Ze maken '1 veel mooier dan het is... Stichting lokale radio en televisie omroep DESIREE Russen willen gesprek met Russische auteur Carrouselvaren in Holland Week II JAN VRIJMAN FILMDE IN SPAARNDAM VOOR DE EXPO Dit jaar in Amsterdam en cjióteren VERLOVINGSRINGEN VRIJDAG 1 AUGU8TUS 1989 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 5 SPAARNDAM (GPD) Ze waren er niet van onderste boven, de Spaarndammers, dat op hun dorpsplein filmopnamen werden gemaakt. „Circus" Jan Vrijman had er voor drie dagen zijn standplaats gekozen. Thema: het goede leven in Holland, of een Breugheliaans bruiloftsmaal anno 1969. Spaarndam viel de eer te beurt model te staan voor een typisch Hollands dorpje in een flim die vol gend jaar in Japan op de wereldten toonstelling Expo 70 wordt vertoond De rol van 't voormalige vissersplaats je is evenwel zeer bescheiden, want het in Spaarndam opgenomen frag ment duurt niet langer dan 20 secon den. Voor die twintig tellen film wa ren drie dagen lang vijftien mensen intensief in de weer met camera's, schmink, spotlights en bier. Het bier was een onmisbaar onder deel uit Spaarndam zelf afkomstig dat in Japan wordt afgeschilderd als een arcadische gemeenschap die zijn dagen in tevredenheid slijt onder het genot van een pot bier. De figuranten waren voor een groot deel uit Spaarndam zalf afkomstig. Het heeft echter de grootste moeite gekost Spaarndammers voor mede werking te winnen. In een extra editie van het dorpsorgaan werd de dorps bevolking attent gemaakt op de film opnamen. Jan Vrijman schreef daar in onder meer: „Hoewel de grote film die in Japan vertoond wordt voornamelijk een beeld zal geven van de industriële en technische aspecten van het moderne Nederland, zal er ook aandacht worden besteed aan de manier waarop wij in Nederland le ven en hoe wij van het leven weten te genieten. Zulke opnamen hopen wij ondermeer te maken in Spaarn dam, dat wij na een speurtocht door ons land hebben uitgekozen als het mooiste voor onze filmscène. Wij ho pen dat wij op Uw medewerking zul len mogen rekenen, zodat straks in het verre Japan honderdduizenden mensen zullen kunnen meegenieten van de unieke sfeer die in dit mooie Nederlandse dorp heerst." een kwestie van nuchterheid te zijn. „Tsjonge wat een gedoe. Moet je zien hoe ze alles keurig klaar zetten. Ze maken het veel mooier dan het is. Nu ja de mensen wilen bedon derd worden". Een ander: „Je bent evengoed de hele dag de pieneut als je meedoet. Notabene van negen uur tot half acht. En dat voor noppes". Een derde vertelt dat vlak na de oor log ook filmopnamen in Spaarndam werden gemaakt: „Daar zat een ke- rail bij met 'n hele hand vol tientjes. Wie zich opgaf kreeg 'n tientje. Me teen, het leek wel of hij ze maakte". En hij schudt eens zijn hoofd over de roekeloosheid van Vrijman, die het waagt de burger uit te nodigen zon der „speelgeld". Vraagt men de ech- De jongere Spaarndammers von- te Spaarndammers waarom ze niet den het toch wel een beetje grappig Stamppot meespelen dan komt uit de bus: „Ik ben in de ziektewet, ik moet me rustig houden" „Ik ben geen twin tig meer" „Ik zie het nut er niet van in" „Ik zal me daar voor aap gaan staan" „We zijn hier niet op sensatie belust" „Ze moeten niet denken dat het hier Hollywood is". Zieleherder Voor aap Ondanks de vleiende toon van dit geschrift hielden de dorpelingen zich afzijdig. Na een rondgang langs alle huizen kreeg een medewerkster van het filmteam moeizaam een aantal figuranten bij elkaar. De avond voor dat de opnamen begonnen had zich daarvan echter alweer vijftig procent teruggetrokken. Volgens de filmers is dit aan de schuchterheid van de Spaarndammers te wijten, maar wan- Spaarndammers houden niet van dikdoenerij en gekunsteldheid en ze vinden dat ze voor gek staan als ze „overlopen" naar het filmkamp. Er werden dranghekken geplaatst rond de „sets", maar er was vrijwel geen publiek. De vissers langs de water kant keken naar hun dobber en niet naar het spektakel achter hun rug. Produktieleider Mandersloot had niet temin toch een aantal Spaarndam mers weten te engageren, tegen de vergoeding van een hapje en een drankje. Regisseur Frans Weisz toon de zich opgetogen over het talent dat te voorschijn komt Vooral oud-sluis- waohber Piet Visser was een ware ontdekking als banketbakker. Hij kreeg hulp van koksmaatje Freerik Harskamp. Een „echte" bakker, de heer F. H. van Meekeren, gaf aan wijzingen. De filmploeg maakte van Zijn aanwezigheid gebruik om hem in een pastoorstoog te hijsen. Hij zou een rol in de film krijgen als zieleher der, die zich met de andere disgeno ten tegoed doet aan de vruchten dei- aarde. Bas de Rooi en mevrouw Ir ma van der Kwaak mochten als dat in hun dorp gefilmd werd. Gedul dig werkten ze mee in een bier-scè ne waarin met pullen op tafel werd getroffeld op de maat die concert tamboer E. van der Kwaak van de nen. De beloning kwam, toen defi nitief werd gefilmd en de pullen roy aal werden gevuld uit aarden krui ken. Hollands goede leven werd ge noten met stamppot, worst, gehakt ballen, aan lange feessttafels. Het had een spontaan feestje kunnen zijn, maar hoewel de Spaarndammers de invasie van filmmensen hebben toe- Haarlemse Harmonie aangaf. Tel- gelaten, wilden ze zelf met rust gela- kens moest opnieuw worden begon- ten worden. Frans Weisz (uiterst rechts) geeft cameraman Bert van Mun ster, die zijn camera op de grond heeft geïnstalleerd, aanwijzingen hij het filmen van een keuken scène. Oud-sluiswachter Piet Vis ser uit Spaarndam bleek onver moede talenten te bezitten als bajiketbakker bij het opsieren vaji de kartonnenbruilofts taart. neer men dezen polst lijkt het eerder filmbi-uidspaar de hoofdrol spelen. LONDEN (GPD) De Russen hebben het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken te kennen gege ven dat zij wensen te praten met de auteur Anatoli Koeznetsow, die de Sowjet-Unie de rug heeft toege keerd om zich in Engeland te vesti gen. Maar tot nu toe is de Russische schrijver niet op het verzoek inge gaan. Hij bevindt zich op een geheim adres dat door de journalist David Floyd, een redacteur van de Daily Telegraph die gespecialiseerd is in communistische onderwerpen, voor hem is gevonden. Engelse recher cheurs zorgen voor zijn veiligheid. De Russische ambassade tracht op orders van Moskou de grootst mo gelijke druk op Koeznetsow uit te oefenen om hem te bewegen naar de Sowjet-Unie terug te keren. In elk geval willen de Russen uit zijn eigen mond de redenen vernemen waarom hij in Engeland wil blijven. De Britse diplomaten achten het beter dat Koeznetsow op het verzoek om te praten ingaat, namelijk om te voorkomen dat Moskou de Britten ervan beschuldigt dat zij zich van hem hebben meester gemaakt en ge vangen houden. Men vraagt zich in Londen ook af cf Koeznetsow's echtgenote en 9-ja- rig zoontje zich wellicht in Engeland bij hem zullen voegen. Ze zouden zich kort geleden met vakantie naar Zuid-Rusland hebben begeven. Gerald Brooke die als gevangene door de Russen in ruil voor de Kro- gers is losgelaten, is door de politie omtrent Koeznetsow ondei-vraagd maar hij zei niet met hem te heb- SASSENHEIM Een 26-jarige Duitse en een bij haar in de auto zittende jongeman zijn vannacht om half drie op wonder baarlijke wijze aan de dood ontsnapt. De Duitse kwam vanuit Noordwij k en reed in de richting Den Haag. In plaats van rechts af te slaan vóór het Postviaduct, reed zij echter rechtdoor, met als gevolg dat haar wagen via het fietspad en beirn eerst een boom ramde en daarna in een sloot belanddeHaar wagen werd bij deze manoeuvre totaal vernield De chauffeuse kreeg enkele snij won den. De jongeman bleef ongedeerd. ben gesproken. Koeznetsow reisde met hetzelfde vliegtuig als Broocke naar Londen. AMSTERDAM (GPD) De Am sterdamse plannen voor een lokale televisie- en radio-omroep zijn vrij wel afgerond. Nog dit jaar wordt een stichting gevormd, die de omroep moet oprichten. Zodra de mogelijk heid hiertoe geopend wordt, zal de stichting een zendmachtiging aan vragen. „Als de zendmachtiging er is kun nen wij op korte termijn beginnen. Het woord is nu eerst aan de minis ter van CRM", aldus de Amsterdam se wethouder W. Polak (Financiën en Kunstzaken). Zoals bekend heeft de minister een nota over lokale en regionale radio en tv aangekondigd. De NOS heeft op dit punt onlangs een advies aan de minister uitge bracht. Een rapport over de mogelijkheid van een Amsterdamse televisie- en radio-omroep is vandaag uitge bracht door een commissie waarvan de wethouder voorzitter is. De rap porteurs zijn van mening dat een dergelijke omroep zo snel mogelijk tot stand moet komen. Zij is van groot belang voor de communicatie MUIDEN (GPD> De opening van de internationale Holland Week n is een teleurstelling geworden. Na enkele starts draaide de wind een vijftigtal gi'aden en was de hele drie- hoeksbaan op het IJsselmeer rond pampus bezeilbaar. Het werd zuiver cari'ouselvaren. Een goede start be paalde in feite de einduitslag en zij bevat de namen van enkele nationale cracks, die in Muiden weer hun neus lieten zien. Mexico-ganger Ben Ver hagen was met zijn Flying Dutch man uit het zicht verdwenen voor dat iemand er erg in had. In de Finnjollen finishte Boudewijn Binkhorst verdienstelijk achter de snelle Belg Jack Rogge. Het valt te betwijfelen of er niet een formule i,e vinden is om een der gelijke gang van zaken in een vol gende Holland Week te voor-komen door baanwijzigingen tijdens de race. Het is vooral voor de gasten die vaak verre reizen hebben gemaakt, een klap als zij slechts achter elkaar aan kunnen varen. Gisteren was het bijzonder storend dat de leiding de FD's nadat zij driemaal te vroeg wa ren gestart en bijna alle schepen gefinisht waren toch weer de bezeil- bare baan opstuui-den. Voor Verhagen, die met zijn zoon Jan in de trapeze zeilde, was dat geen probleem. Opmerkelijk zèilde Heike Blok, die na hevige koortsaan vallen nog wat wankel in zijn boot stapte, met de vx*oegere bemanning van Verhagen. Nico de Jong aan het spinaken. Freek Ten Herkei nestelde zich na de start ook in kopgroep. Hierna veranderde slechts weinig. Alleen Guus Bierman, die bij de start in de verdrukking kwam, stoof half- winds naar voren. Op het IJsselmeer bleek dat het team BiermanKo ningsberg nu werkelijk over snel ma teriaal beschikt en in een uitsteken de voim steekt. Ten Herkei viel, na enige benauwde ogenblikken, niet ten prooi aan Bxermans achtervolgings- roes. Ten Hei-kei werd derde achter Heike Blok. Vandaag arriveren er nog twee snelle Belgen in Muiden. Het zijn Michel Hupin en Jean-Pierre Bou- mans. Dit kan een intex-essante strijd geven. Het zeilen op open (voor hoe lang?) water geeft in de Finnen gro te verschuivingen te zien. Plassen- zeilex-s vallen hier sterk terug. Frits Beck maakte enkele merkwaardige manoeuvres ki-iskras dooi- de Finn- start. Voor Van Eist was dit een aan leiding voor een protest. Kort na de start nam Rogge de leidixxg en stond deze niet meer af. Bi-inkhoi-st, Beek, Ki-uyer en good old Hans Willems zeilden in gesloten formatie ruim twee mijl achter hem. Beck die aan geslagen was door de schermutselin gen bij de stax-t. zakte terug. Bink- hoi'st handhaafde zich, alsmede Kruijer (derde), Beek werd vijfde en behield deze plaats omdat Van Eist (tiende) zijn protestf or muiier weer kwam inleveren. Het veld van de derde Olympische kxasse, de Draken, doet met vijf schepen zielig aan. Jan Bier schreef wel in, doch verscheen niet. Daar drie zeilei-s (met Ed Frech aan de kop gevolgd door Albert Warners en Wolters, van wie er tenminste twee dit stuk IJsselmeer en de baan ken nen als hun broekzak) na de eerste boei volledig de verkeerde koers zeil den, was ook van deze race niets te zien. Marine-official- Poppe finishte voor Van Eestei-en. Frech werd derde en Warners vierde. in de stad. Geen van de huidige mid delen mag ongebruikt worden gela ten om tegemoet te komen aan de vraag naar informatie, verduidelij king, openheid, samenspraak en in- spraak. Volgens het rapport moeten de programma's een zuiver lokaal ka rakter krijgen en van culturele, in formatieve en instructieve aard zijn. Men staat een dagelijks tv- programma van een half uur voor. De radio moet de gehele dag gaan uitzenden. De Stichting Lokale Televisie- en Radio-Omroep Amsterdam zal moeten bestaan uit vertegenwoordi gers van ovei-koepelende niet-com- merciële organisaties op cultureel, maatschappelijk terrein en uit ver tegenwoordigers van de Amsterdam se dagbladen. „Het moet een volstrekt onafhan kelijke omroep worden, geen over- heidsomroep, en vooral geen verkap te overheidsomroep", aldus wethou der Polak. Een hoofdredaoteur zal de verantwooi'delijkheid ki-ijgen voor de inhoud en de uitvoering van de pro gramma's. geraamd op 3 miljoen gulden per jaar. Volgens het rapport moeten deze gedekt kunnen worden door in komsten uit reclameboodschappen, een bijdrage uit de pot luister- en kijkgelden, een bijdrage van de overheid en bijdragen van derden. Gedacht wordt in dit verband aan het oprichten van een vereniging van menden van de lokale Amster damse omroep. De rapporteurs zijn van mening dat de financiële scha de die de Amsterdamse persorganen zullen kunnen lijden als gevolg van de reclame via de lokale omroep re delijk gecompenseerd zullen moeten worden. NEDERLAND 1 6.50 7.00 - 8.00 8.20 8.22 10.40 NEDERLAND II 6.50 7.00 7.03 7.30 8.00 820 8.45 10.35 1040 Pluimpje (NOS) Journaal (NOS) Maar niet op zaterdag, showprogramma (VARA) Antithese, instrumentaal theater door Mauricio Kagel (VARA) Journaal (NOS) De Shadoks en de Gibis, tv-strip, in kleur (VARA) Zomaar een zomeravond, gevarieerd programma (VARA) Journaal (NOS) Pluimpje (NOS) Journaal (NOS) Scala: informatief programma (NOS) De Jackson Vallei, tv-film uit de Engelse serie Survival, in kleur (KRO) Journaal (NOS) Brandpunt (KRO) De Verkwister, tv-spel, in kleur (KRO) Journaal 'NOS) Samenvatting pauselijk bezoek aan Afrika, in kleur (KRO RKK) Veel sport gisteravond, boven dien zomersport, zoals het jaar getijde ook voorschreef. Aan het einde van de avond de atletiek ontmoeting tussen Europa en Amerika en gedurende het ge hele AVRO-programma op Ne derland 2 de open internationa le tenniskampioenschappen op de banen van 't Melkhxxisje. De AVRO zal er behoorlijk voor be taald hebben, neem ik aan, en daaraan het recht ontleend heb ben wat reclame te maken voor de AVRO-bode. waarmee Wil lem Duys aan heft begin opzich tig liep te wapperen. Eigenlijk wel een goed idee. Herman Wig- bold gaat al zwaaiend met de VARA-gids minister Luns inter viewen, Heintje zingt met een tot hoedje gevouwen Tros-kom- pas op zijn hoofd, en Kees Schil- peroort leest kwasi uit de KRO- gids de namen op van de kandi daten voor hun Gulden Schot. Hier en Nu had er gisteren nog niet aan gedacht of misschien vond men het niet tactvol om de pater die men interviewde over Mozambique te confronte ren met de protestantse NCRV- gids. Het gesprek ging over de opmerkingen van de Nederland se ambassadeur die gemeend had de Portugese prestatie in Mozambique uitbundig te moe ten prijzen, na een 14-daags bezoek aan dat eiland. De pater had er zeven jaar verbleven en maakte korte metten met het door de Portugezen verrich te werk aldaar (dat hij niet erg indrukwekkend noemde) evenals met de mening van de ambassa deur dat de Portugezen een po litiek van gelijkheid voor de ras sen voerden. De werkelijkheid was anders, de pater gaf als voorbeeld dat een geschoolde Afrikaanse onderwijzer 750 escu do's (honderdvijftig gulden) per maand verdient, tegen een on geschoolde blanke onderwijzer 5000 tot 6000 escudo's (zeshon derdvijftig tot zevenhonderd- tachtig gulden). Het interessantste programma was nochtans dat over de moord op Trotski, 2de en laatste deel. Ik heb na het eerste deel al gezegd dat ik de indruk had dat de Duitsex-s met grote nauwkeu righeid te werk waren gegaan. Daar wezen ook enkele details op. Peter Lühr, die Trotski speelde, vertoonde een grote ge lijkenis met de werkelijke Trots ki. ook zijn vrouw vertoonde een treffende gelijkenis, en zelfs voor de derde hoofdpersoon, overste Salazar. had men een Duitse acteur weten te vinden die wat type betreft gelijkenis vertoonde met de Mexicaan, zo als oude foto's aantonen. Ook deed het plezierig aan dat men de twee delen afrondde met een opsomming van wat er verder gebeurd was met de moordenaar (hij is in 1960 vrij gekomen en renteniex*t waar schijnlijk in Praag) en 't mooist van alles was nog dat er door iedereen op nogal overtuigende manier geacteerd werd, iets waar aan wel wat mankeerde bij de Lindbergh affaire. Overigens vraag ik mij af of de televisie deze veelvraat, niet bezig is om net als de revolutie zijn eigen kinderen te verslinden. Natuur lijk, het is een uitstekend idee om zo n ophef makende moord zaak uiteen te rafelen in de vorm van een tv-spel, wij heb ben er al een paar gezien en er zullen er nog een paar volgen. Maar op een gegeven ogenblik is de bron tooh uitgeput. Zoveel belangwekkende moor den zijn er nu ook weer niet gepleegd, zoveel Titanios zijn er nu ook weer niet gezonken, zo veel boeiende strafprocessen zijn er nu weer niet gevoerd, dat de televisie nu maar week-in week uit kan doorgaan met ze te ro- mantisereen of in een spelvorm te gieten. Vooral de Nederland se televisie, die nog wat traag reageert, zal moeten oppassep dat de buitenlzanders op den duur niet gaan strijken met de doodenkele gevallen die bij ons voor dramatisering in aan merking zouden komen, De vraag schijnt nu eenmaal groter te zijn dan het aanbod NS. Compensatie Alleen de financiering is een pro bleem. De exploitatiekosten worden In het programma „Zomaar een zomeravond"dat de VARA- tv vanavond op Nederland 1 uit zendt, treedt de zangeres Made line Bell als speciale gast op. De 27-jarige Madeline, die in Newark (VS) werd geboren, begon al vroeg met piano- en danslessen. Later kwam daar het zingen bij. Zij begon haar loopbaan in 1961 in het koor van de Bradford Sin gers, dat naar Europa kwam als onderdeel van de Black Nativity- groep. De groep trad onder meer op in Londen, waar Madeline Bell nu woont. VOOR VRIJDAG 1 AUGUSTUS Hilversum 1, 402 ni. NCRV: 18.00 Kerkorgelconcert klas sieke muziek 18.30 Nws. 18 41 Act. 19.00 Wereldpanorama 19.10 Country and western rubr. 19.40 Wijd als dè wereld: wekelijkse intern, oriëntatie in kerk zending en oekumene 19.50 Zo maar zomers: licht pl.progr. 21.00 Een stem in de nacht hoorsp. Tros 22.00 sentimental Journey: muzikale her inneringen aan vroeger Jaren. 22.30 Nws. 22.40 Meded 22.45 Alles bij het oude, verv.-verhaal (si.) 23.15 Stereo: Licht gev. pl.progr. 23.45 Act. 23.55- 24.00 Nws. Hilversum 2, 298 in VPRO: 18.00 Nws. 18.11 Opspraak, lez. 18.20 Hee: een progr. voor onvol- wassenen 19.10 Jazz-rondo 19.30 Nws. 19.35 Criterium: kunst nader be schouwd 20.00 Jazz en Popmuz. (opn) VARA: 21.00 Westminster koor, NBC Ork. en sol.: klass. gewijde muz. 22.30 Nws en act. 22.55 Stereo: Serenade in blue: licht pl.progr. 23.55-24.00 Nws. VOOR ZATERDAG 2 AUGUSTUS Hilversum 1, 402 m. NCRV: 7.00 Nws. Het levende woord. 7.15 Op het eerste gehoor, lich te gram.muz. met nws en act. 8.00 Nws. 8.11 Stereo: Geestelijke liederen (gr.) 8.30 Nws. 8.32 Vakantletips 8.45 Stereo. Klass. muz. (gr.) 9.10 Theolo gische etherleergang 9.35 Waterstan den 9.40 Voor de huisvr, (9.40-9.50 Gymn. voor de huisvr.) 10.15 Stereo: Klass. ork.w. (gr.) 1055 Tentoonstel lingsagenda, 11.00 Nws. 11.02 Stereo: Licht instrumentaal sextet 11.15 Sola rium, cabaretprogr. plm. 11.55 Meded KRO: 12.00 Stereo: Licht instrumen taal sextet. 12.14 Marktber. Overheids- voorl.12.16 De Politie nu. 12.26 Me dedelingen t.b.v. land- en tuinb 12.30 (ADVERTENTIE) klassieke en moderne modellen, wy hebben reeds ringen vanaf f 49,75 p. p. Op het graveren kunt U wachten en zonder prijsverhoging. Levenslange schriftelijke garantie. F. W. PLESSEN BEVRIJDINGSPLEIN 12 LEIDEN Z.-W. TEL. 26670 Nws KRO: 12.41 Act. 12.50 Zonder Srenzen: rubr. over missie en zending hristian Science: 13.00 Leven zonder vrees, vraaggespr. NOS: 13.15 Vliegen de schijven: verz.pl.progr. voor de mi- Ittairen. KRO: 14.00 P.M.: een weekbl, met veel plaatjes (16.00-16.02 Nws NOS: 16.30 Inzet!, een progr. over amateuristische muz.beoefening Hiro: 17.00 Hiro-Magazine 17.15 Gasten van de week KRO: 17.30 6-8-6-9: lichte gram.muz. voor de t(w)leners. Hilversum 2, 298 m. VARA: 7.00 Nws. en ochtendgymn. 7.20 Soc strijdl. 7.23 Jeugdprogr. VPRO 7.54 Deze dag VARA 8.00 Nws. 8.11 Van de voorpag. 8.15 Z.O. 135; gev. progr. 10.30 Joegoslavische volksmuz. (gr.) 10.50 Voor nu en later, lez. 11.00 Nws. 11.02 Lichte gram.muz. 11.25 Afr. muz. 12.30 Tussen start en finish: act. 13.13 Act. 13.20 Stereo: LP-TOP-10: feuilleton 12.15 Stereo: Lichte gram kroniek 11.45 Klatergoud: muzikaal hitparade 14.00 Uitlaat: progr. voor twintigers 14.35 Radio Jazz Magazine, sportnws. 13.00 Nws. 13.11 VARA-varia NOS. 15.00 Taalbeheersing: basis of barrière een reeks programma's over spreken en luisteren schrijven en le zen. 15.20 Workshop amateurs stude ren mod. partituren in. 16.00 Nws. 16 02 Blinden en slechtzienden VARA 16.15 Muz.verenlging Kunst naar kracht uit Glanerbrug: mod, muziek 16.35 Artistieke staalkaart 17.10 Stereo Feest der herkenning: verz.program- ma van populair klass. muz. plm. 17.55 Meded. Hilversum 3, 240 m. en FM KRO; 900 Nws. 9.02 DJlnn: gev. pro gramma (10.00 en 11.00 Nws.) NOS: 12.00 Nws. 12.03 Sklvatoon: informatie over nieuwe langspeelplaten NCRV 13.00 Nws. 13.03 Nee. we noemen geen namen: licht pl.progr. met verzoek nummers (14.00 en 15.00 Nws.) 16.00 Nws. 16.03 Four o'clock tea: licht gev. muz.progr 17.00 Nws. 17.02-18.00 Hier en nu: wekelijkse sportshow met lich te gram.muz. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I NOS: 16.00 Journ. AVRO: 16.02-17,30 KL: rep. Open Intern, tenniskampioen schappen van Nederl. te Hilversum, NOS: 18.50 KI.. Pluimpje NOS: 19.00 Journ. AVRO: 19.07 Rallycross te Ven- lo. NOS: 20.00 Journ. AVRO: 20 20 Keer Kwls 20.50 KL: De Rosita Bloom Show 21.50 KI: De Saint, TV-film. NOS: 22.40 Journ. 22.45. Einde. NEDERLAND II— NOS: 18.50 KL: Pluimpje NOS: 19.00 Journ. 19.03 Scala: inform progrm. ma NCRV: 19.30 KL: Yao, TV-feullle- ton. NOS: 10.00 Journ. NCRV: 20.20 KL: Michael Ross, geheim agent, tv- film 21.50 Act.rubr. 22.15 Koor, soliste, piano en orgel. 22.50 Avondsluiting NOS: 22.55 Journ. KRO/RKK23 00- 23.20 K1: Samenvattend verslag Pau selijk bezoek aan Afrika.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 5