Marseille bedreigt Rotterdam op lange baan als Eurohaven Internationale prijsbeweging 'if.ie ra"J' in greep der hoogconjunctuur FINANCIEEL WEEKOVERZICHT NEDERLANDSE BAGGERAARS IN DE CAMARQUE Goden en kosmonauten Met gestolen aulo tegen lichtmast ZATERDAG 2 AUGUSTUS 1969 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 7 LEIDSCH JLl DAGBLAD Ook al is het hartje zomerde studenten bereiden zich al weer voor. Op de „buiten-par lementaire" actie. Dat woord „buitenparlementair" heeft de afgelopen maanden een eigen klank gekregen. Toch is de „bui tenparlementaire" actie bepaald niets van de laatste maanden, of uitsluitend weggelegd voor ex clusieve groepen zoals studenten. Ook de vakbeweging doet aan buitenparlementaire actie als zij de nadruk legt op haar looneisen. Ook het bedrijfsleven doet er aan, als het berichten de wereld instuurt over moeilijkheden op de weg van het bedrijfsleven, ver oorzaakt door een bepaalde po litiek van de regering. Zelfs in het parlement zitten de voorstanders van de buiten parlementaire actie. Een van hen was het eerste-kamerlid Boetes, steeds een buitenbeentje in het eerbiedwaardige milieu van wat •wel onze Senaat wordt genoemd. Maar Boetes heeft de conse quenties al getrokken en ver dwijnt. In zijn plaats komt de fel omstreden heer Noordenbos, te gen de zin van het PSP-bestuur. Met Boetes' vertrek lijkt een eind gekomen aan een periode, waar in de Eerste Kamer dank zij zijn stuntjes nogal eens in de publici teit kwam en minder saai scheen dan voorheen. Bij het afleggen van de gelofte als kamerlid bij voorbeeld, stak Boetes zich in een gemakkelijk zittend beatpak, aanbiedingen van alle kanten om op het laatste ogenblik nog een zwart pak te huren, ten spijt. En dat is dan maar één voorbeeldje. Boetes vond het zitten in die Kamer maar weinig zin hebben. Hij heeft zijn hart verpand aan tye buitenparlementaire actie. Dat is voor hem bepaald niet tynoniem met anti-parlementair. Buitenparlementaire actie prik kelt het parlement, datahoeer wig ens Boetes, „soms toch al zo'n vebrek aan politiek engagement jieeft". Boetes heeft zijn hoop gesteld op de studenten. Hij hoopt waarschijnlijk op enkele ïieuwe „bezettingen". frmds iets meer dan een jaar p heeft het woord bezetting een geheel nieuwe klank ge kregen. Daarvoor was het woord \oorbehouden aan dr. L. de Jong, \ie er iets van de Tweede Wereld oorlog in wist te leggen. Een hui- \ering wekkende zaak, een be- rip van leed, haat en oorlogs- \reiging. Maar sinds mei van het vorig aar, sinds de toestanden aan de \ranse universiteiten van vorig har, heeft „bezetting" een op- \indende klank gekregen. Een legrip, dat overloopt van debat, mi vrolijke exaltatie, van ro mantisch anarchisme. )ver dat anarchisme is onlangs een boek verschenen van dr. A. L. Constandse, merkwaar dige mengeling van kamer geleer - e en man van de praktijk. De nu Ijna 70-jarige Constandse vocht nder meer in de Spaanse bur ls roorlog en was na de Tiueede Wereldoorlog jarenlang verbon en als chef redactie buitenland an het Algemeen Handelsblad. Voor de oorlog ivas hij ook ac- ief in de Nederlandse anarchis- }sche beweginkjes. Nu is hij een \ijze, oude man, met een open og voor de ontwikkelingen van aag. In zijn boek „Anarchisme van daad" zegt hij behartigens waardige dingen over de anti- utoritaire tendenzen van dit loment. Over de huidige acties igt hij dat men te doen heeft let opstandigen in een verzor- Ingsstaatdie men „revolutio- airen zonder revolutie" zou kun- en noemen. De geëiste hervor mingen in het hoger onderwijs bidt hij niet onverenigbaar met ?n burgerlijke democratie. En srvolgens merkt hij op: „Geen arm van gezag was meer heilig, et moest zich rechtvaardigen redelijkzedelijk, sociaal), maar iet elk gezag werd afgewezen" Constandse staat in zijn boek itvoerig stil bij de geschiedenis In anarchisme en anarchisten, 'ij verhaalt over de revolutiebe- f ging en in Europa van 1848 en 170 en bespreekt de figuren van ize revolutionairen, zoals \oudhon en de Rus Bakoenin 'oot tegenspeler van de door onstandse niet zo beivonderde arl Marx. Het plezierige van Constandses )ek is, dat hij in alleszins be- ijpelijke taal een overzicht '■eft van anarchistische ideeën, tot op de dag van vandaag m zekere invloed hebben gehad, ij geeft een historisch over- cht zonder de pretentie ook aar volledig te zijn, maar hij left in elk geval lijnen aan. Lij- in van gebeurtenissen en ideeën na verloop van tijd van in- oed blijken te zijn. Lijnen die leren van de Bakoenins uit de yrige eeuw naar de Castro's, uevara's en Cohn-Bendits van ize tijd. Constandse noodt tot lezen en irder onderzoek. Als inleiding [t het denken dat vandaag de udenten, ook in ons land, en bn „revolutieloze revolte" be- ■vloedt, heeft „Anarchisme van J daad" bepaald een functie. J. R. S. A. L. Constandse: „Anarchisme van de daad", Kruseman, Den Haag, 1969. MARSEILLE (GPD) Toen in april van dit jaar generaal Charles de Gaulle zijn laatste referendum verloor, boekte hij tevens de eerste beslissende politieke nederlaag van zijn lang jarige carrière. Maar de voornaamste inzet van die verloren veldslag de decentralisatie of de regionalisatie was in tussen, mèt die nederlaag, toch géénszins uit het Franse pro gramma geschrapt. Want voor Frankrijk blijft het nog altijd een zaak van leven of dood zün (ontzaglijke nationale rijkdommen en mogelijkheden wat verstandiger en efficiënter te exploiteren en Parijs, ten bate van de provincie, als poli tiek, administratief, industrieel en ook cultureel zwaartepunt eindelijk te ontlasten. En dat die noodzaak zijn dwingen de eisen nog altijd stellen blijft heb ben we nu in Marseille, en vooral in Camarque «het legendarische moe rasgebied in de delta van de Rhóne waar paarden en stieren praktisch in het wild nog steeds vrolijk rond dartelen en dat voor de toeristen in dustrie nog maar nauwelijks is droog gelegd), mogen constateren. AUTONOME HAVEN In het raam van de Franse decen tralisatieplannen werd dit gebied dat enkele duizende. hectares beslaat, indertijd voorbestemd om de ..auto nome haven" van Marseille te wor den, dat nu nog zo'n slordige vijftig kilometer van de Camarque ligt ver wijderd. Wanneer men weet dat Rot terdam zijn havens in de toekomst hooguit nog met een veertig nauwe hectares zou kunnen uitbreiden en Antwerpen over nauwelijks meer „leefruimte" beschikt, wordt het al duidelijk, dat Marseille nu een koe ne worp doet met het doel die beide steden als Eurohavens op de lange lan te overvleugelen. Die baan is inderdaad wél lang. en mag misschien in generaties worden afgemeten, maar het doel is niette min duidelijk. En aan dat doel wordt momenteel, niet meer alleen op pa per maar óók op de drassige gron den van de Camarque en in de zee achter de middellandse kusten, al koortsachtig hard gewerkt. En het lot, of juister, de historie wil dan nog bovendien, dat het. naast Amerikaanse, vooral de Nederland se (en Belgische) bagger- en ande re ondernemingen zijn, die Frank rijk thans de helpende hand bieden om Rotterdam en Antwerpen van hun eerste en tweede plaatsen als Europese wereldhavens te verstoten. We zitten in Fos, dat nu nog in een lege woestijn is gelegen en aan een soort Franse wild-west doet den ken. tegenover de blonde Hagenaar J. A. Eversteyn, die boekhouder is op één der vele filialen van de Hollandse aanneming-maatschappij de HAM, die met andere grote Ne derlandse en Belgische ondernemin gen, als de firma Zanen en Verstoep, Bos en Kalis en de SNTB uit Ant werpen, deze pioniersarbeid ter hand heeft genomen. Vanuit het raam van het kantoor tje kun je aan de horizon de gigan tische beggermachines met oog, oor (en bijna neus) waarnemen. AL 20 JAAR „Ruim twintig jaar geleden, ver telt mijn jonge gastheer, die zijn noordelijke afkomst tussen zijn bruin- geblakerde, opgewonden Franse me dewerkers en collega's in voorkomen en rustige spreektrant goed verraadt, zyn we al naar dit zuiden afgezakt". Hij gebruikt een ietwat discutabel beeld als hij vaststelt „nu op rozen te zitten" want aan alles doet de ze dorre woestenij eerder dan juist aan bloeiende rozen denken maar hij doelt dan ook in het bijzonder op zyn positie ten opzichte der vele concurrenten. „Wij hebben dit gigantische object", zo licht hij zijn beeldspraak nader toe, „vanaf het prille begin meegemaakt en er ligt hier zeker nog voor enkele tientallen jaren brood op de plank". Hoe zo'n kwarweitje nu in de praktijk wordt aangepakt? „De aanleg van Marseille's we reldhaven is toevertrouwd aan een zogeheten „gemengde maatschap pij", waarin de Franse staat, de stad en particuliere ondernemingen broederlijk samenwerken. Om fi nanciële, politieke en ook nog wel andere redenen, wordt stap voor stap op dat verre doel afgestevend. Om de zoveel jaren wordt een fragment of tranche van het pro ject aanbesteed, en de goedkoopste inschrijver krijgt dan de opdracht We zijn nu druk bezig met de der de tranche, waaruit een nieuwe in- steekhaven geboren wordt. Met zo'n opdracht zijn twee drie jaren ge moeid en er komt een sommetje van dertig tot zestig miljoen (nieuwe) franken bij kijken". Of ook de arbeiders allemaal Ne derlanders zyn? „Nee, al lang niet meer, ant woordt de boekhouder, door wiens handen al die miljoenen gaan. On der de vierendertig man die, in twee ploegen, gedurende dag en nacht op onze baggeraar HAM 112 werken, zijn nog maar drie Nederlandse ma riniers, de rest is Frans. Ze verdie nen aan dit werk, dat geen overdre ven specialisatie vereist, een goede, dikke boterham. De maandsalarissen schommelen tussen de drie- en de vierduizend franken, terwijl wij ook nog het ho tel betalen. Niettemin is het moei lijk Hollandse arbeiders naar de Ca- margue te krijgen, dat, in hun ogen, wat al te ver van hun honk is gele gen. Maar wat mij betreft, verklaart de heer Evertsteyn met overtuiging, wil ik best graag ook voor mijn ver dere leven hier tekenen. Ik ben nu met een Franse vrouw getrouwd en ik vind 't geweldig, zo'n hele nieuwe wereld op te helpen bouwen". Nieuwe wereld: dat is inderdaad wèl het begrip dat in dit verband gebruikt mag worden. Op de onaf zienbare vlakte die nog met vette slib is bedekt, heeft de mens. als so ciaal wezen, nog nauwelijks voet aan de vuile grond gekregen. De eerste olieschepen met een in houd van zo'n kwart miljoen ton, leggen wekelijks al aan en voor boten met een bescheidener omvang tot achthonderd a duizend ton is de Rhóne tot Lyon nu óók al begaan baar. Een pipe-line voor de onver werkte olie, verbindt Fos nu even eens reeds met het Roergebied en de internationale maatschappijen zul len hier straks ook nog hun eigen raffinaderijen stichten. Péchenev, die tot de Franse chemische gigan ten behoort, gaat od deze vlakte bin nenkort een nieuwe fabriek oprich ten, waar vijftigduizend arbeiders werk zullen vinden. We staan hier nu dus aan de wieg van een geheel nieuw industrieland, dat niet alleen in Frankrijk, maar op den duur zelfs in heel Europa, zijn weerga ternauwernood meer vinden zal. Industriële toekomstmu ziek van een symfonicus wiens ogen groter zijn dan zijn portefeuille? Het valt inderdaad te vrezen dat het zoveelste bezuinigingsplan van de nieuwe Franse regering dat ook de nationale investeringen niet on aangeroerd gelaten heeft, de vlotte uitvoering van het Marseille-project niet direct bevorderen zal. Maar ook deze klok laat zich toch al lang niet meer terugzetten en of j men nu met decennia of met gene- j raties wil rekenen: zeker is, dat in de Camargue nu een wereldhaven en een industriegebied van Europese i dimensies uit de kale moerasgrond I wordt gestampt. En dat die aanblik indrukwekkend is. ppii Pi 1(1 lp LEIDEN (GPD) Lange tijd waren de internationale goederen- en grondstoffen- markten een zee der stilte in het woelig economisch gebeu ren, maar daar kwam een ein de aan toen zij binnen de aan trekkingskracht van de hoog conjunctuur op aarde zijn ge komen. Het gevolg is, dat de prijzen van verschillende be langrijke grondstoffen als met Saturnus-kracht omhoog schie ten. Uiteraard hebben de maanvaart en de reis naar Mars geen directe invloed op deze ontwikkeling, maar indirect dragen de enorme uitgaven voor de ruimtevaart er wel toe bij dat het inflatievuur in de Verenigde Staten brandende blijft en daarmee ook in andere landen, die de konse- kwenties van het Amerikaans be talingsbalanstekort hebben te dra gen. De voornaamste oorzaak van de prijsstijgingen, die zich op de goe derenmarkten voltrekken, moet ge zocht worden in het feit dat de hoog conjunctuur allerwegen een toene mende investeringsbehoefte tot ge volg heeft en dat daardoor ook de behoeften aan industriële grondstof fen met sprongen omhoog gaan. Voor verscheidene produkten is reeds een ernstige schaarstesituatie ontstaan en het gevolg is dat de ver kopers de dienst kunnen uitmaken bij de prijsstelling en dus rekening kunnen houden met de kostenstijgin gen, waarmee zij zelf te kampen hebben. De wet van vraag en aanbod schrijft voor dat in tijden van schaarste verschijnselen prijsverho gingen optreden. De eerste symptomen van schaar ste hebben zich voorgedaan op de Europese staalmarkt. maar ook de tin-, rubber- en kopermarkten geven tekenen van een wanverhouding tus sen vraag en aanbod. Betonstaal is in Duitsland haast onbetaalbaar ge worden, omdat de industrie geen kans ziet in de behoefte aan mate riaal te voldoen nu de bedrijvigheid in de bouw een hoogtepunt nadert. Hoogovens heeft zich al aan de ijzeren greep van de prijzenbeschik- king goederen en diensten 1969 moe ten ontworstelen om de prijzen van verschillende produkten aan te pas sen bij de verhoudingen op de we reldmarkt. De tinmarkt bereikte deze week het hoogste punt van de laatste vier jaren. De kopermarkt loopt op en versterkt door de omstandigheid dat politieke overwegingen ertoe lei den, dat hier en daar een prijzen- psychose wordt aangekweekt. Waar toe dit kan leiden leert de ervaring in ons land aan de vooravond van de invoering van de btw. Als er toen geen politieke munt uit te slaan was geweest om de btw te gebruiken als hefboom voor de prijsbeweging, dan zou er heel wat minder onvrede over de economische situatie hebben be staan dan thans het geval is. Vooral in We t-Duitsland wordt als voorspel van de komende ver kiezingsstrijd de prijzentrom ge roerd. De minister van Economische de prijzen voor natuurrubber en het daarop gelijkende materiaal van synthetische makelij tonen aan dat de produktie ten achter blijft bij het verbruik. Voor de grondstoffenproducerende landen, meestal ontwikkelingsgebie den, is de opgaande prijsbeweging- een niet te versmaden voordeel. Voor de industrielanden evenwel, die toch al in de ban van de inflatie verkeren, is hiermee de lont ontsto ken voor een binnenlandse prijsex- plosie in de komende maanden. Het kan niet uitblijven of de hoge re grondstoffenprijzen moeten een weerspiegeling vinden in het alge mene prijspeil der industrielanden, vooral omdat zy optreden in een tijd, waarin de loonkostenstijgingen al reden genoeg geven voor bezorgd heid over de koopkracht van het geld De labiele prijssituatie wordt nog Zaken steekt het niet onder stoelen of banken dat de prijzen naar zijn verwachting uit de hand zullen lopen indien geen gevolg wordt gege ven aan zijn verlangen tot revaluatie van de Mark. Bondskanselier Kiesinger heeft hem al ernstige verwijten gemaakt omdat hij het bedrijfsleven aan spoort om de teugels van het be drijfsleven maar te laten vieren. Uiteraard heeft het voor de Duitse economie een ernstig nadeel als de export voortdurend toeneemt enkel en alleen omdat het land een goed- koopte-eiland zou zijn. Het heeft geen zin om op den duur, de eigen arbeidskracht te goedkoop te houden om maar zoveel mogelijk te kunnen verkopen. De ondernemers zouden een on juist beleid voeren als zy niet zou den trachten om in het buitenland zo hoog mogelijke prijzen te bedin gen. waarby het natuurlijk wel aan genaam is voldoende speelruimte te hebben teneinde de concurrentie geen voet aan de grond te geven. I Het is echter niet alleen de re latief lage prys. waarom de buiten landse afnemers in de rij staan voor de Duitse produkten. De zekerheid omtrent levertijden, de kwaliteit der produkten en het gedegen vakman schap waarmee zij worden vervaar digd, geven buitenlandse afnemers reden om de Duitse kapitaalgoederen j te verkiezen boven die van andere landen, ook al zouden de prijzen geen sikkepit goedkoper zijn. Tot dusver hebben de consumenten aan de andere kant van onze oost grens weinig ervaren van de gevol gen op het prijsniveau van de con juncturele oververhitting. De con currentie van het binnenlandse be drijfsleven was zo scherp, dat kosten stijgingen moesten worden opge vangen, hetgeen doorgaans mogelijk j was dankzij een sterke vermeerde- I ring van de omzetten en de daardoor ontstane druk op de overhead-kos- ten per eenheid produkt. Indien nu echter de grondstoffen- positie van dien aard wordt dat naast de loonkostenstijging ook nog j een prijsverhoging voor het mate- riaal, waarmee gewerkt wordt, moet j worden opgevangen, dan is het duidelijk dat het niet lang zal duren eer de oosterburen net als andere landen in het inflatoire vaarwater verzeild raken. Ongetwijfeld zullen daaruit reper cussies voorspruiten voor ons land dat in de komende maanden toch al weer in de inflatoire greep komt als de seizoensgolf van looneisen komt opzetten. Ook de opgaande prijsbe weging in Groot-Brittannië, Frankrijk de Ver. Staten en België zal zich in het prysbeeld hier te lande reflec teren. Voor de in hun vakantiever blijven vertoevende vakbondsleiders zal dat in de in het najaar te houden besprekingen over het loonpeil van 1970 in de Stichting van de Arbeid koren op de molen zijn. (Van onze correspondent) Winkeliers en publiek hebben in toenemende mate klachten over ver sleten biljetten van vijf gulden, die in omloop zijn. Opvallend veel bil jetten hangen met plastic plakband aan elkaar en gaan als verfrommel de vodjes van hand tot hand. Winke liers geven de schuld aan de kwali teit van het papier en klagen dat zij 's avonds tyd kwijt zijn aan het aan elkaar plakken van de biljetten. Hier en daar houdt men by de kassa's de versleten biljetten van vijf gulden bovenop om ze zo snel mogelijk weer aan het publiek terug te geven. Ook bij de Nederlandsche Bank zijn de klachten over het inscheuren van de biljetten bekend. Men wijt er de sterke slijtage aan het feit dat het biljet door het publiek wordt gehanteerd als een muntstuk. Met andere woorden: het wordt niet in de portefeuille of het bankpapiervak van de portemonnee opgeborgen, doch tussen de munten, omdat de waarde maar betrekkelijk laag is. De Nederlandsche Bank probeert het biljet van vyf gulden in de om loop nieuw te houden, door alle ge bruikte biljetten die binnenkomen te vernietigen en er splinternieuwe voor in de plaats uit te geven. Dat gebeurt niet bij tientjes en biljetten van hogere waarden: die worden op bruikbaarheid gesorteerd. In Duitsland is een boek verschenen dat veel opzien baarde en nu ver taald is. Daarin wordt betoogd dat tientallen eeuwen geleden ruimte vaarders op onze aarde geland moe ten zijn. Deze kwamen van een an dere planeet of zonnestelsel en door hun verschijning maakten ze op de primitieve oervolken van die tijd, de indruk goden te zijn. Daarom heet het boek in de Ne derlandse vertaling ook „Waren de goden kosmonauten?" (uitg. Kluwer NV, Deventer). De oorspronkelijke titel was minder intrigerend: „Erin- nerungen axi die Zukunft". De auteur Erich van Daniken houdt zich al heel lang met dit probleem bezig. Zijn theoretische bewijzen zijn na tuurlijk niet aanvechtbaar. Waarom zou in het onmetelijke heelal alleen ónze aarde bewoond zijn? Misschien dat ons zonnestelsel met zijn paar planeetjes, buiten de aarde geen mo gelijkheden biedt, maar gezien het feit dat de Melkweg, de sterrennevel waartoe ons zonnestelsel behoort, zo'n kleine 30 miljard sterren telt, al lemaal waarschijnlijk zonnen van een aantal planeten, dan zegt ons gezon de verstand dat er andere bewoonde werelden móeten zijn. Voor Danikens theorie kunnen rotstekeningen spreken, zoals bijv uit Noord-Italië en die uit Tibet (Ferghana). Hoe kan men de vreem de kap op het hoofd van de krijger verklaren? Als men aanneemt dat het een ruimtevaarder met helm is, dan lijkt het duidelijk. Even onverklaarbaar zijn de enor me figuren die voorhistorische vol ken op rotswanden hebben gemaakt. Waai- haalden de Inca's hun mys terieuze beschaving vandaan? Hoe ontstond de ruïnestad Tiahuanacu op de hoogvlakte by Cuzco in Peru? Een stad reeds in de tijd, toen de Spanjaarden daar kwamen. Een stad op een hoogvlakte waar zo weinig lucht is dat men er met moeite adem haalt. Zestig ton zware stenen werden verplaatst met een gemak waarover men in onze tijd nog eens zou nadenken. Daar staat een toren uit één blok steen gemaakt, waarop in beelden een voor ons onbegrijpelijk verhaal staat- afgebeeld. Dit beeld-verhaal wordt bekroond door een „vliegende" god. Het verhaal gaat dat eens een gouden schip uit de hemel kwam waarin de oer moed er van de mensen was gezeten. Daar zouden ook prehis torische „vliegvelden" (startbanen! zijn geweest. Er zijn inderdaad vreemde sporen. Dat een oud sprookje als „Ali-Baba en de veertig rovers" met het beken de machtwoord „Sesam, open u" be trekking zou hebben op de ons be kende foto-elektrische cel, lijkt te ver gezocht. Dat in grotten tekenin gen worden aangetroffen van ster renbeelden, zoals deze er 13.000 jaar geleden moeten hebben uitgezien, is alleen een bewijs voor de opmer kingsgave van de toenmalige mens, maar niet voor het bestaan van oer- ruimtevaarders. Dat de rotsblokken in Baalbek groot zijn, is zeker. Maar by een be zoek krijgt men helemaal niet de in- diruk, dat dit bovenmenselijk is. Waarom dan hier aan atoomkracht bij de bouw gedacht? Maar toch, zonder meer ontken nend alles wat er staat afdoen, is niet redelijk. Er zijn mogelijkheden. Men moet deze theorie althans een kans geven Een eerlijke kans. Het is té belangrijk. Het zou me overigens wel tegen de borst stuiten als het waar bleek te zijn, want ik heb verscheidene boek jes en heel wat artikelen het licht doen zien, waarin- ik de UFO's de vliegende sohotels belachelijk heb gemaakt. Zoals prof. dr Fred. L. Polak te recht zegt: „Von Daniken stelt wel iswaar gedurfde maar dwingende vragen, die van de zijde der officiële wetenschap aandacht en beantwoor ding verdienen". Zo moet men dan dit boek. uiterst kritisch, lezen. Want het zet ons aan het denken. En wat wil men eigen lijk meer? THEO DE VRIES. LEIDEN De Leidse politie tracht klaarheid te brengen in een kwestie van verdwenen en (terug) gevonden auto's. Op het moment namelijk dat in de nacht van woensdag op don- derdag een Leidenaar aangifte deed van vermissing van zyn op de Lage Rijndijk geparkeerd staan au to kwam uit Sassenheim de mede deling dat een uit Leiden afkomsti ge wagen totaal vernield tegen een lichtmast stond. Het bleek inderdaad de vermiste wagen te zyn. Even la- iter echter kwam aan het licht, dat een in de omgeving van de Lage Rijndijk aangetroffen auto waar- i van de benzinetank leeg was, èerder op de avond in Lisse was ontvreemd. Waarschijnlijk gaat het hier om een en dezelfde figuur, die tijdens het nachtelijk uur van Ide ene gestolen wagen in de andere is gestapt. ADVERTENTIE Recreatie-zwembad en spartel- I I vlïver speeltuin - wonderland I 1 I I 1 I J I B sportland - midget-golf - tram- wassenaar polines - mini-racing - scooters I Café-Rest. „De Schaapskooi"-1.000.000m2 bos en cfuin - moderne camping

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 7