verraste aga-vier Nereus o Imhoff-Tas vertonen sporen van zeilmoeheid M ware nederlagen voor Wienese Hofland prolongeert zijn Kegenboogtitel Bouw van Wijk tweede lelie opening Overwinning van Johan Schans Holland Week 1 in Oud-Loosdrecht Jul .O JOU 1969 9 JIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD sdai et^TELVEEN (GPD) Roeien is na boksen de meest in- ende sport; dat vinden de fysiologen althans. Het weer ieer s de tweede Bosbaanregatta heeft het de roeiers daarbij PPe loeilijker gemaakt. Vooral zaterdag drukte het klamme at op de massa deelnemers. Gisteren lagen de klimatolo- ivanpapieren iets gunstiger, maar de hitte knaagde onder- >mfc och dermate aan de krachten, dat geen records werden ïde terd. De meeste roeiers gingen „gesloopt" over de finish. elijl erraste dan ook niemand, dat de gestuurde vier van Ne- l, ninuten lang als verdoofd in de boot zat. Want daar was nge aan voorafgegaan dan alleen maar een race in de verlam- e hitte. De vier begrepen het niet meer. Ze konden niet j ten hoe Laga erin was geslaagd het hoofdnummer op zijn Sli te zetten. «ar één keer eerder was Laga _i; geweest, maar die nederlaag _0 t een glimlach vol zelfvertrou- accepteerd. Gisteren gebeurde Jafl t. Ook toen de boot allang geborgen peinsde Nereus nog. (J ond geen oplossing. Laga w&s sneller geweest. De Delftse de) elle. Van Woudenberg, Stefels (W ostra) was niet geïmponeerd Ich door de snelle opening, die Bs vanaf de start voorin het veld Nereus had het ook zaterdag tine an. Toen was het allemaal wel 2. Nereus had gewonnen, mede Da de Zuidduitse Bomben-vier. - op de Rotsee oppermachtig i verzoek van de Duitse roei- rta aar Hannover was gereisd, in 1. B van naar Amsterdam en ook 6.1 tduitse bond niets had gezien osbaan-regatta. 8 p ren, toen ook het weer wat Di ltjker was voor de roeiers, oha oor alle berekeningen een i Na 1000 meter varen kwam ichi oord aan boord met Nereus, en „verschrikt" nog wel pro- weer „los" te komen, maar op JAN WIENESE tweemaal vierde iter toch de tol moest betalen iet hoge aanvangstempo. Laga in het zicht van de finish nog weg van Nereus, dat zich ten- met een halve lengte zag ge- Achten Voor de Europese kampioenschap pen in Klagenfurt zal ook rekening moeten worden gehouden met Be- necke en Steenkist, de jonge onge stuurde twee van Willem III. zy reik ten dit weekeinde naar een waarlijk internationaal niveau. Willem III heeft twee keer op het scherp van de snede geduelleerd met de Poolse Rot- see-winnaars Bronieck-Slusarsky en het belangrijkste treffen gewonnen. Zaterdag reikte de eindsprint van de Nederlandse combinatie juist niet ver genoeg om de Polen nog te kunnen achterhalen, maar gisteren was de revanche compleet. De Willem III- combinatie, die nog niet al te zuiver stuurt, kreeg onderweg problemen met de naast haar varende Bulgaarse ploeg, die een deel van het Willem III water gebruikte, maar Benecke en Steenkist herstelden zich voortreffe lijk. Zij konden op de laatste 500 me ter een tempo van 37 slagen per mi nuut handhaven en dat niveau was voor de Polen onbereikbaar. Bromek nocht de strijd in de vieren de Nederlandse harten te bin- 1) de achten werd op beide da- n duel met grote internationa- tergronden uitgevochten. Roei- sor Karl Adam had ondanks ndersluidend verzoek van de roeibond zijn nieuwste „Duits- cht" toch naar Amsterdam ge- voor een eerste internationale )e ploeg zit nog maar veertien bijeen, maar bleek al 'n goed- e roeimachine te zijn. De Duit- >nnen overigens zaterdag noch De eindsprint, die zij gisteren kouse marine-acht presenteer- j pacht de Duitsers de tweede achter een Moskouse acht, voor de zich al veilig tweede ie Ialgiris-acht uit Wilna, die kg had gewonnen. )eide dagen kwam de acht van liet in de grote finale. Zater- inkeerden de Delftenaren, om- in de series bewust op de der- ats hadden geroeid, maar dat eller hadden moeten doen. Al- snelste derde uit de series amelijk naar de finale. Giste- s de indeling in de series veel met de Russische acht. de de voortreffelijke combina- Tideway-Scullers. Laga eln- als vierde. Ook Jan Wienese heeft met een Pool van doen gehad, zy het op een veel grotere afstand dan Benecke en Steenkist. Gisteren was de Poolse skiffeur Bromek oppermachtig, ter wijl zaterdag de Rus Balenkow de race ondubbelzinnig op zijn naam schreef. Beiden hadden bijzonder lange, krachtige halen en zowel de Rus als de Pool hadden vrijwel van start tot finish de leiding. Wienese kon zich maar zeer kort in deze duels mengen. Na 1000 meter liep hij een duidelijke achterstand op en ook zijn sprint kon in beide gevallen de win naars niet meer bereiken. De Amster dammer was niet bijster onder de in druk. „Ik heb niet veel getraind. Dit jaar is gewoon voor mij niet zo inte ressant. Ik had geen idee van myn conditie. Daar mankeert het dus aan. Die Balenkow heeft een geweldige conditie, maar het is nog lang geen Iwanow Twee keer dit weekeinde kreeg het Bosbaan-publiek nog een verrassing voorgeschoteld. Gisteren was dat in de gestuurde tweeën de 2de plaats van de Amstel-Skol-combinatie Cos- ter-Westerhuis, die een ernstige be dreiging vormde voor de twee van AZS Warschau, een internationaal hoogaangeschreven formatie. Zaterdag kwam de suprise van de Aegir ongestuurde vier Rouwe. Luy- endijk, Maarleveld en Mulder. Zij be reikten na felle strijd de eerste plaats voor de met zeer hoge verwachtingen beladen en inderdaad zeer soepel draaiende ploeg van het Deense Skjold-Kvik en de Danske Studen- ters. die dan ook gisteren toen Aegir niet van de partij was in de zelfde volgorde finishten. De Kloos terman-vier van Nereus eindigde op beide dagen achter deze Deense ploe gen. Resultaten ALKMAAR «ANP» —De 20 deel- nemers aan het nationale kampioen- I schap in de Regenboogklasse hebben j dit weekeinde met bijzonder weinig I wind moeten zeilen. Het kampioen schap, dat onder wisselende weers omstandigheden «het vorige week einde stond er veel wind» plaats vond, ging opnieuw naar de Rotter damse textielhandelaar John Hof- land. j Hofland, die na de eerste drie wedstrijden van het vorige weekein- de op het Alkmaardermeer een al comfortabele positie had opgebouwd, J werd dit weekeinde nog bedreigd door Bouw van Wijk en Jan van Staveren, maar met een score van 1-1-3-5-4 kwam hij toch als overwin naar uiit de strijd Na de wedstrijd van zaterdag, die een overwinning opleverde voor Metzelaar «Van Staveren werd twee- de, Van Wijk derde en Hofland vijf de) waren er nog drie kandidaten voor het kampioenschap, nl. John Hofland, Bouw van Wijk en Jan van Staveren. De start bracht zondag morgen, door gebrek aan wind, veel problemen. Er werd een half uur gewacht. Toen men echter besloot de 20 schepen weg te sturen, werd het toch een complete drijf partij. Bij de eerste boei zat de „77" van Do van der Hulst op kop, gevolgd door Gé Buis, Van Wijk en De Goe deren. Hofland en Van Staveren la gen in een hoek waar het absoluut bladstil was. zy waren trouwens ook als laatsten van start gegaan. Na het eerste rak lag Van der Hulst nog steeds vooraan, gevolgd door De Goederen, De Wilde en Van Wyk met Van Staveren en Hofland resp. op de zevende en achtste plaats. Van der Hulst maakte daar na fouten en verspeelde veel ter rein. Van Wyk slaagde er als eerste in de wind in de zeilen te krygen, nam de koppositie over en vergroot te zyn voorsprong geleideiyk. Voor het begin van de laatste race kwamen alleen Van Wyk, toen eer ste in het algemeen klassement, en John Hofland nog in aanmerking voor de blauwe kampioenswimpel. Jan van Staveren uit Oude Wetering was in de race van zondagmorgen 4.57.30. afgevallen van de ïyst van kansheb bers. Vakkundig Van Wyk en Hofland hebben el kaar in de slotrace als een schaduw gevolgd. Hofland, die een foute start maakte en opnieuw de iyn moest passeren, herstelde zich uitstekend en lag spoedig naast zyn concurrent, die hy halverwege de wedstryd voorbyging. De aanvallen die Van Wyk inzette pareerde hy vakkun dig Vooral in de kruisrakken was de titelhouder zeer sterk. Hofland veroverde een vierde plaats in de laatste wedstryd, waarmee hy Van Wyk voorbleef en van de eerste plaats in het klassement verdrong. Uitslagen: zaterdag: 1 Metzelaer. 2. Van Staveren. 3. Van Wyk. 4. Van der Hulst, 5. Hofland. zondagmorgen: 1 Van Wyk, 2. Van der Hulst. 3 De Goederen, 4. Metzelaer, 5. Van der Velde. zondagmiddag: 1 Van Staveren, 2. Walig. 3. Van der Hulst, 4. Hof land, 5. Van Wyk. eindstand: 1. Hofland 5232 pnt.. 2 Van Wyk 5056 pnt., S. Van Staveren 5019 pnt. HAMILTON (ANP) Johan Schans heeft gisteren in Hamilton. Canada, zyn eerste wedstryd als professional zwemmer gewonnen. Schans, die voor de derde keer als professional aan de start kwam, legde de tien myien. ruim zestien kilometer in het Ontariomeer af in 4 uur en 10 minuten. Hy was 5% minuut sneller dan zyn naaste con current de Argentyn Horacio Igle- sias. Met zyn overwinning verdiende Schans een bedrag van 2850 dollar ongeveer 10.000 gulden. De uitslag van de wedstryd in het Ontariomeer is: 1. Johan Schans (Ned.) 4 uur 10 minuten. 2. Horacio Iglesias <Arg.) 4.15.30. 3. Harry Wic- k ns (VS 4.1820, 4. Aboe Heif (VAR» 4.49,16. 5. Mohammed Gami (VAR) Enkele uitslagen (zaterdag en zon dag» heren, elite vier met stuurman, hoofdnummer: 1. Laga 6.27.96; 2. Ne reus 6.30.08; 3. Proteus 6.37.33; 4. Cambridge 6.39.77; 5. Frankryk 6.41.46 6. Kingston 6.44.23. heren, senior acht: 1. Asopos (Ned.) 6.01.15; 2. Aegir (Ned.) 6.09.14; senior vier met stuurman: 1. Proteus 6.46.10: 2. Franse combi natie 6.50.19; 3. Skol 6.52.69; Elite twee zonder (zat.):, 1. Wios- larski (Polen) 7.00.0; 2. Willem III (Ned.) 7.02.64; 3. Ravalico (It.) 7.03.23 Elite acht (kleine finale) 1. Laga 6.02.03; 2. Leander <GB) 6.09.12; 3. Bydgoszcz (Polen) 6.11.52; Elite acht (grote finale» 1. Rusland 5.49.44 2. Deutsohland Achter W.-Dld» 5.52.13; 3 Litauen Zalgiris (Rusl.) 5.52.40; Scullers (GB» 5.54.37. Senioren dubbel twee: 1. Het Spaar- ne 6.52.59; 2. Motto Guzzl (It.) 6.55.61. Elite twee met stuurman: 1. AZS Warschau (Pol.) 7.26.33: 2. Amstel/Skoll 7.28.12; 3. Antwerpen RC «Belg» 7.38.71. Elite vier zonder stuurman: 1. Skjold/Kvik (Den.) 6.10.95, 2. Deense Studenten 6.14.87; 3. Nereus 6.19.37. (ADVERTENTIE) Laga's triomferende vier met stuurman, met de bloemen, na de verrassende overwinning op Nereus in het hoofdnummer van de Bosbaanregatta. Elite twee zonder stuurman (zon dag» 1. Willem in 6.54.64 2. Wiolarski (Pol.) 6.54.95. Senioren acht: 1. Asopos 6.12.72; 2. Leander «GB» 6.18.09: 3. Zawisza By'dgosz (Polen» 6.20.46. Elite vier zonder stuurman: 1. Ae gir 6.37.81; 2. Skjold/Kvit (Den.» 6.39.43; 3. Deense Studenten 6.41.24; 4. Nereus 6.46.14. Elite vier met stuurman: 1. Nereus 6.34.73; 2. Laga 6.40.68; 3. Dukla (Tsj.) 6.42.24. Elite skiff (zaterdag): 1. Balen - 4. Tideway jkow (Rusl.» 7.27.85; 2. Dwan (GB) I 7.36.94; 3. Bromek (Polen» 7.40.45; 4. Wienese 7.42.73. Senioren twee met stuurman: 1. Aegir 7.49.29; 2. Nereus/Amstel 7.49.51; 3. Zwitserland 7.58.12. Elite skiff (zondag): 1. Bromek 7.08.10; 2. Dwan 7.14.25; 3. Balenkow 7.15.10; 4. Wienese 7.17.06 Dames elite dubbel twee: 1. De Vliet 3.48.99; 2. Nautilus 3.49.26. Elite acht: 1. Rusland 3 19.12; 2. Nereus-Tachos (Ned.) 3.26.08; 3. De Vliet (Ned.i 3.26.91. Elite dubbel vier: 1. Zalgiris (Rusl.) 3.25.20; 4. De Vliet 3.32.34. Elite dubbel vier: 1. Luebeck/Dres- den (W.-Dld3.32 24 4. De Vliet 345.13: Elite vier met stuurvrouw: 1. Ger- mania Kiel W.-Dld 3.42 01; 2 De Vliet 3.43.12. Dubbel-twee: 1. RIC (Ned.) 3.35.47; 2. De Vliet (Ned.) 3.37.96. Acht: 1. Zalgiris (Rusl.) 3.12.50; 2. De Vliet 3.25.22. OUD-LOOSDRECHT (GPD) In de Hollandweek-1 spe len naast Fred Imhoff, Guus Bierman en Freek ten Herkei, beiden in gloednieuwe schepen, een dominerende rol bij de FD's. Ondanks het feit dat de Beaufort-meter nauwelijks be woog, werd er gisteren fel gestreden tussen de drie kop stukken. Helemaal versuft door urenlange i Met de combinatie Imhoff-Nol Tas concentratie stapte Imhoff zondag vlot het echter niet zo best. zy zyn na een zege aan de wal. Bierman, die derde werd was eveneens door het eindeloos gedobber aangeslagen, maar heeft met 1-3 de leiding voor Imhoff (4-2) terwyl Ten Herkei met volle plassen was. Na de teleurstellende resultaten in 3-2 de grootste verrassing op de ei- het wereldkampioenschap te Napels Verhagen 16de en Imhoff 26ste), klampt men zich als een laatste stro halm vast aan nieuwe activiteiten. Bierman en Ten Herkel zy, sa men bezig de nieuwe schepen op we- tenschappeiy ke basis te trimmen. En zelfs na 14 dagen experimente ren zyn de resultaten zichtbaar, j Verhagen is mede om gezondheids- j redenen niet aanwezig. Zo ook Heik Blok. Dus is Imhoff in feite de enige topfiguur in Loosdrecht. overwinning aldaar van Mei Oskamp is de kleine groep Finn-elite (de top mensen Binkhorst en Beek verschy- nen alleen in de Hollandweek-II in Muiden) het gaan zoeken in andere schepen. Men heeft alle zeilen van zolder gehaald. Voor Hans van Eist heeft dit beslist winst opgeleverd. Met twee schitterende overwin ningen heeft de Utrechtse sportle- op zoek naar nieuwe wegen en ver-raar zich kandidaat gesteld voor de tonen hier en daar sporen van zeil- j hoofdprijs. moeheid. Brandt <3-2) volgt Van Eist op Bierman, van wie bekend is dat i een afstand. Vrywel alle Flying-Ju- hy met licht weer helemaal in de niors zyn van Muiden in de nacht war raakt, wordt zyn door besnor- i van vrydag op zaterdag komen over- de bemanning Karei Koningsbergen waaien naar Loosdrecht, waar ze in telkens tot kalmte gemaand, hetgeen j de vroege ochtenduren weer het nat hem tot nu toe de eerste plaats op i opgingen. de ranglyst heeft opgeleverd. De kersverse wereldkampioen, Du- Ten Herkel zeilt sterk en is even- dok van Heel, moest in de eerste ra- als Bierman, geheel in de ban van ce Heineke voor laten. Zondag liet zyn nieuwe schip, een enthousiasme Heineke door ziekte verstek gaan en wat insiders lang niet in de F.D.-top was er voor de voortreffelyke com- gesignaleerd hebben. binatie Dudok van HeelGerry Met de score 3-2 volgt Ten Herkel Imhoff op de ranglyst. Van Eist De Pampus-klasse al dobbe rend op iveg naar de finish. In de andere Olympische klassen, de Finnjollen, zyn alle zeilers van Nieuw- naar Oud-Loosdrecht over gewipt. Doch na de overrompelende Wie beweert, dat hij meer bagage in zijn wagen krijgt omdat hij (pty rookt, overdrijft natuurlijk sterk. Wie echter beweert, dat een prima half zware shag is, heeft gelijk! Of u nu ruimte te weinig of bagage teveel hebt, steek een op, dan róókt u in ieder geval voortreffelijk! De Poolse skiffeur Bromek. toor al in de race van zondag j fc indruk achterliet. Kersbergen geen enkel vuiltje aan de lucht. Zy wonnen met een straat lengte Als Heineke vandaag uit de lappemand komt, zal ook de stryd weer tussen hem en de 25-jarige eco nomie-student gaan. Protest In de Vryheidsklasse heeft Van Heuvel voorlopig Kees de Haas' po sitie voor de hoofdprys gered. Zweep die de eerste race won, werd na de tweede race door een protest van Van Heuveln gewipt, bodat De Haas die tweemaal een tweede positie no teerde, nu favoriet is voor det ere metaal. De dagzege ging naar Peter Ossendorp. Spannender is het verloop ln de Schakels waar de stryd wederom tussen Fred Wess el, Kruit en Tette- roo gaat. Laatstgenoemde was ln het lichte en wispelturige zeilweer, niet te bereiken voor Wessel en Kruit. Tetteroo die te Nieuw-Loosdrecht de hoofdprys Juist aan zyn neus voorby zag gaan, staat met 1-1-1 nu stevig in zyn schoenen. Honkbal In het toernooi om het Europees kampioenschap honkbal, dat in Wiesbaden wordt gehouden, heeft Spanje gisteren met 6—2 van West-Duitsland gewonnen. Titelhou der België kreeg met 9—2 klop van Italië en Zweden rekende mee Frankryk af: 116. Atletiek Wim Hol van Hercules heeft in Gorkum een straten loop over 10 myl gewonnen. Hy bleef Kyrie van Shell byna een minuut voor. De uitslag: 1. Hol (Hercules) 10 myi in 52 minuten 34,4 seoenden; 2. Kyne (Shell) 53.23 3. Kuys (OM) 54.33.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 9