er is nog maar één punt dat ons dwarszit en dat is de accommodatie op ons ten nispark. De sponsors zijn uiter aard geen finantropen en in elk geval zullen zij het financieel risico zo klein mogelijk willen houden. We zullen eventueel entree moeten gaan heffen en dan moeten we vanzelf de be talende bezoekers van het toer nooi ook in staat stellen om de wedstrijden te zien en dan niet staande". De heer Van Aelst. tenslotte nog even over de spelers en de betalingen: ,We zullen met de betaling van de nationaal ge registreerde spelers en speel sters ook tot een soort nationale afspraak moeten komen. Ik weet bijv. dat er op dit moment een De heren Koofe (tink&l en Van Aelst: „Er moeten afspraken kom en: stille concurrentiestrijd te tus sen het Roomburg-toernooi en een ander toernooi, dat ik niet met name wil noemen om geen scheve verhoudingen te krijgen. Kijk, dat is natuurlijk een foute zaak. Je kunt het de spelers en speelsters niet kwa lijk nemen dat zf) trachten hun startgelden ao hoog mogelijk op toe schroeven. Maar de toernooi organisatoren zouden er ver standig aan doen de prijzen in de hand te houden, zij zouden afspraken moeten maken om trent maximum-bedragen enz. We moeten aanvaarden dat de situatie veranderd is, of we dat. nu leuk en billijk vinden of niet. We dienen er nu alleen voor te zorgen dat de zaken niet volledig uit de hand lopen. Want dan zouden de toernooien van enige allure in ons land eenvoudig niet meer te betalen zijn. Dat mogen de geregis- fcreerden in Nederland zich ook wel eens realiseren". LISSABON (ANP) Vooraanstaande personen in de Por tugese sport doen een laatste poging om ster-voetballer Eusebio te verzoenen met Benfica, aldus meldde de Portugese radio vrijdag. Radiostations geven van uur tot uur informatie over het conflict tussen Benfica en Eusebio, die een recordbedrag eist voor de hernieuwing van zijn contract, dat donderdag afliep. Eusebio is niet meegegaan met het Benfica-team dat deze week naa^ zyn geboorteland Mozambique is vertrokken om daar zaterdag tegen Raoing Club uit Argentinië te spe len. Hij trainde donderdag voor de laatste keer bij Benfica. Bij wijze van toenadering schreef Eusebio echter een brief naar de club, waar in hij toestemming vroeg om de training t» Wijven volgen, totdat overeenstemming is bereikt of tot hy een contract heeft Wj een andere club. Eusebio heeft een bedrag ge- eist van ruim 600.000 gulden voor drie jaar plus tien pet. van het be drag dat Benfica ontvangt voor vriendschappelijke wedstrijden. Ver der vol hy een maandsalaris van duizend gulden, een bonusuitkering en alle belastingen voor rekening van Benfica. Tegen voorstel Het, tegenvoorstel van Benfioa houdt In een bedrag van 470.000 gul den en een percentage voor het spe len van vriendschappelijke wedstrij den. Benfica biedt Eusebio als deel van de betaling een apartementen- hotel. dat per maand 2500 gulden j oplevert. 1 Di'. Resende heeft verklaard dat I Benfica een optie op Eusebio heeft en hem kan houden door zestig pet. te betalen van het bedrag dat een andere plaatselijke of buitenlandse club zou bieden. Als het aanbod echter wordt gedaan door een bui tenlandse club ka nBenfica een as tronomisch bedra eisen en zo Euse bio vasthouden Francisco Calado. president van de afdeling voetbal van Benfica. heeft verklaard dat wat de club be treft de onderhandelingen zijn be ëindigd. behalve wanneer Eusebio ze weer zou openen. Hij voegde er aan toe dat een officiële beslissing over Eusebio's verzoek de training bij Benfica voort te zetten, nog wel even zou uitblijven. Hy was er echter ze- EUSEBIO herrie over oontract kei' van dat het verzoek zou worden ingewilligd. Geruchten ais zou Roma-trainer Helenio Herrera onderhandelingen voeren met Eusebio bleven onbeves tigd. Eusebio verklaarde dat hy tot nu toe met niemand heeft onder handeld over een transfer. Duizenden smeekbeden van Ben fica-fans om de dub met te verla ten zyn intussen naar Eusebio ge stuurd. Het laatste verzoek kwam van aanvoerder Mario Col una uit naam van het hele team, die tele grafeerde vanuit Loerenco Marques in Mozambique: „Verdedig je be langen Wij rekenen echter op jou. Je bent een deel van ons team",

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 9