Boekarest zwijgt nu nog over de Mars even pokdalig als maanlandschap Leidsch a( exclusief MAAR IN DE HIRTEN VAN DE ROEMENEN I IBREERT DE ONTROERING OVER DEZE U ERELDSENSATIENA TSJECHO-SLOWAKIJE W" Opwindende en fascinerende close-ups UNIEK VOOR LEIDEN PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 1 AUGUSTUS l'f! BOEKAREST (GPD) Uiterlijk onbewogen, innerlijk vibrerend, Macht Boekarest op zijn grote we reldsensatie: het bezoek van presi dent Nixon aanstaande zaterdag. De terrassen langs de brede, groene boulevard zijn vol, maar niet voller dan anders in het seizoen van Euro pees massatoerisme. In het nog steeds vrij dunne autoverkeer geldt zoals altijd zonder schroom het recht van de sterkste. Nergen^ is de ar rogantie van de bezitter tegenover de bezitsloze zo beschamend als in de volksdemocratieën. Met sadis tische wellust laat de taxi-chauffeur een kakelende menigte van voetgan gers uit elkaar stuiven. Maar dan verontschuldigt hij zich met een ges te van zo perfecte retoriek, als al leen het Latijnse ras dat kan en ie dereen is weer tevreden. Ook de temperamentvolle discus sies in alle bars, op alle straathoe ken herinneren er aan dat Roeme nië een Romaanse enclave is in het Slavische Oost-Europa. Het zwartha rige jongetje, dat onze zonnebril („cit costa?" hoeveel kost hy?) al tussen zijn vingers graait, bezit de „grandezza" van een Venetiaanse edelman vergeleken met zyn slordi ge soortgenootjes in de omringende Balkanlanden. Om contacten, om een gesprek hoeft men in Boekarest werkelijk niet verlegen te zitten. Men praat over ail es: over Ceaucescoe („de beste zoon van ons volk", zegt de taxi-chauffeur), over de tiende par tijdag, die woensdag begint en die een nieuwe toekomst zal inluiden, en over de nationale onafhankelijkheid, die hoop en angst tegelijk wekt in de harten van de mensen. Over Nixon praat men niet. Niet omdat men niet durft, maar omdat men het niet begrijpt. Nog slechts vier jaar geleden, voor de jeugdige energiek- Ceausescoe aan de macht kwam, gold het de cadente imperialistische Amerika als de erfvijand van de werkende mas sa, wier enige heil uit de bakermat van de revolutie de Sowjet-Unie, diende te komen. Hoe weinig effect deze twintig jaar indoctrinatie heb ben gehad. Is gebleken bij de expe ditie naar de maan van de Ameri kaanse kosmonauten. De Roemeense televisie zond de opname de hele nacht door .Jive" uit. Het enthou siasme vermengd met een goede do sis leedvermaak over de grote broer die opeens de zwakkere bleek, ken de geen grenzen. „Een indrukwek kende overwinning van de mens de verovering van de maan is een feit een historisch uur" Dat wa ren de koppen in die Roemeense dag bladen. Maar met Latijnse diplomatie wor den de gevoelens beteugeld nu net precies Nixon dit roekeloze, maar zo weerloze land met een bezoek wil vereren. Men begrijpt weliswaar niet waar men die eer aan te danken heeft, maar men begrijpt wel dat het alles bij elkaar een hachelijk avontuur kan worden: de Ameri kaanse president, die morgen als een triomfator door de straten van Boe karest zal rijden, het partijcongres volgende week, dat de nationalisti sche politiek van Ceaucescoe zal goedkeuren, wat weer een nieuwe klap in het gezicht van Brezjnew betekent en de Russische troepen concentraties in Bessarabië, vlak voor de Russisch-Roemeense grens. nisch als een zwaard van Damocles boven Boekarest Ruggesteun Dat gevaar schijnt president Nixon te willen bezweren met zijn bezoek aan de onafhankelijkheidsapostel Ceaucescoe. Dat bezoek is in werke lijkheid een waarschuwing, gericht aan het adres van Moskou. Nixon wil hiermee de Russen zoveel zeg gen als: „wy zijn bereid te onderhan delen, al zijn wij, zoals u vorige week op de maan gezien hebt, ster ker. maar dan eisen wij van u ook respect voor de status-quo. van de machtsverdeling zoals die nu is, niet alleen in de wereld, maar ook bin nen de blokken. Een Russische be zetting van Roemenië zou een wijzi ging van de machtsverdeling bete kenen en zouden Russisch-Ameri kaanse onderhandelingen torpede ren, nog voor ze zijn begonnen." Maar volgens goed ingelichte krin gen hier in Boekarest moet het be zoek tevens worden opgevat als een ostentatieve ruggesteun voor Ceau cescoe tegenover de Roemenen zelf (en misschien ook wel tegenover al le Oosteuropese volken, die dromen van een heel klein beetje meer zelf standigheid ieen ruggesteun die voor de Roemeense partijleider op het partijcongres volgende week van on schatbare waarde zal blijken te zijn. In alle opzichten komt deze reis van Nixon op een gunstig ogenblik. Na een lange tyd van verlamming heeft Amerika hiermee het initiatief in de dialoog tussen Oost en West weer in handen genomen. Maar al deze overwegingen laten de taxi-chauffeur en zijn kakelende slachtoffers volkomen koud, daar voor zijn ze veel te lang opgesloten geweest in hun isolement. Voor hen telt alleen dat Roemenië op de een Boekarest, de hoofdstad van ten. en dus verder in militair tech- risering te introduceren,; het gaat(0f andere manier opeens meetelt in Roemenië, is één van de belang- nisoh opzicht dan het oemmunis- erom een duurzame constellatie te de wereldpolitiek, dat voor Amerika's rijkste industriesteden van het1 tische Rusland. vinden wanneer de oorlog in Viet- president de weerloosheid van Roe- Zand, die de Roemenen eenvijfde Binnenkort, waarschijnlijk nog voor nam is afgelopen, een constellatie menië. met zijn chronische bedrei- deel van alle technische produk- eind augustus, willen de Sowjet-Unie die waarschijnlijk in de vorm van een !ging door de grote buurman, en met ten levert. Boekarest is niet al- en de Verenigde Staten in Wenen sa- veiligheidssysteem zal worden gego- I Zyn brandend verlangen naar meer leen een centrum van handel en men aan de tafel gaan zitten om te ten. Dit kan alleen als ook in Europa j onafhankelijkheid, blijkbaar een fac- industrie, maar ook van het cul- onderhandelen over beperking van de verhoudingen duidelijk worden tor is geM'orden waarmee hij reke- turele, wetenschappelijke en po- de anti-raketten-rak&tten Beide heb- afgeperkt. Roemenië is daarbij een ning wil houden. Daarom wordt het litieke leven. Op de foto een klein i ben er groot belang bij dat die on- onzekere factor. Het is weliswaar 'bezoek van Nixon ervaren als een be- t gedeelte van het in namaak-Pa- derhandelingen slagen, en dat kan al- i geketend aan het Warschau-Pact en vriidintr uit het isolement en daar- 1 riixp stiil nnnptrnlrlcpii stnrlsrpn - nntcrvo-i_ »~iv.l v 6 de Roemeense bevolking een machtige ontroering rijse stijl opgetrokken stadscen- ]eeii in een klimaat van ontspan- de Comecon, maar het vaart in de óinTrengr het" onder" trum. De Gheorghia-Dej Boule- ning. Moskou M'il die ontspanning, buitenlandse politiek een zeer eigen- hevnikiner p»n marhti- VRIJDAG Pier-restauraxit Nautica 8.00 u Dri ve-in show m m.v. The Living Blues Promenade (Scheveningen) 8 00 uur Harmonievereniging Tavenu ZATERDAG I Kloosterkerk 8.15 u. Gerard Akker huis orgel Openluchttheater Zuiderpark 8.00 u Die Haghe Operettespelers ,,Im weis hen Rossl" Promenade (Scheveningen) 8.00 u. I Muziekvereniging „Kunat voor het I volk" ZONDAG Promenade (Scheveningen) 1.00 uur I Haags Harmonie Ork. MAANDAG Pavlljoentheater 8 15 u Nederlands Centrum voor Amateurtoneel Neder lands Jeugdtheater. „Blues voor de blanke man". DINSDAG Openluchttheater Zuiderpark 2.00 u. „Swiebertje in de knel" WOENSDAG Openluchttheater Zuiderpark 2.00 u „De nieuwe avonturen van Dik Trom Oude Kerk (Keizerstraat 8) 8 00 u Sander van Marion, orgel m.m.v. het Fagottrio Henk de Wit Promenade (Scheveningen) 8 00 u. „Harmonieie St Caecilla" DONDERDAG Openluchttheater Zuiderpark 2.00 u. Hocus Pocus Pllatus Pas. HAAGSE BIOSCOPEN Apolio „De wraak van de Saint" 12.15, 2.30. 7 en 9 15 zat. zon. 12.15. 2.30, 4.45. 7 en 9.15 u. 18 Jr.) Asta ..Isadora" 2 30, 6.45, 9.30 zon. 1.30 4. 6 45 en 9.30 u. 14 Jr.) Bijou „Atérix en de helden" 2, 4.15, en 9.30 u (a.l.) Camera „Schande" 2 15, 7.15. 9 30. zon. 2 15. 4.30. 7 15 en 9 30 u (18 Jr Cineac „Jungle boek" (overdag) a.l.) „Carmilla" (18 Jr.5.30. 7 30 en 9.30 u. City „Donald Duck en zijn vriendjes" 1 30 en 4. u. (a.l.); De kanonnen van Navaronne" 8 u. (14 Jr.) Corso ..Het circus" 2 en 8 15 u„ zat. 2. 7 en 9 15 u. zon. 2. 4.15, 7 en 9.15 Euro Cinema .The great race" 2 en 8 u. zat. zon, wo. 4 en 8 u. (a.l.) Flora „Het badhuis van de zeven za ligheden" 2.30. 7 en 9 15 zon. 2. 4, 7 en 9 15 u. (18 Jr.) Kriterion „Astragale" 2 15, 7. 9.15 u zon. 1.45. 4. 7 en 9.15 u. 18 Jr.) Metropole-Tuschinski „Sweet Charity" 2 en 8 u. 14 Jr.) Odeon „MacKenna s Gold" 2 en 8 u zat. 2. 6 45 en 9.15 u. zon. 1.45. 4 15, 6.45 en 9.15 u. 14 Jr Olympia „De twaalf veroordeelden" 2 en 8 u. (14 Jr.) Passage „Wie het laatst lacht" 1.45. 4.15, 7 en 9 u. (a l.) Rex „De veldwachter vist achter het nel" 9.30. 11.30, 1.30, 3.30. r».30 7.30 en 9.30. zon. v.a. 1.30 u. (14. jr.) Roxy „Bruggehoofd Beach red" 2.30, eii 8.15, vrijd. zat. zon. 2.30. 7 en 9.1 (18 Jr.) Seinpost „The graduate" 8 15, zat. zon. 2 en 8.16 u. (18 Jr Studio de Luxe „De langste dag" 2 en 8 u. 14 Jr.) Studio 2000 „Nattlek" 7.15 en 9.30, zon. 4. 7.15 en 9 30 u. (18 Jr.) Thalia .Met de dood op de hielen" 2.30 7 en 9 15 zon 3. 7 en 9 15 u (14 Jr). De Uitkijk „A funny thing happened" t m vrij. „How I won the war" (za. t/m wo.) VRIJDAG Stadhuis (Burgerzaal) Bloement I toonstelling en Tsjechische kunst. I uur voorm.11 uur nam. Pieterskerk Orgelconcert Jan J lach 8 15 uur nam. Rijnlands Lyceum (Apollolaan Volle evangelisatie-bijeenkomst, t Oegstgeest. Spr. dhr. K. van Twill. 8 uur nam. Oude Vest 13. Evangelisatie Ch^ tengem. Ecclesia 8 uur nam. 1 Tltus Brandsmalaan 76 „De Du boot" Clubhuiswerk handenarbeid i 10 uur nam. ZATERDAG Stadhuis (Burgerzaal). Bloemenu toonstelling en Tsjechische kunst, uur voorm.11 uur nam. ZONDAG I Oude Rijn 3 Pinkstergemeente S| evang Imbert 3 uur nam. Oude Rijn 3 Pinkstergemeente S| i evang. Imbert 3 u. nam. Stadhuis (Burgerzaal). Bloemente toonstelling en Tsjechische kunst. 1 11 uur nam. Rijnlands Lyceum (Apollolaan Gem. voor oorspronkelijk christendoi afd. Oegstgeest Spr. evang. N v. Brugge. 7.30 uur nam Wassenaar (Rest. Bijhorst) Drive-ii dienst 10.30 uur voorm. Zijlsingel 2. Volle Evangelie-zendln Spr. evang. J. Leef lang. 10 uur voori MAANDAG Luxortheater Vakantiebezighedt Film: De avonturen van de tove knikker 10 uur voorm Luxortheater Vakantlebezlghedf Film: De avonturen van de toverknll ker 10 u. voorm. DINSDAG l.uxorl heater Vakantiebezighede film: De avonturen van d* toverknll ker, 10 uur voorm. Zyisingel 2 Volle Evangelisatie-zee ding Spr. evang. Th. Verwoerd 8 ut nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal Zitting Bouwfonds Ned. Gemeente 78 uur nam. Jeugdhuis (Breestraat 19) Spreekuu Chr. Emigratiecentrale 8 uur nan WOENSDAG Stadhuis (trouwkamer) Spreekuu sociale raadsvrouw 4-6 uur nam Luxortheater Vakantlebezighedei FilmDe avonturen van de tover knik ker 10 uur voorm l.ido LEIDSE BIOSCOPEN „Wat deed JtJ in j vard met rechts de universiteit. j dagen voor het bezoek nog geen mogelijkheid om perskaarten te krij gen is: „Komt u morgen nog eens terug". Morgen lukt het inderdaad. „Wij zijn geen bureaucraten", zegt zyn collega, als wij door de wol geverfd een serie aanbevelings brieven op tafel willen uitstallen. Zonder te zoeken vist hü voor de niet aangemelde correspondent uit een kaartsysteem met 450 buitenlan- 'dat heeft Gromiko in zijn rede voor zinnige koers, die vaak lijnrecht in- j de Opperste Sowjet op 10 juli met druist tegen de belangen van Mos- zoveel woorden gezegd. Ook Nixon kou. Het gevaar van een militaire Wil ontspanning: zijn hele reis door Interventie naar Tsiechoslowaaks Azië heeft tot doel gehad de demilita- voorbeeld hangt hier dan ook chro- Het blad van de Roemeense jour- nalistenbond „Lumea" heeft giste ren president Nixon geprezen als een leider, die ,,door zijn onafgebro ken ijveren en zijn vastberaden en scherpzinnige beleid ongunstige si tuaties en controverses de baas weet te blijven en openlijk weet te spreken over de ingewikkeldste pro blemen van de buitenlandse en bin nenlandse politiek van de Ameri kaanse regering." Geen vlaggen Iedereen leeft hier sinds 21 augus tus 1968 met het fata1" voorbeeld van Tsjecho-Slowakije voor ogen. Iedereen doet dus of er niets aan de hand is. Er worden geen span doeken of vlaggen opgehangen, er zUn geen versieringen, de kranten zwijgen als het graf over het aan staande bezoek en ook in het weel derige, kleine paleis, dat na de oor log als persclub werd ingericht, ont breekt elke temperatuurverhoging. die elders aan zulke politieke eve nementen vooraf pleegt te gaan. Op het luxueuze terras aan de achter kant zitten wat Amerikaanse ver slaggevers achter een Turkse koffie te mediteren en verdiepen zich on- amerikaans in het klateren van de fontein. De hoffelijke ambtenaar van het ministerie van Buitenlandse Zaken die als gastheer fungeert, veront schuldigt zich dat er vanddag drie ders het goede persbewijs op. kant en klaar met naam en toenaam be drukt. Inderdaad, zo'n perfect staat- systeem heeft geen bureaucratie meer nodig. In het weelderige Atheense Palace Hotel, een kilomter verder op de Ca- lea Victoriei. hebben de Amerikanen ten overvloede nog een eigen pers centrum ingericht. Honderd schrijf machines staan er met hoezen te wachten, met honderd fluwelen stoeltjes ervoor, die symbolisch voor de ongewisse toekomst van dit land? in tint variëren van licht- rose tot bloedrood. Maar al schijnt hier in deze sombere lounge de halve staf van de Amerikaanse ambassa de koortsachtig bezig te zijn, ook zij hebben niets anders te bieden dan een folder met aanwijzingen voor de pers. waarvan de bruikbaarste in lakonieke bewoordingen erop wijst, dat de dienstverlening in Boekarest is aangepast aan het mediterrane tempo. Ontspanning Dat die waarneming op een mis verstand berust, beweest het incident met de geprepareerde perskaart voor een onaangekondigde verslaggeefster. En zo is ook deze hele rustige, in zichzelf opgaande stad een klink klaar misverstand. Want in werke lijkheid staat er hier iets van emi nent belang te gebeuren Voor het eerst sinds de conferentie van Jal- ta brengt 'n president van de Ver enigde Staten een bezoek aan een communistisch land en hij komt maar liefst vlak nadat onomstotelijk is bewezen dat het kapitalistische Amerikaa verder is met zijn raket- J Halfpenny niet meer geldig De „halfpenny", die 800 jaar in Enge land de kleinste munteenheid on geveer 1.8 cent is geweest, is van af 1 augustus geen wettig betaalmid del meer Het is het eerste slacht offer van de overgang naar het tien tallig stelsel op monetair gebied, die in februari 1971 in het Ver Ko ninkrijk haar beslag moet krijgen Van de 980 miljoen exemplaren die in omloop waren, is tot dusver slechts een fractie bij de banken ingeleverd. j teweeg. Onder 't dunne laagje onbe wogenheid vibreert die ontroering. Men hoort, ziet en voelt dit vibratie overal waar men komt in dit gast vrije, onbekommerde Boekarest. PASADENA (AP, ANP) Het oppervlak van Mars lijkt be drieglijk veel op dat van de maan. Het ziet er uit als een kale woestenij, bezaaid met kraters en bergformaties. Dat is de eerste indruk van de .close-ups", die de Amerikaanse Mariner- VI gisteren op 3.428 km afstand van de „rode planeet" heeft gemaakt. De foto's tonen veel meer details dan die van de Mariner-IV. die in 1965 op 16.000 km afstand Mars met eenvou diger camera's in ogenschouw nam. I wolken. Nog niet kon worden vast gesteld of deze afkomstig waren van vulkanische werking of ontstaan zijn door verdamping als gevolg van een vochtige of met planten begroeide I bodem j Men hoopt door latere elektroni sche versterking van de opnamen meer details op de foto's te kunnen waarnemen, i De Mariner-VI heeft twee came- ra's aan boord: een met een groot hoeklens en een met een telelens Zij maakten 24 foto's toen het ruim tevaartuig de planeet op de kortste afstand passeerde. Vannacht om S 1.36 uur Nederlandse tijd begon dc Mariner deze close-ups naar de aarde te seinen. Aanvankelijk trad daarbij een storing op. zodat de eer ste zes opnamen niet goed ontvan gen werden. Zij zijn later herhaald Toen de Mariner Mars passeerde haJ het ruimtevaartuig een snelheid van 25.000 km per uur. De radioseinen vielen ongeveer 20 minuten uit toen de Mariner zach van de aarde af gezien achter Mars bevond. De wijze waarop de signa len vervormd weiden direct voor en direct na deze radiostilte top de momenten dat zij door de atmosfeer gingent hebben de geleerden be langrijke gegevens verstrekt over de samenstelling, hoogte, druk en tem peratuur van de dampkring, die veel ijler is dan de aardse. Inmiddels zijn er wat moeilijkhe den met de Mariner-VII, die Mats maandag a.s. op 3200 km afstand moet passeren en die ook tot taak heeft foto's te maken, in het bij zonder van de zuidpoolkap en het zuidelijk half rond. Vandaag worden door deze Mariner de eerste opna men van grote afstand genomen. De radioverbindingen met deze sonde zijn enige tijd verbroken geweest en de signalen zijn na het herstel zeer zwak Bovendien schijnt de sonde te wentelen. De Marmer-foto's, die het tweede grandioze Amerikaanse ruimtevaart- succes na de maanlanding binnen veertien dagen vormen, hebben de deskundigen beschreven als „opwin dend en fascinerend". De opnamen zijn van het evenaargebied van de planeet. Zij tonen details ter grootte van een voetbalveld. Er zijn talloze kleine kraters ftp te zien, maar ook heel grote tot een diameter van 5C9 kilometer. Binnen sommige kraters zijn onregelmatige gebergten te zien. Enkele opnamen tonen elkaar overlappende kraters, zoals die ook op de maan veel voorkomen. Tint- verschillen op Mars hebben de sug gestie opgewekt dat er eenvoudige plantengroei zou voorkomen, maar hiervan zyn op de foto's tot dusver nog geen sporen gevonden. Wel zijn er details waargenomen, die nog niet verklaard zijn. zoals een scherpe donkere streep van enige kilometers lengte in de „Mare Erithraeum". Boven een van de kraters hingen Een middelgrote krater in de Mare Erithraeum. Op deze foto. die een gebied van ongeveer 45 km breedte in beeld brengt, be vindt de noordpool zich aan de rechterzijde. De wanden van de grote krater zijn van binnen ter rasvormig, zoals dat ook op de maan wel voorkomt. In de kra- terwand bevinden zich kleinere, kemielijke nieuwere kratertjes. De schuine witte strepen over de foto zijn van elektronische oor sprong en hebben dus niets met het Marsoppervlak te maken. WEERRAPPORTEN Van hedenmorgen 7 uur. - J 3 V •r e* s I A S a t 4. a o Amsterdam zwaar bew. 21 18 0 De Bilt mist 22 18 2 Deelen mist 23 17 0 Eelde onbewolkt 25 16 0 Eindhoven mist 21 14 0 3 I.-en Helder zwaar bew. 19 17 0 Luchth. R'dam motregen 21 18 0.1 Twente onbewolkt 25 17 0 Yllssingen half bew 21 17 0 Zuid-Limburg onbewolkt 21 14 0.2 Aberdeen mist 20 8 0 Athene onbewolkt 31 21 0 Barcelona mist 27 20 0 Belgrado zwaar bew. 26 16 0 Berlijn half bew. 30 19 0 Bordeaux onbewolkt ■28 13 0 Brussel mist 22 16 0 Frankfort licht bew. 25 16 2 Geneve onbewolkt 24 13 0 Grenoble onbewolkt 25 13 0 Helsinki onbewolkt 30 16 0 Innsbruck half bew 24 13 0.2 Kopenhagen onbewolkt 26 18 0 Lissabon zwaar bew. 29 15 0 Locarno zwaar bew 28 16 20 Londen zwaar bew 22 15 0 Luxemburg zwaar bew. 24 15 0 Madrid licht bew. 35 15 0 Malaga mist 28 20 0 Mal lor ca licht bew. 27 18 0 f.-unchen half bew. 23 12 0 Nice licht bew. 26 19 0 Oslo onbewolkt 30 17 0 Parijs onbewolkt 26 16 0 Rome licht bew 27 17 2 Stockholm onbewolkt 30 13 0 Wenen zwaar bew 23 17 2 Ztirlch mist 22 13 0 Overstomingen Zware moesson regens hebben in het centrale en noordel ij ke deel van Zuid-Korea woensdag en donderdag overstromin gen en aardverschuivingen veroor zaakt. Daardoor zyn tenminste 62 personen om het leven gekomen en 19 gewond. Bovendien worden 23 personen vermist, aldus de nationale politie. Levenslang voor bandiet Gra- zlano Mesina, de knappe 30-jarige „koning der Sardijnse bandieten", is wegens ontvoering en moord tot le venslange gevangenisstraf veroor deeld In hetzelfde proces kregen andere bandieten straffer die in som mige gevallen 30 jaar beliepen. Drie beklaagden werden vrijgesproken. oorlog mammie?" 2.30. 7 en 9.15 u„ zon. 2.30 4.45 en 9.15 u. (14 Jr.). Luvor: „Ga Je weg. of ik neem Ji weg" 2 30, 7 en 9 15, zon. 2.30. 4.45, en 9.15 u. (a.l.) Studio: „Samen uit, samen thuis' 2 30. 7 en 9.15 u„ zon 2 30, 4.45, 7 et 9.15 u. (a.l.) Trianon; „The sound of music" 2 et 8 uur, zon. 2, en 8 u. (a.l.) Re\: „Top fotomodel" 2.30, 7 en 9 11 u„ zon 2 30. 4.45, 7 en 9.15 u. (18 Jr.) Nachtvoorstelling vrijd en zat. „West- end Jungle" 23.30 u. (18 jr.) Camera: „Half sex pence" elke mid dag 2 30 u. tal.). „De wet van hei westen" elke avond 7 en 9.15 u. (14 jr vrijd. en zat. nachtvoorstelling 23.3( u. „L"Amour" (18 Jr.). TENTOONSTELLINGEN Kunstzaal Heuff, Wassenaar: schil derijen van Paul Arntzenlus. 's Maan dags t m. 's zaterdags van 1017 uur bovendien op de dinsdagavonden var 810 uur. (Tot en met 20 augustu i Rijksmuseum voor Volkenkunde. Va kantiefilms voor de Jeugd. Dinsdag woensdag- en donderdagmiddag 3 uui nam. (tot medio augustus). Molenmuseum „De Valk' (Dagelljki van 10 uur voorm tot 5 uur nam. Zon dag 15 uur nam Maandags eesloten Jeugdmuseum (Koppenhlnksteeg 2] Tentoonstelling over de natuur en an tiek uit grootmoederstijd. (ultslultenc zaterd. van 11-17 nm en na verzoel Croneetelnkade 2) De ^.akenhal Dag 106 uur: zond 16 uur Rijksmuseum van Oudheden (Ra penburg 28): Werkd 10 uur voorm. 5 uur nam.: zond 15 uur nam Rljksmuseun voot volkenkunde (Steenstraat 1) dag 105 u.: 's zon dags 1- uur aam Ned.-Legermuseum: Geopend maan dag tot ei met vrijdag 9 uur voorm.— 5 u nam. zon. en feestdagen 11 uur nam Rijksmuseum voor d* geschledenli der natuu» wetenschappen Dag 10 uur /.one" 14 uur Heempark Oegstgeesterweg (Kikker polder) Flora van eigen bodem, dag van 8 uur voorm 5 uur nam.: var mei t.e.m oktober op zat en zond 2-! uur nam Galerie Van der Vllst (Botermarkt) Frans de Haas (schilderijen en grafiek] Lyd de Jonge van Zwijnsbergen (mo- zaieken en plastieken) en Gerrit Pol der (schilderijen), dinsdag t/m zaterc 9-6 uur (t/m 28 augustls) De Lakenhal Penningparade (uit eigen bezit) Dagelijks van 10-6 uur zondag 1-5 uur (t/m 31 augustus). AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN. Geopend vor spoedeisende gevallen Zuider Apotheek Lammenschansweg tel. 23553. De zaterdag-, zondag-, avon en nachtdienst van apotheek R. van Beest Smallenburg te Leiderdorp er van Apotheek Voorschoten wordt waa genomen door de Zuider Apotheek De Oegstgeestse Apotheek is geopend. Gemeenschap Zuid-West. Hulpverlenlngs- en informatiedienst Hulpverler Ing tel 24101 (b g g 20460) Informaties tel 33921 Behandeling na ongevallen. De poliklinische behandeling na on gevallen wordt van dinsdag 12 uur tot woensdag 12 uur waargenomen door het Diaconessenhuls Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door he* Elisabethziek< nhuis (Hooigrach.) Op andere werkdagen en op indagen door het Academisch Ziekenhuis WEEKEINDDIEN'STEN LEIDSE HUISARTSEN. Tot zaterdagmorgen 10 uur raadple ge men de eigen hulsarts. daarna tot zondagnacht 12 uur uitsluitend voor spoedgevallen de dokterstelefoon 22222 ADVERTENTIE) DE KASTEN-SPECIALIST Hooglandse Kerkgracht 47—49 beek Nieuwstraat - Tel. O1710-33O7S 600 mode'ien uniek In de kastenwereld, Haarlem - Den Haag - Leiden

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 2