Indiër Misra zegeviert in Badgasten-toernooi Schot Jackie Stewart weer niet te stuiten ADO gaf maar Quick Boys weinig kans; 1-6 \)oed tennis in Noordwijk \weed Bild rbiter in sloeg gezicht Opnieuw incidenten bij duel Engeland- Zuid-Afrika (3-2) mercompetitie Uitstekend spel van Noordwijk Haagse aankopen op schot Vijfde Grand-Prixzege ééi J ui.J1 11169 rnuiiiri 11 lilDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD <e Indiër Misra trekt hier ging alles naar wens in de finale lelijk gezicht, maar toch van het badgastentoernooi. (Foto LD/Holvast) (ENTER (ANP) Go Ahead na de wedstrijd voor de zomer- stltie tegen de Zweedse kam- Oester Vaexjoe, ongeslagen m op eigen terrein. De Deven- eg heeft al meer dan een jaar niet verloren. wedstrijd eindigde in 'n vecht- waarbij de Belgische scheids- rGeluck zich genoodzaakt zag 35 reed Per Olof Bild. een neef ie vroegere Feijenoord-speler Bild. van het veld te sturen, ras het in de 28ste minuut van V Rde helft niet eens met een be- 1 e van de scheidsrechter, die bead een strafschop gaf nadat iO '-aanvoerder Blomquist Aarts had geattaqueerd. Van Tilburg van 11 meter keihard langs «i nrtreffelijk spelende doelman ag. Nog voordat de bal op de Jjj «stip lag toonden de Zweden TKfWevredenheid over de gang var door de Go Ahead-spelers de iar de eigen helft te versperren. Geluck. die overigens verdien- floot, zich daarmee ging be- n, kreeg hij een duw in de rug fe Zweed Svensson, waarna de legen Bild viel. Deze bedacht leen moment en deelde enkele Happen op het gezicht van de uit. Bild moest vervolgens de --ar de kleedkamers opzoeken b If resterende minuten bleef het Go Ahead vatte de wed- wat te gemakkelijk op en dat (erde in defensiefouten. Zeven nti ten voor tijd maakte Mattson ?i 120 minuten de Zweedse „won- Jj ttaller" Ejderstedt verving, de f IV behaalde zaterdag zijn eer- •erwinning in de zomercompe- Het versloeg in een thuiswed- 1 Ask Linz uit Oostenrijk met Bet doelpunt, dat routinier Piet ut to. die ln de tweede helft we- *n blessure het veld moest rui ft! vervangen werd door van w to, al in de 15e minuut maak- m Wc beslissend te zijn. De Gro- b domineerden vanaf het begin - Ren ook na het doelpunt in de [iji krheid. C verloor zaterdag een uit-wed- groep vier van de zomer- title tegen het Tsjechische Zi- aet 1-2. Bij de rust stonden de ftnaren nog met 1-0 voor. Standen Italagen en standen in de groe- •torin Nederland vertegenwoor- Groep 2: F. LuganoSzombierki Bythom 0-0, Go Ahead—Oester Vaex- jo 1-1. 1. Szombierki Bythom 4-7; 2. Oes ter Vaexjoe 4-5; 3. Go Ahead 4-2; 4. FC. Lugano 4-2. groep 4: Oerebro SK-AC Bellinzona 1-2; ZVL Zilina—NEC 2-1. 1. ZVL Zilina 4-7; 2. NEC 4-4; 3. Oerebro SK 4-3; 4. AC. Bellinzona 4-2. groep 7: GVAVASK Linz 1-0; VCHZ Pardubice-Frem Kopenhagen 1-1; 1. Frem Kopenhagen 4-7. 2. VCHZ Pardubice 4-5; 3. GVAV 4-3 4. ASK Linz 4-1. Gouden racket voor Roy Emerson AIX-EN-PROVENCE (ANP) De als eerste geplaatste Australische professional Roy Emerson heeft gis teren in de Franse plaats Aix-en- Provence het herenenkelspel van het Gouden Racket-toernooi gewonnen. .Hij versloeg in de finale de West duitser Harald Elsenbroich, die eer der van Taylor en Drysdale won, met 6-3. 6-4. 8-6. Het damesenkelspel werd gewon nen door Wimbledon - kampioene Ann Jones. Zij zegevierde in de fi nale met 6-1. 6-1. over de Frangaise Frangoise Dürr. In diverse plaatsen in het buiten land zijn dit weekeinde interna tionale tennistoernooien gehouden. De voornaamste resultaten zijn: Frmton (GB.) finale damesenkel: Margaret Court (Aus.)Pat Walk- den (Zuid-Afr.) 6-2. 4-6. 6-4. Eastbourne (G.B.) finale heren enkelspel: Christian Kuhnke (W.- Dl.)—Manuel Orantes (Sp.) 6-4, 2- 6. 9-7. Finale damesenkel: Karen Krantzc- ke (Aus.)—Betty Ann Grubb (VS.) 6-0. 9-7. Hoylake (GB): finale herenenkel spel: Ray Ruff els (Aus.)—Brian Fairlie (Nw. Zeel.) 6-3, 6-3. ATLETIEK Tijdens internatio nale atletiekwedstrijden in Teuva be naderde de Fin Pauli Nevala, Olym pisch kampioen speerwerpen in 1964, het wereldrecord van zijn landge noot Jorma Kinnunen tot op 1.30 meter. Hij wierp 91.40 meter en was daarmee de vierde speerwerper die ooit de 90 meter-grens overschreed. (Door mr. Frank Bonte) NOORDWIJK Van het internationale jeugdtoernooi van DDV in Amsterdam kwam vlak voor de aanvang van het in ternationale toernooi te Noordwijk aan Zee een telefoontje binnen bij de wedstrijdleiding: „We hebben hier nog enkele goede Indiase jeugdspelers. Kunnen die nog bij jullie terecht? Het wedstrijdschema was al gepland, maar de Noordwijkse wedstrijdleiding streek de hand over het hart en antwoordde DDV „Laat ze maar komen!" Ze kwamen onder leiding van hun aanvoerder, veteraan-tennis ser Kapatinathy, vier man sterk: Misra (19), A. Amvitharay (17), Menon (17) en V. Amvitharay (15. Ze kwamen en stalen de show en dat niet alleen omdat de Am sterdamse kwalificatie „goede tennissers" een voorbeeld bleek van understatement, maar ook omdat zij zich op en om de baan zo keurig gedroegen. Wat een verschil met het optreden van b.v. Els Veentjer in de finale da- mesdubbel A, waarin zij uitkwam met Marijke Schaar tegen Lidy Bielefeld Tine Zwaan. Op gegeven mo ment maakte de arbiter twee fou ten achtereen ln het nadeel van het eerstgenoemde duo. De eerste fout corrigeerde hij op aanwijzing van de laatstgenoemde combinatie, op de tweede negeerde hij de aanwijzing en gaf een let die Tine Zwaan be nutte voor een dropshot die Els Veentjer niet meer kon bereiken. Heel duidelijk hoorbaar voor de kij kers (het waren er gisteren heel wat) vroeg mevr. Veentjer hem daarop of hij deze bal ruim binnen de lijnen en vlak onder de scheidsrechters- stoel! „in" had gezien en applau- diseerde vervolgens duidelijk zicht baar voor het bevestigend antwoord. Gelukkig bracht de arbiter wel de beheersing op om aan het ronduit onhebbelijke optreden voorbij te gaan. diërs nog sterker dan in A. Het he renenkelspel werd zelfs een India's onderonsje tussen Menon en V. Am vitharay. Eerstgenoemde won met 6—3, 68. 63 na een party die in een nationaal A-toernooi als sluit stuk van het hoofdnummer zeker niet zou hebben misstaan. De volley kwaliteiten van de twee jonge In diërs, waarvan zij in de enkelspel finale niet schroomden gebruik te maken, bleken later in het heren dubbelspel teveel voor het dapper en goede tegenstand biedende Noord wijkse duo Blommendaal/Pasma 6— 4, 64. In de tweede set bereikten de Noord wij kers met sterke returns nog een hoopgevende stand 43. De service van Pasma ging echter verlo ren door sluitend netspel van de In diërs na moeilijke scherpe cross-re turns die van Blommendaal en Pas- ma opwaartse volleys vereisten. NOORDWIJK „De elftalcom missie van Noordwijk komt in de ko mende competitie voor een moeilijke taak te staan". Dat was de mening van bondscoach Evert Sterk na af loop van de voetbalwedstrijd Noord wijk—Neptunus, door de Noordwij- kers met 2—1 gewonnen. Want de roodwitten, zonder Anton Marijt, Gerard Duyndam, Dik Heemskerk en Ted Lumondoing geblesseerd of met vakantie) lieten voetbal van uitste kende kwaliteit zien. Noordwijk ging prima van start. Neptunus. de Rot terdamse zondageersteklasser, werd onder druk gezet en kon de stand met moeite dubbelblank houden. Langzamerhand ontworstelden de Rotterdammers zich aan de druk. Nu waren de rollen omgedraaid. Nep tunus was veelvuldig in de aanval en uit één vandie aanvalsacties scoorden de Rotterdammers met een schitterend schot onder de kruising van paal en lat 0—1. Noordwijk zette onmiddellijk alles op alles om de achterstand ongedaan te maken. Map Marijt en Albert Spaanderman de monstreerden een uitstekende vorm. Uit één van de aanvallen over rechts scoorde Spaanderman 11. In de tweede helft kregen de vele toeschouwers opnieuw goed voetbal te zien. Aanvalsleider Kees Marijt, die niet slecht speelde maar enkele opgelegde kansen miste, gaf zyn ploeg na ongeveer tien minuten een 2—1 voorsprong. Hij rondde een goed opgezette aanval met een hard schot af. Na dit doelpunt ontspon zich een zeer spannende wedstrijd. Neptunus poogde op gelijke hoogte te komen terwijl de roodwitten zich schrap zet ten om de overwinning vast te hou den. De Noordwijkers slaagden ten slotte in hun opzet. BRISTOL (ANP» De tennis- ploeg van Groot-Brittannië heeft zich zaterdag in Bristol geplaatst voor ee nder interzone-deuls in de strijd om de Davis Cup door het team van Zuid-Afrika met 3—2 te verslaan. De Britten zullen nu uit komen tegen Brazilië. Roemenië zegevierde in Boekarest met 41 over de Sowjet-Unie en zal nu uitkomen tegen India, de win naar van de Aziatische zone. De daviscupontmoeting tussen Groot-Brittannië en Zuid Afrika moest zaterdag tot tweemaal toe worden onderbroken wegens het op treden van betogers tegen de Zuid- af rikaanse apartheidspolitiek. Tijdens de eerste set van de ontmoeting tus sen de Brit Graham Stilwell en de Zuidafrikaan Robert Maud liepen twee betogers de baan op elk aan et*n kant van het net anti-Zuid- afrikaanse leuzen roepend. De poli tie moest er aan te pas komen om hen te verwijderen. Deze onderbre king duurde naar schatting 3 mi nuten. Toen de party tot ver in de twee de set was gevorderd (86 en 66 voor Stilwell) werd over de muur, die het tennisstadian van de open bare weg scheidt een zak meel ge- eooid, waarvoor de wedstrijd op nieuw moest worden onderbroken. Ondertussen had de politie een anoniem telefoontje gekregen met de mededeling dat een bom op het punt zou staan te exploderen. Politie-agenten gingen op zoek onder de tribunes, maar vonden niets. Groot-Brittannië nam 'n winnende voo rsprong van 3-1, doordat Stil- wel Maud met 86, 119, 63 ver sloeg. Goed humeur In het laatste enkelspel won de Zuidafrikaanse nummer één Bob Hewitt met. 3—6, 6—0, 4—6. 6—3. 97 van Mark Cox. Hewitt, de laatste tijd nog al eens in opspraak wegens incidenten die hij veroor zaakt, liet zich ditmaal van een be tere zijde zien. Mede omdat de strijd al beslist was. liet hij zijn gebrui- lijke protesten tegen beslissingen van umpire en lijnrechters achterwege, was in een uitstekend humeur en vergastte het publiek bovendien op aantrekkelijk tennis. Roemenië nam zaterdag in Boe karest tegen Rusland een beslissende voorsprong van 30. Nu hun over winningen in de enkelspelen ver sloegen Tiriac en Nastase de Rus sen Metreveld en Likhatsjev in het dubbelspel 6—8, 6—1, 6—8. 6—4, 8—6 Laatste uitslagen: Nastase (Roem.)Lejoes (Rusl.) 4—6. 6—3, 6—2, 6—2. Korotkow (Rusl.)Severdron (Roem.) 61, 6—4. 6—4. Successen De Noordwijkse S.V. zou toch in twee nummers suoecs boeken. Josine van der Koogh en Joke Bos wonnen het damesdubbelspel van Carola van Fraayenhoven/Nel Brouwer, 63. 75 en het gemengd dubbelspel bracht het eerste en twee gemengd - dubbel van de Noordwijkse S.V. 1 tegenover elkaar, namelyk Josine van der Kogh/Gerard Pasma en Joke Bos/Blommendaal. Laatstgenoemden trokken in deze prestigeslag met 64, 57, 62 aan het langste eind. Een heel goede party leverden in het 11* heel goeae party leverden m net beweidt» damesenkelspel B Carola v. Fraayen- Het Indiase contingent, we zeiden het reeds, weerde zich geweldig. Het. hoofdnummer, het herenenkelspel A werd gewonnen door Misra. Met technisch verfijnd en zeer doordacht tennis wees hij de Australiër Simp son terug, die in de halve finale had hoven en Ingrid Truyens. Carola van Fraayenhoven bleek de sterkste. 75, 86 en de allure waarmee zy speel de houdt een belofte in voor de toe komst. Modern, aanvallend spel. steunend op goed spelinzicht, goed lopen en gedegen, soepele ground- strokes. Josine van der Koogh ver- voorkomen dat de laatste ronde in loor de halve finale van haar met dit nummer een geheel Indiase aan- 26. 75. 46. De andere finaliste gelegenheid werd door A. Amvitha ray in drie sets, 46. 63, 64 te bedwingen. Grotere vaart deed in die partij de balans naar Australische zijde doorslaan. Vaart bleek in de an dere halve finale HordijkMisra net niet voldoende om het fynere tennis (Misra) te breken, al dient te wor den gezegd dat de Nederlandse Da- vis Cup-speler daar met 61, 65 en matchpunt heel dicht bij was. Misra haalde de reis met 16. 86, 63. In de finale beheerste hy de strijd van meetaf mede omdat de Austra liër onzeker was op zijn (overigens waarlijk niet slechte) groundstrokes. Prachtige cross-forehands en back hands en afmakend kort volleren voerden Misra met 63. 61 naar de zege. In de tweede finale, waarin hij acte de presence gaf, namelyk het gemengd dubbelspel met miss Vercoe diende hij echter het hoofd te buigen voor de goed kloppende combinatie miss Vos/Gardner. 36. 36. Pittig duel Ingrid Truyens bleef Joke Bos in twee lange sets de baas. 97. 86. Dat er in de C-categorie sterk kan worden gespeeld lieten in het heren- dubbelspel Asselberg sr. en jr. zien tegen het Duitse paar Keefer/Rasch. Na twee en een half uur spelen, met knetterende smashes, sendees en volleys wonnen de Duitse badgasten. 3—6, 6—6. 6—3. Overige uitslagen: herenenkelspel C: Keef er—Schul, 63, 61; damesenkelspel C: mej Stevensmej. Zijlstra 46. 26; damesdubbelspel C: mej. Bos/Cotten mevr. Strauss/mevr. Kaaninsky 6—3. 6—3. Het herendubbelspel A leverde na overigens pittige strijd weer een bui tenlandse zege op en wel van Doer- ner (Did)/Simpson op Haks/Biele- feld, 62, 64. Marijke Schaar boek te tweemaal winst in dit toernooi. Zij won het damesenkelspel A na drie sets (3—6, 6—2, 6—3) van Tine Zwaan en stond deze ook in het da mesdubbelspel A met Els Veentjer als partner zelfs geen halve revan che toe. Met 64. 6—3 werden Tine wie Leen de Groot zich in de sprint Zwaan/Lidy Bielefeld verslagen. In het snelste toonde Tweede werd Jan de B-categorie domineerden de In-van Katwijk (Oploo). TAFELTENNIS Een Roemeens meisje en een Tsjechische jongen zijn vrijdagavond in Obertraun (Oosten rijk) Europees jeugdkampioen tafel tennis geworden. De uitslagen van de finales zyn: jongens enkelspel: Orlovski (Tsj.Sl.) Ostrovski (Rusl.) 2119, 2119. Meisjes enkelspel: Crisan (Roem.) Gedraitite (Rusl.) 218, 2115. WIELRENNEN De Utrechter Leen de Groot heeft zaterdag in de Brabantse plaats Dinteloord een wed strijd voor beroepsrenners gewonnen. Hij legde de 120 km af in 3 uur 16 min. 7 sec. Vlak voor het einde ont stond een kopgroep van vijf man van (Van een onzer verslaggevers) KATWIJK De traditionele zo merwedstrijden van Quick Boys zijn zaterdagmiddag begonnen met de wedstrijd tegen ere-divisieclub ADO. De Hagenaars wonnen de ontmoe ting met 1-6. Er was een verheugend grote belangstelling voor dit duel. door Harald vooral van Haagse zijde. De ADO- j Holstróm. supporters zullen vooral benieuwd i stuk voor stukwaren het kwali- ziin geweest naar de verrichtuigen teitsdoelpunten. Rondom deze spits- spelers was het Haagse elftal samen- van de twee nieuwe aankopen de Noor Harald Berg en de Deen Holm- strom. Wat dat betreft zyn zy niet teleurgesteld want alle doelpunten die aan Haagse zijde werden ge scoord (6) kwamen van de voeten van de buitenlandse Hagenaars vier Berg en twee door SILVERSTONE (ANP) De zegereeks van de Schot Jac kie Stewart in de strijd om het wereldkampioenschap voor coureurs in de formule-l-klasse houdt aan. Na overwinningen in de grote prijzen van Zuid-Afrika, Spanje, Nederland en Frankrijk volgde zaterdag op het circuit van Silverstone een overwinning in de Grote Prijs van Gr.-Brittannië. De Oostenrijker Jochen Rlndt, die dit seizoen toch al niet gelukkig rijdt, was de grote pechvogel van Silver stone. In leidende positie moest Rindt met een mankement aan de wielop hanging van zijn Lotus de pit opzoe ken. Vier ronden voor het slot verloor hij bovendien zijn tweede positie toen zyn wagen zonder benzine stond. Hij eindigde op de vierde plaats Stewart had vrijdag tijdens de trai ning een ongeluk gehad, waarbij de „vliegende Schot" met de schrik vrij kwam. Hij bleek er nauwelijks van onder de indruk te zijn. Niet alleen Rindt ook Jacky Ickx kwam met zijn Brabham-Ford in de laatste ronde „leeg" te staan. De jon ge Belg maakte al aanstalten zijn wa gen naar de pit te brengen om bij te tanken, maar geroep van de tribunes maakte hem er opmerkzaam op dat hy bijna bij de eindstreep was. Met een sputterende motor .freewheelde" Ickx als tweede door de finish. De verwarring van de Belg was begrijpe lijk, daar de posities in het veld gedu rende de laatste ronden onophoudelijk wisselden. De uitslag van de race om de Grote Prijs van Groot-Brittannië is: 1. Ste wart (GBr) met Matra Ford, de 395.83 km in 1 uur, 55 min. 55.6 sec. (gem. snelheid 204.788km/u)2. Ickx (België) met Brabham 1.56.36.1; 3. McLaren (Nw Zlnd) met McLaren 1.56.42.5; 4. Rindt (Oos.) met Lotus I.57.04.0 5. Courage (GBr.) met Pri- vatell 1.57.04.8. Snelste ronde: Stewart 1.21.3 (gem. snelh. 208.586 km/u). De rangschikking voor het wereld kampioenschap is na deze race: 1. Stewart 45 pnt; 2. McLaren 17; 3 Hill 16; 4. Siffert (Zwi) en Ickx 13; 6. Hulme (Nw Zlnd) en Beltoise (Fr.) II. gesteld uit oude eri bekende namen, al misten we Harry Heynen die ver trokken is naar MW en Kees Aarts die naar Go Ahead is gegaan. Dat het jonge Quick Boys-elftal het moeilijk zou krijgen tegen de ge routineerde semiprofs stond bij voorbaat vast. maar het heeft zich door een grote inzet goed gekweten van de taak waarvoor het zioh ge steld zag, ni. een goede sparring- partner te zijn voor de Hagenaars. Defensief Quick Boys moest zich van het be- Uitslas gin van de wedstfyd af defensief m- 8 stellen, want de Hagenaars gingen in een hoog tempo van start. De Kat- wijkse verdediging kwam door de stortvloed van zeer snel uitgevoerde aanvallen onder zware druk te staan. Merkwaardigerwijs kreeg ech ter Quick Boys de eerste serieuze scoringskans. Cor van Duyvenbode schiep zich een vrye schietgelegen- heid. maar treuzelde te lang. Jaap van Duyvenbode verrichtte daarna onder de Katwijkse lat verschillende moeilijke reddingen. Maar voordat de wedstrijd een kwartier oud was, had hij toch driemaal het hoofd moe ten buigen voor de Haagse schuttters Het Katwykse doelpunt kwam tot stand uit een door Cor van Duyven bode op grote afstand van het doel genomen vrije trap. Het schot van de Katwljker was zeer hard maar Beeld uit de strijd Quick Boys—ADO (16). (Foto LD/Holvast) keeper Thie had er waarschijnlijk toch geen moeilijkheden mee gehad, als Mansveld de bal niet van rich ting had veranderd (1-3 Vlak voor rust werd het 1-4 door Berg. Voortreffelijk Na de rust was Quick Boys, tegen wind in spelend, maar weinig ge vaarlijk. De pogingen van de Kat- wykers liepen vrijwel steeds dood op de voortreffelijk spelende v. d. Burch zodat Thie in het Haagse doel geen moeilijk werk kreeg. Maar ook de Haagse aanval liep niet zo soepel meer als voor de ?ust. Enerzijds kwam dit doordat de Katwykse ver dediging wat meer oog had op het Haagse aiamvalsspel en anderzijds omdat de wind wat hinderlijk bleek te zyn voor de ADO-spelers al had den zij die dan ook in de rug. Het duurde vrj lang voordat de stand op 1-5 kwam en pas in de laatste mi nuut kwam het zesde Haagse doel punt op het scorebord. Na de rust had Daaf Westhoven Arie Haasnoot vervangen door Cees van Duyven bode en Jan van den Oever door Plug. Leen de Best kon wegens een blessure niet spelen en in diens plaats was M. van Duyn opgesteld. Het oefenprogramma van Quick Boys wordt woensdag om zeven uur voortgezet met een wedstrijd tegen Holland Sport en zaterdag om ze ven uur met een wedstrijd tegen Ve- lox. ZWEMMEN Bij zwemwedstrij den in Wurzburg benaderde Karen Muir haar eigen wereldrecord op de 200 meter rugslag tot op 0.6 secon den. Ze finishte in 2.24.4.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 11