PARIJSE MODE DEZE WINTER HEEL ERG VERWARREND P A R U S E M O D E de Paris Brand bij de Ufa RF7 ADCCD C& CL £m UKvJËK LEIDSCH DAGBLAD 3i jou i96P irroom dagblad Comert: 1. boven: een minkcape twee zakken aan de voorzijde, 'n korte bont jas voor mannen en de nieuwe Long look vervaardigd van grijze Persiaanse lamsvacht met grote opgestikte zakken. Mia en Vicky m. boven: een nieuwe topless-creatie vervaardigd van ohocolade- kleurige suède. De broek en de laarzen vormen een geheel Patou: r. boven: Een wollen brabants bontje gebruikte Patou voor deze japon met cirkelrok, Dior: r. onder: Christian Dior ontwierp dit roestkleurige jersey broekpak gedra gen met een kort hooggesloten jasje afgezet met vossebont Carvan: m. onder: De Britse „bobby-helm" inspireerde de Parijse couturier Carvan tot dit model vervaardigd van Lutetia minkbont. Real: r. onder: Zebrabont is het materiaal dat werd gebruikt voor deze jas met twee rijen knopen. Daarbij past een zwarte vilten hoed. fAOJKA 1 PARIJS (GPD) In Parijs weet nog steeds niemand wat deze winter nu eigenlijk mode wordt en wat niet. Na Esterels doorkijktrouwjurk, kwam Molyneux met tweedmantelpakjes, nog klassieker dan die van de Engelse koningin. Na Chomberts fleurige ruiten geverfde konijnebontjassen, koos Yves Saint-Laurent somber bruin voor zijn angstaanjagend agres sieve broekpak-maximantel-combinaties. garo staat zijn modehuis al twee Maakten elegante pumps met spit- «ere neuzen by Balmain een glorieus comeback, bij Saint-Laurent was niets van al die gratie te bekennen omdat hij de voorkeur aan hoge brui ne veterschoenen gaf. Kwamen de rokken bij Esterel en Molyneux één handbreedte boven de knie en bij Courrèges, Real en Ungaro twee handbreedtes, bij Yves Saint-Laurent, Guy Laroche, Patou en Nina Ricci kreeg men de keus uit rokken met de zoom iets boven de knie of op de kuit. Wie na de derde dag van de Parij se modeshows gisteren de balans op maakte, kon uit het uiterst verwarde modebeeld alleen nog wel dit destil leren: dat witte, gebreide maillots met bijpassende mutsen en eveneens gebreide wanten het deze winter net als lieslaarzen, dophoedjes en lange sjaals wel zullen doen. Maar ook al is het met de mode nieuwtjes in de Franse hoofdstad wel heel povertjes gesteld, men liet er de afgelopen dagen wel zeer draagbare creaties showen. Afgezien van Courrèges' met poe derdonsjes gegarneerde pailletten- cocktailjurkjes en de goudmetalen cocktailbeha's van zijn voormalige assistent Ungaro, waagde zich vrij wel niemand aan bizarre spektakel stukjes. Iets wat sinds de sobere Pa rijse modeshows in de oorlogsjaren niet meer voorgekomen is. Ungaro Het smalle silhouet uit de jaren dertig zette gisteren verder door bij Ungaro. Laroche, en Patou. Bij Un- jaar lang in de steigers en dat niet I omdat hij nog steeds aan het ver- I bouwen is. maar hij wil wel graag aan de buitenwereld laten weten, dat hij voortdurend met de nieuwste j zaken bezig is. Hij showde fascine- j j rend gemoderniseerde 1930-pakjes in I combinatie van paars en rood, cij- jclaamviolet en donkerbruin met ko- baltblauw en hardroze. Zijn pakjes waren modellen met lange jasjes met hoog ingezette smalle mouwen. Bij Ungaro. in tegenstelling tot Y- ves Saint-Laurent en zijn Italiaanse collega's kwamen er betrekkelijk wei nig broekpakken in zijn collectie voor. De pantalon-ensembles die hij show de waren hippe hansop-pakken met brede, bruine bandgarneringen langs de vouwen, alleen bij de knieën door een vertikale leren band gekruist. Het huis Patou, dat dit seizoen 50 jaar bestaat, bleeft trouw aan zijn fameuze sophisticated lijn. Asymmetrisch Vandaar de mantelpakjes met de lange jasjes en hoog opstaande, a- symmetrisch gesloten kragen in lak- rood, paars, zwart, groen en beige. De jasjes, evenals bij Ungaro, voor- zien van opgestikte battledresszak- jes combineerde Patou's ontwerper Michel Goma met gerende breedge- plisseerde, wijd-uitlopende cirkelrok- I ken. Voor overdag ziet Patou veel in I jersey-jurken met ronde halzen. Ian- I ge mouwen en manchetten en een knoopsluiting op de rug. Patou werk te niet alleen de jurken, maar ook als uitvloeisel van de bij het huis al tijd zo populaire blousende lijn, zelfs I de mantels met brede manchetten af. De voortreffelijke kleurigste koliek- tie, die tot dusver in Parijs was te Nieuwe uitgaven Laurence Henderson Met voor bedachte rade. Uitgave A. YV- Sijt- hoff Leiden. Laurence Henderson is een nog jonge schrijver, die zich op het ter rein van de politiethriller heeft be geven. Duidelijk geïnspireerd door Simenon weet hij toch in dit boek dat gaat over de jacht van Scotland Yard op een man die een agent heeft blind geschoten, een eigen toon te laten doorklinken. Zijn verhaal ont wikkelt zich wat traag, maar de Lon- dense onderwereldfiguren en de po litiemensen lijken goed getypeerd. Tegen 't eind gaat Henderson steeds geïnspireerder te werk. Hij komt tot een aantal doorvoelde en psycholo gisch verantwoorde hoofdstukken. Al met al een aangename kennismaking met een vakman. tw^AJOUJ/ zien, werd besloten met een reeks bruine en zwarte crépe-zijden cock- tailoverhemdjurkjes en lange geplis- seerde avondjaponnen van glinste- rend, kleurige goudlame. Maar al waren Patou's met panterbont ge combineerde cocktailjurkjes van ro se in bloemmotieven gewerkt kant j ongetwijfeld een vermogen waard, zijn handgebreide shawls en baret ten lieten de meeste indruk achter. brand op de terreinen van de UFA- f ilmmaatsc happij in West-Berlijn heeft gisteren een schade van enige miljoenen veroorzaakt. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. In een bunker lagen ongeveer 100.000 I meter filmcopieën en magnetofoon- I banden, die alle in vlammen zijn opgegaan. Bij de brand werd een per- I soon gewond. ADVERTENTIE Voor ons krantenbedrüf zoeken wij een van minstens 15 jaar. WIJ BIEDEN een goed loon. WIJ VRAGEN verantwoordelijk heidsgevoel. accuratesse en het bezit van een fiets. U kunt zich persoonlijk aanmelden op werkdagen van 8.30—17.30 uur bij de heer J. Breedeveld. WITTE SINGEL 1 LEIDEN

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 7